Otrdiena, 2021. gada 15. jūnijs

Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta

Piektdiena, 16. maijs (2014) 10:41

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Andris Reizenbergs +BRĪVDIENU CEĻVEDIS

Puaro.lv un publicitātes foto

Šī nedēļas nogale ir pasākumiem pārbagāta, tāpēc atliek vien izvēlēties kaut ko savai gaumei atbilstošu. Lai to būtu vieglāk izdarīt, Puaro.lv piedāvā brīvdienu ceļvedi, kā arī populārā Latvijas bārmeņa Andra Reizenberga ieteikumus, kā vislabāk pavadīt brīvās nedēļas nogales.

„Ja brīvdienās man nav jāstrādā, tad vislabprātāk pavadu tās kopā ar draugiem, aktivitātes izvēlos atkarībā no gadalaika. Esmu nolēmis tagad aktīvi nodarboties ar sportu, atklāšu sezonu ar pludmales volejbolu, savukārt ziemā parasti izvēlos kalnu slēpošanu. Labs laika pavadīšanas veids noteikti ir arī kino apmeklēšana, kad var vienkārši apsēsties un relaksēties. Tāpat neatsakos arī ar draugiem pasēdēt kādā kafejnīcā vai pirtiņā ieiet,” intervijā portālam Puaro.lv stāsta Andris.

„Šīs brīvdienas diemžēl man sanāks pavadīt darbā, jo ne vienmēr nedēļas nogales man ir brīvas. Tā kā mans darba grafiks nav noteikts, tad kādu nedēļu sanāk strādāt brīvdienās, citu - darba dienās. Šobrīd arī pastrādāt sanāk intensīvāk, jo strādāju Balzama Bārā par restorāna vadītāju, līdz ar to man nav noteiktu brīvdienu.”

„Tā kā šonedēļ Jūrmalā tiek atklāta sezona, tad tā ir lieliska iespēja piedalīties šajā pasākumā. Bet es noteikti ieteiktu brīvdienas pavadīt kopā ar draugiem, neatkarīgi no tā, kur atrodaties. Ja ir kāda brīva diena, tad labā laikā var atbraukt uz Balzāma Bāru, paēst gardas pusdienas un iedzert kādu kokteili. Svētdien ir lieliska iespēja piedalīties Nordea maratonā, tikai atcerieties, ka nevajag pārpūlēties,” brīdina bārmenis.

„Noteikti labs brīvdienu pavadīšanas veids ir kopā ar ģimeni vai draugiem. Bet nevajag aizmirst atbalstīt savējos hokejā un, ja ir vairāk laika, tad var arī aizbraukt uz Minsku, jo tas nav nemaz tik tālu. Tāpat arī ieteiktu apciemot Dundagu, kur es pats šobrīd atrodos, tā ir brīnišķīga pilsēta, ko vajadzētu apskatīt.  Jāpiebilst, ka katrs pats jau jūt, ko vēlas darīt un tad tas arī ir labākais veids, kā atpūsties,” uzskata Andris.


 

BRĪVDIENU CEĻVEDIS


Sarkandaugavā un Juglā notiks apkaimju svētki


16.maijā radoši savu apkaimi pētīs rīdzinieki Juglas pusē, savukārt 17.maijā pirmie svētki notiks Sarkandaugavā. Juglas svētku mērķis ir apzināties juglēniešu kultūrvēsturiskās saknes un apkaimes identitāti, kā arī stiprināt apziņu, ka Jugla ir nozīmīga Rīgas vieta. Svētku dalībniekiem būs iespēja ne tikai apmeklēt pasākumus, bet tajos iesaistīties un pašiem radīt mākslas darbus. Svētkus veido jaunieši, apvienojot visu Juglas skolu, mūzikas skolu, kā arī Rīgas stila un modes arodvidusskolas

Piektdien, 16.maijā, svētki notiks Juglas vidusskolas stadionā, kur būs skatāma fotoizstāde "Juglas stāsti" un notiks meistardarbnīcas. Dienas garumā no plkst.12 līdz plkst.17 ikviens aicināts doties velomaršrutā "Juglas ezeri" un piedalīties meistardarbnīcās. No plkst.17 līdz plkst.18 mūsdienu dejas priekšnesumu sniegs Valentīns Kiļeso un grupa "Chilhood Colony".

Sestdien, 17.maijā, pirmo reizi notiks Sarkandaugavas strādnieku svētki, pilnveidojot priekšstatu par šo apkaimi, kas ilgu laiku bijusi Rīgas rūpniecības centrs.

No plkst.12 līdz plkst.16 Tvaika ielas posmā pie Sarkandaugavas vecupes krasta notiks izglītojoši un izklaidējoši pasākumi visai ģimenei, foto orientēšanās aktīvās atpūtas cienītājiem, kā arī gidu ekskursijas zinātkārajiem. Sadarbībā ar Rīgas kino muzeju no plkst.11 līdz pusnaktij latviešu kino būs skatāms bijušajā kinoteātrī "Aurora". Muzeju naktī no plkst.17 līdz pusnaktij viesus ciemos gaidīs Latvijas Nacionālā vēstures muzeja filiāle "Dauderi", Rīgas psihiatrijas un neiroloģijas centrs, Sarkandaugavas bibliotēka un vēsturiskā alusdarītava "Aldaris". Ieeja visos apkaimju svētku pasākumos būs bezmaksas.

Nākamnedēļ Rīgas centra apkaimes identitāte un radošā sadraudzība būs uzmanības centrā Latvijas Mākslas akadēmijas Pagalma svētkos 24.maijā. Maijā katru darba dienu uz festivālu "Ziedoņdārza stāsti" aicina Ziedoņdārzs. Visu maiju ikviens aicināts uz mākslinieces Aijas "Bley" Portretu darbnīcu VEF kultūras pilī. No maija līdz pat oktobrim interesentiem dažādos maršrutos pieejamas gidu ekskursijas Pārdaugavā, biļetes uz ekskursijām iegādājamas "Biļešu paradīze" tirdzniecības vietās.


Dobeles teātra studija bērniem piedāvā pirmizrādi "Ansītis & Grietiņa"


Piektdien, 16.maijā, plkst.18 Dobeles pilsētas kultūras namā notiks kultūras nama teātra studijas pirmizrāde bērniem iestudētajai lugai "Ansītis & Grietiņa".

Jaunā kultūras nama teātra studijas pirmizrāde "Ansītis & Grietiņa" sagaidāma ar spilgtām dejām, krāšņiem tērpiem, saldu smaržu un jokiem. Pirms izrādes sākuma ikvienam būs iespēja piedalīties Dobeles Amatu mājas sagatavotajās radošajās darbnīcās un izgatavot sev ko tīkamu.

Dobeles pilsētas kultūras nama teātra studija darbojas jau ceturto gadu, un savu darbību tā sāka ar izrādi "PePija", bet nākamajā gadā sekoja izrāde "3 sivēntiņi, sarkangalvīte un vilks".

Izrādes scenogrāfs un gaismu mākslinieks ir Kārlis Freibergs.

Kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" noslēgs sezonu ar koncertu Lielajā ģildē


Piektdien plkst.19 Lielajā ģildē notiks Valsts kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" sezonas noslēguma concerts. Koncerta programmā būs Roberta Šūmaņa "Pavasarsimfonija", angļu komponista Maikla Tipeta "Divertisments" par "Sellinger's Round" tēmu un Karla Fīlipa Emanuela Baha "Čellkoncerts la minorā".

Pie diriģenta pults būs orķestra mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē. Koncerta īpašais viesis būs Latvijā dzimušais un ārvalstīs koncertējošais čellists Maksims Beitāns.

Šūmaņa "Pirmā simfonija Si bemol mažorā op. 38" jeb "Pavasarsimfonija" tapusi 1841.gadā, jaunības plaukumā, baudot laimīgu laulību ar savu mūža mīlestību Klāru. Šūmanis savulaik atzinis, ka nemēģina šajā darbā neko attēlot vai aprakstīt, taču ir pārliecināts, ka gadalaiks, kurā simfonija dzima, ietekmējis tās uzbūvi un dāvājis tai spirgtuma un dzīves pavasara krāsas.

Britu komponista Tipeta "Divertisments" par "Sellinger's Round" tēmu, kas radīts pirms 50 gadiem, ir sava žanra paraugs un vēsturiskām atsaucēm bagāta kompozīcija ar renesanses un baroka mūzikas atspulgiem.

Šīs koncertsezonas laikā kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" saņēmis vienu no augstākajiem apbalvojumiem mūzikā - "Grammy" balvu - par dalību igauņu komponista Arvo Perta darbu albumā "Adam's Lament". Maijā un jūnijā orķestris sniegs koncertus "Rīgas festivālā", savukārt jūlijā "Sinfonietta Rīga" kopā ar viesmāksliniekiem uzstāsies "Senās mūzikas festivālā".

Ar vairākiem pasākumiem svinēs Šekspīra dzimšanas dienu


Piektdien, angļu renesanses dramaturga un dzejnieka Viljama Šekspīra 450.dzimšanas dienā, Dailes teātrī notiks "Sarunas Šekspīra dzimšanas dienā", kas turpināsies Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) teātra mājā "Zirgu pasts" ar izrādi "Perikls" un ar žurnāla "Veto Magazine" multimediālas izstādes "Šahspīrs" atklāšanu kultūrbārā "Vieta".

Plkst.15 Dailes teātra 2.stāva foajē notiks "Sarunas Šekspīra dzimšanas dienā". Tajās piedalīsies Dailes teātra literārā padomniece Evita Mamaja, kura stāstīs par to, kāpēc angļu ģēnijs savā daiļradē tik daudz pievērsās varas problēmai un vēstures interpretācijai, kā arī topošās Dailes teātra izrādes "Ričards III" režisors Viesturs Meikšāns, Šekspīra festivāla producente Leonarda Ķestere, Latvijas Kultūras akadēmijas profesors Jānis Siliņš, Latvijas Universitātes Botāniskā dārza direktore Anta Sparinska un interneta žurnāla "satori.lv" galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins.

Sarunās būs iespēja plašāk uzzināt par Šekspīra traģēdijas "Ričards III" tapšanas procesu un iecerēm, to īstenojot, par Britu padomes organizēto video konkursu jauniešiem, LKA izrādi "Perikls", literāro leģendu konkursu "Šekspīrs bija latvietis", kas risinās interneta žurnālā "satori.lv", un aktualitātēm "Shakespeare’s Globe" teātra pasaules turnejā "Globe to Globe", kas sāksies tieši 23.aprīlī - Šekspīra dzimšanas dienā.

Uz pasākumu iespējams rezervēt bezmaksas ielūgumus, rakstot uz e-pastu [email protected]

Toties plkst.20 kultūrbārā "Vieta" tiks atklāta "Veto Magazine" organizēta multimediāla izstāde "Šahspīrs". Tajā būs apskatāmi vairāki audiovizuāli objekti, kuros tiks meklēta saistība Šekspīra dramaturģijai ar šaha spēli. Apmeklētājiem būs iespēja izaicināt uz šaha partiju Šekspīru vai vienam otru, kā arī vērot dzejnieku Marta Pujāta un Jāņa Elsberga šaha spēles-performances videodokumentāciju.

No 16.maija līdz 20.maijam Latvijā notiks Šekspīra festivāls. Tā laikā paredzēta Viestura Meikšāna iestudētās Šekspīra traģēdijas "Ričards III" pirmizrāde 16.maijā Dailes teātrī, 17.maijā plānots Šekspīra laika tirgus Rīgā, Kalnciema kvartālā, kas ietvers iepirkšanos Šekspīra laika garā, muzikālus priekšnesumus, LKA topošo aktieru, laikmetīgās dejas horeogrāfu, LKA Latvijas Kultūras koledžas studentu, Rīgas Doma kora skolas audzēkņu uzstāšanos Šekspīra lugu fragmentos un izrādē "Perikls", kura režisore ir asociētā profesore Anna Eižvertiņa.

19.maijā "Shakespeare's Globe" teātra pasaules turnejas "Globe to Globe" laikā Dailes teātrī notiks traģēdijas "Hamlets" viesizrāde. 20.maijā Dailes teātra Mazajā zālē paredzēta starptautiska konference "Šekspīrs: autentiskais un mūsdienīgais" ("Shakespeare: Authentic and Contemporary"). Tajā piedalīsies Latvijas un Lielbritānijas Šekspīra pētnieki, teātra režisori, kā arī izglītības programmu un mārketinga eksperti. Savukārt Šekspīra lugas "Divi džentlmeņi no Veronas" versiju Igora Koņajeva režijā 31.maijā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī izrādīs LKA 4.kursa topošie aktieri.

Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvos melodrāma "Lielais Getsbijs"
 

Piektdien Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvos pēdējais šīs sezonas jauniestudējums Dž.Dž.Džilindžera režijā - bulgāru dramaturga Hristo Boičeva melodrāma "Lielais Getsbijs". Luga tapusi pēc Frensisa Skota Ficdžeralda pasaulslavenā romāna.

20.gadsimta 20.gadi bija īpašs laiks - laiks, kad tikko bija beidzies Pirmais pasaules karš; viss, ko šajā laikā vēlējās cilvēki, bija aizmirst kara drūmo noskaņojumu un ļauties uzdzīvei un dažnedažādām baudām. Tieši par šādiem cilvēkiem lielākoties savos darbos runājis Ficdžeralds, akcentējot viņu bagātību, dīkdienību, vēlmi pēc izpriecām un absolūtu bezmērķīgumu. Šādi - jauni, skaisti un bagāti - ir arī Deizija un Toms Bjūkeneni (Anete Berķe un Kaspars Gods), kas savu dzīvi vada pārticībā, regulāri apmeklē vai paši rīko dažādas ballītes un ne par ko daudz neprāto, līdz brīdim, kad Deizijas dzīvē atgriežas Džejs Getsbijs (Edgars Pujāts). Lai arī viņš strauji guvis panākumus un labklājību, Getsbijs ir vienīgais, kurš skaidri zina savu mērķi - atgūt Deizijas sirdi, jo tieši Deizija ir sieviete, kuru viņš pirms vairāk nekā pieciem gadiem noskūpstījis un nav spējis aizmirst.

Šī būs izrāde par sapņiem, ilgām un jūtām, kurām laiks neko nav spējis padarīt; atklāts paliek tikai jautājums, vai patērētāju sabiedrībā šādai mīlestībai vēl būs vērtība?

Izrādē piedalās arī aktieri - Egons Dombrovskis, Signe Ruicēna, Edgars Ozoliņš, Ilze Jura, Everita Pjata, Laura Jeruma, Leons Leščinskis, Kaspars Kārkliņš, Rolands Beķeris.

Kopā ar režisoru pie iestudējuma strādājusi viņa ierastā komanda - scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, horeogrāfe Inga Krasovska un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis. Lugu tulkojis Ilmārs Šlāpins.

Izrādi iespējams noskatīties arī 20. un 31.maijā, kā arī 14.jūnijā, kad paredzēts slēgt Liepājas teātra 107. sezonu.

Tiek atklāta Jūrmalas pilsētas kūrorta sezona


Jūrmalas kūrortpilsēta 17.maijā atklās vasaras sezonu, solot pilsētas viesiem jaunus piedāvājumus. Sagaidot kūrorta vasaras sezonu, Jūrmala papildinājusi savu piedāvājumu pilsētas viesu ērtībām, gan pilnveidojot pilsētas labiekārtojumu un infrastruktūru, gan piedāvājot jaunus kūrorta pakalpojumus veselības uzlabošanai un atpūtai, jaunus tūrisma maršrutus, kā arī plašu kultūras, sporta un izklaides pasākumu klāstu.

Kauguru un Jaunķemeru pludmalēs no šā gada būs pieejams jauns pakalpojums - peldrati cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, ko varēs izmantot pastāvīgi vai arī ar asistenta palīdzību, iepriekš piesakot asistenta pakalpojumu. Atklājot peldēšanās sezonu, piecās atpūtnieku iecienītākajās pludmalēs - Bulduros, Dzintaros, Majoros, Asaros un Kauguros - apmeklētājiem būs pieejamas dušas, kā arī ūdens krāni roku un kāju noskalošanai Dzintaru, Majoru, Dubultu, Pumpuru un Kauguru pludmalē.

Pašvaldība pagājušajā gadā ieguldījusi lielus finanšu līdzekļus pilsētas infrastruktūras pilnveidošanā, pilsētas skvēros un parkos ierīkojot jaunus rotaļu un atpūtas laukumus bērniem, veicot ielu remontus un labiekārtojot pludmales Kauguros un Vaivaros, lai tās būtu ērti pieejamas visiem, arī ar bērnu ratiņiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Aktīvās atpūtas cienītāji šogad varēs iznomāt velosipēdus piecos automātiskās velonomas punktos Lielupē, Bulduros, Dzintaros un Majoros. Velonomas iespēja ir nodrošināta sadarbībā ar uzņēmumu "Sixt", kas savus pakalpojumus piedāvā arī Rīgā, un velobraucēji iznomātos velosipēdus var nodot "Sixt" nomas punktos gan Jūrmalā, gan Rīgā.

Ķemeros "Meža mājā" līdz ar pavasara sezonu darbu ir atsācis Ķemeru Nacionālā parka Tūrisma informācijas centrs, kas piedāvā arī gida pakalpojumus. Ķemeru stacijā ir pieejama arī velonoma, kas līdz maija beigām būs darbosies brīvdienās, bet, iepriekš piesakoties, velosipēdus var nomāt arī jebkurā citā laikā. Šogad Jūrmalā tiek piedāvāti trīs jauni veloekskursiju maršruti - divi Ķemeru Nacionālā parka teritorijā un viens Majoru un Lielupes pusē. Maršrutu apraksti ir publicēti portālā "draugiem.lv" un tie pieejami arī nereģistrētiem lietotājiem.

Šogad durvis vērs vairākas naktsmītnes. Pēc rekonstrukcijas tiks atvērta dizaina viesnīca "Kurshi Hotel" Dubultos, Ceriņu ielā 22. Viesu ērtībām šeit būs pieejami 35 viesnīcas numuri un četri dzīvokļa tipa numuri. Viesnīcas īpašnieki sola, ka restorāna ēdienkartē tiks saglabātas tradicionālās vērtības - ēdienu klāstā būs latviskā virtuve, piedāvājot iecienītos ēdienus, pagatavotus gan klasiskā manierē, gan piešķirot tiem mūsdienīgas nianses. Domājot par ģimenēm ar bērniem, "Kurshi hotel" teritorijā paredzēts bērnu rotaļu laukums. "Kurshi hotel" piesaka sevi arī kā motociklistiem draudzīgu viesnīcu - tehniskās apkalpes zonā iespējams veikt sava motocikla apkopi.

Plašāka informācija par tūrismu Jūrmalā pieejama pašvaldības portāla "www.jurmala.lv" sadaļā "Tūrisms" un mājaslapā "www.tourism.jurmala.lv".


Pītera Geibriela koncerts


Šosestdien, 17. maijā, “Arēnā Rīga” turnejas “Back to Front” ietvaros uzstāsies izcilais britu mūziķis Pīters Geibriels (Peter Gabriel). Koncerts ilgs vairāk nekā divas stundas un aptvers Geibriela karjeras izcilākās dziesmas, iekļaujot arī albumu “So” pilnā apmērā. Mūziķim uz skatuves pievienosies šī ieraksta pirmās koncerttūres oriģinālsastāvs.

“Arēnas Rīga” durvis koncerta apmeklētājiem tiks atvērtas jau plkst. 18.00. Vakara muzikālā programma sāksies plkst. 19.30, kad uz skatuves kāps turnejas divas pavadošās dziedātājas. Neilgi pēc plkst. 20.00 savu uzstāšanos sāks Pīters Geibriels.

“Mēs pasniedzam koncertu trīs daļās - gluži kā maltīti. Starteris būs vairāk akustisks, valdot līdzīgai gaisotnei kā mēģinājumos. Pēc tam pievērsīsimies pamatēdienam, kas ir elektronisks materiāls. Ja jūs šo “pārdzīvosiet”, tad saņemsiet saldo ēdienu ar albumu “So” pilnā apmērā, tieši tādā kārtībā, kā tas sākotnēji bija iecerēts,” turnejas detaļas atklāj Pīters Geibriels.

Respektablais ASV izdevums “Time” Pīteru Geibrielu nodēvējis par vienu no 100 ietekmīgākajiem cilvēkiem pasaulē. Savas fenomenālās karjeras laikā Pīters Geibriels ieguvis neskaitāmas mūzikas industrijas atzinības, tostarp trīs “Brit Awards”, sešas “Grammy” un trīspadsmit “MTV Video Music Awards” balvas. Šogad mūziķis tika uzņemts Rokenrola slavas zālē.

Biļetes uz Pītera Geibriela koncertu vēl ir nopērkamas, to iespējams izdarīt internetā www.ticketpro.lv un “Ticketpro” kasēs TC “Galleria Riga”, “Spice”, “Domina Shopping”, “Rīga Plaza”, “Sky&More”, “Olimpia”, “Rimi “Alfa””, “Rimi “Valdemārs””, “Rimi” Pulkveža Brieža ielā informācijas centros u.c.

Koncertā būs tikai sēdvietas. Biļetes maksā no EUR 35.57.

Ingas Kalnas solokoncerts Latvijas Nacionālajā operā


17.maijā Latvijas Nacionālajā operā notiks izcilās latviešu operdziedātājas Ingas Kalnas solo koncerts "Bel Canto". Latviešu soprāns Inga Kalna pasaulē atzīta kā izcila vokālās mākslas meistare, kas spoži pārvalda dažādu laikmetu mūziku. Šajā sezonā dīva atgriežas LNO ar krāšņu solokoncertu ievērojamā britu diriģenta Džuliana Reinoldsa muzikālajā vadībā. Programmā Gaetāno Doniceti, Džoakīno Rosīni, Džuzepes Verdi un Vinčenco Bellīni opermūzika.

Klubā "Melnā piektdiena" notiks "Rokmūzikas maratons"


Aicinot nedaudz alternatīvā veidā iesildīties pirms lielā "Nordea" Rīgas maratona, 17.maijā klubā "Melnā piektdiena" norisināsies "Rokmūzikas maratons".

Sajā vakarā klausītājus priecēs tādas grupas kā "Indygo", "Omerta", "Once Upon", "Oghre", "Apēdājs" un "Pain Fiction".

Grupa "Indygo" ir Latvijas rokmūzikas grupa, kas izveidota 2002.gada rudenī. Pirmie pastāvēšanas mēneši grupai pagāja, meklējot savu muzikālo lauciņu, taču ar laiku grupa nostabilizējās progresīvā roka ailē. Šī gada pirmā puse grupai ir jau paspējusi sagādāt dažādus sasniegumus, piemēram, "Indygo" izdeva singlu "Temīda" no topošā albuma, saņēma "Alternative.lv 2013" balvu kā "Interaktīvākā grupa", bet grupas albums "Decoy" ir nominēts Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvā "Zelta mikrofons" kā "Labākais roka/metāla albums".

Savukārt "Omerta", kura sniegs vienu no vakara gaidītākajiem priekšnesumiem, ir nedaudz jaunāka grupa, kas plašākai publikai sevi oficiāli pieteica 2013.gada pavasarī. Grupas skaņdarbi pirmo reizi dzirdīgas ausis sasniedza 2013.gada 19.aprīlī kafejnīcā "Vieta", savukārt nākamais koncerts tika aizvadīts 7.jūnijā koncertzālē "Palladium", kur "Omerta" iesildīja tieši grupu "Indygo" albuma prezentācijas pasākumā.

"Rokmūzikas maratons" klubā "Melnā piektdiena" sāksies plkst.20. Tā apmeklējums maksās piecus eiro.

ASV jauniešu kori koncertēs Svētā Jāņa baznīcā


Rīgā, Svētā Jāņa baznīcā 17.maijā plkst. 20:00 notiks koru koncerts, kurā uzstāsies divi slaveni Amerikas augstskolu jauniešu kori no Viljamsburgas Baltijas un Somijas koncertturnejas ietvaros.

Viljama un Mērijas koledžas koris (William & Mary College Choir) un Botetotas Kamerdziedoņi (Botetourt Chamber Singers) nāk no Viljamsburgas Virdžīnijā, no otras senākās ASV universitātes, kas dibināta 1693. gadā.

Koru driģenti: maestro Džeimss Ārnstrongs (James Armstrong) un Džeimija Bartleta (Jamie Bartlett), ērģeļu pavadība: Dr. Brjūss Bengtsons (Bruce Bengtson).

Programmā, kura ievada Muzeju nakti Svētā Jāņa baznīcā, ietverti koloniālā laika spiričueli, senie folklorizētie dziedājumi, kā Šenandoā un Jošua dodas kaujā, klasiska un moderna koru mūzika, kā arī igauņu komponistes Piretas Ripsas-Laulas īpaši šiem koriem sarakstītā skaņdarba Salve Regina pirmatskaņojums Latvijā.

Kā cieņas zīme Latvijas publikai skanēs tautasdziesmas apdares "Āvu, āvu baltas kājas" dziedājums latviski.

Koncerta apmeklējums ir bez maksas.

Sadraudzības pasākums koriem - "Koru spēles - Dziesmotais kauss"


17.maijā Mežaparka estrādes apkārtnē notiks sadraudzības pasākums koriem - "Koru spēles - Dziesmotais kauss".

Pasākums tiek veidots, lai veicinātu koru aktivitāti Dziesmu svētku starpposmā. Pasākumā kori tiks aicināti cīnīties par 2014.gada dziesmotākā, erudītākā un sportiskākā kora titulu, saņemot arī dažādas balvas no atbalstītājiem un ceļojošo Koru spēļu kausu. Koru spēles tiks organizētas kā sacensības ar kontrolpunktiem, kuri būs jāveic noteiktā laika posmā.

Lai veicinātu koru turpmāku sadraudzību, tie tiks aicināti ar savu kolektīvu iepazīstināt arī pārējos pasākuma dalībniekus, sagatavojot sava kolektīva raksturojošu priekšnesumu. Ar tiem kolektīvi dalīsies pasākuma apbalvošanas ballē, kura notiks Biznesa augstskolas "Turība" telpās kopā ar grupu "Tonick".

Pasākumam var pieteikties kori no visas Latvijas pasākuma organizatoru, kamerkora "Tonika", mājaslapā "www.kamerkoristonika.lv".

"Muzeju naktī" piedalīsies aptuveni 120 Latvijas muzeju


Eiropas muzeju akcijā "Muzeju nakts", kas 17.maijā Latvijā norisināsies desmito reizi, piedalīsies aptuveni 120 Latvijas muzeju, kā arī citas kultūrvēsturiskas institūcijas.

Šā gada "Muzeju nakts" noslēdz tematisko trīs gadu ciklu "Trejkrāsainā saule", ko iedvesmojušas Raiņa dzejas rindas par sauli, kas "atspīd drīz zila, drīz zaļa, drīz sarkana". Ciklu veidojušas trīs krāsas un trīs Latvijas dārgumi - zilā jūra, zaļais mežs un sarkanais dzintars, iezīmējot dzintara tapšanas ceļu, vienojot jūru ar mežu un brīnumaino saules akmeni - dzintaru. Šogad "Muzeju nakts" devīze ir: "Sarkanā krāsa - dzintars".

"Muzeju nakts" pasākumi norisināsies ne vien galvaspilsētā, bet arī Latvijas reģionos, tālab akcijas organizatori īpaši aicina "dzintara āderes" meklēt ne tikai galvaspilsētā, bet tieši Latvijas reģionu muzejos, kur atšķirībā no Rīgas burzmas un garajām rindām katrs apmeklētājs tiek sagaidīts kā mīļš ciemiņš, kuru var uzklausīt un parunāties. Dzintara tēma Latvijas novados atbalsos Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas tematisko līniju "Dzintara ceļš".

Pasākums tradicionāli norisināsies no sestdienas vakara plkst.19 līdz svētdienas pirmajai rīta stundai vai ilgāk. 17.maijā sabiedriskais transports Rīgā kursēs līdz plkst.2 naktī.

Ieeja muzejos akcijas laikā būs bez maksas.

Pilnu informāciju par akcijas programmu var iegūt vietnēs "www.muzeju-nakts.lv" un "www.1188.lv". Rīgas muzeju pasākumu programma saņemama galvaspilsētas muzejos un Tūrisma informācijas centros.

Ādažos notiks ikgadējie Gaujas svētki
 

Ādažos, Gaujas ielā, sestdien, 17.maijā, notiks ikgadējie Gaujas svētki. Autovadītājiem jārēķinās, ka svētku laikā no plkst.7 līdz 17 tiks slēgta transporta kustība Gaujas ielas posmā no Gaujas tilta līdz Attekas ielai. Uguņošanas laikā no plkst.23.30 līdz 0.30 tiks slēgts arī Gaujas tilts.

Kā norāda pašvaldība, Gaujas svētki ir gada spilgtākais notikums Ādažos, kura laikā novada dome un Ādažu kultūras centrs izveidojuši plašu dienas un nakts programmu.

Gaujas svētku pavasara tirdziņā būs dažādi amatnieku darinājumi un lauku labumi, Ādažu Mākslas un mūzikas skolā - radošās darbnīcas, Gaujas ielā - Nacionālo bruņoto spēku militārās tehnikas demonstrācija, velo un auto tehnikas izstāde.

Pasākuma laikā noritēs dažādas sporta aktivitātes, izjādes ar zirgiem, kā arī atrakcijas vismazākajiem viesiem. Gaujas svētkus atklās Nacionālo bruņoto spēku orķestris, programmas turpinājumā būs vērojami Ādažu izglītības iestāžu un Ādažu Kultūras centra kolektīvu priekšnesumi.

Iestājoties vakaram, ar autentisku baltu muzikālo uzvedumu pārsteigs folkloras kopas "Grodi" un "Garataka". Vakara programmu turpinās Ādažu novada labākie mūziķi: Ingus Ulmanis ar grupu "Lādezers", maestro Raimonds Pauls, Olga Rajecka un draugi, Normunds Rutulis un "Slavenais Rīgas orķestris", kā arī trio "Limonāde". "Muzeju naktī apmeklētājiem tiks piedāvāta vēsturisku dokumentālo kino fragmentu skate gan brīvā dabā, gan iekštelpās. Brīvdabas kino izrāde sāksies ar fragmentiem no lieliskās 1934.gadā tapušās pirmās latviešu skaņu filmas "Gauja". Tai sekos fragmenti no divu krāšņo ezeru - Baltezera un Dzirnezera - krastos filmētajām, savulaik tik ļoti iecienītajām bērnu un jaunatnes vasaras atpūtas nometnēm pagājušā gadsimta 30.gados. Tāpat tiks atsaukts atmiņā arī padomju laiks ar slaveno lielkolhozu "Ādaži"," informē Ādažu muzeja projekta vadītāja Elita Pētersone.

Kultūras centra iekšpusē - topošās Vēstures un mākslas galerijas telpās - apmeklētāji varēs iepazīties ar Ādažu vēstures notikumu atspoguļojumu fotogrāfijās, kā arī speciāli muzeju naktij sarūpētu priekšmetisku kolekciju, kura veltīta tik slavenajām Ādažu motosportistu gaitām visai nesenā pagātnē - no pagājušā gadsimta 50. līdz 80.gadu sākumam. Galerijas telpās varēs noskatīties arī dokumentālā kino fragmentus par sporta vēsturi un, ja paveiksies, arī vaigā sastapt bijušos motosporta un savulaik leģendārā "Ādažu" motobola komandas veterānus. Svētkus noslēgs uguņošanas izrāde virs Gaujas.

Sama modināšanas svētki Koknesē


Sestdien, 17.maijā, Koknesē piekto pavasari ar Sama modināšanas svētkiem atklās tūrisma sezonu. Otro reizi Koknesē notiks Latvijā jau pazīstamais Tvīda brauciens.

16.maija vakarā no pulksten 18 pie Ragāļu kroga svētku svinētāji būs gaidīti Tvīda brauciena ieskaņas pasākumā. Vintage - krāmu tirdziņš piedāvās lielisku iespēju saposties Tvīda braucienam - tērpus un aksesuārus retro stilā varēs mainīt, pirkt, pārdot, arī iznomāt. Tvīda stila darbnīcā sniegs padomus kā izveidot oriģinālu tērpa koptēlu, bet radošās darbnīcas “Lolitas skapis" dekupāžas meistarklasē gatavos tērpu aksesuārus un rotājumus velosipēdam. Svētku noskaņu rosinās Ērenpreisa darbnīcas velosipēdu parāde, retro brīvdabas kino, spēlmaņu kopas “Skutelnieki" muzicēšana un ballīte ar dīdžeju.

Radošās darbnīcas un retro fotosalons turpinās darboties 17.maija rītā pulksten 9 pie tirgus laukuma uz estrādes Kokneses parkā, kur jau stundu iepriekš būs sākusies gadatirgus rosība. Bērnus gaidīs piepūšamās un citas aizraujošas atrakcijas. Šajā laikā sāksies izjādes ar zirgiem, vizināšanās zirga pajūgā un ekskursijas ar elektromobili. No pulksten 10 estrādē Sams aicinās reģistrēties Tvīda braucienam, lai pulksten 11, turpat no estrādes, iedūcinātu startu gaidītajai velo un tērpu parādei pa Kokneses ielām. Rīdzinieki uz braucienu pagūs ierasties, ja no galvaspilsētas izbrauks pulksten 8.30 ar vilcienu Rīga-Krustpils, kurš Koknesē piestās pulksten 10.08. Ļoti ceram, ka arī dzelzceļa stacijās: Salaspilī, Ogrē, Lielvārdē, Skrīveros vai kādā citā būs pasažieri, kas vēlēsies izbaudīt neaizmirstamu svētku sajūtu Koknesē! Koknesieši jūs gaidīs!

Krāšņā tērpu un velosipēdu parāde noslēgsies ar kopīgu fotografēšanos Kokneses pilsdrupās, bet atgriežoties estrādē izraudzīs un suminās atraktīvāko Tvīda pāri. Konkursa gaitā pie sava titula tiks garāko ūsu un bižu īpašnieki.

Dienas vidū klāt būs laiks viduslaiku sporta spēlēm, starp kurām lielā cieņā koknesiešiem ir mūku futbols. Pulksten 15 estrādē skatītāji būs gaidīti novada deju kolektīvu koncertā.

Šogad pirmo reizi "Kokneses Tūrisma centrs" piedalīsies starptautiskajā akcijā "Muzeju nakts" - pulksten 20 izgaismotajās Kokneses viduslaiku pilsdrupās sāksies pasākums "Kad ik akmenī dzīvība pulsē". Apmeklētāju paviljonā šajā vakarā atklās restaurētu senlietu priekšmetu ekspozīciju. Ikviens varēs izmēģināt metamo cirvju un šķēpa mešanu mērķī, monētu kalšanu, nobaudīt gardo uguns zupu, piedalīties orientēšanās pārgājienā.

Sama modināšanas svētku noslēgumā estrādē grupa "Mākoņstūmēji" spēlēs zaļumballi.

Mūzikas namā "Daile" izrādes visai ģimenei


18.maijā mazajiem skatītājiem izrāde "Baltā kamielēna sapnītis" pēc mongoļu tautas pasaku motīviem izspēlēs tālās zemes puikas Bata ceļojumu Mongolijas tuksnesī.

Bērni un ģimenes aicināti apmeklēt Mārtiņa Meiera un Ineses Ramutes izrādi "Baltā kamielēna sapnītis", kas veidota pēc mongoļu tautas pasaku motīviem. Šajā pasakā, līdzīgi kā latviešu tautas pasakās, dzīvnieki attēloti ar saviem raksturiem un labais uzvar ļauno. Mongoļi par vienu no lielākajiem dārgumiem uzskata draudzību, un kāda pasaka beidzas ar vārdiem: "Posts un bēdas baidās ienākt tāda cilvēka jurtā, kam ir uzticami draugi". Tas viss skatāms un piedzīvojams iestudējumā "Baltā kamielēna sapnītis".

Šobrīd ir uzsākts darbs pie nākamās sezonas iestudējumiem, un, uzsākot 2014./2015. gada sezonu, mazajiem skatītājiem taps jauniestudējums - Eriks Ādamsons, Inese Zandere un Jānis Lūsēns "Čigānmeitēns Ringla", un gada nogalē Mūzikas namā Daile tiks izrādīts Jāņa Lūsēna un Ineses Zanderes mūzikls "Sniega karaliene", bet 2015.gada pavasarī gaidāms jauns, muzikāls pārsteigums bērniem.

Biļetes pieejamas "Biļešu Paradīze" tirdzniecības vietās visā Latvijā un www.bilesuparadize.lv.

Vecmīlgrāvja jaunieši turpina apgleznot ostas sētu


 

Svētdien, 18.maijā no plkst. 11.00 līdz 17.00 Vecmīlgrāvī notiks jau par tradīciju kļuvusī akcija "Mūsu ostas sēta", kuras laikā tiks apgleznota daļa no Rīgas brīvostas dzelzsbetona sētas.

Pirms četriem gadiem Vecmīlgrāvja attīstības biedrības (VAB) un Rīgas brīvostas aicinājumam apgleznot dzelzsbetona sētu atsaucās gan Rīgas 31. vidusskolas, Rīgas Rīnūžu vidusskolas, Rīgas 46. vidusskolas, gan Bērnu un jauniešu centra "Mīlgrāvis" jaunieši. Katrā pasākumā tiek apgleznots apmēram 100 metru garš sētas posms. Ja pagājušajā gadā jaunie mākslinieki uzbūra ainiņas no zemūdens pasaules, tad šogad uz dzelzsbetona sētas tiks zīmēti 47 aizsargājamie augi un ziedi.

"Maija sākumā tika izsludināts skiču konkurss par tēmu " Ziedi un aizsargājamie augi Vecmīlgrāvī", kurā piedalījās ap 200 jauno mākslinieku. Šis konkurss jauniešus pamudināja vairāk izpētīt sava dzimtā novada floru, kā rezultātā viņi ir apzinājušies, ka Vecmīlgrāvī ir sastopami daudz aizsargājamie augi un ziedi, kas drīz sāks ziedēt uz neizteiksmīgās Rīgas brīvostas teritoriju ierobežojošās sētas Meldru ielā 3," stāsta pasākuma organizatore Zane Auškāpa.

Par labu garastāvokli gan jaunajiem māksliniekiem, gan pasākuma apmeklētājiem rūpēsies atraktīvais pasākumu vadītājs Elvings Eklons.

Rīgā notiks vairāki Ģimenes dienai veltīti pasākumi
 

Rīgā šonedēļ,  līdz pat 18.maijam, notiks vairāki Ģimenes dienai veltīti pasākumi - muzikāla izrāde, teatralizētas ekskursijas, radošās darbnīcas un koncerti.

No 13. līdz 17.maijam ģimenes aicinātas uz Jūgendstila muzeju, kur katru dienu notiks teatralizētas ekskursijas kopā ar pasaku tēlu - runci Albertiņu. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Sestdien, 17.maijā, Rīgā notiks divi pasākumi - Latvijas Nedzirdīgo savienības kultūras centrā notiks radošās darbnīcas gan bērniem, gan vecākiem, ģimeņu talantu šovs, ekskursija un atrakcijas, bet kinoteātrī "Splendid Palace" būs koncerts, kurā uzstāsies dziedātāja Liene Greifāne, Mazais Operas un Teātra orķestris "M.O.T.O", Rīgas Doma kora skolas meiteņu koris. Koncerta īpašie viesi būs vijolnieks Daniils Bulajevs un vokāliste Katrīna Paula Dīringa. Ieeja pasākumā ar bezmaksas ielūgumiem, kurus var saņemt "Biļešu paradīzes" kasēs.

Ģimenes dienai veltīts pasākums notiks arī Kultūras centrā "Imanta", kur 18.maijā koncertā "Pavasaris gaida vasaru" uzstāsies bērnu deju kolektīvs "Mazais Andžiņš" un bērnu vokālais ansamblis "Brīnumiņš", koncertu vadīs aktrise Laila Kirmuška. Ieejas maksa koncertā 2 eiro.
Ģimenes dienai veltītie pasākumi Rīgā notiek ar Rīgas domes, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv