Ceturtdiena, 2021. gada 13. maijs

Ira, Iraīda, Irēna, Irina

Visi autora raksti

Piektdiena, 24. maijs (2013) 12:28

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Jānis Šipkēvics+BRĪVDIENU CEĻVEDIS (4)

Puaro.lv un publicitātes

Sākoties vasaras sezonai, drīz vien darba dienas un nedēļas nogales saplūdīs vienotā veselumā, jo kultūras un izklaides dzīve ritēs savu gaitu. Tikmēr aktīvas atpūtas un dabas mīļotāji steidz pamest pilsētu pie pirmās izdevības. Savos šīs nedēļas brīvdienu plānos ar Puaro.lv lasītājiem dalās radio SWH valdes priekšsēdētājs Jānis Šipkēvics.

„Šī nedēļas nogale man būs zīmīga, jo grasos veikt darbus savā lauku mājā Ķekavas novadā – skaldīšu un krāmēšu šķūnītī malku, velšu akmeņus, labiekārtošu un uzkopšu teritoriju. Strādāšu kā īsts lauku karalis,” savos plānos dalās Šipkēvics.

„Man tur ir ļoti prasīgs, bet čakls kaimiņš, kuram ir tāds pats vārds un uzvārds kā man,” atklāj radio šefs. „Mēs ar viņu izmantojam kopīgu lauksaimniecības tehniku, kas mums ļauj optimizēt izdevumus. Savā starpā dalāmies ar dažādiem kultivatoriem, velēnu griezējiem, trimmeriem, pļāvējiem un citu tehniku.” Tēva un dēla mājām piešķirti latviski un skanīgi nosaukumi – „Mežakrūmiņi” un „Rieksti”.

„Atklājot lauku darbu sezonu, teātra, kino un dažādu prezentācijas pasākumu apmeklēšana izpaliks – tie nu ir otrajā plānā,” stāsta Šipkēvics, neslēpjot, ka nedēļas nogales vienmēr velta atpūtai. „Ja cilvēks turpina strādāt arī brīvdienās, tas nozīmē, ka viņš nav spējis savu darbu un dzīvi pareizi sakārtot.”

Kurp doties nedēļas nogalēs Šipkēvics iesaka Puaro.lv lasītājiem? „Kad būšu pilnībā pabeidzis savu lauku māju, tad viena no apskates vietām varētu būt tā,” viņš nosmej. „Nav nemaz nekāda nepieciešamība doties tālu prom, jo Latvijas daba ir skaista it visur. Manā apkaimē šāda apskates vērta vieta ir Riekstukalns. Daudzi ziemā dodas slēpot uz Šveici un Itāliju, kaut arī tikpat labas slēpošanas trases ir tepat. Arī vasarā te ir iespējams piekopt aktīvu dzīvesveidu, ļaujoties riteņbraukšanai vai nūjošanai. Baldones apkaimē iespēju ir ļoti daudz jebkurā gadalaikā.”


BRĪVDIENU CEĻVEDIS


Jelgavas Pilsētas svētki


Pienācis gada skaistākais laiks, kad viss plaukst un zied, tāpēc tradicionāli kā katru gadu maija beigās Jelgavā svin Pilsētas svētkus. Šogad tie notiks no 20. – 26. maijam, tāpēc dāvinām jelgavniekiem un pilsētas viesiem plašu kultūras programmu visai ģimenei un katrai gaumei.

Svētku kulminācija paredzēta sākot no piektdienas, 24. maija, kad notiks pilsētas svētku gājiens, arī koncerts «No operas līdz mūziklam» – piedalās LNO koris un orķestris, savukārt sestdien jauniešiem vēl nebijis pārsteigums – chill out parks Jelgavā. Svētdien visi gaidīti Jelgavas pils pagalmā, kur notiks Multimediāls koncertuzvedums ar Latvijā unikālu muzikālo strūklaku šovu «Satikšanās pilsētā». Šie ir tikai daži pasākumi ieskatam, jo kultūras programma paredzēta katru dienu no rīta līdz pat vakaram.

Piektdiena, 24. maijs

17.00 - 18.30 Pilsētas svētku gājiens. Maršruts: Svētes – Mātera – Lielā - Uzvaras - Kr.Barona iela.
19.30 Pieņemšana pie Jelgavas domes priekšsēdētāja. Pilsētas augstāko apbalvojumu – Goda zīmes un Goda raksta pasniegšana. Ieeja ar ielūgumiem. (K/n Lielajā zālē)
19.00 – 01.00 Koncerts - zaļumballe. Latvijas Nacionālā teātra aktieru ansamblis «Drāma» (D.Lūriņa, K.Tatarinova, M.Egliens, M.Maņjakovs) un «Lauku muzikanti». No plkst. 22.00 ieejas maksa Ls 1.00. (Uzvaras parkā)
22.00 Koncerts «No operas līdz mūziklam». Piedalās LNO koris un orķestris. Solisti: S. Izjumovs, I. Bagele, I. Šļubovska, A. Lapiņš, I. Kerēvica, A. Vītoliņa (Amber), A. Ērglis, A. Jansons u.c. Programmā G. Doniceti, Ž. Bizē, N. Rimskis-Korsakovs, Dž. Geršvins, R. Pauls u.c. Mākslinieciskais vadītājs A. Meri. Biļetes cena: Ls 6.00. (Pils pagalmā)

Sestdiena, 25. maijs

9.00 - 15.00 Amatu diena. Amatnieku tirdziņš, radošās darbnīcas, amatu prasmju demonstrējumi. Latvijas tautas mūzikas ansambļu un kapelu muzikāli priekšnesumi. (Raiņa parkā)
11.00 – 17.00 Latvijas veikborda sacensības «Jelgava Wake Open 2013». (Promenāde, uz Lielupes)
12.00 un 13.00 Jāšanas sporta paraugdemonstrējumi. (Pļavā pretī pilij)
16.00 - 17.00 Retro motociklu apskate Hercoga Jēkaba laukumā.
17.00 - 19.00 Jelgavas bērnu un jauniešu dziesmu un deju koncerts «Satiksimies Jelgavā!». (Uzvaras parkā)
19.00 Vakara pasaka bērniem un pieaugušajiem «Kas notiek ar cilvēku miegā?». (Jelgavas Spīdolas ģimnāzijā)
20.00 Sievu nešanas sacensības. (Uzvaras parkā)
20.00 - 24.00 Chill Out parks. Muzikālais noformējums: D’Experiment un Musical Globe. 20.30 Ekstrēmā šova programma «Greentrials Bike Tour». Grupa «Rock5 Acoustic». (Raiņa parkā)
21.00 - 01.00 Rokenrola vakars. Piedalās: grupa «Keksi», Pits Andersons, Jelgavas Bigbends, Ivars Pētersons, Marko Ojala, Daumants Kalniņš. Mākslinieciskais vadītājs R. Ašmanis. No plkst. 22.00 ieejas maksa Ls 2.00. (Uzvaras parkā)

Svētdiena, 26. maijs

13.00 un 15.00 Muzicē vokāli instrumentālā ansambļa «Rūta». Ieejas maksa – iekļauta Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa apmeklējuma cenā (pēc cenrāža). (Sv. Trīsvienības baznīcas torņa skatu laukumā)
14.00 Labdarības akcijas «Ziedot.lv labestības diena» koncerts. Piedalās grupa «TirkizBand», Jelgavas popkoris, popgrupa «Noslēpums», K. Ozoliņa u.c. Ieeja par ziedojumiem. (Sv. Annas baznīcā)
26. maijs 14.00, 18.00 un 27. maijs 19.00 Horeogrāfisks mūsdienu deju lieluzvedums «Skudras nepadodas». Biļešu cenas: Ls 3.00, 2.00. (Zemgales Olimpiskā centra zālē)
22.00 - 23.50 Multimediāls koncertuzvedums par mūziku un mīlestību ar Latvijā unikālu muzikālo strūklaku šovu «Satikšanās pilsētā». Piedalās: I. Bagele, A. Ieviņš, I. Kemlere un R. Šteinbergs. Režisors V.Pavlovskis. Biļešu cenas: Ls 2.00, 1.00 (bērniem un pensionāriem). (Pils pagalmā)


"Bērnu pasaule un Kas te? Es te! Ķīpsalā 2013"


24. maijā plkst. 12.00 aicinām uz pasākuma "Bērnu pasaule un Kas te? Es te! Ķīpsalā 2013" atklāšanas svētkiem, kas norisināsies uz lielās skatuves hallē Nr. 2. Kopā ar Lupi, Runci Rūdi un Bebru Bruno dziedāsim, pūtīsim krāsainus ziepju burbuļus un priecāsimies par gaisā lidojošajiem caurspīdīgajiem brīnumiem.

26. maijā plkst. 15.30 aicinām uz akcijas "Dāvināsim "Dip Dap" skrejritenīšus Latgales bērnu namu bērniem!" noslēguma pasākumu, kas notiks izstāžu centra vestibilā. Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības "BT 1" ģenerāldirektors Viesturs Tīle un uzņēmuma "Dip Dap" īpašniece Sanita Gibtere nodos 11 dipdapus bērniņiem no bērnu nama "Līkumi" (Salas novads), Naujenes bērnu nama (Daugavpils novads) un Tiskādu bērnu nama (Rēzeknes novads). Skrejritenīšiem savu sirds siltumu un mīlestību, izdekorējot, preses konferencē pievienoja arī Latvijas bērnu preču ražotāji un žurnālisti.

Visas trīs pasākuma dienas kopā ar bērniem un vecākiem darbosies iemīļotie TV varoņi – Lupe, Varis, Konstantīns, Pukšs un vairāk nekā 50 dažādu mācību un iniciatīvu centri, aktivitāšu studijas, pulciņi, sporta skolas, muzeji, klubi un jaunrades nami.

Uz lielās skatuves būs neparasta rosība, jo trīs dienu laikā uz tās uzstāsies vairāk nekā 500 jaunie mākslinieki – Agra Daņiļeviča deju studija "Dzirnas", vokālā grupa "Tik un tā", vokālā studija "Rasa", "Miljons", deju ansamblis "Teiksmiņa", popgrupa "Rakari" un citi dziedošie un dejojošie bērni no Rīgas, Bauskas, Liepājas un Ventspils.

Visas trīs pasākuma dienas no plkst. 14.10 līdz 15.10 uz lielās skatuves ciemosies arī iemīļotais TV varonis Tofiks un iepriecinās ar savu izrādi. Uzreiz pēc tam ar Tofiku varēs aprunāties, pablēņoties, nofotografēties un saņemt viņa autogrāfu.


Alus festivāls


No 24. līdz 26. maijam pašā Rīgas centrā norisinās salīdzinoši jauns un savdabīgs festivāls "Latvian Beer fest", kurā ir iespējams nogaršot praktiski visas latviešu alus šķirnes un protams arī baudīt visdažādāko mūziku. Šogad arī mēs, COLT piedalīsimies ar savu sniegumu festivāla atklāšanas dienā, plkst.19:00.

24. maijs

11:00 – 12:00 - DJ mūzika
14:00 - populārās un džeza mūzikas atskaņotāju apvienība „Bunch of Gentlemen”
12:30; 13:30; 18:00 – „Alus drudža” turnīri
16:00 – festivāla oficiālā atklāšana
17:00 – grupa „Apple machine”
19:00 – rokgrupa „Colt”
20:00 - „Nopietna grupa nenopietniem cilvēkiem” (NGNC)
21:00 – brāļi Auzāni un Slavenais Jersikas orķestris

Bauskas pilī uzstāsies Kopenhāgenas kameransamblis


Piektdien, 2013.gada 24.maijā plkst.18:00 Bauskas pilī pirmo reizi ar baroka mūzikas un jauno Ziemeļvalstu komponistu skaņdarbiem uzstāsies Kopenhāgenas kameransamblis.

Koncertā būs dzirdami G.F.Hendeļa, J.S.Baha, J.B.Boismortiera, G.P.Tēlemaņa un A.L.Vivaldi skaņdarbi un jaunas komponistu radītas melodijas, kas sacerētas tieši šim sastāvām. Kameransambļa repertuārs ir ļoti plašs - sākot no baroka kompozīcijām līdz pat mūsdienu autoru skaņdarbiem. Latvijā šis būs pirmais no diviem kameransambļa koncertiem, otrs koncerts notiks Rīgas Vēstures un Kuģniecības muzejā.

Kopenhāgenas kameransamblis dibināts 1978.gadā. Ansambļa pamatu veido trīs draugi, kuri pazīstami no studiju laikiem Kopenhāgenas Kora skolā, kā arī poļu vijolnieks un čellists, kurš dzīvo Zviedrijā. Dānijas Kultūras centrs informē, ka visi dalībnieki ir īsti meistari un pierādījuši sevi arī pasaules līmenī - klavesīnists Stēns Lindholms ir starptautiski pazīstams kordiriģents, obojists Gerts Hercbergs kā koncertmeistars spēlē Dānijas Radio simfoniskajā orķestrī, flautists Hans Gammeltofts-Hansens ieguvis Mocarta medaļu par izcilību mūzikā.


Rundāles pils muzejā atklās hercoga otro darba kabinetu


Piektdien Rundāles pils 277.dzimšanas dienā, tiks atklāts pilnībā restaurētais hercoga otrais darba kabinets. Darba kabineta restaurācija notikusi Borisa un Ināras Teterevu fonda "Rundāles pils restaurācijas pabeigšana 2010 - 2014" programmas ietvaros.

Hercoga otrais darba kabinets Rundāles pils interjeru vidū ieņem īpašu vietu, jo tā ir vienīgā apartamentu telpa, kuras sienas ir apgleznotas. Tas nav raksturīgi 18.gadsimta dzīvojamām telpām, kas parasti ieguva sienu apvilkumu ar auduma tapetēm.

Pateicoties Teterevu fonda programmai "Rundāles pils restaurācijas pabeigšana 2010-2014", ir izdevies panākt jaunas telpas atvēršanu apmeklētājiem.

Hercoga kabineta kamīns tapis pils celtniecības pirmajā periodā 18.gadsimta 30.gados, jau 19.gadsimtā tas ticis nomainīts pret krāsni. Kamīnu atjaunoja pēc nosegplāksnes kontūras, kas iezīmējās uz to ietverošā gleznojuma, kā arī pēc analoģiskiem tā laika kamīniem Eiropā.

Kabinetā saglabājusies sākotnējā dēļu grīda, telpas stūrī aiz stiklotām durvīm redzama vēsturiskā trīs blakustelpu kurināšanas sistēma.

1736.gada 24.maijā tika ielikts pils pamatakmens, un šis svinīgais brīdis tiek uzskatīts par Rundāles pils dzimšanas dienu, kas tiek atzīmēta katru gadu 24.maijā.

Rundāles pils 277.dzimšanas dienas pasākumā apskatei tiks atvērtas divas jaunas telpas dekoratīvās mākslas ekspozīcijā "No gotikas līdz jūgendstilam". Tajās būs apskatāmas muzeja krāšņu un sakrālās mākslas kolekcijas. Apmeklētāju apskatei restaurētais Hercoga otrais darba kabinets būs pieejams no 25.maija.

Mežaparkā ar populāru mūziķu piedalīšanos atklās brīvdabas diskotēku sezonu
 

Piektdien Mežaparka Zaļajā teātrī ar populāru mūziķu piedalīšanos tiks atklāta šīs vasaras brīvdabas diskotēku sezona, kas turpināsies visā Latvijā.

Vasaras sezonas atklāšanas svētki "Summer Season Opening" noritēs jau ceturto reizi, un šoreiz tajos piedalīsies grupas "Otra puse" un "Bermudu divstūris", kā arī mūziķi Rassell un Sabīne Berezina, Samanta Tīna, Nikolajs Puzikovs, Mārtiņš Ruskis, Kristaps Pujāts, Andris Kivičs, Olga Rajecka un citi.

Par dejām rūpēsies arī vairāki dīdžeji - Japānis, Saimons un Starteris.

Pēc "Summer Season Opening" atklāšanas pasākums vasarā turpināsies citviet Latvijā, piemēram, Saldū, Jēkabpilī, Valmierā, Preiļos, Dobelē, Tukumā un Alūksnē.

Nedēļas nogale Dailes teātrī


Nedēļas nogalē Dailes teātrī valdīs Kārļa Lāča, Jāņa Elsberga un Evitas Mamajas mūzikla „Oņegins” gaisotne, jo 24., 25. un 26.maijā gaidāmas pēdējās šī iestudējuma izrādes šosezon. Pēdējo reizi šajā sezonā būs iespējams noskatīties arī divas Kamerzāles izrādes – 24.maijā repertuārā iekļauta Mārtina Makdonas melnā komēdija „Vienrocis no Spokānas” ar Ģirtu Ķesteri galvenajā lomā, bet 26.maijā afišā „Mīļais melis”, kurā komēdiju pēc Džordža Bernarda Šova un Stellas Kempbelas vēstulēm izspēlē Olga Dreģe un Juris Strenga. Biļetes var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.


Brīvdabas muzejā pulcēs videi draudzīgos cilvēkus un organizācijas
 

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā sestdien, 25.maijā, notiks Zaļā diena, kurā pulcēsies videi draudzīgie cilvēki un organizācijas.

Šādu pasākumu rīko SIA "Zaļā josta", pateicoties Latvijas skolu jauniešiem un pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem par paveikto makulatūras un bateriju vākšanas aktivitātēs visa mācību gada garumā.

Pasākuma laikā tiks apbalvoti čaklākie skolēni un izglītības iestādes. Kopumā makulatūras vākšanas konkursā "Tīrai Latvijai!" izdevies savākt vairāk nekā 1055 tonnas makulatūras, kas nogādāta pārstrādei Papīrfabrikā "Līgatne". Bateriju vākšanas konkursā "Tīrai Latvijai!" dalībnieki savāca un pārstrādei nogādāja vairāk nekā 19 tonnas izlietotu un vairs nederīgu bateriju.

"Pasākums top pateicībā par bērnu, jauniešu ieguldīto darbu vides sakopšanā, par skolotāju paveikto vides izglītības jomā, skaidrojot bērniem atkritumu šķirošanas nozīmi. Līdztekus apbalvošanai un pateicībām katru gadu organizējam jauniešiem interesantu mūziķu koncertus. Šogad pie mums viesosies Lauris Reiniks, kas būt arī pasākuma vadītājs un grupa "PeR"," stāstīja "Zaļā josta" mārketinga vadītāja Laima Kubliņa.

Mazākie pasākuma apmeklētāji varēs noskatīties multiplikācijas filmas "Saruna" un "Dāvana", kuru galvenais varonis Ezis Jostiņš māca bērniem rīkoties videi draudzīgi un šķirot atkritumus. Uz dabas daudzveidības izziņas darbnīcām aicinās Latvijas dabas fonds, Pasaules Dabas fonds, Dabas vides estētikas studija, Vides izglītības fonda "Ekoskolu" programma, kā arī ģimenes būs aicinātas piedalīties Latvijas Dabas muzeja izglītojošajās nodarbībās.


Trīs mākslas augstskolas aicina uz "Pagalma svētkiem" - radošajām darbnīcām, ekskursijām un plenēru


Pavasara plaukumā, 2013.gada 25.maijā no plkst.12.00 līdz 18.00, Rīgas centrā, Latvijas Mākslas akadēmijas pagalmā, dzims jauns, unikāls pasākums - "Pagalma svētki". Trīs mākslas augstskolas - Latvijas Mākslas akadēmija, Latvijas Kultūras akadēmija un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija - ar saviem draugiem sanāks kopā, lai svinētu radošumu un rastu prieku līdzdarbojoties un daloties prasmēs un domās.

Visas dienas garumā kopā ar māksliniekiem varēs darboties un paust savas idejas dažādās brīvdabas darbnīcās, plenērā apkārtējā parka teritorijā un muzikālajās performancēs. Būs arī ekskursijas, kas vedīs visam cauri un sniegs informāciju par notiekošo. Esošie studenti, absolventi un viņu radošie draugi demonstrēs gan akadēmiju sienās iegūtās zināšanas, gan pašu jaunatklājumus. No Latvijas Mākslas akadēmijas ar savām dažādajām iemaņām dalīsies visu četrpadsmit mākslas nozaru pārstāvji, savukārt Kultūras un Mūzikas akadēmijas studenti iekustinās, izdejos un ieskandinās visu kopīgās idejas.

Pasākums piedāvās gan radoši darbīgu atpūtu, gan būs kā "atvērto durvju" diena tiem, kas vēl nav izvēlējušies, kur studēt. Dalība darbnīcās bez maksas.

Detalizētāka svētku programma:  twitter.com/pagalmasvetki un facebook.com/pagalmasvetki


Sestdien Arkādijas parkā norisināsies tradicionālie Pārdaugavas svētki


Sestdien, 25.maijā, Arkādijas parkā notiks tradicionālie Pārdaugavas svētki. Šogad svētku tēma ir "Pārdaugavas 24 sejas", jo šajā Rīgas daļā ir tieši tik apkaimes - katra ar savu vizuālo tēlu, raksturu un tradīcijām. Svētki norisināsies parka teritorijā un tā tuvējā apkārtnē.

Parkā uz skatuves no plkst.12 visas dienas garumā uzstāsies Pārdaugavas kultūras centru un interešu izglītības iestāžu labākie kolektīvi, deju ansambļi un populāri mūziķi, bet plkst.20 visi aicināti uz zaļumballi. Svētku noslēgumā paredzēta uguņošana pie Māras dīķa.

Visu dienu Arkādijas parkā darbosies radošas darbnīcas, notiks dažādas jautras un sportiskas atrakcijas bērniem, būs skatāmas vairākas brīvdabas foto izstādes, tiks apbalvoti ideju konkursa "Mīlestības aleja" labākie autori, kā arī darbosies amatnieku tirdziņš un kafejnīca. Sporta bāzē Uzvaras parkā no plkst.11 risināsies sacensības pludmales volejbolā un ielu basketbolā.

Interesantus pārsteigumus svētku apmeklētājiem sarūpējis nodibinājums "Rīga 2014", Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs un daudzi citi Pārdaugavas svētku dalībnieki. Daudzveidīgas programmas piedāvās tuvējie Ojāra Vācieša un Jāņa Akuratera muzeji, dažādas svētku aktivitātes varēs baudīt arī Kalnciema Kvartālā.


Rīgā uzstāsies Jēlas Universitātes pūtēju koncertorķestris


Svētdien, 26.maijā, plkst.16 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Lielajā zālē koncertēs Jēlas Universitātes pūtēju koncertorķestris mākslinieciskā vadītāja Tomasa Dafija vadībā.

Koncerta programmā iekļauti Čārlza Aivza, Riharda Vāgnera, Džordža Gēršvina, Dafija, Igora Stravinska, Henrija Filmora un Džordža Makeja skaņdarbi.

Jēlas Universitātes pūtēju koncertorķestris ir viens no tradīcijām bagātākajiem augstskolu pūtēju orķestriem pasaulē, un tā sastāvā ir ap 60 mūziķu. Orķestris ir izpelnījies lielu ievērību gan ASV, gan citviet pasaulē, pateicoties ārkārtīgi plašajam repertuāram - no kamermūzikas līdz publikas iemīļotiem maršiem, teatralizētiem uzvedumiem un pat repa integrēšanai klasiskajā mūzikā.

Jēlas Universitātes pūtēju koncertorķestris ir pirmais ASV koledžas orķestris, kas jau 1956.gadā devies Eiropas tūrē. Kopš tā laika orķestris īstenojis 24 koncerttūres visā pasaulē. Neskatoties uz koncertu ārkārtīgi plašo ģeogrāfiju, šī ir pirmā orķestra viesošanās Latvijā.

Orķestra mākslinieciskais vadītājs Dafijs ir ievērojams amerikāņu komponists un diriģents, neskaitāmu pūtēju orķestru asociāciju biedrs un vadītājs. Viņa skaņdarbi izdoti tādu leiblu kā Amerikas komponistu alianse, "Meredith Music", "Ludwig music", "Bourne Company Music Publishers" paspārnē. Pats Dafijs ir mūzikas izdevniecības "Plankton Press" īpašnieks. Dafijs bijis pedagogs Hartfordas konservatorijā, Konektikutas universitātē, Kornelas universitātē un citviet, bet kopš 1982.gada viņš ir mācībspēks Jēlas universitātē. Ieeja koncertā būs bez maksas.

Siguldas pils estrādē notiks bērnu un ģimeņu mūzikas festivāls "Izlaidums Brīnumskapī"


Šo svētdien, 26.maijā, Siguldas pils estrādē, notiks bērnu un ģimeņu mūzikas festivāls "Izlaidums Brīnumskapī.

Brīvdienām jāsākas ar kārtīgu izlaiduma festivālu. Fanfāras un pils lielgabali ir sagatavoti un plkst. 15:00, Brīnumskapis ar draugiem un pūtēju orķestri var iesoļot Siguldas pils estrādē. Un tūlīt skolas direktoram Kaķītim Laķītim īpašs darbs - jāizdala skolas beigšanas astestāti un tad var sākties apsveikuma koncerts, kurā uzstāsies Rīgas Doma kora bērnu kameransamblis, LeNeSOns, TV radījuma Kas te, es te Mednieks un Lupe, Siguldas vok. instr. ansamblis, Marko Ojala ar bajānu, Elīna Endzele ar ksilofonu un pavārs Lauris Aleksejevs ar dēlu un lielāko burkānu torti pasaulē. Ieeja estrādē no plkst. 14:00, kur jau darbosies īpašs Brīnumskapja kiosks un notiks radošas rosīšanās. Savukārt pirms tam, jau no plkst. 12:00, pils dārzā notiks Siguldas bērnu koncerts.

Pēc svinīgās daļas bērnu modes skate un tad klāt ir balle. Dejojam un lecam visi kopā ar Renāru Kauperu, Instrumentiem, Māru Upmani-Holšteini un Jūras zilo Rīgas labā krasta kori, Rūtu un Valdi Muktupāveliem un, un… kur tad skolnieces pelītes? Tur jau viņas skrien, Brīnumskapja skolas pelītes - Knīpas un Knauķi. Koncertu biļetes nopērkamas www.bilesuparadize.lv.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

pēteris

2013-05-25 13:11:27

Ziņot

ejam dzert alu uz vērmanīti :)

Vārds

2013-05-24 13:00:41

Ziņot

nespēju beigt priecāties, ka pie mums joprojām siltāk nekā itālijā un spānijā :):)))

Vārds

2013-05-24 13:00:16

Ziņot

es arī gribu uz laukiem!!!

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (4)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv