Piektdiena, 2021. gada 18. jūnijs

Madis, Alberts

Visi autora raksti

29. novembris (2013) 13:48

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Ieva Kerēvica +BRĪVDIENU CEĻVEDIS

Puaro.lv un publicitātes

Latvija pamazām sāk atgūties pēc aizvadītās nedēļas traģiskajiem notikumiem. Šajā nedēļas nogalē no jauna atsākas izklaides un kultūras dzīve. Puaro.lv, kā ierasts, piedāvā brīvdienu ceļvedi, kas palīdzēs orientēties plašajā notikumu klāstā. Savos ieteikumos ar mūsu lasītājiem dalās dziedātāja Ieva Kerēvica.

„Ņemot vērā mūsu pēdējās nedēļas notikumu fonu, pieļauju, ka jebkurš cits cilvēks ieteiks to pašu, ko es – pavadīt laiku kopā ar cilvēkiem, ar kuriem patiešām ir jautri, ar kuriem tiešām eksistē draudzība, nevis kaut kāda liekulīga pazīšanās,” uzskata Kerēvica.

„Manuprāt, mums ir jārod jauni veidi, kā kopā atpūsties, jāmeklē jaunas nodarbes, kas raisa arvien vairāk prieka, jo tā mums tiešām pietrūkst,” uzskata dziedātāja. „Latvijai šobrīd ļoti nepieciešama tāda reāla kosmiska enerģijas bumba, tāpēc to es novēlu gan sev, gan Puaro.lv lasītājiem.”

„Pozitīvismu šobrīd raisīt nav viegli, jo lielai daļai cilvēku jāmācās dzīvot no jauna. Arī tiem, kas pieraduši dzīvot negācijās, jācenšas  dzīves skeletu būvēt citādāk. Ja arī kāda lieta vai persona sākotnēji raisa negatīvas emocijas, jācenšas tomēr sevi piespiest paraudzīties uz notiekošo optimistiski. Citādi balanss pasaulē tiek izjaukts.

„Sevī es šo pozitīvismu raisu tikai un vienīgi dziedot, tā ir mana meditācija. Ja ir bijusi slikta diena, es izdziedos un man uzreiz kļūst vieglāk,” atklāj māksliniece.

Piektdienas vakarā dziedātāja kopā ar citiem Latvijā zināmiem mūziķiem uzstāsies labdarības koncertā, lai palīdzētu Zolitūdes traģēdijā cietušajiem. „Daudzi nevēlas to dzirdēt, tomēr es vēlētos mudināt šajos notikumos saskatīt arī kādu gaišo pusi. Ja mēs skatāmies ne no materiālā, bet filozofiskā, šī traģēdija nav notikusi bez iemesla. Varbūt ir pienācis laiks Latvijai pārvētīt savas vērtības. Koncerts, cerams, padarīs visu šo vieglāku, jo mūzika dziedē.”


BRĪVDIENU CEĻVEDIS
 

Labdarības koncerts


Piektdien gaidāms labdarības vakars „Cerību un spēku meklējot” ar Latvijā un pasaulē zināmu mūziķu piedalīšanos.

Pieminot bojāgājušos un cietušos, šajā piektdienā kanālos TV3, LNT un TV5, sadarbībā ar ziedot.lv, gaidāms labdarības vakars Cerību un spēku meklējot ar Latvijā un pasaulē zināmu mūziķu, komponistu un mākslinieku piedalīšanos. Koncerta laikā ikviens tiks aicināts ziedot un visi līdzekļi, tostarp kas iegūti par koncerta biļetēm, tiks ziedoti 21.novembra traģēdijā cietušajiem. Pašlaik norit intensīvs darbs pie koncerta norises un plānots, ka tas notiks 29.novembrī 21:00 Arēnā Rīga, tajā piedalīsies dažādi mūziķi – Maestro Raimonds Pauls, Inese Galante, Lauris Reiniks, Aija Andrejeva, Veronika Plotņikova, Marija Naumova, Ieva Kerēvica, Igo, Marts Kristians Kalniņš, Olga Rajecka, grupas Dzelzs vilki, Astr’n’out, Musiqq un daudzi citi.

Šobrīd norit intensīvs darbs pie koncerta norises, tādēļ informācija tiks papildināta. Jaunākā informācija būs pieejama mājas lapās www.tv3.lv, www.lnt.lv un sociālajos tīklos Twitter un Facebook.

Ar Rīgas galvenās egles iedegšanu atklās lielāko Ziemassvētku tirdziņu Rīgā


Pirmajā Adventē svētdien, 1.decembrī, pulksten 18.00 visi rīdzinieki un Rīgas viesi aicināti uz Rīgas galvenās egles iedegšanas pasākumu Doma laukumā.Koncertēs bērnu ansamblis „Knīpas un Knauķi” unšarmantais Daumants Kalniņš ar Džeza kvintetu spēs sasildīt katra sirdi.

Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš Doma laukumā darbosies no 2013. gada 30. novembra līdz 2014. gada 12. janvārim. Tirdziņš būs atvērts katru dienu no plkst. 10:00 līdz 20:00, bet piektdienās un sestdienās līdz pat 22:00. Ziemassvētku  noskaņu piektdienu vakaros un brīvdienās papildinās daudzveidīga kultūras programma.Bērniem būs iespēja tikties ar Ziemassvētku vecīti un viņam ausī iečukstēt savas visslēptākās vēlmes. Varēs iegādāties Adventes vainagus un citus svētku rotājumus.

Šogad tirdziņābūs apskatāmi un nopērkami daudz dažādiLatvijas amatniecības izstrādājumiun gardumi, ar kuriem iepriecināt savus tuvākos gaidāmajos svētkos.Kā vienmērdarbosies Koka figūru karuselis, aplokā būs apskatāms Kaķu nams ar saviem iemītniekiem,aitiņas un truši unbērnus vizinās Ponijs

Vakaros un nedēļu nogalēs uzstāsies bērnu ansambļi, džeza mūziķi, folkloras grupas Dandari, Folkvakars, dziedošie aktieri, Karīna Tatarinova, ansamblis „Ilga”. Koncertus sniegs arī Andris Ērglis, Ieva Sutugova, Vita Balčunaite un Andris Daņiļenko un citi mākslinieki. Jauno gadu sagaidīsim kopā ar dīdžeju Arti Volfu.

Dabas muzejā notiks ģimenes diena "Kā radoši izmantot iepakojumu"
 

Šo sestdien, 30.novembrī, plkst.11 Dabas muzejā notiks ģimenes dienas pasākums, kurā varēs uzzināt par iepakojuma materiāliem un kā tos radoši izmantot jaunu lietu veidošanā.

Kastītes, trauciņi, maisiņi, bundžiņas, papīriņi - tie ir daži no iepakojumiem, ar kuriem saskaramies ikdienā - iepērkoties, gatavojot maltītes, saiņojot dāvanas. Izlietotais iepakojums nonāk atkritumu tvertnēs. Dabai draudzīga rīcība paredz atkritumus sašķirot, tā nodrošinot iespēju iepakojumu pārstrādāt jaunās lietās.

Dabas muzeja speciālisti ģimenes dienā aicinās apmeklētājus būt radošiem un sniegt iepakojumam otro iespēju, pārveidojot atkritumus par kādu skaistu, praktisku vai svētku interjera priekšmetu. Būs iespēja pagatavot jaunus trauciņus rakstāmpiederumiem vai citiem nieciņiem, adventes rotājumus un apsveikuma kartītes.

Pasākums notiks muzeja 2.stāva izstāžu zālē, kurā norisinās izstāde "Iepakojums un vide". Pasākumā Latvijas Zaļā punkta speciālisti pastāstīs par dažādiem iepakojuma materiāliem un to, kāpēc atkritumi ir jāšķiro. Apmeklētāji varēs apskatīt priekšmetus, kas ražoti no izlietotā iepakojuma. Gan bērni, gan vecāki varēs piedalīties izzinošā spēlē "Zaļā punkta distance". Nākot uz pasākumu, muzejs aicina līdzi ņemt tīras skārda bundžas.

Ogres muzejā norisināsies mākslas darbnīca


30.novembrī plkst.13 Ogres Vēstures un mākslas muzejā notiks mākslas darbnīca, kurā ikvienam interesentam profesionālas mākslinieces vadībā būs iespēja uz brīdi kļūt par mākslinieku.

Patlaban muzejā apskatāmā izstāde "Vienas mājas stāsts" tapusi kā vēstījums par ēku, kurā kopā ar vecvecākiem Andreju un Elmiru Grāveriem un vecākiem Ugu un Kseniju Skulmēm vasaras pavadījis arī nākamais gleznotājs un mākslas zinātnieks Jurģis Skulme. Māksliniekam, tāpat kā Ogres pilsētai, šogad aprit 85 gadi.

Izstādes laikā 30.novembrī muzejā norisināsies radoša darbnīca, kurā ikviens interesents varēs iejusties mākslas studenta lomā, vizuālās mākslas skolotājas, mākslinieces Vitas Beikertes vadībā pasteļtehnikā radot kopiju Ugas Skulmes 1927.gadā tapušajai gleznai "Ogres upe". Ieejas maksa pasākumā būs lats. Cenā iekļauti materiāli.

Rīgas Centrālajā bibliotēkā izskanēs koncerts "Latviešu tautas dziesmas klasiskajai ģitārai"


Sestdien, 30.novembrī, plkst.14 Rīgas Centrālās bibliotēkas Mākslas un mūzikas nodaļā izskanēs koncerts "Latviešu tautas dziesmas klasiskajai ģitārai".

Latviešu tautas dziesmas klasiskās ģitāras skanējumā iepazīt piedāvās jauno ģitāristu konkursa "Kur tad tu nu biji 2013" laureāti un pedagogi.

Konkursa mērķis ir atbalstīt un attīstīt latviešu ģitārspēles tradīcijas, veicināt latviešu klasiskās ģitārspēles skolas attīstību un popularizēt latviešu tautas mūzikas izmantošanu klasiskajā ģitārspēlē.


Nedēļas nogale Dailes teātrī

Nedēļas nogale Dailes teātrī skatītājiem sola bagātīgu izrāžu piedāvājumu. Piektdienas vakarā Lielajā zālē būs iespēja redzēt izrādi „Finita la comedia!”, ko iestudējis bulgāru režisors Aleksandrs Morfovs, kurš šoreiz pats būs ieradies novērtēt savu iestudējumu un vēlreiz pārliecināties, ka Artūrs Skrastiņš par galveno lomu patiešām godam nopelnījis „Spēlmaņa nakts” balvu kā Gada aktieris gan no žūrijas, gan skatītāju puses.

30.novembra vakarā un 1.decembra pēcpusdienā skatītāji atkal varēs noticēt aktrises Kristīnes Nevarauskas talantam. Par Skārletas lomu drāmā „Vējiem līdzi” viņa pārliecinoši kļuvusi par Gada aktrisi „Spēlmaņu nakts” skatītāju balsojumā.

Mazajā zālē 29.novembrī pēdējo reizi būs iespēja noskatīties izrādi „Arī sievietes zaudēja karā”, kurā kara tēma tiek risināta no sieviešu redzes viedokļa. Jaunie teātra skatītāji Dailes teātrī būs gaidīti sestdien plkst.13.00, lai sekotu „Sūnu ciema zēnu” piedzīvojumiem.
Savukārt Kamerzālē 30.novembrī plkst.13.00 uz tikšanos ar saviem cienītājiem izrādē „Mīļais melis” aicina Olga Dreģe un Juris Strenga. Bet 1.decembrī plkst.15.00 turpat skatāma Mihaila Gruzdova iestudētā Sofokla traģēdija „Antigone” ar Ilzi Ķuzuli-Skrastiņu titullomā.

Biļetes var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Svētki Stand-up Comedy "Splendid" izpildījumā


Viss sākās ar "Mhmm" 2009.gadā, turpinājās ar "Love" 2010.gadā, ar "Paranoja" 2011.gadā, pērnais gads aizvadīts "Optimistika" zīmē, bet šis ir "SPLENDID gads!

Stand-up Comedy "SPLENDID" ir jaunākā Jāņa Skuteļa stāvizrāde, kas, kā jau vēsta pārlieku ambiciozais nosaukums, ir plānota patiešām lieliska. Lieliskuma deficīts ikdienā tiks mazināts caur absurdu, likumsakarību, nejaušību un sakritību iztirzāšanu, mēģinot atbildēt uz mūžīgajiem jautājumiem: "Kas es esmu?", "Kāpēc ir citi?" un "…ja viss notiek leģitīmi, kāpēc gan ne?".

Pēc Jāņa Skuteļa vārdiem, katra jauna stāvizrāde, ir ļoti īpašs un satraucošs notikums, jo darba process katru reizi ir atšķirīgs un iepriekšējā pieredze ne vienmēr spēj sniegt vajadzīgās atbildes. Līdz ar to katra reize ir kā pirmā reize, un pirmā reize vienmēr ir īpaša reize.

"Kāpēc stāvizrāde "SPLENDID" ir tik īpaša? Vēl viena svētku diena izrādes apmeklētāju dzīvē - tas ir tas, ko ar šo izrādi es vēlos panākt," skaidro "SPLENDID" autors, režisors un aktieris Jānis Skutelis. Sarunu temati stāvizrādē ir svētkiem atbilstoši: "Vai jāmaina valsts himna?", "Kāpēc tik katastrofāli trūkst laika?", "Vai modernās tehnoloģijas mums palīdz to ietaupīt?" un "Kas es tāds, lai par to visu spriestu?".

Izrāde valmieriešiem būs skatāma 1.decembrī plkst.13.00 un 17.00 Valmieras drāmas teātra Lielajā zālē. Savukārt 30.novembrī pulksten 19:00 LOC Rožu zālē paredzētajai Latvijā populārā komiķa Jāņa Skuteļa Stand Up Comedy izrādei "SPLENDID" izsludināta papildizrāde, kas LOC Rožu zālē norisināsies šī gada 30.novembrī pulksten 15:00.

Mūzikas akadēmijā uzstāsies Sanktpēterburgas konservatorijas rektors


Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) šo sestdien plkst.16 JVLMA Lielajā zālē notiks koncerts "Atmiņas par Pēterburgu", kur ar vijoles solo uzstāsies Sanktpēterburgas konservatorijas rektors Mihails Gantvargs.

Koncertā piedalīsies JVLMA simfoniskais orķestris un īpašie viesi - diriģents Mihails Goļikovs un solists, vijolnieks Gantvargs. Atslēgas vārds koncertā ir Pēterburga, jo ar to saistās visu koncerta programmā iekļauto dižo komponistu dzīve un daiļrade. Tāpat tā ir ļoti nozīmīga arī koncerta īpašajiem viesiem.

Koncertā izskanēs Jāzepa Vītola "Septiņas latviešu tautasdziesmu apdares orķestrim", Dmitrija Šostakoviča "Pirmā simfonija fa minorā", kas, neskatoties uz to, ka bija komponista konservatorijas beigšanas diplomdarbs, ir spilgti sevi pieteikusi kā komponista stilistikas un rokraksta fundaments un absolūti pirmais vērā ņemamais panākums komponista karjerā. Mihaila Gatvarga interpretācijā tiks atskaņots populārais un tehniski sarežģītais skaņdarbs - Pētera Čaikovska "Koncerts vijolei ar orķestri Re mažorā".

Gantvargs ir Nikolaja Rimska-Korsakova Sanktpēterburgas Valsts konservatorijas rektors, profesors, Vijoļspēles un alta spēles katedras vadītājs, stīgu kameransambļa "Sanktpēterburgas solisti" mākslinieciskais vadītājs un solists. Viņš ielēmis lielu lomu Sanktpēterburgas mūzikas aprindās pēdējās desmitgadēs un ir Pēterburgas skolas tradīciju turpinātājs. Gantvarga karjera aizsākusies ar uzvaru "Paganīni starptautiskajā konkursā", pēc kuras viņš apvienoja intensīvu koncertdarbību ar pirmās vijoles amatu Sanktpēterburgas filharmonijas orķestrī. Paralēli viņš sāka mācīt arī Sanktpēterburgas Valsts konservatorijā.

Goļikovs ir arī Nikolaja Rimska-Korsakova Sanktpēterburgas Valsts konservatorijas Studentu simfoniskā orķestra vadītājs, kā arī Sanktpēterburgas Valsts bērnu un jauniešu filharmoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents. Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un internetā "www.bilesuparadize.lv", kā arī stundu pirms koncerta tā norises vietā.

Mazajā ģildē izskanēs jauniešu kora "Balsis" koncerts "Kaisle latviskā"


Sestdien, 30.novembrī, plkst.17 Mazajā ģildē notiks jauniešu kora "Balsis" koncerts "Kaisle latviskā", kurā izskanēs latviešu dzejnieku darbi latviešu komponistu apdarē.

2010.gadā koris "Balsis" sāka jaunu tradīciju - veidot īpašu latviešu komponistu un dzejnieku programmu koncertciklam Latvijā. 17 koncertos jau izskanējusi Ojāra Vācieša un Artura Maskata programma "Klavierkoncerts" un Valta Pūces cikls "Gadalaiku dziesmas" ar Aivara Neibarta, Ineses Zanderes, Amandas Aizpurietes, Pētera Brūvera dzeju.

Šogad sagatavota gan žanriski, gan noskaņu un vizuālā ziņā krāsaina programma, kur kormūzika harmoniski savijas ar deju.

Programmā iekļauts latviešu romantiskās dzejas emocionālākā pārstāvja Friča Bārdas mazāk zināmo - kaislīgo, ugunīgo, dažbrīd brutālo - dzejas rindu traktējums mūzikā, ko 1914.gadā radīja 2013.gada lielais jubilārs Jāzeps Vītols. Tās ir "Trīs čigānu dziesmas" - "Mīlestības dziesma", "Brūnās naktis" un "Brālis mēness". 2005.gadā, šīm pašām dzejas rindām pievienojot "Manas rokas", "Plaukstošas meitenes" un "Sapņotāju pāžu", Pēteris Butāns radīja savu - vēl ugunīgāku un kaismīgāku - versiju tango ritmos.
Toties 2011.gadā viens no mūsdienu spilgtākajiem teātra mūzikas un dejas ritmu komponistiem Arturs Maskats radīja trauslu, liegu, romantisku skatu uz Imanta Ziedoņa dzeju valša ritmā, radot vienlīdz smeldzīgu un caurspīdīgu noskaņu gleznas. Ciklā iekļauti tādi darbi kā "Viegli", "Šajā vasarā", "Es gribu ar Tevi".

Koncertā "Kaisle latviskā" piedalīsies jauniešu koris "Balsis" diriģenta Teterovska vadībā, dejotāja Ieva Kemlere un instrumentālais ansamblis "Tango Sin Quinto".

Iededz LIDO svētku egli

Sestdien, 30.novembrī, mēnesi pirms Ziemassvētkiem, plkst. 18.00 tiks iedegta viena no lielākajām Rīgas svētku eglēm LIDO Atpūtas centrā Krasta ielā, kas jau nedēļu darbojās testa režīmā, bet tagad iedegsies visā krāšņumā ar vairāk nekā miljons rotājumiem. Šogad egli iedegs bērni, kas uzvarējuši iepriekš izsludinātajā zīmējumu konkursā, un ikviens varēs bez maksas iegūt personificētu apsveikuma kartīti ar sevi un lielo egli, ko nosūtīt radiniekiem.

Lielo egli gatavo vesela darbinieku komanda, strādājot vairāk nekā 2000 darba stundas, jo egle ir 22 metrus augsta un rotāta ar vairāk nekā vienu miljonu dažādu krāsu lampiņu, simtiem sudraba zvaigžņu un lentīšu.

«Protams, par svētku egli vienmēr visvairāk priecājas tieši bērni, tādēļ šogad esam izveidojuši īpašu veidu, kādā bērniem pašiem būs iespēja ieslēgt lampiņas eglē,» stāsta AS LIDO Valdes priekšsēdētāja Rita Auziņa. «Taču, lai arī lielajiem atgrieztos bērnības prieks, pie egles būs novietots milzīgs krēsls, kurā iesēžoties katrs jutīsies kā bērnībā, un ar mūsu fotogrāfa palīdzību ikviens varēs bez maksas iegūt īpašu apsveikuma kartiņu ar sevi un lielo egli, ko nosūtīt saviem mīļajiem svētkos.»

Paralēli egles iedegšanai un apsveikuma kartīšu gatavošanai notiks tradicionālais Ziemassvētku ieskaņas koncerts un vakara noslēgumā ieradīsies arī bērnu īpaši gaidītais viesis - Ziemassvētku vecītis. Pasākums 30.novembrī LIDO Atpūtas centrā Krasta ielā 76 notiks no plkst. 18.00 līdz plkst. 21.00.

Latvijas Radio kora grupa uzstāsies ar jaunu koncertprogrammu


30.novembrī plkst.19 Spīķeru koncertzālē notiks Latvijas Radio kora grupas koncerts balsīm un elektronikai "Greed".

Koncerta galvenais notikums būs elektroniskās mūzikas meistara, Londonā dzīvojošā argentīnieša Alehandro Vinjao eklektiskais un teatrālais lielformāta opuss 12 balsīm un elektronikai "Greed" ("Alkatība").

Diriģents Kaspars Putniņš stāsta, ka ar Vinjao darbu iepazinies jau sen. Šis esot viens no tiem gadījumiem, kad darbs gaida laiku un vietu, lai tiktu atskaņots. "Greed" ir parafrāze par mūsdienu Holivudas tēmām. Darba centrā ir teksts no runas "Greed is good!" ("Alkatība ir laba!"), kuru filmā "Volstrīta" saka Maikla Duglasa tēlotais varonis. Putniņš aprakstīja "Greed" kā skanīgu, skarbu, ritmiski sarežģītu darbu, kas ir pilns ar autentiskām atsaucēm uz popmūziku.

Domājot par šo programmu, Putniņš esot uzrunājis arī latviešu komponistus, lai viņi radītu jaundarbus kora grupai un elektronikai. Koncertā būs dzirdami trīs pirmatskaņojumi: Krista Auznieka "I exist as I am", Kristapa Pētersona "Naids" un Rolanda Kronlaka "Trīs skaņdarbi".

Koncerta režisore ir Zane Kreicberga, gaismu mākslinieks - Egīls Kupčs. Koncertā piedalīsies "DJ Monsta" un pats "Greed" autors Alehandro Vinjao. Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un tīmekļa vietnē "www.bilesuparadize.lv", kā arī koncerta norises vietā.

Pirmajā adventes svētdienā Talsos iedegs svētku egli


Pirmajā adventes svētdienā, 1.decembrī, Talsos viesosies "Eņģeļu ekspresis" un pie Tautas nama tiks iedegta lielā svētku egle.

Jau piektdien, 22.novembrī, Talsu novada domes priekšsēdētājs Aivars Lācarus ("Talsu novada attīstībai"), pašvaldības izpilddirektors Aldis Vilsons un citi pašvaldības pārstāvji kopā ar Ziemeļkurzemes virsmežniecības virsmežzini Uldi Frīdenbergu un Talsu nodaļas vecāko mežzini Andri Petrusu devās uz Laidzes pagasta mežiem, lai nolūkotu krāšņāko un kuplāko Ziemassvētku egli.

Egle tika noskatīta uzņēmuma "Fragaria" mežos. Šodien tā tiks nogādāta Talsos, kur tiks rotāta ar Talsu Valsts ģimnāzijas skolēnu un skolotāju izgatavotajiem rotājumiem - latvju rakstu zīmēm.

1.decembrī jau plkst.11 Radošajā sētā sāks darboties radošā darbnīca, kur interesenti varēs izgatavot Ziemassvētku eņģeļus un dažādus svētku rotājumus. Turpat no plkst.12 Ziemassvētku tirdziņā ikviens varēs iegādāties amatniecības izstrādājumus, piparkūkas un citas Ziemassvētku gaidīšanas laikam nepieciešamās lietas, bet plkst.13 Talsu Tautas namā skatītāji aicināti uz Nika Matvejeva koncertu "Vēstules Dievam".

Plkst.16 Tautas namā notiks jautra pēcpusdiena bērniem kopā ar viesiem no Smurfu ciema. Jautrībās iesaistīsies bērnu vokālā studija "Tonis" un modes deju studija "Elfas". Pasākuma laikā darbosies "Rūķu pasts" ar iespēju nosūtīt vēstuli Ziemassvētku vecītim.

Svētdienas vakaram satumstot, plkst.17 laukumā pie Talsu Tautas nama notiks lielās egles iedegšanas pasākums. Pirms egles iedegšanas laba vēlējumus teiks domes priekšsēdētājs.

Šajā dienā pilsētā ieradīsies arī "Eņģeļu ekspresis", ko ikviens varēs sastapt no plkst.17 līdz 19 pie Talsu Tautas nama. "Eņģeļu ekspresis" šogad viesosies 26 dažādās Latvijas pilsētās ar labdarības pasākumiem, lai smagi slimu bērnu ģimenēs ienestu cerību un spēku.

Kaņepes Kultūras centrā notiks Marakešas tirdziņš Adventes noskaņās


Svētdien, 1.decembrī, Kaņepes Kultūras centrā norisināsies Marakešas tirdziņš, kas šoreiz iecerēts adventes noskaņās.

Aktivitātes Kaņepes Kultūras centrā notiks no plkst.12. Tirdziņa apmeklētāji varēs gan iegādāties Latvijas tirgotāju pašdarinājumus, gan arī pievērsties tādām radošām izklaidēm kā piparkūku dekorēšana un masku darināšana. Svētdienas noslēgumā paredzēts Kārļa Kazāka un Māra Bīmaņa muzikāls priekšnesums.

Marakešas tirgus placī visas dienas garumā būs iespēja iegādāties Ziemassvētku dāvanas - tādas pašmāju tirgotāju veidotas lietas kā adventes vainagus, ādas rotas, ziepes, vīrakus, atslēgu piekariņus, kā arī vintāžas "pērles" - apģērbus, bižutēriju un interjera priekšmetus.

Kā īstā tirgus placī, arī Marakešā atvērtas būs darbnīcas, piemēram, pastalu izgatavošanas darbnīca, koka spiedogu un sietspiedes auduma apdruku darbnīca, adīšanas meistarklase. Tirdziņa viesi varēs iegūt sev hennas zīmējumus vai izbaudīt tējas ceremonijas vīraku aizsegā.

Mazie Marakešas apmeklētāji no plkst.12 līdz plkst.16.30 bez maksas varēs vērot pasaules animācijas īsfilmu skati, ko demonstrēs kinoteātris "Kino Bize". Tāpat bērni mīļi gaidīti uz piparkūku dekorēšanas un masku veidošanas radošajām darbnīcām.

Kaņepes Kultūras centra organizētā tirdziņa noslēgumā plkst.18 apmeklētājus silti uzrunās pašmāju mūziķu Kazāka un Bīmaņa muzikāls priekšnesums, kura laikā dziesminieki ieskandinās pirmo adventi ar Ziemassvētku noskaņas dziesmām vēl nedzirdētā izpildījumā.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv