Ceturtdiena, 2021. gada 17. jūnijs

Artis, Artūrs

Visi autora raksti

Piektdiena, 17. maijs (2013) 11:28

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Elita Patmalniece +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (2)

Laikapstākļi aiz loga tā vien vilina doties baudīt nedēļas nogali "pēc pilnas programmas". Tīkamu nodarbi atradīs ikkatrs, jo šajās brīvdienās gaidāmi dažādi brīvdabas koncerti, sporta pasākumi un, protams, plašas iespējas pavērs Muzeju nakts. Savos atpūtas ieteikumos ar Puaro.lv lasītājiem dalās māksliniece Elita Patmalniece.


„Man pašai jādodas uz Enguri, kur viesošos Muzeju nakts ietvaros. Pie viena noteikti izmantošu izdevību aizbraukt pie jūras pasauļoties, jo laiku sola ļoti labu. Manuprāt, visiem vajadzētu brīvdienās doties pie dabas,” uzskata Patmalniece.

„Vispār brīvdienās vajadzētu ieviest tradīciju doties apskatīt Latvijas pilsētas, iepazīt savu Dzimteni un īstenot ainavu terapiju. Aizvadītajā nedēļā es, piemēram, biju Balvos. Ļoti skaista pilsēta! Turklāt ļoti daudz cilvēku tur nodarbojas ar mākslu, kas mani ļoti priecē,” stāsta Patmalniece. „Lai arī man pašai tuvāka ir Kurzeme – Liepāja, Mazirbe, Jūrkalne, Pāvilosta – jo man ļoti patīk jūra, arī Latgalē sajutos ļoti labi. Tur ir ļoti daudz skaistu ezeru, turklāt cilvēki ir sirsnīgi un atvērti. Mēs visi kopā dziedājām latgaliešu dziesmas un tad gājām peldēties pa pliko.”

„Ja vien ir tāda iespēja, vasarā var sevi palutināt ar kādu tālāku ekskursiju. Es jūnijā braukšu uz Itāliju, Toskānu, paciemoties pie draugiem. Vienmēr ir forši apskatīt arī citas
vietas pasaulē. Ja tā padomā, tik dārgi tas nemaz nav, vajadzīga tikai apņēmība pašam visu savlaikus saplānot,” uzskata māksliniece. „Turklāt, pēc šādiem ceļojumiem vienmēr ir prieks atgriezties mājās. Tie ļauj novērtēt, cik pie mums tomēr ir forši!”

BRĪVDIENU CEĻVEDIS
 

Pērkons savu jubileju svin Spicē


Atmodas laika nozīmīgākā un skandalozākā Latvijas rokgrupa Pērkons 17. maijā plkst. 17.00 ar pasākumu tirdzniecības centrā Spice ieskandinās Ievas Akurateres un Jura Kulakova jubilejas programmas Sapumpurots zars vasaras brīvdabas koncertus. Līdz ar bezmaksas koncertu t/c Spice apmeklētājiem, kurā skanēs leģendārās 1980. gadu dziesmas, tiks atklāta Pērkons foto un piemiņas lietu izstāde.

Izstāde tapusi sadarbībā ar Rakstniecības un mūzikas muzeju. Tā Spicē būs aplūkojama apaļu mēnesi, līdz 17. jūnijam, un viens no tās galvenajiem objektiem būs Latvijā izgatavotais sintezators. Unikālais mūzikas instruments ir liecība fundamentālai mūziķu problēmai 70.- 80. gados – ierobežota piekļuve mūzikas aparatūrai un instrumentiem. Tādēļ sintezatorus Latvijā sāka būvēt pašu speciālisti. Šis J.Kulakova sintezators ir Imanta Kalniņa ilggadējā skaņu režisora Viļņa Kazaka būvēts, tas tapis 70. gadu beigās, tāpēc arī radusies leģenda par to, ka J.Kulakovam pieder pirmais Latvijā būvētais sintezators. Izstādē tiks izrādītas arī fotogrāfijas no grupas agrīnajiem gadiem, I. Akurateres skatuves tērpi un citas interesantas relikvijas.

Pērkonam vienmēr bijusi svarīga atgriezeniskā saite ar klausītājiem, tādēļ arī tagad ikviens interesents t/c Spice info centrā uzstādītajā kastē var atstāt savu jautājumu grupas dalībniekiem, un viņi centīsies uz to atbildēt koncerta dienā. Jautājumus grupai varēs uzdot arī visi pasākumā klātesošie Spices apmeklētāji. Interesantāko jautājumu autori saņems kompaktdisku ar Pērkons ierakstiem.

Kā jau jubilejā klājas, jubilārus sveiks konditorejas uzņēmums Staburadze, dāvinot torti grupai un pasākuma apmeklētājiem torti ar gulbi.

Līdz ar pasākumu Spicē Pērkons dodas septiņu brīvdabas koncertu turnejā - 24. maijā plkst. 19.00 - Saldus Kalnsētas parka estrādē, 9. jūlijā plkst. 21.00 – Dzintaru Koncertzālē, 13. jūnijā plkst. 19.00 – Bauskas pilskalna estrādē, 11. jūlijā plkst. 19.00 - Durbes estrādē, Tukumā, 26. jūlijā plkst. 19.00 – Jelgavas Uzvaras parka estrādē un 2. augustā plkst. 19.00 Liepājā, koncertdārzā Pūt vējiņi, kulminācija pirotehnikas efektu pavadībā - augusta beigās – Ogrē. Sapumporots zars koncertturnejā grupa Pērkons dodas šādā sastāvā: Juris Kulakovs (taustiņi), Juris Sējāns (bass, vokāls), Leons Sējāns (solo ģitāra), Ieva Akuratere (vokāls), Raimonds Bartaševičs (vokāls) un Ikars Ruņģis (sitamie instrumenti).

Biļetes uz visiem grupas Pērkons koncertiem Sapumpurots zars nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs. Tuvojoties pasākumiem biļetes var palikt dārgākas, tāpēc aicinām tās iegādāties laikus.


Muzeju nakts jau devīto gadu Rīgā un citviet Latvijā priecēs ar bagātīgu piedāvājumu


Jau devīto gadu Rīgā un citviet Latvijā norisināsies Muzeju nakts aktivitātes, kas bagātīgu un plašu pasākumu programmu šoreiz piedāvās 18.maijā no plkst.19.

Šogad Muzeju naktī piedalīsies aptuveni 127 muzeji, taču bez muzejiem akcijā iesaistījušies arī citi sadarbības partneri, tostarp bibliotēkas un teātri, kā arī šajā gadā īpašu garīgumu piešķirs dievnami, kas arī iesaistījušies Muzeju naktī. Kā ierasts, visvairāk akcijā iesaistījušies Rīgas muzeji un citas iestādes, bet gana aktīva Muzeju nakts tiks aizvadīta arī Vidzemē. Akcijā aktīvāk pēdējo gadu laikā sāk iesaistīties arī Kurzeme, jo agrāk tur bija vien desmit Muzeju nakts dalībnieki, bet šogad jau dalībnieku skaits tuvojas 30.

Muzeju nakts devīze šogad ir "Zaļā krāsa - mežs", līdz ar to šogad akcijas norise tiek iekrāsota zaļajos toņos. Muzeju nakts parādīs akcijas dalībnieku asociāciju daudzveidību, kas saistās ar zaļo krāsu. Muzeji to ir dažādi interpretējuši, piemēram, būs Latvijas mežiem veltīti notikumi, būs apspēlēta medību tēma, tiks runāts arī par koku kā par izejmateriālu, savukārt citviet uzmanība tiks pievērsta ekoloģijai un taupīgai dzīvošanai.

Muzeju naktī aizvien vairāk sāk iesaistīties arī privātie muzeji. Šogad interesantu programmu piedāvās Kleperu meža, medību un seno lietu muzejs. Garjāns akcentēja, ka Muzeju nakts ir bezmaksas pasākums un tā ir muzeju pateicība apmeklētājiem par līdzšinējo sadarbību.

Starptautiskās Muzeju padomes (ICOM) Latvijas Nacionālās komitejas priekšsēdētāja un Muzeju nakts koordinatore Gundega Dreiblate informēja, ka Muzeju nakts ir starptautisks pasākums, kas notiek ne tikai Latvijā, bet arī citās Eiropas valstīs. Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad sadarbībā ar "Rīgas satiksmi" Rīgas Muzeju nakts apmeklētājiem līdz plkst.2 naktī tiks nodrošināts sabiedriskais transports. Lielākoties Muzeju nakts programma ir baudāma bez maksas un citiem ierobežojumiem, taču atsevišķi akcijas dalībnieki izvirza savas prasības, piemēram, lai apmeklētu Saeimas namu, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments, savukārt, lai izbaudītu dažu dievnamu programmu, vajadzēs būt ne tikai garā, bet arī spēkā stipriem.

Interesantu programmu nodrošinās Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Latvijas dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs. Muzeja departamenta vadītāja Inese Baranovska minēja, ka muzejs atrodas 13.gadsimtā celtā ēkā un muzeja dizainā daudzviet vēl skaidri saskatāmi koka balsti no 17.gadsimta. Muzejs šajā dienā no plkst.11 līdz 17 bez maksas piedāvās aplūkot pastāvīgo ekspozīciju, bet Muzeju naktī būs skatāma Māra Maskalāna fotogrāfiju izstāde "Nagļi LV-4631", kā arī Maskalāna un Lailas Pakalniņas veidotā 2008.gada filma "Par dzimtenīti". Izstādi papildinās arī Nagļu tautas nama kolektīvu uzstāšanās. Tāpat tiks organizēta spēļu istaba bērniem un būs skatāms informatīvais stends "Kas muzejā notiek?".

Saistošas aktivitātes būs baudāmas arī Mežaparka Lielajā estrādē. Latvijas Kokrūpniecības federācijas pārstāvis Kristaps Ceplis norādīja, ka interesentiem būs apskatāma izstāde, kas vēstīs par mūsdienas kokapstrādes aktualitātēm un notikumiem mežos. Tāpat varēs piedalīties apmācībās briežu bauru imitēšanā, pieredzējušu instruktoru vadībā varēs gūt apmācības medību loka šaušanā, bet tie, kuriem vairāk tīk dziedāšana, varēs piedalīties karaokes dziedāšanā.

Interesenti ar Muzeju nakts programmu var iepazīties akcijas mājaslapā "www.muzeju-nakts.lv" un uzziņu dienesta 1188 mājaslapā.


Leļļu teātrī pirmizrādi piedzīvos jauniešiem veltītā izrāde "Pavasara atmoda"


Piektdien plkst.18.30 Latvijas Leļļu teātrī pirmizrādi piedzīvos režisora Ivara Lūša pēc 1901.gadā sarakstītas Franka Vēdekinda lugas veidota izrāde "Pavasara atmoda", kas lielākoties būs bez leļļu piedalīšanās un būs domāta bērniem no 12 gadu vecuma un viņu vecākiem. Lai arī izrāde tapusi pēc lugas, kas sarakstīta pirms vairāk nekā 100 gadiem, tomēr tās tēma ir aktuāla arī šodien.

Šajā izrādē lomās piedalās gan latviešu, gan trīs krievu trupas aktieri, un izrādes režisors uzskata, ka teātris ir īstā integrācijas vieta. Attiecīgā laika un vecuma tēlos aktieriem palīdz iejusties tērpu mākslinieces Ievas Veitas veidotie tērpi, savukārt sasaisti ar mūsdienām izrādē veido scenogrāfa Aigara Ozoliņa veidotā scenogrāfija. Liela loma izrādē būs uz skatuves izvietotajiem neskaitāmajiem sēžammaisiem, taču skatītājam pašam būs jāizprot to loma šajā iestudējumā.

Speciāli izrādei veltītu mūziku sacerējis komponists Silvestrs Zemgals, bet liela loma šajā izrādē ir arī skaņas operatoram.

Lomas izrādē atveidos Daumants Švampe, Miķelis Žideļūns, Edgars Kaufelds, Aleksandrs Jonovs, Artūrs Putniņš, Lienīte Osipova, Dana Lāce, Santa Didžus, Valdis Vanags, Dace Vītola, Aleksandra Bruners, Jūlija Meščerjakova, Audra Pētersone un Pēteris Šogolovs.

Vēdekinda lugas iestudējums turpina Lūša iesākto jauniešu auditorijai veltīto tēmu loku. Pērn Leļļu teātrī tika iestudēta izrāde "Neaiztiec mani!", 2009.gadā teātrī "Skatuve" - "Miskastes bērns", savukārt 2007.gadā Liepājas teātrī tika uzvesta izrāde "Bērniņi", kas idejiski runā par vienotu tēmu - bērna integrāciju kopējā pasaules ainā un ģimenes nozīmi bērna mūžā. "Pavasara atmodas" pirmizrāde būs šajā sezonā vienīgā izrāde.

Miera ielā jau otro gadu notiks pilsētas festivāls "Miera ielas Vasarsvētki"


Sestdien, 18.maijā, Miera ielā no plkst.11 līdz 23 notiks radošā kvartāla "Miera ielas Republika" rīkotais pilsētas festivāls "Miera ielas Vasarsvētki", kas posmā no Brīvības ielas līdz Rīgas pilsētas Dzemdību namam ar dažādām aktivitātēm notiks jau otro gadu.

Pasākums solās būt bagāts ar kultūras un izklaides programmu, kas piepildīs ielu ar radošu un pozitīvu gaisotni visas dienas garumā, iesildot tuvojošos Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu.

Teātra mīļotājus "Miera ielas Vasarsvētku" laikā priecēs izrādes uz brīvdabas skatuves, kur uzstāsies improvizācijas teātri "Hamlets" un "Improvide", etīžu teātris "Nerten", kā arī "Dramaturgu teātra" trupa. Vakara noslēgumā skatītājiem tiks piedāvāta dzejas performance "Vārda vibrācija" ar dzejnieku un mūziķu piedalīšanos.

Savukārt kino cienītāji varēs baudīt Latvijā tapušo filmu programmu, par ko parūpēsies starptautiskais īsfilmu festivāls "2Annas", studijas "AVE", "Urga" un "Atomart".

Par muzikālām izklaidēm svētku laikā uz brīvdabas skatuves gādās dažādu žanru izpildītāji, koncertus sniegs "Vētras saites", "Manta", "Jakob Noiman Festival Band", "Marta Migla", "Čipsis un Dullais", "Baložu pilni pagalmi", "Inokentijs Mārpls", "Deskalighters", Andis Grīva un Jānis Ruņģis.

Vizuālo mākslu un dizainu popularizēs uz Miera ielas esošie veikaliņi un mākslinieku darbnīcas. Svētkos viesosies arī Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studenti ar glezniecības plenēru ielas garumā. Būs apskatāmas tēlnieces Andas Poikānes skulptūras, LMA studentu stikla mākslas darbi un citas brīnišķīgas lietas.

Aktīvās atpūtas cienītājus gaidīs "Rīgas Velo Fixed Mini Race" šķēršļu velotrase, kā arī "Piens velo" treks. Pasākuma laikā darbosies arī Rīgas Veloservisa mazais velo traumpunkts, savukārt Ceļu satiksmes drošības direkcijas pagalmā notiks velosipēdu reģistrācija un citas ar velo saistītas aktivitātes.

Īpaša programma paredzēta mazajiem svētku apmeklētājiem. Būs skatāmas divas leļļu teātra izrādes - "Kas zaķīti pasargās?" profesionālo skatuves mākslinieku apvienības "Kili-Kili" izpildījumā un izrāde "Brīnumskapis" Latvijas Leļļu teātra aktieru Daumanta Švampes un Lienītes Osipovas izpildījumā.

Tāpat notiks izdevniecības "Liels un mazs" dzejas bilžu grāmatu sērijas "Bikibuks" jaunākā komplekta prezentācija, bet bērnus gaidīs arī "Laimas" šokolādes tāfelīšu saiņošanas un noformēšanas darbnīca, nozīmīšu veidošanas darbnīca, palmu lapu trauku perkusiju instrumentu meistardarbnīca kafejnīcā "Taka", stikla mozaīku gatavošana stikla mākslinieces Martas Ģibietes vadībā, Ievas Grases ģipša gleznu darbnīca, papīra izgatavošanas darbnīca "Cronquist" un daudzas citas radošas aktivitātes.

Svētku laikā darbosies arī ekotirdziņš, kurā varēs iegādāties bioloģisko zemnieku saimniecību produktus un iepazīties ar tiešās tirdzniecības kustību, kā arī vērtīgo lietu tirdziņš, kurā piedalīsies gan retro lietu tirgotāji, gan dizaineri. "Miera ielas Vasarsvētki" ir kļuvuši par jaunu tradīciju Miera ielā, kur valda rosīga atmosfēra un vienlaikus arī miers.


Pokaiņu mežā būs tikšanās ar rotkali Hariju Jaunzemu


Sestdien, 18.maijā, plkst.13 Pokaiņu mežā viesosies rotkalis Harijs Jaunzems - Latvijas Amatniecības kameras diplomēts meistars un seno tautas zīmju pazinējs.

Jaunzems ir cilvēks, kurš izzina, atdarina un iekaļ bronzā mūsu tautas svētzīmes un zina par tām ļoti daudz interesantu faktu, ar kuriem viņš dalīsies Pokaiņu mežā. Tāpat būšot iespēja aplūkot arī skaistas rotas.

Koncerts "Uguns mūzika"


Ieva Parša un Valdis Muktupāvels koncertprogrammā "Uguns mūzika" Koknesē. 18.maijā plkst.19.00 Kokneses pilsdrupās notiek koncerts "Uguns mūzika". Piedalās Ieva Parša (mecosoprāns), Valdis Muktupāvels (kokles, dūdas, balss) un Rīgas Saksofonu kvartets: Arvīds Kazlausks (soprānsaksofons), Artis Sīmanis (altsaksofons), Ainars Šablovskis (tenorsaksofons), Gints Pabērzs (baritonsaksofons).

Programmā Līgas Celmas, Riharda Dubras, Nika Gothama, Valda Muktupāvela un Jēkaba Nīmaņa skaņdarbi. Biļetes uz koncertu var iegādāties koncerta norises vietā.

Siguldā 18.maijā notiks "Ievziedu balle"


Siguldas pilsdrupu estrādē 18.maijā notiks vasaras sezonas atklāšanas pasākums - "Ievziedu balle". Šogad vasaras sezonas atklāšanas pasākums izskanēs īsti Balkānu un latgaliskā skanējumā. Pirmo reizi ''Ievziedu ballē'' uzstāsies enerģijas pārpilnais "Slavenais Jersikas orķestris".

Koncerta skanējumu veidos tikai stīgu, taustiņu, pūšamie un sitamie instrumenti, brāļi Atis un Jānis Auzāni, kuru sniegumu papildinās Oranžā kora dziedātāji, kā arī labākie Latvijas mūziķi.

Koncerta muzikālo pavadījumu veidos interesants, kopskaitā vairāk nekā divdesmit dažādu instrumentu salikums: ģitāras, kontrabass, klavieres, akordeons, pūšaminstrumenti, sitaminstrumenti un liels perkusiju klāsts, radot netipisku skanējumu. Koncertā viss būs īsts, pat klavieres, kuras orķestris ir apņēmies vadāt līdzi uz visiem piecdesmit koncertiem! Koncerta noskaņa būs neierasta, jo dziedātāji visu koncerta laiku atradīsies uz skatuves, radot emocionāla tuvuma sajūtu un noskaņas pārvērtības no dziesmas uz dziesmu.

Programmā iekļautas tautā iemīļotas melodijas Ata Auzāna aranžējumā latviešu, latgaliešu, angļu, vācu, spāņu un portugāļu valodā - "Atkal līst", "Differente", "Latgalei", "Man šodien 18 gadu", "Mōte dieleņu aukleja", "Tumša nakte zaļa zāle", "Start wearing purple", "Debesis ir tuvu klāt", "Ripo tvaika bānītis", "Čili baba", "Puķu pārdevēja", "Aijas smaids", un citi.

No pusnakts sāksies zaļumballe kopā ar Ati un Jāni Auzāniem, Jāni Lielmežu un DJ Alex. Biļetes iepriekšpārdošanā par trim latiem nopērkamas interneta mājaslapā "www.bilesuparadize.lv" un Siguldas novada Kultūras centra kasē. Pasākuma dienā tās maksās četrus latus.

Rīgas Lutera draudze Torņakalnā rīkos labdarības koncertu onkoloģijas slimnieku atbalstam


Svētdien, 19.maijā, Rīgas Lutera draudze Torņakalnā sadarbībā ar pazīstamiem mūziķiem rīkos labdarības koncertu "Iedvesmo dzīvei!" onkoloģijas slimnieku atbalstam.

Pasākuma laikā un pēc pasākuma apmeklētājiem būs iespēja ziedot onkoloģijas pacientu atbalsta biedrības "Dzīvības koks" psihosociālajai rehabilitācijai. Ar savu līdzdalību koncertā ziedot aicina Intars Busulis, Linda Leen, Aija Andrejeva, "Lady’s Sweet", Evija Zālīte, "Sus Dungo", Kārlis Lācis, Kaspars Zemītis un citi pazīstami mūziķi, kā arī draudzes koris un ansambļi.

Pēc dievkalpojuma baznīcas dārzā koncerta apmeklētāji būs aicināti piedalīties dažādās nodarbēs visai ģimenei, kur būs radošās darbnīcas, pavasara vingrošana, izsole un citas interesantas aktivitātes. Savukārt draudzes centrā interesenti varēs tikties un runāt ar ārsti-psihoterapeiti Maiju Kārkliņu.

Latvijā katru gadu ar vēzi saslimt vairāk nekā 10 000 cilvēku. Nevalstiskās organizācijas "Dzīvības koks" pieejamie pētījumi liecina, ka 30% līdz 50% cilvēku nespēj sadzīvot ar uzstādīto diagnozi, tāpēc onkoloģijas slimniekiem ir nepieciešams psihosociālais atbalsts, lai pilnvērtīgi atgrieztos sabiedrībā un ikdienā. Pasākums sāksies plkst.12.

Nedēļas nogale Dailes teātrī


Dailes teātris saulainajā maijā piedāvā krāsainu izrāžu spektru arī šajā nedēļas nogalē. Lielajā zālē 17.maijā vērts noskatīties Petra Zelenkas parasto vājprātu ikdienā 2 cēlienos „Vau!!!”, ko iestudējis Mihails Gruzdovs. 18.maijā – pasaules skumjākais un skaistākais mīlas stāsts „Romeo un Džuljeta”, ko izspēlēs Ilze Ķuzule-Skrastiņa un Artūrs Dīcis. Uz šo izrādi vidusskolēniem, studentiem un pensionāriem iespēja iegādāties biļetes ar 50% atlaidi.

Mazajā zālē piektdienas vakarā pulcēsies jaunie skatītāji, lai novērtētu izrādi „Pasaka par vērdiņu – 2012”. Svētdien iespēja noskatīties izrādi „Eņģeļi Amerikā”, kas ieguvusi LTV1 raidījuma „100 g kultūras” balvu „Kilograms kultūras”.

Kamerzālē piektdien pēdējo reizi tiks rādīta izrāde „Trilleris”, kurā virtuozi saspēlējas Juris Žagars un Lauris Dzelzītis (vidusskolēniem un studentiem – 50% atlaide). Sestdien un svētdien – „Pirmā grēka līcis”, kas ir vecākās paaudzes aktieru satikšanās uz vienas skatuves. Biļetes var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.


NU NATION no Krievijas un AWAKENING SUN no Lietuvas uzstāsies Latvijā


18. maijā Alternatīvās mūzikas un mākslas klubā „A Nice Place” (Citadeles iela 2) uzstāsies NU NATION no Krievijas un AWAKENING SUN no Lietuvas. Šo divu ārzemju grupu uzstāšanos iesildīs grupa no Latvijas SUPPORT.
„Nu Nation” ir Groove/Nu-Metal stila grupa, kurā apvienojušies profesionāli mūziķi no Sanktpēterburgas. „Nu Nation” 2010. gadā izdeva savu debijas albūmu WAKE UP.

„Awakening Sun” ir progresīvā un strauji augošā grupa no Lietuvas. Grupa dibināta 2011. gada pavasarī, bet jau rudenī izdevusi debijas albūmu SOLD OUT. Albūmu izplatīja visā pasaulē un tas skanēja vairākās radio stacijās ASV, Grieķijā, Turcijā, Spānijā, Meksikā, Francijā, Apvienotajā Karalistē, Somijā, Itālijā, Vācijā, Lietuvā un Krievijā u.c. Grupa ieguvusi apbalvojumu „Labākais Jaunākais Mākslinieks 2012”.

„Music Factory A Nice Place” ir muzikāli daudzpusīgs klubs, ar plašu dzērienu piedāvājumu, mīkstiem dīvāniem un pufiem, mājīgu atmosfēru. Klubā notiek rokmūzikas un smagās mūzikas koncerti, aptuveni trīs reizes mēnesī uz klubu brauc uzstāties ārzemju viesmākslinieki. Darba laiks: no plkst. 20.00 līdz pēdējam klientam, katru nedēļas nogali – ceturtdienās, piektdienās, sestdienās. „Laimīgā stunda” no plkst. 1.00 līdz 2.00 naktī.

Futbola diena
 

Latvijas Futbola federācijas (LFF) pasludinātajā Futbola dienā 18.maijā tiks izveidots īpašs futbola kvartāls, apvienojot "Skonto" stadionu, Rīgas 49.vidusskolu, Olimpisko Sporta centru un Rīgas Hanzas vidusskolu.

Futbola dienas pasākumu kulminācijā "Skonto" stadionā risināsies viens no nozīmīgākajiem pašmāju futbola notikumiem - Latvijas Kausa izcīņas finālspēle.

Ja iepriekšējos gados Futbola dienas ietvaros LFF aicināja bērnu un jauniešu futbola klubus realizēt savus projektus, tādā veidā izveidojot pasākumu tīklu visā Latvijā, tad šogad galvenais uzsvars veltīts vienam lielam pasākumam, uz kuru aicināti visi bērnu un jauniešu futbola klubi, kā arī cilvēki, kam futbols kā sporta veids ir tuvs.
Saistītie raksti

Futbola dienas galvenais mērķis ir veicināt veselīgu dzīvesveidu, popularizēt futbolu un sportu kopumā kā vērtību, radot iespēju kopīgi piedalīties kvalitatīvā, informatīvi izglītojošā kultūras un atpūtas pasākumā. Futbola diena šogad ietvers četrus būtiskus aspektus personības veidošanā: SPORTS – IZGLĪTĪBA – KULTŪRA – IZKLAIDE.

Futbola dienas ietvaros LFF organizēs futbola festivālu mazajā futbolā starp Daugavas upes labā krasta un kreisā krasta komandām. Šajā festivālā piedalīsies Latvijas bērnu un jauniešu futbola klubi kopumā sešās vecuma grupās - 2006., 2005., 2004., 2003., 2002., 2001.gadā dzimušie futbolisti un spēles notiks vienlaicīgi vairākos Rīgas laukumos futbola kvartāla ietvaros.

Futbola dienā klātesošajiem būs iespēja apmeklēt arī izstādi "Futbols EXPO 2013", baudīt dažādu mākslinieku un deju kolektīvu uzstāšanos, apmeklēt izglītojošos seminārus, kā arī piedalīties dažādās sportiskās aktivitātēs. Tikmēr par Futbola dienas kulmināciju kļūs Latvijas Kausa izcīņas finālspēle "Skonto" stadionā, tādā veidā izveidojot ciešu saikni starp elites un masu futbolu.


Foto: Puaro.lv un publicitātes

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

sintija

2013-05-17 11:45:18

Ziņot

muzeju nakts izklausās iespaidīgi. tā arī nav sanācis nevienu gadu apmeklēt, laikam jāizkustās....

Vārds

2013-05-17 11:44:39

Ziņot

es gribu uz parīzi!!! :)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv