Trešdiena, 2021. gada 16. jūnijs

Justīne, Juta

Visi autora raksti

21. decembris (2012) 10:36

Agneta Niedra

Kā pavadīt svētkus, Puaro.lv iesaka Līva Jaunozola +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (3)

Puaro.lv un publicitātes foto

Klāt gada vissirsnīgākie svētki. Vēl pāris dienas lielveikalos un mazajās veikalu bodītēs drūzmēsies pēdējie dāvanu pircēji, bet jau pavisam drīz šī pirmssvētku steiga pierims un katrs kaut uz minūti piestās, lai pabūtu kopā ar saviem mīļajiem vai vienkārši pats ar sevi. Intervijā portālam Puaro.lv savās svētku tradīcijās un ieteikumos, kā pavadīt šīs brīvdienas, dalās Andele Mandele autore un Christmas PopUp Store saimniece Līva Jaunozola.

„Man ir patiess prieks, ka šogad daba mūs aplaimojusi ar sniegu. Noteikti izstaigāšu Rīgas centra parkus, izvēdināšu galvu un ķeršu sajūtas, ko rada īpašais Rīgas apgaismojums. Jāatzīst, ka šogad pilsēta ir pacentusies, lai mūs priecētu patiesi skaistas un oriģinālas dekorācijas,” atzīst Līva.

„Noteikti mēģināšu vēl aiziet uz  Laimas māju pie Laimas pulksteņa  -  tur daudzi bērniņi no nelabvēlīgajām ģimenēm  ir atstājuši savas vēstules Ziemassvētku vecītim un ikkatram no mājiņas apmeklētājiem ir iespēja izpildīt kādu no vēstulēs minētajām vēlmēm. Manuprāt, tas ir burvīgs projekts, tāpēc aicinu to atbalstīt!”

„Mani nesaista speciāli organizētie Ziemassvētku pasākumi, eglītes un koncerti arēnās. Esmu nolēmusi vienkārši izstaigāt Vecrīgu un iemukt kādā no baznīcām uz svētku koncertu. Manuprāt, baznīca ir vienīgā maģiskā vieta Ziemassvētkos, kurp aiziet. Man  ir vienalga, kādai konfesijai tā  pieder, jo svarīgākais ir tas miers,  svinīgums un patvēruma sajūta, kas tur valda. Ja izdosies izbrīvēt laiku,  21. decembrī noteikti aiziešu uz Sv Jāņa Baznīcu, kur plkst. 19:00 uzstāsies maģiskās balss īpašnieks  Sergejs Jēgers, bass Pauls Putniņš, Rīgas Doma zēnu koris un baroka orķestris Collegium Musicum Rīga.”

„Mana darba specifika ļauj izbaudīt svētku steigu pilnībā. Nedēļas nogalē  un arī pašos svētkos strādāšu Christmas PopUp Store, lai glābtu rūķus un Salavečus dāvanu iegādes drudzī. Pakošu simtiem dāvanu priekš Ziemassvētku vecīšiem un sestdien, piemēram, turēšu atvērtas  veikala durvis apmeklētājiem līdz pat pieciem rītā.”

„Visiem labi zināms tas stāsts par kurpnieku bez kurpēm. Izskatās, ka man draud tas pats scenārijs ar Ziemassvētku dāvanām. Ceru, ka Ziemassvētku vakarā ģimene sagaidīs mani pie vakariņu galda. Mielasta gatavošanas procesu uzņemsies mamma -  viņai vienmēr patīk klāt galdā dažādu virtuvju ēdienus , tāpēc mēs lielosimies gan ar suši, gan ar sautētiem kāpostiem. Un kāpēc gan ne?”

„Nesen padzirdēju runas par pasaules galu - kas tas tāds? Mīļie cilvēki, labāk vairāk smejieties, priecājieties un baudiet šodienu! Laimi jums!” – Puaro.lv lasītājiem vēl Līva.


BRĪVDIENU CEĻVEDIS
 

Ar koncertiem un bērnu svētku pasākumiem Rīgā sagaidīs Ziemassvētkus


Ziemassvētku brīvdienās Rīgas iedzīvotāji un pilsētas viesi laipni gaidīti gan Rīgas kultūras centros, gan dievnamos, kur notiks svētku pasākumi, tajā skaitā vairāki bezmaksas koncerti, izrādes un koncertuzvedumi.

Trīs dienas uz tradicionālajiem Ziemassvētku koncertiem Sv. Pestītāja baznīcā aicina koris „Balsis”. Šoreiz koncerta apmeklētājiem būs iespēja ne tikai klausīties, bet arī piedalīties koncertos, kopīgi dziedot Ziemassvētku dziesmas, baudot karsto dzērienu un kora dziedātāju pašu rokām ceptās piparkūkas.23. decembrī „Adventes koncertā” Rīgas Sv. Pētera baznīcā klausītājus gaida Rīgas jauniešu brāsbends diriģenta Boļeslava Voļaka vadībā. Koncertā skanēs senas kanconas, korāļi un ričekāri, kā arī tradicionālas Ziemassvētku melodijas. Šajā pašā dienā Rīgas domā notiks koncerts „Eņģeļa pieskāriens”, kurā muzicēs vokālā grupa „Schola Cantorum Riga”, solisti Marta Līna Pētersone, Laima Lediņa, Dita Krenberga un Elīna Endzele, kā arī ērģelnieki Aigars Reinis  un Ilze Reine. Klausītāji gaidīti arī koncertā „Ziemassvētku zvaigzne”, kas notiks Kultūras centrā „Mazā Ģilde” un kurā piedalīsies Ingus Pētersons, Madars Kalniņš, Andris Grunte un Artis Orubs. 

24. decembrī Sv. Pāvila baznīcā, piedaloties vairākiem koriem, solistiem un smilšu kino māksliniekiem notiks Ziemassvētku uzvedums „Klusa nakts, svēta nakts”.  Pirmajos Ziemassvētkos – 25. decembrī klausītājus aicina uz koncertu „Tu mazā, klusā Betlēme”, kas notiks Sv. Ģertrūdes baznīcā. Šajā dienā koncerti būs arī Lielajā ģildē un Rīgas domā. 

Vairāki koncerti Rīgā notiks arī Otrajos Ziemassvētkos – 26. decembrī, kad iedzīvotāji un pilsētas viesi gaidīti gan Kultūras centrā „Imanta” un koncertzālē „Ave Sol”, gan Sv. Pestītāja, Sv. Marijas Magdalēnas un Sv. Pētera baznīcā, kurā no 26. līdz 29. decembrim notiks muzikāla feerija – Ziemassvētku nakts pasaka mūzikā „Zilo putnu meklējot”. Bezmaksas  ielūgumi  no 21. decembra pieejami Rīgas Sv. Pētera baznīcas kasē.

Bērni īpaši gaidīti arī 27. decembrī uz izrādi „Porcelāna leļļu dzīve” Rīgas Porcelāna muzejā.

Svētku noskaņas koncerti galvaspilsētā būs baudāmi katru dienu līdz pat gadu mijai. Detalizēta pasākumu programma pieejama interneta vietnē:http://www.kultura.riga.lv/public/48132.html, drukātā veidā - tūristu informācijas centros, kā arī „Uzziņu dienestā 1188”.

Dailes teātrī - Ziemassvētku koncerts un „Sūnu ciema zēni”


Jau tradicionāli gada izskaņā Dailes teātrī skan Ziemassvētku koncerts, ko šogad veido režisore Inese Mičule. Ziemassvētki ir saulgriežu laiks, tāpēc koncerta 1. daļā mēs atceramies seno debesu mūžības mītu. Saule rotājas un gaida preciniekus, un pasaule tiek radīta no jauna. Haoss atkal iegūst formu, un tumsu uzvar gaisma. Savukārt koncerta 2. daļā skanēs dziesmas ar dzejnieces Māras Zālītes vārdiem – latviešu tautas dzīvesziņas spogulis un sirdsapziņa. Šogad koncertā piedalās aktieri Olga Dreģe, Aija Dzērve, Ērika Eglija, Inita Dzelme, Madara Kanele, Juris Frinbergs, Valdis Liepiņš, Gints Grāvelis, Gints Andžāns un Mārtiņš Počs.

Savukārt Mazajā zālē tapis jauniestudējums „Sūnu ciema zēni”, kas veidots pēc Andreja Upīša darba. Ziemā visiem ir liela tuntulēšanās un liels slinkums. Bet mājas tikmēr pamazām nogrimst kupenās un netīrumos. Kurš ar to visu tiks galā, ja ne Laimes lācis? Ješka, Bukstiņš un Andrs tiek izvēlēti kā tie ciema pārstāvji, kuriem nāksies doties pasaulē, lai glābtu savu mīļo Sūnu ciemu no nedienām un likstām. Ko tik tai pasaulē negadās redzēt! Visādus sliņķus, nevīžas, meļus, lielībniekus! Pasaulē ir pat tīrīgi, godīgi cilvēki un čakli darba rūķi! Draugiem nākas piedzīvot ļoti raibas un jocīgas dienas. Jaunajā „Sūnu ciema zēnu” versijā lomas atveidos Lauris Dzelzītis (Ješka), Aldis Siliņš (Bukstiņš), Dainis Gaidelis (Andrs), Ieva Pļavniece (Ciepsliņa / Krodzinieces meita / Meita Baltajā mājā), Sarmīte Rubule (Čigāniete / Meita Baltajā mājā), Jānis Paukštello (Buķis / Baltās mājas saimnieks / Muižas kungs), Ilze Vazdika (Buķiene / Baltās mājas saimniece), Marīna Janaus (Tauķiene / Ģērbēja), Akvelīna Līvmane (Plauķiene / Krodziniece / Slaucītāja) un Lidija Pupure (Ciepsliene / Barotāja). Izrādes radošā grupa - Indra Merca, Iveta Šurma, Dž.Dž.Džilindžers, Mārtiņš Kudiņš un Liene Grava. Biļetes uz izrādēm var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.


Prezentē basbaritona Egila Siliņa jauno solo albumu "Šūberta un Štrausa dziesmas"


Piektdien, 21.decembrī, Latvijas Nacionālās operas (LNO) Beletāžas zālē tiks prezentēts jaunais pasaulslavenā latviešu basbaritona Egila Siliņa solo albums «Šūberta un Štrausa dziesmas», informē koncertzāles «Baltais flīģelis» vadītāja Inese Zagorska. Jaunajā albumā kopā ar operas solistu Siliņu muzicē izcilais austriešu pianists Helmūts Deičs. «Šūberta un Štrausa dziesmas» ir Siliņa un Deiča koncerta ieraksts, kas koncertzālē «Baltais flīģelis» izskanēja 2011.gada 20.decembrī, koncertzāles desmitās gadadienas koncertu sērijas noslēgumā.

Koncerta programmai tika izraudzīta lielā dziesminieka Franča Šūberta un vācu operkomponista Riharda Štrausa vokālā mūzika. Koncertierakstā dzirdamas tādas Šūberta vokālās pērles kā «Ceļinieks», «Meža ķēniņš» ar Johana Volfganga Gētes dzeju, Riharda Štrausa kaisles piepildītā dziesma «Es mīlu tevi». Diskā ietvertas arī divas latviešu komponistu dziesmas - Jāņa Mediņa «Glāsts» un Alfrēda Kalniņa «Brīnos es».

«Jaunais kompaktdisks man ir nozīmīgs vairāku apstākļu dēļ: pirmkārt, tā ir sadarbība ar vienu no pasaulē labākajiem pianistiem vokālās kamermūzikas žanrā - Deiču, otrkārt, Šūberts ir viens no maniem mīļākajiem komponistiem dziesmu žanrā, treškārt, šis disks tapis no «dzīva» koncertieraksta, vietā, kur es sāku savas mūziķa mācību gaitas - Siguldā,» izsakās Siliņš.

Siliņš ir viens no vadošajiem pasaules operdziedātājiem un pirmais latviešu operas solists, kurš dziedājis slavenajos Milānas «La Scala», Vīnes Valsts operas un Ņujorkas Metropolitēna operteātros.

Tuvākajā nākotnē Siliņam paredzētas Votāna un Vanderera lomas Vāgnera «Reinas zelts», «Valkīra» un «Zigfrīds» iestudējumos Parīzes operā diriģenta Filipa Džordana vadībā, Bavārijas Valsts operā Kenta Nagano un Budapeštas Mākslas pilī Ādama Fišera vadībā, kā arī Monte Karlo un Tokijas opernamā. Viņš uzstāsies Berlīnes Valsts operā Skarpijas lomā operā «Toska» un būs Holandietis «Festival de Orange» Francijā.

Latvijas Neredzīgo bibliotēkas jubilejas koncerts "50 Ziemassvētku mirkļi"


Piektdien, 21. decembrī plkst. 18.00 Strazdumuižas klubā (Pāles ielā 14/3), spītējot pareģotajam Pasaules galam, „Latvijas Neredzīgo bibliotēka” savas 50. gadadienas izskaņā ir sarūpējusi jauku koncertu „50 Ziemassvētku mirkļi”. Tā ietvaros vēl pēdējo reizi varēs apskatīt izstādi „50 Ziemassvētku zvaigznes” ar sabiedrībā pazīstamu cilvēku izteikumiem. Ikvienam koncerta apmeklētājam ir sarūpēta dāvana!

Koncerta ieskaņā jaunieši no VSIA „Rīgas Pārtikas ražotāju vidusskolas”, kuri bija pieteikti „Latvijas Lepnumam” par gada sākumā sniegto atbalstu redzes invalīdiem, zālē ienesīs laternas, bet svētku apsveikuma runu aicināta teikt Kultūras ministre Žanete Jaunzeme-Grende.

Koncertā uzstāsies Swedbankas koris kopā ar festivālā „Nāc līdzās!” jau iepazīto neredzīgo solistu Ediju Fuksi un Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas absolventi Annu Duboviku. Abi neredzīgie jaunieši savu dzīvi ir nolēmuši saistīt ar mūziku un šobrīd aktīvi tajā darbojas.

Koncerta laikā brīvprātīgajiem jauniešiem, kuri palīdzēja izveidot izstādes „50 Ziemassvētku zvaigznes” eksponātus, „Latvijas Neredzīgo bibliotēka” pasniegs Pateicības rakstus.

Koncerta apsveikuma daļa noslēgsies ar Latvijas radošo bērnu un jauniešu studijas „Zvaigžņu sala” uzstāšanos un Staburadzes konditorejas sarūpēto jubilejas torti. Katram koncerta apmeklētājam bibliotēka ir sarūpējusi un dāvinās piparkūku sirsniņu ar organizācijas logo.

Mēs visi esam vienotas sabiedrības locekļi, tikai dažiem no mums ir vajadzīgs lielāks atbalsts, drošāks plecs un stingrāka roka dzīves ceļa gaitās. Aicinām visus atbalstīt cilvēkus ar redzes traucējumiem un iegriezties 21. decembrī Strazdumuižas klubā uz Ziemassvētku koncertu.

Koncerts Hendeļa Mesija


21. decembrī plkst. 19:00 koncertu cikla "Eiropas Ziemassvētki" ietvaros Rīgas Svētā Jāņa baznīcā fragmentus no Georga Frīdriha Hendeļa "Mesijas" izpilda kontrtenors Sergejs Jēgers, bass Pauls Putniņš, Rīgas Doma zēnu koris, baroka orķestris "Collegium Musicum Rīga".

Georga Frīdriha Hendeļa “Mesija” ir viena no visu laiku izcilākajām sakrālajām oratorijām. Tai pamatā Kristus dzīves gājums, caur ko tā īpaši piemērota atskaņojumiem baznīcas gada lielākajos svētkos – Ziemassvētkos un Lieldienās. Pie diriģenta pults – izcils baroka mūzikas lietpratējs Māris Kupčs. Viņš pulcējis vienkop lieliskos solistus Elīnu Šimku, Sergeju Jēgeru, Viesturu Jansonu un Paulu Putniņu, Rīgas Doma zēnu kori, kas daudzkārt apliecinājis prasmi spoži pievārēt baroka laika partitūru vokālās grūtības, un paša vadīto baroka orķestri Collegium musicum Rīga, kas, spēlējot uz vēsturiskiem instrumentiem, ļauj mums pilnībā iztēloties, kā attiecīgā mūzika skanējusi 18. gadsimta vidū.

Oratorijas “Mesija” tapšanu apvij romantiskas leģendas. Kāds Hendeļa kalpotājs pat apgalvojis, ka darba laikā klāt pienestais ēdiens nav ticis aiztikts un manuskripta lappusēs nošu zīmes palaikam saplūdušas ar asaru lāsēm. Komponistam vīzijās rādījušies eņģeļu debesspulki, kas slavina Kungu. Te Hendeļa reliģiozais misticisms radniecīgs Baha piētiskajai kristietības izjūtai, un vairāku gadsimtu laikā izkoptās baznīcas mūzikas tradīcijas kontekstā “Mesija” ir viena no Dieva iedvesmas elpas radītās mūzikas augstākajām virsotnēm.

Oratorija tapa neticami īsā laika posmā – 24 dienās (lai tolaik pārrakstītu to bija nepieciešamas vismaz divas nedēļas). Pēc “Mesijas” Hendelis uzrakstīja vēl daudzus līdz pat šai dienai atzītus un atskaņotus opusus, tomēr “Mesijas” iekšējā uguns komponista dzīves ceļu apgaismoja jo sevišķi spoži un lika to vairākkārt pārveidot un pilnveidot. Vēl nedēļu pirms Hendeļa nāves, kad neviens nešaubījās atzīt izcilo skaņdari par angļu nacionālo varoni, pats autors piedalījās “Mesijas” atskaņojumā. Pat neveselības radītais samaņas zaudējums atskaņojuma laikā nav par traucēkli pēc pusstundas atpūtas vadīt koncertu līdz pat oratorijas majestātiski apskaidrotajai izskaņai.


Kino Citadele sāk rādīt Pakalniņas jauno spēlfilmu "Picas"


No piektdienas, 21. decembra, kinoteātrī „Citadele" būs skatāma režisores Lailas Pakalniņas jaunā spēlfilma "Picas". Pasaules pirmizrādi "Picas" piedzīvoja Romas Starptautiskajā filmu festivālā un saņēma arī žūrijas īpašo balvu.

Filmas „Picas" tapšanu iedvesmojis patiess notikums kādā Latvijas mazpilsētas picērijā. Filmā saskatāmi gan piedzīvojumu filmas, gan road movie un pat film-noir elementi, tomēr netiek zaudēts savdabīgais Pakalniņas rokraksts - smalka ironija, detaļu nozīme vēstījumā un samērā lēns notikumu vērojums. Galvenās lomas atveidotājiem „Picas" ir debija kino jomā - abi jaunieši par aktieriem kļuvuši kādas savas aizraušanās dēļ, par ko skatītāji uzzinās filmas gaitā.

Filmas radošo komandu jau tradicionāli veido mākslinieks Jurģis Krāsons, skaņu režisors Anrijs Krenbergs un operators Uldis Jancis. Papildus krāšņam skaņu celiņam filmā skanēs repera Gacho mūzika.


Atklās Imantam Ziedonim veltītu fotoizstādi "Matadatas"
 

21. decembrī plkst. 12.00 Krišjāņa Barona muzejā tiks atklāta topošās fotogrāfes Zanes Koliņas personālizstāde "Matadatas", kas veltīta dzejnieka Imanta Ziedoņa 80. dzimšanas dienai.

Foto izstādes pamatā ir jaunās autores asociācijas, kuras modinājusi Imanta Ziedoņa daiļrade, – izstādē vizualizēti fragmenti no Imanta Ziedoņa „Epifānijām".

Ar šo izstādi autore vēlējusies aktualizēt dzimtās valodas un literatūras lomu sabiedrībā.

Izstāde tiek eksponēta Krišjāņa Barona muzejā, jo šis muzejs ir viens no latviešu valodas un kultūras vēstures glabātājiem.

Izstādes autores iedvesmas avots jau vairākus gadus ir Imants Ziedonis, un, lasot viņa epifānijas, radās doma savu pirmo personālizstādi veltīt šim dzejniekam. Fotogrāfiju autore atzīst: „Katra no šīm fotogrāfijām ir kā dzejnieka domas apvienojums ar manu pieredzi un izpratni par pasauli."

Personālizstāde ir topošās fotogrāfes Zanes Koliņas diplomdarbs, beidzot Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledžu. Izstādes būs apskatāma līdz 19. maijam.

Izstādi atbalsta: Krišjāņa Barona muzejs (MMA) un Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledža.


Liepājā notiek Ziemassvētku pārgājiens nūjotājiem
 


Liepājas nūjotāju biedrība "Nūjo ar vēju" 22.decembrī pulksten 11 rīko "Nūjotāju – rūķu Ziemassvētku pārgājienu" no tramvaja galapunkta pie Centrālkapiem Vētru ielā.

Maršruts ies līdz eglītei jūrmalā pie kontrolpunkta. Tur nūjotājus cienās ar tēju, karstiem dzērieniem, pīrāgiem un piparkūkām. Distances garums apmēram 8 km, pusceļā Ziemassvētku pauze pie eglītes, brīvā dabā. Ierašanās rūķu cepurēs un laika apstākļiem atbilstošā apģērbā un apavos. Nepieciešamības gadījumā nodrošinās ar nūjām. Aicināti visi aktīvie nūjotāji, kas neguļ ziemas miegu un nebīstas vēsuma! Dalību pieteikt līdz 21. decembrim pa telefonu 27077950 vai e-pastu: [email protected]

Izrāde bērniem "Kā saule gadījās" Kalnciema kvartālā


Kalnciema kvartāls aicina bērnus uz jaunu izrādi «Kā saule gadījās», kas notiks 15., 22., 29. decembrī 11.00 un 13.00. Teikas un mīti ir visām pasaules tautām. Tas ir sirreāls lietu izskaidrojums, informācijas kopums, kas ar izdomu un fantāziju padara interesantāku dzīvi pieaugušajiem un ir tik pašsaprotami bērniem.

Režisores Ingas Tropas jaunajā izrādē aktieri, Lauma Balode un Kaspars Aniņš ar bērnu līdzdalību atklās brīnumus par Saules, Mēness, Zemes, Zvaigžņu, Ūdens un Cilvēka izcelšanos.

Vai zināt, kā saule radusies, kas ik dienu virs mūsu galvām slīd pār debess jumu? Kā zvaigznes sakritušas nakts palagā? Šos un vēl citus aizraujošos notikumus uzzināsim, izmantojot latviešu tautas teikas, šķindošus virtuves rīkus, birstošus pārtikas produktus un daudz fantāzijas. Gūtos iespaidus bērniem būs iespēja atveidot un izgaršot no kopīgi pagatavotās piparkūku mīklas.

Jaunā režisore Inga Tropa 2008. gadā Latvijas Kultūras akadēmijā absolvējusi režijas programmu, līdz šim galvenokārt strādājusi kā aktrise, taču šā gada maijā debitēja kā režisore ar izrādi «DEVIŅI. Mīts par radīšanu», savukārt ar bērnu izrādi «Ūdens» ieguva galveno balvu teātra festivālā «Patriarha rudens».

Inga Tropa par jauno izrādi: «Izrādes ideja radās, darbojoties virtuvē kopā ar dēlu. Ikdienišķās lietas var pārvērsties iedvesmojošā rotaļā, reizē sniedzot iespēju apgūt jaunas prasmes un iegūt zināšanas radošā un nepiespiestā veidā. Lai iepriecinātu bērnus, nebūt nav nepieciešamas dārgas rotaļlietas.»

Latvijā jaunas bērnu izrādes nav bieža parādība. Ņemot vērā to, ka Kalnciema kvartāls parasti pulcē daudz mazo apmeklētāju, pagājušajā gadā Ziemassvētku laikā tika producēta izrāde «Rūķu stāsti», kuras režisors bija Varis Klausītājs. «Rūķu stāsti» arī bija netradicionāla formāta izrāde ar iespēju piedalīties un vietu improvizācijai, kas katru izrādi padarīja atšķirīgu un īpašu.

Izrāde «Kā saule gadījās» ieteicama bērniem no trīs gadu vecuma, garums 1h, vietu skaits ierobežots. Biļetes var iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv


Muzikāla izrāde bērniem "Ziemassvētku jampadracis 21.gadsimtā"
 


22. decembrī Rīgas Stradiņa universitātē 14:00 un 18:00 notiks muzikālā izrāde bērniem „Ziemassvētku Jampadracis 21.gadsimtā”. Tā ir stāsts par tipisku latviešu ģimeni, kas caur bērna sajūtu pasauli  risina un paskaidro aktuālas dzīves ainas. Netipiski šodienai ir vienīgi tas, ka stāsts tiek atrisināts izprotot klasiskas vērtības – uzticība tuvākajam, paļaušanās uz otru un sirds stipra mīlestība, kā arī ne mazāk svarīgais, netipiskais apstāklis, ka darbība norit daudzbērnu ģimenē. Pāri visam Ziemassvētku vēlēšanās, lai laiks, kuru izdzīvot kopā ar saviem tuvākajiem, šodien, nesteigtos tik ātri. Ziemassvētki ir laiks, kad vēlēties. Un laiks, kad tas piepildās, var būt mūžīgs.

Vectēva burvju cepure ir tā, kas stāstu virza uz laimīgām beigām. Jo vēlēšanās šajā laikā ir izteikuši visi, cits skaļi nosaukdams vārdā, cits noklusējot pie sevis. Pieaugušo pasaulē kāds teiks, ne jau burvestības ir tās, kas virza dzīvi uz priekšu, bet gan tie spēcīgie ģimenes vārdi –, Cīruļiem nav vārda ‘ es nevaru’ un ‘ nes otra nastu!’, bet vai nepiekritīsiet, ka šiem vārdiem ir pārdabisks spēks?

Kad vectēvs saņem savu cepuri atpakaļ, ģimene piedzīvo atklāsmes brīdi, ka šis jampadracis ir bijis ārkārtīgi pamācošs, pieredze ir gūta un tagad jāsāk dzīvot bez cepures, vienotiem, ar iegūtajām atziņām.

2014.gadā stāstam Cīrulīši apritēs 100 gadu. Jūs būsiet pārsteigti, ka ir lietas, kas nemainās vēl joprojām. Autors brīdina: dialogi un atainojums ir reāls piedzīvojums vairāku gadu garumā, kopš bērnības, līdz pat šim brīdim.

Lomās: Aktieris Leons Krivāns, Latvijas Nacionālās operas soliste Evija Martinsone, dziedātājs Guntis Veits, „OKartes skatuve” ekstravagantais dziedātājs Kašers, dziedātājas Liene Šomase un Antra Stafecka, aktrise Anna Šteina, kā arī studijas „Zvaigžņu sala” spožākie audzēkņi.


Pirmssvētku noskaņas koncertbārā „Laternu stundā”


Gada tumšākais laiks tuvojas savai kulminācijai un jau kopā ar Ziemassvētkiem atnāks arī vairāk gaismas, jo dienas pamazām kļūs garākas. Bet gaišumu spējam radīt arī mēs paši – ar labām domām un darbiem. Lai svētīgs un gaišs šis pirmssvētku laiks ikvienam un mīlestības pilni Ziemassvētki!

Piektdien, 21. decembrī, norisināsies jau trešā Ziemas zaļumballe – šoreiz kopā ar „Valmiermuižas alu”. Ikvienam apmeklētājam būs ekskluzīva iespēja nobaudīt „Valmiermuižas” tumšo alu, tostarp pirmajiem 60 klientiem ar 75 procentu atlaidi! Par muzikālo baudījumu un zaļumballei atbilstošu atmosfēru rūpēsies grupa „Avārijas Brigāde”. Pie DJ pults populārākās latviešu un ārzemju melodijas virknēs Roberts Ošiņš (LR2). Neiztrūkstoša vakara sastāvdaļa būs dažādi konkursi un atrakcijas.

Sestdien, 22. decembrī, uz koncertbāra skatuves kāps Latvijas mūzikas leģenda - grupa „Credo”. Dibināta tālajos 70. gados, pārdzīvojusi slavas norietu un atdzimšanu, šī apvienība turpina radīt jaunas kompozīcijas, protams, sev raksturīgajā manierē. Koncerta programma būs daudzveidīga. Grupas līderis Guntis Veits sola izpildīt laika pārbaudi izturējušās un tautā iemīļotās kompozīcijas no grupas muzikālo gaitu sākuma, 90. gadiem un, protams, arī tās dziesmas, kas tapušas samērā nesen. „Es ceru, ka visiem koncerta apmeklētājiem būs labs garastāvoklis un vēlme no sirds atpūsties. Mūsu uzstāšanās būs kā ieskaņa gaidāmajai svētku nedēļai, tādēļ repertuārā netrūks daudzu Ziemassvētku dziesmu mūsu gaumē un variācijās,” stāsta mūziķis.

Ziemassvētkus G. Veits cer sagaidīt baltus un gaišus un arī ikvienam „Laternu stundā” apmeklētājam novēl piedzīvot un izbaudīt svētku brīnumu. „Lai visiem ir ko likt svētku galdā un valda mīlestība un saticība!” tā viņš.

Savukārt vakara turpinājumā 80. un 90. gadu labākos hītus atskaņos DJ Edgars Lazdiņš. Kā jau ierasts, ar izlozes palīdzību noskaidrosim vilinošu balvu ieguvējus – jāpiebilst, ka ar katru nedēļu balvu fonds kļūst aizvien lielāks. Šoreiz izspēlēsim dāvanu kartes no „Primo Hotel”, „DanceSTAR”, divus ielūgumus uz Jaungada karnevālu koncertbārā „Laternu stundā”, kā arī trīs dāvanu komplektus no „Valmiermuižas alus”.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Yara Kenneth

[email protected]

2020-05-10 16:01:37

Ziņot

Labdien, dāmas un kungi! Mans vārds ir Yara Kenneth no Berlīnes, Vācija. Es vēlos pateikties lieliskajai Dr. Ogundele, ka viņa atnesa manu vīru pēc tam, kad viņu ir pievīluši tik daudzi viltus pareizrakstības pierakstītāji tiešsaistē, kuri apgalvo, ka ir pareizrakstības pielūdzēji. Bet ar Dr Ogundele palīdzību mans vīrs 24 stundu laikā atgriezās pie manis tieši tā, kā man teica Dr. Ogundele. Es gribu pateikt lielu paldies kungs, ka atdevi man savu laimi, jo viņa dēļ mēs atkal esam laimīgi. Ja ir kāds, kam nepieciešama palīdzība, es ieteiktu pēc iespējas ātrāk sazināties ar Dr. Ogundele, lai viņš, iespējams, atjaunotu jūsu zaudēto prieku. Sazinieties ar viņu un mēģiniet atrisināt problēmu 100% GARANTĒTI. Jūs varat arī man palīdzēt pateikties Dr. Ogundele par to, ka viņa ar varu 24 stundu laikā atdeva man savu vīru. Jūs varat viņu sasniegt ar savu WhatsApp vai Viber tērzēšanas numuru: +27638836445. E-pasts: [email protected]

Vārds

2012-12-23 12:44:08

Ziņot

vēl varētu būt forši ziemīšos uz kalnu aizšaut, kamēr vēl ir sniegs

Vārds

2012-12-21 11:03:50

Ziņot

skaisti :) svētki beidzot klāt! lai visiem superjaukas brīvdienas :)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv