Trešdiena, 2021. gada 12. maijs

Valija, Ina, Ināra, Inārs

21. septembris (2012) 10:01

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka DJ Gustavito +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (2)

Kristaps Bergs, Puaro.lv

Kamēr lielai daļai atpūtas centru sezona ir noslēgusies līdz ar pirmo nodzeltējušo rudens lapu parādīšanos, radošām idejām bagātie izklaides industrijas pārstāvji piedāvā arvien jaunus atpūtas veidus. Šonedēļ pirmizrādi piedzīvos Rīgas Cirka jaunā programma, naktsklubā Coyote Fly norisināsies vērienīgas terases atklāšanas svinības, bet Ķīpsala priecēs ar eksotisku mājdzīvnieku izstādi. Šoreiz savās brīvdienu tradīcijās ar portālu Puaro.lv dalās ballīšu guru DJ Gustavito.

„Nedēļas nogalēs parasti man ir lielākā strādāšana, jo katru ceturtdienas, piektdienas un sestdienas nakti spēlēju kādā klubā,” intervijā portālam Puaro.lv stāsta viens no Latvijas populārākajiem un pieprasītākajiem dīdžejiem Gustavito jeb Gustavs Vītoliņš.

„Šonedēļ grandiozs pasākums norisināsies sestdien klubā Coyote Fly, kur esmu rezidentdīdžejs. Sestdien tiks atklāta oficiālā Absolut terase, kura būs pirmā apsildāmā terase Baltijā un darbosies vismaz 8 mēnešus gadā, tas ir, tikmēr, kamēr nebūs sniegs,” jaunumos dalās Gustavito. „Vakara īpašais viesis: dziedātāja Amanda Wilson no Lielbritānijas. Latvijas publikai viņa ir labi zināma, pateicoties tādiem hītiem kā Seek Bromance, Watchin un Love On My Mind. Viņas dziesmu krājumā ir sadarbības skaņdarbi ar pasaulslaveniem producentiem, piemēram, Freemasons, Chuckie, David Guetta un Tim Berg, tas pats, kurš tagad darbojas ar  skatuves vārdu Avicii. Pēc Amandas Wilson uzstāšanās ar enerģisku mūziku apmeklētājus izklaidēšu arī es.”

Gustavs veiksmīgi prot savienot aktīvu naktsdzīvi ar sirsnīgiem ģimenes pasākumiem. „Svētdienas man ir ģimenes dienas, kad pilnībā laiku veltu savam dēliņam, kuram pēc mēneša jau būs gadiņš. Šajā nedēļas nogalē plānojam apmeklēt kaķu un suņu izstādi Ķīpsalā, jo mazajam ļoti patīk dzīvnieki. Tāpat bieži braucam uz Mežaparku vai kādu citu parku, kur ir īpaši bērnu rotaļu laukumi. Savukārt oktobra sākumā visa ģimene dosimies atpūsties uz Grieķiju, Krētas salu.”

„Vēl plānojam kādā no rudens saulainajām dienām doties uz Siguldu un ar mazo izdauzīties pa lapām un, iespējams, arī izbraukt ar gaisa vagonu. Tā kā ir sākusies hokeja sezona, tad arī mājās netiek laista garām neviena Dinamo spēle. Viena no iecienītām izklaidēm mums ir arī baseina, džakuzi un pirtiņu apmeklēšana. Ģimenēm ideāla iespēja ir atpūta Līvu akvaparkā. Agrāk biju arī regulārs kino apmeklētājs, jo ļoti patīk tā īpašā atmosfēra, popkorna čaukstoņa, filmu treileri, ko varēs redzēt nākotnē un asa sižeta filmas uz lielā ekrāna. Šad tad jau tagad arī sanāk aizvest savu topošo sieviņu uz kino, kad vien ir iespēja mazo atstāt vecmammai. Pēdējā filma ko redzējām bija Step Up 4. daļa.”


BRĪVDIENU CEĻVEDIS

Coyote Fly terases atklāšana


Slavenību iecienītā naktskluba Coyote Fly nedēļas nogale sāksies piektdien, kad galvenajā dejuzālē temperatūru uzkarsēs Dj Makus Riva un Jeen Clein. Absolut apsildāmajā terasē ar mūziku izklaidēs Dj Jackobs On.

Savukārt sestdien, 22. Septembrī, uz kluba skatuves uzstāsies deju mūzikas dziedātāja Amanda Wilson no Lielbritānijas. Viņa ieskandinās oficiālo Absolut terases atklāšanu, kas būs Baltijā pirmā apsildāmā terase. Tāpat gaidāma Dj Jainaro performance ar pianistu, Jeen Clein, Jackobs On un Gustavito.Latvijā reti sastopamu mājdzīvnieku izstāde Ķīpsalā


Starptautiskas suņu un kaķu izstādes, lauku sētas iemītnieki, mājas seski, truši, pundureži un citi eksotiski mājdzīvnieki, plaša dekoratīvo grauzēju un mājputnu ekspozīcija, izjādes ar zirgiem, kā arī aizraujošas atrakcijas bez papildu maksas un izdevīgi pirkumi – tas viss būs starptautiskajā mājdzīvnieku un zooindustrijas izstādē "Pet Ekspo 2012”, kas 22. un 23. septembrī notiks Ķīpsalā.

„Ģimenes ar bērniem un visi interesenti ir laipni gaidīti Ķīpsalā, kur divas dienas vienā hallē varēs vērot simtiem visdažādāko šķirņu suņus un kaķus, aplūkot šķirnes trušu izstādi, dekoratīvos baložus, jūrascūciņas, dekoratīvās pelītes un žurciņas, kā arī eksotiskos mājdzīvniekus – Āfrikas pundurežus, susurus un lielastes stāsta izstādes „Pet Ekspo 2012” projekta vadītājs Mārtiņš Refbergs. „Savukārt otrā hallē mazos apmeklētājus gaida priecīga sastapšanās ar Trušu pilsētiņas skaļo dziedātāju – gaili Petjku – un citiem lauku sētas iemītniekiem. Šeit bērni varēs arī radoši izpausties, veidojot interesantas lietas no dabas materiāliem, un izlēkāties visdažādākajās piepūšamajās atrakcijās bez papildu maksas,” uzsver Refbergs.

Starptautiskajā suņu izstādē būs aplūkojami simtiem dažādu šķirņu suņi no Latvijas un ārzemēm. Apmeklētāji varēs aplūkot ne tikai populāras un labi zināmas suņu šķirnes, bet arī retāk sastopamas suņu šķirnes. Būs arī plašs kucēnu tirgus.

Līdztekus suņu šķirņu vērtēšanai ringos abās izstādes dienās notiks aizraujoši šovi, tradicionālās un netradicionālās dresūras paraugdemonstrējumi. Būs suņu modes skates, šovs „Dāma ar sunīti”, kurā skatītāji varēs novērtēt, cik saskaņoti tērpti ir suns un viņa saimniece, kā arī teatralizēts šovs „Galaktiku čempionāts Ķīpsalas kosmodromā”, kur suņu saimnieki varēs likt lietā visu savu izdomu un māku tēlu veidošanā. Katras dienas noslēgumā izstādes suņi sacentīsies par titulu “Best in Show”.

Starptautiskajā kaķu izstādē būs apskatāmi lieli un mazi, pūkaini un bezspalvaini ņaudošie mīluļi. Līdztekus populārajiem britu īsspalvainajiem kaķiem, Burmas, Persijas, Angoras kaķiem un citiem būs arī retumi – krievu zilais kaķis, Bengālijas kaķis, Devonas rekss, Kornvolas rekss un daudzi citi.

Sestdien, 22. septembrī, plkst. 14.00 notiks Devonas reksu šovs, savukārt svētdien, 23. septembrī, plkst. 14.00 – britu īsspalvaino kaķu šovs. Abās izstādes dienās notiks arī skaistumkonkurss – sestdien plkst. 13.00 par titulu “Rīgas Misters Ņau” sacentīsies runči, savukārt svētdien plkst. 13.00 tiks noskaidrota šī gada labākā kaķenīte. Tāpat arī abās izstādes dienās interesenti varēs sekot līdzi, kā tiek noteikts katras šķirnes labākais kaķis, katras nokrāsas labākais kaķis, kā arī katras dienas noslēgumā no 50 labākajiem dažādu šķirņu kaķiem tiks noteikts vislabākais kaķis jeb “Best in Show”.

Interesenti varēs saņemt gan profesionāļu padomus par to, kāda barība mājas mīlulim ir vispiemērotākā, gan ieteikumus, kā rūpēties par saviem dzīvniekiem. Izstādē par pievilcīgām cenām savam mīlulim varēs iegādāties barību, vitamīnus un aksesuārus, tāpat arī iegūt izglītojošu informāciju par mājdzīvnieku veterināriju un citiem jautājumiem.

Lēkā, cik tīk, jo visas atrakcijas Ķīpsalas halles plašumos būs pieejamas bez papildu maksas! Bezbēdīgās lēkāšanas prieks būs pieejams pilnīgi visiem, jo „LGK atrakcijas” izstādes apmeklētājiem piedāvā 10 dažādas atrakcijas – piepūšamo „Krokodilu”, „Lāci” , „Gepardu”, „Lauzto kuģi”, „Puķu sētu”, „Dino parku”, mazo un vidējo „Cunami”, kā arī puzli „Arbūzs” un bērnu „Sumo” – piemērotāko atrakciju sev atradīs gan paši mazākie bērniņi, gan spurainie tīņi un, iespējams, arī drosmīgākās mammas un tēvi.

Rudenīgajā Ķīpsalā mazie apmeklētāji sastaps zaķi Garausi, sunīti Pifu, kaķi Herkulesu un burkānu Burkanelli no bērnu pasākumu aģentūras “Jampadracis BB”, ar kuriem kopā radošajā darbnīcā „Rudentiņš bagāts vīrs” ozolzīles, kastaņi, ķirbji, kabači, pīlādžogas un krāsainās koku lapas pārtaps par bērnu iedomu un pasaku varoņiem. Nāc un piedalies!

Ikviens gribētājs ir aicināts izmēģināt savas prasmes auto vadīšanā „Pasaku auto trasē”, satiksmes noteikumu pārzināšanā, un, izejot īsu mācību kursu, varēs saņemt Jaunā autovadītāja apliecību! Uz tehniskajiem jautājumiem par autovadīšanas prasmēm atbildēs speciālisti no uzņēmuma „Ferbalt”.

Bērniem līdz 4 gadu vecumam ieeja bez maksas! Bērniem no 5 līdz 18 gadiem – Ls 2,00. Pensionāriem, studentiem – Ls 2,50. Pieaugušajiem – Ls 3,50. Īpaši draudzīgs piedāvājums ģimenēm – Ģimenes biļete – Ls 9,00 (2 pieaugušie + 2 bērni vai 1 pieaugušais + 3 bērni). Vairāk info: www.petekspo.lv


Nedēļas nogale Dailes teātrī


Dailes teātra sezona ir sākusies, arī šajā nedēļas nogalē piedāvājot vairākas izrādes dažādām gaumēm.

Piektdienas vakarā Lielajā zālē komēdiju cienītāji aicināti baudīt humorpilnu atmosfēru komēdijā „Primadonnas”, savukārt Kamerzālē četru latviešu dramaturgu viencēlienu apkopojums izrādē „12. diena”.

22. septembrī Lielajā zālē valdīs klasika - tā ir iespēja redzēt Viljama Šekspīra traģēdiju „Romeo un Džuljeta” Dž.Dž.Džilindžera lasījumā ar Ilzi Ķuzuli-Skrastiņu un Artūru Dīci galvenajās lomās. Mazajā zālē bērniem tiks stāstīta „Pasaka par vērdiņu - 2012” šodienīgā versijā, bet Kamerzālē Rēzija Kalniņa pārtaps slavenajā māksliniecē izrādē „Es - Frīda Kalo”.

Svētdienas vakarā, kamēr izrādes „Pirmā grēka līcis” radošā komanda viesosies Ventspilī, pašu mājās Mazās zāles skatītājus gaida īsts teātra baudījums Toma Stoparda intelektuālajā melodrāmā „Tas īstais, tā īstā”, bet Kamerzālē - stāsti bez īpašas morāles „Mana lēdija Nikotīna”. Biļetes var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

 

Aijas Andrejevas koncertuzvedums Grāmatzīme


Strauji tuvojas rudens un dziedātājas Aijas Andrejevas koncertuzvedums Grāmatzīme. To baudīt būs iespēja Latvijas lielākajās pilsētās - 22. septembrī Liepājas olimpiskajā centrā (LOC), 28. septembrī Valmieras Kultūras centrā, 28. septembrī Ventspils teātra namā Jūras vārti, 4. oktobrī Rīgā koncertzālē Palladium. Koncertuzvedums Grāmatzīme tiek veidots, kā dažādu, muzikālu un emocionālu mirkļu bagāts, krāsains stāsts par cilvēka pasauli.

Dziedātāja Aija Andrejeva klausītājiem sniegs četrus emocionālu mirkļu bagātus koncertuzvedumus Latvijas lielākajās pilsētās Liepājā, Ventspilī, Valmierā un noslēguma koncertuzvedumu Rīgā. Jau no šodienas biļetes pieejamas visās Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās kā arī internetā.

Kā atzīst koncertuzveduma Grāmatzīme režisore Maija Kalniņa: ”Aijas Andrejevas muzikālais ceļš un redzējums ir dažādu meklējumu bagāts. To spilgti apliecina nu pat klajā nākušais albums Grāmatzīme, kurā Aija atradusi pavisam jaunu, negaidītu un klausītājiem pārsteidzošu skanējumu un emocionālu vēstījumu”.

Koncertuzvedums Grāmatzīme noteikti būs muzikāli, vizuāli un emocionāli krāsains ceļojums katram tā apmeklētājam, tajā tiek iekļautas dziesmas no jaunā albuma, kā arī populārās vecās dziesmas. Koncertuzvedumā netrūks daudz pretrunu, kontrastu, pārdomu, kas mijās ar lielu daudzumu prieku un enerģiju. Muzikālo baudījumu sniegs 15 cilvēku sastāvs, koncertuzvedumu paspilgtinās Štrausa stīgu kvartets. Scenogrāfiju veidos pieredzējismākslinieks Aigars Spaģis, savukārt horeogrāfiju Karīna Lapšina un Tālis Āboliņš.
Biļetes uz visiem četriem koncertuzvedumiem var iegādāties Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās vai mājas lapā www.bilesuparadize.lv, kā arī www.aijaanadrejeva.lv.

Aija ir viena no Latvijā spilgtākajām un veiksmīgākajām dziedātājām, kas savu astoņu gadu profesionālas darbības laikā ir izdevusi četrus studijas albumus, kā arī sevi lieliski pierāda kā aktrise Liepājas teātra izrādē Pūt Vējiņi.
Studentu paradīze
 

Jau sesto gadu Baltijā grandiozākie studiju gada atklāšanas svētki Studentu Paradīze Arēnā Rīga pulcēs tūkstošiem esošos un topošos studentus. Šogad ar Swedbank jauniešu programmas OPEN atbalstu svētki norisināsies 21. septembrī. To organizēšanā iesaistījušies studenti no vairāk kā 25 Latvijas augstākās izglītības mācību iestādēm. Studentu Paradīzi 2012 iesaka OKarte.

Šī gada mākslinieki: Latvijas elektroniskās mūzikas skatuves zvaigzne GACHO, grupa Musiqq un Latvijas roka leģenda Dzelzs Vilks, Transleiteris, 4 Vēji un daudzi citi.

Biļetes nopērkamas Arenariga.com un Biļešu Servisa kasēs. Ieejas biļetes cena Ls 5,79. Pasākuma laikā Ls 7. Pasākumā tiks ielaisti jaunieši vecumā no 16 gadiem. Pie ieejas pasākumā kopā ar ieejas biļeti būs jāuzrāda arī personu apliecinošs dokuments - pase, ID karte, autovadītāja apliecība, braukšanas mācību atļauja jeb baltās tiesības, ISIC vai studentu apliecība. Pērc 6 biļetes un maksā tikai par 5 jeb Ls 28,92. Draugu komplekts pieejams Biļešu Servisa kasēs. Pērc biļeti ar kādu no Swedbank jauniešu kartēm (OPEN, ISIC, IYTC) par Ls 4,79! Ar vienu karti drīkst iegādāties vienu atlaides biļeti, biļete derīga tikai UZRĀDOT KOPĀ AR DERĪGU JAUNIEŠU KARTI! Atlaides biļeti var iegādāties tikai kartes īpašnieks.

Studentu Paradīze ir lielākie studiju gada atklāšanas svētki Baltijā, kas ik gadu pulcē vairāk kā 12 000 jauniešus – topošos un esošos studentus. Studentu Paradīze jau sesto gadu notiek ar mērķi – rast vienotību studentu vidū, kā arī organizēt vienotus studiju gada atklāšanas svētkus visiem Latvijas studentiem.
 

Rīgas Cirks atklāj jauno sezonu ar programmas "Zvaigžņu salūts" pirmizrādi


Pirmo reizi Rīgas Cirkā ierodas Eiropā labi pazīstamais cirka mākslinieku ansamblis no Vācijas "Family IGEN". Skatītājiem viņi piedāvās divas oriģinālas dzīvnieku atrakcijas - "Dresētas kazas" un "Tibetas terjeri". Kazas ir ne tikai lieliski mājas dzīvnieki, bet arī talantīgas cirka mākslinieces, kam patīk izrādīt savas prasmes, savukārt dzīvespriecīgie suņi - Tibetas terjeri ir vienmēr gatavi nodoties jautrām rotaļām.

Ar dinamiskiem un riska piesātinātiem trikiem  skatītājus pārsteigs lidojošo akrobātu grupa uz atsperlaipām no Sanktpēterburgas. Salto un kūleņi  lidojumā līdz pat cirka kupolam, galvu reibinošas 360º piruetes un lēcieni uz ķekatām ar piezemēšanās recizitāti līdz pat milimetram. Elpa aizrausies!

Fantastisku deju gaisā izpildīs ukraiņu vingrotāja Olena ar priekšnesumu uz vertikālās virves, kas  ir tapis  pasaules slavenā režisora Luka Besona filmas “Piektais elements” iespaidā.

Maskavas Ņikuļina Cirku Rīgā pārstāvēs   košais un daudzpusīgais klauns  Andrejs Averuškins ar līdzi paņemtajiem saviem mīluļiem -  dresētajiem seskiem, lai kopā ar viņiem iepriecinātu lielos un mazos cirka skatītājus. Savukārt viņa dēls Artjoms demonstrēs unikālu virtuozitāti uz monocikliem.

Vēl programmā - Krievijas cirka kompānijas „Rosgoscirk” vadošie cirka mākslinieki un daudzu starptautisku cirka mākslas festivālu laureāti Dmitrijs un Natālija Kuzņecovi un viņu lielie kaķi- melnā pantera, pumas un leopardi, kā arī skaistie un graciozie Krievu vēja suņi. Dmitrijs Kuzņecovs ir viens no tiem retajiem, drosmīgajiem māksliniekiem, kas nebaidās manēžā strādāt ar plēsējiem bez krātiņa, mesties nevaldāmos kūleņos ar melno panteru un demonstrēt daudzus bīstamus trikus ar leopardiem un panterām. Vairāk informācijas www.cirks.lv.

Latvijas Nacionālajā teātrī pirmizrāde - Lelde Stumbre "Mī.. Mālēt"
 

Latvijas Nacionālajā teātrī tapusi Leldes Stumbres lugas Mī… mālēt iestudējums Mihaila Kublinska režijā. Izrāde ir veltījums Lāsmai Kugrēnai un Voldemāram Šoriņam viņu jubilejas gadā. Pirmizrāde notiks 20. septembrī Aktieru zālē.

Leldes Stubres Mī…mālēt ir viena no pagājušajā gadā Latvijas Nacionālā teātra rīkotā oriģināllugu konkursa uzvarētājām. Tobrīd lugas nosaukums bija Bilde.

Kā ierasts Leldes Stumbres lugās, centrā ir spēcīga pretrunu plosīta personība. Šoreiz tā ir māksliniece Tija Aumale, viņas spožums un posts, miesai sasniedzot krietnus brieduma gadus, bet viņas garam esot nepieradināmi jaunam un mīlestības alkstošam. Mākslinieces dzīve ir tikpat spilgtam krāsām mālēta kā viņas darbi. Izrāde būs arī par mākslas un kultūras vietu mūsdienu sabiedrībā.

Lomas izrādē atveido Lāsma Kugrēna, Voldemārs Šoriņš, Evija Skulte un Jānis Āmanis. Scenogrāfs ir Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece - Liene Rolšteina, gaismu māksliniece - Baiba Sīmane-Ambaine, muzikālais noformējums - Valdis Zilveris, izrādes producente - Ilona Matvejeva. Izrādes scenogrāfijā tiks izmantotas mākslinieces Evijas Ķirsones gleznu reprodukcijas.

Liepājas Simfoniskā orķestra sezonas atklāšanas koncerts


Liepājas Simfoniskais orķestris savu jauno sezonu sāks ar koncertu 21. septembrī Liepājas Latviešu biedrības namā.

Sezonas atklāšanā Liepājas Simfoniskā orķestra galvenā diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā izskanēs divi latviešu mūzikas pirmatskaņojumi - Kristapa Pētersona Otrais Liepājas koncerts, piedaloties izcilai latviešu čellistei Kristīnei Blaumanei, un Riharda Zaļupes jaundarbs Ie Elpa.

Lai arī Otro Liepājas koncertu komponists ir pabeidzis jau pagājušajā gadā, beidzot tas piedzīvos savu pirmatskaņojumu. Koncertā kā solisti klausītāji dzirdēs izcilu latviešu čellisti, Londonas filharmoniskā orķestra pirmo čellu Kristīni Blaumani, kuras spēle vienmēr ir izcēlusies ar lielu jūtīgumu, emocionalitāti un ļoti siltu čella toni.

Komponists Kristaps Pētersons stāsta, ka šajā koncertā caur solistu un orķestri ir simboliski atainojis indivīda attiecības un nepārtraukto cīņu ar sabiedrību. Diriģents Atvars Lakstīgala: "Koncerts ir ļoti mūsdienīgs, laikmetīgā stilā rakstīts, un sastāv ne tik daudz no skaistām melodijām kā vairāk orķestra skaņu krāsām un dažādiem dinamiskiem un ritmiskiem efektiem. Tam piemīt mistisks spēks un enerģija, netverama iekšēja vibrācija, zināms hipnotisms, ko var tā īsti uztvert tikai tad, ja izmisīgi nemeklē bieži vien neesošu melodiju, pie kā pieķerties kā pie atbalsta punkta. Pētersons ir ļoti talantīgs un drosmīgs komponists, kurš ļoti labi pārzina orķestra tehniskās un muzikālās iespējas, pateicoties savam orķestra mākslinieka darbam Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra sastāvā."

Otrs skaņdarbs, kas Liepājas Simfoniskā orķestra sezonas atklāšanas koncertā piedzīvos pasaules pirmatskaņojumu ir simfoniskā poēma Ie Elpa – Riharda Zaļupes debija simfoniskās mūzikas žanrā. "Skaņdarbam par pamatu ņēmu citātu no Ričarda Baha grāmatas Kaija vārdā Džonatans Livingstons: "Mēs varam izkļūt no neziņas, mēs varam pārliecināties, ka esam lieliskas, gudras un prasmīgas būtnes! Mēs varam būt brīvi! Mēs varam iemācīties lidot!"" par savu darbu stāsta komponists.

Koncertā klausītāji dzirdēs arī Bēthovena Septīto simfoniju, kas pirmatskaņojumu piedzīvoja tālajā 1813. gadā Vīnes Universitātē paša autora vadībā. Panākumi bija triumfāli, otro daļu nācās pilnībā atkārtot. Arī šodien šī majestātiskā mūzika tiek iekļauta daudzu izcilu kinofilmu skaņu celiņos.

Liepājas Simfoniskā orķestra jaunās sezonas atklāšanas koncerts notiks 21. septembrī plkst.19 Liepājas Latviešu biedrības namā. Biļetes uz koncertu ir nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs. Plašāka informācija: www.lso.lv.

Kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" koncertsezonas atklāšanas koncerts


21. septembrī plkst. 19:00 Lielajā ģildē kamerorķestris „Sinfonietta Rīga” un diriģents Normunds Šnē aicina uz jaunās sezonas atklāšanas koncertu. Orķestra un jauniešu kora „Kamēr...” izpildījumā skanēs lietuviešu jaunās kompozīcijas zvaigznes Justes Janulītes noslēpumainais opuss „Mākoņu vērošana”. Koncerta viesmākslinieka ugunīgā francūža Anrī Demarketa izpildījumā – Dmitrija Šostakoviča ekspresīvais čellkoncerts.

Normunds Šnē saka: „Šostakoviča ģeniālais prāts padara viņa mūziku līdz galam neatšifrētu.Vēl arvien var atrast zīmes, kuras veido vien viņam piemītošu mūzikas krāsu, caurstrāvojumu, mūziku bez atrisinājuma. Man ir ļoti liels prieks, ka Šostakoviča čellkoncertu kopā ar mums atskaņos izcilais franču mūziķis – Anrī Demarkets, kura mūzikas spēlē jūtams frančiem raksturīgais vieglums, dziļums un dramatisms vienuviet. Es ar ļoti lielu nepacietību gaidu mūsu sezonas atklāšanas koncertu.”

Arī šosezon turpinām mūsu aizsākto tradīciju – tikšanos un sarunas ar mūziķiem un orķestra viesiem pirms koncerta Minsteres zālē. Šoreiz uz sarunu esam aicinājuši lietuviešu komponisti Justi Janulīti. Aicinām visus klausītājus plkst. 18 Minsteres zālē baudīt kafiju un klausīties sarunas par mūziku.

Biļetes uz sezonas atklāšanas koncertu iespējams iegādāties Lielās ģildes un visās Biļešu paradīzes kasēs, kā arī internetā. Atgādinām, ka līdz 21. septembrim pārdošanā ir Sinfonietta Rīga jaunās sezonas abonementi.

Ražas svētki Brīvdabas muzejā

Svētdien, 23. septembrī, no pulksten 12.00 līdz 16.00 ar dziesmām, dejām un tradicionālo svētku tirdziņu Latvijas etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā (Brīvības gatvē 440, Rīgā) norisināsies Rudens saulstāvju un Ražas svētki.

Brīvdabas muzeja Ražas svētki ir tradicionāls pasākums, kas iezīmē rudens sezonas sākšanos. Kad dārza darbi apdarīti un sēņu grozi pielasīti, latviešu zemnieki no laukiem un druvām ved mājās dabas veltes. Tad pulcējas kopā Ražas svētkos, lai cits cita izaudzēto aplūkotu, iemainītu vai ko gardu iegādātos garajai ziemai.

Gadatirgus laukumā savus darinājumus piedāvās keramiķi, kokamatnieki, rokdarbnieki. Būs iespējams apskatīt un iegādāties zemnieku dārzos izaudzētos labumus, gaļas un zivju kūpinājumus, kā arī sieru. Tepat varēs nopirkt medu, zāļu tējas un dažādus amatniecības izstrādājumus – groziņus sēņošanai un ogošanai, keramikas izstrādājumus un koka karotes šīs vasaras pēdējā ievārījuma gatavošanai. Cienastā – Ražas zupa no dārza labumiem.

Kamēr vieni tirgosies, citi varēs izlocīt kājas un balsis Lībiešu sētā. Ar muzikāliem priekšnesumiem apmeklētājus priecēs tautas deju ansambļi „Degsme” un „Rīdzenieks”, kā arī folkloras kopa „Tarkšķi”.

Mazākos apmeklētājus radoši izpausties mudinās zīļu un kartupeļu vīriņu darbnīca, bet izstāžu zālē būs apskatāma Māras Muižnieces mākslas skolas audzēkņu izstāde „Piena teka”. Sīkāk internetā: www.brivdabasmuzejs.lv.

Savukārt Jūrmalas brīvdabas muzejā (Tīklu ielā 1a, Lielupē) sestdien, 22. septembrī, pulksten 13.00 visi tiek gaidīti uz Vīna svētkiem. Tajos par labākā vīndara statusu sacentīsies vairāki pašmāju vīna darinātāji. Ar saviem vīna darināšanas noslēpumiem un ieteikumiem dalīsies pieredzējis vīndaris Ričards Ivanovs. Varēsiet garšot, baudīt, izzināt dažādas mājas vīna garšu buķetes un receptes. Varēsiet novērtēt to, kā pa šo gadu klājies „Miķelim” - vīna balonam, kuru piepildīja pagājušā gada Vīna svētkos. Kur ir labs vīns, tur ir arī labs siers! Varēsiet uzzināt un pagaršot, kā kopā sader mājas vīns ar mājās gatavotu sieru.

Visiem par prieku muzicēs un pozitīvu atmosfēru uzturēs mūziķis Normunds Jakušonoks. Kamēr vecāki nodarbosies ar „svarīgām lietām”, bērni varēs Radošajā darbnīcā vērot, iemācīties un paši pamēģināt izgatavot dažādas interesantas lietiņas no zīlēm, čiekuriem, kastaņiem un citām mežā salasītām dabas veltēm. Ieeja Jūrmalas brīvdabas muzejā ir bez maksas. Sīkāk internetā: www.jurmala.lv.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Vārds

2012-09-21 10:24:23

Ziņot

ufff, gribas uz siguldu, siguldu, siguldu :)))

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (4)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv