Trešdiena, 2021. gada 16. jūnijs

Justīne, Juta

23. augusts (2013) 10:00

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Fox Lima +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (1)

Personīgais arhīvs, Puaro.lv un publicitātes

Šajās brīvdienās garlaicīgi nebūs ne brīdi – neraugoties uz vasaras sezonas izskaņu, dažādi kultūras un izklaides pasākumi gaidāmi visā Latvijā. Kā ierasts, arī šonedēļ savos brīvdienu plānos un ieteikumos dalās kāda sabiedrībā zināma persona. Šoreiz – dziedāja un komponiste Fox Lima jeb Alise Ketnere, kuru daudzi pirmoreiz iepazina šī gada Eirovīzijas Nacionālajā dziesmu atlasē.

„Man tāda brīvā laika pavadīšana neeksistē. Caurmērā nodarbojos ar lietām, kas saistītas ar darbu. Necenšos sevi pārpūlēt, tāpēc darbs man attiecīgi jau ir kā atpūta. Un vislielākā atpūta man ir tad, kad ik pa laikam mainu savu darbības sfēru. Tagad man ir aktuālas studijas universitātē. Tās pagaidām man aizņem lielāko daļu laika, tāpat kā projekti, kas saistīti ar mūziku. Vasarā manī atkal atausa gleznošanas prieks, tāpēc vakaros es gleznoju,” intervijā portālam Puaro.lv stāsta jaunā māksliniece.

„Šajā nedēļas nogalē man būs lielā radu un draugu balle. Pēdējais vasaras pasākums pirms rudens sākšanās. Centīsimies apvienot to ar Ogres pilsētas svētku programmu. To ietvaros ir gan festivāls „Cita Vide” Ogres saliņā, gan arī mūzikls „Zilo kalnu milzis” pilsētas centrā,” brīvdienu plānos dalās Alise.

„Nesen piedalījos projektā „Ogres novads pēdējos simts gados” . Apmeklējām interesantākās Ogres novada vietas. Tas bija pētniecisks darbs, kura ietvaros atklāju daudz unikālas informācijas. Tāpēc iesaku visiem apmeklēt ne tikai tūristu galamērķus, bet arī painteresēties par kādu citu leģendām apvītu vietu. Lasiet sava novada vēstures grāmatas, vecmāmiņu atmiņu klades un painteresējieties par cilvēkiem, kas zina daudz interesantu faktu. Jūs uz savu apkaimi skatīsities citām acīm, ja zināsiet vairāk. Es tādejādi atklāju Krievijas carienes Katrīnas I stādītos ozolus, apbrīnoju pasaules mākslinieka K.J.V Hūna Madlienas baznīcas altāra skici, apskatīju slavenās Barona pamestās muižas, kuru dzīves stāsti ir aprakstīti grāmatās.  Šovasar es ļoti daudz uzzināju par savu novadu, bet vēl vairāk par cilvēkiem, kuri sen jau bija pazīstami pasaulei,” atklāj mūziķe.      BRĪVDIENU CEĻVEDIS
 

Rīgas centrā notiks brīvā laika aktivitāšu popularizēšanas minifestivāls "Populārs kopā ar draugu!"


Radošā apvienība jauniešiem "Trepes" jau otro gadu Rīgas centā rīkos brīvā laika aktivitāšu popularizēšanas minifestivālu "Populārs kopā ar draugu!", kuram aicina pieteikties ikvienu interesentu.

Paredzēts, ka brīvā laika aktivitāšu popularizēšanas minifestivāls notiks šodien no plkst.17 līdz 19 pie tirdzniecības centra "Origo" uz "Origo Summer Stage" skatuves.

Festivālam bija aicināti pieteikties bērni un jaunieši, kolektīvi un iestādes, biedrības un entuziasti, kuri ir gatavi popularizēt drošas, radošas, aktīvas, interesantas un aizraujošas brīvā laika aktivitātes.

Pagājušā gada minifestivālā bērni un jaunieši rādīja savas prasmes, talantus, nodarbes brīvajā laikā, darbojās radošās darbnīcas. Kopā ar bērniem bija sabiedrībā populāri mākslinieki, kuri atbalstīja bērnus un jauniešus visās iecerēs un nodarbēs.

Šogad kopā ar minifestivāla rīkotājiem būs arī jaunieši no Rumānijas, Itālijas, Horvātijas un Turcijas, kuri Latvijā ieradīsies, lai piedalītos jauniešu apmaiņas projektā "Popular with a friend!", kurā jaunieši no piecām valstīm apmainīsies pieredzē, ko brīvajā laikā dara Eiropā, un meklēs kopīgas intereses.

"Citā Vidē" starp mehānismiem "Sound Poeti", "Satallites LV" un daudzi citiŠajā nedēļas nogalē notiks mūzikas un mākslas festivāls "Cita Vide: Mehāniskā pļava", kas šogad piedāvās daudzpusīgu mūzikas programmu ne vien ar populārajiem Sound Poetiem, SatallitesLV mūziķiem, bet arī roka mūzikas zvaigznēm no Latvijas, Zviedrijas un Igaunijas.

Ogres pilsētas svētku ietvaros Ogres salu ierībinās divas mūzikas skatuves, mākslas skatuve, projekcijas, dažādas darbnīcas un īpaši radoši pārsteigumi. Dzirdami būs labi pazīstami mākslinieki - Sound Poet, Satallites LV, Colt, Triānas Parks, Audience Killers, kā arī mūzikālas apvienības tādas kā Oranžās brīvdienas, Komjaunatne, Karmafree, The Velvet Supernova un Lechery no Zviedrijas. Uz skatuvēm kāps arī jaunie mākslinieki, kas savu ceļazīmi dalībai festivālā ieguvuši "Citas Vide" jauno mūziķu konkursā.


Festivālā "Via Baltica" Liepājā uzstāsies igauņu duets


Ventspils, 23.aug., LETA. Šodien plkst.19 Liepājas muzejā notiks festivāla "Via Baltica" koncerts "Zem ziemeļu debesīm". Koncertā uzstāsies igauņu duets - ģitārists Kristo Kao un flautiste Leonora Palu.

Festivāls "Via Baltica" no 22.augusta līdz 31.augustam norisinās jau trešo gadu Liepājā un pirmoreiz arī Kuldīgā. Šogad festivālā notiks pavisam 10 koncerti, "Baltijas ceļa" vēsturiskajai akcijai veltīta izstāde "Baltijas Brīvības ceļš. 1987-1991", atsevišķs koncerts un mūzikas nodarbības bērnu auditorijai. Klausītājus šogad priecēs mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Spānijas un Francijas.

24.augustā festivāls aicina savus apmeklētājus uz Kuldīgu. Plkst.12 Kuldīgas pilsētas dārzā metāla pūšaminstrumentu kvintets "5-atā" aicina uz "Piknika koncertu" klausīties populāru tautasdziesmu apdares un izklaidējošu Latviešu autoru mūziku.

Plkst.14 Kuldīgas Mākslas namā koncertā "Kurzemes skaņas" uzstāsies Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi - "Kurland Quintet" kopā ar pianisti Agnesi Egliņu, atskaņojot ar Kurzemi saistītu komponistu darbus.

Plkst.16 Kuldīgas domes zālē muzicēs jau pieminētais Čaikovska stīgu kvartets. Festivāla diena Kuldīgā noslēgsies ar koncertu "Dāvida dziesmas" Sv.Katrīnas baznīcā. Soprāns Kristīne Gailīte, saksofonists Artis Sīmanis un ērģelniece Kristīne Adamaite atskaņos programmu no tāda paša nosaukuma kompaktdiska, kas izpelnījies augstu kritiķu vērtējumu.

28.augustā plkst.19 Liepājā, "Promenade Hotel" Hika zālē, notiks koncerts "Sieviešu diena", ko savā 20 gadu pastāvēšanas jubilejā sagatavojusi vokālā grupa "Putni". Programma sastāv tikai no sieviešu komponētiem darbiem.

29.augustā plkst.17 Liepājā, "Promenade Hotel" Hika zālē, mazie klausītāji ir aicināti uz koncertu "Skatuve jaunajiem". Koncerts top sadarbībā ar biedrību "Mūzikas un mākslas centrs". Tajā varēs noklausīties topošo mūziķu uzstāšanos, informēja Bluķe.

30.augustā plkst.19 Liepājā, "Promenade Hotel" Hika zālē, viesosies Lietuvas mūziķes - pianiste Janīna Nenišķīte-Līvensa un vijolniece un dziedātāja Jūlija Nenišķīte ar koncertu "Lietuviešu un pasaules mūzikas šedevri".

Festivāls noslēgsies 31.augustā plkst.21 Liepājas pludmalē pie "Pieminekļa bojā gājušiem zvejniekiem un jūrniekiem", vienlaikus atzīmējot Baltijas vienotības dienu. Koncertā piedalīsies saksofonu kvartets - Ainars Šablovskis, Baiba Tilhena, Arvīds Kazlausks, kokles un dūdas spēlēs Valdis Muktupāvels, dziedās Ieva Parša.

Dzintaru koncertzālē notiks Intara Busuļa koncerts 

Dzintaru koncertzālē piektdien un Dailes teātrī sestdien notiks mūziķa Intara Busuļa un "Abonementa orķestra" koncerts "Cita©". Koncerts sola sniegt krāšņu, daudzveidīgu un, protams, atmiņā paliekošu muzikālu piedzīvojumu.

Koncertprogrammu veidos trešā studijas albuma "Citā©" dziesmu atskaņojumi. Jaunais albums klajā nāca šā gada maijā, un pirms tā izdošanas klausītāji tika iepazīstināti ar trīs singliem - "Pārdaugavas bārs", "Bēbīšu maršs" un "Viss ir iespējams", kas ātri kļuva par klausītāju iemīļotām dziesmām.

Dziesmas ir tādas, kuru radīšanas procesā Kārlis Lācis un Busulis iedvesmojušies no klasiskās mūzikas tēmām, savijot tās ar pašu redzējumu un atrodot to, kas tuvs un saistošs šodienas mūzikas gardēžiem.

Līdzās dziesmām no jaunā albuma koncertā izskanēs arī zināmas un iemīļotas dziesmas no iepriekšējiem Busuļa albumiem, kā arī neiztrūkstoši tiks izpildīta kāda no maestro Raimonda Paula dziesmām.

Kopā ar Busuli koncertā uzstāsies "Abonementa orķestris", kurā muzicē Kārlis Lācis, Kaspars Zemītis un Kaspars Grigalis, Edvīns Ozols un Gints Pabērzs. Muzikālo skanējumu kuplinās arī meiteņu trio "Ladies Sweet".


"Kino pagalmā" Latvijas pirmizrādi piedzīvos filma "Kosmoss"


Rīgas āra kinoteātrī "Kino pagalms", Blaumaņa ielā 20, šodien plkst.20 Latvijas pirmizrādi piedzīvos vērienīgais Spānijas kino projekts "Kosmonauts" - 2013.gadā tapusi zinātniskās fantastikas filma par Padomju Krievijas kosmosa projektu.

Filmas darbība norisinās 1975.gadā. Nespēdams atgriezties uz Zemes, pirmais krievu kosmonauts, kurš ir nosūtīts uz Mēnesi, ir pasludināts par pazudušu. Tomēr caur spokainiem radiosignāliem viņš apgalvo, ka ir atgriezies, bet nav atradis nevienu dzīvu dvēseli uz Zemes. Viņa nereālā klātbūtne un balss no nekurienes filmas gaitā lēni iznīcina viņa tuvo cilvēku pasauli.

Filma ir viens no lielākajiem veiksmīgi realizētiem kolektīvi finansētajiem projektiem - sākotnēji iecerēta kā īsfilma, "Kosmonauts" izauga par pilnmetrāžas darbu, un pateicoties vairāk nekā 400 000 eiro ziedojumiem internetā, šis ir viens no veiksmīgākajiem kolektīvi finansētajiem projektiem vēsturē.

Filmā piedalās vairāki latviešu aktieri - Gints Andžāns, Leonarda Ķestere-Kļaviņa, Ieva Puķe un citi.

Šajā nedēļas nogalē "Kino pagalms" piedāvā arī Džima Džārmuša pusnakts kino seansus - piektdien pusnaktī tiks demonstrēta psihodēliska filma "Ārpus likuma", kas tapusi 1986.gadā un stāsta par lētu viskiju un melnu kafiju, naktīm garu dzeršanu un pazaudētiem darbiem un sliktiem laikiem. Savukārt sestdien pusnaktī "Kino pagalmā" tiks demonstrēta 1991.gada filma "Nakts uz zemes". Džārmušs ir nakts dzejnieks, filmai ir vientuļa, elēģiska un romantiska noskaņa, un Toma Veitsa mūzika palīdz iejusties cilvēku sapņos un murgos.

Pasākumi Kalnciema kvartālā


"Platekrāna vakars" Kalnciema kvartālā 23.augustā 20:00filma"Ceļojums uz Dardžilingu". Stāsts par trīs brāļiem, kuri viens ar otru nav sarunājušies veselu gadu. Viņi ieplāno ceļojumu apkārt Indijai, cerot, ka šāda ekstrēma un piedzīvojumiem bagāta tūre nāks par labu ne tikai viņu savstarpējām attiecībām, bet arī palīdzēs katram ieklausīties sevī pašā. Tomēr viņu garīgā misija pārtop par nekontrolējamu uzdzīvi, kas vainagojas ar bezcerīgu situāciju tuksneša vidū, kur viņi attopas vieni, bet ar vienpadsmit čemodāniem, printeri un laminējamo iekārtu. Nu viņi ir spiesti uzsākt jaunu, neplānotu braucienu.

Pēc filmas vakara turpinājumā būs iespēja skatīties un klausīties populāru grupu koncertierakstus, kuras būtu gaidītas uzstāties Kalnciema kvartāla dārzā. 22:00 koncerta ieraksts pēc skatītāju vēlēšanās. Pasākuma laikā darbosies kafejnīca. Ieeja bez maksas.

24.augustā 10:00 - 16:00 norisināsies zemnieku un amatnieku tirdziņš, kurā ar īpašiem gardumiem piedalīsies Mārtiņš Rītiņš, kā arī notiks darbnīcas bērniem.


Notiks Jūrmalas vasaras kūrorta sezonas izskaņas koncerts
 

Ik gadu atzīmējot Jūrmalas vasaras kūrorta sezonas izskaņu Horna dārzā tiek rīkots pasākums, kam vienmēr piemitusi romantiska noskaņa. Tajā skan pasaules populārās mūzikas skaņdarbi, kurus izpilda izcili solisti un mūziķi.

23.augustā plkst. 21.00 Majoros, Horna dārzā Jomas ielā 35, tradicionāli notiks Jūrmalas vasaras kūrorta sezonas izskaņas koncerts, kurā piedalīsies Tango Sin Quinto un solisti - Aija Vītoliņa, Jolanta Gulbe - Paškeviča, Katrīna Gupalo, Samanta Tīna un Ieva Sutugova. Koncertprogrammā skanēs Edītes Piafas, Frenka Sinatras, Lizas Minnelli u.c. skaņdarbi.

Koncerta noslēgumā priecēs krāšņa uguņošana. Nedaudz nostalģiskā, taču jautrā atmosfērā tiks aizvadīta vasaras sezona, lai ar nepacietību gaidītu jau nākošo. Ieeja pasākumā bez maksas.


Pasākumā "Pielaiko stilu" jauniešus iepazīstinās ar modes, gadžetu un brīvā laika pavadīšanas tendencēm


Sestdien, 24.augustā, no plkst.12.00 līdz 17.00 Ziedoņdārza basketbola laukumā norisināsies "Pielaiko stilu" kopā ar Lattelecom. Pasākumā skolēniem un studentiem, kā arī ikvienam interesentam būs iespēja bez ieejas maksas "pielaikot" skolas aktuālos tērpus, gadžetus, mūziku un brīvā laika pavadīšanas aktivitātes.

"Aicinu visus izbaudīt vasaras pēdējās brīvās dienas kopā, pielaikojot jaunus skolas tērpus, sportojot, iepazīstot jaunas ārpusskolas un brīvā laika aktivitātes. "Pielaiko stilu" solās būt ļoti jaudīgs jauniešu pasākums," saka Renārs Zeltiņš, pasākuma "Pielaiko stilu" vadītājs, TV un Ghetto Games seja.

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja piedalīties YouTube ballītē ar Dj Jaffa (Artūru Medni), vērot neparasti stilīgu modes skati ar Annu Rozīti, Aleksandru Kurusovu, Denisu Ševeļovu, Markus Riva, Ketiju Dombrovsku (Šēnbergu) u.c. Tāpat arī apmeklētāji varēs novērtēt VEF Rīga basketbola komandas lielmeistaru trikus, ielu deju un mākslas paraugdemonstrējumus un piedalīties snaiperkonkursos. Visas dienas garumā paredzētas radošās darbnīcas bērniem, konkursi, balvas un citi pārsteigumi.

Atzīmējot vasaras noslēgumu un jauna skolas gada sākumu, Ziedoņdārzā tiks atklāta bezmaksas WiFi teritorija kopā ar sportistiem, modes blogeriem, mūziķiem u.c. Patlaban Latvijā atklāti vairāk nekā 2000 Lattelecom bezmaksas WiFi punkti, viens no tiem darbosies Ziedoņdārzā.

Pasākuma noslēgumā apmeklētājus priecēs viens no jaunākajiem Lattelecom iConcerts HD koncertierakstiem. iConcerts HD izveidojusi rīdziniece Natālija Carkova, un tas visā pasaulē tiek pārraidīts vairāk nekā 60 miljonos mājsaimniecību. Tas ir pirmais Eiropā izveidotais 24/7 HDTV dzīvās mūzikas kanāls ar populārāko mūziķu un mūzikas festivālu koncertu ierakstiem. Ieeja pasākumā - bez maksas.

Jūrmalas brīvdabas muzejā notiks Amatu diena


Jūrmalas brīvdabas muzejā sestdien, 24.augustā, plkst.13 notiks gadskārtējie Amatu dienas svētki, kas kļuvuši par tradīciju un notiek jau desmito reizi.

Jūrmalas brīvdabas muzeja galvenais uzdevums ir popularizēt jūrmalnieku senāko nodarbošanās veidu - zvejniecību, tāpēc apmeklētāji varēs vērot un paši pamēģināt lāpīt tīklus, siet jūrnieku mezglus, apgūt striķu un virvju vīšanas pamatus, redzēt, kā tiek kūpinātas zivis un tās arī nobaudīt.

Svētku apmeklētāji varēs ne tikai redzēt dažādu seno amatu meistarus darba procesā, bet arī pārbaudīt savu roku veiklību, grebjot koka karotes, darinot pastalas, aužot stellēs, veidojot rotas, pinot grozus no klūgām, adot, tamborējot un no parastas māla pikas veidojot figūriņas.

Amatu dienā varēs vērot arī stikla pūtēju darbībā un noskaidrot, kas ir "bada pankūkas" un kā tās garšo.

Savukārt mazie apmeklētāji varēs apskatīt un no sirds izspēlēties ar vecmeistara darinātām koka rotaļlietām, pamēģināt braukt ar "jocīgo" divriteni, staigāt ar koka kājām un šaut ar "lielgabalu". Folkloras kopa "Milzkalnieki" Amatu dienā aicinās piedalīties senās rotaļās un dejās.


Raimonds Pauls, Regate un Lauki ienāk Jelgavā


Šo sestdien, 24, augustā, Jelgavā tiks svinēti 13.Piena, maizes un medus svētkus visas dienas garumā. Pasākumu maratons no 9.00 rītā līdz 2.00 naktī. Rīta stundai gardums mutē, pēcpusdienas pelde 11.RASA Piena paku regatē un vakara sadziedāšanās ar Raimondu Paulu, bet maratona finišs - jestras dejas Uzvaras parkā.

Gardos 13.Piena, maizes un medus svētkus ievadīs lauku labumu un amatnieku parāde ar vairāk kā 150 tirgotājiem. Šeit būs iespēja nobaudīt maizi, medu un arī pienu, kas atvesti no visiem Latvijas reģioniem. Apmeklētājiem būs iespēja noteikt "Latvijas atzītāko medu" un "Zemgales gardāko rudzu maizi".

Latvijas Biškopības biedrības stendā varēs uzzināt visu par bitēm un biškopības produktiem, kā arī vērot kā notiek medus iegūšana.

Aktivitātes gan lieliem, gan maziem rīkos Latvijas Jauno zemnieku klubs ar Olimpisko skrējienu pēc siera un Latvijas Sarkanā Krusta Jelgavas Jauniešu organizācija rīkos Veselības fabriku. Katram iespēja piedalīties Piena peldē, kā arī apgūt Slaukšanas īso kursu. Paralēli visiem pasākumiem Raiņa parkā par izklaidēm un kultūras programmu rūpēsies "Kreicburgas ziķeri" un pašmāju kolektīvi.

Jaunums šajā gadā ir pārvietojama lauku sēta - projekts "Lauki ienāk pilsētā". Katrs varēs samīļot un apskatīt dažādus mājlopus - kazas, teliņus, sivēnus, vistas u.c. Blakus darbosies arī degustāciju māja, kur varēs nobaudīt dažādus Zemgalē ražotus produktus.

Savukārt jau pulksten 15 visi aicināti uz Lielupes Promenādi, kur savu atraktivitāti demonstrēs "RASA" Piena paku laivu regates 40 komandas. Sākotnēji komandas prezentēs laivas krastā, bet jau pulksten 16 dosies Parādes braucienā. Arī šogad žūrija vērtēs laivas, lai vēlāk Uzvaras parkā apbalvotu labākās kuģu komandas. Pēc apbalvošanas lustīgas dejas ar grupu "Klaidonis", "Sestā Jūdze" un "Strawberries with salt".

Dažādas ekskursijas un aktīvās atpūtas iespējas Jelgavā būs visas dienas garumā. Jelgavas Reģionālais tūrisma centrs piedāvā ekskursijas ar autobusu "Izzini Jelgavu!" un "Senās Jelgavas stāsti!". Ikviens aicināts atpūsties uz ūdens un izbraukt ar kartingiem un velorikšām, bet vēlāk nobaudīt Jelgavas īpašo ēdienu un atspirdzināties ar "Jelgavas bellini". Vairāk par to uzzini mājas lapā www.visit.jelgava.lv.

Pulksten 17.30 Jelgavas pils pagalmā visi aicināti uz Latvijas Lauksaimniecības universitātes 150 gadu jubilejas sadziedāšanās svētkiem "Mēs joprojām mīlam Tevi..." kopā ar maestro Raimondu Paulu. Galvenie programmas noteicēji koncertā ir Raimonds Pauls un diriģents Arvīds Platpers, kurš uzņēmies koncerta virsvadību, bet režiju gatavo Anna Jansone, solisti - Madara Botmane, Juris Jope, Normunds Rutulis, Jānis Paukštello, mūziķu grupa Raita Ašmaņa vadībā un svētku kopkori. Koncerts būs trīs daļās - pirmo daļu ievadīs himnas, kam sekos tautā iemīļotas melodijas no R.Paula pūra, bet noslēgumā studentu korporāciju biedru uzstāšanās un dažādas studentu dziesmas.

Ar transporta kustības shēmu svētku laikā un automašīnu novietnes plānu iespējams iepazīties www.jelgava.lv.

Lielkoncertā Bruknas muižas dārzā muzicēs arī Intars Busulis un Kārlis Lācis


Sestdien, 24.augustā, Bauskas novada Dāviņu pagastā, Bruknas muižas dārzā plkst.19 notiks labdarības akcijas "Uzcel savu baznīcu!" lielkoncerts, kurā līdztekus iepriekš apstiprinātajiem māksliniekiem piedalīsies arī Intars Busulis, Kārlis Lācis un Kārļa Būmeistera muzikālais projekts.

Labdarības akcijas rīkotāju pārstāve Anete Kalniņa aģentūru LETA informēja, ka lielkoncertā, ziedojot savu talantu, laiku un prasmes, piedalīsies daudzi mūziķi - Raimonds Tiguls, Kristīne Kārkle-Puriņa, Artis Gāga, Kristaps Vanadziņš, Edvīns Ozols un Andris Buiķis, dziesminieks Kāris Kazāks, dziedātāja Aija Andrejeva, Mārtiņš Burke-Burkevics, Dūdumu ģimene, grupas "Lady’s Sweet", "Putnu balle", kā arī liepājnieku apvienība "Willow Farm".

Kļuvis zināms, ka vairāku stundu garajā labdarības lielkoncertā, papildus minētajiem piedalīsies arī mūziķi Intars Busulis, Kārlis Lācis un Kārļa Būmeistera muzikālais projekts "Matters", informēja Kalniņa.

Viens no koncerta dalībniekiem, mācītājs Mārtiņš Burke-Burkevics, paudis, ka ļoti rūpīgi izvēlējies dziesmas, kuras dāvāt apmeklētājiem.

Ieeja Bruknas muižā būs atvērta no plkst.16. Arī šogad apmeklētāji tiks aicināti būt klātesoši radošiem procesiem pie cepļa, kur dienasgaismu ieraudzīs Latgales "Pūdnīku skūlas" keramiķa Ēvalda Vasiļevska vadībā gatavotie trauki.

Atjaunotajā Bruknas muižā ikviens apmeklētājs varēs baudīt kino. Būs iegādājams Bruknas muižas saimnieču gatavotais cienasts. Apskatei tiks atvērtas Bruknas muižas ļaužu rokām atjaunotās telpas un izveidotais gleznainais dārzs.

Labdarības akcijas "Uzcel savu baznīcu! mērķis ir atbalstīt un piesaistīt līdzekļus Svēto Apustuļu kapelas celtniecībai un apustuļu skulptūru izveidei Bruknā. Tā apvienojusi sabiedrībā zināmus mūziķus, māksliniekus un citu amatu lietpratējus, lai kopējiem spēkiem palīdzētu "Kalnu svētību kopienas" ļaudīm uzcelt baznīcu.

Gada laikā ar šīs akcijas palīdzību piesaistīti ievērojami līdzekļi, kuri ļāvuši baznīcas celtniecības darbiem tikt lieliem soļiem uz priekšu. Ieeja pasākumā pret ziedojuma kartēm, kuras trīs, piecu un desmit latu apmērā iegādājamas visās "Biļešu paradīzes" kasēs un pasākuma norises vietā.


"Draudzīgajā festivālā" mūziķis Goran Gora prezentēs savas pirmās dziesmas latviešu valodā


Sestdien, 24.augustā, "Draudzīgā festivāla" laikā plašākai sabiedrībai būs iespēja dzirdēt mūziķa Goran Gora jaunās dziesmas latviešu valodā, kas tapušas sadarbībā ar dzejnieku Knutu Skujenieku.

Iecerēts, ka dziesmas tiks iekļautas mākslinieka nākamajā albumā. Šogad festivāls norisināsies pirmo reizi, un tajā, ziedojot savu laiku un talantu, uzstāsies vairāki Latvijā pazīstami mūziķi, un viens no viņiem būs arī Goran Gora, kurš līdz šim veidojis savu daiļradi angļu valodā.

"Draudzīgs festivāls" ir jauns projekts, kas kopš pavasara aicināja ikvienu paveikt labu darbu kādā no talkām, lai dāvanā saņemtu festivāla biļeti.

Pasākums veidots kā svētki par labi padarītu darbu, jo biļetes tiek iegūtas, piedaloties kādā no sadarbības partneru rīkotajām talkām. Sadarbības partneri ir Mārtiņa Freimaņa fonds, Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne, biedrība "Esi brīvs", "Pēdas LV" un "Pacel". Par partneri var kļūt arī citas biedrības vai cilvēku grupas, ir vajadzīga tikai ideja un vēlme darīt labu.

Ideja par "Draudzīgo festivālu" pieder Ievai Lešinskai, to realizēt palīdz Liene Ventniece, Elīna Ozoliņa, un tā tapšanā ir iesaistījušies daudzi brīvprātīgie un uzņēmumi.


Arī šogad Rīgā notiks Lielo Leļļu un Talismanu svētki


Svētdien, 25.augustā, Vērmanes dārzā notiks jau ceturtie Lielo Leļļu un Talismanu svētki. Pasākums sāksies plkst.12 un priecēs ar jautrām izklaidēm - piepūšamām atrakcijām, radošām darbnīcām un spēlēm kopā ar lielajām lellēm un talismaniem. Svētku centrālais notikums arī šogad būs dalībnieku gājiens pa Rīgas ielām, kas sāksies no plkst.13.

"Ik gadu atraktīvākās lielās lelles un talismani no visas Latvijas dodas kopīgā gājienā pa Rīgas ielām, lai pēc tam Vērmanes dārzā draudzīgā cīņā noskaidrotu, kura lelle vai talismans ieguvis visvairāk skatītāju simpātiju," stāsta Buņķe. 2010.gadā skatītāju balvu ieguva AS "Rīgas Piena kombināta" talismans Lāsēns, 2011.gadā to izcīnīja BJS "Rīgas skolēnu pils" teātra "Zīļuks" māsiņas Milzītes, bet aizvadītajā gadā laurus plūca atpūtas centra "Lido" talismani Kaķis Melnis un Kaķis Pelēcis.

Šogad pasākumā piedalīsies Rīgas Pašvaldības policijas palīgs un bērnu draugs Rotto, patversmes "Labās mājas" talismans suns Robins, Jāņa Rozes grāmatnīcas gariņš Kaskabatis, Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Prevencijas pārvaldes talismaņi Runcis Rūdis un Bebrs Bruno un citu uzņēmumu, iestāžu un privātās lielās lelles un talismani.

"Latvijas gada talismans" tiks paziņots plkst.16, bet svētkus noslēgs diskotēka, kurā ikviens varēs dejot kopā ar lielajām lellēm un talismaniem.


Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā "Riekstiņi" notiks rakstnieka jubilejas pasākums "Vēja ziedu zīmē"


25.augustā plkst. 14.00 Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā "Riekstiņi" Neretas novadā notiks rakstnieka jubilejas pasākums VĒJA ZIEDU ZĪMĒ.

Programmā:

• Literatūrzinātnieka Jāņa Zālīša stāstījums "Vēja ziedu prototipi un tapšanas motīvi"

• Jāņa Jaunsudrabiņa un Māra Salēja satikšanās dzejā

• Imanta Zemzara muzikālas vīzijas "Vēja ziedi"

Atskaņojumā piedalās Ieva Parša (mecosoprāns), Jānis Kurševs (tenors), Māris Jēkabsons (baritons), Imants Zemzaris (klavieres), Arvīds Zvagulis (vijole).

• Tikšanās ar Akurateru dzimtu.

Rakstnieka jubilejas pasākums tiek veidots kā Jāņa Jaunsudrabiņa muzeja "Riekstiņi" un Jāņa Akuratera muzeja kopprojekts - reizē ar Jāņa Jaunsudrabiņa dzimšanas dienas svinībām notiks arī Akurateru dzimtas saiets.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Vārds

2013-08-23 11:21:30

Ziņot

forša nedēļas nogale šī varētu būt! ir varianti

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv