Ceturtdiena, 2021. gada 17. jūnijs

Artis, Artūrs

17. augusts (2012) 10:02

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka brāļi Reizenbergi +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (5)

No Andra Reizenberga personīgā arhīva, Puaro.lv un publicitātes foto

Šonedēļ savu dzimšanas dienu svin gadsimtiem apdzejotā un apdziedātā, teikām apvītā Latvijas galvaspilsēta Rīga. Par godu tās jubilejai šogad, tāpat kā citus gadus, paredzēta plaša un daudzveidīga svētku programma. Pilsētas iedzīvotāji un tās viesi beidzot sagaidījuši Rīgā atgriežamies grupu Prāta Vētra, kura šeit noslēgs savu vērienīgo koncerttūri „Vēl viena klusā daba”. Bet tas vēl nav viss. Kā jau ierasts, Puaro.lv saviem lasītājiem piedāvā arī alternatīvas izklaides iespējas, kuras ik nedēļu iesaka sabiedrībā labi zināmas personas. Šoreiz savos noslēpumos dalās atraktīvie dvīņu brāļi, vieni no mūsmāju labākajiem un pieprasītākajiem bārmeņiem – Andris un Inguss Reizenbergi. Jo kurš gan cits labāk par viņiem saprot, ko nozīmē īstas ballītes?

„Sveiciens visiem Puaro.lv lasītājiem! Mums ir prieks, ka varam ar jums dalīties savos ieteikumos, kā pavadīt šo nedēļas nogali un ne tikai, jo daudzu profesiju pārstāvjiem, tāpat kā bārmeņiem, nedēļas nogales nereti ir darba dienas, un mums brīvdienas ir tad, kad daudzi dodas uz darbu. Lai kā mums to negribētos atzīt, bet ir klāt pēdējais vasaras mēnesis, un laikapstākļi mūs nav lutinājuši, tāpat kā citus gadus, un jau pēc dažām nedēļām klāt būs rudens, kas arī vasarā ik pa brīdim
atgādināja par sevi.

Mums ar brāli brīvdienas bieži nesakrīt kopā, jo brālis jau kādu laiku strādā kompānijā Gemoss, kur rūpējas par mārketinga aktivitātēm, un ir arī  pasaulē atzītā sīrupa Monin vēstnieks Latvijā. Viņa darba brīvdienas ir nedēļas nogalēs, tieši tad, kad man kokteiļbārā-restorānā „BBārs-Restorāns” ir darbīgākās dienas, un kopā ar kolēģiem rūpējamies par viesu atpūtu. Protams, arī man ir brīvdienas kādā sestdienā vai svētdienā, kad varam kopīgi atpūsties, vienīgi tad, ja nestrādājam un nepriecējam kāzu vai citu svētku svinētājus, kuru vasarā netrūkst. Jāteic, arī tas mums ir kā atpūta, jo vienmēr uz svinību norises vietu cenšamies aizbraukt kādu stundu ātrāk un apskatīt vietējo pilsētu, mazpilsētu vai vienkāršu lauku pagastu, kuri ir neiedomājami skaisti. Pateicoties tam, mēs esam izzinājuši un bieži apmeklējuši dažādas Latvijas pilis, muižas, neskaitāmus viesu namus un satikušies ar jaukiem cilvēkiem, kuri vēl vairāk ļauj iepazīt vietējo dzīvi, viņu kultūru, par ko vienmēr priecājos, jo neviena grāmata vai filma nespēj parādīt to, ko patiesi cilvēki spēj pastāstīt par notikumiem! Allaž pārliecinos, ka Latvija ir skaistākā valsts pasaulē. Tāpēc noteikti iesakām atpūsties, apmeklējot skaistās Latvijas vietas, jo tādu ir patiesi daudz, turklāt daudzas no tām nemaz plašākai publikai nav zināmas. Piemēram, Rideļu Dzirnavas, kur šogad jau esmu bijis vairākas reizes,” uz Tukuma pusi rosina doties Andris.

„Vasarā cenšamies biežāk aizbraukt uz dzimto Dundagu, vienmēr braucam gar skaisto Kurzemes jūru, cauri visiem mazajiem jūras ciematiem un mazpilsētām, lai gan tas nav taisnākais ceļš, bet tā ir pavisam cita pasaule un laba atpūta. Vienmēr apstājamies un nobaudām gardās vietējo iedzīvotāju kūpinātās zivtiņas, kas ir neatņemama atpūtas sastāvdaļa, kad braucam uz Dundagu, jo tās ir bērnības atmiņas par to, kā savulaik vasarā mājās vienmēr bija žāvēta butīte, kādas Rīgā diemžēl
nekur nevar nopirkt.  Prieks, ka joprojām to garša ir tāda pati, kā bērnībā,” jūsmo Inguss.

„Noteikti iesakām arī jums visiem apmeklēt Dundagu, apskatīt Dundagas pili, pieminekli „Krokodils”, kurš ir veltīts Dundagā dzimušam un augušajam krokodilu medniekam, kurš savu dzīvi nodzīvoja Austrālijā, medījot krokodilus un dzīvojot alā, kas joprojām ir viens no tūristu iecienītiem apskates objektiem Austrālijā, Interesanti ir tas, ka filma „Crocodile Dundee” veidotāji iedvesmojās tieši no viņa! Turpat netālu ir arī Slīteres bāka, Slīteres rezervāts un Kolkas rags,” stāsta brāļi.

„Ne vienmēr brīvdienās dodamies ārpus Rīgas, un, ja nav brīva visa
diena, bet tikai vakars, neatņemama atpūtas sastāvdaļa vasarā ir pludmales volejbols, kas mums ar draugiem jau ir kļuvis par tradīciju. Nu jau kādus sešus gadus vasarā katru nedēļu cenšamies vismaz divas reizes izrauties uz pludmali tepat Jūrmalā un kārtīgi izspēlēties ar bumbu. Bet tā nopietni, pēc noteikumiem, drīz varēsim sastādīt konkurenci mūsu izlases spēlētājiem!” – nosmej Andris. „Šad tad piedalāmies arī amatieru turnīros un bārmeņu sacensībās, kas katru gadu notiek sporta centrā „Brazīlija”. Pēc volejbola atpūtas jūrmalā vienmēr ejam nopeldēties jūrā, kam seko vakara pasēdēšana kādā no mazajām jūras krasta kafejnīcām. Žēl, ka šogad to sanāca izbaudīt tik reti, jo laika apstākļi ieviesa savas korekcijas un mēs nevarējām atpūsties, spēlējot pludmales volejbolu tik bieži, cik gribētos,” viņš atzīst, tomēr rosina arī citus brīvdienas pavadīt, nododoties fiziskām aktivitātēm draugu un ģimenes lokā. 

„Vēl viena tradīcija, bet nav tik bieža, kā gribētos, mums ir pirts apmeklēšana, kad rudenī ar draugiem braucam uz Grobiņu pie drauga vecāku ģimenes, kur katra reize ir kā jauns piedzīvojums, jo vienmēr viņi mūs sagaida ar pārsteigumiem, pēc kuriem seko kārtīga pēršanās īstā lauku pirtī. To pavada nakts pelde un brīvdabas kino skatīšanās vai radio klausīšanās. Pirtiņa atrodas meža vidū, tāpēc tas vienmēr ir patīkams piedzīvojums, atpūta, kuru nekur citur ne par kādu naudu nenopirkt. Braucam arī uz pirti pie draugiem Inčukalnā. Vienmēr, iebraucot pilsētā, tur plīvo Draugu karogs, kuru mēs uzdāvinājām. Mēs iesakām biežāk atrast laiku saviem draugiem un censties aizbraukt pēc iespējas biežāk uz pirti un kārtīgi izpērties, tā būs lieliska atpūta un dos jaunus spēkus lieliem darbiem.”

„Šajā nedēļas nogalē iesaku tiešām no sirds atpūsties un izdarīt ko tādu, ko jau sen esi vēlējies. Iesaku doties pārgājienā, braukt ar riteni un palikt kādā jaukā namiņā, teltī pie jūras vai pie kādas citas ūdens krātuves, noteikti apceļojiet Latviju, dodieties ārpus pilsētas, jo tā vēl vari sajust vasaras smaržu un garšu, un neaizmirsti, ka šonedēļ Rīga svin savus svētkus. Aicinu apciemot Rīgu un apskatīties daudz jaunu vietu, svinēt svētkus kopā, atnākt ciemos pie manis uz „BBārs-Restorāns” un lieliski pavadīt laiku!” – rosina Andris.


BRĪVDIENU CEĻVEDIS
 

Rīgas pilsētas svētki


No 17. līdz 19. augustam rīdzinieki un viesi aicināti piedalīties Rīgas svētkos. Tajos iecerēti ap 60 dažādi pasākumi vecpilsētā un pilsētas centrā, Bastejkalnā, Vērmanes dārzā, Doma dārzā, Ziedoņdārzā, Strazdumuižas parkā, Pārdaugavā, Mežaparkā, lidlaukā „Spilve”, 11. novembra krastmalā un citviet pilsētā.

Mūzikas, mākslas, teātra un dejas izrādes notiks gan pilsētas ielās un laukumos, gan baznīcās, muzejos un kultūras centros. Neizpaliks pasākumi sportisku aktivitāšu cienītājiem uz zemes, ūdens un gaisā. Varēs iepazīties ar senām amatu prasmēm, bet   Hanzas tirgū iegādāties dažādus izstrādājumus.


Rīga – Hanzas pilsētu savienībā

Šogad svētki veltīti 730. gadadienai kopš Rīgas iestāšanās Hanzas pilsētu savienībā. Mainoties gadsimtiem, nemainīga ir palikusi Hanzas savienības kultūrvēsturiskā nozīme pilsētas attīstībā, tāpēc 18. un 19. augustā Rātslaukumā būs atvērtas Hanzas savienības pilsētu – Valmieras, Kokneses, Straupes, Limbažu, Rostokas, Tallinas, Tartu, Kauņas un Veļikijnovgorodas prezentāciju teltis, kurās varēs iepazīties ar šo pilsētu piedāvājumu. Doma laukumā Latvijas amatnieki tirgosies ar saviem darinājumiem un demonstrēs amatu prasmes. Laukumā pie Sv. Pētera baznīcas būs autentisks viduslaiku tirgus, bet Esplanādē Garšas meistaru iela ar gardu un veselīgu pārtiku.

Svētki Rīgas ielās

Sestdien, 18. augustā, Alberta ielā apmeklētājiem būs iespēja iejusties 20. gadsimta sākuma atmosfērā un satikt kolorītus jūgendstila laika tēlus, kas izspēlēs teatralizētas ainiņas un muzikālus priekšnesumus. Varēs izlocīt kājas dančos un baudīt atspirdzinājumus senlaicīgā bufetē.

Skārņu ielu 19. augustā varēs atpazīt pēc maizes smaržas. Maizes svētkos varēs nogaršot un iegādāties daudzveidīgus maizes izstrādājumus.

18. augustā Rīgas ielās jau tradicionāli notiks seno automobiļu parāde «Rīga Retro 2012». Parādes braucienu skatītāji redzēs maršrutā no Eizenšteina ielas līdz Kalpaka bulvārim, kur auto izvietosies arī spēkratu izstādei.

Pasākumam „Ielu mūzikas diena” dalību pieteikuši ap 300 dalībnieku, kuru muzicēšanai organizatori nav ierobežojuši ne vecumu un muzikālo izglītību, ne spēlējamo instrumentu klāstu. Sestdien, 18. augustā ielu muzikanti muzicēs pie Zviedru vārtiem, Audēju, Vaļņu, Kaļķu, Torņa, Tirgoņu, Skārņu ielā, Berga Bazārā, Kalnciema kvartālā, bet noslēguma koncerts notiks Bastejkalnā.

Svētdien 11. novembra krastmalā Rīgas svētku dalībniekus visu dienu priecēs programma „Rīgas spēles un gaviles” ar aviācijas šovu „Riga Freestyle Aerobatic Master Cup”, radiovadāmo modeļu un pūķu pilotu paraugdemonstrējumiem, heliosfēru šovu, bruņinieku cīņām, tautā iemīļotu aktieru, kā arī ar  muzikālo, deju un cirka  kolektīvu piedalīšanos. Vakarā, plkst.21.30 svētku rīkotāji visus aicina uz vakara kulmināciju – Uģa Prauliņa koncertuzveduma „Rīga, mana baltā Rīga”  pirmo publisko atskaņojumu un svētku uguņošanu, kas sāksies plkst. 22.45. Uzvedumā piedalīsies 800 izpildītāju: solisti Ance Krauze,  Zigfrīds Muktupāvels, Rīgas kamerkoris „Ave Sol”, apvienotais Rīgas jauktais koris, apvienotais Rīgas deju kolektīvs, instrumentālā grupa Uģa Prauliņa vadībā u.c.. Diriģenti: Romāns Vanags, Ivars Cinkuss un Ints Teterovskis.

Vērot ekstrēmus paraugdemonstrējumus vai startēt pašiem

18. augustā Uzvaras parks atdzīvosies skeitborda, slaloma un skeitborda „game of skate” sacensībām, notiks paraugdemonstrējumi slalomā un augstlēkšanā ar skrituļslidām. Notiks arī  sacensības riteņbraukšanā bērniem un skeitrollingā. Startam tautas skrējienā „Mārupīte” distancēs no 500 metriem līdz 6 kilometriem dalībnieki var pieteikties kā iepriekš, tā arī sacensību dienā; pat no sešu gadu vecuma.

17. un 18. augustā Biķernieku trasē risināsies šī gada vērienīgākās autošosejas sacensības Baltijā – „Riga Summer Race 2012". Šajā trasē klātesošie redzēs ne vien Baltijas ātrākos autošosejas pilotus, bet arī vairākus vadošos Latvijas drifterus, kuri skatītājus priecēs ar atraktīvu šovu.

Rīgas kanālā pie Nacionālās operas skatītājus vienaldzīgus neatstās airēšanas svētku „Nāc un airē!” tautas klases,  kā arī Olimpisko un pasaules čempionu starti. Bez sportiskām kaislībām neiztikt arī Ostas svētku atraktīvajos «Kanāla regates» un diennakts basketbola turnīra «Krastu mačs» pasākumos.

„Mumiy Troll koncerts”

Rīgas svētku laikā, 19. augustā, „Arēnā Rīga” koncertēs Krievijas grupa „Mumiy Troll”, kuras uzstāšanos iesildīs grupa „Run Run Run” no ASV un „Losers” no Lielbritānijas.  Uz šo pasākumu biļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā.

Šajās dienās Doma laukumā un pie Laimas pulksteņa darbosies Rīgas svētku informācijas teltis. Jau šobrīd plašā svētku programma pieejama interneta vietnēs www.rigassvetki.lv un www.kultura.riga.lv. Aktuālajai informācijai par svētku aktualitātēm iespējams sekot arī sociālajos tīklos «www.twitter.com/rigassvetki», «www.facebook.com/RigasSvetki» un «www.draugiem.lv/RigasSvetki».

18. un 19. augustā sabiedriskais transports Rīgā būs bez maksas.


Noderīga informācija Prāta Vētras koncertu apmeklētājiem


Šo piektdien, Rīgā, Skonto stadionā notiks Prāta Vētras koncerttūres “Vēl viena klusā daba” noslēguma koncerts.

Biļešu cena stāvvietās Ls 20, sēdvietās Ls 20 – 30  pašlaik pieejamas www.ekase.lv un tirdzniecības centrā Spice. Koncerta dienā  biļetes Spicē būs iespējams iegādāties līdz plkst. 13:00,  Interneta veikalā www.ekase.lv - līdz 16:30. Biļetes koncerta dienā Skonto Stadionā būs iespējams iegādāties divās kasēs – pie ieejas no E.Melngaiļa un Hanzas ielas. Kases pie koncerta norises vietas būs atvērtas no 15:00 un cena stāvvietās maksās Ls 20.

Aicinām neiegādāties biļetes “no rokas”. Esiet uzmanīgi  elektroniskās biļetes var viegli nokopēt, bet pasākuma teritorijā tiks ielaists tikai pirmās ebiļetes uzrādītājs. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja koncertā pieaugušā pavadībā bezmaksas.

SĀKUMS. Ieeja koncerta teritorijā no plkst. 17.30. Pirms īpašajiem viesiem “The Sound Poets”  plkst. 18:30 ar DJ setu uzstāsies Radio 101 rīta programmas vadītājs Toms Grēviņš. “The Sound Poets” uz skatuves kāps 20:30. Beigas a plkst. 23.45. Nāciet uz koncertu laikus – nebūs jāstāv rindās pie ieejas un varēsiet iepazīties ar Prāta Vētras jauno T-kreklu kolekciju! Kafejnīcas un suvenīru tirdzniecības varēs norēķināties arī ar norēķinu kartēm.

IEEJA koncertā tiek organizēta no E.Melngaiļa un Hanzas ielas. Swedbank un Mastercard karšu īpašniekiem paredzētās ieejas būs īpaši norādītas. Koncerta teritorijā aizliegts ienest profesionālu foto un video tehniku, lietussargus, ieročus, sprāgstvielas un citus priekšmetus, kas var apdraudēt pārējo apmeklētāju ērtības vai drošību, piemēram, nažus, gāzes baloniņus, stikla priekšmetus, kā arī narkotikas, pārtikas produktus, alkoholiskos un bezalkoholiskos dzērienus, lielgabarīta priekšmetus un dzīvniekus. Aizliegts koncerta teritorijā veikt jebkādas ar organizatoru nesaskaņotas mārketinga/reklāmas aktivitātes.

TRANSPORTS. Informējam, ka  17.08.un 18.08. no plkst. 17:00 – 01:00 būs slēgtas-  E.Melngaiļa iela, posmā no Zaļās līdz Strēlnieku ielai un Hanzas iela, posmā no Vesetas līdz Strēlnieku ielai.  Aizliegts apstāties un stāvēt no 17.08. plkst. 8:00 – 19.08. plkst 8:00 E.Melngaiļa ielā, posmā no Valdemāra līdz Strēlnieku ielai.


"Aureum Tempus Ensemble" koncerts Liepājā


17. augustā festivāla VIA BALTICA ietvaros ar savu debijas koncertu viesosies jauna starptautiski atzītu mūziķu apvienība Aureum Tempus Ensemble. Šajā kameransamblī apvienojušies pazīstamā latviešu vijolniece Eva Bindere, altista spēles virtuozs no Maskavas Maksims Novikovs, daudzu konkursu laureāte, pianiste no Berlīnes Anastasija Drančuka un vācu klarnetists Endijs Mailss.

Vairākas amizantas nejaušības, piemēram, iepazīšanās dzelzceļa stacijā un sarunas sociālajā tīklā facebook.com, kopā savedušas mūziķus no dažādām valstīm, kuri pēc pirmās kopīgās muzicēšanas sapratuši, ka viņus vieno ne tikai ļoti liela vēlme spēlēt kamermūziku, bet arī līdzīgi uzskati par mūziku un augstajiem atskaņojuma kvalitātes standartiem.

Aureum Tempus Ensemble savā Liepājas koncertā piedāvās krāsainu un interesantu programmu, kas ne pārāk bieži dzirdama koncertzālēs. Mūziķi atskaņos M. Bruha, B. Bartoka un A. Pjacollas kompozīcijas. Būs dzirdamas arī P. Karmanova komponētie skaņdarbi „Otrais sniegs stadionā” un „Dažādais lietus”.

Vijolniece Eva Bindere pēc J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas absolvēšanas studējusi arī ASV un Šveicē. Pēc G. Krēmera uzaicinājuma viņa kļuvusi par koncertmeistari orķestrī „Kremerata Baltica”, un šī sadarbība vainagojusies ar prestižo Grammy mūzikas balvu. Kopā ar kolēģiem nodibinātais stīgu kvartets „Euphonia” 2007. gadā ieguva Latvijas Lielo mūzikas balvu. Eva vienmēr īpašu uzmanību pievērsusi kamermūzikai. Dažādos sastāvos Eva muzicējusi kopā ar pianistu V. Šimku, čellistiem Jo-Jo-Ma, S. Gabetu, K. Blaumani un daudziem citiem. Kopš 2008. gada Eva strādā J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā par vijoļspēles pedagogu, sniedz meistarklases visā Eiropā, kā arī piedalās dažādu konkursu žūrijās.

Maksims Novikovs 1993. gadā kļuva par pasaules slavenā altista, profesora Jurija Bašmeta studentu P. Čaikovska Maskavas Valsts konservatorijā. Jau kā students Maksims pierādījis sevi kā spilgtu un izcilu izpildītāju klasiskā un jo īpaši mūsdienu mūzikā. Šobrīd kā solistu pie sevis Maksimu labprāt aicina daudzi orķestri visā Krievijā, Eiropā un Āzijā. M. Novikovs regulāri sniedz meistarklases Erevānā, Honkongā, Pekinā, Šanhajā, Omskā un citur. Novikovs spēlē 19. gadsimta itāļu meistara Enriko Čeruti izgatavoto instrumentu.

Klarnetists Endijs Mailss pazīstams kā mūzikas robežu nojaucējs un jaunu tiltu būvētājs. Savā „mežonīgajā” radošajā pagātnē mūziķis bijis gan saksofonists rokgrupā, gan stabulētājs folkloras kopā, gan klarnetists dažādos džeza sastāvos, gan solo klarnetists filharmonijas orķestrī. Šī pieredze ļauj mūziķim ērti justies dažādos mūzikas žanros, tos kombinēt un pārvietoties starp tiem bez piepūles. „Klarnetes Marko Polo” Endijs Mailss daudz laika velta kamermūzikai, bieži uzstājas kā solists un ir ļoti pieprasīts skolotājs visā pasaulē.

Savukārt jaunā pianiste Anastasija Drančuka ir dzimusi muzikālā ģimenē 1989. gadā Kazahstānā. 2001. gadā viņa pārcēlās uz Berlīni, lai studētu Hansa Eislera Mūzikas augstskolā, pēc tam sekoja studijas Juliusa Šterna Institūtā, Berlīnes Mākslas Universitātē, kā arī Ķelnes mūzikas augstskolā. Viņa ir vairāku Vācijas fondu stipendiāte un vairāku konkursu laureāte. Kā soliste Anastasija ir aktīvi koncertējusi Eiropā, spēlējot ar ievērojamiem ansambļiem kā, piemēram, Berlīnes Valsts kapelu,  Berlīnes Simfoniķiem, Bonnas Klasisko Filharmoniju, Brandenburgas Valsts orķestri u.c. Šogad Anastasija piedalījās arī G. Krēmera 65. gadu jubilejas koncertā.

Koncerts notiks 17. augustā plkst. 19.00 Promenade Hotel Hika zālē (Liepājā, Vecā Ostmalā 40). Biļetes var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un internetā http://www.bilesuparadize.lv, to cena – 4 lati. Koncertam tuvojoties, biļešu cena pieaugs.


Marija Naumova pirmatskaņo savu koncertprogrammu "Pusnakts Parīzē"


Marijas Naumovas koncertu „Pusnakts Parīzē” veidošanā iesaistījušies režisors Kaspars Zvīgulis un multimākslinieks Artis Dzērve. Abi mākslinieki koncerta saturisko formu papildinās ne tikai ar dažādiem režijas elementiem, bet arī video scenogrāfiju, kurā organiski mijiedarbosies futūrisma un klasikas redzējums.

„Mēs ar Arti koncentrējamies uz vizuālā noformējuma saturu, abi caur to mēģinām rast un parādīt vēl citu katras dziesmas elpu un dimensiju, garšu,” teic Kaspars Zvīgulis.

Marija Naumova koncertā „Pusnakts Parīzē” uzstājas kopā ar Vidzemes kamerorķestri Andra Veismaņa vadībā, savu uzticamo pavadošo mūziķu grupu un īpašajiem viesiem no Francijas - Toniju Bonfisu (Tony Bonfils) un Frānsisu Parisi (François Parisi). Vasaras koncertiem pievienosies arī izcilais franču ģitārists Sami Dussats (Samy Daussat).

Koncerti „Pusnakts Parīzē” būs 17.08. Alūksnes Pilssalas estrādē, 29.08. Siguldas Pilsdrupu estrādē, 31.08. Dzintaru koncertzālē.


18. augustā - Dailes teātra diena Siguldā


Turpinot tradīciju, arī šajā vasarā Dailes teātris viesosies Siguldā, šoreiz uz Dailes teātra dienu aicinot 18. augustā un izrāžu piedāvājumu balstot latviešu dramaturģijā.

Plkst. 12.00 Siguldas pils dārza iekšpagalmā tiks spēlēta Ērika Hānberga gandrīz kāzu reportāža Kārļa Auškāpa režijā „Pirmā grēka līcis”, kas pulcē kopā Dailes teātra vecākās paaudzes aktieru labākos spēkus. Biļešu cena - 8 lati, pensionāriem 50% atlaide. Plkst. 14.00 kultūras nama Mazajā zālē varēs noskatīties izrādi „Dullais”, kas veidota pēc Sudrabu Edžus darba motīviem. Uz šo Kristas Burānes un Mārtiņa Eihes iestudējumu biļešu cena būs 4 lati. Lielajā zālē plkst. 18.00 varēs noskatīties izrādi „Aija pēc Jaunsudrabiņa”, kuras režisors ir Regnārs Vaivars (biļešu cena - 5 lati).

Koncertzālē „Baltais Flīģelis” plkst. 17.00 būs iespēja redzēt Mihaila Gruzdova iestudēto izrādi „12. diena”, kurā četri dažāda vecuma dramaturgi - Lauris Gundars, Jānis Balodis, Ansels Kaugers un Ivo Briedis - pēta četru dažādu paaudžu pārstāvjus, ko skatītājs sastop dienā, kad visus Zemes iedzīvotājus skar Saules aptumsums. Biļešu cena - no 3 līdz 5 latiem.
No plkst. 12.00 līdz 18.00 „Cosmo” zālē bez maksas varēs skatīt Dailes teātra video hronikas - pēdējā laika interesantāko notikumu apskatu.

Viesizrāžu diena izskanēs plkst. 21.00 Siguldas pilsdrupu estrādē ar Raimonda Paula dziesmu programmu „Miers un Bērziņš!”, ko piedāvā Andris Bērziņš, Harijs Spanovskis, Jānis Paukštello un Raimonda Paula v.nos. ceremonijorķestris. Biļešu cenas no 3 līdz 7 latiem.
Dailes teātra Skatītāja kartes un abonementu īpašniekiem biļetēm uz visiem pasākumiem tiks piemērota 25% atlaide. Pērkot grupu biļetes, no 10 līdz 19 cilvēkiem - atlaide 10%, sākot no 20 cilvēkiem - atlaide 20%.

Aktiera veselības problēmu dēļ atcelta Siguldas pilsētas kultūras nama studijā „Cosmo” plānotā izrāde „Amour fou” atcelta, iegādātās biļetes derīgas uz jebkuru citu Dailes teātra izrādi Siguldā 18. augustā vai tās var nodot „Biļešu Paradīzes” kasēs.

Biļetes uz Dailes teātra dienu Siguldā var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.


Komponista Zigmara Liepiņa 60 gadu jubilejas koncerts "Atgriešanās"
 

Ar koncertu Liepājas Olimpiskajā centrā šonedēļ sāksies komponista Zigmara Liepiņa 60 gadu jubilejas ieskaņas koncertturneja «Atgriešanās», kurā piedalīsies populārākie mūsdienu dziedātāji un Latvijas estrādes leģendas.

«Koncertos skanēs gan pavisam jaunas dziesmas, kas ir tapušas pēdējā laikā, gan skaņdarbi, kas līdz šim koncertos nav spēlēti. Protams, neiztiksim arī bez populārākajiem un tautā zināmākajiem hitiem,» koncertu saturu nedaudz ieskicē Liepiņš.

Koncertos būs dzirdamas kompozīcijas arī no populārākajiem uzvedumiem, kuru mūzikas autors ir Zigmars Liepiņš - rokoperas «Lāčplēsis», operas «Parīzes Dievmātes katedrāle», kinofilmas «Vajadzīga soliste!», u.c.

Koncerti «Atgriešanās» būs patiesi unikāli, jo tajos uz vienas skatuves atkal redzēsim Mirdzu Zīveri, Imantu Vanzoviču, Igo, Niku Matvejevu, Aivaru Brīzi, Fredi, Ufo, Donu, Ievu Kerēvicu, Zani Dombrovsku un Gintu Krievkalni, kā arī Kristapa Krievkalna mūziķu grupu Zigmara Liepiņa vadībā.

Jāatzīmē, ka skatītāju interese par koncertiem «Atgriešanās» ir tik liela, ka Dzintaru koncertzālē ir izsludināts papildkoncerts 24.augustā (uz koncertu 23.augustā biļetes vairs nav pieejamas), savukārt uz koncertiem Liepājas Olimpiskajā centrā 19.augustā, Valmieras Kultūras centrā 25.augustā un Krustpils Kultūras namā 26.augustā ir atlikuši pēdējie desmiti biļešu, kas nopērkami «Biļešu paradīzes» kasēs un internetā - www.bilesuparadize.lv.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

inepesnabigma

Adresats

2017-01-18 20:13:48

Ziņot

asd

BaibaVulgaris

2012-08-19 20:32:02

Ziņot

tas zilo prichenes ir vienkarshi drausmiigas.......

pukite

2012-08-19 14:37:38

Ziņot

Kas tie par briesmiga izskata cilvekiem?

Vārds

2012-08-17 10:23:26

Ziņot

jipiii jeeej, atkal brīvdienas klāt :)

Vārds

2012-08-17 10:23:10

Ziņot

gribētos pagūt uz visu, bet laika krietni, krietni par maz!!!

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv