Ceturtdiena, 2021. gada 17. jūnijs

Artis, Artūrs

Visi autora raksti

11. oktobris (2013) 10:40

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Emīls Balceris +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (2)

Puaro.lv un publicitātes foto

Rudens sācis iekrāsot Latviju, tāpēc laiks priecāties par šī šķietami drēgnā gadalaika patīkamāko posmu. Tas nozīmē arī to, ka nu nedēļas nogalē ir tikai viena vieta, kur sastapt teju visus savus draugus un paziņas – Sigulda. Tomēr tas nebūt nenozīmē, ka citviet Latvijā atpūtas iespēju nebūtu. Nedēļas nogales plānošanā talkā nāk Puaro.lv brīvdienu ceļvedis.

Kā ierasts, ikreiz ar mūsu lasītājiem savos ieteikumos dalās arī kāda sabiedrībā zināma persona, šoreiz – dziedātājs, grupas Musiqq solists Emīls Balceris. „Manas nedēļas nogales parasti tiek aizvadītas koncertos, tomēr to neuztveru kā darbu, tāpēc šī vienkārši man ir cita veida atpūta,” intervijā portālam Puaro.lv stāsta Emīls.

„Savu brīvo laiku parasti izmantoju pavisam mierīgi. Vakaros dodos mājās un esmu kopā ar savu ģimeni vai draugiem. Ja ir brīvs laiks un vēlme, aizeju uz kādu teātra izrādi vai citu mākslinieku koncertiem. Viss atkarīgs no noskaņojuma,” atklāj mūziķis.

Neraugoties uz mānīgajiem laikapstākļiem, Puaro.lv lasītājiem Emīls iesaka doties uz Liepāju, lai ļautos nesteidzīgai pastaigai gar jūru: „Sliktu laikapstākļu nav, ir tikai nepiemērots apģērbs!” – viņš ir pārliecināts. „Arī pats ikvienā brīvā brīdī cenšos
aizbraukt uz Liepāju. Tas gan neizdodas tik bieži, cik vēlētos.”

BRĪVDIENU CEĻVEDIS


Liepājas teātrī notiks muzikālās izrādes "Sprīdītis" pirmizrāde


Piektdien plkst.13 Liepājas teātrī notiks muzikālās izrādes bērniem "Sprīdītis" pirmizrāde. Izrādi pēc Annas Brigaderes lugas motīviem iestudējis režisors Valdis Lūriņš.

Izrāde radīta, saglabājot tajā iekodēto latviskumu un ticību labajam - Brigaderes tekstu papildinās Valda Zilvera mūzika un Jāņa Petera dziesmu teksti.

Luga "Sprīdītis" sarakstīta 1903.gadā, un ar to tika aizsākts pasaku lugu žanrs latviešu literatūrā. 1985.gadā tika uzņemta spēlfilma, vēlāk radīta arī multfilma, kas vien liecina par to, ka materiāls ir pamudinājis daudzas radošas personības radīt savu interpretāciju par lugu ilgstošā laika periodā.

"Sprīdītī" aplūkotā tēma par Laimes zemi, kas beigās izrādās paša mājas, ir aktuāla arī šobrīd - šīs tēmas aktualitāte izrādi darīs interesantu arī pieaugušajiem, bet bērnus sagaidīs pasaule, kur līdzās reāliem varoņiem - Sīkstulim, princesei Zeltītei, Lienītei, pamātei un citiem - eksistēs arī fantāzijas tēli - Vēja māte, Meža māte, milzis Lutausis, kā arī pats Nelabais.

Pārējās lomās iejutīsies aktieri Laura Jeruma, Anda Albuže, Inese Jurjāne, Leons Leščinskis, Sigita Jevgļevska, Marģers Eglinskis, Armands Kaušelis, Mārtiņš Kalita, Edgars Ozoliņš, Pēteris Lapiņš, Kaspars Kārkliņš, Ilze Jura un Everita Pjata.

Iestudējuma tapšanā piedalās arī horeogrāfs Alberts Kivlenieks, scenogrāfs Ivars Noviks, kostīmu māksliniece Zigrīda Atāle, gaismu mākslinieks Rainers Kornhubers, video projekcijas veido Andris Vētra.


Pokrova kapos notiks Artmanei veltīts piemiņas pasākums


Piektdien, pieminot piecus gadus, kopš mūžībā aizgājusi izcilā latviešu aktrise Vija Artmane, Pokrova kapos notiks aktrises piemiņai veltīts pasākums.

Pasākums notiks plkst.15 Pokrova kapsētā pie māksliniecei veltītā piemiņas monumenta "Mūžības skatuvītes".

Sarīkojuma laikā savu dzeju lasīs Kaspars, Jēkabs un Stefans-Ezra Dimiteri. Ierakstā skanēs arī Artmanes un Artura Dimitera lasītā dzeja.

Artmane mūžībā aizgāja 2008.gada 11.oktobrī 79 gadu vecumā. Viņa bija viena no izcilākajām 20.gadsimta latviešu teātra un kino aktrisēm.

Koka pūšaminstrumentu simpozija laikā Rīgā notiks vairāki koncerti


Šonedēļ Rīgas pirmā starptautiskā koka pūšaminstrumentu simpozija laikā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) norisināsies koncerts.

Piektdien, 11.oktobrī, plkst.18 JVLMA Lielajā zālē notiks simpozija noslēguma koncerts, kurā piedalīsies itāļu klarnetists Luidži Madžistreli, flautists Karlo Jans no Luksemburgas, fagotists Mandolēzi, fagotists Jānis Semjonovs, klarnetists Kārlis Glavāns, pianiste Ieva Dzērve un meistarklašu dalībnieki.

Tāpat pirmā starptautiskā koka pūšaminstrumentu simpozija laikā JVLMA telpās būs apskatāma arī izstāde "Buffet" - mūzikas instrumenti un SIA "RDL Mūzikas centrs" mūzikas instrumenti un piederumi.

Rīgas pirmais starptautiskais koka pūšaminstrumentu simpozijs JVLMA notiek no 7.oktobra līdz 11.oktobrim. Tas tiek rīkots, jo JVLMA vēlas pievērst uzmanību un popularizēt arī koka pūšaminstrumentu specialitātes. Simpozija dienās augstskolā viesojas pasaulē pazīstami, izcili sava instrumenta spēles pārstāvji, lai vadītu meistarklases un koncertos muzicētu kopā ar JVLMA studentiem, mūzikas vidusskolu audzēkņiem un profesionālo orķestru dalībniekiem. Pirmā koka pūšaminstrumentu simpozija viesi ir itāļu klarnetists Madžistreli, fagotists Jans no Luksemburgas, kā arī divi izcili mūziķi no Šveices - obojists Dzoboli un fagotists Mandolēzi.

Eiropas Savienības mājā notiks pasākums bērniem „Iepazīsties, Z(in)oo ģimene!”


Sestdien, 12.oktobrī, plkst.12.00 Eiropas Savienības mājā (Aspazijas bulvārī 28) mākslas spēļu „Eiropas gadalaiki bērniem” jaunās sezonas ieskaņā notiks pasākums „Iepazīsties, Z(in)oo ģimene!”.

ES mājā viesosies Bērnu zinātnes centra „Z(in)oo” zinātniskais teātris kopā ar radošo darbnīcu „Iepazīsties, Z(in)oo ģimene!”. Tas būs teatralizēts stāsts, kura laikā bērni tiek iepazīstināti ar Zemi un Kosmosu. Pēc izrādes notiks zinātnes darbnīca. Bērni darbosies praktiski – veidos papīra raķetes, kuras palaižamas ar balonu, izgatavos Z(in)oo karodziņu, ko var izmantot arī kā brilles, kā arī tiks iesaistīti citās atraktīvās aktivitātēs.

Katram cilvēkam piemīt unikāls un neatkārtojams potenciāls. Z(in)oo ar savām nodarbībām vēlas palīdzēt atklāt zinātkāri – par sevi, apkārtējo pasauli un tehnoloģijām.

Bērnu zinātnes centrs „Z(in)oo” ir pazīstams tiem Latvijas bērniem, skolēniem un viņu vecākiem, kuri nebaidās no vārda „zinātne”.

Pasākuma mērķauditorija ir pirmsskolas vecuma bērni un jaunāko klašu skolēni. Visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas!


Daugavpilī būs skatāma komēdija "Divu kungu kalps"


Piektdiem plkst.19 Daugavpils teātrī ar Karlo Goldoni venēciešu komēdiju "Divu kungu kalps" viesosies Krievijas teātra apvienība "Noskovi un kompānija".

Izrādes mākslinieciskais vadītājs ir pazīstamais Krievijas aktieris Andrejs Noskovs, kurš pats būs redzams Truffaldino lomā, bet mākslinieka brālis Iļja Noskovs iejutīsies Florindo lomā.

Pirms desmit gadiem aktieri Andrejs un Iļja Noskovi nolēma likt lietā savu vizuālo līdzību un nodibināt teātra apvienību "Noskovi un kompānija". Pirms gada apvienības afišu papildināja izrāde "Divu kungu kalps", kas līdz šim brīdim veiksmīgi startē daudzās pilsētās.

Izrādes sižets ir centrēts ap mazo un izveicīgo Truffaldino, kurš vienlaikus cenšas pakalpot diviem kungiem. Viņš nekad to nav vēlējies, taču sākotnēji Truffaldino salīgst strādāt pie Federigo, kas patiesībā ir šā varoņa māsa Beatriče, kura ir pārģērbusies par vīrieti, un, būdams kārs uz gardiem ēdieniem, nedomājot piekrīt būt par kalpu kādam vīram vārdā Florindo, kas ir Beatričes līgavainis.

Truffaldino skraida uz pastu pēc savu saimnieku vēstulēm, pastāvīgi sajauc to, kas kuram jānogādā, izdomā dažādas pasakas par savu neeksistējošo draugu Paskvālu, apvārdo aristokrātes un pats par to visu sajūsminās.

Andrejam Noskovam ir izdevies uzvest īstu "del arte" stila komēdiju, kurā skatītājus pārsteigs smalks humors, romantiskas ainas un itāliešu kaislības, stāsta Gržibovska.

Izrādes varoņu lomās iejutīsies nopelniem bagātais krievu skatuves mākslinieks Aleksandrs Bloks, Oksana Sircova, Aleksandrs Špiņevs, Sergejs Papuša, Marina Semjonova, Iļja Noskovs un Dmitrijs Gogoļins.

13.oktobra vakarā komēdija "Divu kungu kalps" tiks rādīta Rīgas Kongresu namā. Biļetes uz izrādēm nopērkamas "Biļešu servisa" kasēs un mājaslapā "www.bilesuserviss.lv".


Nedēļas nogale Dailes teātrī


Nedēļas nogalē Dailes teātris piedāvās izrādes pašu mājās, ciemosies citur un piedāvās krāsainus piedzīvojumus bērniem.

Lielajā zālē piektdienas vakarā uz kārtīgu izsmiešanos aicina komēdija „Primadonnas”, bet sestdien jautrības kūri garantēs komēdija „Ar vīru nav viegli”. 13.oktobrī skatītājiem būs iespēja izbaudīt lielisku aktierspēli un bulgāru režisora Aleksandra Morfova skatījumu uz Nikolaja Erdmana lugu „Pašnāvnieks”, kam Dailes teātra versijā dots nosaukums „Finita la comedia!”.

Mazajā zālē 11.oktobrī vērts nepalaist garām izrādi „Apglabājiet man zem grīdas”, kurā jo īpaši spoži uzmirdz aktrises Indras Briķes talants, bet svētdien izrāde „Arī sievietes zaudēja karā” uzdos jautājumu – cik daudz sieviete var atļauties pārdot un pārdoties, lai izdzīvotu?

Arī Kamerzāles iestudējumi gaidīs savus skatītājus – 11.oktobrī režisora Regnāra Vaivara versija „Aija pēc Jaunsudrabiņa” un 12.oktobrī Olgas Dreģes un Jura Strengas jubilejas izrāde „Mīļais melis”.

Savukārt par Rūdolfa Blaumaņa joku lugu ar dziedāšanu „Zagļi” varēs priecāties skatītāji Krustpils kultūras namā sestdien plkst.16.00.

Bet svētdien, 13.oktobrī, plkst.12.00, Dailes teātra Mākslas telpā „Brīvības 75” notiks radošā darbnīca bērniem „Cilvēks kā puķe”. Darbnīcu vadīs māksliniece un izstādes „Neredzamās skatuves” dalībniece Kristiana Dimitere. Kamēr bērni savu radošumu mācīsies izpaust darbnīcā, vecākiem izstādes „Neredzamās skatuves” kuratores Ingas Šteimanes vadībā būs iespēja iepazīties ar izstādi, uzklausīt kuratores stāstījumu un uzdot jautājumus neformālā atmosfērā. Būs arī nelielas uzkodas. Radošā darbnīca un ekskursija izstādē „Neredzamās skatuves” pieejama bez maksas. Pieteikumus par dalību radošajā darbnīcā un ekskursijā lūdzam sūtīt uz e-pastu [email protected]

Biļetes uz izrādēm var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Rīgā notiks Ziemeļindijas klasiskās mūzikas koncerts


Rīgā, Pasaules tirdzniecības centra lielajā zālē, piektdien plkst.19 norisināsies Ziemeļindijas klasiskās mūzikas koncerts "Mūzikas reinkarnācija", kurā muzicēs sārodists Akašs Sergejs Ancupovs un pasaulslavenais tablas virtuozs Sandžu Višnu Sahai. Pasākums tiek rīkots par godu piektā mācību gada sākumam Rīgas klasiskās Indijas mūzikas skolā "Sarasvati".

Sahai ir viens no savas paaudzes izcilākajiem Ziemeļindijas klasiskās mūzikas pārstāvjiem. Viņa tablas spēle apliecina ne tikai nepārspējamu virtuozitāti, bet arī muzikālo aristokrātiskumu. Mūziķis ir uzstājies tādās koncertzālēs kā Ņujorkas "Carnegie Hall", Parīzes "Theatre de la Ville ", kā arī Londonas Alberta hallē un Sidnejas Operas namā, tāpat arī četrkārt aicināts uzstāties Viņas Majestātes karalienes Elizabetei II un karaliskās ģimenes priekšā.

Sahai muzicējis kopā ar daudziem pazīstamiem Indijas un Eiropas mūziķiem - sārodistu Amdžadu Ali Hānu, sitāristu Vilajātu Hānu, flautistu Hariprasādu Čaurāsiju, dziedātāju Dominiku Bilārdu, čellistu Matju Bārliju, BBC filharmoniķiem u.c.

Toties sārodists Ancupovs - Ustada Amdžada Ali Hāna, viena no pasaules dižākajiem mūziķiem, māceklis - Latvijas publikai ir zināms izpildītājs. Viņš nesen ar panākumiem uzstājies Maskavas konservatorijas Rahmaņinova zālē.

Bez Sahai tablas solo šajā koncertā ir plānots arī rāgu "Bhinna Khamadzh" un "Maru Dhanashri" pirmatskaņojums, tāpat tajā tiks spēlētas klausītāju iemīļotās rāgas "Kaunshi Kanada", "Bhairavi" un "Dwi Anandi".

"Apzīmējums "Mūzikas reinkarnācija" ir vispiemērotākais, lai izskaidrotu Ziemeļindijas klasiskās mūzikas atskaņošanas būtību," saka Ancupovs, komentējot koncerta nosaukumu. "Rāga kā mūzikas ģenētiskais kods iegūst savu unikālo skaņas "ķermeni" katru reizi, kad tā tiek spēlēta," bilst mūziķis.

Biļetes uz koncertu nopērkamas "Biļešu servisa" kasēs, kā arī interneta vietnē "www.bilesuserviss.lv".


Klubā "Coyote Fly" uzstāsies grupa "Musiqq"


Piektdien klubā "Coyote Fly" uzstāsies latviešu popmūzikas un "r'n'b" izpildītāji "Musiqq".

"Ar grupu mums ir izveidojusies veiksmīga sadarbība trīs gadu garumā. "Musiqq" puiši ir radījuši "Coyote Fly" himnu, kā arī citas dziesmas, kas ir kļuvušas par ļoti iemīļotām kluba apmeklētājiem. Pagājušo grupas koncertšovu apmeklēja vairāk nekā 1600 cilvēki, tieši tādēļ pieņēmām lēmumu grupu uzaicināt atkārtoti," stāsta kluba vadītāja Madara Maulvurfa.

Vakara gaitā grupas "Musiqq" puiši izpildīs tādas zināmas dziesmas kā "Dzīve izdodas", "Dari kā es" u.c.

Kā norāda Dombrovska, kluba apmeklētājus gaida arī kāds pārsteigums - "Coyote Fly" zīmola septītajā dzimšanas dienā klausītāju vērtējumam pirmo reizi tiks nodota "Musiqq" jaunākā dziesma.

Rīgā atklās "Latvijas 1.rokkafejnīcas" jauno sezonu


Piektdien Rīgā, Reiterna namā tiks atklāta "Latvijas 1.rokkafejnīcas" jaunā sezona, no plkst.20 interesentiem piedāvājot krāšņu un vērienīgu muzikālo programmu.

Jaunās sezonas atklāšanas pasākums būs pirmā reize, kad "Latvijas 1.rokkafejnīcā" vienlaicīgi būs atvērtas un pieejamas pilnīgi visas zāles, skatuves un telpas, līdz ar to būs daudz iespēju katram atrast savu vietu, kurā ļauties aizmirsties un pazaudēties neatkārtojamu emociju vakarā, solo versijā, duetā ar tuvāko vai pašu labāko draugu kompānijā.

Uz "Latvijas 1.rokkafejnīcas" skatuvēm šajā vakarā uzstāsies Igo, "Pērkons" un "Pienvedēja piedzīvojumi", "Indygo", "Neon Saturdays", "NightTales", "Oceanpath", "CanZone" un "Very Cool People".

Dažādos stāvos, laikos un vietās līdz pat rītausmai ar muzikāliem priekšnesumiem priecēs "Latvijas 1.rokkafejnīcas" dīdžeji Kaspars Bindemanis, Zane Stocka un Mazais Arčijs ar rokkafejnīcas karaoki.

Savukārt viens no īpašākajiem akcentiem sezonas atklāšanas programmā būs digitālā foto izstāde "Pirmās 600 dienas!".


Festivāls "Skaņu mežs" piedāvās ritmiskajai mūzikai veltītu vakaru


Piektdien plkst.20 koncertzālē "Palladium" notiks otrais nepieradinātās mūzikas festivāla "Skaņu mežs 2013" koncertvakars, kas būs veltīts ritmiskajai mūzikai.

Šogad festivāla rīkotāji pievērsušies jēdziena "post tehno" izpētei, jo novērots, ka vairāki citos žanros nodarbināti mūziķi sākuši pievērsties ritmiskajai mūzikai, izsakot par to savus komentārus. Šajā vakarā uzstāsies "NMO", "T" jeb Toms Auniņš, "Ajukaja&Mart Avi", spāņu ekstrēmās datormūzikas veidotājs "Evol", kas pievērsies reiva mūzikas dekonstrukcijai, dabstepa veterāns "Shackleton", Mārtiņš Roķis un "Demdike Stare".

Nepieradinātās mūzikas festivāls "Skaņu mežs" savā 11.pastāvēšanas gadā piedāvā piecus eksperimentālās mūzikas vakarus, vairākus izglītojošus pasākumus un izstādi, iepazīstinot ar notikumu. Galvenie festivāla notikumi būs pieci koncertvakari, kas norisinās no 10.oktobra līdz 12.oktobrim, kā arī 26. un 27.oktobrī.

12.oktobrī Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā klausītājus gaidīs, iespējams, viskontrastējošākā programma, kurā laikmetīgā mūzika mīsies ar elektronisko mūziku, parādot mūsdienu mūzikas saikni ar pagājušā gadsimta otrās puses avangardu.

Koncertvakarā izskanēs komponistu Majas S.K. Ratkes, Pjēra Bulēza, Lindas Leimanes, Kšištofa Penderecka mūzika Normunda Šnē, Martas Spārniņas, Erika Kiršfelda un "Spīķeru kvarteta" izpildījumā, Milana Adamčiaka darbus spēlēs ansamblis "MI-65", bet mūziķis "eRikm" izpildīs Luka Ferari kompozīcijas. Tāpat šajā vakarā koncertu sniegs vācu komponists Markuss Šmiklers un zviedru tumšās elektroniskās mūzikas grupa "Ectoplasm Girls", bet kā galvenais mākslinieks uzstāsies "dark ambient" žanra pamatlicējs "Lustmord" jeb Braiens Viljamss. Pirms koncertvakara īsu lekciju par komponistu Milanu Adamčaku, kā arī grafisko notāciju interpretēšanu sniegs slovāku mūziķis un komponists Daniels Matejs.

LNO klavieru trio "Opera" izpildījumā skanēs kamermūzikas koncerts


12.oktobrī,Latvijas Nacionālās operas (LNO) Beletāžas zālē klavieru trio izpildījumā "Opera" skanēs kamermūzikas koncerts, kas veltīts britu komponista Bendžamina Britena 100.jubilejai.

Klavieru trio "Opera" sastāvā muzicē pianists Juris Žvikovs, vijolniece Svetlana Okuņa un čelliste Inga Sunepa.

Klavieru trio pirmais koncerts notika 2001.gada 20.oktobrī LNO Beletāžas zālē. Kopš tā laika trio muzicē nemainīgā sastāvā, ar regulāriem koncertiem veicinot kamermūzikas tradīciju atjaunošanu LNO, kā arī piedaloties "Latvijas koncertu" rīkotajos projektos un LNO izrādēs.

Iekļaujoties izcilā komponista Britena simtgades svinību kalendārā, klavieru trio "Opera" savu ikrudens koncertu velta dižajam jubilāram. Tiesa, līdzās viņa rakstītajam opusam iekļaujot arī Alfrēda Šnitkes mūziku, kas lielākā godā tiks celta nākamgad, atzīmējot komponista 80.dzimšanas dienu, kā arī Morisa Ravela opusu, atceroties, ka viņa 140.jubileja savukārt gaidāma pēc diviem gadiem.

Čellistes Sunepas un pianista Žvikova interpretācijā skanēs simtgadnieka Britena piecdaļīgā Čella sonāte, kas ir pirmā no pieciem izcilajam čellistam Mstislavam Rostropovičam veltītajiem opusiem un pirmoreiz izskanējusi 1961.gadā.

Izcilais komponists Šnitke koncertā tiks pārstāvēts ar 1.Sonāti vijolei un klavierēm, ko spēlēs Okuņa un Žvikovs. Četrdaļīgā sonāte ir viens no skaņraža eksperimentālā perioda opusiem, kas iezīmē jaunu komponista rakstības stilu. Savukārt visi trīs mūziķi satiksies francūža Ravela virtuozajā Trio klavierēm vijolei un čellam, kas pirmatskaņots 1915.gadā Parīzē un veltīts komponista skolotājam Andrē Žedalžam.

Gaidāmais koncerts sola muzikālu izaicinājumu skatītājiem un pašiem mūziķiem. Koncerts sāksies plkst.15 un to vadīs Liene Jakovļeva.


Izklaides centrā Fantasy Park uzstāsies dziedošās Dvīnes


Sestdien, 12. oktobrī, plkst. 23.00 boulinga - izklaides centrā Fantasy Park dzīvās grupas pavadījumā apmeklētājus priecēs dziedošās Dvīnes. Pasākums norisināsies t/c Rīga Plaza rīkotajā Cosmopolitan iepirkšanās naktī.

Modes un izklaides centrā Rīga Plaza jau trešo gadu pēc kārtas norisināsies grandiozākā iepirkšanās ballīte „Cosmopolitan Shopping Night”, kuras ietvaros boulinga centrs Fantasy Park pārsteigs ar dzīvās mūzikas baudījumu un Dj līdz rītam.

Fantasy Park telpās jau ir uzstājušies tādi Latvijā atpazīstami mūziķi kā Ēnas, Musiqq, Gain Fast, Otra Puse, Ieva Sutugova, un šajā nedēļas nogalē uzstāsies dziedošās Dvīnes ar grupu Almost Famous.

Vairāk informācijas mājaslapā: www.riga.fantasypark.lv


Durbes pilī notiks koncerts "Rudens gaismā"


12.oktobrī, sestdien, plkst. 16.00 Durbes pilī (M. Parka 7) biedrība Brīvā akadēmija piedāvā latviešu komponistu vokālās kamermūzikas koncertu "Rudens Gaismā". Koncertā piedalās jaunais, talantīgais baritons Kalvis Kalniņš, pie klavierēm Jāzepa Vītola LMA koncertmeistare, pianiste Inguna Puriņa.

Koncertā Rudens Gaismā dzirdēsim latviešu mūzikas skaistākās dziesmas un skaņdarbus klavierēm no Jāzepa Vītola, Alfrēda Kalniņa, Emīla Dārziņa, Jāņa Mediņa, Bruno Skultes, Jāņa Ivanova, Leonīda Vīgnera, Tālivalža Ķeniņa un Pētera Plakida lapaspusēm. Šo repertuāru Kalvis izauklējis daudzu gadu garumā. Abi mākslinieki ir domājuši, lai dziesmas aizskartu katra klausītāja sirdi un dvēseli. Blakus gaismai vienmēr iet tumsa, tāpēc gaišajam lirismam pretī nostājas rudenīgi tumšas noskaņas. Koncerta programmā iekļautas arī Jāņa Mediņa Dainas, kuras Inguna sauc par latviešu impresionisma pērlēm. Jāņa Ivanova Skerco iepretī skaidrajai, smalkajai un netveramajai Jāņa Mediņa klaviermūzikai, tēlainības ziņā ir visspilgtākais un skaudrākais koncertprogrammas skaņdarbs, kurš šķiet vistrauksmainākais un mūsdienu cilvēkam saprotamākais temperamenta un noskaņas ziņā. Koncerta noslēgumā Pētera Plakida un Tālivalža Ķeniņa dziesmas, no kurām varēs gūt prieku un iedvesmu jebkurš koncerta apmeklētājs.


Vēlās brokastis izstādē ar Deičmani, Kurševu un Stakli


Svētdien, 13.oktobrī plkst.12.00 Rīgas Mākslas telpā notiks vēlās brokastis ar izstādes "...lai gadījums kļūtu par notikumu..." māksliniekiem Evelīnu Deičmani, Maiju Kurševu un Alni Stakli. Sarunu vadīs izstādes kuratore Solvita Krese.

Vēlās brokastis ir tikšanās ar māksliniekiem neformālā gaisotnē, piedāvājot iespēju izstaigāt izstādi kopā ar tās veidotājiem, piedalīties sarunā ar māksliniekiem un vienlaikus baudīt mākslinieku iecienītās brokastu uzkodas.

Izstāde "...lai gadījums kļūtu par notikumu..." iepazīstina ar ABLV Bank veidoto kolekciju topošajam Laikmetīgās mākslas muzejam. Izstādes kuratore - Solvita Krese, izstādē pārstāvētie mākslinieki: Ēriks Apaļais, Jiri Arraks, Jānis Avotiņš, Arnis Balčus, Aigars Bikše, Juris Boiko, Māra Brašmane, Evelīna Deičmane, Andris Eglītis, Gints Gabrāns, Barbara Gaile, Andrejs Grants, Dmitrijs Gutovs, Kristaps Ģelzis, Ieva Iltnere, Kaido Ole, Oļegs Kuļiks, Maija Kurševa, Leonards Laganovskis, Imants Lancmanis, Paulis Liepa, Katrīna Neiburga, Vīgants Paukšte, Miervaldis Polis, Inta Ruka, Krišs Salmanis, Alnis Stakle, Antans Sutkus, Andress Tolts, Aija Zariņa, Zilie deguni.

Izstāde apskatāma Rīgas Mākslas telpā no 20.septembra līdz 27.oktobrim. Izstādi papildna mūsdienu tehnoloģijās balstīta izglītojoša spēle un teātra izrāde.


XIII Itāliešu valodas nedēļa pasaulē
 

Itālijas vēstniecība Latvijā un Latvijas Universitāte ielūdz uz Itāliešu valodas nedēļu! Nedēļas pasākumi norisināsies no 2013. gada 14. oktobra līdz 20. oktobrim, ar ievada pasākumu 11. oktobrī plkst. 18.15 Humanitāro zinātņu fakultātes zālē.

Šī gada nedēļas devīze "Pētniecība, atklājumi, novatorisms: zinību Itālija". Interesenti daudzveidīgos pasākumos iepazīs Itālijas vizuālo mākslu, mūziku, kino, zinātni un pat kulinārijas mākslu...

Ieeja uz visiem pasākumiem ir brīva, gaidīti visi interesenti! Pasākumu programmu iespējams aplūkot šeit.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

saņemas

2013-10-11 11:35:10

Ziņot

vieni vienīgi koncerti, mūzika tak nav vienīgā atpūtas iespēja.

Vārds

2013-10-11 11:03:02

Ziņot

nedēļas nogale pa šiko būs, tā izskatās! ;)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv