Ceturtdiena, 2021. gada 17. jūnijs

Artis, Artūrs

Visi autora raksti

28. decembris (2012) 11:53

Agneta Niedra

Kā sagaidīt Jauno gadu, Puaro.lv iesaka Valters Frīdenbergs +SVĒTKU CEĻVEDIS (4)

LETA un publicitātes

Jau kārtējais gads tuvojas izskaņai. Katrs tajā esam piedzīvojuši gan laimes un prieka pilnus brīžus, gan skumjākus notikumus, tomēr skaidrs ir viens – mēs visi vēlamies Jauno gadu sagaidīt ar jaunu apņemšanos un cerību pilnu skatu uz nākotni. Kā pavadīt Vecgada vakaru, Puaro.lv lasītājiem iesaka mūziķis un TV raidījumu vadītājs Valters Frīdenbergs.

„Man pašam Jauno gadu svinēt izdodas ļoti reti, bet, kad rodas šāda iespēja, izvēlos to darīt mierīgā atmosfērā. Ne vienmēr tas izdodas, tomēr tieši tādi ir mani sākotnējie nolūki,” nosmej mūziķis. „Priekšroku dodu mierīgai pasēdēšanai mājās tuvāko draugu lokā, nevis skaļiem un publiskiem pasākumiem.”

„Puaro.lv brīvdienu ceļvedis ir plašs, un tajā savai sirdij un gaumei
ko tuvu spēs atrast jebkuras vecuma grupas pārstāvis – atliek vien pašam izvēlēties,” rosina Valters. „Es pats labprāt apmeklētu kādu no pasākumiem 11.novembra krastmalā. Ja vien ir vēlme Jaunā gadā iesoļot ar stipru veselību, visas tur notiekošās aktivitātes brīvā dabā gan nav iespējams izbaudīt. Tomēr jebkurš koncerts un pasākums ir gaumes jautājums – kāds, iespējams, vēlas doties uz King Charles koncertu. Es pats to nedarītu, jo viņa dzīvo izpildījumu paguvu izbaudīt jau Positivus festivālā. Grupas ABBA daiļrades cienītājiem iesaku apmeklēt šovu "The Music of ABBA". Šeit gan tie, kuri nebūs kārtīgi izlasījuši koncerta afišu, var piedzīvot vilšanos, jo pati grupa sen vairs nekoncertē. Tomēr ciemos atbraukušās grupas priekšnesumi un skatuves tēls ir ļoti tuvs oriģinālam.”

Tāpat dziedātājs atzinīgi vērtē plašo muzikālo un teātra izrāžu klāstu, kas šajā nedēļas nogalē un gada izskaņā priecēs gan mazus, gan lielus. „Prieks par to, ka mākslinieki savus iestudējumus un koncertus cenšas izvest ārpus galvaspilsētas robežām. Arī es pats, kopā ar Putnu balli, Vecgada vakaru sagaidīšu koncertējot Ventspilī. Līdz ar to nakts tiks pavadīta atpakaļceļā uz Rīgu.” Tomēr Valters par to nemaz nepārdzīvo: „Arī Vecgada vakara pavadīšana uz skatuves man ir kā svētki. Tur būšu kopā ar sev tuviem un mīļiem cilvēkiem, kurus pazīstu jau ļoti sen. Arī ar Kažu kopā koncertējam jau 22 gadus. Viņi ir kā mana ģimene.”

Par sava veida tradīciju Putnu balles mūziķiem jau izveidojusies 31.decembra pavadīšana pie grupas dalībnieces Kristiānas Stirānes, kura 1.janvārī svin savu dzimšanas dienu. „Ļoti bieži ir sanācis tā, ka nospēlējam koncertu un pēc tam dodamies pie viņas. Tās parasti izvēršas jaukas un sirsnīgas svinības.”

„Puaro.lv lasītājiem novēlu Jauno gadu ne tikai sagaidīt, bet arī pavadīt kopā ar sev tuviem cilvēkiem – tieši šādi brīži mūs piepilda, padarot skaistāku arī apkārtējo pasauli.”BRĪVDIENU CEĻVEDIS


Jaunā gada sagaidīšanas pasākumi Rīgā
 

Rīgas domes aicina šogad pirmo reizi sagaidīt Jauno gadu 11. novembra krastmalā. Gadu mijas pasākums risināsies no 31. decembra plkst. 22.00 līdz 1. janvāra plkst. 3.00.

Rīdzinieki un pilsētas viesi varēs baudīt kultūras programmu ar mūziķu, dīdžeju un dejotāju priekšnesumiem, vērot svētku uguņošanu, apmeklēt krastmalā izvietotās tirdzniecības vietas un kopā ar saviem draugiem un ģimeni svinēt svētkus. Tirgotāji piedāvās tradicionālus gadu mijas ēdienus un dzērienus: būs štovēti kāposti, desiņas, zupa, šašliki, pelēkie zirņi ar speķi, cepta karpa, cūkgaļas cepetis, kartupeļi,  pīrādziņi, smalkmaizītes, piparkūkas, saldumi, šokolāde, cukurvate, karstvīns, kafija, tēja,  šampanietis. Varēs arī  sasildīties pie ugunskuriem.

No plkst. 22.00 ikvienam kopā ar Vairi Nartišu un Ziemassvētku orķestri būs iespēja piedalīties gadu mijas ballē, kurā skanēs iemīļotas un tautā populāras melodijas. No plkst. 22.40 klātesošos izklaidēs DJ AG, bet no plkst. 23.00 krastmalā uzstāsies perkusiju grupa „Pulsa efekts”, kas vienā priekšnesumā kopā ar ugunsšovu un žonglieru apvienību atskaņos īpaši šim pasākumam radītas pasaules tautu mūzikas ritmu sintēzes, izmantojot bagātīgu perkusiju instrumentu klāstu. Īsi pirms pusnakts par muzikālo gaisotni atkal rūpēsies DJ AG.

Tieši gadu mijā, pēc laika atskaites un Latvijas valsts himnas atskaņošanas, 11. novembra krastmalā būs svētku uguņošana, ko tiešraidē varēs vērot arī telekompāniju LNT un TV 5 kanālos. Pēc svētku uguņošanas muzicēs grupa „Dzelzs vilks”, pēc tam uzstāsies Rolands Šteinbergs, Ieva Kemlere un moderno deju grupa. Tad atkal spēlēs „Dzelzs vilks”, kas svinību dalībniekus priecēs līdz pat plkst. 2.00, kad mūziķus nomainīs DJ Japānis. Gadu mijas pasākumu 11. novembra krastmalā vadīs kora „Balsis” vadītājs un diriģents Ints Teterovskis.

Lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību un drošību, pasākuma apmeklētāji tiek lūgti ievērot vairākus noteikumus. Pasākuma norises vietā aizliegts ienest sprādzienbīstamus priekšmetus un pirotehniku, asus priekšmetus, šaujamieročus un citas bīstamas lietas. Tāpat apmeklētāji ir atbildīgi par savām personīgajām mantām. Bērniem līdz 16 gadu vecumam ieeja pasākumā tikai kopā ar vecākiem. Vienlaikus vecāki aicināti pieskatīt savus nepilngadīgos bērnus. Pasākuma teritorijā sabiedrisko kārtību uzraudzīs Rīgas Pašvaldības policija.

Svētku izjūtu Vecgada vakarā būs iespēja baudīt ne tikai 11. novembra krastmalā, bet arī Vecrīgā, kur darbosies Ziemassvētku tirdziņi. Vecgada vakarā, īsi pirms pusnakts, no plkst. 22.00 DJ Normunda Rutuļa vadībā būs „Diskotēka sniegā”, savukārt Līvu laukumā no plkst. 22.00 līdz pat 1. janvāra plkst. 5.00 notiks Jaunā gada sagaidīšanas balle „Sweet 80’s and rockebilly”. Arī Esplanādes Ziemassvētku tirdziņā kopā ar DJ SunSet jau no plkst. 21.00 būs īpaša Jaunā gada sagaidīšanas programma.

Gan pirms gadu mijas, gan Jaunajā gadā rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apskatīt festivāla „Ziemassvētku egļu ceļš” 50 vides objektus – īpaši veidotas Ziemassvētku eglītes.

31. decembrī un 1. janvārī Rīgas sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas. Lai pasažieriem būtu ērtāk nokļūt uz un no pasākumu norises vietām, naktī no 31. decembra uz 1. janvāri sabiedriskais transports kursēs aptuveni līdz plkst. 04.00 (atsevišķos maršrutos līdz plkst. 5.00), kā arī tiks nodrošināti papildus reisi.


Grupas "ABBA" šovs "The Music of ABBA"


30.decembrī plkst. 19.00 Arēnā Rīga uzstāsies leģendārajai grupai ABBA veltīts šovs The Music of ABBA.

Projekts 1995.gadā tapa, sadarbojoties zviedru grupai Arrival From Sweden un ABBA oriģinālajam sastāvam. Tā kā ABBA četrotne turpina noraidīt pat visvilinošākos apvienošanās piedāvājumus, bet viņu mūzikas mīļotāju skaits pasaulē joprojām mērāms miljonos, tapis šovs, kurā klausītāji tiek aizvesti atpakaļ septiņdesmitajos. Autentiski kostīmi, deju kustības un pareizās harmonijas ir sastapušās, lai radītu perfektu koncertu. Grupas priekšnesumi un skatuves tēli ir tik tuvi oriģinālam, ka grūti pamanīt atšķirību.

Lai bagātinātu pirmssvētku pasākumu, Rīgā ieradīsies un kopā ar Arrival uzstāsies virtuozais ABBA oriģinālā sastāva bundzinieks Rodžers Palms. Mūziķis savu karjeru sāka 60.gados tādās zviedru grupās kā Gimmicks un The Beatmakers. Kopš 1970.gada viņš kļuva par sesiju un studiju mūziķi. Sadarbība ar ABBA sākās 1972.gada augustā ar kompozīciju Rock'n'Roll Band un turpinājās līdz pat 1979.gadam. Šajā periodā Palms citu starpā piedalījies arī pašu izcilāko šīs leģendārās grupas dziesmu ierakstos: Mamma Mia, Dancing Queen, Thank You For The Music un Take A Chance On Me.

Gatavojoties šim pasākumam, koncerta organizatori sagatavojuši vairākus pārsteigumus. Šo sestdien, 22.decembrī no plkst. 21.00 klubā Pie L Tipa, Rīgā, Raiņa bulvārī 21, norisināsies ABBA līdzinieku konkursa fināls. No 10. līdz 17.decembrim jebkurš varēja atsūtīt savu foto, kas apliecinātu līdzību ar kādu no slavenā četrinieka. Labākās līdzinieku fotogrāfijas tiks izvirzītas konkursa finālam, un skatītāju balsojumā klubā Pie L Tipa tiks noskaidroti četri uzvarētāji, kuri saņems ielūgumus uz šovu un iegūs iespēju nofotografēties kopā ar māksliniekiem.

Kopš šīs nedēļas sākuma pārdošanā pieejamas papildu biļetes, jo lielās skatītāju intereses dēļ organizatori nolēmuši piedāvāt biļetes Arēnas Rīga papildu sektoros. Biļetes vēl var iegādāties Biļešu Serviss kasēs un www.bilesuserviss.lv .


KING CHARLES KARALISKAIS VECGADA KONCERTS PALLADIUM RĪGA
 

Viena no lieliskākajām vietām Vecgada aizvadīšanai Rīgā būs Palladium koncertzāle, kur 31.decembra vakarā norisināsies karaliskais King Charles koncerts. Britu folkroka karalis, kurš Latvijas mūzikas cienītāju vidū šobrīd ir viens no spilgtākajiem vārdiem, pēc pusnakts ar DJ setu piedalīsies kafejnīcas „Piens” ceturtajos „Piena svētkos“. Biļetes uz abiem pasākumiem nopērkamas „Biļešu Serviss” kasēs un www.bilesuserviss.lv

Dinamiska vecgada koncerta ietvaros, King Charles 31.decembra vakarā priecēs Palladium koncertzāles apmeklētājus ar iemīļotām kompozīcijām no sava debijas albuma „LoveBlood”, kā arī svaigām, iepriekš neatskaņotām dziesmām. Nesenā intervijā King Charles atklājis, ka viņa jaunie skaņdarbi būšot „mazāk popsīgi nekā pirmajā albumā” liekot klausītājiem dziļāk ieklausīties mākslinieka mūzikā un tajā atspoguļotajās tēmās.

Katram biļetes īpašniekam, Palladium koncerta vakarā būs iespējams piedalīties meet & greet izlozē, laimējot iespēju satikt pašu King Charles un sagaidīt pusnakti kopā ar mūziķiem, līdzi ņemot vienu draugu vai draudzeni. Izlozes anketas atradīsies Palladium koncertzāles telpās. Uzvarētāju vārdi tiks paziņoti no skatuves īsi pirms King Charles uzstāšanās.

Kinga Charles vecgada koncertu iesildīs pašmāju mūzikas ritmu meistari KuchenBeat. Palladium koncerta norises laiki: 19:00 ieeja, 20:30 KuchenBeat, 22:00 King Charles, 23:30 koncerta beigas. Pirmie vakara viesi tiks sagaidīti ar svinīgiem „Black Balsam” kokteiļiem. 

Pēc Vecgada koncerta Palladium, King Charles ar DJ setu uzstāsies kafejnīcas „Piens” ceturtajos „Piena svētkos“, kas jau kļuvuši par ievērīgu notikumu Rīgas kultūras un izklaides vidē. Iekštelpu svētkos ar DJ setiem uzstāsies arī Mārtiņš Ķibers, Ilmārs Šlāpins, Alise Ģelze un Mārtiņš Grauds.  „Piena svētkus” papildinās arī patiess festivāla prieks, atrakcijas, kaviārs, komplimenti un runas.

Biļetes uz abiem pasākumiem nopērkamas „Biļešu Serviss” kasēs un www.bilesuserviss.lv. King Charles Palladium koncerta biļešu cena – LVL 18. „Piena svētku” biļešu cena – LVL 10.


Rēzeknē skatāma Jaungada pasaka "Sniegavīru buramvārdi"


28.decembrī plkst.10 Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras namā būs skatāma Jaungada pasaka par jautro sniegavīru piedzīvojumiem, sagaidot Jauno gadu, «Sniegavīru buramvārdi». Pasākuma turpinājumā paredzēta interaktīva programma, kurā bērni kopā ar izrādes varoņiem spēlēs, dejos, dziedās, lasīs dzejoļus Salatētim un Sniegbaltītei, piedalīsies kostīmu un masku parādē, kā arī saņems saldas dāvanas.

30.decembrī plkst.10, 12.30 un 15 Nacionālo biedrību kultūras namā notiks Jaungada izrāde un programma bērniem «Brīnumainais rieksts Krakatuks» krievu valodā. Daudz mūzikas, krāšņi kostīmi, brīnumaini piedzīvojumi neatstās skatītājus bez pozitīvām emocijām un jaukām atmiņām.

Vecgada vakarā, 31.decembrī, no plkst.21 līdz 22.25 Raiņa parkā paredzēta programma bērniem - dzejoļu deklamēšana, dažādas spēles, saldās dāvanas, kā arī tikšanās ar Ziemassvētku vecīti un diviem viņa palīgiem sniegavīriem.

Rēzeknieši un pilsētas viesi aicināti nākt uz Raiņa parku maskās. Interesantākās maskas un karnevāla tērpi saņems vērtīgas balvas. Pasākuma dalībnieki varēs baudīt arī karstu tēju.

Savukārt plkst.22.30 sāksies Jaungada šovs. Pasākuma dalībniekus ar savu dziedāšanu apburs čigānu mūzikas ansamblis «Dzheski Gloss» (Rīga), izklaidēs cirka mākslinieki - klauns un iluzionisti - un teātra «Joriks» jauniešu studijas dalībnieki. Savukārt šova grupa «Snow Queens» un deju studija «Stop Time Dance Studio» aicinās klātesošos iesaistīties kopīgās dejās.

Turpinājumā - Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča (SC) apsveikums, svētku salūts un Jaungada diskotēka līdz plkst.02.

Noslēgsies Ziemassvētku un Jaunā gada pasākumi Rēzeknē 7.janvārī plkst.13 ar Rēzeknes Krievu kultūras centra organizēto Ziemassvētku eglīti pilsētas Kultūras un atpūtas parkā. Pasākumā paredzēta izklaidējoša bērnu programma ar spēlēm un rotaļām.

Koncerts "Zilo putnu meklējot"


Rīgas Sv. Pētera baznīcā 28. decembrī plkst.16.00 un 18.00, kā arī 29. decembrī plkst.16.00 feerijas uzvedums „Zilo putnu meklējot” piedāvās  mīlestības un muzikālas poēzijas caurstrāvotu pārdzīvojumu visai ģimenei.

Iestudējums veidots pēc Morisa Māternika lugas „Zilais putns” motīviem. Muzikālajā feerijā iestudējuma autors un režisors Uģis Brikmanis ir aicinājis piedalīties  Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Operas studijas FIGARO un Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas audzēkņus.

Muzikālais vadītājs - Viesturs Gailis. Horeogrāfe - Regīna Kaupuža. Kostīmu māksliniece- Evija Dāboliņa.   Izrādes galveno varoņu - mazā Tiltila un Mitilas Zilā laimes putna meklējumi sākas Ziemsvētku vakarā un ved cauri  Nakts valstībai un Svētlaimīgo dvēseļu dārzam, lai satiktu Mātes mīlestību un Pārticību.  Ceļš ved uz Nākotnes valstību pie bērniem, kas gaida savu piedzimšanu, lai laimīgā stāsta beigās Zilo  putnu atrastu savās mājās. 

Uzvedumā piedalās orķestris, topošie un jaunie operas solisti.  Pētera baznīcas velvēs pacelsies lielformāta tēli – Nakts, Gaisma un Laika vecis. Uzveduma tehniskā nodrošinājuma arsenālā bez teātra gaismām un spilgtajiem kostīmiem, tēlainas pasaku ainas uzburs scenogrāfijā izmantotā pacēlājtehnika un videoprojekcijas.  Bezmaksas  ielūgumi  no 21. decembra pieejami Rīgas Sv. Pētera baznīcas kasē.


Liepājas muzejs pēc rekonstrukcijas vērs durvis ar muzikālu uzvedumu "Viņš un viņa"


28. decembrī plkst. 18 Liepājas muzejs Kūrmājas pr. 16 apmeklētājiem durvis vērs ar Ilzes Lejiņas (Latvija) un Frederika Ormēna (Francija) muzikālu uzvedumu "Viņš un viņa".

Slovēnijā, Pasaules Saksofonu kongresā, satikās divi mūziķi: Ilze no Latvijas un Frederiks no Francijas. Satikās un palika kopā. Nu jau vairākus gadus dāmu saksofonu kvarteta "n[ex]t" dibinātāja un vadītāja Ilze Lejiņa dzīvo Francijā, bet ik pa laikam atgriežas Latvijā, lai muzicētu.

Šoreiz, lai muzicētu kopā ar Frederiku. Pašu izjustajā un pārdzīvotajā sakņojas abu mākslinieku jaunā programma "Viņš un viņa". Tas ir stāsts par latviešu meiteni un franču puisi; par mīlestību un katram svarīgo dzimto vietu; par lietām, kas svarīgas katram, neatkarīgi no tā, vai tu dzīvo Parīzē vai Rīgā.

Koncerta biļetes cena – Ls 3. Visiem bijušajiem muzeja darbiniekiem ieeja bez maksas. Liepājas muzejs pēc remonta  ieguvis vairākas jaunas publiskas telpas un vienā no  vēsturiskās ratnīcas telpām, kurā iepriekš glabājās grafikas kolekcija, turpmāk būs apskatāmas nelielas izstādes. 4. janvārī plkst. 16 šeit atklās  Tautas Lietišķās mākslas studijas "Liepava" izstādi "Etnokultūra ’21". 

Izstādē būs skatāmi studijas meistaru darinātie latviešu tautas tērpa elementi – bagātīgi izšūtie Dienvidkurzemes krekli, krāšņās sievu cepures, smalkie pērļu adījumi u.c. Studijas dalībnieces rāda izcilu meistarību un atbildību veidojot dažādus tradicinālos rokdarbus, tā saglabājot  dzīvas latviešu tautastērpa darināšanas tradīcijas mūsdienās.

Bauskas pils muzejs rīko "Ziemassvētku balli Livonijā"


Piektdien, 28.decembrī, plkst.18 Bauskas pils muzejā notiks 15.gadsimta beigu un 16.gadsimta sākuma Melngalvju brālības Ziemassvētku tradīcijās ieturēta balle dāmām un kungiem.

Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilva Bitēna aģentūru LETA informēja, ka, lai piedalītos ballē apmeklētājiem līdzi jāņem sejas maska, ērtas dejošanas kurpes, sauja riekstu vai žāvētu augļu un labs garastāvoklis.

"Šī būs izklaidējoši izglītojoša balle ar dejām, mūziku, atpūšanās pauzēm un stāstu par Melngalvju brālības Ziemassvētku svinēšanas tradīcijām, kas ilga vairāku nedēļu garumā," skaidroja Bauskas pils muzeja pārstāve.

Viņa klāstīja, ka vēsturiski Ziemassvētku laikā Melngalvju brālībai bija aptuveni seši dažādi tematiskie vakari. Ceremonija sākās piektdienā, kurai seko Svētās Lūcijas diena, šajā dienā rīkoja alus degustāciju, lai noskaidrotu labāko alu, kuru pasniegt nākamajā svinību vakarā. Uz šo degustāciju ielūdza Melngalvju brāļus, pilsētas domi un dažus īpašus viesus. Katrā tematiskajā vakarā bija noteikts, ko drīkstēja likt galdā. Pirmajā vakarā vispirms pasniedza kaltētas siļķes, storu ikrus, žāvētu lasi, ceptus ābolus un ap vienpadsmitiem vakarā - pasākuma noslēgumā - ceptas siļķu galvas.

28.decembra balle bijusi tematisko pasākumu kulminācijas punkts, kurā Melngalvju brāļi personīgi iepriekšējā dienā ielūdza neprecētās dāmas ar viņu mātēm, kuras uzraudzīja, lai viss norit tikumīgi.

"Balles laikā būs stāsts par katru no šiem tematiskajiem vakariem. Ja tirgotājiem izdosies savlaicīgi piegādāt ingvera saknes, tad pasākuma viesi varēs nodegustēt ingvera konfektes un nobaudīt Reinas vīnu," skaidroja Bitēna. Ballē būs ierobežots vietu skaits."Dirty Deal Audio" gada noslēguma balle


Piektdien, 28. decembrī, Kaņepes­ Kultūras Centrā (Rīgā, Skolas ielā 15) notiks «Dirty Deal Audio» gada noslēguma balle. Šis ir bijis pirmais pilnais Latvijas jaunās mūzikas izdevniecības «Dirty Deal Audio» darbības gads, tāpēc, tuvojoties gada beigām, «Dirty Deal Audio» rīko šā gada pēdējo - noslēguma pasākumu kā pateicību tiem, kuri ir atbalstījuši kolektīvu visa šā gada garumā.

Gada noslēguma pasākuma ietvaros Kaņepes kultūras centrā uzstāsies un savu mūziku spēlēs gan «Dirty Deal Audio» kolektīva mūziķi NiklāvZ, Oriole, Kristaps Ritms, TV Maskava un Puk, gan arī viesi no Lietuvas un Francijas - Vaiper Despotin, YouWin un Miqi O.

Turpinot tradīciju, «Dirty Deal Audio» iepazīstinās klausītājus ar jauno talantu YouWin, kura skanējumu var raksturot kā nākotnes basmūziku lietuviešu gaumē. Mūziķis pārstāvēja Lietuvu Baltijas bītu cīņas festivālā «Satta Outside 2012», bet, ja negadījās būt klāt un dzirdēt, tad ir vērts meklēt rokā pavisam nesen iznākušo «Ritmo Kovos III» («Renegades Of Bump») izlasi, kurā ir atrodams arī YouWin.

Koncertuzveduma "Pauka un Šmauka Ziemassvētki" izrāde


Svētku laikā Daugavpils teātrī tapis jautrs un izklaidējošs svētku koncertuzvedums visai ģimenei "Pauka un Šmauka Ziemassvētki" latviešu un krievu valodā.

Iestudējuma režisors ir Māris Korsiets, mākslinieks Egils Viļumovs un producente Kristīne Veinšteina. Lomās iejutīsies Līga Ivanova, Miroslavs Blakunovs, Inese Ivulāne-Mežale, Milena Rožanska un Ritvars Gailums vai Mihails Samodahovs.

Iestudējuma galvenie varoņi ir daudzām paaudzēm jau labi zināmie, palaidnīgie un sirsnīgie zaķēni Pauks un Šmauks, kuru nerātnie piedzīvojumi Ziemassvētkus gaidot iemūžināti izrādē. Pie abiem draugiem ciemosies un skatītājus priecēs Daugavpils cirka studija, deju grupa "Depils Originals" un citi pilsētas dziedošie un dejojošie kolektīvi.

Savukārt 23. decembrī plkst 12:00 iestudējuma apmeklētājus gaidīs pārsteigums. Daugavpils teātri ir apsolījis apmeklēt galvenais Krievijas Salavecis no pilsētas Veļikij Ustjug.

Izrādes "Pauka un Šmauka Ziemassvētki" decembrī: piektdien, 28. decembris plkst. 16:00. Biļetes iespējams iegādāties Daugavpils teātra kasē (654 26520), t/c "Ditton" nams (sestdiena, svētdiena) un "Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā.


Muzikāla izrāde "Kaķīša dzirnaviņas"


28. decembrī un 6. janvārī Sapņu fabrikā varēs noskatīties muzikālu un aizkustinošu izrādi Kaķīša dzirnaviņas. Tā būs dziedošās Vītolu ģimenes atgriešanās Sapņu fabrikā, kur savulaik notika dziedošo ģimeņu šovs, pēc kura Latvija iepazina dziedošās Vītolu, Beitiku, Eriņu un citas Latvijas ģimenes.

Izrāde iestudēta pēc Kārļa Skalbes pasaku Kaķīša dzirnaviņas» un Ziemeļmeita motīviem. Izrādē dzīvo mūziku spēlēs visa Vītolu ģimene, viņu radi un draugi, Jānis Vītols iejuties arī stāstnieka lomā, bet Rasa Vītola – Ziemeļmeitas tēlā.

Kopā ar Vītolu ģimeni izrādē spēlēs jauniešu apvienība Opā, opā,  kurā darbojas topošie režisori, aktieri un talantīgi bērni, jaunieši no audžuģimenēm.

Izrādes būs skatāmas 28. decembrī un 6. janvārī plkst.13 un 18 Sapņu fabrikā. Biļetes var iegādāties www.bilesuparadize.lv, kā arī zvanot pa tālruni 29173748. Stundu pirms un stundu pēc izrādes ikviens varēs piedalīties radošās svētku darbnīcās.


Izrāde bērniem "Kā saule gadījās"


Kalnciema kvartāls aicina bērnus uz jaunu izrādi „Kā saule gadījās”, kas notiks 29. decembrī plkst. 11.00 un 13.00. Režisores Ingas Tropas jaunajā izrādē aktieri, Lauma Balode un Kaspars Aniņš, ar bērnu līdzdalību atklās brīnumus par Saules, Mēness, Zemes, Zvaigžņu, Ūdens un Cilvēka izcelšanos.

Vai zināt, kā saule radusies, kas ik dienu virs mūsu galvām slīd pār debess jumu? Kā zvaigznes sakritušas nakts palagā? Šos un vēl citus aizraujošos notikumus uzzināsim, izmantojot latviešu tautas teikas, šķindošus virtuves rīkus, birstošus pārtikas produktus un daudz fantāzijas. Gūtos iespaidus bērniem būs iespēja atveidot un izgaršot no kopīgi pagatavotās piparkūku mīklas.

Teikas un mīti ir visām pasaules tautām. Tas ir sirreāls lietu izskaidrojums, informācijas kopums, kas ar izdomu un fantāziju padara interesantāku dzīvi pieaugušajiem un ir tik pašsaprotami bērniem.

Jaunā režisore Inga Tropa 2008. gadā Latvijas Kultūras akadēmijā absolvējusi režijas programmu, līdz šim galvenokārt strādājusi kā aktrise, taču šā gada maijā debitēja kā režisore ar izrādi „DEVIŅI. Mīts par radīšanu”, savukārt ar bērnu izrādi „Ūdens” ieguva galveno balvu teātra festivālā „Patriarha rudens”. 

Izrāde „Kā saule gadījās” ieteicama bērniem no 3 gadu vecuma, garums: 1h, vietu skaits ierobežots. Biļetes var iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs (www.bilesuparadize.lv).


Vokālās grupas "Framest" koncerttūres noslēgums


Vokālā grupa FRAMEST ar lieliskiem panākumiem decembra mēnesi pavada, izbaudot Latvijas pilsētu klausītāju mīlestību. Koncertu sērija Svētki Ledus Pilī piestāj deviņās Latvijā pilsētās un noslēdzas 29. decembrī Rīgā, Spīķeru koncertzālē.

Lielā pieprasījuma dēļ grupa izsludina papildkoncertu plkst. 21:00 Spīķeru koncertzālē!

Papildus nakts koncertā grupa cienās ar piparkūkām un karstvīnu, priecēs ausis ar jaunā albuma svētku programmu, noslēdzot aktīvo decembra koncertu sēriju. Koncertam Rīgā grupa veido pārsteigumus un īpašus

Koncertu grupa veidos kā kolāžu no skaistākajām, mīļākajām un atraktīvākajām Ziemassvētku dziesmām, veidojot brīnumu. Sākot no bērnības brīnumiem dziesmā „Zvaniņš Skan” līdz sirds melodijām jaunās svētku kompozīcijās.Koncerts "Tev tuvumā"


Mūzikas projektā "Tev tuvumā" apvienojušies Artūrs Skrastiņš, Ieva Kerēvica un grupa "Putnu Balle", lai kopīgi ierakstītu un koncertos Latvijas dievnamos izpildītu Mārtiņa Brauna, Aivara Hermaņa, Raimonda Paula, Jāņa Lūsēna, Ulda Marhilēviča, Imanta Kalniņa, Emīla Dārziņa un citu Ziemassvētku dziesmu versijas akustiskās mūzikas izpildījumā. Mūziķu izvēlētās skaistākās latviešu komponistu dziesmas tiks arī apkopotas mūzikas ierakstu albumā.

"Tev tuvumā" ir jau divpadsmitā Ziemassvētku koncertu sērija, kurus organizē mūzikas ierakstu kompānija "Platforma.lv" Iepriekš skatītājus priecējuši: "Baltie Ziemassvētki", "Lūgšana", "Dzimst piedošana un prieks", "Tik klusa un svēta", "Mēness balts", "Ziemas pasakas", "Ziemas vakars snieg", "Karameles" un citi klausītāju atzinību un mīlestību ieguvuši  projekti.

Biļetes nopērkamas "Biļešu Paradīze" tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena –  4 LVL. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas.

Koncerti: piektdien, 28. decembrī, 18:00 Dobeles luterāņu baznīcā un sestdien, 29. decembrī, Cesvaines luterāņu baznīcā.

Jāatzīmē, ka, nu jau tradicionāli, šis koncerts tiks filmēts un Ziemassvētku vakarā translēts telekompānijas LNT ēterā! Mūzikas albuma ieraksts top Ginta Stankēviča studijā. Bet, nākot uz koncertu, aicinām līdzi ņemt pašadītus cimdus, cepures, šalles vai zeķes. Labās lietas ar vietējo pašvaldību sociālo dienestu gādību nodosim tiem, kuriem šoziem ir īpaši auksti! Katrs ziedotājs saņems īpašu pateicību - mākslinieku autogrāfu kartīti!

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra Jaungada koncerts


Latvijas Nacionālais Simfoniskais orķestris noslēdz 2012. gadu ar grandioziem koncertiem un izciliem māksliniekiem. LNSO Jaungada GALA koncerti 28. decembrī Latvijas Nacionālajā Operā un 30. decembrī Lielajā Ģildē priecēs klausītājus ne tikai ar pasaulē atzītu mākslinieku sniegumu, bet arī ar izsmalcinātu un daudzpusīgu programmu.

Pasaulslavenā mecosoprāna Elīnas Garančas veiksmīgā sadarbība ar LNSO galveno diriģentu Karelu Marku Šišonu ir pazīstama un atzīta visā pasaulē. Šoreiz programmā būs dzirdami skaņdarbi no mecosoprānu zelta repertuāra, kā arī vairākas ārijas, kas Rīgā Elīnas Garančas izpildījumā vēl nav skanējušas.

Jaungada karnevāls "Šahs un mats"


Pēc neaizmirstamās Pārvērtību nakts gada sākumā tradīcija turpinās un jau 2013. gadā 1. janvārī Jaunpils pilī norisināsies Jaungada karnevāls „Šahs un mats”. Stratēģiskā spēle „Šahs” ir savdabīgs piedzīvojums un izjūtu pasaule, kas skaistās partijās un kombinācijās tradicionālo Jaungada karnevālu sagrozīs aizraujošā emociju karuselī. Ikviens karnevāla viesis būs kā šaha figūriņa balles karalim – Gundaram Silakaktiņam!

Deju virpuli Lielajā pils zālē griezīs grupas „Bellaccord” un „Henrix”, kuru mūziķi spēs pārsteigt dejotājus gan ar iecienītām latviešu, gan ārzemju mūzikas pērlēm un hītiem! Romantiskākiem brīžiem un gardas maltītes laikā liegas melodijas sveču gaismā skanēs Viduslaiku krodziņā, bet disko ritmu cienītājiem būs diskotēka pils Zaļajā zālē.

Nākotnes pareģojumi Vīna pagrābā, foto mirkļu iemūžināšana Ceremoniju zālē un citi pārsteigumi, jo karnevālā kā jau šahā – visiem ir zināmi noteikumi, bet negaidīti gājieni un pagriezieni var būt vienmēr!

Ieejas biļete karnevālā apmeklētājam, kas ir tērpies maskā, 4 LVL, bet bez maskas 6 LVL. Īpašs piedāvājums ir VIP Biļete, kurā ir iekļauta rezervēta vieta pie galdiņa ar uzkodām - 20 LVL vienai personai.

VIP biļetēm ir nepieciešams precizēt personu skaitu pie galdiņa, zvanot uz Jaunpils pili t.: 26101458, pretējā gadījumā vietas pie galdiņa tiks sadalītas automātiski.

Karnevāla apmeklētāju ērtībām pieejami ir viduslaiku un mūsdienu stila apartamenti, kurus nepieciešams rezervēt laicīgi pa tālruni 2944 2539. Vairāk informācijas par pasākuma programmu un biļešu iegādes iespējām var iegūt Jaunpils pils mājas lapā: www.jaunpilspils.lv vai zvanot pa tālruni 2610 1458.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

mrs vivian

[email protected]

2014-02-01 23:36:42

Ziņot

Es vēlos apliecināt lielisks cilvēks sauc DR ebhose kas cēla manu ex atpakaļ pie manis pēc 1year šķiršanās sazināties ar viņu šodien ir spējīgs atrisināt kāda problēma yours.is specializējas punktu: (1) Pareizrakstības aizsardzībai no briesmām (2) Pareizrakstības Magic (3) Pareizrakstības par viendzimuma mīlestību (4) Pareizrakstības dzīšana (5) Pareizrakstības par neredzamība (6) Pareizrakstības par bagātību un slavu (7) Pareizrakstības iegūt labu darbu (8) Pareizrakstības spēcīgai mīlestību un attiecībām (9) Pareizrakstības lai jūsu ex atpakaļ (10) HIV,,, AIDS (11) Ja vēlaties adoptēt bērnu BEZ IELĀ viņš ir lielas pilnvaras, un generous.You var sazināties ar viņu [email protected] viņš var palīdzēt jums bez stress mēģināt viņam šodien

Raivis

2012-12-29 00:19:43

Ziņot

Vairaak par pasaakumiem Liepaajaa www.pasakumiliepaja.lv

Vārds

2012-12-28 12:03:54

Ziņot

jauns gads, jaunas apņemšanās :) laimīgi!!!!

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv