Sestdiena, 2021. gada 8. maijs

Staņislava, Staņislavs, Stefānija

9. augusts (2013) 10:20

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Ivars Kļaviņš +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (5)

Puaro.lv, Labavide.lv un publicitātes

Lai arī klāt vasaras pēdējais mēnesis, tas mūs priecē ar iepriekš nepiedzīvotiem laikapstākļiem. Tie brīvdienas tā vien mudina pavadīt pie ūdenstilpnēm, veldzējoties no negaidītā karstuma.Tomēr izklaides iespēju netrūkst arī citviet. Puaro.lv piedāvā brīvdienu ceļvedi, kā arī bijušā šova OKartes Skatuve dalībnieka, mūziķa Ivara Kļaviņa ieteikumus veiksmīgai nedēļas nogalei.

“Par spīti fantastiskajiem laikapstākļiem, kuri mūs lutina pēdējās dienas, kad saulīte silda tik silti, nevajag sacerēties, ka tā būs mūžīgi. Iespējams, ka šīs ir pēdējās lieliskās dienas un vasara jau iet uz beigām, tādēļ  mans ieteikums ir - aizmirstiet visas mazsvarīgās blakuslietas, kas traucē iegūt perfektu iedegumu, darbus birojos, veikala kasēs, autovadītāji, metiet mašīnas pie sētas, sētnieces, metiet slotas pie malas, pietiks izniekot savu laiku! Pasaule bez jums nepārstās griezties ap savu asi,” rosina mūziķis.

“Mans ieteikums ir šāds: ņemam peldbikses, dvielīšus, sedziņas un dodamies uz tuvāko pludmali, kā to dara visi normāli cilvēki, kuri nedara neko. Kādam šķitīs, ka mans padoms ir nevietā un ir ļoti neapdomīgs, tomēr es vēlētos oponēt, liekot pretī  šādu faktu - jums jāpiekrīt, ka tie cilvēki, kuri ir izmācījušies, ieguvuši augstāko izglītību un skolotāja statusu, ir ļoti advancēti un gudri un no viņiem droši varam ņemt piemēru. Tāda taču arī ir skolotāju misija uz šīs zemes - mācīt citus. Tad, lūk, šī ir  viena no tām  vienīgajām reizēm, kad no skolotājiem ir vērts ņemt piemēru, jo kurš gan ir redzējis, ka skolotāji strādātu un mācītu citus vasaras laikā, viņi vasaras karstajos mēnešos atpūšas un liek mieru arī saviem studentiem,” pamāca Kļaviņš.

“Turklāt pludmale arī ir īstā vieta, kur meklēt savas liktenīgās otrās pusītes, jo kur gan vēl mūsu sabiedrībā iespējams, neesot pretrunā ar uzvedības noteikumiem un sabiedrības normām, pirms iepazīšanās paspēt novērtēt skaistos, iedegušos meiteņu dupsīšus un citus parametrus. To nav iespējams izdarīt nedz klubā, nedz teātrī, nedz normāli pārvietojoties uz ielas, jo šos fantastiskos dupsīšus slēpj nekam nevajadzīgās drēbes. Tāpēc dodamies uz pludmali un liekam Amoru pie darba, lai tas beidzot var izšaudīt visas savas bultas.”

“Kas attiecas uz ceļošanu šajās  karstajās dienās, es ietiektu savu laiku un naudu lieki netērēt, jo nevienam nav noslēpums. ka  sportošana šādā karstumā nes ekstra augļus, šādā karstumā zaudēt lieko svaru ir daudz vieglāk nekā citkārt, tamdēļ mans ieteikums ir apmeklēt  fitnesa centrus, pa vakariem skriet krosiņus. Ekstrēmas atpūtas piekritējiem iesaku izmēģināt kādu no Latvijā esošajām meža kaķu trasēm,” mudina dziedātājs. 

Vecmīlgrāvī notiks Mīlgrāvja krastmalas svētki
 

Nākamās nedēļas nogalē, 11.augustā, jau trešo gadu Vecmīlgrāvī visas dienas garumā notiks Mīlgrāvja krastmalas svētki "Kā hercogs Jēkabs uz Āfriku brauca”.

Svētku svinības notiks no plkst.12 līdz 16, un to laikā ikviens dalībnieks varēs iejusties 17.gadsimta noskaņās. Svētku viesi varēs baudīt daudzveidīgu programmu - klausīties dažādu mākslinieku priekšnesumus, kā arī piedalīties radošajās darbnīcās.

Ja pirmie svētki tika svinēti kopā ar mūkiem, kas savulaik raka Mīlgrāvi, otrie - ar viduslaiku bruņiniekiem, tad šogad pasākuma rīkotāji nonākuši līdz 17.gadsimta vidum, kad Kurzemes hercogs Jēkabs sūtīja savus kuģus uz Āfriku. Lai gan vēsturiski nav pierādīts, ka hercogs Jēkabs būtu viesojies Vecmīlgrāvī, pastāv iespēja, ka viņš tur tomēr ir bijis, skaidroja pasākuma organizatore Zane Auškāpa.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem nedaudz pamainīta svētku norises vieta - ja agrāk pasākums notika Meldru ielas bērnu laukumā, tad šogad tā norises vieta būs Emmas ielas sākums.

Svētkos dalībniekiem tiks piedāvāta daudzveidīga un aizraujoša programma, kas būs piemērota ikviena gaumei un interesēm. Viduslaiku, renesanses un jauno laiku mūzikas cienītāji varēs baudīt dažādu mākslinieku priekšnesumus. Savukārt tie, kuri vēlēsies izmēģināt jūrnieku prasmes, varēs tās apgūt radošajās darbnīcās hercoga Jēkaba kuģa "Krokodils" apkalpes vadībā.
 

Latviešu mūzikas svētki "Rudens roze"


2013. gada 11.augustā 16.00 Saulkrastu estrādē atkal skanēs latviešu mūzika un atkal atcerēsimies Radio 2 dibinātāju, saulkrastieti Uldi Duku. Šoreiz ciemos aicināti tie latviešu dziesmas izpildītāji, kuru vārdi skan tikpat melodiski kā viņu izpildītā dziesmas - koncertapvienība "Rozes kaislības", radošā apvienība "Neaizmirstulītes" un, protams, svētku jaunākie viesi bērnu vokālais ansamblis "Dzeguzīte" Dailas Martinsones vadībā.

"Rozes kaislības" ir mīlas stāsts par gaišmataino skaistuli Rozi, kura iemīlas te čigānzēnā, te itāļu mačo, taču pa īstam mieru rod pie vīrieša, kura balsī un dvēselē jaušams latvisks pamatīgums. Stāstu savij kopā latviešu, čigānu un itāļu estrādes zelta hīti - Trīs vītušas rozes, Felicita, Kabīrija, Rozīt manu nātru dārzā, Rudens roze un citi.

Savukārt "Neaizmirstulītes & Vintage Brass orchestra" ir četras koķetu meiteņu balsis sešu švītīgu puišu, instrumentālā pavadījumā. Muzikālā apvienība atdzīvinājusi latviešu estrādes 60., 70., 80. gadu spilgtākās, bet nepelnīti piemirstās tādu komponistu kā Jāņa Sildega, Ringolda Ores, Elgas Īgenbergas dziesmas.

"Neaizmirstulītes & Vintage Brass Orchestra" aktīvi sadarbojas ar pašmāju spilgtākajiem māksliniekiem. Pēdējā laika ieskaņojums kopā ar dziedātāju Laimi Rācenāju ir dziesma "Ķur tu biji.." (R. Pauls/ J. Peters) ir dzirdama populārākajās latviešu radio stacijās. Laimis Rācenājs arī viesosies Saulkrastos, lai kopā ar visiem klausītājiem sveiktu "Neaizmirstulītes" divu gadu jubilejā.

Svētku organizatori nebīties no mainīgajiem laika apstākļiem un droši 11.augustā doties uz Saulkrastiem, jo tieši Saulkrasti ir tā pilsēta ,kurā līdzās saulei siltumu sniegs arī īsti latviska dziesma.

Ieeja sarīkojumā no 14.00, biļetes iespējams iegādāties tikai pirms koncerta. Ieejas maksa 3 Ls, pensionāriem un skolēniem 2 Ls, bērniem līdz 10 gadu vecumam ieeja brīva.

Viļānos notiks pilsētas 85 gadu jubilejas pasākumi
 

No 10.augusta līdz 17.augustam, Viļānos norisināsies pilsētas 85 gadu jubilejai veltīti pilsētas svētki, kuru katra diena paredzēta ar savu tematisko nokrāsu.

Sestdiena, 10.augusts, Sporta diena pilnībā tiks veltīta sportiskām aktivitātēm. Šajā dienā ikviens varēs izmēģināt spēkus dažādās interesantās disciplīnās, tostarp slotas mešanā un riepas ripināšanā. Savukārt Lakstīgalu salā uz sesto nometni "Kur gan vēl, ja ne Lakstīgalu salā?" tiksies līnijdejotājas no dažādām Latvijas pilsētām. Tās pašas dienas vakarā nometnes dalībnieces sniegs koncertu.

Svētdiena, 11.augusts, Tirgus diena būs veltīta Viļānu amatnieku gadatirgus 20.gadadienai. Jau no agra rīta pilsētas ielās un stadionā darbosies tirgotāji - amatnieki un mājražotāji, piedāvājot tirgus apmeklētājiem iegādāties dažādas noderīgas, interesantas un garšīgas lietas. Dienas gaitā paredzēta andele un jautrais tirgus jampadracis ar priekšnesumiem.

Pirmdien, 12.augustā, Drošības dienā piedalīsies pārstāvji no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ar tehnikas demonstrējumiem, Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāvji, kuri ikvienam piedāvās iespēju izmēģināt savus spēkus riteņbraukšanā ar šķēršļiem, kā arī nokārtot riteņbraukšanas eksāmenu. Lai to izdarītu, interesentiem līdzi būs jāņem divas 3x4 cm fotokartītes un personu apliecinošs dokuments. Viļānu jaunsargi demonstrēs un pastāstīs par viņu rīcībā esošo ekipējumu/ieročiem, savukārt Rēzeknes Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji informēs par mācību iespējām koledžā un Robežsargu skolā. Paredzēta arī tehnisko līdzekļu un speclīdzekļu apskate, kā arī Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas centra kinologu paraugdemonstrējumi.

Otrdien, 13.augustā, Labdarības dienā paredzētas dažādas labdarības aktivitātes. Brīvprātīgie jaunieši dosies apciemot Viļānu vientuļos pensionārus, dāvājot tiem sarūpētās dāvaniņas, kuras tiks iegādātas par saziedotajiem līdzekļiem andelē Tirgus dienā. Paralēli tam pilsētas stadionā norisināsies Latgales čempionāts futbolā U-12 grupā.

 Rīgas kultūras dzīvi papildina jauns festivāls
 

No 9. līdz 11.augustam Rīgā notiks starptautiskais ielu mākslas un pasaules mūzikas festivāls „RE RE Rīga!”, ar plašu mūzikas un jaunā cirka programmu piesakot Eiropas kultūras galvaspilsētas gada tuvošanos.

Šogad festivāla tēma ir jaunais cirks un pasaules mūzika, pulcējot vairāk nekā 20 mākslinieku apvienības – aptuveni 100 dalībniekus no 12 pasaules valstīm. Festivāla organizatori un radošā komanda vēlas festivālu „RE RE Rīga!” ieviest kā ikgadēju tradīciju un pilsētas notikumu.

„Festivāls „RE RE Rīga!” noteikti būs spilgts notikums galvaspilsētā. Ir gandarījums, ka šis festivāls tapis, veiksmīgi sadarbojoties Rīgas domei, Rīga 2014 un uzņēmumam Re&Re. Vislielākie ieguvēji ir iedzīvotāji, kas varēs piedzīvot krāsainu un daudzveidīgu pasaules kultūru Rīgas pilsētā,” uzsver nodibinājuma Rīga 2014 vadītāja un programmas tematiskās līnijas „Rīgas karnevāls” kuratore Diāna Čivle

„Radoši meklējumi un kultūras daudzveidība – tas raksturo gan jauno cirku, gan pasaules mūziku, gan arī tematisko līniju „Rīgas karnevāls” nākamā gada Rīga 2014 programmā. Tajā ietvertie notikumi dažādos veidos būs meklējumi, rotaļas, spēlēšanās gan ar to, kas mums Rīgā jau ir, gan ar pilnīgi jauniem kultūras piedzīvojumiem. Tieši šajā nozīmē festivāls „RE RE Rīga!” šos meklējumus ļoti labi apliecina. Mēs nevaram teikt, ka pie mums nekad nebūtu skanējusi pasaules mūzika. Skan! Taču mēs meklējam veidu, kā pasaules mūziku un tās daudzveidību, jauno cirku un ielu mākslu parādīt jaunā gaismā mūsu – Rīgas skatītājam, iznesot to mums pazīstamā pilsētas pasākumu formātā, ” stāsta D.Čivle.

Festivāls skatuves būs izvietotas kultūras vasarnīcā Esplanāde 2014, Operas skvērā, kā arī AB Dambī, kas būs festivāla centrālā norises vieta. Festivāla pasākumi būs bez maksas, un tos varēs apmeklēt ikviens interesents.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas uzsvars ir veidot paliekošas vērtības un dibināt jaunas kultūras notikumu tradīcijas, kas parāda Latviju Eiropas kultūras telpā un kas ienes Latvijā vēl ne tika labi zināmas Eiropas kultūras tradīcijas. 2014.gadā festivāls notiks no 8. līdz 10.augustam. Festivāla „RE RE Rīga!” programma pieejama www.rereriga.lv

District DJ Reunion


Piektdien plkst. 21:000 Dobeles Ķestermeža estrādē notiks rajona dīdžeju saiets "District DJ Reunion". Pasākuma mērķis ir sapulcināt lielāko daļu no Dobeles diskžokejiem vienuviet! Priecēt klausītājus ar kvalitatīvu sniegumu.

Šajā pasākumā kopumā startēs 9 dizžokeji - DJ ANDY HOLENSEN (tech/techno), DJ BEIM (mashup/bootlegs), DJ EDDY BERG (club house/comercial house), DJ EDDY CHUZS (house music), DJ PM2THEAM (mashup), DJ EDDY CUBE (hip hop/ rnb/trap), FLYSTEP (dirty dutch/ electro house), DJ GAS VICTIM( tech/ techno), DJ WISE - P (house/progresive house).

Katrs dizžokejs būs sagatavojis īpašu "setu" tieši šim pasākumam, seta garums katram dalībniekam - 45min. - 60min., apmeklētājiem būs iespēja baudīt sev tīkamāko mūzikas stilu interesantā pasniegšanas veidā! Darbosies bufete - Klondaika. Ieeja pasākumā no 16 gadu vecuma, ieejas maksa pasākumā - līdz 24.00 - 2Ls, pēc 24.00 - 3Ls.

Aicina baudīt romantisku vakaru pie Dzirnavu ezeriņa


 

Piektdien, 9.augustā, no plkst.21.00 līdz 23.00 valmieriešiem un pilsētas viesiem, pastaigājoties pa Dzirnavu ezeriņa promenādi, būs iespēja baudīt īpaši romantisku vakaru muzikālā gaisotnē.

Ar skaistiem skaņdarbiem un priekšnesumiem interesentus priecēs vīru kvartets no Adventistu baznīcas, kuri izpildīs garīgo mūziku, saksofonists Guntars Aizupietis un vijolnieces no Igaunijas, kuru spēlētā viduslaiku mūzika radīs senatnīgu atmosfēru. Savukārt viesi no Itālijas, Polijas un Turcijas dziedās dažādas tautas dziesmas.

Īpašu noskaņu radīs dāmas ekstravagantos un senos tērpos, kuras pastaigāsies pa Dzirnavu ezeriņa promenādi, aizraujoši mīmu priekšnesumi, kā arī ielu mākslinieces, piedāvājot radīt momentportretus. Aicinām arī apmeklētājus savā apģērbā iekļaut kādu romantisku vai senatnīgu aksesuāru.

Priekulē notiks desmitie Ikara svētki


Pirms desmit gadiem Priekule savus pilsētas svētkus sāka svinēt romantiskā izgudrotāja un lidotāja IKARA zīmē. Pirmo apaļo jubileju gribējās veidot saturā blīvāku, tāpēc 9.augusta pasākumi būs atšķirīgi gan noskaņās, gan izpausmēs. Kopumā piektdienai dots kopīgs virsraksts - MĒS LEPOJAMIES.

Pirmo reizi Priekules novadā tiek izdota vēstures grāmata "PAR PRIEKULI UN NOVADNIEKIEM" ar Žaņa Valdemāra Puķīša aprakstiem un fotogrāfijām. Šīs grāmatas atvēršanas svētki pl. 18.00 paliks atmiņās kā viens no neaizmirstamajiem šo svētku mirkļiem.

Ceļš līdz grāmatai nav bijis viegls, bet kad rezultātu iespējams paturēt rokās, gandarījums ir liels. Izdevumā ir arī bagātīgs fotogrāfiju klāsts, kas daudziem iedzīvotājiem var raisīt izbrīnu: vai tiešām tāda arī bijusi Priekule..?

Ikara svētku laikā, 9. un 10.augustā, izdevumam būs draudzīga cena. Radošais kolektīvs Daigas Egles vadībā grāmatas atvēršanas svētkiem domājis par teatrālu akcentu, uzaicinot aktieri Jāni Dreiblatu iejusties Žaņa Puķīša lomā un lasīt interesantākos grāmatas fragmentus. Cildenumu visam piešķirs fakts, ka pašvaldība šovasar izremontējusi pilsētas bibliotēku, atbrīvojusi grāmatu valstību no nejaušiem īrniekiem un padarot to par īstu lasītāju oāzi. Pēc remonta apmeklētājiem atvērta arī izstāde "Grāmata kā zāles" .

Svētku vakars turpināsies Priekules kultūras namā pl. 20.00. Pēc vizuālās mākslas konkursa "Ikara sapņi šodien" apbalvošanas, notiks akustiskais koncerts "Laternu stundā" (pl. 21.00) ar Ērika Ešenvalda un Antras Bigačas piedalīšanos. Priekulnieki lepojas, ka no mazās Kurzemes pilsētiņas pasaulē izgājuši dižgari. Viņu vidū arī Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis, kas gatavojas novadīt ekskursiju pa seno Priekuli sestdien.

Bet piektdienas vakars turpināsies romantiskās noskaņās. Koku zaros izvietotais laternu apgaismojums un Liepājas ZVANU ANSAMBĻA skaņas būs kā prologs brīvdabas koncertam ar Liepājas TRIO muzicēšanu, Ērika EŠENVALDA un viņa meitiņu un Antras BIGAČAS dziedājumu. Programmā - Vivaldi, Mocarta, Štrausa, Sen-Sānsa, Guno, kā arī Ešenvalda mūzika. Ieeja koncertā bez maksas.

Doms bērniem


Sestdien, 10.augustā, jau trešo gadu Rīgas Doma jubileja tiks svinēta ar izglītojošu un izklaidējošu pasākumu "Doms bērniem", kurā mazajiem apmeklētājiem būs iespēja piedalīties vairāk nekā 20 dažādās aizraujošās darbnīcās, izzināt senās celtnes noslēpumus īpašā ekskursijā.

Noslēgumā būs iespēja arī klausīties koncertu "Sasauc smieklus izklīdušus". "Doms bērniem" sestdien sāksies plkst.10, un ieeja pasākumos ir bez maksas.

Svētki, kas 2011.gadā aizsākās kā Doma 800 gadu jubilejas svinību sastāvdaļa, kļuvuši par tradīciju un šogad notiek jau trešo reizi, pulcinot bērnus un viņu vecākus no Rīgas un visas Latvijas, stāsta Godiņš. Šajā dienā Rīgas Doma durvis visas dienas garumā ir atvērtas bērniem, ļaujot tiem iepazīt seno celtni, tās noslēpumus un īpašo gaisotni.

Ikviens varēs atrast sev interesantu nodarbošanos neskaitāmās darbnīcās, piedzīvojumu takās un īpašā koncertā. Darbnīcās varēs apgūt seno mūku rakstību, iepazīt Doma ērģeles un zīmējumu teātri. Drosmīgākajiem būs iespēja atklāt vecās baznīcas noslēpumus Piedzīvojumu takās, kurās varēs satikt lauvas, eņģeļus un pat skeletus. Mazākajiem būs vieta, kur no klucīšiem uzcelt pašiem savu Domu, tikmēr lielie varēs doties izzinošā ekskursijā.

Godiņš stāsta, ka iepriekšējos "Doms bērniem" svētkos tika iestudēta speciāli šim pasākumam radīta dzejnieces Ineses Zanderes luga "Pūķa ceļojums", kas pārtapusi brīnišķīgā grāmatā, kuru ilustrējusi māksliniece Gundega Muzikante. Grāmatas vāki pirmo reizi tiks atvērti tieši šai dienā. Turpat būs aplūkojami un arī pielaikojami modes dizaineres Sonitas Pāvuliņas radītie tērpi no izrādes.

Savukārt svētku dienas noslēgumā gaidāms koncerts "Sasauc smieklus izklīdušus", kas notiks Doma dārzā, un tajā Renārs Kaupers un draugi izpildīs dziesmas ar Ineses Zanderes vārdiem.


Spēlmaņu svētki 2013


10.augustā Kocēnu novada Dikļos visas dienas garumā notiks "Spēlmaņu svētki 2013", kuros piedalīsies amatierteātru kolektīvi no Kocēnu, Mazsalacas, Alojas, Rūjienas, Priekuļu, Strenču un Krimuldas novada, kā arī no Rīgas. Svētku laikā būs skatāmas astoņas amatierteātru kolektīvu iestudētas izrādes.

Svētku atklāšanas pasākums sāksies plkst.10 pie Teātra akmens, savukārt plkst.10.15 norisināsies meistarklašu nodarbība amatierteātru kolektīviem, kuru vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktrise Indra Burkovska. Plkst.12 sāksies pasākuma "Spēlmaņu svētki 2013" teātra izrādes.

Plkst.12.30 Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centra Lielajā zālē būs skatāma Jāņa Ziemeļnieka Strenču Tautas teātra iestudētā Mārtiņa Zīverta luga "Meli meklē meli". Izrādes režisors - Andris Liepiņš. Plkst.14.30 turpat sāksies Liepas pagasta teātra kopas "Krams" iestudētā Artura Vilka izrāde "Blusa" Benitas Sausiņas režijā, norādīja Eglīte.

Savukārt plkst.15 kultūras un tūrisma informācijas centra vasaras terasē aiz kultūras centra svētku apmeklētājus priecēs Rūjienas novada amatierteātra iestudētā Vila Evansa un Valentaina luga "Kaudzēm naudas". Izrādes režisore Aīda Vasiļjeva, bet plkst.18 Lielajā zālē būs skatāma Krimuldas amatierteātra izrāde "Transportā noklausītas sarunas" Zanes Zīles režijā, kā arī Kocēnu novada Bērzaines amatierteātra skeči "Greizie rati". Režisore - Inna Krēsliņa.

Plkst.18.45 Mazajā zālē tiks izrādīta Gunāra Priedes luga "Udmurtijas vijolīte", ko Ineses Vanagas režijā iestudējis Latvijas Neredzīgo biedrības Strazdmuižas kluba drāmas un dzejas teātris no Rīgas.

Savukārt plkst.20 Lielajā zālē Alojas novada Puikules amatierteātris rādīs izrādi "Vai tad tas ir teātris... " pēc Annas Brigaderes lugas "Lielais loms" motīviem. Uzveduma režisors - Jānis Roļskijs. Kā pēdējā svētkos plkst.21.30 Vasaras terasē aiz kultūras centra tiks izrādīta Mazsalacas novada Ramatas amatierteātra izrāde pēc Rūdolfa Blaumaņa darbu motīviem "Brīnumzālīte" Guntas Maskavičas režijā.

Svētku noslēgumā plkst.22 Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centrā tiks apbalvoti spilgtākie sieviešu un vīriešu lomu attēlotāji, kā arī tiks noteikta "Spēlmaņu svētku - 2013" labākā izrāde. Savukārt plkst.23 notiks balle kopā ar grupu "Pusnakts".


Rīgas fotomēneša ieskaņas pasākumi


No pirmdienas, 12.augusta, līdz 12.septembrim Rīgā norisināsies vairāki Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikumam "Rīgas fotomēnesis 2014" veltīti iesildīšanas pasākumi.

Ar šiem pasākumiem tiek pieteikts jauns starptautisks fotogrāfijas festivāls Latvijas galvaspilsētā - "Rīgas fotomēnesis", kas pirmo reizi norisināsies 2014.gada maijā, kļūstot par Eiropas kultūras galvaspilsētas notikumu.

12.augustā plkst.17.30 Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) notiks zviedru fotogrāfa Andersa Petersena un dāņu fotogrāfa Jakoba Aues Sobola fotoizstādes "Dzīslas" atklāšana, bet pēc tam paredzētas sarunas ar abiem fotogrāfiem, kuri savus darbus Rīgā eksponē pirmo reizi.

13.augustā plkst.18.30 kinoteātrī "Splendid Palace" Starptautiskā fotogrāfijas vasaras skola (ISSP) piedāvās atvērto lekciju, ko sniegs viens no pazīstamākajiem ASV laikmetīgajiem fotogrāfiem Tods Haido, 10.septembrī plkst.18 Rīgas Kino muzejā notiks Latvijas fotogrāfijas gadagrāmatas atvēršanas svētki, bet 11.septembrī plkst.17.30 LMA gaidāma abu skandināvu fotogrāfu jaunā fotoalbuma atvēršanas svētki un lekcija par fotogrāmatu izdošanu.

"Rīgas fotomēneša" iesildīšanas pasākumus rīko biedrība "Rīgas fotomēnesis" sadarbībā ar Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā, Dānijas Kultūras institūtu, žurnālu "Foto Kvartāls" un Starptautisko fotogrāfijas vasaras skolu (ISSP).

Nedēļas nogalē Rīgas Domā skanēs Svētās Cecīlijas Svinīgā mesa


Sestdien, 10.augustā, Rīgas Domā notiks koncerts, kurā tiks atskaņota Šarla Guno Svētās Cecīlijas Svinīgā mesa.

Koncertā piedalīsies koris "Ave Sol", profesionālais pūtēju orķestris "Rīga" un solisti - soprāns Aira Rūrāne, tenors Viesturs Jansons un bass Krišjānis Norvelis. Koncerta diriģents būs Mārtiņš Ozoliņš.

Pleša minēja, ka klasiskās mūzikas koncerti augustā Rīgas Domā ir neatņemama pūtēju orķestra "Rīga" tradīcija jau daudzu gadu garumā. Šoreiz klausītājiem garīgu un muzikālu vakaru radīs franču komponista Guno Svētās Cecīlijas Svinīgā mesa.

Svētās Cecīlijas Svinīgā mesa ietver tradicionālās mesas daļas "Kyrie", "Gloria", "Credo", "Offertory", "Sanctus", "Benedictus" un "Agnus Dei". Atbilstoši leģendai par Svēto Cecīliju pirmā daļa "Kyrie" sākas ar vienbalsīgu, skumju motīvu, kas rodas klusumā un attīstās krāšņā kora un orķestra skanējumā. "Gloria" un "Credo" ir mesas stūrakmeņi, vienlaikus arī vienas no elpu aizraujošākajām kompozīcijām visu laiku garīgajā mūzikā. "Offertory" ir piesātināta, bet maiga orķestra interlūdija, kam seko viena no pazīstamākajām daļām - brīnumskaistais tenora solo ar kori "Sanctus", kas ir mesas kulminācija. Vienkāršs un skaists slavinājums soprāna un kora dziedājumos ir priekšpēdējā daļa "Benedictus", bet Svētās Cecīlijas Svinīgā mesa noslēdzas ar gaismas piepildītu "Agnus Dei", kurā nozīmīga loma ir gan korim, gan visiem trim solistiem.

Komponists Guno dzimis Parīzē, mākslinieku ģimenē, studējis Parīzes Konservatorijā. Viņš ir pasaulslavenā darba "Ave Maria", kā arī operu "Fausts" un "Romeo un Džuljeta" autors. Tomēr tieši Svētās Cecīlijas Svinīgā mesa, kuru komponists pabeidza 1854.gadā, bija darbs, pēc kura pirmatskaņojuma Parīzē 1855.gadā 22.novembrī, Svētās Cecīlijas dienā, komponists tika ievērots un ieguva plašāku atzinību.

Līdzīgi kā citi Guno skaņdarbi, arī Svētās Cecīlijas Svinīgā mesa ir skaista, romantiska mūzika, kura sakņojas klasiskā un polifonā skaņu rakstā. Starp citiem šī žanra darbiem tā izceļas ar vienkāršību, dabisku melodiskumu un emocionalitāti. Svētās Cecīlijas Svinīgo mesu pūtēju orķestrim pārlicis Nīderlandes komponists Kristiāns Jansens.

Koncerts Rīgas Domā sāksies plkst.19, bet biļetes uz to iepriekšpārdošanā var iegādāties "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un Rīgas Doma kasē.


"Fonoklubs" paplašinās


Cēsu "Fonoklubs" ir nonācis pie viena no vēsturiskākajiem notikumiem tā pastāvēšanā - 10.augustā, plkst. 22:00 tiks prezentēts jauns kluba stāvs.

Šajā rudenī gaidāmo piekto jubileju, "Fonoklubs" pirmo reizi sagaidīs divreiz plašākās telpās. Kluba pārstāvis Jānis Sildniks atzīst, ka "doma par otro stāvu ir ilgi lolots un vēl tikpat ilgi īstenots sapnis. Pēdējais gads ir aizvadīts aktīvā plānošanā un remonta darbos, kā rezultātu beidzot varam nodot kluba apmeklētāju vērtēšanai." Telpas ir paredzētas kā lounge zona ar papildus bāru un citām ekstrām: "problēma ar ko vienmēr esam saskārušies ir fakts, ka "Fonoklubā" ir atvēlēta relatīvi maza vieta pasēdēšanai un chillout'am, taču sagaidām, ka paplašinājums atrisinās gan šo, gan daudzus citus apmeklētāju ērtībai svarīgus jautājumus, sniedzot iespēju arī pagarināt darba laiku."

Oficiālā atvēršana ir plānota 10.augustā plkst. 22:00. Par muzikālo noformējumu gādās rokmūzikas pazinējs un žurnālists DJ Uldis Rudaks.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

sex

2013-08-10 16:51:18

Ziņot

visi domā tikai par sexu

vecmeita

2013-08-09 22:16:27

Ziņot

preci mani

jupi

2013-08-09 15:00:36

Ziņot

Shim puikam ir stils,nenoliedzami,bet vinju tikuntaa vajadzetu vienreiz piesist.

Vārds

2013-08-09 10:35:36

Ziņot

pieeeektdienaaaaaa beidzot!

Vārds

2013-08-09 10:35:06

Ziņot

kārtējais izvirtulis pludmalē

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (4)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv