Sestdiena, 2021. gada 19. jūnijs

Nils, Viktors

Visi autora raksti

Piektdiena, 24. janvāris (2014) 13:13

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Anete Volmane +BRĪVDIENU CEĻVEDIS

Martins Plūme un publicitātes

Ziema uzņēmusi nopietnus „apgriezienus”, kas ne vienam vien licis vēlreiz pārskatīt savus nedēļas nogales plānus, pieļaujot iespēju plānotās aktivitātes nomainīt pret ieritināšanos zem segas ar TV pulti rokās. Tiem, kurus sals aiz loga nebiedē, Puaro.lv piedāvā ielūkoties šīs nedēļas pasākumu programmā. Savās brīvdienu tradīcijās šonedēļ dalās dziedātāja Anete Volmane.
 
„Ja man ir iespēja atpūsties, tad to vislabprātāk daru kopā ar draugiem vai ģimeni, bet citreiz vislabākā atpūta ir vienai pašai, atrodot kādu nodarbi un noslēdzoties no visa apkārtējā,” intervijā portālam Puaro.lv stāsta bijusī šova „OKartes Skatuve” dalībniece.
 
„Ja man ir iespēja pavadīt laiku kopā ar draugiem vai ģimeni, tad labprāt dodamies uz kādu koncertu, izrādi, mājas ballīti, labu pasākumu vai vienkārši nododamies kādām aktivitātēm svaigā gaisā. Šis laikam būtu īstais laiks, lai vilktu laukā distanču slēpes, to mēs arī nereti darām! Parasti slēpoju Baltās kāpas apkārtnē kopā ar ģimeni vai ar draudzenēm gar jūru Mellužos. Šogad gan vēl nav sanācis tā īsti pievērsties atpūtai, bet vēl jau visa ziema priekšā. Arī uz kalnu un paslidot jāaizbrauc.”
 
„Šonedēļ īsti laika atpūsties nesanāks, jo gatavojos Eirovīzijas pusfinālam, kurš klāt jau nākošajā nedēļas nogalē, bet kad darbi un mēģinājumi būs beigušies, noteikti vakarus pavadīšu mājās ar kādu siltu dzērienu un grāmatu, kuru jau kādu laiku cenšos izlasīt līdz galam,” nolēmusi mūziķe.
 
„Nesen apmeklēju izstādi Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā "Uz lielās dzīves trases 20. gs 60. gadu grafiskā valoda". To gan apskatīju vairāk mācību nolūkiem, bet domāju, ka tā varētu būt interesanta jebkuram.”
 
„No grāmatām varu ieteikt divas, kuras man ir tuvas 
pašai un liekas vērtīgi tās pārlasīt ik pa laikam. Viena no tām ir Lūle Vīlma "Debesis cilvēkā jeb dzīves mācība" - par mīlestību, piedošanu un mieru. Un otra ir Paul Arden "Lai ko tu domā, domā citādi". Par to, kā tādas ikdienišķas lietas uztvert citādāk un kā mainīt savu attieksmi un uztveri.”
 
„Mājas ballītes parasti ir ļoti laba iespēja, lai uzspēlētu dažādas interesantas un, iespējams, sen aizmirstas spēles. Manā topā vienmēr būs „Alias”. Pirms kāda laika, svinot draudzenes vārda dienu, visi iedegāmies, spēlējot mēmo šovu. Nesen atklājām arī ļoti labu galda spēli "Saderēsim?", kurā jāslēdz derības par dažādu uzdevumu veikšanu vai zināšanu pārbaudi. Jautri pavadīts laiks garantēts!” – rosina Anete.


BRĪVDIENU CEĻVEDIS 
 

Kara muzejā notiks iestudējuma "Karavīrs" papildizrādes


24.un 25.janvārī, plkst.18 Latvijas Kara muzejā atkārtoti notiks aktiera, multiinstrumentālista un vīru kopas "Vilki" vadītāja Edgara Lipora muzikālā objektu un kustību monoizrāde "Karavīrs".

Monoizrāde "Karavīrs" ir simbolisks vēstījums par Latvijas vēsturi. Tā mērķis - latviešu un arī citu tautību puikās atraisīt mīlestību pret dzimto zemi, interesi par tās vēsturi un vīrišķīgu stāju kā domās, tā darbos. Tieši tāpēc uz izrādi īpaši tiek gaidīti skolu jaunieši, kuriem "Karavīrs" noderēs kā latviešu dzīvesziņas stunda.

Latviešu vīrieti izrādē simbolizē kara cirvis - senā latviešu karavīra drosmes atribūts, savukārt sievišķo enerģiju pauž arheoloģiski identisks kakla riņķis. Mīlestībā dzimušie bērni ir raibu raibi dzijas kamoliņi, bet laiva pārtop sirsnīgas latviešu māmulītes tēlā. Simboliska loma izrādē uzticēta puzuram, putna spalvai un vēl daudziem objektiem. Latvijai uzbrūkošo ienaidnieku, kas vēlas dzīvot uz citu rēķina, simbolizējot sirpis. Ancena pauda, ka kāds skatītājs tajā saskatījis padomju laikus un Sarkano armiju, Sibīriju, cits - likteni, vēl cits - kapitālisma metodes un ekonomisko krīzi.

Izrādē apvienoti vairāki skatuves mākslas veidi: leļļu, kustību un objektu teātris, akadēmiskās mūzikas zināšanas un latviešu tradicionālā kultūra. Izrādes režisore un horeogrāfe Lilija Lipora atzīmēja, ka pagāniskajās kultūrās ir daudz kopīgu simbolu, tāpēc izrādē izmantotais latviešu tradicionālās kultūras dziļums apvienojumā ar skatuves likumiem uzrunās arī citu tautību cilvēkus.

Izrādes "Karavīrs" tapšanā piedalījies arī režisors Valdis Pavlovskis, kostīmu māksliniece Guna Stikāne, kā arī gaismu mākslinieks Egils Kupčs. Iestudējuma oriģinālmūziku sacerējis Lipors.

Biļetes uz papildizrādēm nopērkamas "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās visā Latvijā, kā arī internetā "www.bilesuparadize.lv". Uz abām izrādēm derīgas uz 23.novembra izrādi iegādātās biļetes. Tā tika atcelta Zolitūdē notikušās traģēdijas dēļ.

Spīķeru koncertzālē notiks koncerts "Pianista darbistabā"


Piektdien plkst.19 ar koncertu "Pianista darbistabā" Spīķeru koncertzālē sāksies pasākumu cikls "Koncertizrādes Spīķeros".

Koncertā "Pianista darbistabā" Roberta Šūmaņa, Johannesa Brāmsa, Pētera Vaska un citu komponistu mūzika klausītājiem pavērs priekškaru un ļaus ielūkoties dažādu laikmetu mākslinieku gara pasaulē.

"Mākslinieka darbistaba ir pati privātākā telpa mākslinieka dzīvē. Vieta, kur daudz kas tiek pārdzīvots, izsāpēts, kurā mākslinieks ir pilnīgi atklāts un atvērts," stāsta pianists un viens no koncertcikla veidotājiem Juris Žvikovs. "Skaidrs, ka visu mūziku izstāstīt nevar, bet dot mājienu, ievirzi, norādi, kam pievērst uzmanību priekšnesuma brīdī, gan var. Tādējādi mūzikas klausīšanās var kļūt par aizraujošu piedzīvojumu, agrāk nepazītu, brīnumainu pasauli," pauž Žvikovs.

Ciklu "Koncertizrādes Spīķeros", kurā četros koncertos Spīķeru koncertzālē mūzika tiks teatrāli izspēlēta un izstāstīta, klausītājiem piedāvās pianists Žvikovs un videomākslinieks Roberts Rubīns.

Jaunajā ciklā lielo meistaru - Bendžamina Britena, Arnolda Šēnberga, Kurta Veila - kabarē dziesmās klausītājus vilinās un apburs, smīdinās un gremdēs smeldzē dziedātāja Ieva Parša. Savukārt flautiste Dita Krenberga kopā ar čellistu Ēriku Kiršfeldu, pianisti Agnesi Egliņu, sitaminstrumentālistiem Elīnu Endzeli, Miku Bāliņu un Ivo Krūskopu diriģenta Māra Sirmā vadībā ievedīs klausītājus dažādu nojausmu un pārsteigumu pilnajā flautas valstībā.

Izskanēs arī Šostakoviča, Šūmaņa un Grīnupa mūzika čellistes Ingas Sunepas, vijolnieces Svetlanas Okuņas un pianista Jura Žvikova izpildījumā. Biļetes uz koncertu nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Liepājas teātrī - lugas "Pieci vakari" pirmizrāde


Piektdien Liepājas teātrī notiks krievu dramaturga Aleksandra Volodina lugas "Pieci vakari" pirmizrāde.

Mūsdienu skatītājam Volodina vārds ir diezgan svešs, lai gan viņa lugās aplūkotās tēmas ir saprotamas un nozīmīgas ikvienam, un nav ierobežojamas kādā laika posmā. Viņa varoņi ir vienkārši cilvēki, kuri dzīvo ikdienišķu dzīvi, un līdz ar to ikvienam ir viegli ar viņiem identificēties; tajā pašā laikā tieši šajā ikdienā autors ir atradis ļoti daudz poētiskā un vērtīgā.

Šī ir luga par mīlestību un tās sarežģītajiem līkločiem, kā arī par to, ka cilvēki patiešām var atrast sevi tikai tad, kad vairs nebaidās mīlēt. Tieši tad izmainās viņu ikdiena. Izrāde ir par spēju būt pašiem, neatkarīgi no valdošā režīmā un citu priekšstatiem par veiksmīgu dzīvi.

Režisors saglabājis Volodina doto laiku un vietu, izrādes darbība norisināsies kādas ziemas piecos vakaros, kad pēc septiņpadsmit gadu ilgas prombūtnes Iļjins atgriezīsies Ļeņingradā, lai satiktu Tamāru. Iļjina un Tamāras sarežģīto mīlestības stāstu un atpakaļceļu vienam pie otra izdzīvos Egons Dombrovskis un Inese Kučinska. Padomju laika reālijas būs jaušamas gan detaļās, gan kostīmos, gan arī mūzikā - kas gan tiek piemeklēta (daļēji autors to norādījis remarkās), gan rakstīta īpaši izrādes vajadzībām.

"Šī luga ir spilgts piemērs, ka tieksme pēc ideāliem un ticība skaistajam var pacelt virs zemes, un mūsu merkantilajā realitātē, kur materiālās vērtības ir kļuvušas dominējošās, man ir svarīgi atgādināt, ka īstās ir sirds vērtības, ne materiālais stāvoklis," par izvēli iestudēt šo materiālu saka režisors Leščinskis.

Izrādē piedalīsies arī aktieri Edgars Ozoliņš, Anete Berķe, Sigita Jevgļevska un Kaspars Kārkliņš.

Kopā ar režisoru pie izrādes tapšanas strādā arī scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Liene Rolšteina, horeogrāfe Liene Grava, komponists Oleksijs Demčenko, kā arī gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.


Kinoteātrī "Splendid Palace" notiks kinoseanss studentiem


Piektdien plkst.20.30 ar nule kā ''Zelta globusu'' saņēmušās un deviņiem "Oskariem" nominētās vēsturiskās drāmas "12 gadi verdzībā" pirmizrādi kinoteātris "Splendid Palace" sāks demonstrēt seansus studentiem, kas interesējas par kino.

Pirms filmas paredzēts kinokritiķes Dairas Āboliņas komentārs un topošo kinokritiķu, multimediju komunikāciju, audiovizuālo mediju mākslas studentu Anastasijas Drozdovičas, Paulas Laurinovičas, Olgas Koņkovas, Toma Riekstiņa un Dārtas Ceriņas ievadvārdi, bet pēc filmas notiks diskusija.

Filma "12 gadi verdzībā" tapusi pēc Solomona Nortona 1853.gadā sarakstītās tāda paša nosaukuma autobiogrāfijas. Tas ir patiess stāsts par paverdzināta cilvēka cīņu par izdzīvošanu un brīvību. Filmas notikumi risinās Amerikas Savienotajās Valstīs laikā pirms pilsoņu kara. Ņujorkietis Solomons Nortaps, ko attēlo Čūitels Edžiofors, ir brīvs melnādains vīrietis, kurš ieguvis labu izglītību, viņam ir sieva un bērni.
Kādudien vīrietis tiek nolaupīts un pārdots verdzībā. Nebrīvē viņš pārcieš gan nežēlīgus pāridarījumus no Maikla Fasbendera atveidotā vergtura Edvīna Epsa puses, gan arī saskaras ar negaidītu līdzcilvēku sirsnību. Solomonam nākas cīnīties ne tikai par izdzīvošanu, bet arī par savu cieņu un godu. Nebrīves 12.gadā Solomonam laimējas sastapt verdzības pretinieku Basu, kura lomā iejuties Breds Pits, un šī tikšanās uz visiem laikiem maina viņa dzīvi.

Filmas režisors ir Stīvs Makvīns, scenārija autors - Džons Ridlijs. "Studentu seansu" apmeklējums, uzrādot apliecību, maksās divus eiro.


ES māja aicina bērnus apmeklēt radošo darbnīcu "Rokas lelles stāsta Āfrikas bērnu stāstus"


ES māja sadarbībā ar Latvijas Platformu attīstības sadarbības (LAPAS) biedru organizāciju Humana People to People in Latvia aicina bērnus un viņu vecākus uz radošo darbnīcu "Rokas lelles stāsta Āfrikas bērnu stāstus". Pasākums notiks sestdien, 25.janvārī, pulksten 11:00 ES mājā, Aspazijas bulvārī 28.

Janvārī ES mājā īpaša uzmanība tiek pievērsta dzīves kvalitātes jautājumiem, tāpēc, lai veicinātu sabiedrības, it īpaši bērnu, izpratni par šo samērā sarežģīto tēmu, ES māja sadarbībā ar Humana People to People in Latvia organizē radošo darbnīcu bērniem un viņu vecākiem "Rokas lelles stāsta Āfrikas bērnu stāstus".

Radošās darbnīcas laikā bērniem būs iespēja vairāk uzzināt par Āfrikas dabu, kultūru, iedzīvotājiem un Āfrikas bērnu ikdienas gaitām. Kopā ar pasniedzējiem bērniem būs iespēja izveidot savas auduma vai papīra rokas lelles, un visiem kopā izspēlēt leļļu teātri, kas balstīts uz kādas Āfrikas bērna pasakas.

Pasākuma mērķauditorija - bērni vecumā no 5 - 10 gadiem.

Humana People to People in Latvia ir nevalstiskā organizācija, kas dibināta 2006.gadā.Organizācijas mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par attīstības jautājumiem, aicinot ikvienu indivīdu apzināties savu lomu mūsdienu pasaulē un uzņemties aktīvu un atbildīgu rīcību tās veidošanā.

Tā kā vietu skaits ir ierobežots, aicinām interesentus pieteikties jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi [email protected] vai zvanot pa tālruni 67085445. Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas!

Ogres Vēstures un mākslas muzejā notiks radošā pērlīšu izšūšanas darbnīca


Sestdien, 25.janvārī, plkst. 12.00 muzejā notiks radošā pērlīšu izšūšanas darbnīca. Māksliniece Antra Saliņa, kuras burvīgā tekstiliju izstāde "Ziemā" šobrīd skatāma muzejā, klātesošos iepazīstinās ar noslēpumiem, kurus nepieciešams zināt, izšujot audumus ar pērlītēm vai salmiņiem. Dalībniekiem būs ekskluzīva iespēja savam jaunrades darbam smelties iedvesmu no muzeja krājumā esošiem oriģināliem etnogrāfiskiem priekšmetiem un tekstilijām.

Antra Saliņa sola arī padalīties idejās, kā šāds paša radīts mazs izšuvuma motīvs spēj piešķirt otru elpu dažādiem priekšmetiem mūsu ikdienā vai kalpot par savdabīgu aksesuāru.

Materiāli būs pieejami uz vietas, taču drīkst paņemt līdzi savējos - pogas, podziņas, pērlītes, diedziņus u.c
Aicināti visi interesenti - gan tie, kas jau apguvuši smalko izšūšanas mākslu, gan tie, kas vēl tikai vēlas to apgūt. Vecmāmiņas, mammas, meitas… Gaidīsim arī puišus, ja tiem iepatikusies izšūšanas māksla.
Ieejas maksa - 1,42 EUR (1,00 Ls).

Notiks latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerts


25.janvārī Lielajā ģildē notiks latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerts, uz vienas skatuves pulcējot valsts galvenos simfoniskos kolektīvus - Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas Simfonisko orķestri un Latvijas Nacionālās operas orķestri.

Šogad lielkoncertā skanēs latviešu simfoniskajā mūzikā reti atskaņoti skaņdarbi. Piemēram, Pētera Plakida vēl studiju laikā - 1969.gadā - sarakstītais opuss "Mūzika klavierēm, stīgu orķestrim un timpāniem", kas pēc atskaņojuma Maskavā izpelnījās atzinīgus vārdus arī no Dmitrija Šostakoviča. Solisti šajā atskaņojumā būs pianists Mārtiņš Zilberts un sitaminstrumentālists Ivo Krūskops.

Lielkoncertā gaismā cels arī avangarda meistara Gundara Pones baleta "Dejas manā paradīzē" lappuses. Viņa simfoniskos darbus savulaik atskaņojuši tādi izcili orķestri kā Bostonas simfoniskais orķestris un Ļeņingradas filharmoniskais orķestris. Pones simfonisko mūziku augsti vērtēja diriģents Arvīds Jansons.

Latviešu mūzikas pūrs tiks bagātināts arī ar komponistu jaundarbiem. Andris Dzenītis turpina pēdējos gados iesākto koncertu līniju. Šoreiz solo veltot latviešu mūzikā reti lietotajam saksofonam. Darba "E(GO)" pirmatskaņojumā solo spēlēs saksofonists Arvīds Kazlausks. Koncertā skanēs arī Daces Aperānes "Elpa" stīgu orķestrim. Bružēvica pauda, ka šī mūzika ir kā spogulis pašas Aperānes personībai.
Pie diriģenta pults koncertā stāsies Andris Veismanis, Normunds Šnē un Aigars Meri.


Kalnciema kvartālā varēs vērot zinātniskus eksperimentus


25.janvārī Kalnciema kvartāla brūnās mājas zālē norisināsies "Auksto eksperimentu šovi", kuru laikā varēs vērot dažādus zinātniskus eksperimentus.

Ģimenēm un bērniem paredzētās nodarbības palīdzēs vairāk izprast pasauli un pašiem sevi.
Auksto eksperimentu nodarbībās būs tādi paraugdemonstrējumi ar līdzdarbošanos kā dūmi bez uguns, degošas rokas, kā arī kosmisks aukstums, kas sasaldē ziedu kā stiklu. Būs arī saldējuma pagatavošana visātrākajā veidā un vēl daudz kas cits.

Eksperimentu izrādi sagatavojuši Līga un Reinis, studenti, kuri brīvajā laikā aizrāvušies ar eksperimentiem un ļoti labprāt dalās ar citiem, radot cilvēkos prieku, ziņkārību un jaunas zināšanas.

Nodarbības visvairāk ieinteresēs četrus līdz 12 gadus vecus bērnus. Pasākumi Kalnciema kvartālā notiks plkst.11 un 13. Biļetes uz tiem nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

'Palladium' koncertzālē uzstāsies 'Simple Minds'


26.janvārī koncertzālē "Palladium" uzstāsies viena no veiksmīgākajām Apvienotās Karalistes grupām "Simple Minds".

Grupa piedāvās visaptverošu ieskatu savā 35 gadus ilgajā daiļradē koncerttūres "Greatest Hits Live" ietvaros. Dinamiskas attīstības un ražīgu skaņdarbu izveides rezultātā "Simple Minds" pieskaitāma pie "The Cure", "The Psychedelic Furs", "Joy Division" un "New Order" mūziķu paaudzes.

Kopš grupas pirmssākumiem Glāsgovā līdz pat mūziķu nesenajiem Eiropas mēroga priekšnesumiem Vemblijas stadionā un "Milton Keynes Kausa" izcīņā grupas atdeve koncertu laikā joprojām saglabājusies nemainīga.

"Simple Minds" sastāvā 26.janvārī uz "Palladium" skatuves kāps Džims Kerrs (Jim Kerr), Čārlijs Burčhils (Charlie Burchill), Mels Gejnors (Mel Gaynor), Endijs Gilepsijs (Andy Gillespie) un Geds Graims (Ged Grimes).

Biļetes uz koncertu nopērkamas no 19.septembra www.palladium.lv un visās "Biļešu Serviss" kasēs. Biļetes cena, sākot no 33 latiem. Pirmās 100 stāvvietu biļetes "Positivus.com"* reģistrētajiem lietotājiem - 26 lati.

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā notiks ģimenes diena par naudu Rīgā


Svētdien, 26.janvārī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā (RVKM) notiks ģimenes diena, kura būs veltīta tēmai "Nauda Rīgā gadsimtu gaitā".

Ģimenes dienas apmeklētāji būs aicināti piedalīties tematiskā ekskursijā "Nauda Rīgā gadsimtu gaitā". Ekskursija sniegšot iespēju ielūkoties rīdzinieku un Rīgas viesu naudas lādēs un maciņos dažādos gadsimtos. Apmeklētāji varēs uzzināt, kāda nauda tur tika glabāta, kā tika tērēta, kā tā pārveidojās un attīstījās dažādu varu ietekmē.

Ekskursija notiks plkst.11, plkst.13 un plkst.15.

Radošajā darbnīcā ikviens būs aicināts fantazēt, izdomāt un zīmēt savu īpašo naudu, kā arī savu eiro monētas dizaina skici. Mazie un lielie, kopīgi veicot uzdevumus darba lapās "Nauda", varēs pārbaudīt vērību un zināšanas.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv