Trešdiena, 2021. gada 16. jūnijs

Justīne, Juta

Piektdiena, 30. maijs (2014) 11:32

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Artūrs Duboks +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (1)

Puaro.lv un publicitātes foto

Klāt maija pēdējā nedēļas nogale, līdz ar to var sākties arī pirmais īstais vasaras mēnesis un arī vasaras sezonai piedienošās aktivitātes – kultūras un izklaides pasākumi ne vien galvaspilsētā, bet visā Latvijā. Puaro.lv piedāvā plašu brīvdienu ceļvedi, kā arī dziedātāja un komponista, grupas „A-Eiropa” līdera Artūra Duboka ieteikumus, kā vislabāk atpūsties šajā nedēļas nogalē.

“Mans grafiks ir neprognozējams un nenoteikts, bieži vien nedēļas nogale man ir kā darba diena, jo nereti piektdienās, sestdienās un svētdienās man ir koncerti, savukārt pašas darba dienas ir brīvas. Arī šajā nedēļas nogalē strādāšu klubā Coyote Fly”, portālam Puaro.lv stāsta Artūrs Duboks.

„Ja sanāk vairākas brīvdienas pēc kārtas, tad labprāt aizbraucu uz siltajām zemēm, nesen biju aizbraucis uz Goa, Indiju. Man par laimi labi atpūsties varu arī, nekur tālu nebraucot, jo pie pašas mājas ir skaists ezers un arī jūra. Labprāt brīvajos brīžos izbraucu ar kvadraciklu.”

„Citiem ieteiktu šajā nedēļas nogalē doties uz Latgali. Noteikti ieteiktu aizbraukt uz Vecslabadu, kas ir arī manu vecāku dzimtā puse. Tur gan krogus un viesu mājas atrast nevarēs, tāpēc šī vieta ir ideāli piemērota tiem, kas vēlas atpūsties uz izbaudīt dabu. Jāpaņem teltis un guļammaisi un jābrauc uz šo skaisto vietu, kuru ieskauj pieci ezeri. Tas gan atrodas diezgan tālu, apmēram 350 kilometrus no Rīgas. Tiem, kas nevar izbrīvēt sev pietiekoši daudz laika, iesaku tomēr nepalikt Rīgā un braukt uz kādu tuvāk pieejamu vietu”, iesaka mūziķis.

„Es pats Rīgā neesmu atpūties jau kādus piecus gadus, ja neskaita klubus, kuros uzstājos, labprātāk izvēlos atpūtu pie dabas. Tā kā šajā nedēļas nogalē atkal sola labu laiku, tad nevajadzētu to pavadīt pilsētā, bet gan doties ārpus tās, kaut vai uz kādu tuvāku vietu, piemēram, Ādažiem vai Jūrmalu.”


BRĪVDIENU CEĻVEDIS


Grupas "Keksi" jubilejas koncerts "Mums vēl tikai 17!"


Jau šopiektdien, 2014. gada 30.maijā, 19.00 CATA Kultūras namā, Jāņa Poruka ielā 8 Cēsīs Keksi aicina uz savas septiņpadsmitās jubilejas koncertu. Repertuārā - labākais no šajos gados spēlētā - kompozīcijas, ko savulaik radījušas un izpildījušas tādas pasaulēs mēroga zvaigznes kā Čaks Berijs, Džonijs Kešs, Delmore brothers un citi. Keksi roc’a’billy skanējumu piešķīruši pat Boba Dilana dziesmai Fire, kā arī latviešu komponista Alfreda Madžuļa un maestro Raimonda Paula radītajiem skaņdarbiem.

Koncerta īpašais viesis - jaunais un daudzsološais rock’n’roll stila dziedātājs Dāvis Matskins, kuru Keksu dibinātājs un līderis Aleksandrs Sircovs jeb Muravejs pamanīja rock’a’billy festivālā un aicināja sadarboties.

Keksi ir viena no Baltijā zināmākajām grupām, kas spēlē rock’n’roll, rockabilly, boogie un rythm’n’blues stila mūziku. Grupa dibināta 1997.gadā Cēsīs. Šo gadu laikā Keksi piedzīvojuši raibu koncertdzīvi, muzicējuši neskaitāmos festivālos Latvijā un ārvalstīs, priecējuši publiku autorkoncertos un piedzīvojuši dažādas pārmaiņas. Tā spēlējusi kopā ar tādām pasaules zvaigznēm kā Boney-M, Macy Grey, Smokie, Ottawan, kā arī māksliniekiem no Latvijas - Intaru Busuli, Lindu Leen, Normundu Rutuli, Aiju Andrejavu u.c.

Grupas sastāvā muzicē deviņi profesionāli mūziķi - Voldemārs Kalniņš (akustiskā ģitāra, vokāls), Viktors Eunapu (elektriskā ģitāra, bekvokāls), Jānis Kalniņš (elektriskā ģitāra, bekvokāls), Gints Žilinskis (taustiņi), Jānis Jaunalksnis (sitamie instrumenti), Jānis Pauls (trompete), Ēriks kibermanis (baritona saksofons), Roberts Martinovskis (tenorsaksofons) un Aleksandrs Sircovs (Bass).

Biļetes uz KEKSI jubilejas koncertu Cēsīs pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā, Cata kultūras nama kasē un www.bilesuparadize.lv.

Ģertrūdes ielas teātrī notiks indiešu dejas vakars


Piektdien plkst.19 Ģertrūdes ielas teātrī notiks indiešu dejas vakars "Samagama" jeb "Tikšanās". Deju vakarā plānots sapulcināt vienā programmā visas indiešu klasiskās dejas skolas, kas ir pārstāvētas Latvijā, lai parādītu gan to unikālās īpašības, gan vienotās sakrālās saknes.

Vakara goda viesis būs dejotājs Dmitrijs Zmejevs no Maskavas. Koncertā piedalīsies Rīgas indiešu klasiskās dejas izpildītāji un deju studija "Bharata", kas pārstāv Dienvidindijas stilu "Bharatanatjam". Uz skatuves dejos Elena Jacinta un "Bharatanatjam" kursu dejotāji. Koncertā piedalīsies arī Nataļjas Garaņinas Ziemeļindijas klasiskās "Kathak" deju tradīcijas studija, kā arī "Premal Madina" un studija "Essence of Dance", kas pārstāv Austrumindijas stilu "Odissi".

Podskočaja pastāstīja, ka indiešu deja ir ļoti sena. Pirmo reizi tā minēta hindu Rigvēdā, kuru datē ar 1500.gadu pirms mūsu ēras. Indiešu deja, pēc viņas teiktā, ir mūžības un laika, sievietes un vīrieša, cilvēka un Dieva gars. Tā ir viena no senākajām un grūtākajām deju sistēmām pasaulē, kas gājusi attīstības ceļu gandrīz 2000 gadu garumā. Deja pauž kustības evolūcijas izteiksmi un jaunrades spēku, norādīja Podskočaja. Viņa piebilda, ka dejas saturu nosaka bagātīgais indiešu mitoloģiskais mantojums.

Zmejevs ir profesionāls Dienvidindijas klasiskās dejas izpildītājs no Krievijas. Viņš pabeidzis kultūras universitāti "Ghandharva Mahavidijalaija" Indijā. Dejotājs dzīvo un strādā Maskavā. Viņš ir deju ansambļa "Natja Rekha" vadītājs, filmējas kino un spēlē teātrī. Zmejeva priekšnesumus pavada izteiksmīgu emociju spēle. Viņš Latvijā pēdējoreiz uzstājies aptuveni pirms desmit gadiem.


Pirmizrādi piedzīvos Žagara režisētā Verdi opera "Trubadūrs"


Piektdien plkst.19 Latvijas Nacionālajā operā (LNO) pirmizrādi piedzīvos Andreja Žagara režisētā Džuzepes Verdi opera "Trubadūrs". Žagara režisētās Verdi operas darbība notiks 1919.gadā, preses konferencē par izrādi pastāstīja režisors. Viņš skaidroja, ka operu piesaistījis šim laika posmam, lai padarītu to skatītājiem atpazīstamu. Žagars paskaidroja, ka laikmetīgās režijas pamatā ir skatītāju emocionāla piesaiste notiekošajam, nevis tikai stāsta izklāsts.

Izrādes dramaturgs Mikus Čeže norādīja, ka 1919.gads operā izvēlēts tādēļ, ka šajā vēsturiskajā posmā ir iespējams brāļu kara atspoguļojums, kā tas ir "Trubadūrā".

Dramaturgs ieskicēja, ka operas darbība notiek Pirmā pasaules kara norisēs izpostītā Latvijā 1919.gada pirmajā pusē. Šo laiku, pēc viņa teiktā, raksturo nedrošība, "sarkanais" un "baltais" terors, kas bija vienlīdz briesmīgi. Sabiedrība šajā laikā ir ideoloģiski, nacionāli un sociāli sašķelta - cilvēkiem nav skaidrs notiekošais, kā arī tas, kas notiks turpmāk, laika posmu ieskicēja Čeže.

Operas viessolisti no Krievijas - Anna Ņečajeva, Oļesja Petrova un Igors Golovatenko - pauda gandarījumu strādāt kopā ar Žagaru LNO. Viņi izrādi raksturoja kā tādu, kur ir daudz un ļoti saasinātu emociju, kuru atklāšana skatītājiem solistiem prasa daudz iekšējā spēka.

Izrāde paredzēta arī sestdien. Operu varēs redzēt tāpat Rīgas Operas festivālā 7.jūnijā un 14.jūnijā.
Uzvedumu veido radoša latviešu mākslinieku komanda - režisors Žagars, scenogrāfs Reinis Dzudzilo, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka, dramaturgs Čeže u.c. Izrādes muzikālais vadītājs un diriģents ir Aleksandrs Viļumanis. Ar viņu kopā strādā diriģents Jānis Liepiņš, kuram "Trubadūrs" būs debija uz operas skatuves.

Siguldā atzīmēs novada svētkus
 

Siguldā šonedēļ notiks novada svētki "Lielā svētku ekspedīcija - savu medaļu kaldinot!".  Piektdien, 30.maijā, no plkst.18 līdz 2 naktī Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā notiks ID karšu trīs gadu jubilejas nakts, kuras laikā karšu turētājiem būs iespēja laimēt lidojumu ģimenei ar gaisa balonu un ceļojumu ģimenei uz Legolandi. Pasākumā uzstāsies dīdžejs Egons Reiters un citi pazīstami siguldieši, bet akcijas noslēgumā tiks paziņoti desmit siguldiešu mīlētākie uzņēmumi, plkst.21.50 uzstāsies ielu bundzinieks Odeds Kafri no Lielbritānijas, plkst.23.20 muzicēs grupa "Laime pilnīga", kā arī notiks "Silent Disco" ballīte.

Savukārt koncertzālē "Baltais flīģelis" piektdien no plkst.19 līdz pusnaktij būs vērojams mūsdienu mākslas projekts "Alternatīvais flīģelis". No plkst.19, samaksājot deviņus eiro, varēs noklausīties programmu "Pasaules skaistākā kino mūzika", bet no plkst.20.30 līdz pusnaktij bez maksas notiks audiovizuālā performance.

Sestdien, 31.maijā, plkst.11 Gaujmalas pludmales volejbola laukumos Peldu ielā 2 notiks Pludmales volejbola sacensības, savukārt Depo laukumā - Amerikāņu futbola izspēle. No plkst.12 līdz 17.30 Svētku laukumā varēs iepazīties ar četrām "Sasniegumu kaltuvēm" - Siguldas pilsētu, Siguldas pagastu, Mores pagastu un Allažu pagastu -, kā arī notiks dziedāšanas akcija "Zied ievas Siguldā". Plkst.14 Elmāra smilšu galerijā notiks Smilšu gleznu jaunās ekspozīcijas atvēršana.

Savukārt plkst.20 notiks lielais svētku gājiens no Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma līdz Siguldas pilsdrupu estrādei, kur no plkst.21.15 līdz 3 naktī plānots "īpašais svētku notikums" - "Lidojumā. Check-In". Tā laikā varēs vērot dažādus pārsteigumus, video projekcijas, "Sudrabskaņas" defilē, kā arī dzirdēt dažādu laiku mūzikas hītus dīdžeju izpildījumā un notiks "prieka mērīšana". Pusnaktī notiks "Aerodim" šovs. Ieejas maksa noteikta trīs eiro apmērā, bet ar Siguldas novada ID kartēm pasākumi būs bez maksas.

Svētdien, 1.jūnijā, no plkst.10 līdz 16 Siguldas novada Kultūras centrā notiks "Veselības diena", kuras laikā novadnieki bez maksas varēs apmeklēt ārstus, piedalīties sportiskās aktivitātēs un gūt vērtīgu informāciju lekcijās.

Tikmēr Depo laukumā plkst.11 notiks Latvijas kauss regbijā, no plkst.11 līdz 15 Siguldas pilsētas stadionā būs vērojama dažādu šķirņu suņu izstāde un treniņsacensības Latvijas nacionālajā daudzcīņā, bet Krumuldas muižā no plkst.11 līdz 16 notiks ekskursija pa Krimuldas muižas vēsturisko centru ar viduslaiku pilsdrupām, Krimuldas Šveices māju un pils parku, kā arī pastaiga pa kungu mājas salonu, zālēm un istabām ar sirsnīgiem stāstiem par notikumiem ļaužu likteņiem Krimuldas muižā. Ekskursijai jāpiesakās iepriekš pa tālruni 67 982 232 vai e-pastu "[email protected]".

Pie Lorupes tilta 1.jūnijā plkst.12 notiks orientēšanās sacensības "Latvijas Gāzes kauss", bet Siguldas pilsdrupu estrādē plkst.12 notiks "Zaļās jostas" lielās balvas izrāde "Izlaidums Brīnumskapī", "Brīnumskapja" laboratorija un Siguldas novada bērnu sarūpētā koncertballīte. Visu pēcpusdienu Siguldas pils kompleksā bez maksas būs pieejamas dažādas radošās darbnīcas visu vecumu bērniem.
Krimuldas muižā plkst.13 notiks kultūrvēsturiskās izziņas sportiskā atrakcija "Nūjo Krimuldas muižas takās un gravās". Muižas pagalmā tiksies nūjošanas un ātrās pastaigas cienītāji, fizioterapeits piedāvās noklausīties instrukciju par nūjošanu. Notiks aptuveni divu stundu nūjošanas pārgājiens gida pavadībā ar vēsturiskiem stāstiem un teikām. Pastaigai sekos tējas dzeršana Krimuldas muižas dārzā un viktorīna par takā uzzinātajiem stāstiem ar nelielām balvām no Krimuldas muižas un Siguldas novada suvenīru krātuvēm.


309. kabinets noslēgs sezonu


Piektdien, 30.maijā, pulksten 22:00, radošajā telpā 309. kabinets, notiks sezonas noslēguma koncerts ar viesiem Freddy Marx Street (UA), Lafidki (KH/FR/LV), Beachers (UK/LV) un Ramequin De La Quiche (CH/LV).

Freddy Marx Street ir dziesminieks no Ukrainas, kura mūziķa karjera sākās brīdī, kad viņš, pateicoties salauztai kājai paņēma rokās ģitāru. Ģimenes biežā pārceļošana un mācības kara skolā interesi par mūziku nemazināja - tieši otrādi, deva iedvesmu un spēku turpināt.

Lafidki ir šobrīd Latvijā dzīvojošā eksperimentālās elektroniskās mūzikas darboņa Safija Vonga (Saphy Vong) soloprojekts, kura radītās mūzikas plūdumā ikviens var viegli saklausīt viņa austrumnieciskās saknes.

Beachers ir jauns eksperimentālās/ambientās elektronikas solo projekts, ko īsteno Derils Vorsingtons (Daryl Worthington), kas iepriekš bija pazīstams ar skatuves vārdu Kostoglotov. Valkā viņš iemēģinās savu jauno programmu.

Ramequin De La Quiche ir sintezatormūziku mīlošs politikas, sociālo un nacionālisma jautājumu pētnieks no Ženēvas, kas ik pa laikam mēdz uzspēlēt savus mīļākos ierakstus kādā jautrā ballītē.

Pasākuma laikā vēl pēdējo reizi būs iespējams apskatīt Latvijas Mākslas akadēmijas studentu Artūra Lāča un Kristas Jūlijas Kreišmanes "Vieglas uzvedības izstādi".

Izstāde aicina skatītājus uz vieglu uzvedību attiecībās ar laikmetīgo mākslu. Šķiet, ka joprojām ir pārāk daudz cilvēku, kuri izdzirdot, ka kāds studē mākslu, uzreiz pieņem, ka tiek gleznotas klusās dabas ar ziediem un ainavas. Ar šo izstādi, mākslinieki vēlas iepazīstināt ar mākslas formu dažādību un ļaut skatītājam "iemest aci" autoru uzvedībā un sekās, ko tā radījusi. Sākums: 22:00. Ieeja: 2,5 EUR.

Kalnciema kvartālā notiks Bērnu festivāls


 

Svinot Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, 31.maijā Kalnciema kvartālā sadarbībā ar "Satori.lv" notiks īpaši bērniem veltīts festivāls ar plašu kultūras programmu. Dienu plkst.11 iesāks radošās un attīstošās studijas "Anneles pļavas" bērnu popgrupa "Asni" no Rīgas.

Sestdien plkst.12 uz brīvdabas skatuves notiks festivāla atklāšanas un izdevniecības "Liels un mazs" bilžu grāmatas "Ai, briesmoni, neapēd mani!" atvēršanas svētki.

Visas dienas garumā kvartāla teritorijā būs novietotas audiodušas, kurās būs dzirdama Jaunā Rīgas teātra (JRT) aktieru ierunāta dzeja, proza un bērnu sapņi, ko īpaši šim notikumam būs sagatavojuši portāls "Satori.lv" un izdevniecība "Liels un mazs". Savukārt Kalnciema kvartāla Brūnajā mājā visas dienas garumā būs skatāms videomateriāls no Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā 2013, kā arī "Satori.lv" intervijas ar bērniem.

No plkst.11 līdz plkst.13 Kalnciema kvartāla Brūnajā mājā notiks dzejas meistardarbnīcas, kurās Zane Brūvere un Laura Elcere palīdzēs bērniem uz vietas radīt dzejoļus. Plkst.13 darbu uzsāks Ūnas Laukmanes un Rūtas Briedes meistardarbnīca, kur bērni savus dzejoļus pārstrādās paši savā līdzi paņemamā Bikibukā. Tie bērni, kuri negribēs darboties ar Bikibuka sagatavošanu, varēs nodot savu dzejoli "Satori.lv" kaligrāfei Kaivai, kas tos kaligrāfiski precīzi uzrakstīs uz kartona un iedos par piemiņu līdzi uz mājām.

Pēcpusdienā plkst.13 uz brīvdabas skatuves tiks rādīts muzikāls deju un kustību uzvedums "Vēstules Pepijai", kurā piedalīsies Rīgas Kultūru vidusskolas interešu izglītības kolektīvi, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas jaunie topošie skolotāji, dziedātāja Agnese Rakovska un aktrise Karīna Tatarinova. Uzveduma horeogrāfe ir Baiba Ērgle, režisore - Elīna Lūse.

Sākot no plkst.14 uz brīvdabas skatuves norisināsies "Pārdaugavas priekšā lasītāju" aktivitāte, kurā "Satori" autori, rakstnieki, sabiedrībā zināmi cilvēki un ikviens interesents aicināts lasīt savus mīļākos bērnu literatūras darbu fragmentus. Plkst.15 uz brīvdabas skatuves gaidāma divu audiodisku prezentācija, ko būs sarūpējusi mūzikas ierakstu izdevniecība "Upe tuviem un tāliem".

Dienu delverīgā noskaņā noslēgs muzikālās audio grāmatas "Makss un Morics" atvēršanas svētki ar dungojamām dziesmiņām, kuras komponējis, iedziedājis un ierakstījis Juris Kaukulis.

Turpat Kalnciema kvartāla pagalma bedrē visas dienas garumā ikviens savā īpašumā varēs arī iegūt un uz vietas izkrāsot jauno Latvijas literātu rakstīto un "Satori.lv" izdoto stāstu krājumu bērniem "Nepareizie stāsti", kurā parādīta atšķirīga, spuraina un nenogludināta proza, kas mudina domāt un spriest pašiem.


Centrāltirgū notiks Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai veltīts pasākums
 

Sestdien Centrāltirgū notiks Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai veltīts pasākums, kurā varēs iesaistīties radošajās darbnīcās un Labdarības teltī nest rotaļlietas un citas preces daudzbērnu ģimenēm.

Pasākuma laikā būs arī iespēja iegādāties izstādes "Tirgus portreti" mākslas darbus, kā arī piedalīties labdarības akcijā "Pārtikas grozi Rīgas daudzbērnu ģimenēm". Rīgas daudzbērnu ģimenes pārtikas grozu saņemšanai varēja pieteikties, iesūtot pieteikuma vēstuli, kurā pastāstīts par tiem gardumiem un ēdieniem, kas katram no bērniem garšo vislabāk, kā arī sniegta savas ģimenes sapņu ēdiena recepte, skaidro Jakovels.

Pasākums norisināsies 31.maijā no plkst.11 līdz 14 Rīgas Centrāltirgū.

Notiks Mocarta dziesmuspēles "Bastjēns un Bastjenna" pirmizrāde


Sestdien, 31.maijā, plkst.14 Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē notiks Volfganga Amadeja Mocarta dziesmuspēles "Bastjēns un Bastjenna" pirmizrāde. Iestudējuma muzikālais vadītājs un diriģents Normunds Dreģis pastāstīja, ka "Bastjēns un Bastjenna" ir stāsts par jauniešu attiecībām - draudzību, greizsirdību, strīdiem, viltību, salabšanu un mīlestību.

Iestudējumā, saglabājot Mocarta laika estētikas elementus, veidos šo stāstu mūsdienīgā gaisotnē. Visi muzikālie numuri būšot oriģinālvalodā, savukārt runātie teksti un dialogi iestudēti latviešu valodā. Iestudējumā piedalās profesionāli mūziķi, jauni un daudzsološi Mūzikas akadēmijas studenti, mūzikas skolu jaunatne, kā arī bērni ar īpašām vajadzībām.

Iestudējumā uzstāsies solisti Jolanta Strikaite, Juris Vizbulis, Viesturs Vītols, kā arī Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas kamerorķestris "Armonico", Strazdumuižas internātvidusskolas-attīstības centra vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem vokālais ansamblis un Rīgas Latviešu biedrības bērnu vokālās studijas "Knīpas un Knauķi" audzēkņi.

Iestudējuma muzikālais vadītājs un diriģents ir Dreģis, režisore - Dace Pūce, scenogrāfs - Oskars Dreģis un kostīmu māksliniece - Linda Lagzdiņa. Ieeja pasākumā būs bez maksas.

LU rododendru audzētavā "Babīte" svinēs rododendru ziedēšanu


Sestdien, 31.maijā, plkst.14 Latvijas Universitātes (LU) Rododendru selekcijas un izmēģinājumu audzētavā "Babīte" notiks tradicionālais rododendru ziedēšanas svētku pasākums, kurā uzstāsies LU sieviešu koris "Latve" un Talsu tautas nama senioru deju kolektīvs "Draudzība".

Audzētavā priežu mežā 11,8 ha platībā būs iespējams apskatīt lielāko rododendru sugu un šķirņu kolekciju Baltijā ar 77 savvaļas sugām un 239 šķirnēm, tai skaitā arī 86 vietējās, LU izveidotās šķirnes, kuru selekcionārs ir profesors Rihards Kondratovičs. Viņš ar rododendru pētījumiem nodarbojas jau 57 gadus.

Visas šķirnes ir reģistrētas Anglijas Karaliskās dārzkopības biedrības starptautiskajā rododendru šķirņu reģistrā. Līdzās rododendru introdukcijas un selekcijas darbam audzētavā notiek arī rododendru ģints vispusīga izpēte, agrotehnikas izstrāde, pavairošana un interesentu apgāde ar stādāmo materiālu.

Rododendru ziedēšanas laikā no 15.maija līdz 15.jūnijam audzētava apmeklētājiem atvērta katru dienu no plkst.9 līdz plkst.18.

Vērmanes dārzā norisinās Bērnu Eiropas karnevāls


 

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros svētdien, 1. jūnijā Rīgā, Vērmanes dārzā no plkst.12 līdz 18 notiks Bērnu Eiropas karnevāls - izklaidējošs un izglītojošs pasākums ģimenēm ar bērniem. Pasākumā apmeklētāji varēs tuvāk iepazīt dažādas Eiropas valstis, to literatūras varoņus un iesaistīties visdažādākajās aktivitātēs - būs bērnu grāmatu lasījumi, masku gājiens, spēles un rotaļas, skatuves priekšnesumi, grāmatu tirdziņš, bērnu filmas un piepūšamās atrakcijas.

Vērmanes dārzs pārvērtīsies par Eiropas bērnu literatūras karnevālu, kurā bērni kopā ar vecākiem varēs iepazīties un sadraudzēties ar Eiropas valstu grāmatu varoņiem. Kopā ar jau labi zināmiem un arī jauniem varoņiem ikviens varēs piedalīties atrakcijās un darbnīcās – gatavot rotaļlietas, taisīt propellerus, piedalīties stafetēs, iemācīties Pūksprunguļu spēli, skaitīt zvaigznes, līst kurmīša alā u.c. Ar bērniem visas dienas garumā spēlēsies un no vienas grāmatas uz citām ceļos Karlsons, Pepija, Ronja, divas Lotiņas, Pinokio un citi grāmatu varoņi. Uz vietas, protams, varēs gatavot arī dažādas maskas, pārtopot par sev tīkamu grāmatas varoni, lai kopā ar pārējiem stāstu un pasaku tēliem plkst. 15.00 piedalītos Lielajā Bērnu Eiropas karnevāla masku gājienā cauri parkam.

Ģimenes ar bērniem varēs aizraujoši pavadīt laiku Lattelecom veidotajā bērnu kino zonā, kur tiks demonstrētas bērniem veidotas filmas no Lattelecom televīzijas video nomas.

Vērmanes dārzā darbosies Lasītava, kurā stāstus un pasakas bērniem lasīs Latvijā pazīstamas mammas un tēti, bet kopā ar Leļļu teātra aktieriem šos stāstus būs iespējams izspēlēt, veidojot atraktīvus grāmatu jauniestudējumus. Visas dienas garumā apmeklētājus priecēs arī DnB bankas sarūpētais piepūšamo atrakciju parks. Pasākumā piedalīsies Latvijas izdevniecības un grāmatnīcas, kas prezentēs plašu bērnu literatūras klāstu, īpašu uzmanību veltot tikko iznākušajiem darbiem. Grāmatu maiņas punktā, savukārt, pasākuma apmeklētājiem būs iespēja no mājām atnestās bērnu literatūras grāmatas apmainīt pret citu apmeklētāju atnestajām grāmatām. Par īpašu un literāru ēdienkarti būs parūpējušies Bērnu kafejnīcas saimnieki, piedāvājot gan Karlsona kūkas, gan Pūka medusmaizes, gan Pepijas pankūkas un citus gardumus.

Bērnu Eiropas karnevāls tiks atklāts plkst.12 ar zviedru orķestra «The Bofors Symphonic Band» priekšnesumu un visu grāmatu varoņu sveicienu bērniem. Klātesošos līdz plkst.18 priecēs plaša priekšnesumu programma, tostarp, bērnu mūzikas grupu priekšnesumi, Eiropas tautu dejas «Zelta sietiņa» izpildījumā, kā arī dziesmotas rotaļas kopā ar klātesošajiem. Plkst.15 notiks masku gājiens pa Vērmanes dārzu ar visu klātesošo bērnu dalību.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Xadrian

2014-08-30 08:09:06

Ziņot

Always the best content from these prgouoidis writers.

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv