Otrdiena, 2021. gada 11. maijs

Milda, Karmena, Manfreds

Visi autora raksti

Piektdiena, 8. februāris (2013) 09:59

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, iesaka Krista Pesecka +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (5)

Mārtiņš Locāns, Puaro.lv un publicitātes foto

Kaut gan nedēļas sākumā laikapstākļi mūs viltīgi kārdināja ar pavasarīgām vēsmām un putnu dziesmām, izskatās, ka ziema ar visām tās sekām tik drīz vis neatkāpsies. Tie, kuriem izklaides svaigā gaisā vēl nav apnikušas, var doties uz Biķerniekiem, kur šonedēļ notiks tradicionālais tautas slēpojums. Pārējos sagaida plaša kultūras un izklaides pasākumu programma – pirmizrāde Liepājas teātri, Eirovīzijas nacionālās atlases dziesmu pusfināli Palladium, Valentīndienas koncerts Lielajā Ģildē un ne tikai. Savos brīvdienu plānos ar portāla Puaro.lv lasītājiem dalās TV3 veidotās veiksmes spēles Superbingo vadītāja Krista Pesecka.

„Mans ikdienas grafiks ir dinamisks un pat nedaudz haotisks, tāpēc tas nebūt nenozīmē, ka manas brīvdienas būs nedēļas nogalēs,” intervijā portālam Puaro.lv atklāj TV seja, kura ikdienā nodarbojas ar projektu vadību. „Tieši tāpēc ir svarīgi prast izmantot šos brīvos brīžus ik dienu. Dažkārt vislabākā atpūta ir vienkārši nekā nedarīšana – var pasēdēt mājās, apsegties ar siltu pledu, palasīt kādu grāmatu, vēlāk aiziet pastaigā pa parku. Iztikt ar pavisam vienkāršām nodarbēm un veltīt mazliet vairāk laika sev, kā arī neaizmirst par saviem tuvajiem.”

Šajā nedēļas nogalē Krista kopā ar draugiem nolēmusi apmeklēt cirku. „Mēs katrs pēdējo reizi cirkā, visticamāk, esam bijuši tikai bērnībā. Tieši tāpēc mēs ar draugiem esam nolēmuši turp doties. Manuprāt, tas būs ļoti interesants piedzīvojums – iespējams, tur nekas nebūs mainījies, tomēr tā būs lieliska iespēja vēlreiz pakavēties jaukās atmiņās.”

„Ik rītu dienas kļūst par kripatiņu garākas, bet naktis – īsākas, kas tikai liecina par pavasara tuvošanos. Pati ļoti ceru, kas arī sals pavisam drīz atkāpsies. Tieši tāpēc mums pamazām vajadzētu gatavoties šim gadalaikam – gan ārēji, gan iekšēji,” mudina TV seja.


BRĪVDIENU CEĻVEDIS


Dziesmas 2013


Šo piektdien, 8. februārī, un sestdien, 9. februārī, plkst. 21.15 un 21.25 LTV1 ēterā būs skatāms 2013. gada Eirovīzijas Nacionālās atlases jeb „Dziesmas 2013” pirmais un otrais pusfināls. Tajos tiks noskaidrotas tās 12 dziesmas, kas 16. februārī turpinās cīņu Ventspilī notiekošajā finālā.

Gan pirmajā pusfinālā 8. februārī, gan otrajā pusfinālā 9. februārī, sešas labākās dziesmas tiks noskaidrotas balsošanas rezultātā. Balsot varēs gan TV skatītāji, gan žūrija 9 cilvēku sastāvā; sešas dziesmas-finālistes katrā pusfinālā noteiks skatītāju un žūrijas kopvērtējums attiecībā 50:50.

Balsošana sāksies pēc pēdējās dziesmas izskanēšanas; balsošanas procesam tiks atvēlētas 15 minūtes. Nobalsot varēs gan telefoniski, gan īsziņu veidā, maksa par zvanu - Ls 0,30 (t. sk. PVN). Būs iespējams nobalsot arī ar t.s. triecienīsziņu palīdzību, kas nozīmēs ar vienu reizi nosūtīt 5 balsis. 1 triecienīsziņas cena tādā gadījumā būs Ls 1,25 (t. sk. PVN). Zvanu un īsziņu skaits no viena numura būs ierobežots. Detalizēta informācija par balsošanu tiks atklāta arī tiešraides laikā, bet rezultāti tiks paziņoti tiešraides beigās. Skatītāji par savu izvēli jau var sākt domāt savlaicīgi, jo LTV interneta vietnē http://www.ltv.lv/eirovizija iespējams noklausīties visu 24 pusfinālā iekļuvušo dziesmu galīgos variantus.

Pusfinālu koncerti notiks Palladium koncertzālē brīvā un sirsnīgā gaisotnē, klātesot publikai, kas, „stāvēs kājās”, lai aktīvi varētu piedalīsies visās koncertu norisēs. Abus pusfinālus un arī finālu vadīs Valmieras teātra aktieris Mārtiņš Meiers un Nacionālā teātra aktrises Madara Botmane un Anta Aizupe. Kopā ar konkursa dziesmu izpildītājiem uz skatuves viesu statusā uzstāsies gan pašmāju gan ārvalstu mūziķi. Biļetes iespējams iegādāties Biļešu servisa kasēs.

Dziesma 2013. Eirovīzijas dziesmu konkursa 1.pusfinālā 8.februārī par iekļūšanu konkursa finālā sacentīsies tādi mākslinieki kā grupas "PeR", "Pieneņu vīns", "Headline", dziedātāji Liene Candy, Samanta Tīna, Ivo Grīsniņš-Grīslis, Sabīne Berezina, Antra Stafecka, Liene Matveja un Baiba Reine, Fox Lima, Dominic Okolue, Olafs Bergmanis ar grupu "The Random People". Īpašie viesi perkusionistu grupa "Pulsa efekts", Rīgas Doma kora skolas koris, DaGamba, Lara Bellerose (Beļģija) un grupa Astro'n'out.

Dziesma 2013. Eirovīzijas dziesmu konkursa 2.pusfinālā 9.februārī par iekļūšanu konkursa finālā sacentīsies tādi mākslinieki kā grupas "PeR", "Pieneņu vīns", "Framest", "Aiwink", dziedātāji Andris Kivičs, Rūta Dūduma, Marta Ritova, Kristīne Šomase, Dināra un Dāvids Kalandija, Ieva Sutugova, Niko un Mārtiņš Ruskis kopā ar grupu "4 vēji". Īpašie viesi deju studija "Studio X1", grupas "Triānas parks" un "Tumsa", Anmary, DaGamba un Lara Bellerose (Beļģija).


Traģikomēdijas "Filumena Marturano" pirmizrāde Liepājas teātrī


Piektdien, 8. februārī, Liepājas teātrī virmos īstas itāliešu kaislības - pirmizrādi piedzīvos Eduardo de Filipo traģikomēdija „Filumena Marturano" (pēc tās 1964.gadā tapa populārā filma ar Sofiju Lorēnu un Marčello Mastrojāni "Tā precas itālieši"), ar kuru Liepājas, bet ne Latvijas teātrī debitēs itāliešu režisors Paolo Emilio Landi. Arī skatuves noformējumu un kostīmus veidojis viesis no Itālijas - mākslinieks Santi Minjeko.

Neapolē dzimušais dramaturgs Eduardo de Filipo itāliešiem ir tikpat nozīmīgs, kā latviešiem Rūdolfs Blaumanis - nacionālais lepnums, drāmu karalis. Režisors Landi viņa darbus ir iestudējis vairakkārt.

1946. gadā sarakstītās lugas centrā ir bijusī prostitūta Filumena (spēlē Inese Kučinska), kura divdesmit gadus nodzīvojusi ar bagātnieku Domeniko (Egons Dombrovskis), taču nu abu kopdzīvei draud briesmas, jo Domeniko nolēmis apprecēt par sevi daudz jaunāko Diānu (Everita Pjata). Filumena nolemj to nepieļaut un, izlikdamās nāvējoši slima, panāk, ka Domeniko ar viņu salaulājas. Pēkšņi parādās arī trīs jauni vīrieši, kuri, kā apgalvo Filumena, ir viņas dēli. Un šinī brīdī kaislību karuselis var sākt griezties...

„Kā jau klasika - Filumena ir aktuāla jebkurā laikā. Un man arī šķiet, ka šajā krīzes brīdī mums ir jāpārskata vērtības, jāsaprot, kas mums ir patiešām svarīgs. Tas ir stāsts par sievieti un to, ko viņa ir gatava darīt mīlestības un bērnu dēļ. Ceru, ka izrādes beigās cilvēki padomās par to, kas viņiem dzīvē ir vissvarīgākais," saka režisors Paolo Landi.

Izrādē piedalās arī Anda Albuže, Leons Leščinskis, Anete Berķe, Gatis Maliks, Sandis Pēcis, Kaspars Kārkliņš, Marģers Eglinskis, Laura Jeruma, Rolands Beķeris un Viktors Ellers.

Izrādi iespējams noskatīties arī 9. un 24. februārī, 12. martā un 21. aprīlī. Biļetes cena Ls 2-10.Biletes nopērkamas www.bilesuparadize.lv

Jelgavā atklāj 15.Starptautisko ledus skulptūru festivālu


No 8. līdz 10. februārim Jelgavā notiek tradicionālais Latvijā vērienīgākais Ledus skulptūru festivālu, šogad jau 15. reizi pēc kārtas. Pretojoties gravitācijas spēkiem, Uzvaras parks Jelgavā pārvērties par ledus planētu, izdzīvojot kosmiskus multimediālus priekšnesumus, kurus papildina oriģinālas uguns, gaismas un video instalācijas. Festivālā piedalās 30 mākslinieki no astoņām valstīm.

Festivāla laikā skatītāji varēs aplūkot vairākus unikālus ledus skulptūru konkursa darbus, kas tapuši no kristāldzidriem ledus blokiem. Skulptūras reizi stundā iedegsies gaismu šovā un neaizmirstamus brīžus sniegs noslēguma salūts.

Ledus skulptūru festivāls iesākas jau piektdienas, 8. februāra, vakarā, kad pulksten 18.30 varēs vērot grupas „Pulsa efekts” ritma un uguns šovu. Pulksten 19.00 - festivāla atklāšana; pulksten 19.30 - multimediāls Ledus planētas stāsts ar Mūzikas, gaismu un pirotehnikas šovu un grupas „Lady’s sweet” uzstāšanos; pulksten 20.30 - ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumi, bet piektdienas vakara programma noslēgsies pulksten 21.30 ar grupas „Musiqq” uzstāšanos.

Sestdien un svētdien, 9. un 10. februārī Uzvaras parkā starp ledus skulptūrām notiks programma ģimenēm „Kosmiskais ceļojums pasaku galaktikā”, kurā pulksten 11.00 un 14.00 varēs skatīt Jūrmalas teātra muzikālu rotaļu uzvedumu „Ritēt līdzi Ledus putnam”, bet pulksten 12.30 un 15.30 - radošās grupas „Pasaku nams” uzvedumu „Lielo Masku valstība”. Pulksten 17.00 un 19.00 (9. februāra vakara paraugdemonstrējumi sāksies pulksten 19.30) varēs vērot Ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumus, bet pulksten 18 00 notiks grupas „Pulsa efekts” ritma un uguns šovs.

Paša vakarpusē programma jau būs atšķirīga: sestdien, 9. februārī, pulksten 18.30, 20.00 un 21.00 varēs skatīt multimediālu Ledus planētas stāstu ar Mūzikas, gaismu un pirotehnikas šovu, bet pulksten 21.00 būs dejas ar dīdžeju [Ex] da Bass un galaktikas „Benefices” dejotājiem; svētdien, 10. februārī , pulksten 19.00 un 21.00 varēs skatīt multimediālu Ledus planētas stāstu ar Mūzikas, gaismu un pirotehnikas šovu, bet pulksten 21.00 uzstāsies grupa „Karakums”.

Gan sestdien, gan svētdien Ledus skulptūru festivāla parks darbosies no pulksten 10.00 līdz 23.00. Biļešu cenas: Ls 3, skolēniem, studentiem un pensionāriem – Ls 2. No pulksten 10.00 līdz 10.15 ieeja bez maksas. Sīkāk internetā: www.icelv.lv.

Otrdien, 14. februārī Jelgavā tapušās ledus skulptūras pārvedīs uz Ogri, kur tās Brīvības ielas promenādē varēs apskatīt līdz 16. februārim

Tautas slēpojums Biķerniekos


Svētdien, 10.februārī, notiks otrais Rīgas Tautas slēpojums „Biķernieki 2013”.  Lai arī Latvijā ir manāms atkusnis un sniegs Rīgas ielās sāk strauji pazust, uz Biķernieku trases tā vēl ir daudz un slēpojumam trase tiks sagatavota  augstā kvalitātē, lai iepriecinātu un sagādātu ziemas priekus visiem Rīgas un Latvijas slēpotājiem.

Pieteikšanās slēpojumam ir pieejama līdz pat sacensību dienai. Pieteikties pasākumam dalībnieki var mājas lapā www.xrace.lv, veikalos „Sportland”, veikalā „MySport” un slēpju nomā „Burusports” (jāteic, ka pieteikšanās slēpojumam ir par maksu. Pieteikšanās tiem, kas nepaspēs to izdarīt laicīgi, būs pieejama arī slēpojuma dienā. Reģistrācija sacensību dienā sāksies pulksten 9.00. Bērnu slēpojuma (1 km) starts ir pulksten 11.10, bet Tautas (15 km) un Izturības (30 km) distances dalībnieki startēs pulksten 12.00. Sīkāk internetā: www.xrace.lv.

Tikšanās ar mākslinieku Juri Pudānu


Piektdien, 8.februārī, mākslinieks Juris Pudāns Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja mākslas darbu kolekcijas papildināšanai dāvinās savu gleznu.

Pasākums notiks plkst.15, un tā laikā mākslinieks tiksies arī ar muzeja apmeklētājiem un glezniecības interesentiem. Patlaban muzeja Izstāžu zālē skatāma Pudāna personālizstādes Lietu kārtība. Tā ir mākslinieka pirmā personālizstāde, un Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā tā būs aplūkojama līdz 10.februārim. Jura Pudāna personālizstādē Lietu kārtība eksponētas gleznas, kā arī vēsturiski dokumentālas detaļas.

Impulsu atsākt gleznot Jurim Pudānam raisīja izstāde Franču grupa. 1960.gadi, kuru 2007.gadā organizēja Latvijas Mākslas akadēmijas mākslas zinātnes nodaļas studenti. Franču grupā, šajā Pudāna jaunības dienu draugu pulkā, bija Maija Tabaka, Ieva Šmite, Imants Lancmanis, Bruno Vasiļevskis un Jānis Krievs. Izstādē tika eksponēts tikai viens Pudāna darbs no privātkolekcijas Skice - latviešu strēlnieks, kuram pozējis viņa kursabiedrs Imants Lancmanis. Pārējo Jura Pudāna sešdesmitajos gados tapušo darbu atrašanās vieta nav zināma.

Daļa darbu pēc nesaskaņām ar Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzējiem tika atstāti akadēmijā un ar laiku pazuda. Ir zināms, ka, pēc Mākslas akadēmijas skatēm Jura Pudāna darbus un skices ir iegādājies glezniecības profesors Konrāds Ubāns.

Valentīndienas koncerts Lielajā Ģildē


Svētdien, 10. februārī, pulksten 19.00 Lielajā Ģildē notiks Valentīmdienas ieskaņas koncerts „La Dolce Vita”. Tuvojoties Valentīndienai, klausītājiem tiks piedāvāta Nino Rotas kinomūzika, dziesmas no Andrea Bočelli un Lučāno Pavaroti repertuāra un neapolitāņu dziesmas. Solisti: Ilona Bagele, Andris Ludvigs un Ingus Pētersons. Diriģents: Mārtiņš Ozoliņš.

Belcanto zemē Itālijā, līdzās klasiskai operas mākslai, lielā cieņā ir labskanīgas melodijas, kuras sacerējuši komponisti dažādos gadsimtos. Vissenākā neapolitāņu dziesma, kas skanēs koncertā „La Dolce Vita”, ir sacerēta 1835. gadā – Teodoro Kotrau „Santa Lucia”. Tai līdzās di Kapuā „O sole mio” (1898), Gastaldones „Musica proibita” (1881) un virkne citu populāru neapolitāņu dziesmu, kuras dziedās Ilona Bagele un Andris Ludvigs.

Koncerta otrajā daļā skanēs mūsdienām tuvāku laiku mūzika no Andrea Bočelli repertuāra, sākot ar Biksio „Mamma” (1941), ko dziedās Ingus Pētersons. Tai sekos dziesmas un dueti „Caruso” (1986), „Vivo per lei” (1995), „The Prayer” (1999) un „Because We Believe” (2006). Koncerta noslēgumā visi trīs solisti atskaņos Sartori „Con te partiro” (1995), kas pazīstama ar nosaukumu „Time To Say Goodbye”.

Programmu vienos Nino Rotas skaņdarbi – svīta no mūzikas kinofilmai „La Strada”, melodijas no filmām „Klauni”, „Amarkords” un „Romeo un Džuljeta”. Biļešu cenas: Ls 5 – 15 („Biļešu paradīzes” tīklā).

Savdabīgs džezs Spīķeru koncertzālē
 

Spīķeru koncertzālē (Maskavas ielā 4/1, Rīgā) sestdien, 9. februārī, pulksten 19.00 uzstāsies viena no īpatnējākām Eiropas džeza grupām – „Brass Jaw” no Lielbritānijas. Tas ir ne tikai savdabīgs un interesants, bet arī profesionāļu augsti novērtēts un atzīts ansamblis.

„Brass Jaw” no Apvienotās Karalistes – tie ir četri vīri, kas spēlē trompeti, altsaksofonu, tenorsaksofonu un baritonsaksofonu. Kritiķis Robs Adamss no „The Herald”: „Šo četru pūšamo kopskaņa ir absolūti monolīta, turklāt viņi ir tik lokani”, Kriss Pārkers no „The Vortexsaka” piebilst: „Ir neiespējami pretoties šai pašpārliecinātajai skaņas pārpilnībai, kas rotāta ar pievilcības un atjautīgas izdomas mežģīnēm”, savukārt Samara Ginsberga no BBC Radio ir pavisam kodolīga: „Vienkārši un graujoši”.

„Brass Jaw” uzstājas bez ierastās ritma sekcijas, un viņu skanējums ir unikāls gan skaņas, gan domāšanas ziņā, ļaujot piemēroties jebkurai spēles telpai. Draivs un harisma – lūk, „Brass Jaw” firmas zīmes ceļā uz vēl neatklātu teritoriju apgūšanu. Grupas izveidotājs ir baritonsaksofonists Alons Bovuazēns, un sākotnēji tas bija tradicionāls saksofonu kvartets, kura pirmā turneja notika 2005. gadā. 2009. gadā grupai pievienojās lauriem apvītais trompetists Raiens Kviglijs, un tas bija jaunu apvāršņu pavēršanas sākums. 2009. gada rudenī „Brass Jaw” triecienā ieņēma Londonas džeza festivālu, vienlaikus nāca klajā viņu albums „Deal With It”, kas saņēma jūsmīgas atsauksmes. Grupa apceļojusi Eiropu un ASV, viņiem divas kompozīcijas veltījis leģendārais Džons Sērmans, 2011. gada maijā viņi saņēmuši titulu „Ensemble Of The Year” ikgadējā britu sacensībā „Parliamentary Jazz Awards”. Biļešu cenas: Ls 10 („Biļešu paradīzes” tīklā). Sīkāk internetā: www.latvijaskoncerti.lv

Nedēļas nogale Dailes teātrī


Dailes teātra cienītājus nedēļas nogale iepriecinās ar daudzveidīgu piedāvājumu. Lielajā zālē piektdienas vakarā - Pītera Šefera drāma „Amadejs”, kuras režisors Jans Villems van den Boss saka: „Tā ir jūtu un notikumu arheoloģija, kurā visi tēli tiek iesaistīti pagātnes rekonstrukcijā ar mērķi izkļūt no pašradīta ārprāta cietuma un atgūt spēju aiz apstākļiem, iemesliem un faktiem saskatīt cilvēku sevī un citos. Cilvēku ar nepilnībām, vājībām, bet ar savu unikalitāti, kuru aprakt, aizmirst, noliegt, kāda sveša talanta gaismas apžilbinātam, ir tas pats, kas ieslodzīt sevi neprāta un greizsirdības cietumā.” Galvenajās lomās - Artūrs Skrastiņš (Saljēri) un Artūrs Dīcis (Mocarts). Sestdien un svētdien Lielajā zālē cita viesrežisora – bulgāra Aleksandra Morfova – iestudētā skatītāju un kritikas augstu novērtētā traģikomēdija „Finita la comedia!” ar žilbinošu Artūra Skrastiņa spēli galvenajā lomā

Mazajā zālē piektdien skatītājiem ir iespēja noskatīties romantisko komēdiju „Noslēpumainā zvaigzne”, sestdien teātra mīļi aicināti sekot līdzi vairāku sieviešu likteņiem izrādē „Arī sievietes zaudēja karā”, kas uzdod jautājumu – cik vērta ir viena sieviete, lai uzvarētājiem nebūtu kauns par savu uzvaru? Svētdienas pēcpusdienā – Tenesija Viljamsa lugas „Tetovētā roze” iestudējums. Kamerzālē 8.februāra vakarā – stāsts par Frensisa Skota un Zeldas Ficdžeraldu attiecībām izrādē „Neprātīgā Zelda”. Biļetes uz izrādēm var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.


Starptautiskais masku tradīciju festivāls Siguldā un Mālpilī


Maskas, maskošanās tradīcijas, ar maskām saistītie rituāli un ieražas ir vienas no visnoslēpumainākajām un interesantākajām parādībām pasaules tautu reliģijās un kultūrās. Maskās materializējas senču gars. Tās ir logs uz citu pasauli, kas ļauj nākt saskarē ar saviem senčiem, bet ar viņu palīdzību jau ar augstākiem spēkiem.

Maskošanās mērķis ir viens – palīdzēt cilvēkam. Pasaules tautu kultūrās tās tiek izmantotas visos svarīgākajos cilvēka dzīves brīžos – bērna dzimšanā, pilngadības sasniegšanā, kāzās, bērēs. Ar maskām aizsargā savu māju no slimībām, ļauniem gariem, nelaimēm. Ar maskām dziedē. Ar maskām nodrošina auglību un ražu nākamajam gadam, veiksmi medībās. Maskošanās tradīcijas ir viens no nemateriālās kultūras mantojuma savdabīgākajiem un interesantākajiem izpausmes veidiem.

Šogad sestdien un svētdien, 9. un 10. februārī, tradicionālais Latvijā notiekošais Starptautiskais masku tradīciju festivāls norisināsies Siguldā un Mālpilī. Nu jau pēc skaita 14. festivāla programmā paredzēti masku gājieni ar īstiem rituāliem un norisēm lauku sētās Mālpils apkārtnē, improvizētas masku izrādes Mālpils Kultūras centrā, Lielais masku gājiens Siguldā, Meteņa dzīšana un festivāla noslēguma rituāls Mālpils Saules vārtu kalnā.

* Sestdien 9.februārī: pulksten 10.00 - konference par maskošanās tradīcijām (referāti un prezentācijas) Siguldas Kultūras namā; pulksten 11.00 - masku gatavošanas meistardarbnīcas Mālpils un Siguldas Kultūras namos; pulksten 13.00 - Lielais masku gājiens Siguldā no Kultūras nama uz Svētku laukumu; pulksten 17.00 - Masku saiets un grupu izrādīšanās Mālpils Kultūras namā; pulksten 21.00 - Danču vakars Mālpils Kultūras namā; pulksten 21.30 - individuālo masku skate Mālpils kultūras namā.

* Svētdien, 10. februārī: pulksten 9.00 - konferences noslēgums (prezentācijas un diskusijas) Mālpils kultūras namā; pulksten 10.00 - masku gājieni Mālpils novada lauku sētās; pulksten 13.00 - festivāla noslēgums un Meteņdienas svinēšana Mālpils Saules vārtu kalnā. Sīkāk internetā: www.folklorasbiedriba.lv.

Jubilejas koncerttūres "Andrim Ērglim 30" koncertI


8.februārī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā un 9.februārī plkst. 16:00 Jēkabpilī Krustpils kultūras namā notiks mūziķa Andra Ērgļa jubilejas koncerttūres “Andrim Ērglim 30" koncerts.

Būs grūti atrast latvieti, kurš nezina, kas ir Andris Ērglis. Slavas zenītā uzcelts ar visu Latviju pārskanējušo dziesmu „Ripoja akmens” pēc tam, kad krietns laika posms bija pavadīts pie bungām Liepājas Simfoniskajā orķestrī. Veiksmīgi sadarbojies ar slaveno zviedru komponistu un pianistu Robertu Velsu, kopā ar „Bonaparti.lv” pabijis uz lielās Eirovīzijas skatuves un konkursā „Jaunais vilnis” iegūta 2.vieta, kā arī dziedātājam bijušas lomas vairākās teātra izrādēs. Komponisti Raimonds Pauls, Jānis Lūsēns un Jānis Strazds rakstījuši Andrim Ērglim dziesmas, kas kļuvušas par hitiem. Nu pienācis laiks dziedātājam būt koncerta galvenajai personai, jo 8. februārī plkst. 19:00 Valmieras Kultūras centrā jubilārs aicina uz koncerttūres „Andrim Ērglim 30” koncertu.

Apaļa cipara dzimšanas dienā vislabākais ir būt kopā ar draugiem, tādēļ klausītāju iemīļotais dziedātājs un mūziķis uzaicinājis savus skatuves kolēģus – dziedātājas Ievu Sutugovu un Annemariju Moiseju, grupu „Amurr”, komponistu Jāni Strazdu, bundzinieku Gundaru Lintiņu, ģitāristus Māri Kupču un Aivaru Meijeru, kā arī pianistu Juri Kristonu kopīgi uzsaukt „daudz laimes”. Pārējie muzikālie pārsteigumi netiek izpausti līdz koncertam. Biļetes uz koncertu var iegādāties „Biļešu Paradīze” kasēs. 


Mūzikas skolu audzēkņi ar pazīstamiem mūziķiem vienojas kopīgā akcijā


9. februārī plkst. 14.00 tirdzniecības parkā Alfa notiks koncerts, kurā uzstāsies Juglas, Talsu un Lielvārdes mūzikas skolu audzēkņi kopā ar jau zināmiem latviešu mūziķiem. Pasākumu vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktieris Arturs Krūzkops, savukārt mūzikas skolu audzēkņiem pievienosies Goran Gora, Rihards Zaļupe, Rihards Lepers, Toms Juhņēvičs, Mārtiņš Jātnieks, Didzis Bordo, Kristīne Pāže un citi sevi jau pierādījuši mūzikas skolu absolventi.

Koncerts paredzēts kā pateicība cilvēkiem, kuri jau ziedojuši mūzikas skolām tik vajadzīgos mūzikas instrumentus un kā mudinājums tiem, kuri to var paspēt izdarīt vēl līdz 23.februārim.

Akcijā iesaistītas Juglas, Talsu, Lielvārdes un citas mūzikas skolas. Līdz šim atsaucību akcijai izrādījis itāļu maestro AlBano, kurš ziedoja savas grāmatas un diskus, M.Jātnieks no grupas Jātnieki, kurš cēlam ziedojis savu vecvectēva vijoli, mūzikas ierakstu Gada balvas producente Elita Mīlgrāve ar vērienīgu mūzikas CD kolekciju un citi. Īpašu ziedojumu veikusi uzņēmēja Elita Drāke, kura, savu tēvu Bruno Drāki pieminot, kopā ar ģimeni Talsu mūzikas skolai ziedoja klavieres, akordeonu un vijoli.

Ziedošanai paredzētos mūzikas instrumentus un notis akcijas atbalstītāji aicināti nogādāt t/p Alfa (Brīvības gatvē 372, Rīgā) informācijas centrā.


Aizraujoša nedēļas nogale koncertbārā „Laternu stundā”
 

Piektdien, 8. februārī, par jautru un azartisku muzikālo baudījumu rūpēsies grupa „Keksi”. Šī rokenrola stilā muzicējošā grupa ir viena no populārākajām dzīvās mūzikas apvienībām Latvijā, kas pastāv jau 15 gadus. Koncerta pirmajā daļā grupa spēlēs klausītājiem jau zināmas kompozīcijas, bet otrā daļa gan sola pārsteigumus. „Katru gadu mums top jauna koncertprogramma. Arī šis gads nav izņēmums, un es ceru, ka koncerta apmeklētājiem jaunā programma patiks,” saka grupas „Keksi” vadītājs un basģitārists Aleksandrs Sircovs, dēvēts arī par „Muraveju”. Viņš īpaši piekodina: „Galvenais, lai koncerta apmeklētāji jau laicīgi aizņem vietas, citādi vēlāk būs jāstāv kājās!” Pirms un pēc koncerta 80. un 90. gadu labākos hītus atskaņos DJ Edgars Lazdiņš.

Sestdien, 9. februārī kopā ar pavadošo grupu četru mūziķu sastāvā uzstāsies dziedātājs Viktors Zemgals. Koncerts būs gluži kā muzikāls ceļojums laikā – sākot ar roķīgākām melodijām no 70. - 80. gadiem un pazīstamu dziesmu kaverversijām un turpinot ar labākajām šlāgermūzikas pērlēm. Te jāpiebilst, ka par šlāgerdziedātāju V. Zemgals kļuva deviņdesmito gadu vidū un kopš tā laika iedziedājis ne vienu vien tautā mīlētu dziesmu, piemēram, „Magnolijas zieds”, „Vasaras vīns” u.c.. Koncerta apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt arī viņa pašu jaunāko veikumu – dziesmu „Jo Tikai Tu”.
Pie DJ pults – Roberts Ošiņš (LR2).

Plašāka informācija par „Laternu stundas” pasākumiem, dažādām akcijām, atlaidēm un citiem interesantiem piedāvājumiem pieejama www.laternustunda.lv.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Vārds

2013-02-08 10:14:21

Ziņot

oooo, klāt eirovīzija! kura šogad pārgulēs ar producentu???

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (4)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv