Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs

Rasa, Rasma, Maira

Visi autora raksti

Piektdiena, 11. maijs (2012) 11:12

Agneta Niedra

Ko darīt brīvdienās, Puaro.lv lasītājiem iesaka Līga Ozola BRĪVDIENU CEĻVEDIS (6)

Kaspars Dobrovoļskis, Puaro.lv

Savos brīvdienu rituālos ar Puaro.lv lasītājiem dalās šarmantā TV dīva, raidījuma „Krējums... saldais” vadītāja Līga Ozola.

„Zinu, ka
parasti visi iesaka doties baudīt kultūras dzīvi,” secinājusi TV seja. „Jā, to var darīt darba dienu vakaros vai brīvdienās, kad laikapstākļi nav tik labvēlīgi. Noteikti ir vērts noskatīties Latvijas Nacionālā teātra jauniestudējumu „Voiceks”, kā arī lērumu Jaunā Rīgas teātra izrāžu,” rosina kultūras dzīves pazinēja. „Tomēr daba tikko modusies, tāpēc jātver katrs mirklis, lai to patiešām izbaudītu.”

„Beidzot sagaidītas pirmās vasarīgi siltās maija dienas, un es ieteiktu doties svaigā gaisā. Vienalga, kur – tālākā izbraucienā vai savā piemājas dārziņā,” iesaka Līga. „Tas jādara tagad, kamēr daba vēl nav sasniegusi savu kulmināciju – tieši tās mošanās sniedz vislielāko baudu. Arī pati izmantoju katru brīvo brīdi, lai pabūtu svaigā gaisā. Ņemu klēpjdatoru un dodos strādāt pagalmā.” Aktīvās atpūtas cienītājiem TV raidījumu vadītāja iesaka doties veloizbraucienā vai kādā garākā pastaigā. „Dāmām noteikti sevi jāpalutina ar jaunām, košu ziedu rakstu kurpēm. Arī es pati sezonu uzsāku ar apavu iegādi.”

„Pavasaris ir mans mīļākais gadalaiks, jo tajā esmu dzimusi. Varu stundām vienkārši sēdēt ārā, neko nedarīt un no tā smelties enerģiju,” stāsta žurnāliste, neslēpjot, ka vislabprātāk viņa laiku pavada pludmalē, jūras viļņu šalkoņā. „Pagaidām gan pie jūras doties nav vērts, jo tur ir pārāk salti.”

Nesen TV dīva ķērusies pie pirmajiem dārza darbiem: „Esmu jau paguvusi iedēstīt puķes. Nākamnedēļ sola salnas, tāpēc ar garšaugu, tomātu un gurķu stādīšanu vēl nogaidu.” Līgas mīļākie ziedi esot maijpuķītes - tās atrodamas arī viņas pašas dārziņā. „Tikko šie ziedi uzplaukst, es ar tiem pielādēju pilnu māju. Citiem no maijpuķītēm sāp galva, man gan nē. It kā tās esot indīgas, bet man, šķiet, jau izstrādājusies imunitāte,” viņa nosmej. Arī dzimšanas dienā, ko Līga svin 29. maijā, viņa no zinātājiem saņem tieši šos ziedus.


Raidījuma "Krējums... saldais" radošā komanda
 


BRĪVDIENU CEĻVEDIS
 

Ziedoņdārza svētki


Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledžas studenti un pasniedzēji jau ceturto gadu aicina rīdziniekus un Rīgas viesus uz kopīgi veidoto projektu Ziedoņdārza svētki.

Pasākums norisināsies Ziedoņdārzā 2012. gada 11.maijā no plkst. 17:00 un atklās Rīgas brīvdabas festivālu sezonu.

Šī gada Ziedoņdārza svētku tēma – Nākotne ir tagad. Domās nākotnē, bet ar darbiem tagadnē - tāda ir svētku devīze, kas tematiski vienos svētku aktivitātes. Svētku organizatori aicina apmeklētājus padomāt par lietām, ko varam īstenot jau tagad, lai nākotni padarītu gaišāku, – aktualizēt zaļo domāšanu, labdarību, plašās iespējas radoši izpausties.

Pasākuma apmeklētājiem tiks piedāvātas dažāda satura un rakstura aktivitātes, kas iekļausies svētku tēmā, - upcycled tērpu radīšana un modes skate, kopīgi veidota mozaīka no saplīsušiem traukiem, labdarības koncerts, jauno literātu šovs, radošās darbnīcas, basketbola freestyle paraugdemonstrējumi, deju meistarklases, kā arī citas radošas un uz gaišām domām iedvesmojošas darbības.

Ziedoņdārza svētkos viesosies dažādi tautā iemīļoti mākslinieki: Kārlis Kazāks, šova „Latvijas Zelta talanti” uzvarētāji brāļi Dermaki, finālisti Ansis Jansons un ritma grupa „Rhytmical Storm”, jauniešu vidū atzītā grupa „Gapoljeri”, Arvīds Berķis (grupa Blitze) kā arī alternatīvās mūzikas pārstāvji - grupas Burned In Blizzard, Faithful In Misfortune un Dream For Eternity. Svētku ietvaros notiks sadarbība ar labdarības bodīti „Otrā elpa” un Monster Energy drink.


Atzīmē Mātes dienu
 

Svētdien, 13. maijā, ar virkni pasākumu atzīmēs Mātes dienu. To ietvaros Rīgā notiks radošās darbnīcas, bērnu vokālo un deju ansambļu koncerti.

13. maijā
Plkst. 12.00
Rīgas Kultūras un atpūtas  centrā "Imanta"
Koncerts TAVĀS ROKĀS…
Piedalās: bērnu deju kolektīvs "Mazais Andžiņš", bērnu popgrupa "Momo", 
dziedātāji Silvija Silava un Ingus Pētersons *

Plkst. 12.00
VEF Kultūras pils Lielajā zālē
Koncerts "AK, MĀT, CIK MANĀ SIRDĪ TEV IR LIELA VIETA" (Elīna Zālīte)
I daļā Mazo vokālistu konkursa CĀLĒNI – 2012 laureātu uzstāšanās,
II daļā Inta Birzkopa baleta viencēliens ČETRI ZIEMEĻU GADALAIKI
Piedalās: kamerkoris un kamerorķestris "Lietus ceļš" un baleta mākslinieki *

Plkst. 13.00 un plkst. 16.00
Rīgas Jūgendstila muzejā
MĀTES DIENAS KONCERTS
Piedalās Dārta Tisenkopfa (arfa)
Māmiņām un vecmāmiņām ieeja bez maksas, pārējiem – ar muzeja ieejas biļeti

Plkst. 13.00
Lielajā ģildē
RĪGAS MŪZIKAS SKOLU APVIENOTĀ SIMFONISKĀ ORĶESTRA KONCERTS
Diriģents Valdis Butāns, piedalās duets Artūrs Cingujevs un Valters Pūce*

Plkst. 14.00
Rīgas Kultūras centrā "Iļģuciems"
Koncerts MĪĻAJAI MĀMIŅAI
Dzeju un dziesmas, veltītas mātei un mīlestībai, izpildīs aktieris Jānis Paukštello *

Plkst. 15.00
VEF Kultūras pils Lielajā zālē
Koncerts MĀMIŅDIENAS DEJU TORTE
Dejo Tautas deju ansamblis "Zelta sietiņš"
Ieejas maksa Ls 1.50

Plkst. 16.00
Sv. Pētera baznīcā
Koncerts KLASISKĀS MŪZIKAS PĒRLES MĀTES DIENĀ. 
Piedalās kamerorķestris "Latvijas Filharmoniķi", solists Artūrs Hrustaļovs (alta trombons). Diriģents Boļeslavs Voļaks *

Plkst. 17.00
Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā "Mazā Ģilde"
Koncerts MĀTEI
Piedalās Andris Daņiļenko, Zane Jančevska un Valdis Zilveris

No plkst. 11.00 līdz 18.00
Rīgas Porcelāna muzejā
MĀTES DIENAI veltītas nodarbības porcelāna apgleznošana darbnīcā
Dalības maksa darbnīcā no Ls 1.51 līdz Ls 5.04.

No 15. maija līdz 20. maijam Rīgas Jūgendstila muzejā ĢIMENES NEDĒĻA
Katru dienu plkst. 16.00 īpaša ekskursija ģimenēm ar bērniem.
Ģimenēm ar bērniem ieeja bez maksas, pārējiem - ar muzeja ieejas biļeti
Apmeklējumu vēlams iepriekš rezervēt pa tālruni 67181465

„Rally Talsi 2012” ir klāt!


Sestdien, 12. maijā 15:00 tiks dots starts Talsu rallijam, atklāšanas ceremonija sāksies plkst. 14:00 pie Talsu tautas nama. Skatītājiem būs iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs un tikt pie pārsteiguma balvām no rallija atbalstītājiem un „Rally Talsi”, kā arī dzirdēt sešu aktuālo čempionu komentārus pirms došanās rallija trasē.

Rallijs noslēgsies svētdien, 13. maija pēcpusdienā. Līdz ar to rallija laikā Talsos vispārējai satiksmei tiks slēgta Lielā iela no K.Valdemāra ielas un Brīvības ielas krustojuma līdz Ezera ielai, un Fabrikas iela no Saules ielas līdz Lielajai ielai. Ielas tiks slēgtas 12.maijā no plkst. 12:00 līdz 17:00, un 13.maijā no plkst. 13:00 līdz 20:00.

Testa ātrumposms tiek organizēts jau 11. maijā no plkst. 18:00 līdz 21:00, Talsu novada Ģibuļos.

Pirmajā dienā, 12. maijā sportisti veiks piecus ātrumposmus, no kuriem skatītāji brīvi varēs paspēt uz trīs ātrumposmiem, savukārt pēc aizraujošo sacensību vērošanas paralēlajā ātrumposmā, visi rallija līdzjutēji plkst. 22:00 tiks gaidīti Sauleskalna estrādē uz vakara koncertu, kur šogad uzstāsies leģendārā rokgrupa „Pērkons”. Aptuveni divu stundu ilgajā programmā grupa „Pērkons” izpildīs visas savas labākās dziesmas, turklāt pēc koncerta ballēties gribētāji varēs izklaidēties diskotēkā teju visas nakts garumā.

Arī otrajā rallija dienā, 13. maijā,  sportisti veiks piecus ātrumposmus, no kuriem rallija līdzjutēji varēs paspēt noskatīties vismaz trīs. Neilgi pēc pēdējā ātrumposma noslēguma, plkst. 17:00 pie Talsu tautas nama sāksies svinīgais finiša noslēguma pasākums, kur līdzjutēji varēs tikties ar sportistiem un, protams, vērot arī rallija uzvarētāju apbalvošanu.

Rallija dienās tie autosporta līdzjutēji, kas atradīsies trases malā, kā arī tie, kas palikuši mājās, varēs sekot līdzi norisēm trasē ar īpašām portāla Delfi.lv veidotām speciālreportāžām. Tajās tiešsaistes režīmā tiks apkopota svaigākā informācija par notikumiem trasē un rezultātiem, kā arī izvietotas „karstās” sportistu intervijas.

„Rally Talsi 2012” norises dienās rallija atbalstītāji „Ford” un „Neste Oil” ir sarūpējuši īpašus piedāvājumus apmeklētājiem. Pasākuma oficiālais auto sestdien, 12. maijā, visiem „Ford” īpašniekiem dāvina bezmaksas dzinēja dator-diagnostiku. „Ford” telts atradīsies pie Talsu apļa un darbosies no plkst. 9:00 līdz 15:00. Savukārt no 11. līdz 13. maijam Neste Oil degvielas uzpildes stacijā Talsos, Dundegas ielā 1, varēs uzpildīt degvielu savam auto par īpašu cenu.


Pasaules čempionāts hokejā
 

Čempionāts norisināsies no 4.maija līdz 20.maijam. 2012.gadā ir ieviests jauns čempionāta formāts. 16 komandas sadalītas divās grupās pa astoņām komandām katrā, izmantojot IIHF Pasaules ranga tabulu. Grupa H Helsinkos, Somijā: Somija, Kanāda, ASV, Šveice, Slovākija, Baltkrievija, Francija, Kazahstāna. Grupas S Stokholmā, Zviedrijā: Krievija, Zviedrija, Čehija, Vācija, Norvēģija, Latvija, Dānija, Itālija. Tas nozīmē, ka katra komanda spēlēs septiņas spēles pret iepriekš zināmiem pretiniekiem. Priekšsacīkstes tiks aizvadītas Helsinkos (Somijā) viena grupa un Stokholmā (Zviedrijā) otra grupa. Katras grupas 4 labākās komandas iekļūst ceturtdaļfinālā. Komandas, kas būs izcīnījušas 5. – 8.vietu vairāk spēles neaizvadīs. Komanda, kas grupā būs pēdējā (8.vietā), tiks nosūtīta uz 1. divīziju. Ceturtdaļfināli tiks aizvadīti grupu robežās. Tas nozīmē komandām nebūs jāceļo no vienas valsts uz otru. Pirmā spēlēs pret ceturto komandu, otrā pret trešo vietu. Zviedrija un Somija (ja tiks, spēlēs vakar spēles). Sākot ar pusfināliem, visas spēlēs tiks aizvadītas Helsinkos, ieskaitot spēles par medaļām. Kopā čempionātā tiks izspēlētas 64 spēles. Divas labākās komandas izspēlēs 10 spēles katra.

Spēles:

Sestdien, 12.maijs 13:15 Norvēģija – Latvija

Pirmdiena, 14.maijs 17:15 Latvija – Dānija

Otrdiena, 15.maijs 21:15 Zviedrija – Latvija

Ceturtdaļfināli ceturtdiena, 17.maijs sākot no 15:45


Šova OKartes skatuve fināls būs grandiozs brīvdabas koncerts Centrāltirgū


Šonedēļ piektdien, 11. maijā, notiks muzikālā šova pavasara sezonas finālkoncerts. Pirmo reizi Latvijas šovu vēsturē noslēguma koncerts tiks rīkots brīvā dabā - tas notiks Rīgas Centrāltirgū, un to bez maksas varēs apmeklēt 7000 skatītāju. OKarte nodrošina sociālā tīkla Twitter lietotājiem skatītāju vietas fanu zonā.

Visu pavasara sezonu skatītāji uzticīgi atbalstījuši jaunos OKartes skatuves dziedātājus iknedēļas koncertos. Biļetes uz koncertiem bieži tika izpirktas jau dažu stundu laikā, un daudziem atbalstītājiem ne vienmēr bijusi iespēja klausīties koncertu klātienē.

Tieši tādēļ fināla koncertu būs iespēja redzēt katram, kurš vēlas, jo grandiozais koncerts notiks vietā, kas jau visu pavasara sezonu atbalstījusi jaunos OKartes skatuves mūziķus, un kur kopā var sanākt pat 7000 skatītāju  - Rīgas Centrāltirgū.

Ieeja koncertā būs bez maksas, biļetes jāiegādājas tikai tad, ja ir interese koncertu vērot no īpašās vai VIP zonas. Savukārt OKarte dāvina īpašu iespēju - reģistrējoties koncerts.okarte.lv mājas lapā pirmajiem 500 Twitter lietotājiem būs iespēja ne vien baudīt koncertu, bet pēc tā tikties ar šova dalībniekiem, saņemt autogrāfus un fotografēties. Reģistrēties iespējams sākot no 9. maija.

Koncerts, kas notiks uz īpaši šim notikumam būvētas skatuves, iecerēts krāšņs un muzikāliem pārsteigumiem bagāts. Noslēguma koncertā būs gan fināls, gan superfināls, kurā divi fināla veiksminieki, izpildot savas oriģināldziesmas, cīnīsies par uzvaru šovā. Kā īpašie viesi koncertā tiek gaidīta populārā grupa Musiqq.

Koncerts 11. maija vakarā Centrāltirgū sāksies pulksten 20:30 un to tiešraidē varēs vērot LNT un izklaides Kanālā 2. Koncertu vadīs Māris Grigalis un Māra Zālīte, bet reklāmas paužu laikā izklaides Kanāla 2 skatītāji varēs ieskatīties koncerta aizkulisēs, kur Māra Zālīte sarunāsies ar šova dalībniekiem.

Šova uzvarētājs balvā saņems galveno lomu īpaši radītā mūziklā, kas septembra sākumā tiks uzvests un izrādīts uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves.

Mūziklu producēs MicRec, un tas tiks veidots no muzikālā šova OKartes skatuve dalībnieku orģināldziesmām. Galvenajā lomā redzēsim šova uzvarētāju, bet citās lomās iejutīsies pārējie mums pazīstamie un iemīļotie dalībnieki.


Latvijas Nacionālā opera dāvina Mātes dienas koncertu mūzikas skaņās


Godinot māmiņas, iepriecinot bērnus un stiprinot Latvijas ģimenes, kopīgi svinot svētkus, Latvijas Nacionālā opera šā gada 12. maijā aicina uz labdarības koncertu „Mātes diena mūzikas skaņās”.

Ar šo koncertu Latvijas Nacionālā opera savas izglītības programmas ietvaros ir apņēmusies uzsākt tradīciju - ik gadu rīkot mātes dienai veltītu labdarības pasākumu, sniedzot iespēju ģimenēm ar bērniem apmeklēt LNO Jaunajā zālē īpaši iestudētus uzvedumus, kuros piedalīsies Latvijas Nacionālās operas un citi pazīstami mākslinieki.

Koncertuzvedumā „Mūzikas skaņās”, kas īpaši tiek iestudēts atskaņošanai pirmo reizi šā gada 12. maija Mātes dienas koncertā, LNO solisti - Evija Martinsone, Nauris Puntulis, Ilona Bagele, Evita Zālīte, bērnu vokālais ansamblis „Palāsītes”, aktieris Kristiāns Kareļins, LNO orķestra grupa diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā un citi LNO mākslinieki gādās par patiesi ģimenisku un svētku noskaņojumu, atskaņojot fragmentus no pazīstamā mūzikla „Mūzikas skaņas”, kas tiks apvienoti ar atraktīvu teicēja stāstījumu un publikas aktīvu iesaistīšanos, dziedot līdzi sev tik labi pazīstamās un iemīļotās melodijas.

Uz šā gada 12. maija Mātes dienas koncertu, sadarbībā ar Ziedot.lv, tiks aicinātas ģimenes, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām.
Turpmāk jauno uzvedumu „Mūzikas skaņās” skatītājiem būs iespējams apmeklēt nākamās sezonas ietvaros LNO Jaunajā zālē.
Galvenās lomas atveidos: Evija Martinsone, Nauris Puntulis, Ilona Bagele, Evita Zālīte, Andris Kipļuks, Juris Ādamsons un citi. Teicēja lomā iejutīsies Kristiāns Kareļins. Pie diriģenta pults stāsies Mārtiņš Ozoliņš, uzveduma režisore - Dace Volfarte, scenogrāfe Marija Rozīte.

Latvijas Nacionālās operas repertuārs tuvākajām dienām:

Piektdien, 11. maijā 19:00 „Bajadēra”. Diriģents: Farhads Stade 

Sestdien, 12. maijā Mātes diena mūzikas skaņās, kā arī 19:00 „Dons Žuans”. Diriģents: Joana Malvica

Pirmdien, 14. maijā 19:00  Dejas māksla burvība, kā arī Sarunas pirms pirmizrādēm Lucia di Lammermoor


EXPO BEAUTY 2012


11. maijā, Arēnā Rīga sāksies starptautiskā skaistumkopšanas izstāde „Expo Beauty 2012”. Vairāk kā 100 dalībnieki priecēs apmeklētājus ar jaunumiem kosmetoloģijas, modes, meikapa un friziermeistarības jomā. Pirmo reizi izstādē notiks „Stila un modes diena”. Un, protams, kā jau kuru gadu, neizpaliks bez apmeklētāju iecienītās „Veselības dienas”. Izstādes viesiem būs ekskluzīva iespēja iegūt bezmaksas ieteikumus un padomus no labākajiem skaistumkopšanas nozares speciālistiem.

Izstādes programma ir ļoti plaša un intensīva. Izstādē „Expo Beauty” katru pavasari satiekas gan skaistuma industrijas profesionāļi, lai dalītos pieredzē un uzzinātu par nozares aktualitātēm, gan tie, kam stils, veselība un veiksme ir panākumu atslēga.

Katru dienu izstādē notiks vairāk nekā 20 dažādi pasākumi – konkursi, prezentācijas, paraugdemonstrējumi, meistarklases, lekcijas un semināri, kas būs aizraujoši profesionāļiem un apmeklētājiem, gan sievietēm, gan vīriešiem.

Izstāde sākas piektdien, 11. maijā. Tos, kam tuvojas izlaidums, pulksten 13.00 gaida frizūru un meikapa kolekcijas „Eņģeļi” demonstrācija – frizieru mākslas skolas „Klērs” pārstāvju - Natālijas Mišinas un Tamāras Janukevičas īpaši izlaiduma vakaram veidoti tēli.

Piektdien notiks Baltijas masāžas tehnoloģiju forums, kuru rīko Latvijas „SPA&Wellness” federācija un masāžas tehnoloģiju skola „SPA School”. Tajā piedalīsies speciālisti no Krievijas un Ukrainas. Foruma tēmas šobrīd ir ļoti aktuālas – skaistumkopšanas nozares tendences pasaulē, figūras korekcija ar masāžas palīdzību, krūšu formas modelēšana, rehabilitācija un SPA masāža.

Vērot „Čārlija Čaplina laika mēmā kino” tēlus un nokļūt pasakā, skatoties, kā top fantāzijas meikaps ar body-art elementiem, piektdien Jums piedāvās XI atklātais vizāžistu konkurss, kuru rīko Baltijas vizāžistu un imidža dizaineru asociācija.

Sestdien, 12. maijā, izstādes viesi un topošās līgavas varēs smelties iedvesmu kāzu dienas tēla veidošanai. No 14.00 līdz 16.00 notiks frizūru konkursa „Ekstravagantā līgava” defilē, kuru rīko Baltijas Imidža asociācijas speciālisti.

Sestdien notiks divi lieli pasākumi – Kosmetologu un kosmētiķu konference, kurā piedalīsies slaveni speciālisti no Itālijas – dr. Luana Consolini un dr. Guido Giannotti, kā arī VII SPA čempionāts „Labākais SPA meistars”, kuru rīko Latvijas „SPA&Wellness” federācija un masāžas tehnoloģiju skola „SPA School”.

12. maijā visiem interesentiem konferenču zālē būs iespēja apmeklēt jau par tradīciju kļuvušo „Veselības dienu”. Skaistums un veselība ir nedalāmi jēdzieni! Saskaņā ar pagājušo gadu statistiku, vairāk kā 40 % izstādes viesu interesē tieši ar veselību saistītie jautājumi.
Sākot no pulksten 11.00 „Veselības dienas” ietvaros jūs gaida aizraujošas lekcijas un padomi no Wellness trenera par figūras sagatavošanu pludmales sezonai, veselības koučings no „Sieviešu kluba”, „saules masāža” no doktora Kudrjavceva un sievietes laimes formulas noslēpumi no „Geišu skolas”.

Svētdien, 13. maijā, profesionāļi pulcēsies seminārā „Sievietes tēla veidošanas jaunākās tendences”, kuru rīko Latvijas kosmētiķu un kosmetologu asociācijas federācija. Tā ir lieliska iespēja nostiprināt esošās, kā arī iegūt jaunas zināšanas par organisko meikapu, līgavas tēlu un klasisko dienas grimu.

13. maijā pirmo reizi „Expo Beauty” izstādē notiks „Stila un modes diena” - pazīstamu speciālistu meistarklases un praktiski ieteikumi. Vēlaties atklāt skaista meikapa noslēpumu? Nāciet uz skaistuma stundu pie stilistes Valērijas Černousovas, skaistumkopšanas salona „Malevich Beauty Stidio” pārstāves. Savukārt par figūras korekciju un ķermeņa formu modes tendencēm izstāstīs plastiskais ķirurgs. Šajā dienā jums tiks piedāvāti jaunumi meikapa un modes jomā, pavasara – vasaras tendences, skaists un moderns tērps 5 minūtēs un daudzas citas interesantas tēmas.

Izstāde notiek Arēna Rīga, Skanstes 21
Darba laiks:
11.-12. maijā 10.00 – 19.00
13. maijā 10.00 -18.00

Biļetes var iegādāties internetā un izstādes norises vietā „Ārēna rīga”
Biļešu cenas: Ls 3.00
Pensionāriem un studentiem – Ls 2.00
Bērniem līdz 7 gadiem – ieeja par brīvu


Eiropas Savienības dārza svētki 2012


Sestdien, 12. maijā, Vērmanes dārzā Rīgā notiks Eiropas nedēļas centrālais pasākums – Eiropas Savienības dārza svētki. Šogad tie ir veltīti Eiropas aktīvas novecošanas un paaudžu solidaritātes gadam, un svētku moto ir „Būsim aktīvi visās paaudzēs! Piedalies!”.

Jau ceturto gadu Eiropas Savienības (ES) dārza svētki pulcēs visu paaudžu rīdziniekus un pilsētas viesus, un šogad to mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par dažādu sabiedrības grupu sadarbību un runāt par iespēju realizēt sevi un ieņemt aktīvu dzīves pozīciju neatkarīgi no vecuma.

ES dārza svētki sāksies plkst. 12:00 ar muzikālu gājienu un tematisko telšu svinīgo atklāšanu Vērmanes dārzā.Visas dienas garumā darbosies desmit tematiskās teltis: „Digitālā Eiropa”, „Radošā Eiropa”, „Jaunatne kustībā”, „Zaļā Eiropa”, „Ražojošā Eiropa”, „Darbīgā Eiropa”, „Turīgā Eiropa”, „ES māja”, „Rīga 2014” un „Dānijas prezidentūra ES Padomē”. Tajās ikviens varēs iegūt informāciju par aktīvu līdzdarbošanos, „zaļu” domāšanu, karjeras un izglītības iespējām, pacientu tiesībām, tiešmaksājumiem, lauksaimniecības un rūpniecības attīstības tendencēm un citām aktuālām jomām, turklāt visu paaudžu svētku viesiem būs iespēja piedalīties dažādās aizraujošās aktivitātēs, spēlēs un izglītojošās nodarbībās. Īpaši padomāts par pašiem mazākajiem svētku dalībniekiem – vairākās teltīs plānotas jautras un izglītojošas aktivitātes tieši bērniem. Visas dienas garumā līdz pat plkst. 18:00 Vērmanes dārza estrādē uzstāsies skatuves mākslinieki no Latvijas, Polijas, Čehijas, Zviedrijas un Lietuvas. Darbosies arī brīvā skatuve, uz kuras muzicēs, dejos un teātri spēlēs dažādu paaudžu mākslinieki.

Visi pasākuma dalībnieki tiks aicināti piedalīties aizraujošā spēlē „Piedalies!”, kuras noslēgumā tiks izlozēti un apbalvoti veiksmīgākie dalībnieki.


Nedēļas nogale Dailes teātrī

Šajā nedēļas nogalē Dailes teātrī notiks satikšanās ar jaunu izrādi – režisors Gatis Šmits iestudējis Džima Tompsona kriminālmelodrāmu „Mežonīgā pilsēta”. Džima Tompsona populārais kriminālstāsts ir smieklīga un reizē smeldzīga versija par lasītāju un skatītāju iecienītajiem detektīvromāniem un to varoņiem. Nav skaidrs, vai Bags Makkena ir spītīgs karstgalvis, vai arī viņu vienkārši vajā neveiksmes. Viņš ir bijis gan policists, gan mīlnieks, gan cietumnieks. Viņa kontā ir ievainots ģenerālis, piekauta līgava un nošauts pārinieks. Meklēdams gaišāku dzīves ceļu, viņš iemaldās kādā pilsētiņā un uzreiz iekuļas nopietnās nepatikšanās. Bags Makkena nav īpaši attapīgs, bet viņš skaidri zina, ka draudīgākais vēl tikai sekos. Situāciju sarežģī tas, ka viņa sirdī ir uzplaukušas nevaldāmas mīlas jūtas pret vietējā šerifa līgavu. Lomas jauniestudējumā, kuri var noskatīties gan piektdien, sestdien un svētdien, kā arī visu nākamo nedēļu, atveidos Artūrs Skrastiņš, Valdis Liepiņš, Kristīne Nevarauska, Juris Bartkevičs, Rēzija Kalniņa, Sarmīte Rubule vai Ērika Eglija, Mārtiņš Počs, Pēteris Gaudiņš un Kristaps Rasims.

Savukārt sestdien un svētdien Kamerzālē savus cienītājus izrādē „Pirmā grēka līcis” pulcēs Dailes teātra vecākās paaudzes spožie aktieri.
Biļetes iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.


"Ghetto Games" sezonas atklāšana


Svētdien, 13.maijā Grīziņkalnā notiks populārākās ielu sporta veidu un kultūras kustības Ghetto Games sezonas atklāšana.

Oficiālā sezonas atklāšana sāksies pl.16.00, kur kopā ar Latvijas ielu vingrošanas sporta biedrību un biedrību World Street Workout Federation pasākuma apmeklētāji tiks aicināti pievienoties zibakcijā jeb “flashmob”, kuras ideja ir masveidīga latviski un krieviski runājošu jauniešu apvienošanās sportiskā aktivitātē.

Ghetto Games sezonas atklāšanas pirmās sacensības sāksies ap pl.11.30 ar skeitparka sporta veidiem - skeitborda, BMX un inline skrituļslidošanas park disciplīnās. Pl.12.00 tiks dots starts arī pirmajiem Ghetto Basket turnīriem, kas šogad norisināsies septiņās vecuma grupās. Savukārt pl.13.00 notiks pirmās šīs vasaras Ghetto Dance sacensības, pēc kurām, ap pl.18.30, ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties meistarklasēs pie labākajiem streetdance dejotājiem no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Bet jau 16. maijā pirmos mačus aizvadīs ielu futbolisti.

Sezonas oficiālajā atklāšanā piedalīsies arī Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš, lai Ghetto Games dalībniekiem pastāstītu par stipendijām, kuras šogad varēs izcīnīt viens labākais Ghetto Basket, Ghetto Football, Ghetto Dance un ielu vingrošanas dalībnieks studijām Latvijas Universitātē. Latvijas Universitāte tradicionāli atbalsta sporta attīstību un jauniešus, kas paralēli studijām ir ieinteresēti sportiskās aktivitātēs un aktīvā dzīvesveidā, piedāvājot nodarbības vairāk nekā 13 sporta veidos un organizējot dažādus sporta pasākumus un aktivitātes, kā arī labākajiem sportistiem sniedzot iespēju saņemt ievērojamus studiju maksas atvieglojumus.

Pirmajā Ghetto Basket turnīrā piedalīsies, iespējams, pēdējo gadu vērienīgākās dokumentālā kino projekta  Eiropas  mērogā 15 stāsti par jauno (15YBY) piecpadsmit režisori no bijušajām padomju republikām -  Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Gruzijas, Armēnijas, Moldovas, Azerbaidžānas, Turkmenistānas, Kirgizstānas, Kazahstānas, Uzbekistānas un Tadžikistānas, kuri šobrīd Latvijā ir ieradušies uz šī dokumentālā kino projekta pirmizrādi.

Sākot ar 13.maiju Ghetto Games sacensības regulāri notiks tieši Rīgā, Grīziņkalna skeitparkā, kad trešdienās tiks spēlēts ielu futbols, bet ceturtdienās norisināsies tradicionālās ielu basketbola sacensības līdz pat augusta beigām.

Pateicoties lielajai atsaucībai no dalībnieku puses, sadarbībā ar Ventspils, Daugavpils, Jēkabpils, Bauskas un Valmieras pašvaldībām tiks organizēti īpaši bezmaksas autobusi Ghetto Games dalībniekiem no šīm pilsētām uz šā gada Ghetto Games sezonas lielākajiem pasākumiem: 13.maijā Rīgā, 2.jūnijā Jēkabpilī, 9.jūnijā Daugavpilī un no 29.jūnija – 1.jūlijam Ventspilī.

Ghetto Basket tradicionāli viesosies daudzās vietās ārpus galvaspilsētas, kļūstot par pilsētas svētku sastāvdaļu Siguldā, Salaspilī, Brocēnos, Saulkrastos un Alūksnē, kā arī Valmierā, Ķekavā, Dobelē, Limbažos, Ventspilī un Jūrmalā. Arī šogad Ghetto Basket sezonas labākajām komandām būs iespēja cīnīties par iespēju pārstāvēt Latviju Vācijas un Krievijas ielu basketbola turnīros. Savukārt sezonas čempionkomandai Andris Biedriņš dāvās braucienu uz NBA spēli Ņujorkā.

Pavisam nesen no Andra Biedriņa dāvātā brauciena uz ASV atgriezusies 2011.gada Ghetto Basket čempionkomanda  Mazais, kas ceļojuma laikā apskatīja gan Ņujorku, gan klātienē vēroja kā Maiami Heat zvaigzne Lebrons Džeimss gūst 37 punktus.


Rīgas 1.Brīvības filmu festivāls


Rīgas Brīvības filmu festivāls tiks atklāts šā gada 12. maijā ar filmas “15 Young by Young” pirmizrādi Latvijā. Šī filma sastāv no īsām savstarpēji saistītām atmiņu epizodēm, kuras veidojuši 17 jaunie režisori no 15 bijušajām Padomju Savienības valstīm, tostarp Ilona Bičevska un Seržs Gordejs (Serge Gordey).

Rīgas Pirmā Freedom Film festivāla mērķis ir pievērst uzmanību politiskajai brīvībai un veicināt sabiedrības informētību par politiskās brīvības cīņām, kas turpina norisināties daudzviet pasaulē. Pagājuši 20 gadi kopš dzelzs priekškara krišanas tomēr nesenie „arābu pavasara” notikumi liecina par to, ka cīņas par brīvību joprojām ir ļoti aktuāls un būtisks jautājums.

Festivālā tiks demonstrētas Igaunijā, Spānijā, Polijā, Vācijā, Šveicē, Kanādā, Francijā, ASV un citās valstīs veidotas filmas, kurās attēlota cīņa par politisko brīvību dažādās tās izpausmēs. Festivāla programmā iekļautajās filmās aptvertas brīvības cīņas, kas norisinās tādās valstīs kā Ziemeļkoreja, Irāna, Bosnija un Dienvidāfrika.

Šajā pasākumā tiks sapulcēti režisori un producenti no dažādām valstīm, kuri prezentēs savus darbus un idejas. Filmu veidotāji pēc seansiem apspriedīs savas filmas un brīvības idejas, kā arī piedalīsies diskusijās ar skatītājiem.

Festivāla norises septiņu dienu laikā tiks demonstrētas 14 filmas, un daudzas no tām Latvijā tiks izrādītas pirmoreiz.

Biļetes pieejamas pārdošanā no 1. maija šādās vietās:

Kinoteātra „Splendid Palace” biļešu kasē
Elizabetes ielā 61, Rīgā, LV-1050, un internetā www.splendidpalace.lv
“Biļešu serviss” kasēs un internetā www.bilesuserviss.lv

Biļešu cena:
Atklāšanas filma (15 stāsti par jauno, 12. maijā plkst. 18.30) 3 Ls
Pārējo seansu biļešu cena 2 Ls

Baltijas SUMO robotu sacensības


Šā gada 12. maijā notiks gadskartējās Baltijas Robotikas sacensības Baltic Robot Sumo. Šoreiz par godu Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 150 gadu jubilejai tās ieguvušas daudz lielāku vērienu, kļūstot par izglītojoši radošu un izklaidējošu pasākumu visai ģimenei. Notiks dažādu robotu sacensības, paraugdemonstrējumi, tehniskās jaunrades darbnīcas, zinātnes un tehnoloģiju izstāde, konkursi un atrakcijas. Ieeja pasākumā bez maksas.

Apmeklētājiem būs iespēja vērot robotu sacensības, kurās piedalīsies arī Eiropas čempioni. Spēcīgākie Baltijas robotikas entuziasti cīnīsies par ceļazīmi uz prestižākajām robotikas sacensībām Japānā. Dienas garumā interesenti varēs iepazīties ar Festo Robotino robotiem, veidot džoulu zagļus, robotvaboles un muzicējošo zīmuli Drawdio. Savukārt paši mazākie izzinās inženierzinātnes Jauno inženieru darbnīcā. Tāpat apmeklētāji aicināti piedalīties dažādās atrakcijās un spēlēs.

Pasākuma mērķis ir sekmēt robotikas nozares attīstību Latvijā un Baltijā, kā arī veicināt jauniešu, it īpaši skolēnu, interesi par inženierzinātnēm.

Baltijas robotikas sacensību atbalstītājs ir OKarte, kas ir arī Latvijas robotikas sacensību ilggadējs partneris. OKarte sniedz iespēju jauniešiem interesanti pavadīt laiku, konstruējot un meklējot atjautīgākos risinājumus, un apgūt šīs starpdisciplinārās zinātnes pamatus, tādējādi paverot plašas nākotnes darba iespējas robotikas nozarē.

Papildu informācija:  www.balticrobotsumo.org un www.robotika.lv

Militarizētās sporta sacensības skolēniem
 

Piektdien, 11.maijā Rīgā notiks Militarizētās sporta sacensības skolēniem, ko organizē Štāba bataljons sadarbībā ar Šampētera vidusskolu.

Pasākuma mērķis ir veicināt skolēnos izpratni un interesi par bruņotajiem spēkiem, kā arī popularizēt skolēnu vidū militāri lietišķos sporta veidus. Sacensībās tiks noskaidrota labākās Rīgas un Latvijas novadu skolu komandas.

Sacensībās piedalīsies 11 pamatskolu un 13 vidusskolu komandas no visas Latvijas. Skolēniem tiks organizētas dažādas militārās aktivitātes, piemēram, granātas mešana, šķēršļu pārvarēšana, ievainotā nešana uz nestuvēm, šaušana ar pneimatisko ieroci, uzticības uzdevums un daudzi citi pasākumi.

Ikviens pasākuma dalībnieks varēs vērot Štāba bataljona Godasardzes rotas un Nacionālo bruņoto spēku orķestra defilē. Štāba bataljons skolēniem sarūpējis iespēju pusdienot karavīru lauka virtuvē.

Rīgas Šampētera vidusskola sadarbībā ar NBS Štāba bataljonu skolēnu militārās spēles organizē jau kopš 1998.gada, tādējādi sniedzot skolēniem priekšstatu par dienestu bruņotajos spēkos, par mūsdienu Latvijas armiju un NATO. Militarizētās sporta spēles šogad notiek jau piecpadsmito reizi.

Rīgas Zooloģiskajā dārzā norisinās Lielo ģimeņu diena


Dzīvnieku ģimeņu dienas Rīgas Zooloģiskajā dārzā notiek jau desmito gadu. Pasākuma tradicionāla sastāvdaļa ir ražīgāko dzīvnieku ģimeņu sveikšana, un to nav mazums.

Lai godinātu Latvijas kuplās ģimenes, 12. maijā notiks Lielo ģimeņu diena, ko jau sesto gadu organizē AS „Bigbank”  Latvijas filiāle un Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība. Trešo reizi tiks piešķirts tituls „Gada lielģimene”, kam līdzcilvēki pieteica aktīvās un saliedētās ģimenes, minot tās kā iedvesmojošu paraugu citiem. Pasākumā ir padomāts par izklaidēm un pārsteigumiem ikvienam zooloģiskā dārza apmeklētājam:

plkst. 12.00 „Lielo ģimeņu dienas 2012” atklāšana
plkst. 12.00-16.00 izklaides pie Skatuvītes – spēles, rotaļas, konkursi, HP fotostūrītis ar bilžu druku piemiņai, muzikālie priekšnesumi, radošais stūrītis un citas izklaides
plkst. 15.00-16.00 noslēguma ceremonija ar konkursa „Gada lielģimene 2012” titula un LVL 500 balvas ieguvēja paziņošana, kā arī fotokonkursa „Mana ģimene” uzvarētāju apbalvošana. Ikviens varēs piedalīties pārsteiguma balvu izspēlēs – trīs ceļojumi visai ģimenei uz Stokholmu, vakariņas restorānā „Tallink”, pirts apmeklējums, kā arī balvas no Ekspresis.lv, kinoteātra Cinamon, u.c. Ar priekšnesumu uzstāsies bērnu un jauniešu vokālā studija „Miljons”

12., 13. maijā Dzīvnieku ģimeņu dienu laikā:

plkst. 11.30-14.00 apmeklētāji varēs vērot dzīvnieku publiskās barošanas demonstrācijas, kuru laikā būs vērts dzirdēt interesantus ģimeniskus stāstus. Protams, neizpaliks arī roņa Puikas atraktīvā uzstāšanās
plkst. 12.00-16.00 radošajā darbnīcā „Gudrību vācelīte” pie Skatuvītes zooloģiskā dārza darbinieki rotaļīgā veidā palīdzēs katram apmeklētājam izzināt dzīvnieku pasaules noslēpumus
plkst. 12.00- 15.00 apmeklētāji varēs iepazīt dzīvnieku ģimenes noslēpumus, dodoties īpašā dzīvnieku ģimeņu orientēšanās maršrutā. Apceļojot 5 kontrolpunktus un atminot mīklas, stendā pie Skatuvītes spēles dalībniekiem pārsteiguma balviņas sarūpējusi „BigBank”

Pasākuma dienās 2012. gada 12. maijā un 13. maijā zooloģiskais dārza ieejas biļešu pamatcenām 50% atlaide (pieaugušajiem - Ls 2,00; bērniem, studentiem un pensionāriem - Ls 1,50). Papildus informācija un atlaižu kupons iegūstams Uzziņu dienesta 1188 interneta mājas lapā www.1188.lv.


Latvijā lielākā steika ēšanas sacensības
 

Latvijā lielākās steika ēšanas sacensības norisināsies no 7.maija līdz 8.jūnijam Rīga Radio studijā, Rīgā, Straupes ielā 3.

Restorāni Tex-Mex sadarbībā ar recepšu portālu Bon Appetit un Rīga Radio organizē Latvijā pirmās steika ēšanas sacensības, lai noskaidrotu Latvijā varošāko steika ēdāju. Zīmīgi, ka censoņiem būs jāpievar Latvijā lielākais steiks, ko veido 1 kg tīras liellopu gaļas filejas gabals!

Sacensības notiks 5 kārtās ar finālu 8.jūnijā, kur 2 finālistiem nāksies pievarēt veselu Latvijā lielākā steika porciju. Pārējās kārtās censoņiem katram būs jāēd puse Latvijā lielākā steika porcijas. Par uzvarētāju tiks pasludināts tas kandidāts, kurš steiku būs spējis apēst ātrāk. Visas sacensību kārtas notiks Rīga Radio tiešajā ēterā, kur pasākums tiks translēts gan audio, gan video režīmā.

Sacensību pirmā kārta norisināsies 11.maijā, Rīga Radio studijā, Rīgā, Straupes ielā 3 no plkst. 11:00 līdz 11:30.

Liepājas teātrī notiek Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas 90 gadu jubilejas koncerts


Skola lepojas ar saviem absolventiem, kuri darbojas gan akadēmiskās, gan populārās mūzikas jomā. Melngailieši sastopami valsts vadošajos orķestros, koros, Latvijas Radio un Latvijas Televīzijā. Skolas absolventi darbojas arī dažādos ārvalstu simfoniskajos orķestros un citos kolektīvos.

Latvijas mūzikas dzīvē skolas vārdu godam nes populārās un rokmūzikas pārstāvji: Zigmars Liepiņš, Aivars Hermanis, Jānis Lūsēns, Uldis Marhilevičs, Rodrigo Fomins, Zigrīds Muktupāvels, Aivars Brīze, Jolanta Gulbe, Ance Krauze, Andris Ērglis, Jānis Strazds un citi. Savukārt akadēmiskās mūzikas jomā veiksmīgi savu karjeru īsteno Jēkabs Ozoliņš, Selga Mence, Zane Gailīte, Ligita Ašme, Jurijs Savkins, Ivars Bezprozvanovs, Andra Bigača - Jankava, Lotars Džeriņš, Pēteris Endzelis, Pauls Andersons, Rihards Buks un citi. Daudzi melngailieši sekmīgi darbojas skolvadības jomā.

Šobrīd Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā darbojas vairāki muzikālie kolektīvi - jauktais, divi meiteņu un zēnu koris, kurus vada enerģiski, daudzsološi diriģenti, melngaiļskolas absolventi Ilze Balode un Andris Kontauts. Atzinīgi vērtējami ir meiteņu kora un diriģenta Andra Kontauta panākumi starptautiskos konkursos Beļģijā un Lietuvā. Audzēkņu simfoniskais orķestris diriģenta Dzintara Jurgelaiša vadībā ļoti cītīgi veido un sagatavo repertuāru, kas ir gan stilistiski, gan žanriski ļoti daudzveidīgs - no klasiskas simfonijas līdz popūrijiem no mūzikliem un muzikālām izrādēm. Pēc vairāku gadu pārtraukuma, aktīvi darbojoties diriģentam Valerijam Šestilovskim, kopā ar Liepājas bērnu un jaunatnes centru ir atjaunots arī pūtēju orķestris. Viens no mūzikas industrijā visvairāk pieprasītajiem skolas kolektīviem ir Astras Ziemeles vadītais zvanu ansamblis Campanella, kas veic aktīvu koncertdarbību Latvijā, Lietuvā, Zviedrijā un Polijā.

Turpmākie gadi skolas dzīvē un attīstībā sola lielas pārmaiņas. Tuvākā nākotnē plānots īstenot apjomīgus renovācijas darbus, daļa no skolas, iespējams, pārcelsies uz jaunās koncertzāles telpām.

Skolas jubileja noslēgsies 11. maijā ar plašu un daudzveidīgu koncertu Liepājas teātrī Ar vēju un dzintaru matos. Koncerta programma veidota divās stilistiski atšķirīgās daļās. Pirmā daļa iecerēta kā patreizējo audzēkņu muzikāla tikšanās ar skolas absolventiem. Melngaiļskolas labākie audzēkņi muzicēs kopā ar Liepājas simfonisko orķestri, kura sastāvā spēlē daudzi skolas absolventi. Pie diriģenta pults būs skolas pedagogs un audzēkņu simfoniskā orķestra vadītājs Dzintars Jurgelaitis. Koncertā piedalīsies arī meiteņu koris diriģenta Andra Kontauta vadībā un izskanēs skolas absolventa Zigmara Liepiņa Vijoļkoncerta II daļa Lielās Mūzikas balvas 2011 ieguvējas Paulas Šūmanes un jaunā diriģenta Jāņa Liepiņa interpretācijā. Savukārt koncerta otrajā daļā kopā ar Liepājas simfonisko orķestri, instrumentālo grupu un diriģentu Jēkabu Ozoliņu uzstāsies Latvijā pazīstami mūziķi, skolas absolventi - Uldis Marhilēvičs, Aivars Hermanis, Vjačeslavs Mitrohins, Rodrigo Fomins, Laimis Rācenājs, Juris Pavītols, Valdis Skujiņš, Jolanta Gulbe, Andris Ērglis, Ance Krauze, Zigfrīds Muktupāvels, Ainars Virga un citi. Koncertu filmēs Latvijas Televīzija.


Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sezonas noslēguma koncerts


Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris 11. maijā ar koncertu Lielajā ģildē noslēgs savu 2011./2012.gada sezonu. Sezonas noslēguma koncertā diriģenta Karela Marka Šišona vadībā orķestris atskaņos dažādu komponistu skaņdarbus.

Orķestra sezonas noslēgumā maestro Karela Marka Šišona vadībā Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris iedzīvinās vienu no visu laiku traģiskākajiem un emocionālākajiem skaņdarbiem – Sergeja Prokofjeva "Romeo un Džuljetu", savukārt intrigai tiks piedāvāta iepazīšanās ar spožo vijolnieku Giju Braunšteinu, kurš nu jau vairāk nekā desmit gadus ir Berlīnes filharmoniskā orķestra pirmais koncertmeistars.

Rīgā vijolnieks debitēs ar mūžam iemīļoto vijoles repertuāra pērli – Fēliksa Mendelszona "Vijoļkoncertu".

Koncertā Lielajā ģildē izskanēs arī Ludviga van Bēthovena uvertīra "Egmonts" op.84. Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestris sezonas noslēguma koncerts Lielajā ģildē sāksies plkst. 19:00.

Aktieris Ivars Krasts atklās savu pirmo fotogrāfiju izstādi


Fotogrāfijas "Līdzskaņa" no 12.maija līdz 16. jūnijam būs skatāmas Rīgā,Coffee Inn, Audēju ielā 15. Jaunā Rīgas teātra aktieris Ivars Krasts neslēpj, ka šis ir tikai pirmais solis fotomākslā: "Domāju, ka notvertā mirkļa līdzskaņa ir svarīgāka par pašu mirkli. Bieži vien māksla visu pārāk tieši attēlo neļaujot vizuālu mākslas darbu sadzirdēt - līdzskaņa ir tas, ko šādos gadījumos mākslinieks paliek skatītājam parādā."

Pēdējo gadu laikā uzņemtajās fotogrāfijās ir saglabātas īpašas tikšanās un radīta iespēja ne tikai saredzēt notikušo, bet arī sevī to saklausīt.

Sīkāka informācija par aktieri: http://www.jrt.lv/ivars-krasts


Talsu pilskalnā ieskandinās Ūsiņdienu


11. maijā 20:00, vasaras sākumu ieskandinās Ūsiņdienas pasākums Talsu pilskalnā. Kopā ar folkloras kopu „Talsi” tiks veikts īpašs rituāls, laisti pieguļā zirgi, kurts ugunskurs, gatavots pantāgs, visi sadziedās un sadejos vakara noslēgumā Talsu tautas namā pie tējas tases. No plkst. 17:00 darbosies lietišķās mākslas tirdziņš pie Talsu tautas nama.


RTU 150. Gadadienā stādīs dižozolu Likteņdārzā


Simboliski apliecinot kopīgo Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Latvijas valsts likteņos, sestdien, 12. maijā, Likteņdārzā RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis svinīgi atklās RTU 150. jubilejas piemiņas plāksni un stādīs dižozolu. Savukārt RTU tautas mākslas kolektīvu dalībnieki ar dziesmām un dejām stādīs ceriņu aleju, kā arī papildinās dārza amfiteātri ar RTU darbinieku, studentu un mācībspēku sagādātajiem laukakmeņiem. «Iestādīsim dziesmu Likteņdārzā!» ir jau ceturtais universitātes 150. jubilejai veltītā festivāla «RTU skan!» pasākums.

RTU talka Likteņdārzā sāksies ar RTU 150. jubilejas piemiņas plāksnes atklāšanu, piedaloties RTU rektoram akadēmiķim Leonīdam Ribickim, prorektoriem profesoriem Uldim Sukovskim un Tālim Juhnam, RTU TDA «Vektors» vadītājam Uldim Šteinam un RTU Studentu kluba direktorei Asjai Visockai. Iezīmējot universitātes 150 gadu ieguldījumu Latvijas iedzīvotāju un valsts attīstībā, rektors ar prorektoriem un vīru kora «Gaudeamus» skanīgo atbalstu stādīs dižozolu.

Ceriņu alejas stādīšanā piedalīsies RTU teātri «Spēle» un «Kamertonis», pūtēju orķestris «SPO», stīgu ansamblis «Gaiva», vokālie ansambļi «Jauna nianse» un «Vecpilsētas dziedātāji», tautas deju ansamblis «Vektors» un koris «Delta». Katram kociņam kolektīvu dalībnieki veltīs īpašu priekšnesumu, dziedot, dejojot vai spēlējot teātra etīdes.

Pēcpusdienā visi tiks aicināti uz talku, pēc kuras notiks RTU tautas mākslas kolektīvu sadziedāšanās un sadancošana. Piedalīsies arī kapela «Kreicburgas ziķeri» no Kurstpils. Dejos «Vektors», dziedās «Gaudeamus», «Delta», «Jauna nianse», «Vecpilsētas dziedātāji».


Rīgā tiek atvērts lielākais karaoke-klubs Latvijā


Rīgas klubs Crystal Club uzsāk darbību jaunajā formātā un ielūdz 12. maijā plkst.20.00 uz Karaoke Crystal Club atklāšanu.

Klubu atklās "Romiros" grupas koncerts, kā arī tiks prezentēts konkurss "Karaoke Zvaigzne".

Karaoke Crystal Club vērs savas durvis vaļā visiem, kam piemīt laba muzikālā gaume, kam patīk dziedāt ideālā vietā - zālē, kura ir aprīkota ar izcilu akustiku, dzīvo mūziku un profesionālo tehniku, kura ļaus izpausties ikvienam Karaoke Crystal Club apmeklētājam.


"Ievziedu Balle" Siguldā


Vienu reizi gadā ir tāds pasakaini burvīgs laiks - Gaujas krasti slīgst ievziedu baltumā un smaržā.

12.maijā Siguldā tiks atklāta tūrisma sezona vērienīgu pasākuma programmu. Dienas noslēgumā, plkst.22.00 aicinām ikvienu uz „Ievziedu Balli” Siguldas pilsdrupu estrādē! Muzicēs Rock & Roll grupa „Keksi”, atraktīvais Aļģirdas Šuminskas (Lietuva) un DJ Egons Reiters (Radio 101).

Grupa „Keksi” spēj uzburt jautru, azartisku rokenrola atmosfēru pasākumā, padarot to par vienu no pieprasītākajām grupām Baltijā. 2005.gadā atjaunotais grupas „Keksi” šodienas sastāvs ir saglabājis labākās kolektīva tradīcijas. Grupas sastāvā spēlē:

Aleksandrs Sircovs (Muravejs) - bass, grupas līderis, Romāns Vendiņš - klavieres, solists, Juris Skrajāns – ģitāra, Raitis Aukšmuksts – bungas, Eduards Raubiško - tenorsaksofons, klarnete, sopransaksofons, Zintis Žvarts - tenorsaksofons, sopransaksofons, baritonsaksofons, Sandris Skeranskis - trompete, flīgelhorns, Uldis Ziediņš – trombons. Pēdējos gados grupa ir koncertējusi kopā ar daudzām pasaules zvaigznēm – Smokie, Nazareth, Macy Gray, Scorpion, Boney M utt.

Atraktīvā lietuviešu dziedātāja Aļģirdas Šuminskas neatkārtojamā izpildījuma maniere un augstais profesionālais līmenis neatstāj vienaldzīgu nevienu publiku.

Biļešu iepriekšpārdošana Siguldas pilsētas kultūras namā un Biļešu Paradīze kasēs visā Latvijā, kā arī www.bilesuparadize.lv. Ieejas maksa - 4 lati (Siguldas ID karšu īpašniekiem, iegādājoties biļeti iepriekš Siguldas pilsētas kultūras namā, biļetes cena 3 lati). Pasākuma dienā - 5 lati, uzrādot Siguldas ID karti - 4 lati. Papildus informācija pa tālruni 67970814.

Siguldas tūrisma sezonas atklāšanas programma 12.maijā:
Plkst.12.00 – Livonijas ordeņa Siguldas pils svinīgā atklāšana
Plkst.12.00 – 18.00 Ordeņa brāļu militārie priekšnesumi ar zobenu cīņām, iespēja pašiem izmēģināt ordeņa militāros jaunievedumus Livonijā
Plkst.12.00 – 18.00 Plaša aktivitāšu programma Siguldas pils kompleksa teritorijā un visā Siguldā
Plkst.18.00 – 22.00 Laimīgās stundas Siguldas kafejnīcās, krogos un restorānos
Plkst.22.00 IEVZIEDU BALLE   

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Huans

2012-05-11 15:22:53

Ziņot

Vairāk gan izskatās, ka Līga Ozola iesaka sevi

mitjka

2012-05-11 13:42:07

Ziņot

pavadit vakaru ar edvīnu:) ko citu:)

Pārdevēja

2012-05-11 11:24:27

Ziņot

kam darbs, kam atpūta :( ja nebūtu jāstrādā, apmeklētu vsmz pusi no visiem pasākumiem rīgā :p

Vārds

2012-05-11 11:23:03

Ziņot

wow, šī nu gan būs traka nedēļas nogale... žēl, ka tās laiks ārā...

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv