Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs

Rasa, Rasma, Maira

Visi autora raksti

2. novembris (2012) 10:38

Agneta Niedra

Ko darīt brīvdienās, Puaro.lv iesaka Marts Kristiāns Kalniņš +CEĻVEDIS (6)

Ivo Blūms, Puaro.lv un publicitātes foto

Šajā nedēļas nogalē pāri kultūras un izklaides dzīves cienītājiem gāžas īsts pasākumu cunami – neskaitāmi koncerti, modes skates, teātra un operas izrādes, kā arī izstādes. Katrs šajā plašajā notikumu spektrā spēs atrast ko sev īpaši tuvu. Ieteikumos, kā jauki pavadīt brīvās nedēļas nogales, ar portālu Puaro.lv dalās mūziķis, grupas "Autobuss debesīs" līderis Marts Kristiāns Kalniņš.

Nesen grupa "Autobuss debesīs" atzīmēja savu 15. dzimšanas dienu ar sirsnīgu jubilejas koncertu. Marts Kristiāns Kalniņš neslēpj, ka šis notikums atstājis brīnišķīgu pēcgaršu: „Tas mums devis spēcīgu stimulu tālākai darbībai – esam nosprauduši mērķi nākamā gada rudenī izdot jaunu mūzikas albumu. Šādi koncerti mūziķiem ir nepieciešami, jo tie mudina turpināt darbu.”

„Katram no mums jau ir iesakņojušās savas tradīcijas, kā pavadīt brīvdienas,” uzskata dziedātājs. „Es personīgi iesaku apmeklēt mūzikas un mākslas festivālu Bildes. Arī es pats tur piedalīšos ar pavisam jaunu projektu „Rakstu raksti”. Ik gadu šis festivāls man ir kā svētki. Tiem, kuri šo jau vairāk nekā 25 gadus veco festivālu apmeklē, tas ir izveidojies kā tradīcija.”

Pašam mūziķim viena no mīļākajām un sirdij tuvākajām brīvdienu pavadīšanas vietām kļuvusi Dikļu pils. „Nevarētu teikt, ka es uz turieni braucu bieži, bet tieši šajā drēgnajā periodā es tur mēdzu iegriezties. Mani fascinē šīs pils arhitektūra un stils, tas rada manī patīkamu miera sajūtu. Tur es varu uzkrāt spēkus jaunai nedēļai.”

„Vēl jau jāgaida, kad izveidosies kārtīga sniega sega, kas pavērs vēl plašākas atpūtas iespējas. Esot ticējums – ja uz lapām uzsnieg sniegs, ziemā
sniega kārta būšot bieza. Es ar nepacietību gaidu, kad varēšu uzkāpt uz slēpēm.” Par vienu no Marta Kristiāna Kalniņa un viņa ģimenes iecienītāko ziemas prieku baudīšanas vietu kļuvis Lido kalns.

BRĪVDIENU CEĻVEDIS


Novembris Ķīpsalā sāksies ar skaistumkopšanas svētkiem “Baltic Beauty 2012”


No 2. līdz 4. novembrim Ķīpsalā 8. reizi notiks vērienīgākais skaistumkopšanas projekts Baltijā un Skandināvijā – izstāde “Baltic Beauty 2012”. Apmeklētāji varēs iepazīties ar jaunākajiem kosmētikas produktiem un aktuālākajām skaistumkopšanas tendencēm, saņemt profesionāļu konsultācijas, kā arī vērot aizraujošas frizieru, kosmetologu, grima mākslinieku un nagu skaistumkopšanas speciālistu paraugdemonstrējumus un konkursus, iedvesmoties un baudīt skaistuma svētkus.

Šogad „Baltic Beauty” piedalās rekordliels dalībnieku skaits – 300 skaistumkopšanas nozares uzņēmumi, kas prezentēs visdažādākos skaistumkopšanas produktus un pakalpojumus no 37 pasaules valstīm, gan plaša patēriņa produktus, gan profesionālo kosmētiku un aprīkojumu, kā arī konsultēs, apmācīs un informēs par jaunumiem skaistumkopšanas nozarē. Izstādē būs iespējams iegādāties piedāvāto produkciju par īpaši pievilcīgām cenām, kā arī izmēģināt daudzus piedāvātos pakalpojumus.

Abās zālēs – “Matu skaistuma pasaule” un “Sejas un ķermeņa skaistuma pasaule” – notiks produktu un pakalpojumu prezentācijas un semināri, kur iepazīstinās ar jaunumiem kosmētikā, manikīra veidošanā, sejas un ķermeņa kopšanas procedūrās, galvas ādas un matu diagnostikā, depilācijā, permanentā grima izveidē. Viens no izstādes akcentiem šogad ir ekoloģiskā kosmētika.

Apmeklētāji Ķīpsala varēs vērot krāšņus un aizraujošus frizieru, ķermeņa apgleznošanas un grima meistaru, stilistu un nagu skaistumkopšanas speciālistu paraugdemonstrējumus un šovus, līdztekus ekspozīcijai notiks arī vairāk nekā 45 profesionālie konkursi, kas ir izaicinājums ikvienam meistaram.

Īpašs notikums būs pasaules klases meikapa un ķermeņa apgleznošanas meistares Einatas Danas (EINAT DAN) meistarklases Rīgā, kas notiks 3. novembrī plkst. 18.00 un 4. novembrī plkst 16.00 (Vairāk: www.einatdan.com ) Einata Dana sadarbojusies ar vadošajiem modes namiem – Valentino, Morellato, Oxus, GianMarco Venturi, Dalumi, Sikkens, Fendi u. c., kā arī modes žurnāliem Vogue, Sposa, R?ve, Posh, Maxim, Instyle, Trucco and bellezza, Goia u. c.

Rīgas modes nedēļa
 

Rīgas modes nedēļas rudens sesijas laikā, kas notiks no 30. oktobra līdz 3. novembrim, tiks prezentētas labāko Latvijas modes mākslinieku – Anna Led, Natalija Jansone, Katya Kaya Shehurina, QooQoo, Narciss, One Wolf (by Agnese Narnicka), SockBox, David`s, Gints Bude, MAREUNROL`S, BeCarousell (by Dace Krievina-Bahmane), kā arī tādu ārzemju dizaineru un zīmolu kā Pohjanheimo (Igaunija), Suitsupply (Holande), Maxim Rapoport (Krievija) un Victoria Gres (Ukraina) 2013. gada pavasara/vasaras tērpu kolekcijas.

Bez tradicionālajām modes skatēm, Rīgas modes nedēļas laikā notiks vairāki izklaidējoši un izglītojoši pasākumi speciālistiem un citiem interesentiem, daži no kuriem būs pieejami arī plašai publikai.


31. oktobrī galvenajā RIGA FASHION WEEK skašu norises vietā – izstāžu zālē „Rīgas Mākslas telpa” – notiks leģendāra 20. gadsimta otrās puses Vācijas fotogrāfa Franca Kristiana Gundlaha modes fotogrāfiju izstādes atklāšana. F. K. Gundlahs ir kulta personība modes un fotogrāfijas pasaulē, kurš pirmais sapratis, ka mūsdienu mode ir sava laika simbols un ļoti spilgti to ilustrē. Visas savas dzīves gaitā Gundlahs ne tikai fotografēja pats, bet arī krāja vadošo autoru darbus, un viņa kolekcija šodien kalpo kā viens no svarīgākajiem un autoritatīvajiem avotiem fotogrāfijas vēstures pētīšanai. Izstāde būs pieejama RFW apmeklētājiem no 31. oktobra līdz 3. novembrim.

Programma:

November 2
17.00 – RFW Friday’s Pre-Party, Bar.Ber room, Maza Smilsu 13
18.00 – One Wolf (by Agnese Narnicka) (Latvia), RFW Hall
19.00 – Suitsupply (The Netherlands), RFW Hall
20.00 – Katyakatya Shehurina (Latvia), RFW Hall
21.00 – Sockbox (Latvia), RFW Hall
21.30 – COSMOPOLITAN Party: Lattelecom iConcerts, Karen Millen fashion show,
              Splendid Palace, Elizabetes 61
24.00 – RFW After Party, Suitsupply & List fashion shows, Daniell Mariash & NBC Live,
             “Coyote Fly”, Terbatas 2

November 3
16.00 – Gints Bude (Latvia), RFW Hall
17.00 – Pohjanheimo (Estonia), RFW Hall
18.00 – BeCarousell (by Dace Krievina-Bahmane) (Latvia), RFW Hall
19.00 – Victoria Gres (Ukraine), RFW Hall
20.00 – Mareunrol’s (Latvia), New Hall, Latvian National Opera, Aspazijas blv 3
23.00 – RFW Models & Fans Party, DJ Fomin (Moscow), “Coyote Fly”, Terbatas 2

Festivāls „BILDES 2012” aicina uz „NE TIK JAUNO grupu” koncertu


Turpinot tradīciju, arī šoruden mūzikas un mākslas festivāls „BILDES 2012” piedāvā daudzveidīgu koncertu, kurā savus jaunākos muzikālos veikumus klausītājiem atskaņos festivālā sevi jau pieteikušās un publikas simpātijas iemantojušās grupas. Šis koncerts būs klausāms 2. novembrī plkst. 19:00 Rīgas Kongresu namā, informē festivāla rīkotāji „BILŽU BIROJS”.

Enerģiskās pankroka grupas „The Afternoon” vokālists un ritma ģitārists Arnis Ozoliņš stāsta, ka viņam un grupai festivāls „BILDES” ir kļuvis par svarīgu notikumu, un ir prieks tajā atgriezties otro gadu pēc kārtas: „Pērn šis pasākums mums sniedza ļoti patīkamas emocijas, jo bija iespēja uzstāties uz lielas, profesionāli apskaņotas skatuves. Mums ir patiess gandarījums, ka esam uzaicināti atkārtoti. Tiesa, šāda iespēja uzliek arī lielu atbildību – šogad mums sevi jāparāda jau augstākā līmenī!” A. Ozoliņš arī atklāj, ka ar pagājušā gada skatuves partneri – grupas „Double Faced Eels” solistu Mārtiņu Gailīti jeb Marku – ir izveidojušās ļoti labas attiecības: „Mēs pie viņa gan mēģinām un ierakstām dziesmas, gan esam kļuvuši par labiem draugiem.” Šajā koncertā grupa klausītājus cer pārsteigt ar kādas „Labvēlīgā Tipa” dziesmas kaverversiju, taču pavasarī jaunie mūziķi plāno izdot savu debijas albumu.

Savukārt hārdroka apvienības „The Factor” ģitāristam Edijam Rudzim no pagājušā gada uzstāšanās visspilgtāk atmiņā palicis brīdis, kad, izpildot dziesmu kopā ar grupu „Relicseed”, teju visa Kongresu nama zāles publika aiz sajūsmas piecēlusies kājās: „Ar tām emocijām prātā dzīvojām vēl pāris dienas pēc koncerta, jo parasti „BILDĒS” visi sēž. Bija sajūta, ka esam uz pareizā ceļa un jāturpina strādāt ar vēl lielāku atdevi. Arī uzaicinājums piedalīties festivālā atkārtoti, manuprāt, norāda, ka pirms gada tikām sadzirdēti.” E. Rudzis atklāj, ka pārsteigumi neizpaliks arī šajā koncertā, proti, grupas dalībnieki uz skatuves plāno samainīties lomām. Taujāts par apvienības nākotnes plāniem, ģitārists stāsta, ka novembrī tiks sākts darbs pie otrā studijas albuma ieraksta, savukārt nākamā gada pavasarī tiek plānota koncerttūre.

Kolorītās un teatrālās grupas „Gapoljeri” dalībnieks un ideju ģenerators Kristiāns Karēļins stāsta, ka ansamblim festivāls ir viens no pirmajiem atspēriena punktiem muzikālajās gaitās. Šī „Gapoljeri” būs trešā uzstāšanās „BILDĒS”, un K. Karēļins atzīst, ka katru reizi pasākums saistās ar citām sajūtām, jo „uz „BILDĒM” mēs vienmēr cenšamies veidot kaut ko jaunu – skaņdarbus, skatuves tērpus vai horeogrāfiju. Manuprāt, uz tik lielas skatuves mūziķi nevar atļauties nebūt pamanāmi un stilīgi. Mēs taču gribam klausītājiem sagādāt prieku”. Šogad ansamblis apmeklētājus priecēs ne vien ar košiem tērpiem, bet centīsies arī veidot 9 minūtes garu, nepārtrauktu muzikālu stāstu, tajā ietverot dziesmas no grupas zelta fonda. Nākotnē apvienība plāno izdot debijas albumu, kā arī turpināt meklēt jaunas iespējas, kā savus priekšnesumus padarīt pēc iespējas interesantākus un oriģinālākus, lai garantētu labu garastāvokli ikvienam.

„BILDĒS” sevi jau pieteikušo, ne tik jauno grupu koncertā uzstāsies arī „Ar Basām kājām”, „CanZone”, „Into One”, „Kailā patiesība”, „Laikā pirms...”, „Livido”, „Mākoņstūmēji”, „Miglas asni”, „Paralēle”, „The Picture”, „Relicseed”, „Stardust, „Symbolic”, „Varavīksnes stallis”, „Vintāža”, „The Violence of Silence”, „WhiteShade”.

Koncertu vadīs Roberts Gobziņš. Ar visu festivāla „BILDES 2012” koncertu programmu varat iepazīties festivāla mājas lapā www.bildes.lv.

Atgādinām, ka POP-, OP-, FOLK-, ROK-artā veidotā „BILŽU” izstāde „MASKAS” no 1. līdz 3. novembrim būs aplūkojama Rīgas Kongresu namā.

Biļetes iepriekšpārdošanā uz festivāla koncertiem var iegādāties Rīgas Kongresu namā, t/c Spice, „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un internetā.


 

Latvijas Leļļu teātrī pirmizrāde - Ērihs Kestners "Divas Lotiņas"


„Pasaulē ir ļoti daudz šķirtu vecāku un ļoti daudz bērnu, kas no tā cieš. Un ir daudz citu bērnu, kas cieš no tā, ka vecāki nešķiras, bet, ja no bērniem prasa, lai viņi šādu stāvokli paciestu, tad nedrīkst ar viņiem to vienkāršā un saprotamā valodā nepārrunāt,” savā 1949. gadā tapušajā stāstā saka vācu rakstnieks Ērihs Kestners.

„Diemžēl šādās situācijās daudziem vecākiem savu savstarpējo attiecību kārtošana ir svarīgāka par attiecībām ar pašu bērniem. Bet, ja mēs vēlamies, lai mūsu bērni jauno kārtību pieņem un saprot, tas ir pat mūsu pienākums,” sava bērnu dienu mīļākā rakstnieka teikto papildina izrādes režisors Ģirts Šolis, kuram „Divas Lotiņas” ir debija gan Leļļu teātrī, gan bērniem adresēto iestudējumu jomā.

Ķerties pie šīs lugas iestudēšanas viņu mudinājusi visā pasaulē, bet īpaši Latvijā aktuālā problēma: mūsu dzīves ritms pēdējos gados radījis vēlmi izbaudīt „ātrās dzīves” garšu, kur nav laika remontēt ne vecas mēbeles, ne attiecības. Un nav arī laika parunāt ar bērnu par to, kā viņš jūtas situācijā, ja tētis ar māmiņu izlēmuši iet katrs savu ceļu. Tieši tāpēc uz šo iestudējumu, kas adresēts bērniem no 5 gadu vecuma, tiek gaidīta visa ģimene, lai vēlāk varētu redzēto pārrunāt.

Bet „Divas Lotiņas”, protams, ir stāsts ar laimīgām beigām. Tāpēc, par spīti nopietnajai tematikai, izrāde ir viena liela „ņemšanās” un dauzīšanās, jo stāsta centrā taču ir divas traki temperamentīgas jaunkundzes!

Šarmantus akcentus viņu piedzīvojumiem piešķir iestudējuma vizuālais noformējums, par kuru parūpējies nacionālā filmu festivāla „Lielā Kristaps” balvas ieguvējs, starptautiski atzītais mākslinieks Reinis Pētersons un mūziķa Goran Gora klātbūtne, radot īpaši „Divām Lotiņām” sacerētu oriģinālmūziku.

Lomās: Santa Didžus, Dana Lāce, Valdis Vanags. Lelles, rekvizītus un dekorācijas izgatavojuši: Natālija Davidoviča, Aija Krūma, Inese Zelmene, Vilnis Jēkabsons, Nauris Stalidzēns, Žanna Carenko, Aivars Purgailis. Uzvedumu daļas vadītājs - Raimonds Bārbals. Biļetes: "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā, internetā un Leļļu teātra kasē.

Viļumaņa jubileju svinēs ar koncertuzvedumu "Spēlēju, dancoju"


4.novembrī ar Imanta Kalniņa operas Spēlēju, dancoju koncertuzvedumu Latvijas Nacionālā opera (LNO) svinēs diriģenta Aleksandra Viļumaņa piecdesmit radošā darba un septiņdesmit mūža gadus. Vienīgo šīs sezonas Spēlēju, dancoju koncertuzvedumu diriģēs pats jubilārs.

Koncertuzveduma Spēlēju, dancoju libreta autors ir Imants Ziedonis, scenogrāfs - Andris Freibergs, kostīmu māksliniece - Kristīne Pasternaka, gaismu māksliniece - Sandra Bermaka, lāzerprojekciju mākslinieks - Gints Gabrāns, kormeistars - Aigars Meri, horeogrāfe - Elita Bukovska.

Lomās: Andris Ludvigs, Ance Purmale, Jānis Apeinis, Romāns Poļisadovs, Armands Siliņš, Ilona Bagele, Juris Ādamsons, Ieva Parša, Aira Rūrāne, Kristīne Zadovska, Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis, Imants Erdmans un Andris Lapiņš.

Diriģenta Aleksandra Viļumaņa repertuārā ir ap piecdesmit operu un trīsdesmit baleta izrāžu. Diriģenta vadībā tapušas divdesmit skaņu plates firmā Melodija, savukārt Rīgas Skaņu ierakstu studijā ierakstīti vairāk nekā 20 albumi.

Viļumanis LNO par orķestra mākslinieku, suflieri, kormeistaru un diriģenta asistentu sāka strādāt 1962.gadā, bet 1970.gadā viņš kļuva par LNO diriģentu. No 1975.gada līdz 1987.gadam Viļumanis pildīja LNO mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta pienākumus, no 1990.gada līdz 1994.gadam strādāja par diriģentu Sanktpēterburgas Marijas operas un baleta teātrī, bet no 1994.gada līdz 1996.gadam Viļumanis strādāja LNO par galveno diriģentu un māksliniecisko vadītāju.

No 2000.gada Viļumanis ir Krievijas Valsts akadēmiskā Lielā teātra viesdiriģents. Šogad Viļumanis saņēma Latvijas Gāzes Gada balvu operai par ieguldīto mūža darbu mākslinieciskajā jomā.

Nedēļas nogale Dailes teātrī


Novembra pirmās nedēļas nogales centrālais notikums ir Fransisa Vebēra franču komēdijas „Ļaujiet izšaut!” pirmizrāde, ko iestudē režisors ir Dž.Dž.Džilindžers. Pirmizrāde notiks 3. novembrī, kad skatītājus sagaida tikšanās ar Juriju Djakonovu, kurš ar Nikolaja lomu Dailes teātrī debitēs aktiera ampluā, kā arī ar aktieriem Valdi Liepiņu, Daini Gaideli, Gintu Andžānu, Aiju Dzērvi un Juri Kalniņu. Izrādi iespējams noskatīties arī svētdien plkst. 15.00.

Piektdien un sestdien Kamerzālē Dārta Daneviča un Dainis Grūbe izrādē „Neprātīgā Zelda” iejutīsies bohēmiskā pāra Frensisa Skota un Zeldas Ficdžeraldas lomās. Svētdienas pēcpusdienā Kamerzālē kolorītajās lomās izrādē „Pirmā grēka līcis” varēs skatīt Dailes teātra vecākās paaudzes aktierus. Biļetes uz Dailes teātra izrādēm var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.Olimpiskā centra "Ventspils" 15 gadu jubilejas svinības


Savu jubileju Olimpiskais centrs „Ventspils” svinēs kopā ar ventspilniekiem un viesiem. Katrs būs laipni gaidīts 15 gadu jubilejas pasākumos.

Ikviens bez maksas aicināts apmeklēt dažādas sporta un atpūtas bāzes: piektdien, 2. novembrī  10:00 – 12:00 Slidošanas apmācība skolēniem Ledus hallē; sestdien, 3. novembrī 12:00 – 14:00 Basketbola sacensības skolēniem; svētdien, 4. novembrī 11:00 skrējiens Reņķa dārzā kopā ar Maratona klubu un pēc tam Basketbola halles pirts kompleksa apmeklējums.

Piektdien, 2. novembrī, plkst. 19,00 visi ir aicināti uz svinīgu pasākumu Basketbola hallē. Pasākumā būs atskats 15 gadu vēsturē, Kārļa Būmeistera un popgrupas „Jūras akmentiņi” muzikāli priekšnesumi, kā arī „Stieņu supermenu” paraugdemonstrējumi. Kā īpašs pārsteigums būs Francijas slam-dunk basketbolistu „Crazy Dunkers” šova programma. „Crazy Dunkers” priekšnesumu būs iespēja vērot arī sestdienas, 3. novembra, Baltijas basketbola līgas spēlē starp BK „Ventspils” un Igaunijas klubu „TTU”, kas notiks plkst. 17.00 Basketbola hallē.

Sestdien, 3. novembrī, relaksēties SPA un ūdens atrakcijās aicinās Ūdens piedzīvojumu parks, kur no plkst. 21.00 līdz 02.00 notiks tematisks nakts pasākums.

Olimpiskais centrs „Ventspils” turpina augt un attīstīties, pilnā sparā rit būvniecības un rekonstrukcijas darbi airēšanas sporta bāzē „Dampeļi” un Piedzīvojumu parkā. 2013. gadā plānots rekonstruēt Ledus halli un Piedzīvojumu parkā izbūvēt Latvijā pirmo slēgto BMX halli. Tāpat kā iepriekš gaidīsim ikvienu sportiski noskaņotu apmeklētāju mūsu sporta un atpūtas bāzēs!

Koncerts "LeNeSOns dodas ceļā"
 

Turpinot iepriekšējos gados aizsākto tradīciju, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) jaunajā sezonā piedāvās četrus simfoniskos koncertus bērniem un jauniešiem, no kuriem viens būs baleta uzvedums.

Šajā sezonā jau zināmajiem koncertu dalībniekiem – Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim un diriģentam Andrim Vecumniekam pievienosies jauns tēls – LeNeSOns. Tas ir zinātkārs puisēns, kuram patīk darīt blēņas, bet kuram ļoti interesē mūzika un kurš sapņo kļūt par diriģentu.

Viņš piedalīsies koncertos, lai kopīgi ar bērniem izzinātu visus orķestra noslēpumus. Caur dažādiem piemēriem, dažreiz smieklīgiem, dažreiz nopietniem, bērniem tiks pastāstītas mūzikas un orķestra pamatvērtības! Koncertu starpbrīžos, kā ierasts, notiks instrumentu demonstrācijas, priekšnesumi un citas aktivitātes, kurās LeNeSOns ņems aktīvu dalību.

Pirmais koncerts "LeNeSOns dodas ceļā" notiks sestdien 3. novembrī Lielajā Ģildē. Tajā nerātnais, bet zinātkārais puisis LeNeSOns, sadomājis apceļot tuvas un tālas zemes. Pa gaisu, ūdeņos, dzelzceļa vagonā, trijjūgā. Ceļa, ceļojuma un ceļošanas motīvs šoreiz ir kopsaucējs, gandrīz kā tālajos romantisma rītausmas gados, sola koncerta rīkotāji.

Bērnu koncertus, kā ierasts, vadīs un diriģēs Andris Vecumnieks. Plkst. 11:00 notiks koncerti latviešu un krievu valodā, bet plkst. 14:00 – latviešu valodā.

Koncertu cikla ”Simfoniskie koncerti bērniem” mērķis ir uzrunāt mazos klausītājus un rosināt viņos interesi par klasisko mūziku, instrumentiem un populārākajiem dažādu tautu un laiku komponistu sacerējumiem. Koncertu cikla mākslinieciskais vadītājs un diriģents ir Andris Vecumnieks, bet mūzikas instrumentu demonstrēšanā piedalās paši simfoniskā orķestra mūziķi.

Simfoniskos koncertus bērniem un vecākiem LNSO organizē jau sesto sezonu, un šie tematiskie muzikālie pasākumi ir izpelnījušies lielu klausītāju atsaucību.

Biļešu cenas uz koncertiem ir 3 un 5lati, bet uz baletu - no 5 līdz 10 latiem atkarībā no izvēlētās vietas. Biļetes var iegādāties Lielās ģildes kasēs.


 

Koncertbārā „Laternu stundā” atdzimst tradīcija


Piektdien, 2. novembrī, uz koncertbāra skatuves kāps grupa „Klaidonis”. Šī apvienība, kas pārstāv kantrī mūzikas stilu, plašāku atpazīstamību un popularitāti iemantoja līdz ar debijas albuma „Gaidot mājās” izdošanu 2004. gadā. Kopš tā laika „Klaidonis” regulāri uzstājas dažādos klubos, festivālos un citos pasākumos. Pie dīdžeja pults DJ Viesturs Sproģis (LR2) ar latviešu mūzikas zelta izlasi.

Sestdienu, 3. novembrī, gaisā virmos humors un romantika, jo notiks "Sirdslietu aģentūras" balle. Kādreizējais LR-2 raidījums gadiem ilgi pulcēja aktīvo paaudzi tematiskajos pasākumos un nu šī tradīcija turpinās koncertbārā  „Laternu stundā”! Draudzīgas iepazīšanās, konkursi, atrakcijas – paredzama daudzveidīga un interesanta izklaide. Tāpat ikviens apmeklētājs aicināts piedalīties eksperimentā: ĀTRĀK SĀKSIM, VĒLĀK BEIGSIM!. Vakaru vadīs Dzintars Tilaks un Sandra Bērziņa. Par muzikālo baudījumu rūpēsies Latvijas mūzikas leģenda - grupa „Credo”. Dibināta tālajos 70. gados, pārdzīvojusi slavas norietu un atdzimšanu, šī apvienība turpina radīt jaunas kompozīcijas, protams, sev raksturīgajā manierē. Koncertā skanēs gan jaunās, gan laika pārbaudi izturējušās un tautā iemīļotās kompozīcijas. Vakara turpinājumā 80. un 90. gadu labākos hitus atskaņos DJ Sargs.

Uzklausot mūsu apmeklētāju ierosinājumus un vēlmes, sākot ar šo nedēļas nogali koncertbāra durvis veram vaļā jau pulksten 20.00. Tas nozīmē – vairāk jautrības kā „cīruļiem”, tā „pūcēm”!

Plašāka informācija par „Laternu stundas” pasākumiem, dažādām akcijām, atlaidēm un citiem interesantiem piedāvājumiem pieejama www.laternustunda.lv.


"Arēnā Rīga" notiek Maskavas Ņikuļina cirks


2.novembrī hallē "Arēna Rīga" būs skatāma krāšņa Maskavas ledus cirka izrāde. Jurija Ņikuļina vārdā nosauktais cirks uz ledus ir jaunu, talantīgu augstas klases profesionāļu trupa, kas, balstoties labākajās Krievijas cirka tradīcijās, turpina priecēt skatītājus ar šo brīnišķīgo mākslas veidu. Maskavas cirks uz ledus augstu novērtēts visā pasaulē un ir atzīts par vienu no vizuāli krāšņākajām šāda veida izklaidēm.

Maskavas cirka uz ledus jaunā programma ir ļoti dinamiska un krāšņa. Akrobātu, žonglieru, ekvilibristu un klaunu priekšnesumu kaleidoskops, galvu reibinoši triki, emocionalitāte un prieks neatstāj vienaldzīgu pat visizmeklētāko publiku.

Cirka trupas sastāvs ir visai raibs – tajā darbojas gan daiļslidošanas sporta meistari un olimpiskie čempioni, gan cirka skolu absolventi un senu cirka dinastiju pēcteči.

Maskavas cirks uz ledus bieži dodas turnejās un ir viesojies neskaitāmās pasaules valstīs – ASV, Itālijā, Vācijā, Izraēlā, Kanādā, Nīderlandē, Ķīnā, Japānā un vēl un vēl, un vēl. Ikkatrā valstī viņus silti sagaida visu vecumu skatītāji.

Cirks uz ledus – tā ir emociju, pārsteigumu un sajūsmas māksla, kam nav nepieciešami vārdi vai tulkojums. To nav iespējams aprakstīt, tādēļ Maskavas ledus cirka izrādi jāredz, jādzird un jāsajūt katram pašam!

Rakstnieka Artura Gobas 80 gadu jubilejas pasākums
 

Piektdien, 2. novembrī, plkst.16.00 Valkas pilsētas kultūras nama mazajā zālē būs novadnieka, rakstnieka Artura Gobas 80 gadu jubilejas pasākums „Kā sudrabvītols savā zemē". Tajā piedalīsies arī literatūrzinātniece, LU profesore Janīna Kursīte – Pakule, bet jubilāram un visiem klātesošiem muzikālu sveicienu sūtīs Jāņa Cimzes Valkas Mūzikas skolas audzēkņi.

A.Goba dzimis 1932.gada 25.oktobrī Madonas apriņķa Cesvaines pagasta „Pakalniešos". Kopš 1956.gada dzīvo Valkā. Piecdesmito gadu otrās puses periodiskajos izdevumos A.Gobas vārds parādās itin bieži. Viņa dzejas publicē „Skolotāju Avīze", „Karogs", „Padomju Jaunatne" u.c., bet visvairāk Valkas rajona laikraksts – tolaik „Darba Karogs". 1969.gadā klajā nāk Artura Gobas pirmais dzejoļu krājums „Pazemes ūdeņi".

Pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados A.Goba pievēršas latviešu mitoloģijas un senvēstures izpētei. 1990.gadā iznāk grāmata „Ceļš uz Bitarīnu". Tā ir pirmā pēckara gados izdotā, saistošā stāstījuma formā uzrakstītā, grāmata par mūsu folkloras senslāņiem. Arī nākamais darbs – 1995.gadā izdotā grāmata „Akmenim dziļas saknes" stāsta par teikām, kas vēl arvien dzīvo tautā un par dabā vēl neatrodamiem pierādījumiem, kas saistāmi ar mitoloģijas pasauli. Savukārt 1996.gadā iznākusī grāmata „Leģendas piedzimšana" stāsta par kosmisko enerģiju, kosmiskā saprāta lielo ietekmi un lomu.

Arturs Goba nepieder pie autoriem, kuri raksta kādā noteiktā žanrā. Viņš raksta kā dzeju, tā prozu gan pieaugušajiem, gan bērniem. Kad sirds pilna, savu sašutumu vai prieku izliek uz papīra publicistikā laikrakstā „Ziemeļlatvija".

Kopējais A.Gobas literārais devums ir – 15 grāmatas pieaugušajiem lasītājiem, tai skaitā 5 dzejoļu krājumi un 8 bērniem veltītas grāmatas, kā arī daudzas publikācijas vietējā laikrakstā „Ziemeļlatvija". Visas Artura Gobas grāmatas ir pieejamas novada bibliotēkās.

1998.gadā A.Gobam piešķirts Valkas pilsētas Goda pilsoņa nosaukums, 1990.gadā viņš saņēmis Pastariņa prēmiju par grāmatu „Dundurdziesma", bet 2002.gada 11.oktobrī apbalvots ar Triju zvaigžņu ordeni (IV šķira).

Uz sarīkojumu piektdien, 2. novembrī, plkst.16.00 Valkas pilsētas kultūras nama mazajā zālē (Emīla Dārziņa ielā 8, Valkā) aicināts ikviens interesents!

Izstādes "LOVE" atklāšana
 

Piektdien, 2. novembrī plkst. 16:30 Rīgas Doma baznīcas dārza galerijā tiek atklāta mākslinieces Andas Lāces personālizstāde "LOVE", ko organizē sabiedriskā kustība "Mans Doms".

Māksliniece ir izvēlējusies runāt par stāvokli, kas skar ikvienu cilvēku – mīlestību –, šoreiz piedāvājot sev raksturīgā izteiksmes valodā veidotos tēlus ietērpt porcelānā.

Jau kopš pirmajām personālizstādēm Anda Lāce nemitīgi meklē saviem šķietami naivajiem cilvēkstāstiem materiālus un izteiksmes formas, kas atrodas arī ārpus glezniecības tehnikas, izrādot īpašu interesi par tēlniecību. Nosaukums "LOVE" izmantots kā starptautisks apzīmējums mīlestībai, akcentējot tās dažādās formas, kas var būt gan cēlas kā darbiem izmantotais porcelāns, gan plūstošas kā figūru akvarelīgā forma. Idejas pamatā ir skaidras, pozitīvas noskaņas raisošas vadlīnijas, tomēr abstrahētās, it kā pēc nejaušības principa būvētās figūras un daudznozīmīgais izstādes nosaukums pieļauj plašus asociatīvos ietilpinājumus. Gala rezultātā māksliniece vienkārši vēlas atgādināt un runāt par mīlestību, lai celtu uz pjedestāla un liktu auglīgā zemē labāko, kas cilvēkam dots.

Anda Lāce ir jauna, talantīga māksliniece, kas savu profesionālo varēšanu ir pierādījusi gan lokālā, gan arī plašākā mērogā. 2008. gadā ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības apakšnozarē, kā arī papildus izglītojusies Mančestras Metropolitēna universitātē Lielbritānijā (2005). Pavisam līdz šim sarīkojusi sešas personālizstādes, kļūstot arī par vienu no "Galerijas 21" pārstāvētajām māksliniecēm un piedalījusies grupas izstādēs gan Latvijā, gan Krievijā, Dānijā un Vācijā. Māksliniece ir vairākkārt nominēta Purvīša balvai, tai skaitā 2010. gadā par izstādi "Neizdibināmās takas" "Galerijā 21". Andas Lāces darbi atrodas kolekcijās Latvijā, Somijā, Anglijā, Šveicē un Marokā.


Koncerts "Rietumu romantisms"


2.novembrī plkst.19.00 Liepājas Latviešu biedrības namā cikla "Eiropas Dārgumi" ietvaros notiks koncerts "Rietumu romantisms".

Piedalās Liepājas Simfoniskais orķestris un soliste Līga Baltābola (vijole). Diriģents Aleksandrs Poļiščuks (Krievija).

Programmā Roberts Šūmanis – uvertīra operai "Genoveva", op.81 un Trešā (Reinas) simfonija op.97, Kamils Sensānss – Vijoļkoncerts Nr.3 Si minorā, op.61.

Biļetes nopērkamas "Biļešu Paradīzes" kasēs un internetā.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Nicenima

2012-11-14 08:54:56

Ziņot

Lieta tāda,ja Latvijā tā nav un tas nav ieviests,tad drīzāk INOVĀCIJA nevis plaģiātisms. :) Prieks,ka meteines kaut ko var Latvijā "ienest" un ja cilvēkiem vēl patīk, tad ir pavisam labi...

Vārds

2012-11-02 11:09:41

Ziņot

nu nedēļas nogale pa skaisto! gribas uz visu :)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv