Otrdiena, 2021. gada 15. jūnijs

Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta

Piektdiena, 11. aprīlis (2014) 10:51

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Andris Bulis +BRĪVDIENU CEĻVEDIS

Puaro.lv un Martini publicitātes foto

Aprīlis pamazām tuvojas vidum, kas nozīmē, ka gaisā arvien vairāk sajūtams pavasaris, līdz ar to dažādas nodarbes atrodamas ne vien slēgtās telpās, bet arī brīvā dabā. Nedrīkst aizmirst arī par kultūras dzīvi, kas šogad galvaspilsētā sit augstu vilni. Ieteikumos, kā pavadīt šīs brīvdienas, ar Puaro.lv lasītājiem dalās viens no populārākajiem Latvijas jaunās paaudzes teātra un kino aktieriem Andris Bulis.

„Man brīvdienas jau kādu laiku nav bijušas, jo esmu aizņemts gan filmējoties, gan piedaloties izrādēs. Ja arī gadās kāds brīvāks brīdis, to izmantoju, lai nomaksātu rēķinus vai nokārtotu citas nepabeigtas darīšnas,” intervijā portālam Puaro.lv skaidro Andris Bulis. „Tuvākajā laikā arī neredzu iespēju sev tādas izbrīvēt, bet noteikti, kad man tas izdosies, vēlos vienkārši atslēgties no darba un spriedzes.”

„Puaro.lv lasītājiem ieteiktu apmeklēt filmu „Oki – okeāna vidū”, kas nesen ir nonākusi arī Latvijas kinoteātros. Paņemt līdzi kādu draugu vai otru pusīti un izbaudīt seansu.  Mīļi aicinu Puaro.lv lasītājus arī uz savu monoizrādi „Face Book. Post Scriptum.”, kas notiks 12. aprīlī Dikļu pilī. Tāpat ieteiktu apmeklēt izrādi „Dzejniece. Mirdzas Ķempes mīlestība.””

„Tā kā ir klāt siltāks laiks, ieteiktu arī doties pie dabas, aizbraukt uz jūru un izbaudīt beidzot pavasari. Katrs pats noteikti zina, ko vēlas, tāpēc vajadzētu izplānot savu nedēļas nogali tā, lai tā būtu piepildīta, bet noteikti ne pārpildīta, jo, kā jau mēs zinām, kas par daudz, tas par skādi.”


Andra Buļa monoizrāde "Face Book. Post scriptum"


12. aprīlī viens no populārākajiem jaunās paaudzes aktieriem - Andris Bulis aicina uz Dikļu pili, kur būs iespēja redzēt viņa jaunāko monoizrādi - "Face Book. Post scriptum", kas stāsta par mūsdienu cilvēka dzīvi virtuālajā pasaulē, kas pilna ar smieklīgām realitātēm, kurā Avatari klūst tuvāki un mīļāki nekā reālie draugi vai tuvinieki...

“Izrādes tapšanas laikā analizēju tos sociālo tīklu lietotājus, kas seko man vai Poļiščukai, un tādējādi sanāk, ka šie sociālo tīklu lietotāji savā ziņā ir izrādes autori,” stāsta Bulis. Viņš izrādē iejutīsies Tomasa Bertāna lomā.

“Izrādē mēģināšu izprast, kurā brīdī mēs kļūstam atkarīgi no sociālajiem tīkliem,” stāsta aktieris. Bulis piebilst, kopš sācis sociālajos tīklos popularizēt topošo izrādi, daudzi jaunākās paaudzes ļaudis izrādījuši interesi un vēlmi palīdzēt. “Līdz šim pat nezināju, ka teātra, mākslas un sociālo tīklu savienojumam ir tāds spēks!”

Izrāde, kuras autors ir Nargizs Baghiradze ir daļa no starptautiska projekta, kas tiek realizēts Igaunijā, Krievijā un Vācijā, kur arī top šī autora lugas iestudējumi. Latvijas iestudējuma režisore - Gaļina Poliščuka.

Izrādes sākums plkst. 16:00. Biļetes cena 10 EUR / 7.02 Ls. Biļetes pieejamas Dikļu pilī un Biļešu paradīzes kasēs.

ĪPAŠAIS PIEDĀVĀJUMS AR NAKŠŅOŠANU – FACEBOOK. POST SCRIPTUM.

divas biļetes uz Andra Buļa monoizrādi „Facebook. Post Scriptum”,
vakariņas pils restorānā 45 EUR / 31.62 Ls vērtībā,
nakšņošana divvietīgā pils istabā,
brokastis pils Verandā uz saimnieka rēķina
Cena 2 personām – 125 EUR

Notiks "Latvijas Literatūras gada balvas 2013" nominantu dzejas lasījumi


Piektdien, 11.aprīlī, plkst.18 grāmatu un kultūrpreču mājā "NicePlace Mansards" notiks Latvijas Literatūras gada balvai nominēto dzejas un atdzejas krājumu autoru lasījumi.

Lasījumos piedalīsies spilgtāko 2013.gadā klajā laisto dzejas grāmatu autori - Edvīns Raups, Artis Ostups, Marts Pujāts, Māris Salējs, Guntars Godiņš un dzejas debitanti - Henriks Eliass Zēgners un Jeļena Glazova. Pasākumu vadīs dzejniece Liāna Langa. Ieeja pasākumā ikvienam interesentam bez maksas.

Balvas ieguvējs katrā no nominācijām tiks paziņots un apbalvots Literatūras gada balvas ceremonijā 24.aprīlī mūzikas namā "Daile", saņemot naudas balvas un balvas simbolisko veidolu - Literatūras gada balvas lampu, kuras idejas autors ir dizaina studija "Mājo". Balvas veidola koncepcijas pamatā ir grāmata kā gaismas simbols, tādējādi atklājot literāri augstvērtīgu darbu spēju izgaismot domāšanu, emocijas un sapratni. Balva kā augstākā atzinība par ieguldījumu Latvijas literatūrā reizē kalpo arī kā funkcionāls interjera priekšmets Latvijas literātu mājvietās, gadu gaitā iedzīvinot simbolisku Latvijas literatūras gaismas lauku.

Literatūras gada balva ir nozīmīgākais gada notikums literatūras nozarē Latvijā. 2001.gadā tika sākta tradīcija ik gadu izvērtēt literāro veikumu un piešķirt balvas literatūrā, kas uzskatāmas par profesionālāko novērtējumu un atzinību izcilākajiem darbiem, kuri gada laikā nākuši klajā Latvijas rakstniecībā. Kopš 2010.gada par balvu rūpējas Latvijas Rakstnieku savienība, Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja un Latvijas Literatūras centrs.

Koncertizrāde "ne'Formāts"


Aktrise Karīna Tatarinova sadarbībā ar profesionālu mūziķu komandu jau vairāku gadu garumā veido un uzstājas ar muzikālajām programmām – ir tapušas „Krievu kino romances”, „Plenēra koncerts” un jaunākā „ne”FORMĀTS”, kas notiks 11.aprīlī 19:00 Garkalnes novada Kultūras namā „Berģi”.

Tā kā aktrise darbojas muzikālā teātra žanrā, šīs apvienības veidotie koncerti raksturīgi ar muzikālo dialogu, sarunu ar skatītājiem.

Muzikālais projekts interesants arī ar savu instrumentāciju – tajā izmantoti instrumenti, kas raksturīgi gan klasiskai mūzikai (arfa, kontrabass), gan populārajai, gan tautas mūzikai(ģitāra, perkusijas, akordeons).

Koncertu veidojuši un piedalās: mūziķi Andris Grunte (kontrabass), Artūrs Noviks (akordeons), Artūrs Kutepovs (ģitāra) un Kaspars Kurdeko (perkusijas), Oskars Krasauskis - Krauze (arfa) un aktrise un dziedātāja Karīna Tatarinova

Skanēs Imanta Kalniņa un citu autoru dziesmas, pazīstamas un mazāk zināmas pasaules kino melodijas jaunā, improvizētā skanējumā, instrumentācijās un formā.

Koncerts ir divās daļās:
1.daļā - Im.Kalniņa agrāk koncertos neatskaņotās kinomūzikas un mazāk zināmu dziesmu no kinofilmām un izrādēm interpretācijas;
2.daļā - gan pašmāju, gan ārzemju komponistu dziesmas(K.Dimitera, Bregoviča, Tareverdijeva, Gardel u.c.autoru dziesmas no kinofilmām)


Rīgā un Rēzeknē izskanēs Johana Sebastiana Baha pasiju koncerti


Aprīlī Rīgā un Rēzeknē izskanēs vairāki Johana Sebastiana Baha pasiju koncerti. 11.aprīlī Sv.Pētera baznīcā izskanēs Baha "Svētā Mateja pasija" Latvijas Radio kora, Rīgas Doma zēnu kora un senās mūzikas ansambļa no Šveices "Les Passions de l'Ame" izpildījumā. Koncertu diriģēs viens no pasaules ievērojamākajiem kordiriģentiem Hanss Kristofs Rādemnis.

Savukārt 18.aprīlī Sv.Jāņa baznīcā "Svētā Jāņa pasija" izskanēs Latvijas Radio kora un dāņu orķestra "Concerto Copenhagen" atskaņojumā.

Monumentālā un līdzsvarotā Baha "Mateja pasija" ir viena no mūzikas kultūras diženākajām katedrālēm, kuras stāsts par Kristus ciešanu ceļu Baha daiļradē piedzīvo savu augstāko šī žanra kulmināciju. "Mateja pasiju" var uztvert kā operu šī vārda vislabākajā nozīmē: notikumu secība liek iet Krusta ceļu kopā ar Jēzu, savukārt emocionālais iedarbīgums tuvina baznīcas gada spēcīgākajam pārdzīvojumam - augšāmcelšanās brīnumam, kas atalgo par ciešanu laika sajūtu un pārdomu iekšķīgajām kaujām. Radio korim "Mateja pasijas" atskaņojumā pievienosies "Les Passions de l'Ame", senās mūzikas ansamblis no Šveices. Koncertu diriģēs viens no pasaules ievērojamākajiem kordiriģentiem Hanss Kristofs Rādemnis.

Tējnīcā "Materia" viesosies etīžu teātris "Nerten"


Piektdien Latvijā vienīgais etīžu teātris "Nerten" ar jaunu izrādi, jaunām etīdēm, tēju un sarunām turpinās savu desmito sezonu, pirmo reizi uzstājoties tējnīcā "Materia".

Etīžu teātra "Nerten" radītāji Toms Treibergs un Svens Kuzmins vienlaicīgi ir gan aktieri, gan dramaturgi un režisori, kuri divatā bez dekorācijām un butaforijām īsā, koncentrētā formā izspēlēs iepriekš iestudētus sižetus. Tā ir viena no galvenajām iezīmēm, kas "Nerten" atšķir no improvizācijas teātriem.

Etīžu teātra "Nerten" izrādēs tiek pārvarētas laika un telpas robežas, kā arī paplašinātas iztēles robežas - etīdēs dažādi reāli vai mazāk reāli tēli izdzīvo sadzīviskas vai pilnīgi neiedomājamas situācijas. Nosaukt konkrētu izrādes žanru nav iespējams, jo etīdes apvieno gan komēdijas, gan traģēdijas, gan absurda elementus, skaidroja Danenfelde-Ķirpe.

Šoreiz etīžu teātra "Nerten" dalībnieki Kuzmins un Treibergs ir sagatavojuši vairākas jaunas etīdes, lai šodien plkst.20 pirmo reizi uzstātos tējnīcas "Materia" telpās Rīgā, Mūkusalas ielā 17. Ieejas maksa izrādē būšot ziedojums piecu eiro apmērā.

Rīgā uzstāsies elektroniskās mūzikas duets "Anushka" no Lielbritānijas


. Svinot Latvijas elektroniskās mūzikas apvienības "Urban Soulz" pirmo gadadienu, Rīgā, "Dirty Deal Teatro" telpās, piektdien plkst.22 uzstāsies elektroniskās mūzikas duets "Anushka" no Lielbritānijas.

Iedvesmojoties no angļu elektroniskās mūzikas bagātā mantojuma, producents Makss Vēlers no Braitonas un vokāliste Viktorija Porta radīja duetu "Anushka". Neilgi pēc viņu darbības sākšanas mūziķus pamanīja leibla "Brownswood Recordings" pārstāvis. Pēc līguma parakstīšanas sekoja daudzi projekti un uzstāšanās vairākās pasaules valstīs. Īpaši izceļama ir piedalīšanās "SXSW" festivālā ASV, kā arī uzstāšanās vienā no pēdējās desmitgades populārākajiem šoviem - "Boiler Room".

Pasākuma laikā ar dzīvo performanci uzstāsies arī pazīstamais lietuviešu producents "Fingalick" no apvienības "Team Despotin", kura izpildītā mūzika organiski apvieno mūsdienīgu elektroniku un soulmūziku.

Par vakara muzikālo daudzveidību parūpēsies arī tādi Latvijas elektroniskās skatuves pārstāvji kā "Cute", "Tenda", Kosmetique", "Judzhen", "Trashy Kid", Matīss Vērdiņš, "Slovar&OtherSpectrum" un "Kidneyz".

Kinoteātros sāks rādīt Dāvja Sīmaņa filmu "Escaping Riga"


No piektdienas kinoteātros "Splendid Palace" un "Kino Citadele" sāks demonstrēt režisora Dāvja Sīmaņa filmu "Escaping Riga" ("Aizbēgt no Rīgas").

Filma "Escaping Riga" ir dokumentālos notikumos balstīts stāsts par divām izcilām 20.gadsimta personībām - Sergeju Eizenšteinu un Jesaju Berlinu, kas abi dzimuši un bērnību pavadījuši Rīgā, bet drīz vien šo pilsētu pametuši. Izsekojot abu varoņu dzīves gaitām uz 20.gadsimta pirmās puses dramatisko notikumu fona, filma stāsta, kā viens no viņiem kļūst par "izcilāko savas paaudzes kinorežisoru" totalitārajā Padomju Savienībā, bet otrs - par "izcilāko savas paaudzes domātāju" liberālajā Lielbritānijā.

Filmā tiek izspēlētas dažādas, plašākai publikai mazāk zināmas, taču vēsturiskos faktos balstītas situācijas abu varoņu dzīvē. Lai gan filma ir inscenējums, tā veidota kā dokumentāli autentisks materiāls, un tās vizuālā stilistika tuvināta attēlotā laikmeta kino estētikai.
Filma parādīs plašu ģeogrāfisko un hronoloģisko telpu, sākot ar Parīzi 1905.gadā un Holivudu 30.gadu sākumā un beidzot ar pēckara Ļeņingradu un Londonu. Filmā piedalās daudzi pazīstami vēsturiski personāži.

Galvenajās lomās filmā būs Mihails Karasikovs, Mārtiņš Počs, Gints Grūbe, Viktors Puglejevs un Gustavs Briedis.

Sīmanis ir filmas režisors, montāžas režisors, operators un viens no scenārija autoriem. Arī Uldis Tīrons strādājis pie filmas scenārija. Filmas galvenais operators ir Andrejs Rudzāts. Filmējis arī operators Valdis Celmiņš. Piedalījušās mākslinieces Kristīne Plūksna-Zvagule un Ieva Romanova, komponists Kārlis Auzāns, skaņu režisors Ernests Ansons, montāžas režisore Andra Doršs, kā arī producenti Grūbe un Līga Gaisa.

Filma tapusi studijā "Mistrus Media" un ir viens no Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas "Rīga 2014" notikumiem.

"Hotel Jūrmala Spa" jaunā kabarē izrāde "Mīlestība vai nauda" īsteniem garšas, mūzikas un dejas baudītājiem


11.aprīlī, turpinot aizsākto tradīciju, tiek rīkota atklāšana jaunai kabarē programmai. Šosezon Jūrmalas un viesnīcas Hotel Jūrmala Spa viesus priecēs kabarē šovs Mīlestība vai nauda. Jaunā programma veidota, lai ikvienā izrādes apmeklētājā radītu vēl nebijušas sajūtas gan emocionālā baudījumā, gan palutinātu savas garšas kārpiņas ar lielisku maltīti.

Šī kabarē izrāde ir mūsdienīgs un elegants iestudējums, kas lieliski papildināts ar dažādiem krāšņiem izteiksmes elementiem. Izrādes apmeklētāji izrādi vēro, sēžot pie galdiņiem un baudot īpaši radītu svētku maltīti. Vēl nebijušu spožumu atklāšanas vakara gaisotnei radīs Soulstones by Agnese Zeltiņa rotas, kas dejotājām ļaus justies vēl ekspansīvāk, krāsaināk un jutekliskāk. Daumanta Kalniņa patīkamais balss tembrs izcilas dzīvās mūzikas un profesionālu dejotāju pavadībā ļaus baudīt neaizmirstamu vakaru un sajust kabarē valdzinājumu, tas liks aizmirsties no ikdienas un baudīt vakaru te un tagad.

Neliels ieskats. Kad vakara sākumā tiek pasniegts marinēts laša tartars ar spinātu riekstu biezeni, vīnā vārītām pupiņu pākstīm ar sezama eļļas aromātu, samtainā tembrā skan In the air tonight. Pikantos tērpos un apburošās rotās tērptas dejotājas neatstās vienaldzīgu nevienu. Vakara viesi - apburti, dejotāju skurbināti, bauda dažādus ēdienus, kabarē spožo gaisotni un valdzinājumu.

Vēstures muzeja nodaļā "Dauderi" notiks nodarbība "Gadskārtu stāsti"


Ciklā "Muzejs ģimenei" 12.aprīlī Latvijas Nacionālā Vēstures muzeja (LNVM) nodaļā "Dauderi" notiks izglītojoša un izklaidējoša nodarbība bērniem un viņu vecākiem "Gadskārtu stāsti".

Tuvojoties Lieldienām, LNVM stāstīs par pavasara saulgriežu laiku, ar to saistītām tradīcijām un lauku darbiem. Apmeklētāji varēs apskatīt no muzeja krājuma atlasītus priekšmetus, kas vēsta par latviešu dzīvesveidu senākos laikos - koka traukus, skalu turētājus, lukturus un sveču traukus, piestas, pītus grozus u.c. Mazie un lielie apmeklētāji varēs uzzināt arī to, pēc kādām zīmēm dabā mūsu senči spēja noteikt gaidāmos laika apstākļus pavasarī, vasarā un pat rudenī. Pasākumā tiks rīkota arī mīklu minēšana.

Nodarbības dalībniekus aicina apģērbties atbilstoši laika apstākļiem, jo tās noslēgums risināsies brīvā dabā "Dauderu" plašajā parkā. Ar uzdevumu kartes palīdzību bērniem tajā būs jāatrod Lielās dienas pārsteigumi. Vecāki būs aicināti arī fotografēt un filmēt.

Nodarbība sāksies plkst.12 un notiks aptuveni līdz plkst.14.

Vērmanes dārzā atklās Horvātijas dāvanu Eiropas kultūras galvaspilsētai


Sestdien, 12.aprīlī, plkst.12:00 Vērmanes dārzā tiks atklāts vides objekts "Lieldienu ola no sirds". Tā ir Horvātijas Koprivnicas - Krževatska reģiona dāvana Rīgai kā Eiropas kultūras galvaspilsētai.

Dāvinājumu pasniegs Horvātijas Koprivnicas - Krževatska reģiona vadītājs Darko Korens. Atklāšanā piedalīsies Rīgas domes deputāte Vita Jermoloviča, Nodibinājuma "Rīga 2014" vadītāja Diāna Čivle, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktora vietniece, Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite, kā arī Naivās mākslas muzeja "NOASS" un biedrības "Balkānu zieds" pārstāvji.

Objekts ir apgleznots naivās mākslas stilā un šādus mākslas priekšmetus UNESCO ir atzinis kā Horvātijas vēsturisko mantojumu. Līdzīgas apgleznotas olas reģiona naivās mākslas meistari ir gleznojuši un dāvinājuši vairākām pasaules pilsētām, tai skaitā Ņujorkai, Milānai, Vīnei, Budapeštai, Briselei u.c.

Vides objekts Vērmanes dārzā būs apskatāms visu Lieldienu laiku un pēc tam tiks nodots Naivās mākslas muzejam. Lieldienu olas objekta augstums ir 2.05 metri, platums 1,5 metri un svars 35kg.

Viena no Horvātijas Lieldienu galvenajām tradīcijām ir apgleznot Lieldienu olas pisanice tehnikā un dāvināt tās citiem.


Koncerts "Spāņu ģitāra un Bahs"


Ar mērķi popularizēt spāņu valodu un kultūru, Spānijas vēstniecība sadarbībā ar vairākām izglītības iestādēm un organizācijām no 27. marta līdz 27.aprīlim rīko Spānijas Kultūras dienas. Kultūras dienu ietvaros paredzēta plaša pasākumu programma, kas iekļaus ikgadējo kino ciklu, vairākas atvērtās lekcijas, bērnu zīmējumu konkursu u.c.

Viens no Kultūras dienu centrālajiem notikumiem ir spāņu ģitāras meistara Rikardo Galjēna un Profesionālā pūtēju orķestra “Rīga" koncerts "Spāņu ģitāra un Bahs", kas notiks 12. aprīlī Lielajā Ģildē. Biļetes pieejamas "Biļešu Paradīzes" kasēs.

Rīgas Jūgendstila muzejā notiks bērnu rīts "Pūpolsvētdienas pasakas"


Svētdien, 13.aprīlī plkst. 12.00 Rīgas Jūgendstila muzejā notiks Pūpolsvētdienai veltīts pasākums bērniem. Tajā ar aizraujošu pasaku un rotaļu palīdzību ikvienam būs iespēja izzināt Pūpolsvētdienas un Lieldienu tradīcijas, kā arī iepazīt muzeju.

Pavasara saulīte modina pumpurus, dzīvniekus un kukaiņus un arī pavasara pasakas ir modušās. BĒRNU RĪTĀ ikviens tā apmeklētājs tiks aicināts izbaudīt pavasara stāstus un izzināt pavasara tradīcijas, piemēram, Pūpolsvētdienas pēriena nozīmi, kā arī Lieldienu rituālu. Īpaša saruna paredzēta virtuvē, kur Kalponīte atklāts Lieldienu ēdienu gatavošanas un olu krāsošanas noslēpumus, ikvienam interesentam atklājot, kā iespējams iegūt vēlamo toni Lieldienu olai.

Bērni kopā ar Runci Albertu dosies aizraujošā ceļojumā, aplūkojot un iepazīstot muzeja vēsturiskās telpas un tajā izvietoto ekspozīciju. Pasākuma laikā bērniem un vecākiem būs iespēja pielaikot arī jūgendstila cepures un sajust atmosfēru, kādā dzīvoja rīdzinieki pirms vairāk nekā simts gadiem. Ieejas maksa pasākumā EUR 1.50


Mazo vokālistu konkurss "Cālis 2014"


13.aprīlī plkst.13.00 Valmieras Kultūras centrā norisināsies Valmieras pilsētas un apkārtējo novadu mazo vokālistu konkurss „Cālis 2014”. Lai veicinātu pirmsskolas vecuma bērnu muzikālo spēju attīstību, Valmieras Kultūras centrs jau vairākus gadus organizē šādu konkursu, aicinot piedalīties Valmieras pilsētas un apkārtējo novadu mazos vokālistus līdz 5 gadu vecumam (ieskaitot).

Konkursa dalībniekiem repertuārā jāiekļauj viena dziesma pēc brīvas izvēles, to izvēloties atbilstoši izpildītāja vecumam un balss spējām. Konkursanti sagatavoto dziesmu varēs izpildīt a capella, mūzikas instrumentu vai fonogrammas pavadījumā.

Dalībnieku sniegumu vērtēs žūrija, pievēršot uzmanību izvēlētā priekšnesuma sarežģītības pakāpei, mākslinieciskajai kvalitātei un dalībnieku vizuālajam tēlam. Veiksmīgākais vokālists iegūs galveno balvu „Cālis 2014”, savukārt piemiņas balvas saņems ikviens konkursa dalībnieks.

Jāpiemin, ka pagājušajā gadā konkursā „Cālis 2013” piedalījās 29 dalībnieki. Par Valmieras „Cāli 2013” kļuva skanīgās balss īpašniece – piecgadīgā Justīne Stilve.

Mazo vokālistu konkursu „Cālis 2014” atbalsta veikals „Agate”, veikals „Austris” un kafejnīca „Jauna Saule”.

Valmieras teātrī pirmizrāde - Maikls Freins "Klusumu! Notiek izrāde!"


Valmieras teātrī top pazīstamā britu dramaturga Maikla Freina luga "Klusumu! Notiek izrāde" (Noises Off), ko iestudē režisore Inese Mičule.

Luga ir ironisks, bet mīlestības pilns skatījums uz teātri un cilvēkiem, kas ar to "saindējušies". "Teātris nav dzīve," strikti saka režisore. "Ja šīs lietas sajauc, tad ir ziepes!" Tieši to ir izdarījuši lugas varoņi. Kopējā projektā iesaistītie aktieri pašā izšķirīgākajā izrādes tapšanas posmā - pēdējā ģenerālmēģinājumā - cenšas noskaidrot ne vien to, kas nav saprasts lugā un režisora skaidrojumos, bet grib atrisināt arī ne vienu vien "dienesta romānu".

Freina luga "Klusumu! Notiek izrāde" ir viens no visgrūtākajiem dramaturģijas žanriem - situāciju komēdija, kurā notikumi un to izraisītās sekas mainās zibenīgi, bet komiska ir nopietnība, ar kādu varoņi izturas pret sevi un dzīvi. "Mūsu mērķis ir nevis pliki izklaidēt vai tukši smīdināt, bet radīt skatītājiem pozitīvas emocijas, labu enerģiju," saka izrādes režisore. "Ja izrādei beidzoties, aktieri būs slapji, bet apmierināti, savukārt skatītāji - labā garastāvoklī, tad mēs būsim izpildījuši savu funkciju."

Izrādes radošajā komandā ir scenogrāfs Gints Sippo, kostīmu māksliniece Jurate Silakaktiņa un kustību konsultante Liene Stepena, bet lomās iejūtas aktieri: Dace Eversa vai Baiba Valante, Imants Strads vai Māris Bezmers, Māra Mennika, Elīna Vāne, Oskars Morozovs vai Ģirts Rāviņš, Inese Ramute, Kārlis Freimanis, Arnolds Osis, Aigars Vilims vai Juris Laviņš.

Pirmizrāde "Klusumu! Notiek izrāde!" paredzēta 13.aprīlī. Tuvākās izrādes - 15., 26. un 27.aprīlī.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv