Ceturtdiena, 2021. gada 13. maijs

Ira, Iraīda, Irēna, Irina

20. septembris (2013) 12:16

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka iluzionisti Pecolli +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (3) 

Personīgais arhīvs, Puaro.lv un publicitātes

Tā vien šķiet, ka vasara šogad nepavisam nevēlas atkāpties un uzsākusi cīniņu ar rudeni, kā rezultātā drēgnie laikapstākļi nemitīgi mijas ar saulainām dienām. Nelielu daļiņu vasaras šajā nedēļas nogalē pie mums atvedīs arī pasaulē labi zināmais itāļu estrādes zvaigzne Toto Kutunjo.Tikmēr intervijā portālam Puaro.lv Latvijā un pasaulē populārie iluzionisti Dace un Enriko Pecolli dalās ieteikumos, kā nedēļas nogales pavadīt itāļu gaumē.

„Šobrīd visu savu brīvo laiku veltām, lai sagatavotos mūsu lielajam šovam Bubblelandia, kas 19.oktobrī notiks Kongresu namā. Šis ir lielākais projekts mūsu dzīvē, nesen ar to uzvarējām Anglijā astoņu lielo šovu konkursā un ieguvām tiesības arī uzstāties Anglijas 2014.gada kultūras festivālā. Bubblelandia ir redzējuši arī Itālijas skatītāji, jo nesen sniedzām 21 šovu Itālijas krāšņākajos teātros Florencē, Boloņā, Turīnā un vēl citās pilsētās,” atklāj Dace Pecolli.

„Vienīgā diena, ko šonedēļ esam atļāvušies veltīt atpūtai, ir sestdiena. Tad esmu nolēmusi doties uz jogas veselības centra „Kundal” atvērto durvju dienu. Ne tikai kā pasākuma dalībniece, bet arī apmeklētāja. Visas dienas garumā šajā jogas studijā notiks dažādas bezmaksas aktivitātes,” stāsta iluzioniste. „Ja es nenodarbotos ar jogu un meditāciju, man drīz vien aptrūktos enerģijas. Jau vairākus gadus piekopjot šādu dzīvesveidu, mana ikdiena ir mainījusies un tajā  parādījies brīvais laiks, kas daudziem mūsdienās pietrūkst. Ir jāprot to pašu rīta kafiju izdzert nesteidzīgi, izejot ārā mājas pagalmā vai uz balkona, nevis steigā izdzert to ceļā uz darbu, paralēli „rokoties” savā mobilajā telefonā. Jāmācās gūt enerģiju no dabas, kaut vai pāris minūtes dienā nesteidzīgi pavērojot tās procesus.”

„Enriko dažkārt ir neizpratnē par to, kāpēc cilvēkiem Latvijā atpūta vienmēr ietver alkohola dzeršanu. Tā kā mans vīrs alkoholu nelieto vispār, viņam tas nav saprotams. Itālijā, piemēram, restorānu plauktos stāv dažādas galda un prāta spēles, un viņi jautrību gūst tieši no šāda veida izklaides. Draugi vai ģimenes locekļi sanāk kopā, pasūta picas un uzspēlē, piemēram, Monopolu.”

„Īstie itāļi ir arī ļoti ticīgi ļaudis. Viņu nedēļas nogalē noteikti ietilpst arī baznīcas apmeklējums
svētdien. Kādi nu kuram tie nolūki ir – cits turp dodas ticības dēļ, cits tāpēc, ka visi kaimiņi iet un viņam neērti neaiziet, bet kāda - izrādīt savu jauno kleitu. Tomēr svētdienās itāļi pulcējas baznīcā un uzklausa Dieva vārdus. Tas apvieno ģimeni un tradīcijas,” uzskata burvju māksliniece.

„Vēl kāda itāliešu iezīme – kopīgās maltītes. Agrāk savā jaunības maksimālismā par to smīkņāju, jo nevarēju saprast, kāpēc jārīko tāda traģēdija, ja pulksten vienos visi jau nesēž pie galda. Tomēr nu saprotu, ka šīs kopīgās ēdienreizes ir pamatīga vērtība – uz to brīdi visi atliek savas darīšanas, noliek malā mobilos telefonus un vienkārši velta laiku cits citam. Mūsu ģimenē pirms katras maltītes arī ar lūgšanu pateicamies Dievam, ka mums ir ēdiens galdā un jumts virs galvas.”


BRĪVDIENU CEĻVEDIS


Toto Kutunjo koncerts


 

Koncertu sērijas „Itālijas zelta balsis” ietvaros gaidāms īpašs notikums – Itālijā slavenākā savas paaudzes estrādes dziedātāja Toto Kutunjo jubilejas lielkoncerts Arēnā Rīga 20. septembrī.

Pēc lieliskiem panākumiem 5. Janvārī aizvadītā itāļu dziedātāja Al Bano koncerta šis būs nākamais koncertsērijas „Itālijas zelta balsis” koncerts. Toto Kutunjo ir Itālijas mūzikas korifejs. Viņš radījis dziesmas, kas kļuvušas par nacionāliem simboliem - L'italiano, Serenata un citas. Dziedātājs sarakstījis dziesmas arī citiem pasaules dziedātājiem: Džo Dasēnam, Mireijai Matjē, Dalidai, Andriano Čelentano, Mišelam Sardū un daudziem citiem. Piemēram, dziesmas „Gli amori” angļu versiju — „Good love gone bad” ir izpildījis pasaules mūzikas leģenda — amerikāņu dziedātājs Rejs Čārlzs.

Toto Kutunjo gatavo īpašu savas 70.gadu jubilejas koncertprogrammu un savā svētku gadā iekļāvis arī uzstāšanos Rīgā. Viņa koncertam šobrīd tiek gatavoti īpaši pārsteigumi un sagaidāms, ka 20. septembra vakars Arēnā Rīga aizraus pašu prasīgāko skatītāju sirdis.

Parūpējieties par biļetēm iepriekš. Labākās vietas tiks izpārdotas ātri. Pirmās 500 biļetes par 14.90 Ls, Biļešu Servisa kasēs.


Atklās „Sinfonietta Rīga” astoto koncertsezonu


20.septembrī Lielajā ģildē Valsts kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" diriģenta Normunda Šnē vadībā atklās astoto koncertsezonu.

Sezonas atklāšanas koncertā orķestris tiksies ar spožo un ārvalstīs plaši koncertējošo vijolnieci Evu Binderi un koncertprogrammā izskanēs trīs spilgti, atšķirīgi un spēcīgi uzrunājoši skaņdarbi - Albana Berga "Liriskā svīta", Ludviga van Bēthovena Ceturtā simfonija un Magnusa Lindberga Vijolkoncerts.

Binderes starptautiskajā mūzikas arēnā uzkrātā pieredze ir lielisks atspēriena punkts jaunās sezonas sākumam. Vijolnieces smalkais šarms un aizrautība iepriecinās klausītājus Somijas komponista Magnusa Lindberga Vijolkoncertā. Skatītāju sajūsmu Lindberga Vijolkoncerts "Sinfonietta Rīga" un Binderes izpildījumā izpelnījās jau Cēsu Mākslas festivālā 2012.gada vasarā, minēja Freimane.

Savukārt Berga "Lirisko svītu" jau kopš radīšanas brīža ir pavadījusi mistērijas un noslēpumu aura. Darbā skaidri nojaušama izsmalcināta un trausla emocionalitāte, kas pierāda - no 20.gadsimta mūzikas nav jābaidās. "Sinfonietta Rīga" sezonas atklāšanas koncertu noslēgs viena no Vīnes ģēnija Bēthovena skaistākajām simfonijām - Ceturtā simfonija.

Septiņos koncertēšanas gados orķestris "Sinfonietta Rīga" ieguvis stabilu un neatlaidīgu sekotāju loku, par ko liecina vēl pirms sezonas sākuma jau pilnībā izpārdotais koncertu abonements.

Atgriežoties Latvijas koncertdzīvē pēc starptautiskos festivālos pavadītās vasaras, orķestris "Sinfonietta Rīga" saviem klausītājiem ir sagatavojis muzikāli aizraujošu un pārliecinošu sezonu. Astotā koncertsezona piedāvās pārbaudītas un klausītājiem ierastas vērtības, līdztekus turpināsies arī radošie meklējumi laikmetīgās mūzikas laukā. Eiropas Savienības projekta "New Music: New Audiances" laikā tiks meklētas jaunas koncertformas un pārkāptas ierastās akadēmiskās mūzikas izpildīšanas tradīcijas.

Oktobris "Sinfonietta Rīga" klausītājiem nesīs vairākus jaunumus - pirmo reizi Latvijā izskanēs mūsdienu spāņu komponista Fransisko Kolla mūzika un "Sinfonietta Rīga" atskaņos pavisam jauna žanra darbu - tviteroperu. Savukārt novembrī orķestris uzstāsies Frankfurtē Eiropas Centrālās bankas organizētajās "Eiropas kultūras dienās 2013" kopā ar Latvijas Radio kori un slaveno čellisti Kristīni Blaumani.

"Sinfonietta Rīga" sezonas atklāšanas koncerts Lielajā ģildē sāksies plkst.19, un biļetes uz to var iegādāties "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās.

Katlakalnā norisināsies otrais starptautiskais folkloras festivāls "Rudenāji 2013"


Piektdien, 20.septembrī, Katlakalnā tiks atklāts otrais starptautiskais folkloras festivāls "Rudenāji 2013".

Pirmais festivāls "Rudenāji 2013" notika pirms diviem gadiem.

Šoreiz festivāls tiks atklāts 20.septembrī plkst.19 pie Katlakalna Tautas nama, tad sekos lāpu gājiens uz Sauliešu pilskalnu, kur notiks "Rudenāju" ugunsrituāls, viesu un mājinieku dziesmas, danči, rotaļas un kopīgs mielasts.

Nākamajā dienā no plkst.15 festivāls piedāvās Novada dienu. Šajā dienā folkloras kopas dosies koncertēt uz Baložiem, Daugmali un citviet. Šajā dienā iecerētas arī viesu meistarklases gan dziedāšanas, gan instrumentu spēles prasmēs. Plkst.17 Ķekavas Dzirnavu estrādē notiks dižkoncerts, bet pēc tam sekos danču vakars.

Festivāla noslēguma dienā notiks Amatu un Kaimiņu diena, kad festivāla dalībnieki kopīgi iepazīs senās amatu prasmes, sadziedāsies un parādīs sevi kaimiņu novados.

Šogad festivālā viesosies gan tuvējie kaimiņi no Lietuvas un Igaunijas, gan arī viesi no tālākām zemēm - Gruzijas, Norvēģijas, Ukrainas un Azerbaidžānas.

Rudens ir ražas, vasaras un gada veikuma izvērtēšanas laiks. Rudens tradīcijas līdz šim ir salīdzinoši maz apzinātas, koptas un popularizētas, taču rudens bagāto devumu un ziemas tumšā laika perioda iestāšanos savās tradīcijās latvieši tomēr piemin, tāpēc festivāls tik daudz uzmanības velta rudenim.


Daugavas Koncertzāle noslēdz koncertu sezonu ar Ivo Fomina koncertu


 

20.septembrī Daugavas Koncertzāle noslēdz savu koncertu sezonu ar kārtīgu Liepājas roku, jo uz koncertzāles skatuves uzstāsies Ivo Fomins ar grupu un savām labākajām dziesmā.

Ivo Fominu noteikti var saukt par vienu no pazīstamākajiem un populārākajiem latviešu rokmūziķiem. Savas karjeras laikā viņš darbojies vairākās Liepājas rokgrupās (piemēram, „Liepājas brāļi”) un muzicējis kopā ar Tomasu Kleinu no leģendārajiem „Līviem” duetā „Fomins&Kleins”, savukārt 2006. gadā uzsāka solo karjeru.

Tomēr vislielākā atzinība Ivo Fominam ir viņa fani, kuri stundām ir gatavi stāvēt lietū, lai dzirdētu Ivo koncertu. Šoreiz lietu apsolīt nevaram, bet gan kārtīgu roka koncertu gan, jo koncertā Ivo Fomins izpildīs savas labākās dziesmas - gan klasiskās, gan jaunās. Īpašā dāvana Daugavas Koncertzāles apmeklētājiem būs Ivo Fomina jaunā singla pirmatskaņojums, par ko pats Guntars Račs ir teicis: "Šis ir kārtīgs Ivo Fomins".

Biļetes uz koncertu pieejamas visās Biļešu Paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv Pirmās 100 biļetes - 7 Ls, pamatcena - 9 Ls, koncertadienā - 11 Ls. Iespējama galdiņu rezervācija - 15 LVL. Rezervācija: +371 26045121 (Aleksejs) vai [email protected] Ieeja koncertā no plkst. 18:00, koncerta sākums – 19:00.


Liepājas Ērģeļmūzikas festivālu atklās ar Ērģeļmeža pasakām


Šogad 12. reizi Liepājā notiks Ērģeļmūzikas festivāls, kas tiks atklāts ar oriģinālporgrammu bērnu un jauniešu auditorijai. Par ieejas biļeti koncertā kalpos arī pašu radīts zīmējums, literārs vai muzikāls sacerējums.

Ērģelniece Kristīne Adamaite kopā ar Liepājas Simfoniskā orķestra flautistu Reini Lapu, ģitāristu Kasparu Zemīti un muzikoloģi Karinu Bērziņu sagatavojusi koncertu "Ērgēļmeža pasakas" 21.septembrī plkst. 13.00 Sv. Trīsvienības katedrālē.

Šis būs stāsts par zēnu Tomu, kuram patīk visu savu laiku pavadīt pie datora spēlējot spēles. Toma mamma ar to nav apmierināta un piedāvā savam dēlam internetā pameklēt kaut ko noderīgu. Toms sāk meklēt visu, ko spēj atrast par ērģelēm, nonākot Ērģeļmeža pasakā. Tajā satiksim gan Meža ķēniņu un ķēniņdēlu, gan princesi tornī un ganiņu, piedzīvosim arī negaisu, ķēniņdēla zirga auļus un karuseļa griešanos.

Festivāla organizatori aicina lielos un mazos koncerta apmeklētājus līdzīgi kā koncerta stāsta galvenajam varonim zēnam Tomam painteresēties par ērģelēm jau iepriekš un par ieejas biļeti izmantot paša radītus darbus. Tie var būt zīmējumi, muzikāli vai rakstiski sacerējumi vai jebkādas citas radošas izpausmes, saistītas ar lielāko, skaniski bagātīgāko, dārgāko un iespaidīgāko no visiem mūzikas instrumentu - ērģelēm. Paša radītie darbi kalpos par ieejas biļeti koncertā. Pārējiem biļetes cena ir Ls 2 pieaugušajiem, Ls 1 bērniem un jauniešiem līdz 18. g. vecumam.

Jau šobrīd kafejnīcā "Darbnīca", kas atrodas Sv. Trīsvienības katedrālei ielas pretējā pusē Lielā ielā 8, apskatāma iepriekšējā gada Ērģeļmūzikas festivāla ietvaros notikušā bērnu zīmējumu konkursa darbi. Festivāla organizatori aicina ikvienu sniegt savu nelielo palīdzību Sv. Trīsvienības katedrāles Ērģeļu remontam, ziedojot "Darbnīcā" izvietotajā ziedojumu kastītē.

Majoros izrādīs Raiņa lugu "Pūt, vējiņi!"


21.septembrī Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Majoros būs iespēja noskatīties Raiņa lugu "Pūt, vējiņi!" Liepājas metalurgu Tautas teātra iestudējumā.

Izrāde tapusi, pateicoties Jūrmalas pilsētas domes kultūras projektu konkursa finansējumam un tika atzīta par Latvijas amatierteātru "Gada izrādi" 2011.gadā.

2013.gads ir Raiņa lugas "Pūt, vējiņi" simtgades gads. Šveicē, tālu no dzimtenes, tapa viena no dvēseliskākajām un tautā iemīļotākajām dzejnieka lugām. Tās pirmizrāde notika Pēterpils Latviešu labdarības biedrības 35 gadu jubilejas svinībās 1913.gada rudenī. Simts gadu laikā tam sekojuši neskaitāmi iestudējumi uz profesionālu un amatieru teātru skatuvēm.

Liepājas Metalurgu Tautas teātra iestudējuma "Pūt, vējiņi!" režisore ir Daina Kandevica.

Izrāde "Pūt, vējiņi!" ir iestudēta divos sastāvos, līdz ar to iestudējuma varianti nedaudz atšķiras. Majoros skatītājiem tiks rādīta izrāde ar jaunāko aktieru sastāvu. Baibu atveidos Ilze Cimermane, Uldis būs Aigars Kārkliņš, Zanes lomā iejutīsies Kristīne Finka, bet Didzis būs Mārcis Ļaksa.

Izrādē izmantota Imanta Kalniņa mūzika kinofilmai "Pūt, vējiņi!", kostīmus darinājusi un dejas iestudējusi Ērika Vecvagare. Par dekorācijām parūpējies Kaspars Plauks, bet izrādi apskaņos un apgaismos Jānis Fridrihsons un Dainis Roze. Izrāde Raiņa un Aspazijas vasarnīcā būs skatāma plkst.16.


Nākamnedēļ Lielajā ģildē notiks koncerts "Patvērums"


21.septembrī Lielajā ģildē notiks koncerts "Patvērums", kas būs veltījums vācu komponistam Rihardam Vāgneram, kuram šogad tiek svinēta 200 gadu jubileja.

Koncertā skanēs Vāgnera emocionālā un aizraujošā mūzika, programmu papildinās dižā vācu komponista iedvesmotāju Vinčenco Bellīni un Ludviga van Bēthovena skaņdarbi, kā arī koncerta mākslinieki vācu ģēnijam Vāgneram veltīs vēl citas sev tuvas kompozīcijas.

Vāgneram veltītajā sarīkojumā piedalīsies Latvijas Nacionālās operas (LNO) bass Krišjānis Norvelis un Latvijas jaunie talanti - mecosoprāns Laura Grecka, baritons Rihards Millers, koncertmeistare Ērika Apeine un pianists Andrejs Osokins.

Vāgneram veltītajā koncertā "Patvērums" Grecka dziedās savu mīļāko ciklu - Matildes Vēzendonkas dziesmas, pianista Osokina interpretācijā skanēs Izoldes mīlas nāve no operas "Tristans un Izolde", bass Norvelis iepriecinās ar Dālanda āriju no operas "Klīstošais holandietis", bet Norveļa audzēknis un starptautisko vokālistu konkursu laureāts Millers dziedās Volframa romanci no operas "Tannheizers".

Koncerts Lielajā ģildē sāksies plkst.19, un biļetes uz to iepriekšpārdošanā var iegādāties "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās.

Domina Shopping sievietes bez maksas varēs saņemt stilīgas kurpes


Sestdien, 21. septembrī, no plkst. 11:00 līdz 20:00, tirdzniecības centrā Domina Shopping tiks meklētas apavu veikalaThe Shoes Store skaistāko kurpju īpašnieces. Ik stundu dāmām būs iespēja pielaikot dažādu izmēru apavu pārus, iejūtoties īstas „pelnrušķītes” tēlā. Turklāt tā sieviete, kurai pirmajai kurpe derēs, saņems stilīgos apavus bez maksas.

Tirdzniecības centrā Domina Shopping no 19. līdz 22. septembrim notiks īsti “kurpju svētki”, piedāvājot pircējiem iegādātieskvalitatīvus un modernus apavus ar vērienīgām atlaidēm. Tāpat iedvesmojot pircējus radošām idejām apavu izvēlē,  tirdzniecības centrābūs apskatāmavēsturisko kurpju izstāde. To veidos 15 pagājušā gadsimtaiespaidīgākieapavu pāri no Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzeja, Latvijas Nacionālā teātra, Rīgas Kinostudijas kolekcijas un Rūtas Kuplās kostīmu nomas salona, atklājot vēsturiskās izmaiņas apavu modē no 1920. līdz 1990. gadam.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Liene

2013-09-20 14:40:46

Ziņot

Sitie abi baigie frukti, viskautko mak

pedro

2013-09-20 13:37:58

Ziņot

cutugno ir zvaigzne tikai mums, pašiem itāļiem viņš īsti vairs nav aktuāls

Vārds

2013-09-20 12:37:08

Ziņot

ooo, jāiet par pelnrušķīti kļūt :D

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (4)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv