Pirmdiena, 2021. gada 14. jūnijs

Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis

Visi autora raksti

14. decembris (2012) 13:52

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka grupa PeR +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (1)

Puaro.lv

Nu klāt ir tas brīdis gadā, kad, aplūkojot gaidāmo pasākumu programmu, tajā ir grūti atrast repertuāru, kurš kaut attāli nebūtu veltīts Ziemassvētku tematikai. Daži jau devušies baudīt ziemas priekus uz kādu no Latvijas kalniem, bet kas gan ir padomā grupas PeR dalībniekiem – Ralfam Eilandam un Edmundam Rasmanim? Savos brīvdienu plānos un ieteikumos viņi dalās ar portāla Puaro.lv lasītājiem.

„Parasti nedēļas nogalēs vai nu koncertēju, eju uz mēģinājumiem, studijas ierakstiem vai arī sēžu mājās. Man ļoti svarīga sastāvdaļa pilnai laimei ir miegs, kuru sanāk izmantot tikai nedēļas nogalēs. Citreiz esmu ļoti neapmierināts, ja kāds man pārmet, ka es sestdienā vai svētdienā guļu līdz trijiem dienā. Ļoti reti nedēļas nogalēs sanāk aiziet kaut kur ar draugiem. Ja tas ir kāds koncerts, tad varu aiziet pat viens pats, jo mūziku māku baudīt arī vienatnē,” stāsta Ralfs.

„Šajās brīvdienās došos uz mēģinājumu telpām gatavoties PeR koncertam, kas notiks Palladium Rīga. 17. decembrī būs mums tas lielais notikums, un gaismotāji sola vēl neredzētu gaismas šovu. Pēc mēģinājuma došos mājās noskatīties kādu koncertu, tas tā - iedvesmai.”

„Mans ieteikums
noteikti ir iegādāties biļeti uz PeR koncertu Palladium Rīga. Tas būtu pirmais. Otrais. Es esmu persona, kura ar vērienu pavada brīvdienas tikai draugu lokā. Ieteiktu Puaro.lv lasītājiem sarīkot draugu pasēdēšanu. Ja nav žēl, tad pie sevis. Iesaku arī ledus laušanas spēli - visi sasēžas aplī (gan jau, ka pie galda) tā, lai var redzēt cits citu. Katrs uz līmlapiņas uzraksta kāda pasaulslavena tēla vai cilvēka vārdu (tā, lai visi viesi to zina) un padod pulksteņrādītāja virzienā savam blakussēdētājam. Tikai tā, lai blakussēdētājs uzrakstīto nepamana. Tad katrs līmlapiņu pielīmē sev pie pieres un ar jautājumiem, uz kuriem var atbildēt ar "jā" vai "nē", vaicā pārējiem viesiem par savu personāžu/tēlu vairākus jautājumus, ar mērķi noskaidrot, kas tad viņš ir. Tiklīdz uz uzdoto jautājumu pārējie atbild ar "nē", tā gājiens nākamajam. Šo spēli uzzināju no Tarantino filmas "Bēdīgi slavenie mērgļi". Tiešām labs gabals - gan filma, gan spēle.”

Ziemassvētkus mūziķis nolēmis pavadīt ar ģimeni mājās pie eglītes. „Tradicionālais variants - dāvanas, svētku mūzika un pats galvenais - lielais svētku mielasts. Ziemassvētkus sagaidīšu "uz visiem 100%", jo uzskatu, ka pasaules gala teorija ir absurda, nesaprotu, kā kāds tai vispār var noticēt.”

„Vairāk vai mazāk brīvdienas sanāk pavadīt koncertos vai mēģinājumos, bet ja sanāk pavadīt brīvdienas mājās, tad pie rituāliem varētu pieskaitīt neko nedarīšanu un  atpūšanos visas dienas garumā,” stāsta Edmunds. „Protams , arī  kāda laba filma pa to laiku tiek noskatīta. Tā nu ir iekritis, ka arī šajās brīvdienās ir mēģinājumi 17.decembra koncertam Palladiumā.”

„Tā kā man ļoti patīk filmas, es visiem ieteiktu noskatīties 2012. gada franču  filmu "Neaizskaramie''.  Un, protams, kārtīgi gatavoties pirmdienai, jo tieši pēc brīvdienām notiek PeR piecgades koncerts High Five.”

„Ja pasaules gals tomēr būs, tad jau nekādi svētki nesanāks,” nosmīkņā dziedātājs. „Bet domāju, ka svētkus kā katru gadu pavadīšu kopā ar ģimeni, jo, manuprāt, Ziemassvētki ir tie svētki, kuri jāsagaida kopā ar mīļākajiem un tuvākajiem cilvēkiem.”

 


Koncertšovs "Hennessy Artistry"


Nedēļas nogalē, 14.decembrī plkst.22.00 klubā Coyote Fly notiks starptautisks koncertšovs Hennessy Artistry.

Muzikālā pasākuma laikā Liepājas Simfoniskā orķestra pavadījumā uzstāsies gan Aija Vītoliņa (Amber), gan klubu deju mūzikas vokālists Kristians Bērns (Christian Burns) no Lielbritānijas. Tas ir muzikāls izaicinājums visiem iesaistītajiem māksliniekiem, jo, apvienojot tik atšķirīgos mūzikas stilus, tiek radīts neparasts sinerģētisks mākslas darbs.

Hennessy Artistry ir ikgadējs pasākums, kas notiek vairāk nekā 40 pasaules valstīs un jau otro gadu arī Latvijā. Pagājušā gadā aizvadītais koncertšovs Latvijā, kura ietvaros uzstājās Melo M, Rihards Zaļupe un Musiqq, guva plašu atsaucību. Citviet pasaulē Hennessy Artistry ir piedalījušies tādi mākslinieki kā Mērija Džei Blaidža (Mary J Blige), E.V.E., Erykah Badu, Grammy ieguvēji grupa Roots, reperis Q-Tip, Kat Delun, Roland Isley, Mike Posner un daudzi citi.

Pasākumu klubā iespējams apmeklēt tikai ar personiskiem ielūgumiem. Daži veiksminieki tos var arī laimēt, piedaloties Hennessy Latvia aktivitātēs Facebook.com.

Latvijas Nacionālā baleta 90.jubilejas Galā koncerts


15.decembrī uz Latvijas Nacionālās operas skatuves būs skatāms Latvijas Nacionālā baleta 90.jubilejas galā koncerts.

Latvijas Nacionālais balets starptautiski pazīstams ar savām bagātajām tradīcijām un meistarības amplitūdu - no klasiskā baleta līdz laikmetīgajai dejai. Jubilejas Galā koncerts ir unikāla iespēja izbaudīt spilgtākos Latvijas Nacionālās operas baleta izrāžu fragmentus vienkopus.

Šajā vakarā gaidāmi arī vairāki īpaši viesi, kuru uzstāšanās bagātinās Latvijas baleta jubilejas svinības. Koncertā uzstāsies Hamburgas baleta prīmas - latvietes Annas Lauderes un premjera Edvīna Revazova duets, jaunās baleta zvaigznes no Lielā Teātra - Olga Smirnova un Vladislavs Lantratovs, kā arī neparastais baletdejotājs Sergejs Poluņins ,kurš tiek dēvēts gan par pasaules baleta sensāciju, gan salīdzināts ar leģendārajiem baletdejotājiem Rūdolfu Nurijevu un Mihailu Barišņikovu. 2007. gadā uzņemts Londonas Karaliskā operas un baleta teātra „Covent Garden” trupā, bet 19 gadu vecumā kļuvis par jaunāko premjeru šī teātra vēsturē.

Lai gan pērn britu baleta kritiķi Sergeju Poluņinu vienprātīgi atzinuši par mūsdienu labāko klasisko dejotāju, šī gada sākumā, būdams pašā karjeras virsotnē, Poluņins pametis prestižo „Covent Garden” trupu, izraisot pamatīgu sensāciju baleta pasaulē. Pēkšņo aiziešanu no Karaliskā baleta skaidrojot ar tā stingrajiem ierobežojumiem, kas lieguši jebkādu radošo brīvību, šobrīd Poluņins ir K. Staņislavska un V. Ņemiroviča-Dančenko Maskavas akadēmiskā muzikālā teātra premjers.  Jubilejas koncertu vadīs Laura Strautiņa un Aivars Leimanis.

Dziedātājas Selas Sjū koncerts


Koncertzālē ”Palladium” 15. decembrī uzstāsies beļģu soul/funk/reggae mūziķe Sela Sjū (Selah Sue), kas Rīgā uzstāsies sava debijas albuma popularizēšanas turnejas ietvaros.

Dziedātājas pašas vārdā nosauktais debijas albums iznāca 2011. gadā. No tā klausītājiem pazīstamākās dziesmas ir ”Raggamuffin", ”Crazy Vibes” un ”This World". Albums ieturēts elektroniskā roka, organic hip-hop un soul/funk mūzikas stilistikā. Albums Eiropā līdz šim pārdots vairāk kā 400 tūkstošos eksemplāru.

2011. gadā mūziķe ieguva pasaules debitantu balvu ”European Border Breakers Award ” (EBBA), 2012. gadā – ”EBBA” klausītāju balvu.

”Tāpat kā amerikāņu r&b un soul dziedātāja Žanele Monē, un talantīgā talibu izcelmes britu repere M.I.A., Sela Sjū uzskatāmi pieder pie jaunās mūziķu paaudzes, kas rada mūzikas stilu sintēzi,” teic koncerta organizatori.

”Šī mūziķe parāda vienu no virzieniem, kuros attīstīsies festivāla ”Pestivals” muzikālā gaume turpmāk. Selah Sue, kurai ir kopīga dziesma ar ”Gnarls Barkley” bijušo solistu Cee Lo Green, un kas bijusi īpašā viešņa Prinsa koncertos, ir viena no pēdējā laika talantīgākajām populārās mūzikas pērlēm,” komentē Aivars Līpenītis.

Biļetes uz Selas Sjū uzstāšanos koncertzālē ”Palladium Rīga” var iegādāties ”Biļešu servisa” kasēs, pirmās 200 biļetes par 10 latiem, pārējās - 14 lati, koncerta dienā - 18 lati.Rīgā pirmo reizi viesosies slavenais Štrausa festivāla Vīnes orķestris


Decembrī pirmo reizi Rīgā ar koncertu viesosies viens no vispieprasītākajiem kolektīviem - vienīgais Štrausa festivāla Vīnes orķestris pasaulslavenā maestro Pītera Guta vadībā.

Koncerts notiks Rīgas Kongresu namā 14.decembrī, un tajā piedalīsies arī Vīnes operas zvaigzne Monika Mozere.

Orķestris ieguvis starptautisku atzinību, pateicoties savai oriģinālajai Vīnes mūzikas interpretācijai, kā arī izpildot plašu klasisko skaņdarbu repertuāru, Štrausu dinastijas un Vīnes operetes meistaru sacerējumus. Kolektīvā darbojas izcili un pieredzējuši mūziķi. Pateicoties šim faktam, kā arī augstiem mākslinieciskajiem standartiem, pie kuriem pieturas orķestris, tas ieņem vadošo pozīciju, apsteidzot daudzus kolektīvus, kuri darbojas šajā žanrā.

Orķestra programma ietver gan populāros klasiskos skaņdarbus, gan arī mazāk zināmas skaistas melodijas.

Mūziķi daudzas reizes ir veiksmīgi uzstājušies slavenos mūzikas festivālos, televīzijas koncertos, kā arī apceļojot ar vieskoncertiem teju visas Eiropas valstis, Ameriku un Āziju.

Biļetes uz gaidāmo koncertu var iegādāties Biļešu servisa tirdzniecības vietās.

Latvijas Nacionālajā operā notiek Ineses Galantes solokoncerts


14.decembrī, plkst.19:00 Latvijas Nacionālajā operā solokoncertu sniegs Inese Galante. Brīnišķīgais balss tonis un krāsas, kā arī niansētie pianissimo darījuši viņu par zvaigzni ne vien Latvijā, bet arī visā pasaulē. Galantes solokoncerts ar poļu maestro Zbigņevu Gracu pie diriģenta pults būs brīnišķīga dāvana rīdziniekiem.

Ineses Galantes solokoncerti Latvijā tiek nepacietīgi gaidīti, un biļetes izpārdotas gandrīz zibenīgi. Programmas viņa allaž prot izveidot tā, lai plaša spektra emocijas - mierinājumu, prieku, spēku, iedvesmu - gūtu ikviens.

Šoreiz klausītājus gaida īpaši izmeklēti pasaules mūzikas šedevri, kas pieder Ineses Galantes zelta repertuāram un dēvējami ne tikai par viņas brīnišķās balss, bet arī mākslinieces tēla vizītkarti. Proti, skanēs fragmenti no G.F.Hendeļa operas "Rinaldo", V.Bellīni "Normas", Dž.Verdi "Likteņa varas" un "Aīdas", A.Boito "Mefistofeļa" Dž.Pučīni "Manonas Lesko", F.Čilea "Adriānas Lekuvrēras"... Protams, netrūks arī E.Vilas-Lobuša maģiskās "Brazīliešu bahiānas Nr.5".

"Inesei Galantei piemīt visas operdīvai nepieciešamās īpašības – dziedātājas talants, šarms, sievišķība, aktierisks jūtīgums, taču vienlaikus viņa apveltīta ar dzīves viedumu un spēju izstarot cilvēcisku siltumu, ko sajūt ikviens mākslinieces tuvumā. Šis siltums padara dziedātājai tuvus visus opernamos un koncertzālēs sēdošos klausītājus, ievedot viņus Ineses Galantes pasaulē, kur valda patiesas emocijas un pat ciešanām piemīt attīrošs spēks. Turklāt par Inesi Galanti var teikt to pašu, ko apgalvojuši Marijas Kallasas talanta pielūdzēji: klausīties viņas ierakstus nenozīmē iegūt pilnīgu priekšstatu par dziedātāju, viņa jāredz," koncerta anotācijā raksta muzikologs Romāns Koļeda. Un 14.decembrī šāda lieliska iespēja būs!

Koncerts "Bahs un Vivaldi"


Piektdien, 14. decembrī, pulksten 19 Lielajā ģildē festivāla "Eiropas Ziemassvētki" ietvaros skanēs koncerts "Bahs un Vivaldi".

Piedalās: Marta Jagmane, Antti Kortelainen, Agnese Kanniņa-Liepiņa, vijole, Ilona Meija, flauta, Normunds Šnē, oboja, Jānis Semjonovs, fagots, diriģents - Normunds Šnē.

Programmā: Johans Sebastians Bahs, Antonio Vivaldi.

Kā vēsta festivāla rīkotāji, orķestra izcilāko mūziķu parāde solistu ampluā, skanot uzmundrinošai un visas rūpes kliedējošai mūzikai no Vivaldi iedvesmas Venēcijas kanālu atspulgos līdz Baha meistarībai franču baroka atbalsīs. "Sinfonietta Rīga" mentors Normunds Šnē būs redzams un dzirdams gan obojista, gan diriģenta ampluā. Kopā ar maestro solo spēlēs "Sinfonietta Rīga" koncertmeistare Marta Jagmane, viņas vietnieks Anti Kortelainens, kurš jau pirms vairākiem gadiem no somu mūziķa pārtapis par latviešu mūziķi, II vijoļu grupas koncertmeistare Agnese Kanniņa-Liepiņa, pirmā flauta Ilona Meija un pirmais fagots Jānis Semjonovs.

Nedēļas nogale Dailes teātrī


Dailes teātra nedēļas nogale vēl par tuvajiem Ziemassvētkiem nevēsta - visās zālēs tiek piedāvātas izrādes visdažādākajām gaumēm.

Lielajā zālē gan piektdien, gan sestdien valdīs komēdijas gars – 14.decembrī komēdijā „Ļaujiet izšaut!” būs iespēja vērot aktieru Jurija Dkjakonova un Valda Liepiņa virtuozo saspēli, bet 15.decembrī komēdijā „Primadonnas” galvenajās lomās iejutīsies Intars Rešetins un Lauris Subatnieks. Svētdien plkst.15.00 Mihaila Gruzdova tikko iestudētajā izrādē „Vau!!!” atsevišķu anekdotisku situāciju montāža rada mozaīku, kurā robeža starp smieklīgo, grotesko komisko un traģisko ir ļoti vaļīga. Jaunajā izrādē spēlē Ģirts Ķesteris, Pēteris Liepiņš, Olga Dreģe, Vita Vārpiņa, Kaspars Zāle, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Artis Robežnieks, Dārta Daneviča, Kristīne Nevarauska, Inita Dzelme un Uldis Siliņš.

Mazajā zālē piektdienas repertuārā būs Regnāra Vaivara iestudētā Pāvela Sanajeva homēriskā drāma „Apglabājiet mani zem grīdas” ar izcilu Indras Briķes sniegumu galvenajā lomā. Svētdienas pēcpusdienā – „Mēdeja. Teātris”, kas ir Lilitas Ozoliņas jubilejas izrāde, piedaloties Ievai Segliņai un čellistam Kārlim Auzānam.

Arī Kamerzāle nedēļas nogalē nestāvēs tukša – 14.decembrī Juris Žagars un Lauris Dzelzītis sniegs aktiermeistarības paraugstundu Entonija Šefera lugas „Okšķeris” iestudējumā, kas Dailes teātra versijā ir izrāde „Trilleris”. Bet sestdienas vakarā izrādē „12.diena” četri dažāda vecuma latviešu dramaturgi katrs no sava skatupunkta raudzīsies uz dažādām paaudzēm dienā, kad visus Zemes iedzīvotājus skar Saules aptumsums.

Biļetes uz izrādēm var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.


Liepājā notiek Ziemassvētku koncerts "Mīlestība šovakar tiek ielūgta"


14. decembrī pulksten 19.00 Liepājas baptistu Pāvila draudzes baznīcā, Kuršu ielā 19, uz Ziemassvētku koncertu „Mīlestība šovakar tiek ielūgta” aicina Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris „LAIKS” (mākslinieciskā vadītāja Ilze Balode) kopā ar draugiem un domubiedriem.

„Mēs gribam jums Ziemassvētkos dāvināt baltu, mirdzošu sniegu, mierpilnu svētku laiku un mazu daļiņu no zvaigžņotās nakts debesīm, kuras liek mums apstāties, norimt un paskatīties augšup … tālu … klusi … Gribam rosināt vēlmi samīļot tuvākos un uzsmaidīt garāmgājējam.  Domās un izjūtās ļauties sevi aizvest bērnības Ziemassvētkos un atvērt sirdis, lai Mīlestība var ienākt mūs sasildīt! Ziemassvētki ir laiks, kurā mēs atrodam ceļu viens pie otra. Meklējam un atrodam Dievu, kurš nāca pasaulē un atnesa Mīlestību, kura nekad nebeidzas! 14. decembra vakarā Mīlestība tiks ielūgta gan uz skatuves, gan skatītāju zālē. Mīlestība būs tā, ko šajā vakarā dāvāsim viens otram,” ar koncerta māksliniecisko koncepciju iepazīstina jauktā kora „LAIKS” dalībniece Sarmīte Skuja, piebilstot, ka koncertā „Mīlestība šovakar tiek ielūgta” kopā ar Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jaukto kori „Laiks”, tā māksliniecisko vadītāju Ilzi Balodi, kormeistari Lauru Bluķi un vokālo pedagoģi Ievu Dreimani savās svētku sajūtās dalīsies arī Em.Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas Zēnu koris, solisti Oleksijs Demčenko (trompete) un Maija Zaķis (taustiņinstrumenti), kā arī Liepājas teātra aktrise Sigita Jevgļevska. Koncertu vizuāli interesantāku un krāšņāku padarīs Zane Bluķe un Rainers Kornhubers.

14. decembra vakarā Liepājas baptistu Pāvila draudzes baznīcu piepildīs Ērika Ešenvalda, Riharda Dubras, Andra Kontauta, Jāzepa Vītola, Pētera Barisona, Jura Karlsona un citu latviešu komponistu mīlestības un Ziemassvētku noskaņas dziesmas.

Koncertu atbalsta Labdarības veikals „Otrā Elpa”, SIA „Liepājas Olimpiskais centrs”. Ieeja bez maksas. Būsim pateicīgi par ziedojumu labdarības pasākumu realizēšanai.

Anmary koncerts


Lutera Kinga vārdiem runājot – Viena no skaistākajām, brīnumainākajām Dieva dāvanām ir mūzika. Dziedātāja Anmary gada nogalē dāvina ziemas noskaņu koncertu „Naktī, kad zvaigznes nolaižas pie mums”, un aicina sagādāt prieku sev un saviem mīļajiem, kādu tumšo un auksto ziemas vakaru aizvadot mūzikas skaņu valstībā.

Koncertprogrammā iekļautas skaistākās dziesmas par ziemu, sniegu, eņģeļiem un mīlestību, kuras Anmary atskaņos kopā ar Rīgas Gospelkori, Ķekavas novada jauniešu simfonisko orķestri un ritma grupu Juke Box. Koncertā izskanēs gan pasaules hīti, gan skaistākās latviešu dziesmas, tostarp arī grupas "Prāta Vētra" basģitārista Ingara Viļuma komponētās dziesmas. Pasaulē pazīstamo svētku dziesmu „Mazais bundzinieks” dziedātāja izpildīs kopā ar mazo solisti. Visas dziesmas būs dzirdamas jaunos aranžējumos, kurus veidojuši atzītais diriģents Jēkabs Ozoliņš un talantīgais jaunais mūziķis Emīls Zilberts.

Ziemas noskaņu koncertu tūre pa Latviju tiks atklāta 14.decembrī ar koncertu Ķekavas novadā, Baložos. Koncerti izskanēs Jēkabpilī, Ventspilī, Ķekavā un dziedātājas dzimtajā pilsētā Gulbenē. 28. un 29.decembrī Anmary aicina visus uz Pārdaugavas koncertzāli – Rīgas Stradiņa Universitātes Aulu.


Ziemassvētku tirdziņš - "Open Air Vintage festivāls"


15.decembrī Rīgā, "Totaldobže" mākslas centrā, norisināsies desmitais "Open Air Vintage" festivāls, kurš pazīstams arī kā tirdziņš radoši domājošiem ļaudīm.

Starp tirgotājiem būs gan sendienu pērļu krājēji ar stāžu un vērienu, gan ļaudis, kam mājās sakrājušies izskatīgi un vērtīgi krāmi, kas kādam var kļūt par atradumu, gan cilvēki, kuru prasmīgās rokas pagatavojušas lieliskas Ziemassvētku noskaņai atbilstošas dāvaniņas un skaistumlietas, kā arī jaunie dizaineri ar patiesi pārsteidzošu un krāšņu piedāvājumu.

Festivāla laikā pārdevēji savos stendos piedāvās gan bēniņos atrastus dārgumus, gan veclaicīgu, bet vienlaikus iekārojamu apģērbu no saviem skapjiem, neparastus interjera priekšmetus, aizgājušā gadsimta rotas, savām rokām darinātas lietas un daudz ko citu.

Tāpat būs pieejami sirdi un garu uzmundrinoši dzērieni, gardi ēdieni, mūzika, darbnīcas maziem un lieliem, svētku smarža un simtiem mazu gaismiņu. Tirgošanās šoreiz notiks Nārnijas noskaņās, tāpēc pārdevēji tiek aicināti atbilstoši ietērpt gan sevi, gan stendiņus, un šai noskaņai pievienoties var arī pircēji.

Kā pastāstīja Ezerkalna, "Open Air Vintage" festivāls tiek rīkots divas reizes gadā - ziemā tas noris telpās, bet vasarā - brīvā dabā.

Tirdziņa mērķis ir piedāvāt ikvienam iespēju iegādāties vecas un burvīgas lietas, kas ikdienā bieži vien nīkst ieraktas dziļi skapjos vai bēniņos. Līdzīga koncepta tirdziņi sastopami teju visās Eiropas lielākajās pilsētās - Londonā, Parīzē, Berlīnē un citviet.

"Open Air Vintage" festivāls "Totaldobže" mākslas centrā norisināsies no plkst.11.

Ziemas saulgriežu ieskandināšana un radošā darbnīca Kalnciema ielā


Tuvojoties Ziemas saulgriežiem, uzņēmums "TetraPak" ar sociāli atbildīgu projektu "Kartona paku reinkartonācija" aicina iedzīvotājus rūpēties par apkārtējo vidi un šķirot atkritumus. Projekta mērķis ir rosināt sabiedrības izpratni par atkritumu šķirošanu, tostarp par dzērienu kartona iepakojumu šķirošanu.

"TetraPak" radošajā darbnīcā, nododot līdzi atnestās kartona pakas, būs iespēja radīt praktiskas un interesantas dizaina lietas kā oriģinālas Ziemassvētku dāvanas, ar ko šogad pārsteigt tuviniekus.

Ielūdzam Jūs kopā ar ģimeni uz Ziemas saulgriežu ieskandināšanu un radošo darbnīcu "Kartona paku reinkartonācija" šā gada 15.decembrī plkst.11:00-14:00 Kalnciema kvartālā, Kalnciema ielā 35.

Plānotā pasākuma norise

11:00-14:00 "TetraPak" radošā darbnīca īpašā, siltā un rosīgā svētku teltī.
Visiem darboties gribošajiem līdzi jāņem tukša, izskalota dzērienu kartona paka, kura darbnīcā pārtaps eglīšu rotājumā, gaismas lukturītī, stilīgā putnu barotavā vai neparastā zvērā.
Kopīgi rotāsim arī īpašu un pavisam neparastu svētku eglīti!
Visus darbnīcas dalībniekus plkst.11:30 un 12:30 priecēs radošās apvienības
"KiliKili" leļļu izrāde "Kur slēpjas rūķa cepure?"
Plkst.14:00 darbnīcas noslēgumā kopā veidosim un nosūtīsim pirmo Ziemassvētku dāvanu papīrfabrikai "Līgatne"!
Aicinām Jūs kopā ar ģimeni apmeklēt radošo darbnīcu - ieskandināt Ziemassvētkus un rūpēties par apkārtējo vidi, šķirojot atkritumus.
Visiem darbnīcas dalībniekiem garšīgi pārsteigumi un suvenīri.


Papildu informācija:
tālr. +371 28825258


Koncerts "Ziemassvētki Brīnumskapī"


15. decembrī plkst.14.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē  viesosies jautrais Brīnumskapis.

Jau tradicionāli trešo gadu Latvijas bērni un vecāki Ziemassvētkus svin Brīnumskapī.

Šogad Kaķītis Laķītis ir uzaicinājis savas labākās skolnieces- pelītes no ‘’Knīpām un Knauķiem’’svinēt kopā Ziemassvētkus Brīnumskapī.

Brīnumskapis tiek īpaši uzposts svētkiem, tas kļūst arvien bagātāks! Gan ar dekorācijām- jaunām drēbēm, atvilknēm un Ziemassvētku eglīti, gan ar gaismām un   jauniem viesiem. Un arī pašam Brīnumskapim ir, ko stāstīt.

Par ko būs stāsts šajos Ziemassvētkos? Par to, ka ikviens uz šīs pasaules ir bijis bērns, kurš skaitījis pantiņus pie Ziemassvētku eglītes un cepis piparkūkas, rotājis māju un gaidījis Ziemassvētkus.

Pat skatītāju zāles noformējums būs īpaši smaržīgs un garšīgs ar piparkūkām, pīrāgiem un Ziemassvētku makaroniem. Ja šos gardumus gatavo uz vietas un pasniedz Brīnumskapja varoņi? Kā tos neēdīsi?

Brīnumskapī mīt Ingus Ulmanis, Andris Sējāns, Aigars Voitišķis, Roberts Rasa, Baiba Vanaga, Anrijs Grinbergs un ‘’Knīpas un Knauķi’’. Ziemassvētki Brīnumskapī ir skaista tradīcija, kura jāsvin mums visiem kopā.

Biļetes nopērkamas Biļešu Paradīzes kasēs.

Atzīmē rakstnieka Andreja Upīša 135.dzimšanas dienu


15.decembrī, pulksten 16, Skrīveru Kultūras centrā ar Skrīveru Kultūras centra amatierteātra izrādi - Andreja Upīša komēdiju "Atraitnes vīrs" režisora Jura Kalvišķa iestudējumā rakstnieka dzimtajā pusē atzīmēs viņa 135. dzimšanas dienu.

Daudzu Andreja Upīša darbu ierosme - vietas, notikumi, cilvēki - saistīti ar Skrīveriem. Apcerējumā "Rīta cēliens" rakstnieks min: ".. es bieži vien sapņos staigāju pa Skrīveru mežiem. Kaut kas no viņiem uz visiem laikiem palicis manas pasaules izjūtas dziļumā un fantāzijas lidojumos."

Vēl šodien, ar topogrāfisku precizitāti tur varam izstaigāt romāna "Zaļā zeme", "Robežnieku" cikla, "Laikmeta griežos" un patiesā stāsta "Sūnu ciema zēni" takas.

Skrīveros 20. gadsimta otrajā un trešajā desmitgadē pagājuši rakstnieka ražīgākie darba gadi, to veicinājusi apkārtnes gleznainā daba, Daugavas tuvums, personiskā pieredze un pārdzīvojumi skarbajās laikmetu maiņās.

Komēdiju "Atraitnes vīrs" Andrejs Upīts uzrakstījis 1925. gadā, tā tūlīt iestudēta Nacionālajā teātrī, uzņemta arī Ceļojošā teātra repertuārā un piedzīvojusi daudzas izrādes provincē. No 1926. līdz 1934. gadam iestudēta un izrādīta Maskavā, latviešu teātrī "Skatuve", Ļeņingradā, bijušas viesizrādes arī Rietumsibīrijā un Baškīrijā. Starp daudzajiem izrādes recenzentiem minami Aleksandrs Grīns, Jānis Grots, Edvarts Virza, Roberts Kroders, Viktors Eglītis un citi.

Skrīveru amatierteātris pašreizējā sastāvā dibināts 1997. gadā. Novada teātrim ir senas un bagātas tradīcijas, tas ar panākumiem piedalījies dažādos teātra festivālos un skatēs, spēlējis arī Anglijā, Ecole Privee de theatre Luksemburgā.

Režisora Jura Kalvišķa vadībā teātris ir viesojies Andreja Upīša muzeja rīkotajos pasākumos Rīgā un Skrīveros.
   

Koncerts "Vēju kamanās"


2012.gada 15.decembrī plkst. 17:00 notiks koncertorganizācijas Ave Sol kamerkora "Salve", tenora Daiņa Skuteļa un soprāna Ances Purmales Ziemassvētku ieskaņas koncerts "Vēju kamanās" Svētā Pestītāja Rīgas (Anglikāņu) baznīcā, Anglikāņu ielā 2, Rīgā.

Programmā pasaules komponistu C.Franka un H.Nīberga garīgā mūzika un latviešu komponistu R.Dubras, T.Ķeniņa, A.Jansona, H.Pavasara, R.Paula un V.Pūces Ziemassvētku tematikai veltītas dziesmas. Koncertu vadīs aktieris Jānis Skanis.

Ar šo koncertu kamerkoris "Salve" vēlas pateikties biedrības "Svētā Jāņa palīdzība" darbiniekiem par ieguldīto darbu, palīdzību un atbalstu cilvēkiem ar invaliditāti, senioriem, vientulībā, slimībā un trūkumā nonākušajiem.

Kora māksliniecskā vadītāja Baiba Ozoliņa, kormeistars Aldans Milzarājs. Koncertā piedalīsies ērģelniece Aija Ziņģīte, koncertmeistare Gunta Trasūne, vijolniece Inese Milzarāja un obojists Indris Egle.

Koncerta atbalstītāji: koncertorganizācija Ave Sol, Rīgas dome, biedrība "Svētā Jāņa palīdzība" un Apgāds Krasts tipogrāfija.


Koncerts "Lai priecīgi Ziemassvētki"


Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisija laipni ielūdz bērnus, vecākus, vecvecākus, draugus, Rīgas viesus Rīgas Latviešu biedrības Baltajā zālē 16. decembrī plkst. 14 noklausīties koncertu Lai priecīgi Ziemassvētki.

Koncertā piedalīsies solisti Agita Kaužēna, Niks Matvejevs, Kristīne Matvejeva, Magdalēna Kuple, Lāsma Lūcija Putniņa, Lauma Krauze, Lizete Anna Beikmane, Beāte Matvejeva (flauta), ansamblis „Trīs ceļi” – Agita Kaužēna (vadītāja, ģitāra, balss), Einārs Kvilis (mandolīna, ģitāra).   

Koncerta iniciatore, mūziķe Agita Kaužēna teic: "Ziemassvētku laikā jebkurš vēlas sajust svētku noskaņu, ģimenisku siltumu un koncerts ir lieliska iespēja vairot labestību un dāvāt sirds siltumu. Ziemassvētkos gan bērni, gan pieaugušie ilgojas piedzīvot ko īpašu, ikviens cer piedzīvot brīnumu.

Muzikālais sarīkojums - koncerts Lai priecīgi Ziemassvētki ģimenēm, vecākiem ar bērniem un vecvecākiem Rīgas Latviešu biedrībā tiek rīkots jau trešo gadu. Koncerta galvenā vērtība ir tā, ka uz to tiek aicināti dažādu paaudžu klausītāji. Pagājušajā gadā bija liela klausītāju atsaucība, koncerts tika veidots kā saruna ar klausītājiem un mazie koncerta dalībnieki apmeklētājus cienāja ar pašu ceptās piparkūkas."

Koncerta programmā iekļautas visiem zināmas, tradicionālas Ziemassvētku dziesmas. Ziemassvētku mūzika tiek aranžēta speciāli šim koncertam neierastam sastāvam – mandolīnai un ģitārai. Vēl koncertā skanēs arī klavieres un flauta. Nika Matvejeva repertuārā būs viņa komponētās dziesmas. Grupa Trīs ceļi izpildīs instrumentālus Ziemassvētku skaņdarbus, komponistes Agitas Kaužēnas dziesmas, kā arī pirmatskaņojumus. Savukārt mazie bērni – solisti būs sagatavojuši sirsnīgas Ziemassvētku dziesmas savā izpildījumā.

Koncerts "Ceļojums laikā. 1792.gada Ziemassvētki Rīgā"


Svētdien, 16. decembrī, plkst.16.50 un plkst.19.30 diriģents Māris Kupčs, baroka orķestris Collegium Muisicum Riga un baroka koris Collegium Choro Musici Riga, soprāns Inga Šļubovska, kontrtenors Sergejs Jēgers un tenors Viesturs Jansons aicina klausītājus uz diviem svētku koncertiem Rīgas kultūras un tautas mākslas centrā Mazā ģilde.

Šie koncerti īpaši tāpēc, ka turpina ciklu Ceļojums laikā, šoreiz dodoties uz Rīgu 18.gadsimta nogalē un par skaņas portālu izvēloties mūziku, kas radīta un atskaņota pilsētā.

Šajā laikā Rīgas spilgtākais komponists bija Georgs Mihaels Tēlemans (Georg Michael Telemann), kurš bija dižā Georga Filipa Telemana ( Georg Philip Telemann) mazdēls, un, protams, nodarbojās gan ar savas mūzikas popularizēšanu, gan arī ar vectēva darbu aktīvu atskaņošanu. Koncertā būs iespēja dzirdēt abu šo komponistu mūsdienās reti atskaņotus opusus.

Ap 1792.gadu Rīgas pilsētā lielu lomu spēlē arī notiekošais Kurzemē, kur iemīļots ir vijoļvirtuozs un komponists Francis Ādams Feihtners (Franz Adam Veichtner), kuram sevi jāpierāda, stājoties pretī milzīgajai Johana Ādama Hillera ( Johann Adam Hiller) operkomponista slavai, kas vēl arvien zeļ par spīti tam, ka viņa darbība vairs nav aktīva, jo Kurzemes hercogistē viņš ieņem vien goda kapellmeistara vietu. Interesanti, ka tieši J.Ā.Hillera ietekme latviešu sabiedrībā ir liela, ko apliecina viņa kantāte Tā 100. dziesma, kas ir pirmais sakrālais skaņdarbs latviešu valodā. Lai gan šo opusu Māris Kupčs no jauna atradis jau pirms desmit gadiem, tieši 16.decembrī pirmoreiz kopš 18.gadsimta nogales skaņdarbs tiks atskaņots pilnā veidā – visas daļas uz vēsturisko instrumentu kopijām.

Šajā koncertā īpašu gaisotni radīs arī tas, ka par norises vietu izvēlēta Mazās ģildes ēka, pie kuras 18.gadsimtā piederēja visi Rīgas pilsētas mūziķi, un kur noteikti kāds no šiem opusiem piedzīvojis atskaņojumu.

Klausītāji, kuri apmeklēs koncertu plkst. 16.50, būs liecinieki Eiroradio tiešraidei, kuru nodrošinās Latvijas Radio 3 Klasika. Pateicoties šai translācijai, ceļot laikā varēs arī tie, kuri atradīsies pie radioaparātiem citur Eiropā.

Rīgas Domes atbalsts nodrošina ieeju ar bezmaksas ielūgumiem, kurus var iegūt Mazās ģildes kasē.

Īpašs lūgums koncerta 16.50 apmeklētājiem – ierasties laicīgi, lai neaizkavētu tiešraides sākumu!

Neticami, bet beatbox grupai PeR  jau 5 gadi!
 

Visi grupas fani tiek aicināti uz Palladium koncertzāli, kur š.g. 17. decembrī, plkst.19:00 PeR visiem teiks- HIGH FIVE! Koncertā PeR sola uzstāties ar spēcīgu back up. Uz skatuves viņi būs kopā ar saviem loop pedāļiem, kā arī ar pavadošo grupu. Kas būs koncertā? PeR sola pārsteigumus, būs daudz mūzikas un beatboxa, radot dziesmas, PeR improvizēs gan ar dažādiem loop pedāļiem, balsi, gan instrumentiem. Sienas pāršalks dubstep, drumandbass, regejs, blūzs, pops un pārsteigums – kāds šlāgeris. Tieši tā, jo PeR ir uzsākuši sadarbību ar R.Paula kungu. „Mēs strādājam pie tā, lai mūsu performance būtu vienreizēja,  lai tas būtu enerģijas, mūzikas un gaismu šova strāvojums, būs arī video, tas nevienu neatstās vienaldzīgu, to mēs garantējam uz visiem 100 % ", - saka PeR. Atšķirībā no iepriekšējā gada koncerta,  grupa ir sarūpējusi arī viesus, kā nekā 5.gadu laikā PeR ir sadarbojušies un kopā uzstājušies ar vairākiem mūziķiem. Bet pagaidām vārdi netiek atklāti, tas intrigai!

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

;)

2012-12-14 16:05:56

Ziņot

Jaraksta vestuli z-vetku vecitim uz pavilsostu saja nedelas nogale :)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv