Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs

Rasa, Rasma, Maira

2. augusts (2013) 00:23

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Gatis Kandis +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (4)

Publicitātes foto

Vien pirms pāris dienām Jūrmalu pameta pēdējie „Jaunā Viļņa” apmeklētāji, tomēr ar to izklaides dzīve šajā pilsētā nebeidzas – šonedēļ Jūrmalā tiek aizvadīta Augstā humora nedēļa, uz kuru sabraukušas ne tikai Krievijas, bet arī pasaules mēroga zvaigznes. Puaro.lv piedāvā brīvdienu ceļvedi, kā arī latviešu komiķa Gata Kanda ieteikumos, kā pavadīt brīvās nedēļas nogales.

Plašākas sabiedrības uzmanību Gatis izpelnījās pēc dalības šovā „Britain's Got Talent”, kurā pats Saimons Kauels viņu nodēvēja par „smieklīgāko no nesmieklīgākajiem komiķiem”. Nu jokdaris savu brīvo laiku izmanto, lai jauniegūto fanu pulku priecētu ar amizantiem video. Tajos viņš veic dažādus eksperimentus – iemēģina prasmi repā, elektrizē savu ķermeni, salīdzina iPhone ar āmuru vai pārbauda savas dotības dažādās nozarēs, tostarp kino.

„Brīvo laiku es labprātāk izmantoju, lai uzspēlētu tenisu, kas ir kļuvis par manis iecienītu sporta nodarbi. Tāpat man pie sirds iet dažādas videospēles vai jebkādas citas ar pulti vadāmas rotaļlietas,” intervijā portālam Puaro.lv atklāj Lielbritānijā dzīvojošais jokdaris. „Šai nedēļas nogalei man plānu vēl nav. Ar brīvdienu plānošanu kopumā neaizraujos, jo parasti vislabākās lietas notiek neplānotas.”

Tikmēr Puaro.lv lasītājiem Gatis iesaka brīvdienas pavadīt pēc pašu ieskatiem, laiku izmantojot lietderīgi, iespējams, attīstot kādu savu talantu vai darot lietas, kas pašiem sagādā prieku.

 
Augstā humora nedēļa Jūrmalā

 

Kūrorta sezonas vidū no 31.jūlija līdz 4.augustam Jūrmalā notiks festivāls «Augstā humora nedēļa», kas veltīts Comedy Club 10 gadu jubilejai.

Pasākuma programmā četri unikāli koncerti un filmēšanas, kurus septembrī pārraidīs telekanālā „ТНТ”, kā arī pieci ekskluzīvi neaizmirstami saviesīgi vakari atjaunotajā elites izklaides kompleksā Havana Club Lounge.

Visas piecas dienas labākajās Jūrmalas skatuvēs skatītājus izklaidēs Krievijas progresīvāka humora radītāji – Comedy Club rezidenti Gariks Martirosjans, Pāvels Voļa, Timurs Batrutdinovs, Gariks «Buļdogs» Harlamovs un citas projekta zvaigznes, televizījas šova Comedy Woman dalībnieces, kā arī labāku TNT telekanāla seriālu zvaigznes.

Bez tam, festivālā «Augstā humora nedēļa» piedalīsies slaveni aktieri, muziķi un sportiski no vairākām valstīm, kā arī īpaši viesi no Holivudas, starp kuriem slavenā Parisa Hiltone.

Katra Festivāla diena – unikāla iespēja kopā ar rezidentiem un citām slavenībām ietvaros piedalīties lielā jubilejas burziņā «Augstā humora nedēļa», kas veltīts Comedy Club 10 gadu jubilejai.

2. augustā – „Comedy Music Style” + «Old Time Party»
Šī pasākuma īpašie visi būs Krievijas estrādes zvaigznes un populārie dīdžeji. Šajā naktī viss būs saistīts tikai ar mūziku. Sprādzienbīstamā maisījumā sajauksies nesen izskanējušie 2000. gadsimta sākuma hīti un populāri mūsdienu ieraksti. Muzikālā kaujā satiksies pēdējās desmitgades slavenākie kolektīvi un izpildītāji.

3. augustā – “Comedy Crazy Style” + «Le Brasilia Party»
Diena bez noteikumiem un kompromisiem. Nevaldāma līksmība ar konkursiem bez aizspriedumiem un neparedzamiem piedzīvojumiem – viss, kas nepieciešams, lai pilnība iegremdētos „Comedy”. Tikai uz vienu nakti Brazīlijas karnevāls no Riodeženeiro pārcelsies uz Jūrmalu. Latīņu mūzika, karstasinīgas skaistules, eksotiski kokteiļi – sajūti Brazīlijas tveici Jūrmalā!

4. augustā – Comedy Sensation Style + «Red Sensation»
Pēdējā diena, kad tiek atklātas visas kārtis. Visi festivāla noslēpumi, jauni Comedy rezidentu joki, īpašie viesi – jums atklāsies viss līdz šim nezināmais. Ugunīga ballīte bez ierobežojumiem. Tieši šajā naktī visiem kļūs pieejams tas, kas līdz šim bija aizliegts.

Vairāk informācijas: http://www.comedyweek.org

Kultūras vasarnīcā Esplanādē 2014 uzstāsies grupa „Very Cool People”


Piektdien, 2.augustā, pl.19.00 kultūras vasarnīcā Esplanāde 2014 piektdienu koncertsēriju ietvaros uzstāsies šobrīd labākā pašmāju jazz/funk grupa „Very Cool People”. Pasākumu vadīs un kā funk DJ spēlēs kultūras portāla „riga2014.org” galvenais redaktors Kaspars Zaviļeiskis. Koncerts bez maksas.

„Very Cool People” ir instrumentālās mūzikas grupa, kura spēlē jazz-funk un fusion mūziku. Grupa cenšas sarežģītu un nopietnu mūziku padarīt viegli uztveramu un saprotamu jebkuram cilvēkam. „Very Cool People” spēlē oriģinālmūziku, kur iekļauj dažādu mūzikas stila elementus.

Puišu grupa savu skanējumu papildina izmantojot netipiskus efektus. Ansamblis iepriekš bieži uzstājās ar diviem bundziniekiem vienlaicīgi, kā arī grupa bieži uzstājas, pieaicinot pamatsastāvam dažādus viesmāksliniekus. „Very Cool People” Esplanāde 2014 uzstāsies šādā sastāvā: Elvijs Grafcovs – (ģitāra), Māris Jēkabsons (saksofonu), Māris Vitkus (taustiņi), Valters Sprūdžs (basģitāra) un Kaspars Grigalis (sitaminstrumenti).

Kultūras vasarnīcā Esplanāde 2014 piektdienu koncertsērija turpināsies līdz septembra vidum ar grupām Oranžās brīvdienas, Goran Gora un Laime pilnīga.

Radoši informatīvā telpa Esplanāde 2014 vasaras garumā ir vieta koncertiem, izrādēm, diskusijām un radošajām darbnīcām. Esplanāde 2014 ir nodibinājuma Rīga 2014 atvērtais birojs, kurā var uzzināt Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmu, un vienlaikus jauna tikšanās vieta pilsētā, kur izvietota  Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasītava, Rīga 2014 informācijas centrs, apmeklētāju ērtībai kafejnīca, apzaļumota terase, kā arī Rīga 2014 partnera Lattelecom nodrošinātais bezmaksas wi-fi internets un brīvpieejas datori. Radoši informatīvajā telpa tapusi pēc arhitekta Austra Mailīša projekta, ko īstenojuši būvnieki Ramirent.


Brīvdabas iestudējums "Bitīt rožu dārziņā"


2.augustā Valmierā un 3.augustā Alūksnē notiks šīs vasaras brīvdabas iestudējums "Bitīt rožu dārziņā". Pēc Ādolfa Alunāna "Seši mazi bundzinieki" motīviem veidotā jautrības luga "Bitīt rožu dārziņā" aizvedīs skatītājus uz tālo 1873.gadu, kad dažus mēnešus pirms pirmajiem Dziedāšanas svētkiem kādā bezrūpīgas un jautras vaļības pārņemtā Latvijas muižā ļaudis mēģina tikt skaidrībā ar jautājumiem, kurus neesam atrisinājuši vēl šodien - kurš īsti mūsu zemē ir saimnieks, kurš tikai mīlnieks un kurš īstens precinieks.

Krāšņo, muzikāli bagāto un tautiski jautrās noskaņās veidoto izrādi iestudējis Nacionālā teātra aktieris un pieredzes bagātākais brīvdabas izrāžu režisors Voldemārs Šoriņš, līdzdarbojoties scenogrāfam Jānim Jansonam, horeogrāfam Albertam Kivleniekam, muzikālajam producentam Atim Auzānam un dramaturgam Kārlim Anitenam kostīmu mākslinieka ampluā.

19.gadsimta latviešus un nelatviešus izrādē spēlēs Voldemārs Šoriņš, Akvelīna Līvmane, Zigurds Neimanis, Jānis Skanis, Jolanda Suvorova, Mārtiņš Brūveris, Ērika Eglija, Alberts Kivlenieks, Marta Līne, Kārlis Anitens, Olga Stupiņa, Anita Levša, Inta Ļaksa, Kaspars Brūvelis, akordeonisti Sergejs Ivanovs un Artūrs Noviks.

Izrādes radošais kolektīvs ir sagatavojis deviņas īpašas dāvanas skatītājiem - lata jubilejas monētu komplektus ar visām 23 atjaunotās Latvijas laikā izdotajām monētām. Katrā pilsētā, kur šogad piestās "Muzikālais teātris 7", izrādes skatītāju vidū tiks izlozēts viens monētu komplekts. Lai piedalītos izlozē, attiecīgajā pilsētā pirms izrādes būs jāmeklē īpašs akcijas flaijeris. Flaijeru skaits un līdz ar to izlozes dalībnieku skaits būs ierobežots.

"Muzikālais teātris 7" viesosies arī 9.augustā Bauskā, 10.augustā Tukumā, 17.augustā Madonā, 23.augustā Ikšķilē un 24.augustā Kuldīgā.

Biļetes iepriekšpārdošanā uz brīvdabas izrādi "Bitīt rožu dārziņā" nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā "www.bilesuparadize.lv", kā arī viesizrāžu norises vietās.

"Muzikālais teātris 7" vasaras brīvdabas izrāžu iestudēšanu sāka 2005.gadā ar mūziklu "Vella kalpi".

Rēzeknē notiks starptautisks laikmetīgās mākslas un mūzikas festivāls "Seven hills fest"


Piektdien, 2.augustā, pilsētas svētku laikā Rēzeknē notiks starptautiskais laikmetīgās mākslas un mūzikas festivāls "Seven hills fest".

Rēzeknē regulāri dažādu projektu ietvaros viesojas ārvalstu jaunieši, iesaistoties gan apmaiņas programmās, gan svētku aktivitātēs. Šogad vairākas idejas apvienotas un, veiksmīgi sadarbojoties, ir tapis starptautiskais laikmetīgās mākslas un mūzikas festivāls "Seven hills fest". Pasākums pulcēs astoņu valstu moderno deju un mūzikas grupas, iepazīstinot ar laikmetīgās mākslas darbiem no sešām valstīm un piedāvājot visdažādākās ielu mākslas izpausmes.

Uz festivālu ieradīsies mūzikas grupas no Tbilisi (Gruzija), Novaras (Itālija), Beļģijas, Atēnām (Grieķija) un Petrozavodskas (Krievija) un deju grupas no Parmas (Itālija), Načodas (Čehija), Albacetes (Spānija) un Jēnas (Vācija). Viesiem pievienosies dejotāji no Rēzeknes un Daugavpils, bet vakara koncertā būs iespēja baudīt arī vietējo mākslinieku grupas "Borowa MC", Sovvaļnīka un grupas "Astro'n'out" uzstāšanos.

Pēcpusdienā gājēju promenādē ikviens būs aicināts iesaistīties mūzikas un deju performancēs. Lielai daļai jauniešu ielu mākslas izpausmes ir pašsaprotamas, tomēr tikpat daudzi, iespējams, pirmo reizi festivāla laikā varēs iepazīt, ko nozīmē "jam sessions" - mūziķu un dejotāju improvizācijas, vai deju batli - deju sacensības. Tāpat arī stila ziņā ārzemju mūziķu izpildījumā būs iespēja dzirdēt gan pop, rok, gan blues-rock, indie rock un citus mūzikas priekšnesumus.

Sadarbībā ar biedrību "Artistence" gājēju promenādē būs izvietoti arī dažādi vides objekti - instalācijas "Zootrops", "Camera Obscura", kas vienkārši un negaidīti atklās mūsdienu laikmetam raksturīgo pašpietiekamību.

Gājēju promenādē varēs vērot arī video programmu "Lāčplēsis, sieviete un vilki", kurā ietverti labākie video mākslas un animācijas darbi no Laikmetīgās mākslas centra arhīva video kolekcijas, kas tapuši laika posmā no 1990. līdz 2013.gadam. Video programma pārsteigs gan ar asprātīgu un komisku saturu, gan ar lieliskiem tehniskajiem risinājumiem, kur ietverti tādu mākslinieku darbi kā Reiņa Pētersona "Orangutan Spectre's United Mens Choir", Kriša Salmaņa "Un ar reizi nāks tas brīdis", Ievas Epneres "Šapito", Kristīnes Kursišas "Sieviete un vilki", Katrīnas Neiburgas "Burvju lietas" un Ērika Boža "Filma bez vārdiem un beigām".

Festivāla ietvaros salonā "Lāde" sadarbībā ar Laikmetīgās mākslas centru būs skatāma arī Latvijas (Arnis Balčus, Aija Bley), Lietuvas (Žilvins Landsberģis, Indre Klimaite), Igaunijas (Kristina Normana, Marge Monko), Somijas (Henriks Dunkers), Ungārijas (Igors un Ivans Buharovi) un Horvātijas (Marijans Crtaličs) mākslinieku darbu izstāde "Tulkojot atsauces", kur dažādās izpausmēs - notikumos, lietās un simbolos – skatītāju uzmanība tiks pievērsta padomju laika nospiedumiem, kas ir klātesoši mūsdienu kultūrā, sabiedrībā, atmiņā un kas joprojām ietekmē šodienu.

Savukārt visi, kuri vēlas sajust pagātnes elpu, aicināti 3.augustā doties uz Rēzeknes pilskalnu un izbaudīt viduslaiku noskaņas, kur Latvijas, Lietuvas, Krievijas un Baltkrievijas vēstures rekonstrukciju klubu sniegumā varēs vērot viduslaiku karotāju cīņas paņēmienu paraugdemonstrējumus, iepazīt ieročus un soda rīkus, mieloties viduslaiku gaumē, mācīties amatnieku meistarstiķus un iepirkties tirdziņā.Turpmāk festivālu iecerēts rīkot katru vasaru.


3.augustā aicina Gulbenes novada svētki


3.augustā Tirzā izskanēs trešie Gulbenes novada svētki "Tirza laika turzā", kuru organizatori ir parūpējušies par dažādām aktivitātēm dažādām gaumēm - bērniem, jauniešiem, literātiem, mūzikas mīļiem, zemniekiem, pirkt un pārdot gribētājiem. Svētkos darbosies dažādas darbnīcas, būs iespēja baudīt mājražotāju produkciju, piedalīties sporta un kultūras aktivitātēs, koncertā klausīties tādus māksliniekus kā Ingus Pētersons, Kristīne Zaharova, Jānis Paukštello. Muzikālajā uzvedumā "Viņi dejoja vienu vasaru" kopā sadejos nepilns simts Gulbenes novada jauniešu un Andra Daņiļeviča vadītā deju grupa "Dzirnas". Speciāli šim uzvedumam tiek gatavots nepilnus 300 kvadrātmetrus liels plosts uz ūdens. Svētku noslēgumā - salūts. Plašāka informācija: http://www.gulbene.lv/index.php/klt/190-nv3Pirmo reizi Valkā - Putu ballīte


Sestdien, 3.augustā no plkst.22.00 - 04.00 Valkas brīvdabas estrādē pirmo reizi notiks Putu ballīte! Ikviens aicināts kārtīgi izdejoties un atpūsties gan putās, gan vienkārši - dejā.

Spēlēs DJ Gunchs, kurš dīdžeja karjeru uzsāka 1996.gadā, sākumā spēlējot ar trīs kasešu magnetofoniem, divām 120W tumbām un vienu disko gaismu. Ar laiku tehnikas komplektāciju ir attīstījis līdz profesionālam līmenim. Bijis rezidents klubos "Trīsstūris", "Relax" un "Aborigēns", pašlaik - rezidents klubā "Sarkans".

Ieeja Putu ballītē: līdz 23.00 - 2 lati (3€), vēlāk - 3 lati (5€). Būs bufete. Par Valkas pilsētas kultūras nama jaunumiem var uzzināt http://www.draugiem.lv/valkaskulturasnams/

Klubu mūzikas festivāls


Sestdien, 3.jūlijā Krustpils saliņā norisināsies " Klubu mūzikas festivāls 2013", kurā visas dienas garumā norisināsies dažādi izklaidējoši pasākumi. Šajā festivālā piedalīsies arī basketbola klubs "Jēkabpils" un meklēs "3-punktu karali".

"3-punktu" karaļa meklējumi sāksies ap plkst. 16. Šī konkursa uzvarētājs iegūs balvu - pagājušās sezonas BK "Jēkabpils" spēlētāja P.J. Hila formu. Tāpat klātesošajiem būs ne vien iespēja iepazīties ar kluba jauno spēlētāju Entoniju Bukeru, bet arī laimēt viņa fotogrāfiju ar autogrāfu.

Kamēr tiks meklēts "3-punktu karalis" un izvēlēta tā persona, kas laimēs balvu no Entonija Bukera, atbalstu konkursu dalībniekiem sniegs BK "Jēkabpils" karsējmeitenes. Pie jau esošajām karsējmeitenēm varēs iegūt visu nepieciešamo informāciju par gaidāmo atlasi, kas notiks 12.augustā, Jēkabpils Tautas namā.

Pagājušajā gadā "Klubu mūzikas festivālā" klātesošie tika aicināti sacensties ar BK "Jēkabpils" basketbolistiem dažādās aktivitātēs. Toreiz atsaucība bija visai liela, neskatoties uz sliktajiem laikapstākļiem. Šogad klubs cer sastapt vēl kuplāku atbalstītāju pulku.

"Klubu mūzikas festivālā 2013" apmeklētājiem būs iespēja gūt jaunas zināšanas un iespaidus par dažādiem klubu mūzikas veidiem, kā arī iepazīt izklaides un atpūtas pakalpojumu jaunumiem.

"Klubu mūzikas festivāla 2013" dienas aktivitātes sāksies jau plkst. 13, savukārt vakara daļa, kurai ir noteikta ieejas maksa, sāksies plkst. 18. Basketbola kluba "Jēkabpils" aktivitātes sāksies neilgi pēc plkst. 16.

Ventspilī notiks pilsētas svētku ieskaņas pasākumi


Piektdien, 2.augustā, plkst.17 Ventspils Nikolaja evaņģēliski luteriskajā baznīcā noritēs ekumēniskais dievkalpojums. Šoreiz dievkalpojumu bagātinās kontrtenora Sergeja Jēgera un ērģelnieces Diānas Jaunzemes sniegums. Plkst.19 Rātslaukumā uz skatuves kāps "Latvian Blues Band" un tiks sumināti pilsētas domes Lielās balvas un balvu ieguvēji. Tie ventspilnieki un pilsētas viesi, kuriem tuvākas izklaides kantri stilā, tiks gaidīti Piedzīvojumu parkā.

Sestdienā, 3.augustā, sāksies ar tradicionālo svētku gājienu. Rātslaukumā ikvienu interesentu gaidīs Grāmatu svētki un savu jaunāko veikumu piedāvās Ventspils jaunie literāti un Rakstnieku mājas rezidenti. Amatu mājas laipnie saimnieki ierādīs batikošanas, aušanas un zīda apgleznošanas prasmes, bet Livonijas ordeņa pils pagalmā būs iespēja izjust senatnes elpu, piedaloties Kurzemes un Zemgales hercogistes laikam raksturīgās nodarbēs.

Lielajā laukumā un Reņķa dārzā muzicēs un dančus griezīs Ventspils amatiermākslas kolektīvi, bet Dzirnavu laukumā uzstāsies pilsētas mazākumtautību kolektīvi.

Kā ik gadu, Ostas ielas promenādē oriģinālus un košus ziedu paklājus veidos XIII Baltijas ziedu paklāju festivāla dalībnieki. Visas dienas garumā darbosies Latvijas amatnieku darinājumu tirdziņš un brīvdabas kafejnīcas. No plkst.13 līdz 17 ventspilniekus un pilsētas viesus ar skanīgiem priekšnesumiem un radošajām darbnīcām priecēs Ritma svētki. Muzicēs grupas "Triānas parks", "Sound Poets" un "Re:Public". Dienas gaitā notiks militāro vienību ekipējuma un tehnikas prezentācijas, bet sporta mīļotājiem būs iespēja vērot Latvijas spēkavīru čempionāta superfinālu.

Vakara muzikālā programma Ostas ielas promenādē atsāksies plkst.19.30, kad uz skatuves izskanēs gruzīnu grupas "The Shin" un latviešu mūziķu Valta Pūces, Kristīnes Kārkles-Puriņas un Ilonas Haņinas kopprojekts, kā arī Ritma svētku noslēguma koncerts. Savukārt par Ventspils Pilsētas svētku eksotiskāko notikumu noteikti kļūs jamaikiešu grupas "Inner Circle" uzstāšanās, kas noslēgsies ar svētku uguņošanu.

Notiks arī balle Reņķa dārzā, kur apmeklētājus no plkst.23 līdz pat rīta gaismai izklaidēs grupa "Otra puse", grupas "100.debija" solists Agris Semēvics, kā arī īpašie viesi no Itālijas - grupa "Love Italy".

Svētku pēdējā dienā, 4.augustā, Piejūras brīvdabas muzejs aicinās apmeklēt Seno amatu dienu. Uz ziepju burbuļu salūtu un dzimšanas dienas torti mazos apmeklētājus ielūgs Bērnu pilsētiņa un bērnu parks "Fantāzija". Pārventas bibliotēkā un Livonijas ordeņa pils pagalmā izskanēs muzikāli priekšnesumi, bet svētku noslēguma koncerts plkst.16 notiks teātra namā "Jūras vārti", kur muzicēs Liepājas Simfoniskais orķestris, kamerkoris "Collegium Vocale Ventspils", kā arī solisti Sonore Vaice un Viesturs Jansons.


Dobeles pilsdrupās notiks Senās pils svētki


2013.gada 3.augustā Senās pils svētki Dobelē. Svētku moto: "Nāc uz pili spēlēties!"

16:00 - PILS SVĒTKU ATKLĀŠANA PILSDRUPĀS!

No 16:30 līdz 20:00 piedāvājam
senās spēles - kopā ar seno cīņu un dzīvesveida rekonstrukcijas klubu "HEILIGENBERG" un Dobeles muzeju
bērnu spēles-piedāvā rotaļu apvienība "Pasaku nams" un muzejs.
garšu spēles -piedāvā P.Upīša piemiņas muzejs un dārzs, Jaunpils Pils izbraukuma krodziņš, Dārta no hercogienes ārstniecības augu dārza.
kustību spēles - Teātra sports Ditas Leinertes vadībā, izzinoša pastaiga ar pilsdāmu vai pilskungu pa pili 16:30 un 19:30.
vīru spēles- piedāvā b-ba"PWC-PWO Latvija paraugdemonstrējumi, prezidents Raivo Čaps
sievu spēles- kopā ar Amatu mājas amatniecēm
kāršu spēles- Ivara Dombrovska vadībā (spēlēsim "Zoli","Cūkas","Melno Pēteri" utt.)
tērpu spēles- pārtapt palīdzēs Dobeles vēstures b-ba (maksas pasākums)
smilšu spēles- piedāvā b-ba"Taurenītis"
muzikālās spēles:

17:00 - Koncerts jaunībai un priekam! Jauniešu popgrupa "Rondo GS".

20:00 -Koncerts "Latviešu estrādes vintage" grupas "Neaizmirstulītes"sniegumā. Mūs priecēs četras koķetas meitenes un 7 švītīgi muzicējoši puiši,kuru repertuārā ir nepelnīti piemirstās tādu komponistu kā J.Sildega,R.Ores,E.Īgenbergas,A.Kublinska un R.Paula dziesmas!

22:00- 02:00 Balle kopā ar deju grupu: "SaVējie".

Visas izklaides bez maksas.


Kuldīgas novadā norisināsies starptautiska fotogrāfijas vasaras skola


Sestdien, 3.augustā, Kuldīgas novada Pelču pilī sāksies ikgadējā starptautiskā fotogrāfijas vasaras skola "International Summer School of Photography" (ISSP), bet no svētdienas, 4.augusta, norisināsies vakara lekciju programma par fotogrāfiju, uz kuru aicināti visi interesenti.

Fotogrāfijas vasaras skolā jaunos fotogrāfus izglītos pasaulē pazīstami fotomeistari. ISSP laikā ikviens fotogrāfijas interesents ir aicināts uz lekciju un prezentāciju programmu, kurā ik vakaru no 4.augusta līdz 9.augustam uzstāsies ISSP meistari un uzaicinātie viesi.

Fotogrāfijas vasaras skolā šogad piedalīsies 72 fotogrāfi no 24 pasaules valstīm, kuri atlases kārtībā guva iespēju piedalīties vienā no sešām meistarklasēm.

Šogad ISSP meistardarbnīcas vadīs māksliniece un pasniedzēja Estere Teihmane, viens no pazīstamākajiem ASV laikmetīgajiem fotogrāfiem Tods Haido, fotožurnālists Jurijs Kozirevs kopā ar izdevuma "Russian Reporter Magazine" fotoredaktoru Andreju Poļikanovu, atzītā Somijas pašportretiste Elina Broterusa, fotogrāfijas kurators un fotogrāmatu speciālists Teuns van der Heidens un Francijas fotožurnālistikas pārstāvis Jans Morvans.

Katru vakaru Pelču pilī notiks publiskās lekcijas un radošās tikšanās, uz kurām ISSP organizētāji aicina visus, kam interesē fotogrāfija. Lekcijas notiks angļu valodā.Turaidā Pils dienā - 25 gadu arheoloģisko ekspedīciju dalībnieku salidojums


Katru gadu augusta pirmajā svētdienā Turaidā tiek svinēta Pils diena, kas šogad, godinot izcilo arheologu Jāni Graudoni viņa simtgadē, organizēta kā Turaidas pils arheoloģisko ekspedīciju (1976.-2000.) dalībnieku salidojums. Turaidas pils izpēti no 1976. gada līdz 2000. gadam 25 gadu garumā vadījis arheologs Jānis Graudonis. Šajā laikā arheoloģisko izrakumu darbā Turaidā piedalījušies ap 1800 jauniešu no dažādām Latvijas vietām. Daudzi no Jāņa Graudoņa vasaras arheoloģisko ekspedīciju skolniekiem tagad ir Latvijā atpazīstami arheologi, vēsturnieki, sabiedrībā slaveni dažādu profesiju pārstāvji, viņu vidū ir arī Latvijas Republikas Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Turaidas pilī 4. augustā no plkst.13.00 aicināti pulcēties visi, kas vasarās no 1976.gada līdz 2000. adam piedalījušies Turaidas pils arheoloģiskajā izpētē arheologa Jāņa Graudoņa vadībā, lai satiktos, iepazītos ar saglabāto mantojumu, ekspozīcijām, gūtu svētku sajūtas kopā ar savām ģimenēm un dalītos atmiņās par kopīgo veikumu.

Vēsturiskās atmiņas uzturēšana ir viens no pamatakmeņiem nacionālās identitātes veidošanā. Arheoloģijas, arhitektūras un kultūras piemineklis - Turaidas viduslaiku pils - ir Latvijas kultūras mantojuma atpazīstamības zīmols, kas kļuvis arī par Latvijas tūrisma zīmi un ir atpazīstams Eiropā, kā arī daudzu gadu garumā kļuvis par populāru kultūrtūrisma objektu pasaules mērogā. Ikviens, kas piedalījies Turaidas pils vēstures izpētē, ar savu darbu un ieinteresētību ir sniedzis savu pienesumu kultūra mantojuma saglabāšanā.

Pieteikšanās salidojumam pa tālr. 67971402 vai rakstot: [email protected] Arheoloģisko ekspedīciju dalībniekiem un viņu ģimenes locekļiem pasākuma apmeklējums un ieeja Turaidas muzejrzervātā bez maksas.

Laba daba
 

Šajā nedēļas nogalē, 2. un 3. augustā, Līgatnes novada Ratniekos norisināsies viens no atmosfēras ziņā vispatīkamākajiem pašmāju mūzikas festivāliem - Laba daba. Šogad tajā uzstāsies dažādi atpazīstami ārvalstu mākslinieki, kā arī atzīti pašmāju mūziķi.

Šogad festivālā uzstāsies amerikāņu ska mūzikas novirziena leģendas The Toasters, kas ir vecākā šā žanra grupa ASV.

Tāpat uz Laba daba skatuves kāps arī kolektīvs Barto no Sanktpēterburgas, kas fanu atbalstu iemantojuši, pateicoties savu dziesmu tekstu tiešumam un kritikai, kas viņu mūzikā veltīta Krievijas varas orgāniem un pastāvošajai politiskajai kārtībai.

Pēc pāris grandiozu koncertu sniegšanas Rīgā, Latvijā ar akustisku koncertu atgriezīsies arī vācu kulta grupa Deine Lakaien. Šī apvienība uzstājas salīdzinoši reti, līdz ar to «Laba daba» saviem apmeklētājiem sniegs ekskluzīvu iespēju redzēt un dzirdēt ekstravagantās frizūras un melanholiskā baritona īpašnieku Aleksandru Veljanovu.

No pašmāju mūziķiem šogad uz Labas dabas skatuvēm varēs redzēt vairākas vietējās mūzikas leģendas - Jumprava, Zig Zag, Inokentijs Mārpls, Pienvedēja Piedzīvojumi un Baložu Pilni Pagalmi.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

luzeriem

2013-08-02 14:35:37

Ziņot

Neizdevušamies festivāls Laba Daba - pašā apakšā.

Ei

2013-08-02 13:33:57

Ziņot

Un kur Laba Daba???

2013-08-02 12:42:55

Ziņot

jebkurš kam ir izdevies sasmīdināt kauelu ir pelnījis cieņu :)

Vārds

2013-08-02 11:46:50

Ziņot

bāc, nu tāds jefiņš :D

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv