Pirmdiena, 2021. gada 14. jūnijs

Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis

Visi autora raksti

Piektdiena, 1. marts (2013) 11:36

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Jenny May +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (4)

Puaro.lv

Ar drosmīgiem soļiem iesoļojam martā, kas mūsos vieš nu jau gaišāku skatu pretim pavasarim un saulainākiem laikapstākļiem. Šīs nedēļas kultūras un izklaides programma neļaus garlaikoties. Tikmēr savos ieteikumos, kā vislabāk aivadīt brīvdienas, ar Puaro.lv lasītājiem dalās dziedātāja Jenny May jeb Maija Stuģe.

„Nodarbe, ko es pati parasti izmantoju brīvdienās, ir kino apmeklējums. Pēdējā filma, ko noskatījos, bija „Mans draugs vampīrs”. Kaut gan bijām pilnībā pārliecināti, ka piedzīvosim vilšanos vai filmas beigas būs viegli prognozējamas, mūs sagaidīja pārsteigums – tā bija ļoti mīļa, pozitīva un ar veselīgu humora devu. Tāpēc kinomīļiem to noteikti iesaku noskatīties,” rosina Jenny May.

Daiļliteratūras cienītājiem dziedātāja brīvdienas iesaka izmantot lasīšanai: „Mani personīgi ļoti uzrunāja Džeimsa Dageina grāmata „Tīrs un slaids dzīvesveids”. Abas ar māsu, it kā vēlēdamās to tikai pāršķirstīt, grāmatu beigās arī izlasījām.”

„Kamēr vēl ārā valda ziema, noteikti vajadzētu izmantot izdevību doties uz slidotavu. Neesmu īpaša ziemas sporta veidu piekritēja, tomēr aktivitātes svaigā gaisā man noteikti iet pie sirds. Nesen kopā ar metiņu laukos Jaunpiebalgā uzcēlām sniegavīru. Nebiju gaidījusi, ka man tas sagādās tādu prieku un sajūsmu, tāpēc noteikti iesaku to izmēģināt arī citiem, uz mirkli pakavējoties bērnības atmiņās.”

 

„Nedēļas nogalēs es pati parasti koncertēju, tomēr to par strādāšanu ir grūti nodēvēt, arī man pašai šie koncerti ir sava veida atpūta. Meitiņa ir sākusi iet bērnudārzā, un nu man atkal ir laiks muzikālajām aktivitātēm, kuras man tik ļoti pietrūka,” stāsta Maija. „Ģimenēm ar bērniem noteikti iesaku Riga Plaza Fantasy parku, kur jautri pavadīt laiku var ne tikai bērni, bet arī viņu vecāki.”
 


BRĪVDIENU CEĻVEDIS


''Pasta nodaļas stāsti''


3. martā plkst. 18 Liepājas Latviešu biedrības namā ar koncertprogrammu Pasta nodaļas stāsti viesosies Latvijā populāras šlāgergrupas Baltie lāči un Apvedceļš.

Tapusi jauna Latvijas šlāgermūzikas grupu Baltie lāči un Apvedceļš kopīga koncertprogramma Pasta nodaļas stāsti jeb, kā to ir nodēvējuši paši muzikanti, muzikāls plenērs, kurā ir gan dziesmas, gan stāsti no īpašas pasta nodaļas dzīves.

Idejas autors - Balto lāču līderis Andris Baltacis - šoreiz licis lietā ne tikai savas dziedātāja un mūziķa prasmes, bet arī savulaik apgūto režisora profesiju, kā rezultātā ir tapis apjomīgs muzikāls uzvedums, kurā lomas atvēlētas visiem mūziķiem – pasta priekšniekam, padotajiem un apkopējam. Katrs ir ticis arī pie jauna vārda, tā radušies  Krūmacis, Baltiņš, Mareks fon Siliņš.

Uzvedumā Baltie lāči un Apvedceļš  rāda, izdzīvo, izdzied un izspēlē kādas pasta nodaļas stāstus, nākot pie klausītājiem ar jaunām un jau skatītāju simpātijas ieguvušām dziesmām, ko papildina gan īpaši šūti pastnieku tērpi, gan skatuves iekārtojums.  Andris Baltacis un  Jānis Krūmiņš ir sarakstījuši jaunas dziesmas, un abu sadziedāšanās ir visai iespaidīga, jo abi mūziķi ir ar pārliecinošu skatuves harizmu un mūziķa talantu.  Īpašs prieks ir tiem klausītājiem, kas spēj novērtēt dziedāšanu četrbalsīgi.

Biļetes iepriekšpārdošanā Biļešu Paradīzes kasēs.

"Ewert and the Two Dragons" koncerts
 

Populārākā Baltijas folkroka sensācija Ewert and the Two Dragons 1.martā uzstāsies Palladium koncertzālē ar vērienīgu pavasara koncertu.

Pasaulē pazīstamākā igauņu apvienība Ewert and the Two Dragons 1.martā atgriezīsies Latvijā, ieskaņojot pavasari ar vērienīgu uzstāšanos Palladium koncertzālē. Veiksmīgi aizvadot apjomīgu Eiropas un Ziemeļamerikas koncertturneju, Positivus festivāla veterāni pērn apliecināja sevi kā visu laiku atzītāko Baltijas indī apvienību.

Par mūziķu veiksmīgās karjeras atspēriena punktu pamatoti tiek uzskatīts klausītāju iemīļotais skaņdarbs (In The End) There’s Only Love no grupas otrā albuma Good Man Down (2011), kas tika izdots Latvijas mūzikas apgāda I Love You Records paspārnē.

Good Man Down kļuva par īstu fenomenu, piesaistot grupai pasaules mūzikas mediju uzmanību. Albuma panākumiem sekoja neskaitāmi koncerti ievērojamos mūzikas festivālos, to skaitā Vācijas Popkom, Austrijas Waves Vienna, kā arī Nīderlandes Eurosonic Festival, kur abi grupas koncerti bija pilnībā izpārdoti. 2012.gadā Ewert and the Two Dragons noslēdza autortiesību līgumu ar trešo lielāko pasaules mēroga mūzikas izdevniecību BMG.

Ewert and the Two Dragons panākumu pamatā ir jauno mūziķu šķietami neizsmeļamā enerģija, kas katru grupas koncertu pārvērš neatkārtojamā ceļojumā. Grupas maigais skanējums apvieno liegi vasarīgus ģitāru, bungu un dažādu perkusiju ritmus, kurus meistarīgi papildina mūziķu vokāli.

Grupā muzicē Everts Sundja (Ewert Sundja) vokāls, taustiņinstrumenti, Erki Pārnoja (Erki Pärnoja) ģitāra, bekvokāls, Ivo Etti (Ivo Etti) basģitāra, akustiskā ģitāra un bekvokāls, kā arī Kristiāns Kallas (Kristjan Kallas) bungas, perkusijas. Biļetes tirdzniecībā pieejamas no 10.janvāra plkst.10 visās Biļešu servisa kasēs un www.palladium.lv.Filmu programma "11/12 cool"
 

Starptautiskais īsfilmu festivāls "2 ANNAS" 1.martā plkst.19.00 atgriežas kinoteātrī "K.Suns" ar 2012.gada Latvijas kino tūres noslēguma seansu. Filmu tūre norisinājās jau piekto reizi, apciemojot Latvijas lielākās pilsētas, kā arī viesojoties pie saviem skatītājiem Tallinā.

Festivāls "2 ANNAS" pazīstams ar aizrautīgo un neatlaidīgo īsfilmas formāta pētniecību, savus skatītājus lutinot ar jaunāko, labāko un izteiksmīgāko veikumu no visas pasaules. Programma "11/12 cool" ir izlase no 2011.gada un 2012.gada "2 Annu" festivālu programmām. Izvēlētas filmas visspilgtāk iezīmē festivāla saturiskās koncepcijas apprises. Skatē iekļautās īsfilmas ir ne tikai auditorijas favorīti, bet arī nežēlīgas tās kritikas objekti.

Stundu un četrdesmit piecas minūtes garā programmā iespējams redzēt gan komēdijas, gan drāmu, gan izteiktus eksperimentus. Kā programmas nagla izvēlēta ar milzīgu atsaucību uzņemtā Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) absolventes Lienes Lindes filma "Četri mielasti", kas stāsta par kādas latviešu ģimenes Jaunā Gada svinībām gadu gaitā. Rīgā tā līdz šim izrādīta tikai dažas reizes LKA diplomdarbu skatēs. Filmas tiek demonstrētas oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā.
 


Nedēļas nogale Dailes teātrī


Marta pirmajās dienās Dailes teātris aicina uz izrādēm visās zālēs, kā arī piedāvā novērtēt izstādi „Sarkanā istaba” Dailes teātra Mākslas telpā „Brīvības 75”.

1.martā Lielajā zālē skatītāji varēs vērot notiekošo viesrežisora Aleksandra Morfova iestudētajā traģikomēdijā „Finita la comedia!” ar Artūru Skrastiņu galvenajā lomā. Sestdienas vakarā teātrī pulcēsies jaunākā paaudze, lai novērtētu izrādi „Vārnu ielas republika”. Svētdien divās izrādēs „Primadonnas” gaidīti komēdiju cienītāji.

Mazajā zālē svētdienas vakarā būs iespēja redzēt romantisko komēdiju „Noslēpumainā zvaigzne”. Kamerzāles piedāvājums 2.marta vakarā aicina baudīt Knuta Hamsuna romāna „Loks noslēdzies” dramatizējumu izrādē „Ābels un Olga”. Uz šo izrādi vidusskolēniem, studentiem un pensionāriem biļešu cenai 50% atlaide. Savukārt 3.martā būs pēdējā iespēja redzēt izrādi „Amour fou” – uz šo izrādi biļetes par puscenu var iegādāties vidusskolēni un studenti.

Savukārt kā dāvanu aktrises Olga Dreģes jubilejā, kas tiek svinēta 1.martā, apgāds Zvaigzne ABC laiž klajā teātra zinātnieces un aktrises draudzenes Irēnas Lagzdiņas sarakstīto grāmatu „Izslāpums. Olga Dreģe”. Dailes teātrī grāmata svinīgi tiks atvērta svētdien plkst. 16.00 Mazās zāles foajē. Biļetes uz izrādēm var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv. 

Kalpaka balle


Studentu korporācijas, Rīgas Latviešu biedrība un pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonds sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem  2.martā rīkos pulkveža Oskara Kalpaka un Brīvības cīņu dalībnieku piemiņas un labdarības sarīkojumu – Kalpaka balli.

Dienu pirms tam, 1.martā, plkst.18:30 Rīgas Svētā Jāņa baznīcā notiks piemiņas dievkalpojums. Pēc tam sekos literārais vakars studentu korporācijas „Lettonia” konventa namā, Rūpniecības ielā 4a, kurā ar brīvo runu uzstāsies bijušais ārlietu ministrs Georgs Andrejevs.

Gadskārtējā balle notiks plkst.19 Rīgas Latviešu biedrības namā - vietā, kur 1918.gadā veidojās pirmās Latvijas armijas vienības -, bet ieeja tajā būs ar ziedojuma ielūgumiem.

Šogad kā ziedojuma mērķis izvirzīts Latvijas valsts nodibināšanai veltītās piemiņas plāksnes pie Latvijas Nacionālā teātra ēkas atjaunošana.

Tradicionāli ballē pulcēsies valsts augstākās amatpersonas, karavīri, augstskolu mācību spēki, mākslinieki, uzņēmēji un studentu korporāciju pārstāvji.

Par pasākuma muzikālo noformējumu rūpēsies bruņoto spēku orķestris.

Balle ir viens no tradicionālajiem pasākumiem, kuri notiek, godinot 1.latviešu atsevišķā bataljona komandieri pulkvedi Oskaru Kalpaku, kurš 1919.gada 6.martā krita sadursmē ar vāciešiem pie „Airītēm”.

Šogad aprit 11 gadi, kopš piecas latviešu studentu korporācijas – „Lettonia”, „Selonija”, „Lettgallia”, „Talavija” un „Fraternitas Lettica” kopā ar Rīgas Latviešu biedrības, Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonda un Nacionālo bruņoto spēku atbalstu atjaunoja Kalpaka piemiņas balli.

Atgādinām, ka minimālais ziedojums ielūguma saņemšanai līdz 25.februārim ir 13 lati no personas, bet no 26.februāra līdz 1.martam – 15 lati no personas. Savukārt balles dienā, 2.martā, minimālais ziedojums ielūguma saņemšanai būs 20 latu no personas.

Izstāde „Skola 2013”


No 28. februāra līdz 3. martam Starptautiskajā Izstāžu centrā Ķīpsalā notiks gada nozīmīgākais izglītības pasākums – 19. starptautiskā izglītības izstāde “Skola 2013”, kas četru dienu garumā dos iespēju uzzināt par jaunākajām un populārākajām mācību programmām Latvijā un ārzemēs, piedalīties atraktīvos konkursos, satikt draugus un palīdzēs izvēlēties piemērotāko izglītības ceļu.

Izstādē piedalīsies vairāk nekā 140 dalībnieku no 11 valstīm – Latvijas, Krievijas, Baltkrievijas, Igaunijas, Vācijas, Kanādas, ASV, Dānijas, Lielbritānijas, Izraēlas un Nīderlandes –, kas iepazīstinās ar sevi un sniegs visaptverošu informāciju par valsts un privātajām augstskolām, vidusskolām, koledžām, arodskolām, kā arī mācību centriem, valodu kursiem, tālmācību, e-studijām, kā arī dažādiem mācību kursiem.

Izstādē plaši pārstāvētas būs Latvijas augstskolas, universitātes un koledžas, kas prezentēs dažādas studiju programmas gan latviešu, gan angļu valodā. Topošie studenti varēs uzzināt par uzņemšanas kārtību un noteikumiem augstskolās, budžeta vietām, izglītības iestāžu ārpusstudiju aktivitātēm, apmaiņas studijām ārzemēs utt.

Visas izstādes dienas „Skola 2013” dalībnieki piedāvās ne mazums aktivitāšu, prezentāciju, konkursu un jautrību ikvienam izstādes apmeklētājam. Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centrs izstādes “Skola 2013” laikā jau piekto reizi organizē Latvijas profesionālās izglītības iestāžu izglītojamo profesionālās meistarības konkursu “Jaunais profesionālis 2013”, kurā šogad piedalās 300 Latvijas profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi.

Konkursa aktivitātes un paraugdemonstrējumi sniegs priekšstatu par profesionālajās izglītības iestādēs apgūstamajām profesijām un dažādu nozaru jaunākajām tehnoloģijām. Konkursu aktivitātes notiks visas izstādes dienas no 28. februāra līdz 3. martam. Konkursa uzvarētājus apbalvos 3. martā plkst. 15.00.

Vairāk par izstādi: www.bt1.lv/skola

Izstādes “Skola 2013” darba laiks:
28. februāris–2. marts 10.00–18.00
3. marts 10.00–17.00

Biļešu cenas:
Pieaugušajiem – Ls 3
Skolēniem, studentiem, skolotājiem, pensionāriem – Ls 2,50
Grupām (10+) – Ls 2

Šona Nikolasa Sevidža koncerts
 

3. martā Kaņepes Kultūras centrā Rīgā gaidāmo kanādiešu mūziķa Šona Nikolasa Sevidža koncertu ievadīs pašmāju grupa Starmetis.

Savdabīgās un citādās popmūzikas apvienība radusies 2010. gada vasarā Cēsīs. Sākotnējais kvartets nu kļuvis par trio. Ņemot vērā muzicēšanā izmantoto ieroču arsenālu – sempleri, sintezatoru un elektriskās ģitāras, arī Starmeša daiļradi var raksturot kā guļamistabas popmūziku, norāda koncerta rīkotāji.

Stāstot par sevi, trijotne ir kodolīga: nosaukums simbolizē sauli, līdz šim ir spēlēts gan vietējos un tuvējo kaimiņvalstu festivālos, gan klubos, pašu spēkiem izdoti pirmie ieraksti, turklāt patlaban norit darbs pie jauna minialbuma, kam nosaukums jau dots – I like people.

Kā zināms, marta sākumā ar diviem koncertiem Valmierā un Rīgā pirmoreiz Latvijā viesosies kanādiešu nepopulārās popmūzikas mākslinieks Šons Nikolass Sevidžs - viens no šī brīža Monreālas neatkarīgās jeb reizumis par dīvaiņu dēvētās popmūzikas pārstāvjiem. Savu pirmo albumu viņš izdevis 2008. gadā – jau sen izpārdotu ierakstu CD-R matricā. Iespējams, ne gads, ne formāts nebūtu nekas īpašs, ja vien tie kopā neaizsāktu izdevniecības Arbutus Records darbību.

Šī izdevniecība, draugu mūziķu un mākslinieku kopiena, savukārt, kļuvusi par mājvietu gan Klērai Bušērai no Grimes, gan Rīgā viņvasar jau pabijušajiem brāļiem no Tonstartssbandht, gan šobrīd arvien plašāku atpazīstamību gūstošajiem Tops, Doldrums, Blue Hawaii un citiem. Tādējādi Arbutus Records un arī Šons Nikolass Sevidžs pēdējos pāris gadus nes Monreālas un Kanādas aktuālās popmūzikas karogu.

Biļetes uz koncertu Kaņepes Kultūras centrā Rīgā iepriekšpārdošanā pieejamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā www.bezrindas.lv.Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

didzis

2013-03-01 23:22:36

Ziņot

man gan gribas tikai vasaru un vasaras brīvdienas

Vārds

2013-03-01 12:57:13

Ziņot

lai jaukas brivdienas visiem, nedelas nogale sakusies daudzsolosi :):)):)

marta

2013-03-01 12:55:11

Ziņot

uz EWERT konci obligāti jāiet, tie ir baigie zeļļi!!!

Vārds

2013-03-01 12:54:24

Ziņot

ehh, kā gribas jau pavasari, ziemas prieki jau sen izbaudīti

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv