Otrdiena, 2021. gada 15. jūnijs

Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta

Visi autora raksti

Piektdiena, 3. janvāris (2014) 13:14

Agneta Niedra

Ko darīt gada pirmajā nedēļas nogalē, iesaka Jānis Palkavnieks +CEĻVEDIS

Puaro.lv un publicitātes

Klāt jauns gads, jaunas apņemšanās un jauna valūta. Kā pavadīt savu pirmo šī gada nedēļas nogali un kādai izklaidei tērēt savus pirmos eiro? Puaro.lv piedāvā izklaides un kultūras pasākumu ceļvedi 2014. gada pirmajai nedēļas nogalei, kā arī portāla Draugiem.lv runasvīra, sabiedrisko attiecību speciālista Jāņa Palkavnieka ieteikumus lietderīgai brīvdienu pavadīšanai.

„Tā kā liela daļa iedzīvotāju vēl nav atguvušies no nesenajām Jaungada svinībām, pieļauju, ka tas varētu radīt savu skādi izklaides dzīvei šonedēļ. Arī nesenā pāreja uz eiro mudinās cilvēkus būt pieticīgākiem savos pirkumos, citi vēl ir mazliet apjukuši ar jauno valūtu,” intervijā portālam Puaro.lv pauž Draugiem.lv runasvīrs.

„Tā kā laikapstākļi ir gana labvēlīgi un ārā silts, iesaku šo nedēļas nogali veltīt atpūtai pie dabas,” viņš rosina. „Pats esmu nolēmis doties uz savu dzimto pusi, Tukumu, lai vēlreiz izietu Ķemeru takas. Pēdējoreiz tur biju tad, kad šo nacionālo parku klāja dziļas kupenas, tāpēc turp došos vēlreiz nu jau draudzīgākos laikapstākļos.”

„Tukuma pusē ir gana daudz apskates vērtu vietu – Tukuma vecpilsētas šaurās ieliņas ir pateicīgs materiāls fotografēšanai, tāpat arī Durbes un Jaunmoku pilis ar to parkiem. Esmu dzirdējis, ka mežā ir pieejamas sēnes, tāpēc sēņotājiem, iespējams, ir vērts to pārbaudīt. Tukuma centrā var iznomāt velosipēdus un var izmest kādu loku arī gar piekrastes ciematiņiem – Lapmežciemu un Enguri.”

Kāds tad bijis Jāņa pēdējais pirkums latos un pirmais pirkums eiro? „Kopumā esmu pret skaidras naudas norēķiniem, bet tā gadījās, ka Jaunajā gadā bankas karte palika bankomātā, tāpēc nācās naudu ar internetbankas palīdzību pārskaitīt draugam un tad izņemt skaidrā. Tad nu mans pirmais pirkums janvāra rītā bija vēl latos - iegādājos aukstu aliņu. Savukārt vakarā mazā piemājas veikaliņā pirku šo to vakariņām. Pārdevēja bija tāda svinīgi satraukta, tomēr jāsaka, kopumā norēķini eiro jau tagad šķiet ikdienišķi vienkārši.”

„Izmantojot izdevību, vēlētos aicināt tos, kuriem mājās iekrājušās santīmu kaudzes, nevis doties uz veikalu uzjautrināties par pārdevējām, bet šos pāris latiņus ziedot kādā no ziedojumu kastēm lielveikalos,” rosina sabied
risko attiecību speciālists.

BRĪVDIENU CEĻVEDIS

Operetes karuselis


3.janvārī un 5. Janvārī Latvijas Nacionālā opera (LNO) notiks koncertprogramma "Operetes karuselis".

Koncertā skanēs mūzika no Johana Štrausa juniora operetēm "Sikspārnis", "Nakts Venēcijā" un "Čigānu barons", Karla Millekera operetes "Gasparone", Žaka Ofenbaha operas "Hofmaņa stāsti", operetēm "Perikola" un "Orfejs pazemē".

Tiks atskaņota mūzika arī no Karla Cellera operetes "Putnu pārdevējs", Imres Kālmāna operetēm "Silva", "Monmartras vijolīte", "Grāfiene Marica", "Čigānu premjers", Ferenca Lehāra operetes "Paganīni" un "Jautrā atraitne", Niko Dostāla operetes "Klīvija" un Franca fon Supē operetes "Vieglā kavalērija".

Koncertā piedalīsies LNO solisti Ilona Bagele, Evija Martinsone, Liene Kinča, Inga Šļubovska, Andris Ludvigs, Dainis Skutelis, Raimonds Bramanis un Rihards Mačanovskis.

Koncerta īpašie viesi būs soprāns Inese Galante un amerikāņu tenors Džeisons Bridžess. Lai arī savu solista karjeru sācis ASV, daudzus gadus viņš ir pavadījis Eiropā, tostarp arī vienā no operetes dzimtajām pilsētām - Parīzē.

Koncertprogramma skanēs galvenā viesdiriģenta Modesta Pitrena vadībā. Viņš pastāstīja, ka operetes žanrs savu virsotni sasniedza Vīnē. Operas mākslinieki vēlas šo dižciltīgo atmosfēru ar nelielu dekadences pieskaņu uz pāris dienām uzburt arī Rīgā uz LNO skatuves. Pitrens uzsvēra, ka koncerts būs gaiša svētku mūzika lielisku mākslinieku izpildījumā.

Biļetes uz koncertiem var iegādāties ''Biļešu paradīzes'' kasēs.

Holmsam 160


4.janvārī Rīgā trešo reizi notiks „Šerloka Holmsa dzimšanas diena”. Šis krāšņais un jautrais pasākums, kas apvieno visus slavenā detektīva pielūdzējus, kā parasti, sāksies plkst. 13.00 pie Mākslas akadēmijas. Šeit pulcēsies Holmsa un citu Konana Doila literāro tēlu uzticīgākie sekotāji, lai dotos kostīmu parādē. Svētkus apmeklēs vairāk nekā 10 000 cilvēku no 10 pasaules valstīm. Labākie tēli saņems vērtīgas balvas, bet pilnīgi visi - tūkstošiem svētku skatītāju mīlestību un sajūsmu. Gājiens norisināsies caur visu pilsētu līdz svētku galvenajai skatuvei Rātslaukumā, kur notiks dalībnieku apbalvošana, angļu šķirņu suņu parāde, koncerts un daudz citu interesantu aktivitāšu bērniem un pieaugušajiem.

Tikmēr kinoteātrī «K.Suns» no 4. līdz 9. janvārim norisināsies retrospektīvo filmu festivāls «Sherlock Holmes cinema». Festivāla pamatmotīvs būs izmeklētāja Holmsa un viņa uzticamā drauga doktora Vatsona piedzīvojumi no Amerikas līdz Krievijai, kas apvīti ar intrigām un noslēpumainiem dažādu laikmetu tēliem. Festivāls «Sherlock Holmes cinema» iepriecinās skatītājus ar žanru daudzveidību: no krimināldetektīva līdz ģimenes komēdijai. Festivāla laikā skatītāji varēs balsot par labāko ekranizāciju, kurā Holmsa tēls ir spilgtākais un tuvākais literārajam pirmavotam. Festivāla atklāšana notiks galvenajā svētku dienā, 4.janvārī, kad pilsētas ielās iznāks simtiem Holmsa un citu britu rakstnieka Artura Konana Doila radīto personāžu līdzinieku, un pirmā festivālā tiks demonstrēta Igora Masļeņikova kinolente «Šerloka Holmsa un doktora Vatsona piedzīvojumi: 20. gadsimta sākums». Filmu skates laikā apmeklētājiem tiks rādīta arī ASV režisora Roja Viljama Neila «Baiļu māja», Sidnijas Lenfildas «Bāskervilu suns», Neila «Sieviete Zirneklis», Alfrēda L.Verkera «Šerloka Holmsa piedzīvojumi», Bastera Kītona «Šerloks jaunākais» un Rona Źlementa «Lieliskais peļu detektīvs».

Izrāde bērniem "Ziemas māja" Kalnciema kvartālā


4.janvārī plkst.11.00 Kalnciema kvartāla brūnajā mājā būs skatāma izrāde bērniem "Ziemas māja". Izrāde ģimenēm ar 3 – 8 gadus veciem bērniem.

Dramaturģija un režija - Krista Burāne. Izpildījums un režija - Mārtiņš Eihe. Idejas un izpildījums - Ģirts Rāviņš. Izrāde stāsta par senseniem laikiem pirms gadiem trīsdesmit pieciem, kad tāltālā zemē aiz augstiem kalniem un tumšiem mežiem pilsētā Ogre dzīvoja mazs zēns vārdā Mārtiņš un viņa vectēvs Antons – stiprinieku čempions, siržu lauzējs un vīrs, kas pats savām rokām uzcēlis māju, kurā dzīvot viņa smukajai sievai, bērniem un mazbērniem.

Sirsnīgi un mīļi izrāde stāsta par visiem saprotamām, bet vienlaikus noslēpumainām lietām – iemīlēšanos, bērnu rašanos, laika gaitu un arī nāvi.

Kopā ar vectēvu mazais Mārtiņš iepazīst pasauli, mācās darīt darbus un nedarbus, mīlēt un vērot dabu, saprast tās likumus – vasaras un ziemas, dzimšanas un nāves mūžīgo ciklu.

Izrāde balstās uz režisora Mārtiņa Eihes atmiņām par savu vecotēvu un bērnību. Tā ir veidota objektu teātra estētikā un uzrunās gan mazos, gan lielos skatītājus.

Biļetes cena - 3.50 LVL, sākot no 3 gadu vecuma. Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Radošās svētku darbnīcas Rīgas Jūgendstila muzejā


4.janvārī no plkst.11.00 Rīgas Jūgendstila muzejā notiks radošās svētku darbnīcas.

Plkst.11.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja tekstilmāksliniece Kristīne Šica palīdzēs izgatavot 20.gadsimta sākuma iedvesmotus svētku rotājumus un apsveikumu kartītes.

Plkst.14.00 SIA "Ekovirtuve" pavāru uzraudzībā sāks darboties bērnu iecienītā piparkūku dekorēšanas darbnīca.

Filmas "Kaķu meitene" pirmizrāde un tikšanās ar filmas veidotājiem


4.janvārī plkst.13.00 Rīgas Centrālās bibliotēkas Mākslas un mūzikas nodaļā notiks filmas "Kaķu meitene" atkārtota pirmizrāde un tikšanās ar filmas veidotājiem.

Filmas pamatā ir jaunās autores Ilzes Liliānas Milleres grāmata "Kaķu meitene" – fantāzijas romāns par bāreni Aurēliju, par cīņu un nepadošanos brīdī, kad esi palicis viens, par draugu un ģimenes nozīmību un par brīnumiem, kas piepildās.

Izrāde - šovs "Padomi precētiem pāriem" teātra klubā "Austrumu robeža"


4.janvārī plkst.19.00 teātra klubā "Austrumu robeža" notiks izrāde "Padomi precētiem pāriem".

Izrāde veidota pēc populārā itāļu satīrista un dramaturga, Nobela prēmijas laureāta Dario Fo un viņa sievas aktrises un sabiedriskās darbinieces Frankas Ramē kopīgi sarakstītās lugas motīviem par laulāto pāri, kas nodzīvojuši laulībā ilgāku laiku, sāk eksperimentēt ar "brīvajām" attiecībām.

Asprātīgos dialogos un itāliskās kaislībās pāris izdzīvo savas laulības dzīves ainas TV šova tiešraidē, kuru vada šarmanta un pieredzējusi laulības dzīves eksperte. Izrādi caurstrāvo gan greizsirdības radīta ekspresija, gan labs humors un populāra itāliešu mūzika 80-to gadu estētikā.

Izrādē - šovā piedalās: sieva - Zane Burnicka, vīrs - Kārlis Anitens, šovu vada psihoterapeite Aina Poiša. Režisore - Dita Balčus.

Biļetes cena - Ls 10 (EUR 14,23). Biļetes iepriekšpārdošanā SIA "Biļešu paradīze" tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.

Improvizācijas vakars "Ar šarmu pret karmu" Kino Splendid Palace


4.janvārī plkst.20.00 Kino Splendid Palace notiks Rīgas Improvizācijas teātra vakars "Ar šarmu pret karmu".

Jautri un neparedzami stāsti par vitāli svarīgām tēmām.

Izsmalcināti raksturi, spraigas attiecības mūsu acu priekšā gluži kā zem palielināmā stikla. Šarmants naivums mijiedarbībā ar karmisku nolemtību. Uzvar spontanitāte. Skatītāju ieteiktas ainas Rīgas Improvizācijas teātra izpildījumā.

RIT Improvizē: Raimonds Ruzenieks, Valdis Sils, Viesturs Vizulis, Jānis Rozenvalds, Elīna Geida, Edgars Neilands.

Improvizācijas teātris ir skatuves žanrs, kurā netiek izmantots iepriekš sarakstīts materiāls, visas darbības un dialogi rodas reālajā laikā un vietā.

Biļešu cena: Ls 5 - Ls 7 (EUR 7,11 - EUR 9,96). Biļetes iepriekšpārdošanā "Biļešu Serviss" kasēs un www.bilesuserviss.lv.


VTB Vienotās līgas spēle: VEF Rīga - CSKA Arēnā Rīga


5.janvārī plkst.17.30 Arēnā Rīga notiks VTB Vienotās līgas spēle: VEF Rīga - CSKA.

Biļešu cena: Ls 1,75 (EUR 2,49); Ls 3,50 (EUR 4,98). Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas "Biļešu Serviss" kasēs un www.bilesuserviss.lv.

Šausmīgi pozitīvu emociju teātra/spēle ar līdzdalību un jautru baidīšanos fabrikā VEF


3. un 4.janvārī plkst.16.00 fabrikā VEF notiks Psaiho.lv šausmīgi pozitīvu emociju teātra/spēle ar līdzdalību un jautru baidīšanos. Sevis izzināšanas un grupas saliedēšanās spēle.

Vairāk kā 1 stundu gara spēle, 6 - stāvi leģendas, 16 - sastapšanās ar mistiskiem tēliem, 36 - telpas piedzīvojumu, 86 - pakāpieni drosmes, 160 - pagriezieni un saliedēšanās, 906 - metri spiedzienu un smieklu, 1006 - soļi sevis izzināšanā, 1600 - kvadrātmetri šausmīgi pozitīvu emociju.

Princips: Cilvēku grupa dodas tumšās telpās, pagrabā, labirintos, šaurās ejās, liftā, tumšās trepēs u.tml., kur mitinās dažādi tēli, kas negaidīti parādās darbībā. Miroņgalvas, zirnekļi, pļaujmašīna, mūmija, skelets, zārki, zombiji, zāģis, u.tml. nepārtraukti adrenalīna piepildīti pārsteigumi.

Spēlei ir 3 bailīguma trases: 1.līmenis - "Piedzīvojumu trase" īpaši domāta bērniem, sākumskolniekiem un tiem, kam ir bail baidīties. 2.līmenis - "Baiļu trase" domāta visiem normāliem cilvēkiem. 3.līmenis - "Šausmu trase" ekstremāla ekskursija, domāta adrenalīna cienītājiem, kam šausmīgi patīk baidīties.

Pasākums notiek bijušās VEF rūpnīcas telpās un vēsturiskā bumbu patvertnē Nr.232.

Biļešu cena: Ls 8,43 (EUR 11,99) un Ls 12,65 (EUR 18). Biļetes iepriekšpārdošanā "Biļešu Serviss" kasēs un www.bilesuserviss.lv.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv