Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs

Rasa, Rasma, Maira

Visi autora raksti

Piektdiena, 14. jūnijs (2013) 11:36

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Arvīds Berķis +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (2)

Puaro.lv un publicitātes

Nedēļu pirms vasaras saulgriežiem dienas ir sasniegušas teju savu maksimālo garumu, kas sniedz lielisku iespēju izmantot arvien vairāk laika, pavadot to katram pēc saviem ieskatiem. Puaro.lv, kā ik nedēļu, piedāvā izklaides un kultūras pasākumu ceļvedi, kā arī kādas sabiedrībā zināmas personas ieteikumus, kā pavadīt nedēļas nogales. Šoreiz tajos dalās grupas „Blitze” solists Arvīds Berķis.

„Nedēļas nogales parasti pavadu strādājot, bet brīvo laiku vislabprātāk pavadu draugu lokā vai vienkārši guļot mājās un skatoties kādu no kulta seriāliem. Man patīk lasīt, bet vasarā to neizdodas darīt bieži, jo laiks ir pietiekami labs, lai dotos uz jūru vai sarīkotu kādu pikniku,” stāsta mūziķis.

„Šonedēļ došos uz peintbolu, kur esmu biežs viesis, jo ne tikai mēdzu tur ar draugiem uzspēlēt un izskrieties no sirds, bet arī novadīt kādu spēli apmeklētājiem,” viņš atklāj.

„Iesaku visiem pašlaik baudīt vasaru un maksimāli pavadīt laiku ārpus mājas - braukt uz jūru, sportot, doties izbraucienos ar riteni pa Latviju... Nav obligāti jādodas uz kūrortiem ārvalstīs. Tie, kuri vēl kārto eksāmenus vai raksta bakalaura darbu, var apvienot patīkamo ar lietderīgo un darīt to pludmalē, pie viena arī sauļojoties. Iespēju ir daudz, un vasara ir laiks, kad ko darīt katrā debess pusē - tik nedaudz iztēles, saulesbrilles, lai neapžilbtu, un aiziet!” – rosina Arvīds.


BRĪVDIENU CEĻVEDIS
 

"Arēnā Rīga" notiks amerikāņu alternatīvās popmūzikas izpildītājas Lanas del Rejas koncerts


Piektdien "Arēnā Rīga" ar koncertu uzstāsies populārā amerikāņu alternatīvās popmūzikas izpildītāja Lana del Reja.

Ieeja apmeklētājiem būs atvērta no plkst.19, bet plkst.20 savu uzstāšanos sāks koncerta iesildītāja - Latvijā zināmā Igaunijas dziedātāja, dziesmu autore un aktrise Iiris. Lanas del Rejas koncerts "Arēnā Rīga" sāksies plkst.21.

Šī ir pirmā reize, kad Rīgā uzstāsies pēdējā gada spožākā popmūzikas sensācija un viena no pieprasītākajām mūziķēm Lana del Reja. Dziedātājas debijas albums ar tā spilgtāko hitu "Video Games" pārdots vairāk nekā 4 miljonu tirāžā. Vizuāli apburošā dziesmu autore un dziedātāja ieguvusi virkni svarīgāko mūzikas balvu.

Latvijā dziedātāja viesosies savas koncerttūres "Born To Die" laikā. Šī koncerttūre ir tikpat krāšņa, mistiska un noslēpumaini valdzinoša kā pati dziedātāja.

Lanai del Rejai piemīt reizē hipnotizējoša un valdzinoša balss, kura dažbrīd ir sērpilna un skumja, bet dažbrīd - cerību pilna un sapņaina. Saviļņojot publiku ar neatkārtojamu retro šarmu, dziedātāja savos koncertu skaņdarbos apcer sliktos puišus, pārgalvīgās meitenes un līganas dejas mēnessgaismā, kuru pavadījumu nodrošina astoņu profesionālu mūziķu pavadošais sastāvs.


Centrāltirgus sakņu paviljonā notiks Zviedrijas kora koncerts


Piektdien plkst.14 Rīgas Centrāltirgus sakņu paviljonā notiks Stokholmas kora "Kurrykören" no Zviedrijas "a capella" koncerts.

Kora dziedātāji izpildīs dažādas dziesmas no Georga Frīdriha Hendeļa "Aleluja" un Johana Sebjastiana Baha "Magnificat" līdz Fredija Merkūrija un "Queen" dziesmai "Bohemian Rhapsody".

Centrāltirgū zviedru koris rīdziniekus iepriecinās ar dziesmām angļu un zviedru valodā. "Kurrykören" ir dibināts pirms 15 gadiem un patlaban apvieno 45 dzīvespriecīgus dziedātājus. Par augstvērtīgu māksliniecisko kvalitāti rūpējas kora līderis - operas tenors un mūzikas pasniedzējs Bengts Gustafsons.

Liepājas teātris sezonu noslēdz ar pirmizrādi "Minhauzena precības"
 

Noslēdzot 106.sezonu, Liepājas teātris dāvina skatītājiem vēl vienu jauniestudējumu - piektdien pirmizrādi piedzīvos muzikāla leģenda "Minhauzena precības" Valda Lūriņa režijā.

Vienai no Mārtiņa Zīverta populārākajām pirmskara lugām oriģinālmūziku radījis komponists Valdis Zilveris, bet dziesmu tekstus - Jānis Peters. Ar abiem māksliniekiem režisors jau strādājis agrāk, Liepājā veidojot iestudējumu "Trīs draugi".

Par vēlmi mīlēt un būt patiesi mīlētam, par vēlēšanos izrauties no ikdienības un dzīves svinēšanu - tās ir dažas no būtiskākajām lietām, par kurām stāstīs un cīnīsies lielākais melis un fantazētājs - klaidonis un brīvības meklētājs Minhauzens.

Minhauzena lomu atveido Mārtiņš Kalita, viņa mīļoto Jakobīni - Everita Pjata.

"Aktieri galvenajām lomām pie manis parasti atnāk ļoti dabiski - tā par Čaku kļuva Kaspars Kārkliņš, bet Robertu - Sandis Pēcis. Es nebūtu piekritis Liepājā iestudēt šo izrādi, ja nebūtu redzējis te Minhauzenu, bet to es saskatīju Mārtiņā," režisors pamato savu izvēli.

Pārējās lomās - Laura Jeruma, Sigita Jevgļevska, Edgars Pujāts, Gatis Maliks, Armands Kaušelis, Anita Kvāla, Kaspars Kārkliņš, Inese Jurjāne, Rolands Beķeris, Viktors Ellers, Sandis Pēcis, Marģers Eglinskis, Edgars Ozoliņš, Pēteris Lapiņš, Ilze Būde, Ilze Jura un Anete Berķe.

Izrādei tapt palīdzējuši arī kostīmu māksliniece Liene Rolšteina, horeogrāfs Alberts Kivlenieks, scenogrāfs Artūrs Arnis un gaismu mākslinieks Rainers Kornhubers.

Mazā Mežotnes pils atklās koncertsezonu ar Rīgas festivāla koncertu "Džons Keidžs un videomāksla"


Piektdien plkst.20 Mazā Mežotnes pils atklās savu vasaras koncertsezonu ar komponistu Džona Keidža, Pētera Plakida un Dmitrija Šostakoviča skaņdarbu programmu pianista Jura Žvikova un Latvijas Nacionālās operas klavieru trio "Opera" izpildījumā.

Mūziku koncertā "Džons Keidžs un videomāksla" papildinās režisora un videomākslinieka Roberta Rubīna īpaši šim koncertam gatavotās videoprojekcijas.

Keidža mūzikas eksperts, pianists Žvikovs koncertā atskaņos komponista sonātes un interlūdijas sagatavotām klavierēm, kā arī kopā ar vijolnieci Svetlanu Okuņu un čellisti Ingu Sunepu atskaņos Plakida "Romantisko mūziku" vijolei, čellam un klavierēm un Šostokoviča "Trio mi minorā".

Daļu programmas aizņems Keidža mūzika, bet programmas otrajā daļā izskanēs Plakidis un Šostakovičs.


Nedēļas nogalē Kalnciema kvartālā notiks Nakts zāļu tirgus un Silmaču koncerts


Sestdien, 15.jūnijā, Kalnciema kvartālā norisināsies Nakts zāļu tirgus un Silmaču koncerts.

Nakts zāļu tirgus Kalnciema kvartālā notiks no plkst.18 līdz pusnaktij, un tā laikā Latvijas Televīzijas raidījums "Teātris.Zip" svinēs savas pirmās sezonas slēgšanu.

Savukārt Silmaču koncerts sāksies plkst.21 un turpināsies līdz pusnaktij. No visiem teātriem būs uzaicināti aktieru pāri, kas, citējot Blaumani, ir "dabūjušies". Koncertā plānota Silmaču dziesmu dziedāšana, apdziedāšanās un Silmaču kopkora dibināšana par godu Dziesmusvētkiem.

Koncertā piedalīsies Dita Lūriņa, Mārtiņš Egliens, Gundars Grasbergs, Inga Misāne, Ivars Puga, Valdis Zilveris, Dace Bonāte, Indra Roga, Indra Burkovska, Vilis Daudziņš, Zane Daudziņa, Rihards Rudāks, Skaidrīte Putniņa, Alda Krastiņa, Ivars Brakovskis, Valdis Vanags, Baiba Geķe, Jurate Silakaktiņa, Lauris Subatnieks un daudzi citi aktieri un muzikanti.


Jāņu ielīgošanas festivāls "Saulgriezis 2013"


Nedēļu pirms Jāņiem, 15.jūnijā, Valmiermuižā notiks ielīgošanas festivāls "Saulgriezis 2013", lai godam sagatavotos un ieskandinātu tuvojošos vasaras saulgriežus.

Festivāls priecēs ar Jāņu tradīciju skolu, darbnīcām, gardumu tirdziņu un koncertu mūsdienīgās etno skaņās, kurā pirmo reizi ārpus galvaspilsētas skanēs grupas "Auļi" vērienīgā jubilejas koncertprogramma "Dižducis".

"Saulgriezis 2013" turpina pērn sākto tradīciju īsi pirms Jāņu dienas Valmiermuižas pils parkā pulcināt lielus un mazus Jāņu bērnus, lai kopīgi mācītos līgot un savītu senlatviešu tradīcijas ar mūsu dienām. Festivālu sāks folkloras kopas "Mežābele" un "Cielava" ar Jāņu dziesmām, rotaļām un rituāliem. Turpinājumā Dziesmu un Deju svētku repertuāru atrādīs Burtnieku novada deju kolektīvi "Sadancis" un "Sadancēni", kā arī priecēs Valmieras sieviešu koris "Jumara" un vīru koris "Imanta", bet pievakarē Valmiermuižas parku pieskandinās bagātīgs koncerts etno skaņās.

Plkst.19 neparastu kokles skanējumu folkdžeza un etno ritmos piedāvās muzikālā apvienība "AR-LA-AN", kurā apvienojušies trīs talantīgi sava mūzikas instrumenta virtuozi - koklētāja Laima Jansone, Artis Orups ar sitaminstrumentiem un Andris Grunte ar kontrabasu.

Plkst.20.30 uz skatuves kāps grupa "Laimas muzykanti", kas izpildīs tautasdziesmas etnoroka apdarē un ar trakulīgiem deju ritmiem vidzemniekiem sola parādīt, kādas ir svinības latgaliešu gaumē. Kad jau būs prāts uz dejām, plkst.22.30, uz latvju dančiem visus ielīgotājus aicinās grupa "Folkvakars", kad dejotāju atpūtas pauzēm būs sarūpējusi arī savas orģinālkompozīcijas.
   
Līdz ar muzikālu baudījumu festivālā būs iespēja piedzīvot arī Jāņu tradīciju skolu un piedalīties vainagu pīšanas, siera siešanas, akmens alus gatavošanas un daudzās citas tradīciju darbnīcas. Pieredzējuši pirtnieki aicinās uz lāvas nopērties latviskajā alus pirtī, bet uz gardumu tirdziņu "Ar Gardu Muti Valmiermuižā" festivālā sabrauks ap 50 mājražotāju un amatnieku no visas tuvējās apkārtnes, vedot līdzi savus meistardarbus, tradicionālos Jāņu ēdienus un vietējās delikateses svētku galdam.

Ieeja pasākumā par ziedojumiem bērnu rotaļu laukuma izveidei Valmiermuižas pils parkā.

Sezonas izskaņā - Dailes teātra diena Siguldā


15.jūnijā ar Dailes teātra dienu Siguldā noslēgsies Dailes teātra sezona. Siguldas pilsētas kultūras namā notiks divas izrādes. Plkst.12.00 uz izrādi „Sūnu ciema zēni” aicināti mazākie skatītāji, lai sekotu līdzi Andreja Upīša varoņu Ješkas, Bukstiņa un Andra gaitām pasaulē, meklējot Laimes lāci. Biļešu cenas – no 3 līdz 5 latiem. Plkst. 18.00 būs iespēja redzēt Dailes teātra izcilo aktieru Olgas Dreģes un Jura Strengas jubilejas izrādi „Mīļais melis” Kārļa Auškāpa režijā – komēdiju, kas veidota pēc Džordža Bernarda Šova un Stellas Kempbelas vēstulēm (biļešu cenas - 5, 6 un 7 lati).

Koncertzālē „Baltais Flīģelis” plkst. 17.00 izrādē „Neprātīgā Zelda” skatītāji aicināti būt kopā ar aktieriem Dārtu Daneviču un Daini Grūbi, kuri Dž.Dž.Džilindžera iestudējumā atveido visai bohēmisko pāri Frensisu Skotu un Zeldu Ficdžeraldus, atklājot viņu skaistās dzīves otru pusi, kurā draud ārprāts un psihiskā slimība, kas nenovēršami saēd prātu un personību. Biļešu cenas - 4 un 5 lati.

Viesizrāžu diena izskanēs plkst. 21.00 Siguldas pilsdrupu estrādē ar Reja Kūnija un Džona Čepmena komēdiju „Ar vīru nav viegli”, ko iestudējis Dž.Dž.Džilindžers. Ir gandrīz neiespējams izsekot lugas autoru savirpinātajām attiecību, notikumu un pārpratumu kaskādēm, tāpēc skatītājiem garantēta kārtīgas izsmiešanās kūre. Biļešu cenas - no 3 līdz 7 latiem.

Dailes teātra Skatītāja kartes īpašniekiem biļetēm uz visiem pasākumiem tiks piemērota 10% atlaide, abonementu īpašniekiem - 25% atlaide, bet Siguldas ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide. Pērkot grupu biļetes, no 10 līdz 19 cilvēkiem - atlaide 10%, sākot no 20 cilvēkiem - atlaide 20%. Bērni līdz 5 gadu vecumam izrādes var apmeklēt, neuzrādot biļetes (bez norādītas atsevišķas sēdvietas). Biļetes uz Dailes teātra dienu Siguldā var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

antra

2013-06-14 12:00:34

Ziņot

es gan gribu gan pavadīt laiku lv, gan uz kādu kūrortu aizbraukt.!

Vārds

2013-06-14 11:59:48

Ziņot

jāņi tik ātri jau klāt.... un kā jau vnm plānu nav....

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv