Ceturtdiena, 2021. gada 13. maijs

Ira, Iraīda, Irēna, Irina

Visi autora raksti

Piektdiena, 27. jūlijs (2012) 11:00

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Jaunā Viļņa dīva Jeļena Gricuka (5)

Kristaps Bergs, Puaro.lv

Latvijā beidzot iestājusies ilgi gaidītā vasara, un arī dažādu kultūras pasākumu šajā nedēļas nogalē netrūkst. Intervijā portālam Puaro.lv modes žurnāliste, TV raidījumu vadītāja un producente Jeļena Gricuka dalās savos brīvdienu plānos, kā arī iesaka labākos atpūtas veidus.

“Jaunā Viļņa laikā parasti notiek ļoti daudz un dažādas afterpārtijas, kas ir pat interesantākas par pašu konkursu,” pačukst Jeļena, kura ir ilggadēja Jaunā Viļņa apmeklētāja. “Pašu koncertu, manuprāt, ir daudz ērtāk noskatīties mājās, zvilnot ērtā dīvānā, nevis skatītāju pilnā zālē. Protams, šīs ballītes netiek plaši reklamētas, tāpēc jāzina, kur tās notiek. Viena no tādām vietām – First Dacha. Tur ik nedēļu notiek dažādi interesanti pasākumi. Arī mani draugi, kas Latvijā ierodas no ārvalstīm, apmeklē tieši šo klubu.”

Ik pa laikam TV dīva apmeklē arī kādu izstādi. “Galvenais ir sekot līdzi aktualitātēm, lai zinātu, kur un kas notiek. Nevar noliegt, ka dažkārt vienkārši nepieciešams kontakts ar īstajiem cilvēkiem, kuri uz šiem ekskluzīvajiem pasākumiem uzaicina.”

Kamēr vien vēl ir tāda iespēja, Jeļena iesaka izbaudīt burvīgos laikapstākļus. “Es pati jau šodien došos un pludmali. Man vislabāk patīk tieši Dzintaros, turpat ir arī Havana Club Lounge, kas ir lieliska vieta atpūtai. Saule, jūra un gardi kokteiļi ir viss, kas nepieciešams, lai sevi palutinātu. Man tā ir pati labākā atpūta, kādu var vēlēties.”

Parasti brīvdienas Jeļena cenšas neizniekot, primāri izdarot visu to, ko jau sen vēlējusies izdarīt. “Nekad vienkārši neguļu uz dīvāna un neskatos televizoru. Parasti saplānoju savu laiku tā, lai pagūtu izdarīt pēc iespējas vairāk – gan satikties ar draugiem, gan vienkārši papusdienot savā mīļākajā kafejnīcā.”BRĪVDIENU CEĻVEDIS


Jaunais Vilnis
 

Tradicionālais pludmales futbola turnīrs „New Wave Cup”, kurā sacentīsies šovbiznesa zvaigžņu komanda ar „Jaunais vilnis” konkursantu komandu
27.jūlijā, Dzintaru pludmalē, pl. 12:00
Tikai Jūrmalā un tikai šajā dienā jums būs iespēja vērot šovbiznesa zvaigznes un konkursa dalībniekus spožākajā turnīrā. Nepalaidiet garām!
Ieeja bez maksas

Konstantīna Meladzes aurtorvakars
27.jūlijā, no pl. 18:45
Šajā vakarā Krievijas, Ukrainas un Latvijas šovbiznesa zvaigznes izpildīs lieliska mūsdienu komponista Konstantīna Meladzes sacerētus hitus.
Koncertā piedalīsies Josifs Kobzons, Valērijs un Konstantīns Meladzes, Grigorijs Ļeps, Alsu, grupa „A-Studio”, „VIA Gra”, „Diskoteka avarija”, Laima Vaikule, Dima Bilans, Intars Busulis, Valerija, Vladimirs Presņikovs, Vera Brežņeva, Ņuša, Elka, Ani Lorak, Soso Pavliašvili, Potap i Nastja, Irina Dubcova, Poļina Gagarina, Ivans Dorns, Leonīds Agutins, Anželika Varum, Timurs Rodrihgezs, Taisija Povali, Verka Serdučka, Bogdans Titomirs, Džamala, Dominiks Džokers, Oļegs Skripka un citi.

Nakts diskotēka – „MUZ-TV”
27.jūlijs
Rīga, 11.novembra krastmalā (starp Vanšu un Akmens tiltu), pl.21:30
Šada mēroga pasākums pirmo reizi Rīgā! Visas nakts garumā Krievijas šovbiznesa zvaigznes grupa „A-Studio”, Potap i Nastja, Vera Brežņeva, Ivans Dorns, Elka, Ņuša, Ani Lorak, Poļina Gagarina, Irina Dubcova, Džamala, Domeniks Džokers, Timurs Rodrigezs un citi iecienīti mākslinieki uzstāsies ar populāriem deju hitiem.
Īpašais viesis – TIMATI!

Tenisa turnīrs, kurā sacentīsies konkursa „Jaunais vilnis” dalībnieki ar profesionāliem tenisa spēlētājiem
28.jūlijā, sporta centrā „Concept”, Vienības prospekts 36, Lielupe, pl. 12:00 – 16:00

Konkursa trešā diena
Dziesmu pirmatskaņojumu diena
28.jūlijā, no pl. 18:45
Tādi populāri mākslinieki kā Raimonds Pauls, Stass Mihailovs, Timati, grupa „A-Studio”, Leonīds Agutins, Irina Dubcova, Potap i Nastja, Aida, kā arī konkursanti priecēs skatītājus un žūriju, izpildot īpaši šim konkursam sacerētas dziesmas.
Īpašais viesis – Lara Fabian!
Viens no neaizmirstamākajiem vakariem koncertzālē „Dzintari”!

Galā koncerts, kas veltīts konkursa noslēgumam
29.jūlijā, no pl. 18:45
Norisināsies svinīgā trīs apbalvojumu „Kristāla viļņi” pasniegšana labākajiem konkursa dalībniekiem un diplomu izsniegšana pārējiem konkursa dalībniekiem. Tiks pasniegta skatītāju simpātiju balva „Briljanta vilnis” no uzņēmuma „Smoļenskas briljanti”, īpašas balvas no konkursa galvenā partnera uzņēmuma „Megafon” un kanāla „MUZ-TV”.
Labākie izpildītāji – Raimonds Pauls, Igors Krutojs, Stass Mihailovs, Kristina Orbakaite, Valerija, Irina Allegrova, Nikolajs Baskovs, Vika Krutaja, Grigorijs Ļeps, Ļevs Ļeščenko, grupa „VIA Gra”, Igors Nikolajevs un Jūlija Proskurjakova, grupa „Diskoteka avarija”, Aleksandrs Buinovs, Anželika Varum un Leonīds Agutins, Žasmin, Emin un citas zvaigznes kopā ar konkursantiem teiks paldies un atvadīsies no skatītājiem.
Īpašie viesi – Nelly Furtado un Sumi Jo!


Pasākumi Liepājā
 

Liepāja šajā nedēļas nogalē ir parūpējusies par dažādu gaumju iepriecināšanu, tieši tādēļ šīs nedēļas nogales Liepājas pasākuma kalendārs ir saistošs kā lieliem, tā maziem liepājniekiem un pilsētas viesiem.

Piektdiena, 27. jūlijs
27.jūlijā plkst.19:00 Liepājas Latviešu biedrības nama zālē skanēs festivāla „Liepājas vasara” atklāšanas koncerts, kur varēs baudīt gan pianista Vestarda Šimkus virtuozitāti, gan Liepājas Simfoniskā orķestra skanējumu lietuviešu maestro Gintara Rinkeviča vadībā.

Taču teātra mīļiem piektdien Liepāja piedāvā Jūrmalas parkā „Jaunā teātra” muzikālo brīvdabas izrādi „Naudas koks” koncertdārzā „Pūt, vējiņi!” plkst. 19.00.

Savukārt 27.jūlijā vakarā Liepājas pludmalē plkst.: 21.00 elektroniskās mūzikas festivāla „Shine Cafe 2012”, kā ietvaros KaZantip Republikas oficiāls konsulāts Baltijā piedāvā pasākumu HAVE A NICE TRIP TO KAZANTIP, kas ir veltīts projekta 20 gadu jubilejai. Galvenais hedlaineris ir Latvijā labi atpazīstams dīdžejs, producents un Kazantip himnu autors - R-TEM (Snoochi Boochi Rec.). Kopā ar galveno hedlaineri uzstāsies mūsu kaimiņi no Lietuvas - Virus J un Yanik, kas jau ne reizi vien viesojies Latvijā un spridzināja deju grīdu klubā Essential. Ar savu setu uzstāsies arī pats Kazantip pārstāvis - DJ Saint un breaks kultūas pārstāvis, cienījamais Mr Djinn.

Sestdiena, 28. jūlijs
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra tautas deju ansamblis “Rucavietis” un vidējās paaudzes deju kolektīvi “Kvēle” un “Vaduguns” piedalās Pāvilostas Latvijas piejūras reģionu dejotāju festivālā “Soļi smiltīs”.

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs organizē vienas dienas ekskursiju „Gardēžu tūre smalkiem vēderiem”. Programmā ekskursija „Piena ceļš” un degustācija Piena muižā, šitake sēņu degustācija „Garīkās”, Valtaiķu baznīca, ekskursija Kazdangā un Aizputē, „Eko vīna” degustācija, sīkāka informācija Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā Rožu laukumā 5/6 vai pa tālr. 634 80808, 29402111.

Savukārt muzikālu baudījumu pēcpusdienā pie Gulbju dīķa, plkst.: 16.00 sniegs „Ielu muzikanti” un šajā sestdienā tas būs Liepājas poļu sieviešu kluba „Vanda” vokālais ansamblis „Burštynki”,

Svētdiena, 29.jūlijs
Svētdien cirka studija "Beztemata" piedāvā priekšnesumu "Jūras pirāti" pašiem mazākajiem liepājniekiem un pilsētas viesiem Jūrmalas parka bērnu rotaļu laukumā, plkst. 12:00 ikvienam bērnam bez maksas iespēja piedalīties vasaras bērnu stundā kopā ar Liepājas ceļojošo cirku „Beztemata”. Neaizmirstama tikšanās ar puķu elfiem, lieliski triki un manipulācijas, kā arī skaista „dzīvā skulptūra” pie cirka telts.

Laikā, kad vasara ir pilnbriedā, dārzos un pļavās zied puķes un Latvijas daba sāk dāsni dāvāt savas veltes, latvieši svin kāzas jeb vedības. Folkloras kopa „Atštaukas” svētdien plkst.: 14.00 folkloras centrā „Namīns” uz latviešu kāzu tradīciju izzināšanas pasākumu ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Liepājas Kultūras pārvaldes atbalstu ap Annām aicina iepazīt šo nozīmīgo godu rituālu pasākumā „Latviešu kāzu tradīciju izzināšana”.

Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles ērģeļu skanējumu nav iespējams ne aprakstīt, ne atstāstīt. Tāpēc liepājnieki pamatoti lepojas ar šo instrumentu un savus viesus mudina klausīties unikālās ērģeles, jau šo svētdien plkst.: 18.00 Ērģeļmūzikas koncerts "Mūzika Dievnamam".

Kite Party 2012


Šogad Baltijā lielākais un tradīcijām bagātākais kaitbordistu salidojums jeb Kite Party 2012 norisināsies no 26. līdz 29. jūlijam Ventspils sērfa pludmalē. Nedēļas nogali jau astoto gadu piepildīs gan sacensības un kaitborda apmācības, gan neatņemamas aktīva dzīvesveida sastāvdaļas – koncerti un pludmales ballītes, kurās tiek gaidīts ikviens. Vērot sacensības būs interesanti visiem – gan ventspilniekiem, gan pilsētas viesiem, jo skats, kad debesīs paceļas desmitiem un pat simtiem krāsainu kaitborda pūķu, ir pārsteidzošs, informēja organizatoru pārstāve Katrīna Lulle.

Kite Party 2012 sacensībās būs elpu aizraujoši kaitborda triki un sportisks gars četrās disciplīnās sieviešu un vīriešu konkurencē – Freestyle, Course Race, Wave, kā arī līdz šim Kite Party vēl nebijušā sērfošanas disciplīnā – SUP Race. Sportisti no Baltijas un kaimiņvalstīm Ventspils sērfa pludmalē sacentīsies piektdien un sestdien. Precīzs sacensību norises laiks ir atkarīgs no laikapstākļiem un vēja ātruma, taču aktivitātes pludmalē notiks arī nepietiekama vēja apstākļos.

Vakaros Kite Party 2012 apmeklētāji tiek aicināti uzsildīt līdz šim drēgno Latvijas vasaru, metoties saulainos un tropiskos DJ mūzikas pavadījuma ritmos Ventspils pludmalē. Par muzikālo pavadījumu rūpēsies DJ Chi Chi Chilayz, perkusionists Tomass Delle, Mixmaster AG un VJ Lii. Piektdienas vakarā atpūsties sanākušie kopā ar kaiteriem varēs piedalīties improvizētā jam session, kurā sportisti vienosies kopīgā muzicēšanā. Par vienu no spilgtākajiem Chill out vakara momentiem – Francijas disko karaļa Cerrones muzikālo šovu uz lielā ekrāna Cerrone Dance Party Live at Versailles – rūpēsies Lattelecom TV un mūzikas kanāls iConcerts.

Paredzētas arī īpašas aktivitātes tiem, kas pagaidām ar kaitbordu ir uz „Jūs”, bet vēlas apgūt šī sporta veida pamatus. Topošajiem kaiteriem ir iespēja apmeklēt apmācību semināru, kas norisināsies 26. jūlijā, visas dienas garumā. Tas ļaus gan teorētiskā, gan praktiskā ceļā gūt priekšstatu par to, kas ir kaitbords, apgūt tā pamatus, drošības noteikumus, inventāra prasības un sākt kaitot.

Starp citu - kaitbords no 2016.gada Riodiženeiro olimpiskajām spēlēm aizstās vindsērfingu olimpiskajā programmā.

„Origo Summer Stage” stacijas laukumā „Jaunā viļņa” dalībnieku bezmaksas koncerti


Šonedēļ stacijas laukumā uz "Origo Summer Stage" skatuves katru dienu sākot no 24. jūlijā norisināsies starptautiskā jauno izpildītāju konkursa "Jaunais vilnis" iepriekšējo gadu dalībnieku koncerti.

Šogad konkursā „Jaunais vilnis” kopumā piedalās 16 dalībnieki no 14 dažādām pasaules valstīm - Armēnijas, Baltkrievijas, Itālijas, Izraēlas, Kazahstānas, Kirgizstānas, Ķīnas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Meksikas, Nigērijas, Somijas un Ukrainas. Jau trešo gadu dalībnieki tika sagaidīti ierodamies Latvijā pie t/c „Origo” un jau otro gadu uz „Origo Summer Stage” skatuves notiek konkursa jauno izpildītāju koncerti – šogad tie plānoti no 24. līdz 29. jūlijam.

"Origo Summer Stage" "Jaunajam vilnim" veltītā programma:

27. jūlijs 14:00 Karina Hvoiņicka (2008. gadā kļuva par bērnu konkursa "Jaunais vilnis" finālisti, Latvija);
28. jūlijs 14:00 Sofija Lopšakova (konkursa “Bērnu Jaunais Vilnis 2011” Krievijas pārstāve), Andrejs Griz-Lee (Krievijas pārstāvis konkursā “Jaunais vilnis” 2011. gadā) kopā ar bītbokseri Vahtang (Вахтанг);
29. jūlijs 14:00 Pāvels Artjomovs (Krievijas pārstāvis konkursā “Jaunais vilnis” 2011. gadā)

Līvu svētki 2012


Lielākais un nozīmīgākais lībiešu kultūras dzīves notikums pasaulē “Līvõd pivād 2012 Līvu svētki” šogad norisināsies 28. jūlijā lībiešu ciemā, Mazirbē.

Mazirbe Līvu svētku laikā kļūst par lībiešu kultūras galvaspilsētu, kur ikvienam ir iespēja piedzīvot lībiešu kultūru tās daudzveidībā un krāšņajā amplitūdā. Mazirbe šajā dienā ir vieta, kur satiekas lībieši, lībiešu pēcteči un lībiešu kultūras pārstāvji no visas Latvijas, kā arī viesi no ārzemēm.

Šī gada svētku galvenais motīvs ir katru iedvesmot par lībiešu kultūru. Katram likt aizdomāties par savu nozīmīgumu lībiešu tautas nākotnes veidošanā un kultūras attīstībā. Atcerēties, ka viss ir mūsu pašu rokās, domās un sirdīs. Cieņas izrādīšana mūsu senčiem, mīlestība pret līvu krastu, tālredzība lībiešu tautas nākotnē un mērķtiecīgs darbs līvu kultūras saglabāšanā. Šajos svētkos katram būs iespēja ielikt savu pozitīvo domu un vēlējumu lībiešu tautai, kopīgi veidojot smilšu mandalu visu svētku laiku.

Līvu svētki saturiski ietvers gan izglītojošu, gan izklaidējošu programmas daļu. Katram interesentam būs iespēja lībiešu kultūru iepazīt sev saistošā veidā, piedaloties izglītojošās nodarbībās, klausoties lībiešu melodijas kora un lībiešu mūzikas ansambļu izpildījumā, aktīvi līdzdarbojoties vai kopīgi vienojoties dziesmās un līvu dančos.

Līvu svētku diena sāksies ar svētku dievkalpojumu plkst. 10:00 Mazirbes baznīcā. Savukārt svētku atklāšanas ceremonija norisināsies plkst .12:00 pie Līvu tautas nama. No plkst. 13:30 Līvu tautas nama zālē notiks radošās nodarbības “Izzini lībisko”. Radošo nodarbību laikā ikvienam būs iespējams mācīties lībiešu melodijas kora “Lōja” vadībā, piedalīties mākslinieka Elmāra Gaigalnieka smilšu mākslas meistarklasē un uzzināt par lībisko smiltīs. Tiks izklāstīts arī Līvu tautas nama pastāvēšanas stāsts Līvu Savienības Mazirbes grupas vadībā. Būs iespēja iepazīt un aplūkot lībiešu arheoloģiskos tautas tērpus, ielūkoties lībiešu ēdienu pasaulē un apgūt lībiešu valodu valodas radošajā nodarbībā. Meistarklases norisināsies līdz plkst. 17:00.

Svētku vakara daļa sāksies plkst.17.00 uz lielās skatuves pie Līvu tautas nama. Uzstājoties korim un grupām, kuri pamazām ievedīs lielajā Līvu nakts mistērijā. Plkst. 17:00 pie Līvu tautas nama apvienotais lībiešu koris, kora “Lōja” vadībā, ieskandinās svētku lielkoncertu. Lielkoncerta laikā būs dzirdamas lībiešu mūzikas apvienības – Nurmorkestõr, koris “Lōja”, kā arī citi izpildītāji – folkloras kopa “Skandinieki”, grupa “sulA”.

Plkst. 19:00 kopīgi aizceļosim laikā un telpā, izdzīvojot Daces Micānes-Zālītes, Jāņa Purviņa un Dāvja Stalta radītās folkopera “Zalkša līgava” stāstu, tautas deju asnambļa “Līgo” izpildījumā. Bet svētku balles daļu atklās leģendārie mūzikas izpildītāji Ieva Akurātere un Juris Kulakovs ar grupu.

Saulei rietot tiks iekurts Līvu uguns jūras krastā, bet Līvu nakts pavadījums iegūs jaunus muzikālos ritmus lībiešu skaņās vairāku DJ radītā muzikālā piedzīvojumā. Pasaulīgai mūzikai mijoties ar mūsidenu mūzikas ritmiem un lībiešu mūzikas motīviem. Dj Matīsa Akurātera, Dj Kalnozola&Širmeļa un citu DJ pavadībā, kopīgi aizvadīsim Līvu nakts burvību, sagaidot saullēktu.

Paralēli svētku programmai no plkst. 10.00 Mazirbes jūrmalā notiks Dundagas novada atklātā čempionāta pludmales volejbolā vīriešiem 3.kārta. Lībiešu mandalas veidošana mākslinieka Elmāra Gaigalnieka vadībā. Amatnieku tirdziņš visu svētku norises laiku. Bet pusnaktī Līvu tautas nama zālē būs iespējams vērot kino seansu „Lībiešu retro kino”.

Ar šiem svētkiem Dāvis Stalts pasakās par atbalstu saviem tautiešiem par kopīgajām pūlēm lībiešu tautas labā, atstājot Līvu savienības valdes priekšsēdētāja amatu.


Madonā notiks jau otrais populārās mūzikas festivāls „Zelta šlāgeris”


Ar Madonas novada pašvaldības atbalstu, jau otro reizi Latvijas radio 2  un Latvijas šlāgerkanāls aicina uz grandiozāko šlāgerfestivālu Latvijā - „ZELTA ŠLĀGERIS”.

28. jūlijā plkst.17.00 Madonas estrādē, notiks jau otrais populārās mūzikas festivāls „ZELTA ŠLĀGERIS”, kurā uzstāsies vairāk kā 30 kantrī un šlāgermūzikas izpildītāji.

Ņemot vērā pagājušā gada šlāgerfestivāla panākumus un skatītāju lielo atsaucību, Madonas novada pašvaldība, Latvijas Radio 2 kopā ar Latvijas Šlāgerkanālu nolēmuši turpināt aizsākto labo tradīciju un organizēt arī šogad festivālu „ZELTA ŠLĀGERIS”.

Festivālā piedalīsies vairāk kā 30 kantrī un šlāgermūzikas grupas, kā arī dažādi tautā iemīļoti šlāgerizpildītāji: APVEDCEĻŠ, 6.JŪDZE, ZEĻĻI, KLAIDONIS, RIČI, GINC UN ES, SANTA ZAPACKA&HARIJS OZOLS, TĒRVETE, DOBELES ZEMESSARGI, ROBERTS OŠIŅŠ,BRUĢIS,DZINTARS ČĪČA, KASPARS ANTESS, VIKTORS ZEMGALS, ŠMINIŅU ĢIMENE, GALAKTIKA, SANTA KASPARSONE, HEINRIHS KALVĪTIS, ĒRIKS GRUZNIŅŠ, EMBURGAS ZĒNI, ROLISE, GUNĀRS UN ZANE, ULDIS DEIGELIS UN ZELTERI, ZVAIGŽŅU LIETUS, INETA RUDZĪTE, GUNĀRS MEIJERS  un citi.

Festivāls paredzēts 6 stundu garumā, pēc kura būs balle līdz rīta gaismai kopā ar grupām 6.Jūdze,  Bruģis, Klaidonis kā arī  LR2 DJ AIVIS. Tāpēc festivāla organizatori ir nodrošinājuši apmeklētājiem arī telšu vietas.

Šlāgerfestivālu vadīs atraktīvais aktieris Guntis SKRASTIŅŠ.

Biļetes iepriekšpārdošanā: "Biļešu serviss" kasēs, Latvijas pasta nodaļās, "Statoil" degvielas uzpildes stacijās, Madonas kinoteātra "Vidzeme" kasē - biļetes cena 3 Ls (biļešu skaits ierobežots). Pasākuma dienā: 5 Ls


Vasaras  tūrisma rallijs „Minhauzena nerātnības Ziemeļvidzemē”


2012. gada 28. jūlijā tūrisma portāls www.atputasbazes.lv aicina piedalīties brīvdienu izbraucienā – vasaras tūrisma rallijā “Minhauzena nerātnības Ziemeļvidzemē”.  Brīvdienu izbrauciena sākums pie krodziņa “Raganas ķēķis” (Rīgas – Valmieras šosejas 46.km). Ceļojuma noslēguma pasākums Minhauzena muzejā Duntē. Tūrisma rallija laikā visas dienas garumā iecerēts pabūt un izjust Minhauzena iespējamās un neiespējamās nerātnības Pārgaujas, Raunas, Smiltenes, Kocēnu, Burtnieku, Naukšēnu, Rūjienas, Mazsalacas, Alojas, Limbažu un Salacgrīvas novados.

Tūrisma rallijs nav ātruma sacensības, tā ir atpūta un lieliski pavadīta diena, uzzinot ko jaunu un iepazīstot to, kas varbūt nedaudz piemirsies vai nav bijis pietiekami pamanāms.

Biļetes cena pieaugušajam 9 Ls ( bērniem līdz 12 gadiem bezmaksas ). Biļetes ir iegādājamas Biļešu Servisa kasēs un internetā.

Starts – pie krodziņa “Raganas Ķēkis” plkst. 08.00 – 10.00.
Finišs – Minhauzena muzejā no plkst. 20.00 līdz plkst.21.00. Noslēguma pasākums un dalībnieku apbalvošana dažādās nominācijās kopā ar Minhauzenu – Valmieras teātra aktieri Imantu Stradu no plkst. 21.30.

Dalībniekiem, iegādājoties muzeja biļetes, būs iespēja apmeklēt Minhauzena muzeju,ununikālo apšu koka Minhauzena taku. Protams, būs arī garšīgi un sātīgi ēdieni no Minhauzena muzeja, alutiņš un vēl citi piedāvājumi. Pēc noslēguma pasākuma, kā jau vasarā parasts, zaļumballe zaļā pļaviņā. Tiem dalībniekiem, kuri vēlēsies pārnakšņot, ir iespēja celt teltis (telts vietas bez maksas).

Limbažos atklāj dzīvo Sudraba muzeju


Piektdien, 27.jūlijā, plkst.15.00 Limbažos vecajā rātsnamā atklās dzīvo sudraba muzeju, kurā būs apskatāmas pazīstamā sudrabkaļa Oļega Auzera darinātās sudrablietas. Vārds „dzīvais” nozīmē, ka apmeklētāji varēs ne vien sudrabu skatīt, bet arī paši iemēģināt roku sudrablietu darināšanā.

Muzejā būs apskatāmi seši lielformāta darbi, tostarp, Nākotnes pils 3001, Tautas mugurkauls, Vēlmju slazds un citi. Tāpat būs iespēja aplūkot arī dažādas rotaslietas un daļu no juveliera darba instrumentiem. Interesenti muzejā īpaši tiks gaidīti Limbažu pilsētas svētku laikā 3. un 4.augustā. Pārējā laikā un turpmāk muzeja apskatei var pieteikties pa tālr.29434435 vai 29356858.

„Limbažu pilsētai tā ir unikāla iespēja, jo nekur citur pasaulē tik liela apjoma darbus redzēt nevar. Sudraba muzejs ir solis uz priekšu Limbažu kā sudraba pilsētas tēla iedzīvināšanai un plašākai tūristu piesaistei” uzsver Limbažu pilsētas pārvaldes vadītājs Māris Beļaunieks.

Idejas par Limbažu kā sudraba pilsētas īstenošanai rātsnamā iekārtota zāle laulību ceremonijām, ko papildina O. Auzera darinātais sudraba ozolzaru svečturis, Vēlmju ābelīte un gredzenu trauks. Tagad atvērts sudraba muzejs, savukārt tuvākajā laikā kopā ar Limbažu novada uzņēmējiem un tūrisma informācijas centru tiks izveidots tūrisma maršruts „Sudraba ceļš”. Sadarbībā ar vietējiem uzņēmējiem un iestādēm tiks īstenoti arī citas ieceres sudraba pilsētas attīstībai.

Muzikāla brīvdabas izrāde "Naudas koks"


27. jūlijā plkst. 19:00 koncertdārzā „Pūt, Vējiņi!” tiks izspēlēta muzikāla brīvdabas izrāde ar populāru aktieru piedalīšanos „Naudas koks”.

Izrāde „Naudas koks” tapusi pēc leģendārās dzejnieces un rakstnieces Vizmas Belševicas stāsta „Tās dullās Paulīnes dēļ” motīviem. Tautā stāsts kļuva ārkārtīgi populārs pēc Vijas Ramanes uzņemtās filmas ar aktieriem - Lilitu Bērziņu, Lidiju Freimani un Ēvaldu Valteri galvenajās lomās, kā arī pēc Leldes Stumbres vairāk kārt dažādos teātros iestudētās lugas ar tādu pašu nosaukumu.

Jautra, dzīvi apliecinoša muzikāla komēdija par divām māsām labākajos gados, kurām rodas grandiozs plāns - sapelnīt naudu krāšņām atvadām no dzīves. Bet ar to vēl ir par maz, jo kāda jēga bērēm un krāšņiem tērpiem, ja tērpu valkātājas pašas to neredzēs. Ir jāsarīko viltus bēres, lai to visu iemūžinātu un pašas „aizgājējas” varētu novērtēt savu izskatu tajā dzīves galvenajā dienā, kad „Visu Augstais sauks”. Izrādē skatītāji varēs tikties ar iemīļotajiem tēliem un dzirdēt jau folklorizējušās frāzes, kuras gluži , kā no filmas „Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, jau sen dzīvo savu neatkarīgu dzīvi no filmas, raisot smaidu un kopības sajūtu dažādās dzīves situācijās.    

Lomās - pazīstami un iemīļoti aktieri: Jānis Jarāns, Dainis Porgants, Gunārs Placēns, Jūlija Ļaha, Regīna Devīte vai Inese Ramute un citi. Dramatizējuma autors un režisors Ivars Lūsis, ilggadīgs Liepājas teātra galvenais režisors, daudzu Spēlmaņu nakts balvas ieguvušu izrāžu veidotājs.

Muzikālais noformējums – kapela  „BUMERANGS”,  kura pērn ar kupli apmeklētiem koncertiem Rīgā Kongresu namā atzīmēja savas pastāvēšanas 25 gadu jubileju un nu viesosies lielākajās Latvijas brīvdabas estrādēs, piedaloties izrādē gan ar savas grupas populārākajām, gan pavisam jaunām  dziesmām.

Izrādi piedāvā Lailas Ilzes Purmalietes vadītais  „Jaunais Teātris”, kas veidojis daudzas brīvdabas izrādes, mūziklus un humoršovus.

Biļetes uz izrādi nopērkamas Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā.


Muzikāla brīvdabas komēdija "Teic, kur zeme skaistākā…"


Nesen pirmizrādi Saulkrastu estrādē piedzīvoja "Muzikālā teātra 7" brīvdabas izrāžu tūre "Teic, kur zeme skaistākā…". 27.jūlijā izrāde skatāma Ikšķilē, 28.jūlijā - Tukumā, 3.augustā - Valmierā, 4.augustā - Alūksnē, 10.augustā - Bauskā, 11.augustā - Saldū, bet izrāžu tūres noslēgums, kā ierasts, 18.augustā notiks Kuldīgā.

Muzikālajā komēdijā "Teic, kur zeme skaistākā..." būs karalis un princese, ministrs, dārznieks, pasaku tēli - rūķis un trīsgalvainais pūķis, un, protams, jokdaris un galminieki. Būs dziesmas, dejas un pasakainas pārvērtības, pasakaina nekaunība, pasakaina nodevība, pasakaina mīlestība un pasakaini pārpratumi. Visi pasakas varoņi dzīvos pasakainu dzīvi, kas reizēm tik pasakaina neliksies.

Lomās iejutīsies Maija Doveika, Andris Ērglis, Akvelīna Līvmane, Juris Kalniņš, Jolanda Suvorova, Jānis Skanis, Zigurds Neimanis, Mārtiņš Brūveris, Valters Krauze, Ieva Sutugova, Nikolajs Puzikovs, Atis Auzāns, "Oranžā kora" dziedātāji, Voldemārs Šoriņš un Alberts Kivlenieks.

Izrādes scenogrāfija uzticēta Jānim Jansonam, horeogrāfija - Kivleniekam, savukārt visiem labi zināmu dažādu paaudžu un stilu dziesmu aranžējumi nodoti Auzāna pārziņā. Izrādes autors un režisors ir Voldemārs Šoriņš.

"Muzikālais teātris 7" brīvdabas izrādes iestudē kopš 2005.gada vasaras. Iepriekšējos gados iestudētie "Vella kalpi", "Robinsona dārgumi", "Dāvana mūsdienu sievietei", "Vienas vasaras ministrs", "Septītās debesis", "Tas trakais "Bellaccord" šovs" un "Grēku kalna dēkaiņi" kopā pulcējušas jau 280 000 skatītāju, padarot teātri par nozīmīgāko profesionālo brīvdabas izrāžu iestudētāju Latvijā.


Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā notiek gadskārtējie Āraišu svētki


28. jūlijā notiks Āraišu svētki «Kara vīrs no akmens laikmeta līdz mūsdienām». Stiprinot kultūrizglītojošas tradīcijas, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā ceturto gadu rīko plašai sabiedrībai domātus Āraišu svētkus.

Šā gada svētku galvenā tēma saistīta ar kara vīra likteni gadsimtu gaitā, tāpēc LNVM arheologi un viņu kolēģi Latvijas arheologu plenēra ietvaros kopš 23. jūlija veido ezerpils aizsargkonstrukcijas fragmentu, kura atklāšana paredzēta svētku laikā 28. jūlijā.

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja piedalīties tradicionālo cīņu mākslu meistarklasē, vērot kaujas apli, kura ietvaros notiks divkauju sērija agro viduslaiku kategorijā, pārbaudīt savus spēkus un veiklību kaujas skrējienā. Izskaņā - agro viduslaiku kaujas inscenējums.

Zinātniskajos lasījumos Latvijas vadošie arheologi un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji stāstīs par karošanas tradīcijām, ieročiem, kaujām un mūsdienu karavīru tradīcijām. Noslēgumā svētku dalībniekiem būs iespēja arī piedalīties diskusijā ar Latvijas Ģenerāļu kluba biedriem par latviešu karavīra vietu sabiedrībā.

Visas dienas garumā apmeklētāji varēs līdzdarboties un vērot norises ezerpils mājiņās, pie kurām notiks aušana, vērpšana, koka priekšmetu grebšana u.c. seno amatu demonstrēšana. Paredzēta arī viduslaiku tērpu un bruņu pielaikošana.

Tāpat varēs iepazīties ar LR Zemessardzes 27. kājnieku bataljona bruņojumu, tehnikas vienībām un lauku virtuvi. 214. Cēsu jaunsardzes vienības dalībnieki apmeklētājus iepazīstinās ar mācību aprīkojumu, šķēršļu joslām un citām aktivitātēm. Vienkoču parka dibinātāja Riharda Vidzicka vadībā būs iespēja vizināties vienkoču laivās pa Āraišu ezeru. Visu dienu notiks Latvijas amatnieku gadatirgus.

Bērni varēs piedalīties zīmējumu konkursā un uzzīmēt savu karavīru, vai piedalīties jauno arheologu skolā, kur iemērītos laukumos, strādājot ar arheologu darbarīkiem, būs iespēja apgūt arheologu darba iemaņas.

Ar seno deju soļiem apmeklētājus priecēs «Cēsu pils vēsturisko deju studija», kas dibināta 2010. gadā, apvienojoties vēstures interesentiem, Cēsu pils gidiem un deju kolektīva «Sadancis» dejotājiem. Koncertus sniegs tautas vērtes kopa «Dzieti» (ezerpilī) un pūtēju orķestris «Cēsis» (pilsdrupās).

PROGRAMMA

28. jūlijā no plkst. 12.00 līdz plkst. 17.00
12.00 – svētku atklāšana, Ezerpils jaunizveidotās aizsargkonstrukcijas fragmenta prezentācija.

12.00 - 16.00 – Zemessardzes militārās tehnikas apskate.
12.30 – Tautas vērtes kopas «Dzieti» un Cēsu viduslaiku deju grupas koncerti.
13.00 – Tradicionālo cīņas mākslu meistarklase.

13.00 – 15.00 Jauno arheologu skola un zīmējumu konkurss bērniem
13.30 – Kaujas aplis – divkauju sērija agro viduslaiku kategorijā.
14.00 – Zinātniskie lasījumi.
15.00 – Kaujas skrējiens – stafete apmeklētājiem.
15.30 – Diskusija par latviešu karavīra vietu sabiedrībā. Piedalās Latvijas Ģenerāļu kluba biedri.
16.00 – Pūtēju orķestra «Cēsis» koncerts.
16.30 – Agro viduslaiku kaujas inscenējums.
16.45 – Svētku noslēgums.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Ko tā

2012-07-29 10:18:06

Ziņot

"dīva" mums var ieteikt! Kurā Jūrmalas krogā dzert?

LS

2012-07-28 21:29:39

Ziņot

Vai urlovna saprot valsts valodu ? Vai tikai klausās rejošos okupantus.?

Vārds

2012-07-27 11:12:05

Ziņot

šlāgerfesitvāls aizies uz urrā :) mēs tak tāda kantrī zem;ite vien esam :)

Vārds

2012-07-27 11:11:27

Ziņot

galvenais tālāk no jūrmalas un krievu balagāna

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (4)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv