Sestdiena, 2021. gada 19. jūnijs

Nils, Viktors

Visi autora raksti

Piektdiena, 29. marts (2013) 13:17

Agneta Niedra

Ko darīt brīvdienās, iesaka Mairis Briedis +LIELDIENU CEĻVEDIS (6)

LETA un publicitātes

Lai arī astronomiski jau ir iestājies pavasaris, daba vēl nedaudz iesnaudusies, tāpēc esam spiesti Lieldienas pavadīt, ģērbti siltāk, nekā ierasts. Tomēr tas nebūt nenozīmē, ka svētku svinēšana jāmet pie malas – tā gluži vienkārši jāpielāgo laikapstākļiem aiz loga. Savos brīvdienu pavadīšanas ieteikumos ar Puaro.lv lasītājiem dalās Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis, kurš aizvadītajā nedēļā nokautēja bijušo WBC pasaules čempiona titula boksā smagajā svarā kandidātu Deniju Viljamsu – sportistu, kurš savulaik pieveica pašu Maiku Taisonu.

Mairis neslēpj, ka, neraugoties uz brīvdienām, viņš treniņus sporta zālē neizlaiž, arī svētkos sevi uzturot labā formā. „Sestdienās es trenējos jau no agra rīta, bet vakarā un pa dienu atpūšos. Svētdienās, savukārt, parasti braucam ar visu ģimeni ciemos pie radiniekiem, kaut kur pie dabas, dažreiz aizejam uz kinoteātri,” par savām ierastajām nedēļas nogalēm stāsta bokseris. Darba dienas viņš aizvada darbā Valsts policijā.

Šajā nedēļas nogalē gaidāmos svētkus Mairis pavadīs kopā ar ģimeni, neaizmirstot arī par tradīciju ievērošanu. „Šīs Lieldienas pavadīsim ģimenes lokā pie galda, mamma un sieva krāsos Lieldienu olas un gatavos ēdienus. Visi kopā sitīsimies ar olām.”

Sportista ieteikums Puaro.lv lasītājiem šajās brīvdienās ir pavisam vienkāršs: „Iesaku pavadīt laiku ar sev tuviem cilvēkiem un izbaudīt šos jaukos svētkus!”

 

BRĪVDIENU CEĻVEDIS


Lieldienu pasākumi Rīgā


Lieldienu nedēļā, sākot jau ar 28. martu, Rīgas iedzīvotāji un pilsētas viesi aicināti apmeklēt kultūras pasākumus, tajā skaitā koncertus, meistardarbnīcas, Lieldienu tautas tradicionālos rituālus, kā arī atraktīvas, radošas aktivitātes bērniem. Lieldienu pasākumi notiks gan garīgās, gan tautiskās noskaņās un tie risināsies gan Rīgas parkos un laukumos, gan dievnamos un kultūras centros.

Lieldienu kristīgo gaisotni varēs baudīt vairākos koncertos, kas notiks Rīgas dievnamos. 29. martā no Jēkaba katedrāles līdz Doma laukumam notiks tradicionālais Lūgšanu gājiens Via Crucis, bet plkst. 17.00 „Lielās piektdienas koncerts” būs Sv. Jāņa baznīcā, kur klausītāji dzirdēs Profesionālā pūtēju orķestra „Rīga”, Rīgas kamerkora „Ave Sol”, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas jauktā kora, kā arī solistu Kristīnes Gailītes, Ilonas Bageles, Viestura Jansona un Jāņa Pelšes sniegumu. Šajā pašā laikā koncerts notiks arī Sv. Pētera baznīcā un tajā uzstāsies Nevadas (ASV) Apvienotās augstskolas jauniešu koncertkoris. Plkst. 18.00 Sv. Pāvila baznīcā klausītājus aicina uz koncertu „Krusta ceļš”, bet plkst. 21.15 Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā ikviens gaidīts uz G. F. Hendeļa „Brokes pasiju”. Garīgas noskaņas koncerti notiks arī 30. martā un 1. aprīlī  Sv. Jāņa baznīcā un dievnamos Bolderājā.

30. un 31. martā ģimenes ar bērniem gaidītas Rīgas muzejos, lai darbotos meistardarbnīcās un tiktos ar pasaku varoņiem Rīgas Porcelāna muzejā un Rīgas Jūgendstila muzejā. Lieldienu paskumi ar tradicionālo šūpošanos, spēlēm un rotaļām notiks Bastejkalnā, Mežaparkā un Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. Šajās dienās Lieldienām raksturīgā jautrība valdīs gan Vecrīgā – Līvu laukumā, gan Rīgas kultūras centros, kur uzstāsies profesionāli mākslinieki, amatierkolektīvi, deju ansambļi, piedāvājot apmeklētājiem koncertuzvedumus, amatnieku prasmju paraugdemonstrējumus un meistardarbnīcas. Īpaši Lieldienām veltīts koncerts šogad notiks arī Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā Rūpniecības ielā 10. 

Vairāk informācijas – www.kultura.riga.lv

Lieldienu pasākumi Liepājā


No 27. līdz 30. martam plkst. 12.00 Liepājas teātrī, Teātra ielā 4, būs skatāma muzikāla izrāde bērniem divos cēlienos "Kā brālītis trusītis uzvarēja lauvu". Cena: 2.00–3.00 Ls. Tas ir stāsts par drošsirdīgo Brālīti Trusīti, kurš, pārvarot savas bailes, ar atjautību un viltību uzveic zvēru karali Lauvu, pierādot lielākiem un mazākiem meža zvēriem, ka panākumu atslēga slēpjas ticībā sev.

29. martā, Lielās piektdienas vakarā, no plkst. 18.00 līdz 19.30 Liepājas pilsētas Domes Reliģisko lietu komisija sadarbībā ar Liepājas draudzēm organizēs ikgadējo ekumēnisko pasākumu – gājienu "Krusta ceļš". Gājiens sāksies ar lūgšanu Sv. Trīsvienības katedrālē, Lielā ielā 9, un beigsies ar lūgšanu Sv. Jāzepa katedrālē, Rakstveža ielā 13.

29. un 30. martā no plkst. 10.00 līdz plkst. 17.00 Liepājas Latviešu biedrības nams Rožu laukumā organizēs meistaru un amatnieku Lieldienu tirdziņu, kurā būs iespēja iegādāties pašmāju amatnieku darinātas preces. Piedāvātajā sortimentā atradīsiet gan idejas un risinājumus svētku dāvanām, gan preces praktiskiem ikdienas soļiem.

30. martā no plkst. 11.00 līdz 13.00 Liepājas Pētertirgū notiks Lieldienu jampadracis. Varēs ripināt olas, skaitīt ticējumus, lēkt kā zaķis, iet rotaļās, dziedāt, dejot un par to visu vēl saņemt gardas balvas.

Liepājas Pētertirgus darba laiks svētku un pirmssvētku dienās: piektdien, 29. martā: 08.00–18.00; sestdien, 30. martā: 08.00–18.00; svētdien, 31. martā: SLĒGTS; pirmdien, 1. aprīlī: 08.00–18.00.

31. martā no plkst. 12.00 līdz 14.00 Liepājas Jūrmalas parkā bērnu laukumā notiks Lieldienu pasākums "Var gadīties, ka atgadās Tev Lieldieniņa neparasta". Lieldienu sarīkojumā būs gan dejas, rotaļas un dziesmas, gan radošās darbnīcas un citas aktivitātes. Aicinām ikvienu svinēt pavasara atnākšanu, dalīties savā priekā un aktīvi līdzdarbosimies, lai radītu svētkus viens otram un sev. Līdzdarboties aicina: Oliņš-Boliņš ar draugiem no tautas deju ansambļa "Rucavietis", vidējās paaudzes deju kolektīva „Vaduguns” un senioru deju kolektīva "Sidrabvilnis", bērnu vokālās studijas "Pērlītes", folkloras kopām "Vēlava" un "Saknes", kā arī Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienības "Laumiņa".

Mežaparkā notiek pasākums "Trušu karalistes" pūkainie iemītnieki


31. martā no plkst. 12:00 līdz 17.00 kultūras un atpūtas parkā „Mežaparks” Lieldienās pirmo reizi viesosies „Trušu karalistes” pūkainie iemītnieki.

Jau sestdien, 30.martā, laukumā pie Zooloģiskā dārza galvenās ieejas taps īsta trušu pilsētiņa ar greznām mājiņām, cietokšņiem un pat savu trušu baznīcu. „Trušu karalistes” pūkainie iemītnieki priecāsies par ikvienu, kas atnāks tos apciemot un pacienāt ar garšīgu burkānu.
Savukārt 31.martā, plkst.12.00 līdzās „Trušu karalistei” darbosies Lieldienu tirdziņš, kur visiem parka apmeklētājiem būs iespēja iegādāties gardus našķus, kā arī amatnieku darinātus priekšmetus un rotaslietas. Ievērojot vienu no svarīgākajām Lieldienu tradīcijām, gan lieli, gan mazi varēs izšūpoties Lieldienu šūpolēs, lai vasarā nekož odi un cauru gadu nenāk miegs!

Tāpat 31.martā, plkst.12.00 ar krāšņu karnevālu noslēgsies „Mežaparka” Lielās estrādes teritorijā izveidotā „Rīgas sniega parka” sezona. Sniega parka apmeklētājiem ierodoties ar maskām visi pakalpojumi karnevāla laikā būs bez maksas. Pasākumu vadīs aktieris un uzņēmējs Juris Žagars.


Lieldienu atzīmēšana Kalnciema kvartālā


30.martā no plkst.10.00 - plkst.16.00 Kalnciema kvartālā notiks Lieldienu atzīmēšana.

Kopības sajūtu, sadziedāšanos, sadancošanu, saspēlēšanu un sen neredzētu draugu satikšanu vadīs folkloras kopa "Putni" no Lēdurgas.

Tiks atklātas lielās šūpoles, notiks "oliņ boliņ" izdarības, darbosies karuselis un citi prieki mazākiem un lielākiem apmeklētājiem.

Tirdziņā atradīsiet oriģinālus Lieldienu noformējuma elementus, jaunus un košus amatnieku darinājumus, daudz un dažādus gardumus, siltos ēdienus, pavasara salātus, kafiju un lieliskus pašmāju un itāļu vīnus.


Lieldienas Tērvetē


Pirmajās Lieldienās, 31. martā, no plkst. 13.00 Tērvetes dabas parks aicina ciemos gan lielus, gan mazus. Īpašu svētku noskaņu mežā uzburs pavasarīgi spirgtais gaiss, pirmo gājputnu dziesmas un saule, kas iekārusi šūpoles vareno Tērvetes priežu galotnēs.

Būs gan konkursi ģimenēm, gan muzikāli priekšnesumi, tradicionālās Lieldienu radošās darbnīcas, zaķu parāde, kā arī citi pārsteigumi mežā. Lieldienu pasākums norisināsies Tērvetes dabas parka Rūķu sētā. Parkā kursēs Pasaku bānītis.

Ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas; skolēniem, studentiem, pensionāriem – Ls 1,50; pieaugušajiem – Ls 2,20; bānītis – Ls 0,50/ pietura.

Lieldienu pasākumi Ventspilī


Gatavojoties vieniem no pavasara lielākajiem svētkiem – Lieldienām, Ventspils ieguvusi skaistu ietērpu - svinīgi noformēts Rātslaukums, Pārventas centrs un Lielā prospekta un Brīvības ielas skvērs.

Svētdien, 31.martā, no plkst. 12.00 svinēt gribētājus gaidīs Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs. Tur ripos, tiks meklētas, krāsotas un mestas pāri šūpolēm – olas, būs priekšnesumi, šūpošanās, svarēs vizināties ar zirdziņu vai Mazbānīti.

Mazie ventspilnieki un Ventspils  viesi svētdien, 31.martā, plkst. 12.00 būs gaidīti izklaidējošā pasākumā „Ripo, ripo, oliņ” Bērnu pilsētiņā, bet jau plkst. 15:00  Pārventas bērnu parkā „Fantāzija”.

No 29. marta līdz 1.aprīlim strādās arī daudzi Ventspils tūrisma, kultūras un sporta objekti, kas piedāvā iespēju daļu biļetes apmaksāt ar Ventspils naudu - ventiem. Ventus var nopelnīt darbojoties Ventspils virtuālās vēstniecības mājas lapā www.visitventspils.com , bet saņemt Tūrisma informācijas centrā izvietotajā Ventu bankā vai tās filiālē Olimpiskā centra „Ventspils” viesnīcā.

Klusajā nedēļā un Lieldienās biežāk nekā ierasts notiek dievkalpojumi Ventspils baznīcās un draudzēs.

Lieldienu pasākumi Cēsīs
 

29.matā plkst. 14:00 Cēsu Sv.Jāņa baznīcā koncerts "Mūzika Lielajā Piektdienā", kurā skanēs itāļu komponista Dž. Pergolēzi (1710 - 1736) motete Stabat Mater. Tas ir stāsts par to, kā Dievmāte izdzīvo sava dēla Jēzus Kristus nāvi pie krusta. Atskaņojumā piedalīsies LNO soliste Liene Kinča (mecosoprāns), Ērika Jonīte (soprāns) un Lelde Krastiņa (ērģeles).

31.martā plkst. 14:00 Cēsīs, Pils laukumā, notiks "Lieldienu lustes". Pasākumā ikvienam, gan lielam, gan mazam, būs iespēja svinēt pavasara atnākšanu, izšūpoties, startēt olu rallijā, krāsot un zīmēt olu darbnīcās, sapost olu vīru, piedalīties olu modes skatē, uzspēlēt milžu spēles un piedalīties citās atrakcijās, kā arī nofotografēties Lieldienu foto stūrītī. Lai radītu Lieldienu noskaņo ikvienam, pasākuma organizatori būs parūpējušies par mūziku, siltu tēju, atraktīvu pasākuma vadītāju un rotaļām, Lieldienu blēņām, dziesmu dziedāšanu, mīklu minēšanu un citām aktivitātēm. Rezultatīvākie dalībnieki katrā atrakcijā saņems pārsteiguma balvas. Pasākums ir bezmaksas visai ģimenei.

31.martā plkst. 12:00 Lieldienu svinēšana "Rakšos". Pasākuma laikā darbosies Lauku labumu tirdziņš, būs mūzika, rotaļas, priekšnesumi un dažādas atrakcijas: atsaites lidojums ar gaisa balonu un Lielās olas krāsošana sadarbībā ar Cēsu pilsētas mākslas skolu. Pasākuma apmeklētāji varēs noskatīties bērnu deju kolektīva "Tūgadiņš" uzvedumu visai ģimenei "Kazlēni un vilks", vērot tauas deju kolektīvi priekšnesumus un "Wendendance" līnijdejas, kā arī dzirdēt priekšnesumus no I.Rūbīnas jauno talantu skatuves. Pasākuma saturu kuplinās Lieldienās neiztrūkstošās šūpoles un Pūpolu pērtuve. Ieejas maksa: Ls 2,00 pieaugušajiem; Ls 1,00 bērniem no 7 gadiem un pensionāriem. Līdzi jāņem olu groziņš un kājās jāvelk krāsaini gumijas zābaki.

31.martā plkst. 15:00 pie bērnu zinātnes centra "Z(in)oo" Lieldienu šūpošanās čempionāts gan lieliem un spēcīgiem, gan arī pavisam maziem.

31.martā plkst. 17:30 Cēsu novada Vaivē Lieldienu pasākums. Pasākumā notiks olu ripināšana, ziedu gatavošana no papīra, prāta spēles un rotaļas kopā ar biedrības "Kiwanis Cēsis" aktīvistiem.

31.martā plkst. 19:00 Vaives tautas nama zālē plkst. 19.:0 koncerts "Nopietni - pa jokam". Dejos Rāmuļu skolas un Vaives tautas nama dejotāji, dziedās un muzicēs Līvu skolas bērni un Vaives ansambļa meitenes. Ieeja 0.50Ls vai olu kompozīcija izstādei - konkursam. Interesantāko, oriģinālāko, krāsaināko olu kompozīciju autori saņem balviņu!

31.martā plkst. 21:00 Vaives Tautas namā "Pavasara balle". Balles laikā, ap pusnakti, sagaidot 1.aprīli - Joku dienu - jautrāko anekdošu stāstītāju konkurss ar balvām, kurā var piedalīties ikviens balles dalībnieks. Ieejas biļetes cena līdz plkst. 22:00 Ls 1,50, vēlāk - Ls 2,00.

1.aprīlī plkst. 17:00 Cēsu Izstāžu namā koncerts "Lieldienu Roze". Koncertā piedalās Latvijas Nacionālās operas soliste Inga Šļubovska un Ziemeļlatvijas kameransamblis "Livonija".

1.aprīlī no plkst. 12:00 "OZOLKALNA Pavasara party 2013" & OZOLKAUSS 2013 slalomā. Slaloma sacensībās piedalīties var gan profesionāļi, gan "svētdienas braucēji". Sacensības notiks kādreizējā ragaviņu trasē, kas nekā netraucēs pārējos kalna apmeklētājus. Pasākuma laikā notiks arī "Ziemas izpārdošana" ar 50% atlaidi pacēlājam visiem apmeklētājiem, kas uz pasākumu būs ieradušies maskās. Starp visiem pacēlāja biļešu pircējiem notiks izloze, kuras laikā tiks izlozēts abonoments 2013./2014. slēpošanas sezonai.


Lieldienu pasākumi Daugavpilī


31.martā Vienības laukumā plkst. 14:00 / PŪTĒJU ORĶESTRA „DAUGAVA” KONCERTS. Aicinām mazus un lielus izšūpoties Lieldienu šupolēs pūtēju orķestra „Daugava” pavadījumā. Plkst. 15:00 LIELDIENU ZAĶA BRĪVAIS MIKROFONS BĒRNIEM! Aicinām piedalīties bērnus ar Lieldienu dzejolīšiem un dziesmām, par ko Lieldienu zaķis sarūpēs saldas dāvanas.

01.aprīlī Vienības namā, Rīgas ielā 22a plkst. 12:00 RIPO, RIPO LIELDIENIŅAS. Tautas mūzikas ansambļa „Rakari” koncerts. Lieldienu olu krāsošana. Lieldienu olu olimpiāde. - katram svētku dalībniekam jāpaņem līdzi mājās krāsotas olas, lai varētu piedalīties Lieldienu olu olimpiādē dažādās nominācijās: Visskaistākā, Visstiprākā, Visripojošākā, Vislielākā un Vismazākā ola. Uzvarētāji tiks apbalvoti ar Lieldienu olimpiādes medaļām. (Informācija: tālr.: 65426691)

02.aprīlī Poļu kultūras centā, Varšavas ielā 30 plkst. 17:30 / LIELDIENU KONCERTS. Piedalās: Jauktais koris „Promieņ”, tautas deju kolektīvs „Kukulečka”, vokālais ansamblis „Barwy Daugawy”. (Informācija: tālr.: 65439718)

Informācija: Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde - tālr.: 65476799, www.kultura.daugavpils.lv


Lieldienu brīvdienās – izstāde dzīvnieku mīļotājiem – „Pet Ekspo. Latvijas uzvarētājs 2013”


Starptautiskas profesionālās suņu un kaķu izstādes, plaša visdažādāko mājdzīvnieku un eksotisko dzīvnieku ekspozīcija, aizraujoša izklaidējošo pasākumu programma, kā arī bagātīga zooindustrijas preču un pakalpojumu ekspozīcija – tas viss būs lielākajā starptautiskajā mājdzīvnieku un zooindustrijas izstādē "Pet Ekspo. Latvijas uzvarētājs 2013”, kas Lieldienu brīvdienās, 30. un 31. martā, notiks Ķīpsalā.

Visi dzīvnieku mīļotāji un ģimenes ar bērniem ir laipni gaidīti Ķīpsalā, kuru divas dienas pieskandinās visdažādāko zvēru un putnu balsis. Vienā hallē varēs vērot simtiem visdažādāko šķirņu suņus un kaķus, saņemt speciālistu konsultācijas, iepazīties ar jaunumiem un iegādāties zoopreces par izstādes cenām. Savukārt otrā hallē būs apskatāmi visdažādākie mājas mīluļi – ņiprie palaidņi mājas seski, dekoratīvie baloži, gaiļi un vistiņas, krāšņi papagaiļi, lokainas, garspalvainas un pat bezspalvainas jūrascūciņas, kāmīši, dekoratīvās pelītes un žurciņas. Būs arī Āfrikas pundureži un susuri, zaļā iguāna, tīģerpitons un vēl citi eksotiski mājdzīvnieki. Kā jau Lieldienās, varēs sastapt arī Trušu pilsētiņas Lieldienu zaķus, kazu Fredi, gaili Petjku un citus šīs pilsētiņas iemītniekus. Apmeklētāji varēs vērot suņu ātruma, veiklības un paklausības sacensības, dažādus šovus un paraugdemonstrējumus, tostarp, kā robežsardzes suņi aiztur likumpārkāpēju un meklē „sprāgstvielas”. Bērniem būs iespēja līdz sirds patikai izlēkāties piepūšamajās atrakcijās.

Izstādes apmeklētāji varēs vērot šķirņu vērtēšanu ringos un šķirņu prezentācijas uz skatuves, kā arī saņemt pieredzējušu speciālistu konsultācijas par dažādām suņu šķirnēm, jo izstādē būs pārstāvēti visi 36 Latvijas Kinoloģiskajā federācijā esošie kinoloģiskie klubi. Abas izstādes dienas noslēgsies ar labākā izstādes suņa izvēli, savukārt svētdienas vakarā tiks noteikts, kurš no visiem labākajiem suņiem iegūs izstādes „Latvijas uzvarētājs 2013” lieliskākā suņa titulu.

Savukārt 30. martā plkst. 12.00 lekcijā gan topošie, gan arī esošie suņu saimnieki varēs uzzināt visu par atbildīgu suņa turēšana atbilstoši labturības prasībām, bet tie, kam ir interese savu brīvo laiku aktīvi un lietderīgi pavadīt kopā ar savu četrkājaino draugu, ir laipni gaidīti 31. martā plkst. 13.00 lekcijā, kurā iepazīstinās ar suņu sporta veidiem un to iespējām Latvijā.

Coyote Fly divu gadu jubileja

30.martā plkst.22.00 naktsklubā "Coyote Fly" norisināsies pasākums "Coyote Fly Opera" - divu gadu atrašanās svinības izklaides centrā "Vernisāža".

Pasākuma īpašie viesi: electric violin trio "Violina" (Estonia), Dj Nina Cristal (Finland), Dons, Ieva Sutogova. Dress Code: Black Tie.


Dima Bilan koncerts


30.martā plkst.22.00 klubā "Studio 69" uzstāsies Dima Bilan ar koncertprogrammu iLIVE!. Eirovīzijas 2008.gada uzvarētājs, daudzu balvu ieguvējs Dima Bilans ir sagatavojis saviem faniem brīnumainus svētkus.

Koncerta laikā skanēs visiem mīļi hiti: ''Ti dolžna Rjadom Bitj'', ''Na Beregu Neba'', ''Never Let You go'', ''Nevozmožnoe Vozmožno'', '' Number one fan'','' Believe'' kā arī pavisam jaunas dziesmas no jaunā albuma ''Mečtateļ''.

Informācija un rezervācija pa tālruni -  67506030. Biļetes pieejamas: www.bilesuserviss.lv.


Lieldienu brīvdienas Dailes teātrī


Lieldienu brīvdienās Dailes teātrī – gan atpūta, gan izrādes. Svētdien, 31.martā, Lielajā zālē iespēja izbaudīt virtuozo Artūra Skrastiņa un plaša aktieru kolektīva spēli traģikomēdijā „Finita la comedia!”. Mazajā zālē izrādē „Arī sievietes zaudēja karā” tiks uzdoti jautājumi – kā sievietēm izdzīvot un cik daudz var atļauties pārdot un pārdoties, lai izdzīvotu? cik vērta ir viena sieviete, lai uzvarētājiem nebūtu kauns pār savu uzvaru? Kamerzālē izrādē „Es par Rēziju” – allaž mainīgā, pretrunīgā un neuzminamā Rēzija Kalniņa.

1.aprīlī Mazajā zālē skatītājiem būs iespēja redzēt britu dramaturga Toma Stoparda intelektuālo melodrāmu „Tas īstais, tā īstā”, bet Kamerzālē – Dailes teātra vecākās paaudzes zvaigznes izrādē „Pirmā grēka līcis”. Dailes teātra kase 29. un 30.martā būs slēgta, bet 31.martā un 1.aprīlī strādās no plkst. 11.00 līdz 18.00. Biļetes uz izrādēm var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.
Vitālija Jermolajeva un Laijas – Lauras Ozoliņas gleznu izstāde


Aicinām apskatīt Vitālija Jermolajeva mirdzošo gleznu teātri „INNER LIGHT”, kurā aplūkojamas arī Laijas – Lauras Ozoliņas viluzorās mākslas gleznas. Izstāde no 2013.gada 24.marta notiek t/c „Galleria Riga” 5.stāvā Rīgā, Dzirnavu ielā 67. Darba laiks: katru dienu plkst. 10.00–21.00. Ieeja bez maksas.

Visneparastākā Vitālija Jermolajeva gleznu iezīme ir unikālā tehnika, kādā tās veidotas. Mākslinieks to nosaucis par „Inner light” („iekšējā gaisma”). Īpašā apgaismojumā darbi sāk mirdzēt un skatītājam redzamās gleznas vietā parādās cits – tās iepriekš it kā slēptais attēlojums. Gleznotājs veiksmīgi apvienojis savu jauno „fluorescento” tehniku ar labākajiem tradicionālās glezniecības paņēmieniem. Gleznām piemīt tā saucamie „dienas” un „nakts” efekti. Dažos darbos abi varianti ir līdzīgi, bet citos atkarībā no gleznotāja iztēles tie ir visai atšķirīgi. Pāreja no dienas uz nakts gleznu var būt ļoti pakāpeniska, piedāvājot skatītājam milzīgu transformējošo tēlu daudzveidību. Vitālija Jermolajeva gleznas ir pārpilnas ar romantiskām asociācijām. Daudzi no viņa darbiem ir kā tilts, kas savieno apziņu ar zemapziņu.

Laijas – Lauras Ozoliņas viluzorās mākslas darbi rosina doties neticami tālos ceļojumos Visumā, skatīt daudz plašāku un krāšņāku pasauli sev apkārt un izzināt sevi, lai atklātu, cik daudz vērtību ir katrā no mums. Gleznās attēlots tikai mirklis no kāda nozīmīga procesa, ko iespējams ieraudzīt ar gaismu spēles palīdzību. Mainoties apgaismojumam, kļūst redzami jauni tēli un gleznas iemirdzas citās krāsās un toņos, skatienam atklājot iepriekšējā apgaismojumā neredzamo.
 

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Apmeklētājs

2013-04-17 12:06:27

Ziņot

Vitālija Jermolajeva un Laijas – Lauras Ozoliņas gleznu izstāde ir interesantākā izstāde, ko esmu redzējis.

Saule

2013-04-10 11:37:17

Ziņot

Labs pasākumu piedāvājums!

pareizi

2013-03-29 14:20:23

Ziņot

tieši tā, br;ivdienas ar ;giemeni

Vārds

2013-03-29 14:19:55

Ziņot

Briedis malacis! Tā turpināt!

Vārds

2013-03-29 14:19:38

Ziņot

nu tad beidzot garās brīvdienas :):):) žel tik ka laiks tāds, bet tas jau netraucē svinēties :)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv