Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs

Monvīds, Egita, Emīls

6. septembris (2013) 11:15

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Igo Japiņš +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (3)

Personīgais arhīvs un publicitātes

Ja vēl pirms pāris dienām skats aiz loga bija visai drūms, tad nu saulīte silda raženāk nekā dažā labā vasaras dienā. Labvēlīgie laikapstākļi noteikti ļaus šīs nedēļas plašo pasākumu programmu patiesi izbaudīt. Savos brīvdienu pavadīšanas ieteikumos ar portāla Puaro.lv lasītājiem dalās Latvijas Riteņbraukšanas federācijas prezidents, „Igo Japiņa sporta aģentūras” šefs Igo Japiņš.

„Šajā nedēļas nogalē gaidāmajam Vienības braucienam esmu gatavs – tas notiek jau vairāk nekā desmit gadus, tāpēc sava stratēģija jau ir izstrādāta. Prieks par to, ka cilvēki brauc ar velo un viņiem tas patīk. Pirmajā gadā Vienības braucienā piedalījās 500 dalībnieku, šogad viņu būs jau vairāk nekā 5000,” priecājas ilggadējs latviešu riteņbraukšanas sporta menedžeris un sacensību rīkotājs.

Ko Igo Japiņš ietiktu tiem, kuri braucienā piedalās pirmoreiz? „Katram galvā noteikti jābūt ķiverei, vēlams sagādāt arī cimdus. Ja vēl nesen cilvēki par velo ekipējumu neko daudz nezināja, tad nu jau vairs nevienam nav jāstāsta, kādi ir šie šorti un bikses. Piedaloties braucienā pirmoreiz, vēlams pārāk neaizrauties un braukt mierīgi, it sevišķi tiem, kuri startēs kopā ar bērniem.”

„Šovasar mans grafiks ir diezgan saspringts, jo ir daudz sacensību – gan tādu, ko organizēju, gan tādu, kurās piedalās mana komanda. Brīvais laiks parasti vairāk ir tieši darba dienās, nevis nedēļas nogalēs, tāpēc cenšos to jau savlaikus  saplānot pavadīšanai kopā ar ģimeni, dodoties kādā ekskursijā. Tāpat brīvajā laikā man patīk makšķerēt.”

Puaro.lv lasītājiem Japiņš iesaka baudīt aktīvu atpūtu pie dabas, lietderīgi izmantojot vasaras pēdējās saulainās dienas. „Noteikti vērts paviesoties Latgales pusē – Rēzeknē, Daugavas lokos, Rotko muzejā, Rūjienā. Arī Igaunija nav tālu, tāpēc kādu dienu var doties arī uz to pusi. Latvijas daba ir pasakaina – tāds zaļums visapkārt! Nav nekāds brīnums, ka daudzi mūs par to apskauž. Turklāt šogad laikapstākļi mūs lutina, tik saulains septembris sen nav piedzīvots, tāpēc tas noteikti ir jāizbauda.”Vienības braucienā startēs ap 5000 braucēju
 

Jau šo svētdien, 8. septembrī, Siguldā norisināsies gada lielākie Latvijas riteņbraucēju svētki – 23. Vienības velobrauciens, kurā organizatori prognozē teju 5000 riteņbraucēju dalību. Vienības brauciens šogad veltīts prestižā Tour de France velobrauciena simtgadei, un tajā piedalīsies virkne pasaules esošo un bijušo riteņbraukšanas zvaigžņu, tostarp pasaules čempions un daudzu Tour de France etapu uzvarētājs Marks Kavendišs.

Šogad Vienības velobrauciena dalībnieki aicināti Siguldā notiekošajās sacensībās savu apģērbu ieturēt Tour de France stilā. Organizatoru īpaši izveidota komisija noteiks atraktīvākos un oriģinālāk ģērbtākos riteņbraucējus, kas savā īpašumā iegūs kādu no trijiem Tour de France krekliem ar oriģinālajiem sportistu parakstiem.

Pulksten 11.00 tiks dots starts 100 kilometru garajam LOK sporta šosejas braucienam, kurā sprinta karalim Markam Kavendišam, Igaunijas leģendai Janam Kirsipū, savulaik Dānijas labākajam riteņbraucējam Braienam Holmam un citām velo zvaigznēm konkurenci centīsies sarūpēt Latvijas vadošo komandu „Rietumu – Delfin” un „Alfa Baltic/ Unitymarathon.com” sportisti. Sporta distances dalībnieki no Siguldas tālāk, caur Augšlīgtani un Ieriķiem, dosies Cēsu virzienā. Ikviens cēsinieks ap pulksten 11.50 ir aicināt ieņemt labākās vietas pie Vienības laukuma, kur riteņbraucēji cīnīsies par uzvaru starpfinišā. Turpinājumā vairāk nekā 200 sportistu lielā kolonna dosies uz Stalbi, lai tālāk caur Straupi, Raganu un Turaidu atgrieztos Siguldā.

Aizraujošajam un dinamiskajam SEB kalnu divriteņu braucienam (44 km) starts tiks dots pulksten 12.50.

Tikmēr 14.00 startēs populārākā no distancēm - ITERA tautas brauciens (37.5 km), kur vienkopus trasē dosies vairāk nekā 3500 dalībnieki. Starp viņiem būs arī  pasaules eksčempions Romāns Vainšteins, Tour de France leģenda Rolfs Aldags, Barselonas Olimpisko spēļu bronzas medaļnieks Dainis Ozols. Distancē redzēsim arī Tour de France vairākkārt sekmīgi startējušos latviešus – Arvi Piziku un Kasparu Ozeru, pasaules junioru čempionu BMX riteņbraukšanā un divkārtējā olimpiskā čempiona Māra Štromberga treneri Ivo Lakuču, kā arī Krievijas velosporta personību – Ivanu Miščenko.

Pasākumā aicināti piedalīties visi interesenti, sākot no 12 gadu vecuma. Dalībnieki tiks vērtēti dažādās vecuma grupās - zēni, meitenes, jaunieši, juniori, sievietes, vīrieši un seniori. Vairāk informācijas un sacensību programma atrodama mājas lapā www.velo.lv.

Domājot par dalībnieku ērtu nokļūšanu uz Vienības Velobraucienu, sadarbībā ar ilggadējo Vienības velobrauciena atbalstītāju Latvijas Dzelzceļš, arī šogad vilcienos tiks izveidoti papildu vagoni.


"Baltās nakts" laikā Rīgas pilsētvidē būs aplūkojami teju 60 projekti


Nedēļas nogalē, no 7.septembra uz 8.septembri, norisināsies mūsdienu kultūras forums "Baltā nakts", kura laikā Rīgas pilsētā būs aplūkojami 57 projekti, kas pārstāv dažādus žanrus.

Šogad mūsdienu kultūras forums notiek ar devīzi "Atver durvis!" un piedāvātos pasākumus Rīgā varēs baudīt Vecrīgā, Centrāltirgū un Spīķeru kvartālā, pilsētas centrā, kā arī Sarkandaugavā, Teikā un Šmerlī, Vecmīlgrāvī un Pārdaugavā.

"Baltās nakts" dalībnieku veidotie projekti pārstāvēs mūziku, teātri, dzeju, performances, kino, kā arī būs vērojami interaktīvi, multimediju un starpdisciplināri projekti.

Rakstniecības un mūzikas muzejs foruma laikā aicinās uz akciju "Māksla izkāpj no rāmjiem". Akcijas pamatā ir ideja par muzejā glabāto, klasiķu radīto tēlotājas mākslas darbu atdzīvošanos ar dažādu laikmetīgās mākslas žanru starpniecību, aģentūru LETA informēja muzeja mājaslapas redaktore Maija Treile.

Baltajā naktī muzejā no plkst.19 līdz 3 varēs apmeklēt "Pēdējo izstādi" un Artūra Arņa instalāciju izstādi "Kurš ir tavs īstais Rainis?", skatīties īpašu videoprogrammu, kā arī dzīvos priekšnesumus.

Tāpat "Baltās nakts" laikā notiks festivāla "Skaņu mežs 2013" oficiālās programmas pirmais koncerts, kas būs grieķa Bila Kuligas vadītās avangarda mūzikas izdevniecības PAN prezentācija. Koncerts notiks Anglikāņu baznīcā un sastāvēs no izdevniecības PAN prezentācijas, kurā piedalīsies tādi mūziķi kā Ņujorkas improvizējošais perkusionists un skaņu mākslinieks Eli Keslers, itāļu elektroakustikas komponists Valerio Trikoli un post-dark ambient mūziķis ar pseidonīmu Helm no Lielbritānijas.

Savukārt Kalnciema kvartālā šajā laikā norisināsies audiovizuāls pasākums "Vēlmju aka", kurā tiks apvienotas interaktīvas video instalācijas, audio noformējums un "Live Drawing" vizualizācijas, veidos multimediju māksliniece Zane Raudiņa, DJ "Kosmodisks" un ilustrāciju žurnāla "Popper" komanda.

Ģertrūdes ielas teātrī mūsdienu kultūras foruma laikā pirmizrādi piedzīvos režisores Elīnas Cērpas veidotais iestudējums "Jēzus Kristus glābējs". Šajā izrādē tiks izmantots vācu aktiera Klausa Kinska teksts Ingas Rozentāles tulkojumā, par dzīvo mūziku gādās turku un nīderlandiešu mūziķis Sinans Arats, bet kā izrādes dalībnieki minēti Latvijas iedzīvotāji.

"Baltā nakts" ir daļa no starptautiska projekta "Eiropas Baltās naktis", ko aizsākušas piecas Eiropas galvaspilsētas - Brisele, Madride, Parīze, Rīga un Roma.

Rīgā šī tradīcija tiek turpināta jau astoto gadu. Projekta laikā katra pilsēta savā "Baltās nakts" programmā cenšas iekļaut citu pilsētu mākslinieku darbus.


Andele Mandele

Šo sestdien, 7. septembri no plkst. 11:00-17:00 Skonto Hallē (E. Melngaiļa ielā 1a) norisināsies vērienīgs Dāmu garderobju izpārdošanas pasākums  „ANDELE MANDELE GRAND“,  Pērļu Medību galvenā organizātore Līva Jaunozola sola, ka apmeklētājiem būs iespēja ielūkoties teju 900 (!) dalībnieču drēbju skapjos un atrast tur savu „pērli“ par ārkārtīgi vilinošām cenām.

Apmeklētāji, kurus pati organizatore dēvē par „pērļu medniekiem“, tiks laipni gaidīti no plkst. 11:00 – 17:00 , lai pilnībā nodotos andeles vērienam un pērļu medību azartam. Rūpējoties par pasākuma dalībniekiem un tā apmeklētājiem, organizatori nodrošinās pēc iespējas ērtākus iepirkšanās apstākļus - pasākumam ir rezervēta visa Skonto halle jeb 7350 m2, kurus apgaismos jaudīgie futbola maču prožektori, iepirkšanās enerģijas atjaunošanai būs zona, kur iemalkot kafiju, kādu atspirdzinošu dzērienu un uzkodas.

Andeles Mandeles aizsākumi meklējami 2008. gadā. „Mēs pirmās, kas piedalījās Andelē, bijām 20 sieviešu blice, un šis pasākums norisinājās ar pavisam citu auru un ideju. Tā bija iepirkšanās ballīte ar kokteiļiem un ārkārtīgi pozitīvu, draudzīgu atmosfēru un šo vispārējo noskaņojumu mēģinu uzturēt visos Andeles Mandeles pasākumos. Nekad nebiju domājusi, ka šis pasākums iegūs tādu popularitāti un pulcēs kopā dāmu tūkstošus. Šobrīd man ir ķecerīga doma uzrīkot Vislatvijas Andeli Mandeli, kur vienlaikus vairākās Latvijas pilsētās norisināsies Pērļu Medības,” klāsta  ANDELE MANDELE idejas līdzautore un realizētāja  Līva Jaunozola. 

Šī būs trešā reize, kad ANDELE MANDELE viesosies Skonto halles telpās. Pirmais pasākums norisinājās netālajā 2012. gada 15. septembrī, pulcējot 530 dalībnieces un tūkstošiem apmeklētāju. Andele Mandele norisinās 4 reizes gadā, taču tai papildus nākušas tādas andeles kā Andelemandele KIDS, kur jaunās māmiņas izpārdod mazuļu drēbes,  pavasarī - Special&Cheap Andelemandele, kur visas cenas ir līdz 7 LVL,  kā arī īpašās svētku andeles pirms izlaidumu/ kāzu laika un Jaungada ballēm, kur dāmas tirgo tikai un vienīgi svētku drānas.

Kā katru reizi, pasākumā darbosies labdarbības stūrītis, kur neizpārdotās mantas varēs ziedot labdarības organizācijām. Iepriekšējā Grand andelē tika saziedoti 2 pilni busiņu furgoni ar kvalitatīvām drēbēm, kas tika nogādātas uz Ķeguma un Daugavpils skolām un bērnunamiem.

Biļetes uz pasākumu iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā, Vecrīgā, Kaļķu ielā 3, katru dienu no plkst. 10:00 – 22:00, kā arī pasākumā uz vietas.  Ieejas biļešu cena no 11:00-15:00: 1 LVL, no plkst. 15:00-17:00: bezmaksas.

LNO ēkas 150. jubilejas koncerts


 

6. septembrī Latvijas Nacionālajā operā ar grandiozu koncertu tiks svinēta LNO ēkas 150. jubileja. Spožas zvaigznes, krāšņa programma un brīnišķīga mūzika ļaus ieskatīties Baltā nama vēsturē, tagadnē un nākotnē. Vienlaikus abi vērienīgie koncerti iezīmēs jaunās sezonas atklāšanu.

Godinot savas dzimtenes operteātri, kas savulaik kļuvis par tramplīnu ceļā uz pasaules slavu, uz skatuves kāps Inga Kalna, Inese Galante, Egils Siliņš un Aleksandrs Antoņenko.

Koncertā piedalīsies arī visi Latvijas Nacionālās operas solisti: Sonora Vaice, Kristīne Zadovska, Rihards Mačanovskis, Dana Bramane, Andris Ludvigs, Samsons Izjumovs, Krišjānis Norvelis, Dainis Skutelis, Jānis Apeinis, Inga Šļubovska, Ilona Bagele, Viesturs Jansons un Romāns Poļisadovs.

Tāpat uz skatuves būs redzama visa Latvijas Nacionālā baleta trupa un lieliskie solisti: Jūlija Gurviča, Margarita Demjanoka, Elza Leimane-Martinova, Baiba Kokina, Viktorija Jansone, Sabīne Guravska, Raimonds Martinovs, Sergejs Neikšins, Arturs Sokolovs, kā arī visi jaunie solisti.

Baltā nama jubilejas koncertus kuplinās arī viessolisti – pasaules opernamos labi zināmais un arī Latvijas skatītāju iemīļotais ukraiņu tenors Dmitro Popovs, kā arī zviedru soprāns Elizabete Strida, starptautiski atzīta kā izcila Vāgnera mūzikas interprete. Viņas sniegumu novērtējuši arī skatītāji Latvijā, R. Vāgnera operu „Valkīra” un „Dievu mijkrēslis” iestudējumos.

Ar operas un baleta solistiem koncertā kopā būs LNO koris un orķestris, kuriem arī atvēlēti brīnišķīgas mūzikas fragmenti. Pie diriģenta pults būs latviešu maestro zieds: Aleksandrs Viļumanis, LNO galvenais diriģents Modests Pitrens, Farhads Stade, Mārtiņš Ozoliņš, Andris Veismanis.

Koncerta programma būs simboliska – zīmīga gan Baltā nama, gan Latvijas mūzikas vēsturei. Apliecinot, ka Rīga ir Vāgnera pilsēta, nozīmīga vieta būs atvēlēta viņa operu lappusēm. No latviešu mūzikas pūra skanēs gan darbi no zelta fonda (J. Mediņš, Alfr. Kalniņš un citi), gan mūsdienu klasika (R. Kalsons, Im. Kalniņš). Savukārt to, ka Baltajā namā allaž skanējuši arī pasaules opermūzikas šedevri, apliecinās skaistākās lappuses no itāļu, austriešu un krievu komponistu operām, kuru autori - Dž. Verdi, Dž. Pučīni, G. Doniceti, Dž. Rosīni, V. A. Mocarts, A.Borodins.

Latvijas Nacionālā baleta priekšnesumos tiks izdejoti fragmenti no labākajiem iestudējumiem, kas šobrīd iekļauti mūsu baleta trupas pastāvīgajā repertuārā: „Gulbju ezera”, „Mesijas”, „Bajadēras”, „5 tango”, „Karmenas” un citiem, kā arī J. Vītola svītas „Dārgakmeņi” jaunā versija.


Daugavas Koncertzālē uzstāsies AUTOBUSS DEBESĪS
 


Daugavas Koncertzālē septembrī ar koncertu viesosies viena no pazīstamākajām latviešu mūzikas grupām, kas šogad svin savas pastāvēšanas 15 gadu jubileju - Autobuss debesīs. 13.septembrī - grupa bet bet. 20.septembrī Daugavas Koncertzāles koncertu sezonu noslēgs ar Ivo Fomina koncertu.

Koncertā „Autobuss debesīs” mūziķi, solista Marta Kristiāna Kalniņa vadībā, atskaņos pašas populārākās dziesmas no grupas repertuāra – gan speciāli šim izpildītāju sastāvam komponētas Imanta Kalniņa dziesmas, gan skaņdarbus no komponista „zelta fonda”, gan pašu komponētas melodijas.

Biļetes uz koncertu pieejamas visās Biļešu Paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv Pirmās 100 biļetes - 7 Ls, pamatcena - 9 Ls, koncerta dienā - 11 Ls.

Iespējama galdiņu rezervācija - 15 LVL. Rezervācija: +371 26045121 (Aleksejs) vai [email protected]

Apmeklētājiem nav jāsatraucas par iespējamo rudenīgo laiku, jo Daugavas Koncertzāle atrodas zem jumta un organizatori sola parūpēties arī par īpašu apgaismojumu un siltumu, lai ikviens spētu komfortabli izbaudīt koncertu un brīnišķīgo skatu uz Daugavu.


Ar Volfa līdzdarbību Rīgā tiks atklāts naktsklubs "Baseins"


 

Šonedēļ Rīgā tiks atklāts jauns naktsklubs "Baseins", kura koncepta idejas izstrādē līdzdarbojies bijušais "Radio 101" dīdžejs Artis Volfs. Klubs atradīsies Raiņa bulvārī 21, Rīgā, un tā izmantojamā platība ir aptuveni 300 kvadrātmetri.

Ideja par šo klubu radusies jau sen. Sagatavošanas darbi paveikti pēdējo divu mēnešu laikā. Ieguldīto investīciju apmēru viņš neatklāja.

Kluba interjera veidošanā izmantoti dabīgi materiāli. Tajā darbosies "lounge" stūrītis, kur būs iespēja baudīt īpašajā kokteiļu bārā pagatavotos krāsainos un daudzveidīgos kokteiļus, kā arī mēroties galda futbola prasmēs.

"Jauni iespaidi, draugi, aizraujošs interjers, radoša un nepiespiesta atmosfēra, lieliska mūzika, krāsainas videoinstalācijas - tas viss un vēl vairāk būs apvienots "Baseinā"," teikts paziņojumā medijiem.

Klubs būs atvērts no ceturtdienas līdz sestdienai. Par kluba muzikālo skanējumu nedēļas nogalēs rūpēsies Latvijā iecienīti dīdžeji, tostarp bijušie "Radio 101" dīdžeji - Toms Grēviņš, Egons Reiters un Volfs. Tāpat klubā mūziku spēlēs "DJ Rudd", "DJ Dub:ra", "DJ All-Viss", Kārlis Dagilis, "Mixmaster AG" un daudzi citi.

"To, vai klubā ir īsts baseins, varēs pārbaudīt jau šo piektdien, 6.septembrī, no plkst.22, kad klubs vērs savas durvis un baseinu ikvienam apmeklētājam. Par mūziku nakts garumā rūpēsies dīdžejs Artūrs Mednis un Volfs," teikts paziņojumā medijiem.


Daugavpilī sākas 9.starptautiskā mākslas rezidence "Marks Rotko 2013"


Piektdien Daugavpilī sākas pasaulslavenā Daugavpilī dzimušā mākslinieka Marka Rotko 110.dzimšanas dienai veltīti pasākumi, 9.starptautiskā mākslas rezidence "Marks Rotko 2013", kas turpināsies līdz 25.septembrim .

Rezidencē piedalīsies mākslinieki no deviņām pasaules valstīm. Rezidence tradicionāli noslēgsies 25.septembrī Rotko dzimšanas dienā.

Pēc mākslinieku sagaidīšanas starptautiskajā lidostā "Rīga" šogad rezidence ar diviem pasākumiem pieteiks sevi arī Rīgā. Piektdien plkst.16 Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās, K.Barona ielā 14, tiks atklāta izstāde "Marks Rotko un amerikāņu abstraktais ekspresionisms", kurā būs skatāmas trīs lielformāta mākslinieka darbu reprodukcijas un grāmatas par Rotko un amerikāņu abstraktajiem ekspresionistiem no Nacionālās bibliotēkas un Rotko mākslas centra bibliotēkas krājuma. Savukārt plkst.17 visi interesenti aicināti uz tikšanos un centra kolekcijas izstādes atklāšanu Eiropas mājā, Aspazijas bulvārī 28. Pasākuma gaitā būs iespēja tikties arī ar rezidences dalībniekiem.

Sestdien, 7.septembrī, plkst.16 Rotko mākslas centrā notiks rezidences oficiālā atklāšana, kur brīvā gaisotnē Rotko centra pagalmā notiks visu rezidences dalībnieku, rezidences organizēšanā iesaistīto pušu un visu interesentu tikšanās. Atklāšanas pasākuma dalībniekiem ieeja Rotko centra B sektorā, kur patlaban skatāma pazīstamā Lielbritānijas mākslinieka, 2012.gada Rotko plenēra dalībnieka Dilvina Smita izstāde "Logi", iepriekšējo plenēru darbu izlase un starptautiskā keramikas simpozija "Landescape.Priekšvārds" izstāde, - par brīvu.

Nākamnedēļ, 9.septembrī, plkst.11 Rotko mākslas centrā preses pārstāvjiem paredzēta radošā preses konference "Kafija ar māksliniekiem". Savukārt stundu vēlāk, plkst.12, Daugavpils cietokšņa Hospitāļa ēkā paredzēta instalāciju veidošana kopā ar festivāla/darbnīcas "Telpa Daugavpils" dalībniekiem.

Ērmaņu muižā notiks folkgrupas "Iļģi" ziedojumu vākšanas koncerts


Sestdien 2013. gada 7.septembrī 18:00 Ērmaņu muižā notiks folkgrupas IĻĢI ziedojumu vākšanas koncerts Ērmaņu muižas kungu nama jumta un portika - koncertskatuves atjaunošanai.

Lai arī joprojām muižā norit rekonstrukcijas darbi, zālē būs īpaša iespēja tikties ar Ilgu Reiznieci (vijole, balss), Māri Muktupāvelu (stabules, dūdas, kokle, akordeons, ermoņikas u.c.), Egonu Kronbergu (ģitāras) un Gati Gaujenieku (ģīga, bass).

IĻĢU darbību uzsāka Ilga Reizniece kopīgi ar saviem domubiedriem 1981. gadā. Kopš tā laika IĻĢI vienmēr ir bijuši Latviešu folkmūzikas avangardā un joprojām tā ir aktīvākā kopa, kas nes Latvijas vārdu un tautas mūziku plašā pasaulē. IĻĢU mūzika ir priecējusi un rosinājusi jau vairākas domājošo, radošo un romantisko jauniešu paaudzes.

KONCERTS ir iecerēts kā ZIEDOJUMU vākšanas akcija Ērmaņu muižai. Būsim pateicīgi par jebkuru summu, kas derīga katrai nagliņai, ķieģelim, apses jumta skaidai - mēs būsim pateicīgi, ja jums būs gandarījums apziņa, ka kaut kur šai izcilajā Valsts nozīmes arhitektūras piemineklī būs daļiņa no jūsu ziedotajiem līdzekļiem. Jau iepriekš biedrības vārdā PATEICOS jums par ziedojumu un atbalstu!


Mūzika un dzeja rudens pastaigās Tukumā un apkārtnē
 

Kultūras un mākslas festivāls "Pastaigas Tukumā" tikko kā beidzies, bet mākslu un kultūru baudīt Tukumā var vēl joprojām! Pilsētas vidē joprojām apskatāmas festivāla laikā eksponētās 16 lielformāta gleznas - Tukuma mākslinieku grupas redzējums par Tukumu šodien, agrāk un nākotnē.

Sestdien, 7.septembrī pulksten 16.00 uz Mūzikas svētkiem Durbes pilī ar krāšņu koncertprogrammu "Sapnis vasaras naktī" aicina "Brīvā akadēmija". Programmā - klausītāju iemīļoti dažādu tautu vokālie kamermūzikas opusi, kā arī pasaulē pazīstamas operu ārijas un dueti. Svētkus atklās Latvijas Nacionālas Operas solisti-Kristīne Zadovska, Evita Zālīte un Krišjānis Norvelis, kuru spilgtās personības, skatuves šarms un profesionalitāte apbur ne tikai klausītājus Latvijā, bet arī visā pasaulē. Pie klavierēm idejas autore, pianiste Santa Jākobsone. Ieejas maksa 2.- Ls

Adrese: Durbes pils, Mazā parka iela 7, Tukums. Plašāka informācija: 29391880, www.tukumamuzejs.lv

Pēc klasiskās mūzikas baudīšanas Durbes pilī folkmūziku aicinām baudīt Šlokenbekas muižā svētdien, 8.septembrī pulksten 11.00, kur koncertā "Ķīnas koncertturnejas programmas atklāšanas svētki" muzicēs folkloras kopa "Milzkalnieki". Kā jau vēsta nosaukums, tiks izdziedātas un izspēlētas dziesmas, kuras kā Latvijas vizītkarte tiks prezentētas Ķīnas Tautas Republikā. Ieeja bez maksas.

Adrese: Milzkalnes Tautas nams, Šlokenbekas muiža, Milzkalne, Smārdes pagasts. Plašāka informācija: 29904147, www.slokenbeka.lv

Savukārt Dzejas dienu ieskaņā dzeju baudīt Tukumā varēs jau svētdien, 8.septembrī, kad pulksten 16.00 Katrīnas laukumā pie Imanta Ziedoņa dzejoļa "Tukums" sienas "Imanta un Ojāra draugu dzejas" lasīs Lija Brīdaka un Jānis Peters. Pēc dzejas lasījumiem - turpinājums Tukuma Ledus hallē, kur varēs aplūkot Gunāra Janaiša fotogrāfijas un klausīties Raimonda Tigula mūziku meditatīvā instalācijā "Dzejnieka ceļš tagadnē un mūžībā". Ieeja bez maksas

Adrese: Tukuma Ledus halle, Katrīnas laukums, Stadiona iela 3, Tukums. Plašāka informācija: 26373318, www.tukums.lv


Ivars Pētersons 45.dzimšanas dienu atzīmēs ar koncertu "BACK to the SIXTIES"
 


7.septembrī Dailes teātra Lielajā zālē ar vērienīgu koncertšovu "BACK to the SIXTIES" savu 45.dzimšanas dienu atzīmēs mūziķis Ivars Pētersons.

Divdaļīgajā koncertā tiks atskaņotas sešdesmito gadu populārākās melodijas - sākot no lirisko mīlas balāžu zelta krājuma līdz pat rokenrola klasikai. Tās savulaik izpildījuši tādi mākslinieki kā Tom Jones, Elvis Presley, Jerry Lee Lewis, Ray Charles un citi.

Koncertā pamatsastāva grupai Petersons Band pievienosies virtuozais pianists Gints Žilinskis, ģitārists Valdis Indrišonoks, Mirage pūtēju kvartets un vokālais kvartets Harmony 4 Riga. Būs dzirdami vairāki dueti ar viesmāksliniekiem - unikālās balss īpašnieci, blūza izpildītāju Mirtu, talantīgo aktrisi un dziedātāju Zani Dombrovsku, Latvian Blues Band vokālistu un līderi Jāni "Bux" Bukovski u.c. Vakara viesu vidū būs arī atraktīvā rokenrola deju grupa Ķengurroks.

Koncerts notiks 7.spetembrī plkst. 19.30 Dailes teātra Lielajā zālē. Biļetes var iegādāties "Biļešu Paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Tautas deju pērles Jūrmalā


8. septembrī plkst. 16.00 Dzintaru koncertzālē sirsnīgā koncertā “Tautas deju pērles Jūrmalā” sadancos bērnu deju ansambļi – „Stariņš” no Kuldīgas, „Teiksmiņa” no Rīgas, „Vizbulīte” no Siguldas un Tautas deju ansamblis „Zelta sietiņš” no Rīgas.

Katrs deju kolektīvs koncerta 1. daļā ievīs savu deju rakstu ar izvēles dejām, kuras ir iemīļojuši gan paši dejotāji, gan skatītāji. Savukārt koncerta 2. daļā deju uzvedumā „Mēs neapstāsimies” bērnu tautas deju ansambļi „Teiksmiņa” un „Zelta sietiņš” aicina visus doties fantāzijas ceļojumā. Maestro Raimonda Paula nesen radītais dziesmu cikls ar Guntara Rača vārdiem mudina ceļot ar vēju un pieneņpūkām, ieraudzīt, sajust, sastapt, uzdrošināties būvēt smilšu pilis līdz pat debesīm, brīnīties, izzināt un augt. Jautrās, viegli uztveramās dziesmas bērnu vokālā ansambļa „Dzeguzīte” izpildījumā papildina izteiksmīga dejas valoda, tematiskas oriģinālhoreogrāfijas ar pantomīmas, roka, kantri, popa un citu deju stilu elementiem. Savukārt košie, transformējamie tērpi dod mazajiem māksliniekiem iespēju mirklī pārtapt no viena tēla citā. Izrādes režisors – Jurģis Tūbelis.

Koncerta mākslinieciskā vadītāja – bērnu deju ansambļa “Teiksmiņa” vadītāja, horeogrāfe Inga Pulmane, koncerta virsvadītājs – XV Deju svētku virsvadītājs, TDA „Teiksma” mākslinieciskais vadītājs, horeogrāfs Jānis Ērglis.

Starp citu! Visiem labi zināmais Nacionālā teātra aktieris Ģirts Liuziniks nebeidz pārsteigt! Koncertā varēsim redzēt deju, kuras horeogrāfs ir tieši viņš!

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Vārds

2013-09-06 17:12:18

Ziņot

forši, laiciņš arī visam piemērots :)

Vārds

2013-09-06 13:04:13

Ziņot

cik žēl tomēr ka vasara jau cauri, jo ziemai ir tendence viiiiiilktieeeeessssss

Vārds

2013-09-06 11:30:56

Ziņot

forši, andelē iepirkties, tad uz baltajām naktīm un noslēgumā vēl var siguldu pieķert!

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv