Trešdiena, 2021. gada 16. jūnijs

Justīne, Juta

Visi autora raksti

Piektdiena, 18. janvāris (2013) 09:42

Agneta Niedra

Ko darīt brīvdienās, Puaro.lv iesaka Intars Rešetins un Gints Grāvelis (3)

Kaspars Dobrovoļskis, Puaro.lv un publicitātes

Kā jau tas bija paredzams, visaktīvākā ziemas prieku baudīšana Latvijā sāksies tikai pēc ziemas saulgriežiem, kad gadalaiks jau būs uzsācis savu ceļu pretim pavasarim. Ar sportot gribētājiem pilnas ir ne tikai teju visas Latvijas slēpošanas trases, bet arī sarosījušies ceļotāji Alpu virzienā. Tikmēr kā alternatīvs risinājums šonedēļ norisināsies Latvijas pikošanās čempionāts. Brīvdienu pavadīšanas ieteikumos ar Puaro.lv lasītājiem dalās Dailes teātra aktieri, humorpilnā raidījuma „Tikai ar ielūgumiem” vadītāji Intars Rešetins un Gints Grāvelis.

„Kamēr vēl ir ziema, noteikti jāizbauda visas tās sniegtās iespējas – slēpošana, snovošana, slidošana. Tas ir lielisks iemesls kopā ar ģimeni beidzot doties ārpus Rīgas,” iesaka Intars Rešetins. „Ja nu gadījumā rast laiku izbraucienam ārpus pilsētas neizdodas, ziemas priekus var baudīt arī tepat Mežaparkā, Dziesmu svētku estrādē,” rosina viņa kolēģis Gints Grāvelis. „Pats nesen ar bērniem tur biju. Atpūta vienkārši super!”

Tā kā termometra stabiņš mēdz viltīgi noslīdēt arī līdz visai zemām atzīmēm, aktieri brīdina: „Galvenais atbilstoši saģērbties. Tā, lai nav ne par siltu, ne par aukstu. Galu galā – dabai sliktu laikapstākļu nav! Var paņemt līdzi arī termosu ar siltu tēju. Ir dažādi veidi, kā labāk sasildīties. Galvenais tāpat ir kopā būšanas prieks ar saviem mīļajiem.”

Tiem, kuriem ziemas prieki ne visai iet pie sirds,  aktieri un TV personības iesaka izvēlēties atpūtu atbilstoši savai gaumei: „Kāds labprāt lasa daiļliteratūras klasiku, kāds – bestsellerus. Cits dod priekšroku kino, bet cits skatās pornogrāfiju. Kāds savukārt video Youtube.com. Interešu loks katram ir savs.”

„Mums kā aktieriem brīvdienu tikpat kā nav, jo nepārtraukti notiek ne tikai mēģinājumi teātrī, bet arī tos pavadošais radošais process – mēs daudz lasām, apmeklējam citu teātru izrādes, lai smeltos iedvesmu un raisītu iztēli,” atklāj Rešetins. „Kamēr citi atpūšas, mēs strādājam, bet notiek mijiedarbība, jo mēs strādājam jums, bet vēlāk jūs mums sniedzat atpakaļ pozitīvās emocijas,” bilst Grāvelis.


BRĪVDIENU CEĻVEDIS


Latvijas Pikošanās čempionāts


19.janvārī no plkst.11.00 Mežaparka atrakciju kompleksā "Rīgas Sniega parks" notiks Latvijas Pikošanās čempionāts.

Uz pasākumu aicinātas ierasties ģimenes ar bērniem un visi ziemas cienītāji, lai izmantotu iespēju bez maksas piedalīties dažādās aktivitātēs un pikošanās disciplīnās.

Programma:

    plkst.11.00 - reģistrācijas sākums un iesildīšanās;
    plkst.12.00 - ziemas hits "Piko, piko vēl" īpašo dejas soļu apgūšana ar Lauri Reiniku;
    plkst.12.15 - sacensību sākums. Disciplīnas: sniega kērlings, sniega piku labirints, sniega basketbols un citi;
    plkst.14.30 - lielā sapikošanās pret visu, no kā cilvēki vēlas atbrīvoties;
    plkst.15.00 - uzvarētāju apbalvošana un pārsteiguma balvas


Barikāžu piemiņas pasākumi Rīgā


20.janvārī, 1991.gada barikādes pieminot, plkst.11.30 ugunskurs tiks iedegts Doma laukumā, bet plkst.14.00 notiks ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa un janvāra notikumu laikā kritušo piemiņas vietās Bastejkalnā.

Pēcpusdienā no plkst.17.00 Rīgas Domā, piedaloties Valsts akadēmiskajam korim "Latvija", vairākiem mūziķiem: Goran Gora, Andrim Ābelītem, Valteram Sprūdžam, Mārtiņam Miļevskim, Ernestam Mediņam, Vairim Nartišam, Raimondam Tigulam, Diānai Jaunzemei un citiem, kā arī Rīgas kamerkorim "Ave Sol", koncertprogrammā "20.janvāra skaņu vitrāžas" tiks veidota muzikāla vitrāža, aicinot klausītājus ļauties pārdomām un mūzikas baudījumam.

Ieeja koncertā ir bez maksas, bet ikvienam pasākuma apmeklētājam būs iespēja piedalīties ziedojumu akcijā, kuras mērķis ir savākt līdzekļus jaunai vitrāžai – "Ar degsmi par brīvu Latviju", kas atradīsies Rīgas Doma Marijas kapelā.

Izlasīto grāmatu tirdziņš


FotoAkadēmijā, Dzirnavu ielā 20, no 10:00 līdz 17:00 būs iespējams pārdot savas izlasītās grāmatas, iegādāties citas un kopumā patīkami pavadīt laiku. Būs īpašs stends ar fotogramatām.

Visus pārdot gribētājus aicinām pārskatīt savus grāmatu plauktus, kuros noteikti atradīsies grāmatas, kuras pašiem vairs nav nepieciešamas, bet kādam citam ļoti vajadzīgas. Ja atrodas tikai dažas grāmatas (līdz piecām), tad tās būs iespējams nodot komisijā FotoAkadēmijas stendā.

Tirdziņā notiks arī grāmatu maiņa, kurā bez maksas būs iespējams apmainīt savu izlasīto grāmatu pret kādu citu. Dalības maksa pārdevējiem– 4 LVL, ieeja – bezmaksas!

Pieteikties grāmatu pārdošanai vai uzdot interesējošos jautājumus var pa tel.: 67331123,   27071183, vai e-pastu: [email protected]


Pārgājiens "Carnikava Ziemā"


19.janvārī visi, kuri nebaidās ziemas aukstuma un staigāšanas ar kājām, aicināti labāk iepazīt Carnikavu pārgājienā.

"Pasākums ideāls ģimenēm ar bērniem un draugu pulciņiem, kā arī visiem vēstures, ģeogrāfijas, dabas un kultūras entuziastiem. Ja laikapstākļi atļaus, būs ugunskura kurināšana un pikniks jūras krastā, "informē Jānis Zariņš, aktīvā tūrisma portāla "Pargajieni.lv" vadītājs.

Pārgājiens sāksies pulksten 11 Carnikavas dzelzceļa stacijā. "Programmas ietvaros apskatīsim un uzzināsim interesantus vēstures faktus par Carnikavas staciju un dzelzceļu, Saules pulksteni, Carnikavas parku un tajā esošajām liecībām par muižas laikiem. Pēc tam dosimies aplūkot jauno Svētku laukumu un V. Titāna pieminekli netālu no Carnikavas dzelzceļa tilta. Tālāk jau pa dambi virzīsimies uz jauno muzeja ēku un iepazīsim tā apkārtni," skaidro J.Zariņš.

Piedzīvojumu bagātā pārgājiena finišs paredzēts ap pulksten 17 Garciema dzelzceļa stacijā. Alternatīva ir Carnikavas dzelzceļa stacija, ja pievils spēks un laikapstākļi.

Andra Ērgļa jubilejas koncerts


19.janvārī jubilārs aicina uz koncerttūres „Andrim Ērglim 30” sākumu Liepājas Olimpiskā centra Lielajā arēnā.

Apaļa cipara dzimšanas dienā vislabākais ir būt kopā ar draugiem, tādēļ Andris Ērglis ir  uzaicinājis savus skatuves kolēģus - operdziedātāju Kristīni Zadovsku, dziedātājas Anci Krauzi, Ievu Sutugovu, Annemariju Moiseju, lieliskos Igo un Zigfrīdu Muktupāvelu, kā arī meiteņu bekvokāla grupu „Amurr” kopējai muzicēšanai. Un kā nu bez tautā tik ļoti mīlētajiem latviešu komponistiem, kuri ir iedvesmojuši Andri Ērgli gan uz skatuves, gan dzīvē - Raimonda Paula, Jāņa Lūsēna, Valta Pūces un labā drauga Jāņa Strazda! Koncertam muzikālās krāsas piešķirs bundzinieks Gundars Lintiņš, ģitāristi Māris Kupčs, Aivars Meijers un Mārcis Auziņš, pianists Juris Kristons, bigbends „Mirāža”. Būs vēl citi muzikāli pārsteigumi, kas netiek izpausti līdz koncertam.

Jubilejas koncerttūre „Andrim Ērglim 30” -

19. janvārī plkst. 19:00 Liepājas Olimpiskā centra Lielajā arēnā,

8. februārī plkst. 19:00 Valmieras Kultūras centrā,

9. februārī plkst. 16:00 Jēkabpilī - Krustpils kultūras namā,

15. februārī plkst. 19:00 Jelgavas Kultūras namā


Dailes teātra aktualitātes
 

Dailes teātra nedēļas nogale būs izrādēm bagāta un piepildīta. Piektdien Lielajā zālē valdīs smiekli, jo tiks rādīta komēdija „”Primadonnas”. Sestdien lielās klasikas laiks – Frīdriha Šillera traģēdija „Marija Stjuarte”. Bet svētdien plkst. 15.00 pēdējā iespēja noskatīties Gata Šmita iestudēto Džima Tompsona kriminālmelodrāmu „Mežonīgā pilsēta”, kurā ar aktierisku spožumu uzmirdz Artūra Skrastiņa, Kristīnes Nevarauskas, Valda Liepiņa, Jura Bartkeviča un citu aktieru talants.

Mazajā zālē 18.janvārī var noskatīties Harija Gulbja lugas „Cīrulīši” jaunāko versiju ar Esmeraldu Ermali galvenajā lomā, sestdien izrāde „Pasaka par vērdiņu-2012” pulcēs jauno skatītāju paaudzi, bet svētdienas pēcpusdienā teātra gardēži varēs nobaudīt Toma Stoparda lugas „Tas īstais, tā īstā” iestudējumu.

Daudzveidīgs ir arī Kamerzāles piedāvājums – piektdienas vakarā izrādē „Trilleris” satiksies Juris Žagars un Lauris Dzelzītis, sestdien iespēja redzēt Regnāra Vaivara versiju par Jaunsudrabiņa „Aiju” izrādē „Aija pēc Jaunsudrabiņa”, bet 20.janvārī plkst. 15.00 skatītāji aicināti sekot līdzi stāstiem bez īpašas morāles izrādē „Mana lēdija Nikotīna”. Biļetes uz izrādēm Rīgā var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.


Rakstnieces novadnieces Anitas Liepas jubilejas pasākums


18. janvārī plkst. 13.00 Latgales Centrālās bibliotēkas periodikas lasītavā notiks rakstnieces, novadnieces Anitas Liepas jubilejas pasākums. Sveicot rakstnieci skaistajā jubilejā, Latgales Centrālā bibliotēka prezentēs virtuālo izstādi „Rakstniece Anita Liepa”.

Īpaša vieta Daugavpils novadnieku kopā ir rakstniecei Anitai Liepai, kas par mūža ieguldījumu pilsētas kultūras attīstībā 2005. gadā saņēma titulu "Goda daugavpilietis".

Rakstniece A.Liepa darbojusies arī žurnālistikā, filoloģijā, strādājusi par ekskursiju vadītāju Latvijā un ārvalstīs. Rakstniecei piemīt izcilas stāstītājas spējas, dzīves pieredze un bagāts atmiņu krājums par vēsturi, etnogrāfiju un tradīcijām.

Prozaiķe Anita Liepa ir 18 grāmatu autore. Rakstnieces daiļradē ir vērojama autobiogrāfiska un dokumentāla tradīcija, darbība prozaiķes stāstos un romānos galvenokārt norisinās Daugavpilī vai Daugavpils novada Sventes pagastā. Rakstniece Anita Liepa daudzkārt ir atzinusi, ka rakstīšana ir viņas dzīvesveids un, lai arī kāds žanrs un sižets būtu uzrakstītajās grāmatās, katrā ir aprakstīts kāds viņas dzīvesstāsts.

Koncerts "Zvaigznes satiekas Rīgā"

Lielajā Ģildē 18.janvārī plkst.19.00 notiek Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncerts "Zvaigznes satiekas Rīgā", piedaloties vijolniecei Vinetai Sareikai un kontrabasistam Gunāram Upatniekam. Tā ir reta iespēja vienkopus Latvijā redzēt abus spožos jaunos mūziķus, kas likuši sajūsmināties citvalstu klausītājiem un mājās atgriežas tikai intensīvo turneju starplaikos.

Programmā Gundaris Pone "Titzarin", Džovanni Botezīni "Koncerts vijolei un kontrabasam ar orķestri", Roberts Šūmanis Trešā, "Reinas", simfonija Mibemol mažorā op.97. Koncerta diriģents Andris Poga.

Biļešu cenas: Ls 7 - Ls 20. Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un Lielajā ģildē.

Liepājas orķestris aizsāk koncertu ciklu "Dzintara skaņas zvaigznājs"

18.janvārī, pulksten 19 Liepājas Latviešu biedrības namā ar koncertu "Budapešta – Vīne – Liepāja" Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) aizsāks koncertu ciklu "Dzintara skaņas zvaigznājs", piedāvājot Andra Vecumnieka dinamisko Vijolkoncertu LSO pirmās vijoles Ilzes Zariņas izpildījumā.

Jauno gadu LSO iesāk ar jaunu koncertciklu, kas trīs koncertos izskanēs līdz koncertsezonas beigām, turpinājumam sekojot jau nākamajā sezonā. Vēl novembrī LSO vadītājs Uldis Lipskis pauda: "Savus talantus mēs diemžēl izceļam reti, taču šajā sezonā plānojam klausītājiem parādīt vairākus lieliskus mūziķus no mūsu pašu orķestrantu vidus." 18.janvārī klausītāji dzirdēs vijolnieci Ilzi Zariņu, martā Gliera koncertu mežragam atskaņos mežragu grupas koncertmeistars Ingus Novicāns, savukārt aprīlī tā būs sitaminstrumentu grupas koncertmeistare Elīna Endzele ar Riharda Dubras koncertu marimbai.

Andra Vecumnieka 1996.gadā tapušais Vijolkoncerts, ko komponists savulaik veltījis Ilzes Zariņas tēvam – izcilajam vijolniekam Valdim Zariņam, skanēs jau trešajā tā versijā, un trešo reizi koncertu izpildīs tieši Ilze Zariņa. Andris Vecumnieks ir gandarīts, ka "Ilze ir apņēmusies tikt galā ar ļoti virtuozo un pat fiziski nogurdinošo, milzum izturību prasošo solo vijoles partiju. Viņas apbrīnojamā profesionālā meistarība ir jebkura vissarežģītākā skaņdarba veiksmīgas interpretācijas pamats un garants."

Koncerta "Budapešta – Vīne – Liepāja" programmā skanēs arī ungāru komponista Zoltāna Kodāja skaņdarbs "Galāntas ciema dejas" un populārākā no Ferenca Lista simfoniskajām poēmām "Prelīdes", kuras marša fināla fanfaru motīvs II Pasaules kara laikā bija padarīts par Vērmahta radio ziņojumu, kā arī kinohroniku "Die Deutsche Wochenschau" galveno tēmu. Pie LSO diriģenta pults – Andris Vecumnieks. Biļetes uz koncertu var iegādāties visās "Biļešu Paradīzes" kasēs.


Trio "Opera" koncerts

Pērn septembrī visa pasaule atcerējās Džona Keidža 100. dzimšanas dienu. Ar viņa mūziku sastopamies ik dienu – tikpat svarīgas kā mūzikas skaņas Keidžam bija arī visas mūs aptverošās ikdienišķās un neikdienišķās dzīves skaņas. 19. janvārī Liepājas «Promenade Hotel» Hika zālē ciklā Iededz gaismu ar savu veltījumu dižajam 20. gadsimta skaņu meistaram viesosies Trio OPERA kopā ar viedo mākslinieku Robertu Rubīnu.

Keidžs tiek uzskatīts par avangarda līderi mūzikā, vienu no ietekmīgākajiem un provokatīvākajiem 20. gadsimta komponistiem un domātājiem. Viņš azartiski rīkoja performances un hepeningus, apbrīnoja klusumu un cīnījās par skaņas “cilvēktiesībām”. Populārākais Keidža skaņdarbs ir «4:33», kura laikā tā izpildītājs nenospēlē nevienu noti.

Keidžs mēdza “pārbūvēt” mūzikas instrumentus, pielāgojot tos savām skaniskajām idejām, kā arī par mūzikas instrumentiem padarīja sadzīves priekšmetus, kuru skaniskais pielietojums uz skatuves klausītājiem nebija iedomājams. 19. janvāra vakarā Liepājā pirmo reizi būs klausāmas un skatāmas Keidža skaņdarbiem īpaši sagatavotas klavieres. Pianista Jura Žvikova pārraudzībā tās tiks gan “saskrūvētas”, slāpētas un visādi citādi sagatavotas jeb preparētas, lai reizēm pilnībā mainītu savu skanējumu un pārtaptu par sitaminstrumentu.

Komponista pārsteidzošo skaņu pasauli 19. janvāra vakarā atklās trio OPERA – pianists Juris Žvikovs, čellista Inga Sunepa un vijolniece Svetlana Okuņa kopā ar video mākslinieku un režisoru Robertu Rubīnu, veidojot stāstu, kurā atspoguļosies Džona Keidža pasaules uztvere, idejas mākslā un mūzikā. Mūziķi atskaņos gan mūziku sagatavotajām klavierēm un sensacionālo «4’33», gan Salvatores Šarīno trio, kas interesantā veidā parādīs mūzikas izteiksmes evolūciju 20. Gadsimtā, gan Dmitrija Šostakoviča trio, kas ir šāda kameransambļa sastāva „zelta” repertuārs un dod sevišķu pievienoto vērtību jebkurai programmai. Bērniem līdz 7 g. vecumam pieaugušā pavadībā ieeja bez maksas.


Grupa „Baltie lāči” jaunā sastāvā uz koncertbāra „Laternu stundā” skatuves

Piektdien, 18. janvārī koncertbārā „Laternu stundā” jaunā – nu jau trešajā sastāvā - uzstāsies grupa „Baltie lāči”. Šī muzikālā apvienība no zilo ezeru zemes Latgales dzied un spēlē tautā mīlētas un populāras dziesmas, tautasdziesmu apdares un arī pašu komponētas dziesmas. Dvēseliska, izjusta un sirsnīga – tāda ir viņu daiļrade. Jāpiebilst, ka “Balto lāču” dziedātās dziesmas jau četrus gadus ir Latvijas Šlāgermūzikas aptaujas gada laureātes, mūziķi piedalījušies vairākās koncertprogrammās, septiņu darbības gadu laikā izdoti trīs mūzikas albumi. Šobrīd tiek gatavotas trīs jaunas koncertprogrammas. Grupas solists Andris Baltacis sola, ka piektdienas vakara koncertā klausītājiem tiks dāvātas gan populārākās un iemīļotākās kompozīcijas, gan pavisam jaunas dziesmas. „Galvenais, lai cilvēki uz koncertu nāk labā omā, aizmirst par sniegu un salu un atceras, ka būs jauns pavasaris un vasara!” saka A. Baltacis. Vakara turpinājumā 80. un 90. gadu labākos hītus atskaņos DJ Edgars Lazdiņš.


Sestdien, 19. janvārī norisināsies jau ceturtā Ziemas zaļumballe – šoreiz kopā ar gardo „Užavas” alu. Būs gan konkursi, gan atrakcijas. Pirmajiem 60 klientiem alus ar 75 procentu atlaidi! Savukārt par muzikālo baudījumu un jautru noskaņojumu visas nakts garumā rūpēsies grupa „Tequila Band”, kas dibināta 2003. gadā. Katru gadu grupa muzicē Bauskas Country Festivālā, Madonas "Kantrī krējums" festivālos, koncertē pa visu Latviju, nedaudz piedalās mūzikas dzīvē arī Lietuvā. Mūziķu repertuārā ir dažādu stilu kompozīcijas, kas lieliski piemērotas aktīvai dejošanai. Viņi paši sevi dēvē par improvizācijas meistariem un sola to apliecināt arī uz koncertbāra „Laternu stundā” skatuves.Pie DJ pults – Edgars Lazdiņš.

Peldēšana Gongu skaņās

19.janvārī plkst.18.00 Rīgā, Lāčplēša ielā 125, notiks "Peldēšana gongu skaņās" - tas ir piedzīvojums, garīga pieredze, skaņas terapija, dziļa atpūta vai kaut kas vel, kas nepieciešams tieši Jums šodien... Skan lielais Gongs, dziedošie trauki, maigi skan kalimba un citi instrumenti rāda neatkārtojamu atmosfēru, kurā notiek brīnumi!

Gongs - garīgā telpa, OM vibrācijas avots un laipnība. «Peldēšana Gongu skaņās» attīra un piepilda ar pozitīvu dzīvu enerģiju. Saskan mūsu garīgu, mentālu, emocionālu un fizisku ķermeni vienā veselā.

Skaņas terapijas seanss notiek guļus, lai Jums būtu silti un ērti, paņemiet līdzi guļammaisu vai divas sedziņas. No senseniem laikiem Gongus un citus arhaiskus instrumentus izmantoja dziļai atpūtai un gara izdziedināšanai Dalības maksa: Ls 3 - Ls 5. Biļetes iepriekšpārdošanā "Biļešu Serviss" kasēs un www.bilesuserviss.lv.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

patīk

2013-01-18 10:24:08

Ziņot

bet jāsaka kā ir tas raidījums tikai ar ielūgumiem ir izdevies

Vārds

2013-01-18 10:23:32

Ziņot

ta nu es labāk sēžu mājās un kūkoju nekā eju saldēties ārā

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv