Trešdiena, 2021. gada 12. maijs

Valija, Ina, Ināra, Inārs

Visi autora raksti

Piektdiena, 17. janvāris (2014) 11:00

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Ilze Jurkāne +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (3)

Puaro.lv un piblicitātes

Šī nedēļa ir īpaša ne vien ar to, ka Latvijā beidzot ir ziema, bet arī Rīga tiek oficiāli pasludināta par Eiropas kultūras galvaspilsētu. Tieši tāpēc par atpūtas iespēju trūkumu sūdzēties vairs nav iespējams. Puaro.lv piedāvā ieskatu plašajā kultūras un izklaides pasākumu programmā, kā arī finansistes, gardēdes un kultūras dzīves baudītājas Ilzes Jurkānes brīvdienu pavadīšanas ieteikumus.
 
„Tā kā šonedēļ Rīgu oficiāli atklāj kā Eiropas kultūras galvaspilsētu, piektdien noteikti apmeklēšu svinīgo pasākumu pie Arsenāla, savukārt svētdien došos uz operas pirmizrādi. Operu pēdējo mēnešu laikā man nav izdevies apmeklēt, tāpēc esmu nolēmusi to labot,” intervijā portālam Puaro.lv atklāj Jurkāne.
 
„Nešaubos, ka kultūras pasākumu Rīgā netrūks visa gada garumā. Šis ir unikāls notikums, tāpēc arī es vēlos izmantot izdevību un būt klātesoša. Lai arī esmu gana daudz ceļojusi, līdz šim nevienā citā Eiropas pilsētā brīdī, kad tā ir kultūras galvaspilsēta, neesmu bijusi, tāpēc arī man tā būs jauna pieredze” stāsta autobiogrāfiskās pavārgrāmatas „Dzīves garša” autore.
 
„Apsveru iespēju piedalīties arī Grāmatu draugu ķēdē, kuras ietvaros literatūra no Latvijas Nacionālās bibliotēkas vecās ēkas tiks pārnesta uz jauno Gaismas pili. Varu palepoties, ka pirms vairākiem gadiem ar vīru ziedojām 500 latu, lai mūsu vārdi būtu uzdrukāti uz viena Gaismas pils galda. Toreiz tas tika izdarīts tikai virtuāli, tāpēc nu alkstu to beidzot ieraudzīt arī dzīvē.”
 
Par Jurkānes kundzes brīvā laika nodarbi kļuvusi porcelāna apgleznošana. „Izbaudu šo radošo momentu, kad esmu viena un varu pilnībā izpausties. Dodos uz īpašu darbnīcu, kur kopā ar citiem porcelāna māksliniekiem varu ļauties fantāzijai. Dažkārt tas nebūt nav viegli, bet tiklīdz sajūtu šo brīvību, nodarbe kļūst aizraujoša. Porcelāna apgleznošana ir īpaša ar to, ka nekad nevar paredzēt gala rezultātu. Apgleznotie trauki veselu diennakti tiek cepināti īpašā krāsnī, tikai pēc tam var redzēt to, kas nu ir sanācis. Savus darbus parasti kādam uzdāvinu, pašai palikuši tikai daži šķīvji."
 
„Laiks ir mans lielākais trūkums, man tā nekad nav gana. Lai gan oficiāli vairs nestrādāju, nepārtraukti piekrītu iesaistīties arvien jaunos projektos. Nesen, piemēram, piedalījos Master klasēs, kur mācīju sievietēm, kā pareizi palūgt algas pielikumu.”

 
  

BRĪVDIENU CEĻVEDIS
 

Medicīnas muzejā paziņos Stradiņa balvas laureātu un atklās akadēmiķim Jānim Stradiņam veltītu izstādi


Atzīmējot profesora Paula Stradiņa dzimšanas dienu, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā 17.janvārī plkst.16 tiks paziņots Stradiņa balvas laureāts, kā arī tiks atklāta izstāde "Jānis Stradiņš - mantinieks, zinātnieks, pilsonis”.

Stradiņa balvas laureātu šogad nosauc Latvijas Zinātņu akadēmija, kas balvu piešķir par ieguldījumu praktiskajā medicīnā. Paula Stradiņa balvu par izciliem pētījumiem medicīnas vēsturē vai ievērojamu veikumu praktiskajā medicīnā piešķir Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs un Latvijas Zinātņu akadēmija kopš 1983.gada. Balva ir dibināta par godu izcilajam ķirurgam, onkologam, slimnīcas, muzeja un medicīnas māsu skolas dibinātājam, Medicīnas fakultātes docētājam profesoram Paulam Stradiņam.

Pēc balvas laureāta nosaukšanas tiks atklāta izstāde Jānim Stradiņam - Paula Stradiņa dēlam, kurš godam ir turpinājis tēva iesākto. Šo personību nevar aprakstīt un izvērtēt vienā darba jomā, tāpēc izstādē izvēlētas trīs galvenās akadēmiķa personības dimensijas: mantinieks, zinātnieks, pilsonis.

Izstāde ir jubilejas dāvana ķīmiķim un zinātņu vēsturniekam akadēmiķim Jānim Stradiņam viņa 80 gadu jubilejā.

Brazīliešu nominācija Oskaram "Kaimiņu trokšņi" kinoteātrī "Kino Bize"


Piektdien, 17.janvārī plkst.18:00 kinoteātris "Kino Bize" atsāks regulārā repertuāra izrādīšanu ar Baltijas pirmizrādi brazīliešu filmai "Kaimiņu trokšņi", kas labi papildinās ieskatu Brazīlijas kinematogrāfā un ikdienā, ja vienīgais, ko līdz šim esat redzējuši, ir Fernando Mereijesa kulta filma "Dievu pilsēta", kas vairāk nekā pirms desmit gadiem pilnībā pārņēma kino pasauli.

"Kaimiņu trokšņi" ir brazīliešu kinorežisora Klebera Mendosas Fiļju debijas filma, kas spējusi aizgrābt skatītājus un kino kritiķus, kā arī iekrāt jau vairākas godalgas filmu festivālos no Sanpaulu līdz Roterdamai, Sidnejai, Toronto un Riodežaneiro. Tāpat "Kaimiņu trokšņi" kā labākā filma no Brazīlijas ir izvirzīta februārī gaidāmajai Oskara pasniegšanas ceremonijas balvai par labāko ārzemju filmu.

Filma "Kaimiņu trokšņi" stāsts tiek atklāts kā nejaušs nakts murgs dienas gaismā. Dzīve kādā vidusšķiras rajonā pāris kvartālus no pludmales Resifē, Brazīlijā negaidīti izmainās līdz ar privātās apsardzes firmas ierašanos. Filma seko vairāku personāžu ikdienas sadzīvēm un, lai arī varētu likties, ka nekas daudz nenotiek, gaisā uzkrājas arvien biezāka nolemtības smaka.

Pilsētas kvartālu, kur mitinās turīgas ģimenes un to kalpi un kuru pārvalda novecojošs patriarhs ar saviem dēliem, pieaugošā ritma intensitātē pārņem arvien lielāks nemiers. Kad pārvaldnieks negribīgi darbā pieņem pašpārliecinātos apsargus, lai aizsargātu iedzīvotājus pret neseniem noziedzības uzplūdiem, atklājas nošķirtā sabiedrībā esošās bailes, aizvainojumi un pagātnes noslēpumi, kas nebeidz vajāt. Tikmēr precētajai Bijai ar diviem bērniem ir jārod veids, kā tikt galā ar kaimiņu suni, kas nepārtraukti smilkst. Neliela daļiņa Brazīlijas, tās vēstures, vardarbības un trokšņu atspoguļojuma Brazīlijas labākajā jaunajā kino būs skatāms "Kino Bize" jau no 17.janvāra.

20.gadsimta mūzikas dižgari Lielajā ģildē


Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) 17.janvārī plkst. 19.00 aicina doties muzikālā ceļojumā un piedalīties stāsta radīšanā. Koncerta programmā iekļautie opusi gan pārstāv trīs pilnīgi atšķirīgas skaņu pasaules, taču tajos visos saklausāma dzīva saruna ar klausītāju - vēlme uzrunāt, kaut ko būtisku pateikt vai vienkārši ko interesantu pastāstīt. Bendžamins Britens aicina ceļojumā uz Anglijas austrumu piekrasti, Fazils Sajs piedāvā stāstus par brīnišķām austrumu skaistulēm, Vitolds Lutoslavskis dalās ar mums fenomenāla mūža pieredzē.

Bendžamina Britena "Četras jūras interlūdijas" ir četras simfoniskās epizodes no operas "Pīters Graimss", kas kļuva par Britena pasaules slavas stūrakmeni. 20. gadsimta, iespējams, ievērojamākais angļu komponists Bendžamins Britens piedzima Ziemeļjūras krastā un turpat Safolkā nodzīvoja lielu daļu mūža. Jūra bija viņa acu priekšā gribot negribot, un jātic, ka šis vīrs jau nu gan zināja, kā salti pelēko viļņu vizmojumu pārvērst mūzikā - jāatzīst, ka tas viņam sanācis vienkārši lieliski.

Fazils Sajs slavu ieguva kā izcili artistisks pianists. Viņa pianistiskās tieksmes iekarot pasauli agri mijās ar vēlmi komponēt. Viņš komponē ļoti ražīgi un daudzpusīgi, nevairoties no dzimtās Turcijas kolorīta mūzikā, un tas labi dzirdams Vijolkoncertā "1001 nakts harēmā". Opuss veltīts Fazila Saja pastāvīgajai skatuves partnerei - spožajai moldāvu vijolniecei Patrīcijai Kopačinskai, kas uzstājas basām kājām. Nav ziņu par Janas Ozoliņas apavu izvēli koncertos, taču tas gan nojaušams, ka mūs gaida intriģējoša satikšanās ar jaunu, daiļu un brīnum talantīgu latviešu vijolnieci, kas droši vedīs Austrumu pasaku mirguļojošajā un saldi tvanošajā pasaulē.

Visubeidzot Vitolds Lutoslavskis un viņa Ceturtā simfonija. Lutoslavskis bija absolūti unikāla parādība. Gara aristokrāts. Pētāms, taču neatšifrējams un neatkārtojams. Ceturtā simfonija ir viņa pēdējais opuss, kurā mijas netverami skaisti un aktīvi ņirboši posmi. Te Lutoslavska daiļrades pētnieki saskata zināmu līdzību ar vieda vīra parakstu zem darba, kas gan dziļi skar prātu, gan ierosina mūsu garīgo ķermeņu vibrācijas.

Pirms koncerta sadarbībā ar Britu padomi Latvijā no plkst. 18.00 Lielās ģildes Baltajā zālē būs skatāmas īsfilmas ar Bendžamina Britena mūziku. Tās sniegs ieskatu dažādās sadzīves ainās - Anglijas dzelzceļa attīstībā, akmeņogļu raktuvju strādnieku ikdienā, pastmarku ražošanā un pasta vilciena braucienā no Londonas uz Skotiju. Kā kontrasts būs īsfilma - baleta izrāde, kas ir pasaka par īstu mīlestību ar laimīgām beigām. Tāpat dienu pēc koncerta, 18.janvārī, plkst. 16.00 sadarbībā ar kino Splendid Palace koncerta apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt dokumentālo filmu par komponistu Bendžaminu Britenu - "Bija tāds laiks…" (Tonijs Palmers, 1979). Uzrādot koncerta biļeti kinoteātra kasē, būs iespējams saņemt atlaidi filmas apmeklējumam. Vairāk informācijas: http://www.splendidpalace.lv/.

Biļetes pieejamas Lielās ģildes biļešu kasē, "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.

Latvijas Nacionālajā operā pirmizrādi piedzīvo Riharda Vāgnera opuss "Rienci. Triumfs un sakāve"


Latvijas Nacionālajā operā pirmizrādi piedzīvos Riharda Vāgnera opuss tēlos "Rienci. Triumfs un sakāve", ko iestudē starptautiska radošā komanda un dāņu režisore Kirstena Dēlhoma.

Izrādes diriģents ir Modests Pitrens.

Pirmizrāde paredzēta 2014.gada 19.janvārī. Izrādi varēs redzēt arī 21.janvārī, 3.jūnijā un 15.jūnijā. 17.janvārī šī izrāde būs Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas pasākums.

Izrādē skanēs mūzika ne tikai no "Rienci", bet arī jaunā latviešu skaņu mākslinieka Voldemāra Johansona elektroniskā mūzika. Iestudējumā piedalīsies arī Rīgas Doma zēnu koris un Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas audzēkņi.

Divas pirmās "Rienci" daļas ir sacerētas Rīgā. Tieši šeit esot sākusies komponista pasaules slava. Vāgnera operai ir pieci cēlieni, bet "Rīga 2014" pasākumam tā veidota divos.

Atklās vērienīgu Eiropas kultūras galvaspilsētas izstādi "1914"


Piektdien, 17.janvārī, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls atklās Eiropas kultūras galvaspilsētas izstādi "1914", kas veltīta Pirmā pasaules kara simtgadei. Izstāde vienlaikus ir stāsts par pagrieziena punktu vēsturē un reizē arhitektonisks inscenējums, kura centrā ir trīs sadursmju zonas - konflikts laika dimensijā, kad jauns laikmets neatgriezeniski transformēja iepriekšējo vērtību sistēmu un atskaites punktus, konflikts cilvēkā - spēja upurēt dzīvi, iesaistoties karā un cīnoties par savu zemi, un visbeidzot - konflikts ģeogrāfiskajā telpā, kurā sevi pieteic jauni lielvaru un politisko spēku samēri un topošā jaunā Eiropa.

Rīgā kopumā pārstāvēti 17 prestižākie mākslas muzeji un nacionālās galerijas no 11 valstīm - Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Polijas, Slovākijas, Čehijas, Slovēnijas, Horvātijas, Serbijas un Ungārijas. Savus darbus publikai piedāvā arī trīs latviešu mākslinieki - Ēriks Božis, Krišs Salmanis un Andris Breže.

Izstāde būs skatāma no 2014.gada 18.janvāra līdz 20.aprīlim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls.

Notiks multimediāls pasākums "Aizvēsture Piena paviljonā"


Multimediāls Rīga 2014 programmas atklāšanas pasākums 2014. gada 18.janvārī no plkst. 10.00 līdz plkst. 18:00 Rīgas Centrāltirgus Piena paviljonā (Rīga, Nēģu iela 7)

2014. gads ir pamudinājums atsaukt atmiņā 100 gadu senu pagātni. Pirmais pasaules karš pirms 100 gadiem atnesa līdz tam laikam nepieredzētu iznīcību un postu, bet vienlaikus pavēra iespēju daudzu mūsdienu Eiropas valstu izveidei.

Par spilgtu lielo cerību un tajā pašā laikā arī posta simbolu kļuva dirižabļi, kas, atsaucoties uz vienu no šo gaisa kuģu būves pionieriem, grāfu Ferdinandu fon Cepelīnu, dēvēti arī par cepelīniem.

"Aizvēsture Piena paviljonā" ir multimediāls 15 minūšu ceļojums Rīgas pilsētas un tās galvenās ielas pagātnē. Saskaņā ar mākslinieka Jurģa Krāsona un režisora Jura Pakalniņa ieceri dirižabļu angāra jeb tirgus paviljona interjers projektā sastapsies ar kinoarhīvos atlasītiem, unikāliem un līdz šim neredzētiem, vēsturisko hroniku kadriem, kas tiks demonstrēti uz vairākiem lielizmēra ekrāniem.

Komponista Raimonda Tigula īpaši šim notikumam radītā mūzika kinolentē iemūžinātās pagātnes ainas sapludinās ar tirgū allaž nerimstošo tagadnes rosību, pārdodot un pērkot dažādas vietējās izcelsmes un ievestas, ēdamas un neēdamas preces. Un, protams, virs galvas būs sajūtama arī lielo gaisa kuģu - cepelīnu - klātbūtne.

Multimediālā ceļojuma "Aizvēsture Piena paviljonā" dramaturģiskā ass ir Rīgas centrālā satiksmes ceļa un dzīvības artērijas Brīvības ielas vēsture. Laika gaitā, mainoties valdniekiem un varām, daudzkārt mainījies gan ielas nosaukums, gan garums.

Multimediālā ceļojuma "Aizvēsture Piena paviljonā" mērķis ir dāvāt iespēju ikvienam Rīgas iedzīvotājam vai viesim sajust pilsētu, tās ielas un ēkas kā nozīmīgu savas pagātnes, tagadnes un nākotnes daļu.

Ar Rīga 2014 programmas ieskaņas pasākumu programmu 2014. gada 17.-19.janvārī varat iepazīties šeit: www.riga2014.org

Sākas akcija "Gaismas ceļš - Grāmatu draugu ķēde"


18.janvārī, notiks viens no centrālajiem Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas notikumiem, akcija "Gaismas ceļš - Grāmatu draugu ķēde", kad no rokas rokā tiks nodotas grāmatas no Latvijas Nacionālās bibliotēkas vecās ēkas uz jauno mūsdienīgo celtni Daugavas otrā krastā - Gaismas pili. Akcija sāksies pl.12:00.

Katram no astoņiem posmiem būs noteiktas pulcēšanās vietas, kurā katrs dalībnieks saņems dalībnieka atšķirības zīmi un, sekojot koordinatoru norādēm, ieņems vietu Grāmatu draugu ķēdē.

Lai Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas nedēļas pasākumu laikā rīdzinieki un pilsētas viesi pēc iespējas mazāk izjustu sabiedriskā transporta kustību izmaiņas, ir precizēti daži no akcijas maršruta posmiem. Tie ir: 1.posms - Vērmanes dārzs; 2.posms - Merķeļa iela; 3.posms - Brīvības bulvāris; 4.posms - Kaļķu iela; 5.posms - Kaļķu iela/Kungu iela; 6.posms - 11.novembra krastmala; 7.posms - Akmens tilts; 8.posms - Akmens tilts pie Gaismas pils.


Milžu zīmēšanas darbnīca ar mākslinieci Aiju Zariņu


18.janvārī plkst. 12:00 ar pasaku un teiku zīmēšanas darbnīcu Lielais Kristaps aizsākas ģimenes pasākumu programma Aijas Zariņas jubilejas izstādē Sprīdītis (Rakstniecības un mūzikas muzeja ēkā, Rīgā, Pils laukumā 2). Pasākums notiek Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas programmas ietvaros.

Rīdziniekiem labi zināma teika par milzi, Daugavas pārcēlāju Lielo Kristapu, kurš uz pleciem pārnesis ļaudis upes viņā krastā. Simtiem ir teiku par Aizkraukles, Staburaga, Kokneses, Lielvārdes, Kuldīgas, Kaltenes, Upsīšu, Sunākstes, Unguru, Dobeles Zilā kalna milžiem, Garaustas ezera milžiem, Katmilzi, Čāpuļiem, Lielo Jēkabu ar sievu no Kangariem, trīs asis garo Paugaines ķēniņu no Aiviekstes, milžu gultām, Augsto svētnieku sēdekļiem... Latviešu tautas pasakas un teikas par milžiem ir simbolu valodā saglabātas zināšanas par mūsu aizvēsturi, par gadu tūkstošiem glabātām zināšanām.

Pasākuma apmeklētāji kopā ar mākslinieci Aiju Zariņu lasīs un pārrunās milžu pasakas un teikas, zīmēs to varoņus viņu dabīgajā lielumā. Darbnīcai nepieciešamos materiālus nodrošinās pasākuma organizētāji.

Sprīdītis ir Aijas Zariņas 60 gadu jubilejas izstāde. Tā ir veltīta identitātes meklējumiem. Izstādes ievadā A. Zariņa raksta: "Ar jautājumu "kāpēc?" bērnībā sākas mūsu iepazīšanās ar pasauli. Sprīdītis pēc savas būtības ir meklētājs. Paaudzies un uzzinājis vecmāmiņas gudrības, viņš atstāj savas dzimtās mājas un iet pasaulē Laimi meklēt... Noskaidrot, kas ir kas. Tāds ir katra meklējoša cilvēka ceļš. Noskaidrot, kas viņš pats ir, kāda ir Latvijas vieta pasaulē, kāds ir mūsu garīgais kultūras mantojums, kāda ir mūsu dzīves jēga un identitāte." Māksliniece izstādi veidojusi kopā ar saviem ģimenes locekļiem un domubiedriem. Izstādē piedalās: Aija Zariņa, Tīna Zariņa, Mārtiņš Gaušis, Katrīna Veita, Zuzanna Runkovska-Stansofa, Nikolass Stansofs. Izstādes pamatu veido Aijas Zariņas lielformāta gleznas par Latvijas mitoloģiju, par zināšanām, kādas tās ataino latviešu pasakas un teikas. Pārējie izstādes dalībnieki radījuši instalācijas, video darbus, skaņu ierakstus un fotogrāfijas.

Ieeja izstādē un pasākumos par ziedojumiem.
Darba laiks:
• trešdien, ceturtdien, piektdien 12:00 - 19:00
• sestdien 12:00 - 17:00

Pasaules uguns skulptūru čempionāts Rīgā


Trīs dienas, no ceturtdienas, 16.janvāra, līdz sestdienai, 18.janvārim, ārvalstu tēlnieki publiski veidos skulptūras. Varēs apskatīt arī vienas no pasaulē lielākajām bungām, kuru diametrs pārsniedz trīs metrus.

Visas trīs dienas no 12.00 līdz 18.00 īpašā jurtā visi aicināti piedalīties arī sveču liešanas un mazo uguns skulptūru darbnīcās, kur no šķilām un salmiem veidosim telpiskas skulptūriņas. Sestdien SIA Robert Bosch īpaši aicina ģimenes ar bērniem iemēģināt roku svečturu darbnīcā.

Pēdējā čemionāta dienā, 18.janvārī no plkst. 16.30 ugunsskulptūras ik pēc 8 minūtēm pakāpeniski tiks aizdegtas. Čempionāta pasākumu apmeklējums ir bezmaksas. (NB. Čempionāta uguns skulptūru aizdegšanas ceremonija 18.janvārī sāksies plkst. 16.30, nevis plkst. 19.30 kā dažos avotos minēts agrāk!)

Čempionāta fināla atklāšanā un noslēgumā uzstāsies pašmāju mākslinieki - ritma grupa "Pulsa Efekts" un uguns žonglieri "Fire Spirit".

Ugunsskulptūru degšanas laikā, spēlēs igauņu bundzinieku grupa "Viljandi Drumlab", izmantojot arī vienu no pasaules lielākajām bungām. Finālā, pēc žūrijas apspriešanās, tiks paziņots pasaules čempions uguns skulptūru veidošanā.

Pasaules uguns skulptūru čempionāts ir daļa daudzveidīgajiem no Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas pasākumiem. 18.janvāra vakarā no plkst. 18.00 11.novembra krastmalā notiks gandrīz stundu gara gaismas parāde, ko veidos neatkarīgā producentu grupa "Helmnot". Gājienā piedalīsies majestātiskas, līdz pat 6 m augstas gaismas figūras, kas veiks karnevālisku gājienu pa visu krastmalu.

Pl. 19.00 parādei sekos muzikāls gaismas uzvedums "Gaismas stāsts", kuram mūziku īpaši šim uzvedumam komponējis Jānis Lūsēns, savukārt gaismu horeogrāfiju veidojušas labākās Latvijas gaismas mākslinieku radošās un tehniskās grupas. Uzvedums būs tēlains stāsts par dabu, kultūru un cilvēku. Šoreiz uzvedums aptvers plašu teritoriju starp Dzelzceļa un Vanšu tiltiem, būs labi vērojams gan no 11.novembra krastmalas līdz pat 13.janvāra ielai, gan Akmens un Vanšu tiltiem.

Plašāk par Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas pasākumiem www.riga2014.org.


Liepājā notiks labdarības koncerts "Tu esi mans draugs"


Biedrība "Dižvanagi" un Mārtiņa Freimaņa fonds ielūdz uz biedrības ikgadējo labdarības koncertu "Tu esi mans draugs". Koncerts notiks sestdien, 18.janvārī pulksten 18, Liepājā Sv.Pāvila baznīcā (Kuršu ielā 19)

Koncertā piedalīsies mūziķi Kārlis Būmeisters, Nikolajs Puzikovs, Normunds Kalniņš, Guntars Račs, Kaspars Boroduško, Ieva Dreimane, Zanda Štrausa, Liepājas teātra aktieri Everita Pjata, Agnese Jēkabsone, Viktors Ellers, Marģers Eglinskis. Koncertu vadīs Liepājas teātra aktieris Mārtiņs Kalita.

Koncertā muzicēs arī saksofonists Artis Gāga un Liepājas jauniešu vokālais ansamblis "Gaismiņa". Ieeja koncertā par ziedojumiem, kuri tiks izlietoti biedrības "Dižvanagi" nometņu rīkošanai bērniem ar īpašām vajadzībām.

Labdarības koncerts "Tu esi mans draugs" kļuvis par biedrības "Dižvanagu" tradīciju nu jau piecu gadu garumā. Sadarbība ar Mārtiņa Freimaņa fondu nav nejauša. Mārtiņš Freimanis iesaistījās "Dižvanagi" darbībā un muzicēja pirmajos biedrības rīkotajos labdarības koncertos.

"Arēnā Rīga" notiks Eiropas kultūras galvaspilsētas gadam veltīts koncerts "Rīga dimd!"


18.janvārī plkst.20.30 "Arēnā Rīga" notiks Eiropas kultūras galvaspilsētas gadam veltīts koncerts "Rīga dimd!", informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Koncertā piedalīsies izcilākie akadēmiskās, tautas mūzikas un popmūzikas mākslinieki, kori un orķestri. Uzstāsies Valsts akadēmiskais koris "Latvija", Latvijas Radio koris, jauniešu kori "Kamēr" un "Balsis", Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, kā arī solisti Aleksandrs Antoņenko, Egīls Siliņš, Ilona Bagele, Elīna Šimkus, Liene Kinča, Intars Busulis.

Koncertā piedalīsies arī Raimonds Pauls un diriģenti Māris Sirmais, Jānis Liepiņš un Mārtiņš Ozoliņš.

"Rīga dimd!" būs dzirdama Riharda Vāgnera, Pētera Čaikovska, Džuzepes Verdi, Džākomo Pučīnī, Emīla Dārziņa, Marģera Zariņa, Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Artūra Maskata, Ērika Ešenvalda un Jāņa Lūsēna mūzika.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) stāstīja, ka Rīgas dome uz šo koncertu ielūgusi skolotājus un augstskolu mācībspēkus, mediķus, glābšanas dienestu darbiniekus, policistus, kā arī arī citu Latvijas novadu pašvaldību pārstāvjus, lai pateiktos par viņu darbu Latvijas labā.

Uz koncertu būšot pieejami arī bezmaksas ielūgumi, kurus varēs saņemt 10.janvārī un 11.janvārī Rīgas Kongresu nama foajē no plkst.10 līdz 19. Koncertu varēs skatīties LNT un TV5 tiešraidē vai klausīties Latvijas Radio 1.kanālā un programmā "Klasika".

Koncerta radošo komandu veido režisors Andrejs Žagars, Reinis Suhanovs, Katrīna Neiburga un Nora Ikstena.

Koncertbārā "Laternu stundā" notiks grupas "Iļģi" koncerts


Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumu sērijā "Rīga 2014" 18.janvārī koncertbārā "Laternu stundā" notiks grupas "Iļģi" koncerts.

"Iļģi" uzstāsies ar latviešu tautas mūziku oriģinālā skanējumā. Koncertā skanēs tieši šim pasākumam atlasītas dziesmas. Koncertā skanēs gan liriskas latviešu tautas dziesmas, gan aktīvi danči.

"Iļģu" mājaslapā jebkurš interesents var iepazīties ar danču aprakstiem, kuri skanēs koncertā.

Grupa "Iļģi" ir vieni no labākajiem pasaules mūzikas - postfolkloras izpildītājiem Eiropā. "Iļģi" savā skanējumā izmanto latviešu tradicionālos mūzikas instrumentus un izpilda latviešu tautasdziesmas savienojumā ar mūsdienīgiem skaņas elementiem, improvizējot un radot īpašu noskaņu.

Biļetes uz koncertu pieejamas "www.bilesuparadize.lv" un pasākuma norises dienā arī koncertbārā.

Dabas muzejā notiks tradicionālo masku gatavošanas darbnīca


Svētdien, 19.janvārī, Latvijas Dabas muzeja izstādē "Starp divām saulēm" notiks tradicionālo masku radošā darbnīca, ko vadīs Latvijas Folkloras biedrības pārstāvji Aīda Rancāne un Andris Kapusts.

Kā informēja muzeja Komunikācijas nodaļas darbiniece Elīna Pekšēna, radošajā darbnīcā būs iespēja uzzināt, kādus materiālus, apģērbus un sadzīves priekšmetus izmanto masku gājienos, kā tos pielāgo attiecīgajam tēlam un lieto dažādās izdarībās, jo masku tēlu veido ne tikai apģērbs, bet arī atbilstošas kustības, skaņas un uzvedība.

Masku gatavošanas darbnīca Dabas muzejā norisināsies no plkst.11 līdz plkst.15.

Latviešu tradicionālo masku izstādi "Starp divām saulēm", kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Folkloras biedrību, Dabas muzejā varēs apskatīt līdz 2.martam. Izstāde vēstī par maskošanās laiku latviešu gadskārtā no Mārtiņiem līdz Meteņiem. Apmeklējot izstādi, var uzzināt, kāpēc cilvēki pārģērbās par lāčiem, kazām, dzērvēm un kā pārģērbšanās tradīcijas saglabājušās līdz mūsdienām.

Svētku ekspresis uz Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas pasākumiem Siguldā


Svētdien, 19.janvārī ar īpašo svētku vilcienu no Rīgas dzelzceļa stacijas būs iespēja doties uz Siguldu, lai piedalītos Eiropas kultūras galvaspilsētas notikumu atklāšanas pasākumos un dienas izskaņā doties mājup.

Visas dienas garumā Siguldas publiskajās telpās - kafejnīcās un viesnīcās, mākslas un kultūras telpās būs mākslas izstādes, radošas laboratorijas un performances.

Vilciens no Rīgas aties plkst.15.04 (Zemitānos pietur 15.13, Juglā 15.20, Garkalnē 15.32, Inčukalnā 15.46) un Siguldā pienāks plkst.15.58. Biļešu cena 2.65 eiro vienā virzienā vai 4.58 eiro turp un atpakaļ.
Lai svētki sāktos jau ceļā uz Siguldu, vilcienu vagonos muzicēs siguldieši - Edijs Everss (saksofons), Kaspars Gulbis (akordeons) un Elmārs Rudzītis (saksofons).

Vakarā no Siguldas svētku ekspresis aties plkst.19.08 (Inčukalns 19.22, Garkalne 19.36, Jugla 19.46, Zemitāni 19.56,) un Rīgā pienāks plkst.20.05.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

alagbaishuru

[email protected]

2014-03-19 13:31:45

Ziņot

Sveiki, Vai jūs zināt, ka ar manu palīdzību, jūs varat saņemt jūsu mīļāko atpakaļ mazāk par 72 stundām jebkurā pasaules vietā. Es nekad neesmu vīlies kāds. mēģiniet mani un redzēt. Man nav vākt jebkādu samaksu par saviem pakalpojumiem. sazinieties ar mani tagad e-pasta adrese E-pasts: [email protected]

alagbaishuru

[email protected]

2014-03-19 13:27:44

Ziņot

Sveiki, Vai jūs zināt, ka ar manu palīdzību, jūs varat saņemt jūsu mīļāko atpakaļ mazāk par 72 stundām jebkurā pasaules vietā. Es nekad neesmu vīlies kāds. mēģiniet mani un redzēt. Man nav vākt jebkādu samaksu par saviem pakalpojumiem. sazinieties ar mani tagad e-pasta adrese E-pasts: [email protected]

alagbaishuru

[email protected]

2014-03-19 13:27:12

Ziņot

Sveiki, Vai jūs zināt, ka ar manu palīdzību, jūs varat saņemt jūsu mīļāko atpakaļ mazāk par 72 stundām jebkurā pasaules vietā. Es nekad neesmu vīlies kāds. mēģiniet mani un redzēt. Man nav vākt jebkādu samaksu par saviem pakalpojumiem. sazinieties ar mani tagad e-pasta adrese E-pasts: [email protected]

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (4)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv