Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs

Monvīds, Egita, Emīls

Piektdiena, 18. aprīlis (2014) 07:00

Kā pavadīt Lieldienas, Puaro.lv iesaka Ints Teterovskis +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (1)

MTG publicitātes foto un Puaro.lv

Klāt vieni no gada gaidītākajiem svētkiem, līdz ar to arī laiks, kad var sapulcēties draugu un ģimenes lokā, rīkot olu kaujas vai vienkārši pavadītu labi laiku. Šīs brīvdienas mums atnesušas ne tikai svētku noskaņu, bet arī pirmās siltās pavasara vēsmas. Šonedēļ ar mūsu lasītājiem ieteikumos un tradīcijās, kā pavadīt šīs brīvdienas, dalās diriģents Ints Teterovskis, kurš ir zināms kā latvisko tradīciju piekopējs.

„Līdz galam vēl joprojām neesmu izdomājis, kur svinēt šīs Lieldienas, bet tomēr pavasarī, protams, ir vēlme laiku pavadīt ārā. Tā kā šogad man brīvā laika ir vairāk, tad zinu, ka Rīgā mani sastapt noteikti nevarēs,” portālam Puaro.lv klāsta Ints Teterovskis.

„Man nav konkrētu svētku tradīciju, kuras es ievērotu visu laiku, ļaujos tā brīža sajūtai, kas mainās atkarībā no tā, ar kādiem cilvēkiem esmu kopā un kāds ir noskaņojums. Allaž labprāt izmēģinu arī ko jaunu.”

„Vienas no spilgtākajām izjūtām emocionālā ziņā atmiņā ir palikušas Lieldienas baznīcā. Tās sāka atzīmēt pusnaktī, bet svinības ilga līdz pat diviem no rīta. Parasti cenšos arī ripināt Lieldienu olas, bet ne vienmēr ir sanācis piekopt šo tradīciju. Vienmēr izmantoju iespēju kaut kur atrast šūpoles un izšūpoties, lai vasarā odi nekostu. Bet es nevarētu teikt, ka esmu kategoriski latvisko tradīciju vai kristīgo piekritējs, ir sanācis svinēt gan tā, gan tā,” skaidro diriģents.

„Šīs ir pirmās brīvdienas, kurās sola vairāk par 20 grādiem, tāpēc uzskatu, ka noteikti tās vajadzētu pavadīt ārā, lai var izbaudīt dabas atmošanos. Ieteiktu citiem šos svētkus pavadīt laukos vai kādā dārziņā. Ja ir tāda iespēja, jāizmanto siltais laiks, ko daba mums ir atvēlējusi.”


„Šajās pavasarīgajās dienās ir lieliska iespēja tikt vaļā no smagās ziemas un visu redzēt caur svētā pavasara acīm. Un tā kā šogad mums iekrīt pat četras brīvdienas, tad noteikti vajadzētu izmantot šo laiku, lai to pavadītu ar tuvajiem un mīļajiem.”

BRĪVDIENU CEĻVEDIS

Lieldienu svinības Rīgā


Lieldienās Rīgas iedzīvotāji un pilsētas viesi aicināti apmeklēt  koncertus, pasākumus ģimenēm ar bērniem, radošās darbnīcas un izstādes, kas notiks dievnamos, kultūras centros, muzejos, parkos un laukumos Rīgas centrā un apkaimēs. Svētku programma sāksies jau no 16. aprīļa ar Lieldienu ieskaņas pasākumiem un risināsies līdz pat 21. aprīlim, piedāvājot apmeklētājiem svētkus kā garīgās, tā arī tautiskās noskaņās.

Lieldienu kristīgo gaisotni galvaspilsētā varēs baudīt vairākos koncertos, kuri notiks Rīgas dievnamos. 18. aprīlī plkst. 11.30 pie Sv. Jēkaba katedrāles sāksies tradicionālais Lielās piektdienas lūgšanu gājiens, kas noslēgsies Doma laukumā. Šajā dienā, piedaloties Rīgas kamerkorim „Ave Sol”, solistam Jānim Kurševam, ērģelniekam Aigaram Reinim un diriģentam Andrim Veismanim, notiks koncerts Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā. Savukārt koncertā „Agnus Dei”, kas būs Sv. Pētera baznīcā, klausītāji varēs dzirdēt Amerikas jauniešu  kora „Morris Knols Chorale” (ASV) sniegumu. Garīgās noskaņās gaidāms koncerts arī Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā, kas notiks 20. aprīlī.

Vairākos Lieldienu svētku pasākumos īpaši gaidīti bērni. 17. aprīlī Kultūras un tautas mākslas centrā „Ritums” (Laimdotas iela 42) mazuļi aicināti uz pasākumu „Zaķu Lieldienas Laimdotas ielā”. 19. aprīlī ar piedalīšanos spēlēs, rotaļās un radošās darbnīcās Lieldienas varēs svinēt Kalnciema kvartālā, kur apmeklētājus ar muzikālu priekšnesumu priecēs Vītolu ģimene. Šajā pašā dienā  radošās darbnīcas, teātra izrāde, rotaļas bērniem un amatnieku tirdziņš pieaugušajiem gaida apmeklētājus Spīķeru kvartālā, pasākumā „Pavasaris atmodina Spīķerus”. Svētku laikā bērni gaidīti arī Lieldienu zaķa pagrabiņā, kas iekārtots Rīgas Porcelāna muzejā.

Lieldienu tradicionālajos rituālos, šūpojoties, krāsojot un ripinot olas, dziedot, līdzdarbojoties dažādās aktivitātēs un vērojot priekšnesumus,  varēs iesaistīties Kultūras un atpūtas centrā „Imanta”, Kultūras pils „Ziemeļblāzma” parkā, pie Rīgas Kultūras centra „Iļģuciems”, Mazā Kalna ielas skvērā, kā arī laukumā pie Brīvības pieminekļa, kur darbosies Jautrās Lieldienu šūpoles.

Lieldienu koncerti notiks arī Rīgas Jūgendstila muzejā, VEF Kultūras pilī, Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā „Mazā ģilde”, Rīgas Latviešu biedrības namā un Latvijas Nedzirdīgo savienības Kultūras centrā „Rītausma”.

Lieldienu pasākumus atbalsta Rīgas dome. Pasākumu programma, ar to norises laiku un vietu, pieejama interneta vietnē www.kultura.riga.lv, kā arī uzziņu dienestā 1188.


Lieldienu svinēšana Centrāltirgū


2014.gada 18.aprīlī no plkst.11.00 līdz 15.00 Centrāltirgū notiks Lieldienu iešūpošana, uz kuru īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem. Pasākuma laikā Leļļu teātra aktrise un režisore Laila Kirmuška ar savu palīgu - Lieldienu Zaķi - aicinās piedalīties radošajās aktivitātēs, savukārt sakņu paviljonā šefpavāra Havjera Garsijas vadībā notiks pankūku gatavošanas meistarklase un degustācija.

Nēģu laukumā Lailas Kirmuškas un Lieldienu zaķa vadībā no plkst.11.00 līdz pat 15.00 ikviens varēs iesaistīties Lieldienu zaķu gatavošanā, olu krāsošanā, lielformāta olu apgleznošanā, kā arī mazākie Centrāltirgus apmeklētāji varēs ļauties seju apgleznošanai, lai pārtaptu par Lieldienu zaķa radiniekiem.

Visu pasākuma laiku Nēģu laukumā būs iespēja spēlēt lielformāta vides spēles, piedalīties olu ripināšanas sacensībās, savukārt trušu aplociņā tuvāk iepazīt Lieldienu Zaķa radiniekus - trušus.

Savukārt sakņu paviljonā, raidījuma «Garšīgi dzīvojam» virtuvē no 11.00 līdz 15.00 notiks pankūku meistardarbnīca kopā ar šefpavāru Havjeru Garsiju. Turpat notiks aklā degustācija - gardākā biezpiena noteikšana, kā arī kopīgi veidosim Rīgas Centrāltirgus «Gardēžu klubu», iesniedzot katrs savu Lieldienu svētku mielasta recepti

18.aprīlī visi pasākumi būs bez maksas un ikviens ir laipni gaidīts pozitīvā un radošā atmosfērā iepirkties Rīgas Centrāltirgū, iegūt iedvesmu un patīkamas emocijas.

Kalnciema kvartālā notiks Lieldienu svinības


Kalnciema kvartālā 19.aprīlī no plkst.10 līdz 16 ar dziesmām un rotaļām norisināsies Lieldienu svinēšana.

Uz brīvdabas skatuves Vītolu ģimene aicinās dziedāt līdzi gadskārtu dziesmām un izlocīt kājas rotaļās un dančos. Tiks atklātas lielās šūpoles, darbosies karuselis, un ikvienam būs iespēja līdzdarboties Rīgas 69.skautu un gaidu vienības vadītajās darbnīcās. Toties amatnieki tirdziņā būs sarūpējuši īpašus amatniecības izstrādājumus ar Lieldienu tematiku, un zemnieki piedāvās svaigas pašmāju kūkas, pirmos zaļumus un citus gardumus svētku mielastam.

No plkst.11 līdz 15 Kalnciema kvartāla brūnajā koka mājā bērni un jaunieši aicināti apgūt praktiskas iemaņas, kā, izmantojot dabas materiālus, rīkoties pārgājienos, laivu braucienos un citās aktivitātēs brīvā dabā, kā arī Kalnciema kvartāla pagalma bedrē iesaistīties interaktīvās spēlēs un rotaļās, komunikācijas un sadarbības attīstīšanai, kuras vadīs skauti un gaidas.

No plkst.12 līdz 15 uz Kalnciema kvartāla pagalma skatuves uzstāsies dziedošā Vītolu ģimene, kura vadīs sadziedāšanos, skandinot dziesmas par sauli, pavasari un Lieldienām. Vītolu ģimenes kopā dziedāšana sākās jau pirms 30 gadiem, bet kopš dalības LNT pirmajā "Dziedošo ģimeņu" konkursā 2009.gadā Vītolu ģimenes darbība kļuvusi daudzveidīgāka - ģimene koncertē, piedalās dažādās nometnēs, veido lielākus un mazākus notikumus paši, vada muzicēšanas nodarbības gan bērniem, gan pieaugušajiem, kā arī iesaistās izglītības un attīstības projektos, augot kopā ar citiem prasmēs sadarboties un izjust savu un tautas dvēseli, tautasdziesmas gudrību un spēku.

Dienas garumā Kalnciema kvartāla pagalmā varēsiet nobaudīt svaigus salātus, pankūkas, burgerus vai desertu no restorāniem "Vincents" un "EcoCatering", kā arī iegādāties Latvijā ražotus amatniecības un pārtikas produktus.

Rīgas cirkā notiks Pasaules Cirka dienas svinības


Rīgas cirkā 19.aprīlī no plkst.12 notiks 5.Pasaules Cirka dienas svinības. Tā būs īpaša diena visiem, kas saistīti ar cirka mākslu un kultūru, - māksliniekiem, ģimenēm un bērniem, kā arī vienkārši cirka mīļotājiem.

Šā gada Cirka dienas svinību kulminācija būs visu cirka mākslinieku un cirka studiju audzēkņu kopīgi veidota virtuālā "Laimes piramīda", kas daudzu pasaules tautu kultūrā simbolizē izturību, sadarbību un uzticību - prasmes, kas ir raksturīgas cirkam.

Svinībās jau no plkst.12 ikvienam būs iespēja manēžā pašam izmēģināt savus spēkus cirka mākslā kopā ar studijas audzēkņiem un profesionālajiem cirka māksliniekiem. Plkst.13 sāksies izrāde "Ceturtā dimensija", kurā piedalīsies gan Austrumeiropas, gan Rietumeiropas, gan Latvijas cirka mākslinieki ar dažādu cirka žanru priekšnesumiem - gaisa vingrotāja, žonglieri, akrobāti, mākslinieki ar dresētiem kaķiem un ziloņiem.

"Cirks - kultūra miljoniem" - šāda devīze raksturo Eiropas Cirku asociācijas (ECA) aktivitātes cirka mākslas popularizēšanā mūsdienu pasaulē. ECA šobrīd apvienojušies 32 pasaules valstu cirki un cirku organizācijas, Latviju ECA pārstāv Rīgas cirks.

Lieldienu pasākums "Lieldienas zvejnieka sētā"


Svētdien, 20.aprīlī no plkst. 13:00 - 15.30, Jūrmalas brīvdabas muzejā (Tīklu iela 1A, Lielupe) "Lieldienas zvejnieka sētā".

Visus mīļi aicina sagaidīt pavasara saulgriežus kopā ar folkloras kopu "VILCENES". Kopā varēs šūpoties, olas vārīt, ripināt, mest, dāvināt un apgūt dažādus Lieldienu svinēšanas rituālus un rotaļas.

Kā katru gadu varēs zīmēt un krāsot olas no papīra. Nedaudz krāsas, no papīra izgrieztas ausis, un pats pārtapsi par jautro Lieldienu zaķēnu.

"Lai šīs Lieldienas patiesi ienestu pavasari mājās un sirdī, piepildīsim savu vēlmi palīdzēt. Kopā izgatavosim putniņiem būrīšus, kurus pēc tam izliksim mežā, savā dārzā vai lauku sētā," stāsta pasākumu rīkotāji.

Mazos un lielos dzīvnieku draugus iepriecinās biedrības "Trusis un citi" neliela, dzīvu trusīšu un zīda vistiņu izstāde.

Izsalkumu varēs remdināt ar zāļu tēju un pīrāgiem, bet par labiem darbiem saņemt konfektes.

Saules muzejs aicina uz Lieldienu pasākumiem


Saules muzejs aicina ikvienu sagaidīt kopā ilgi gaidītos pavasara Saulgriežus! Mēs sarūpējām interesantu programmu gan bērniem, gan pieaugušajiem, lai iepriecinātu un iedvesmotu pavasara piedzīvojumiem ikvienu apmeklētāju!

Programmas laikā bērni un pieaugušie izzinās Visuma plašumus, pelnīs krāsainas oliņas, ko atstājis Saules zaķis, minot mīklas un meklējot īpašās saules. Muzeja radošajā darbnīcā izrotāsim olas un izkrāsosim Lieldienu vistiņas, ka arī apgleznosim ģipša saulītes. Ikvienu cienāsim ar garšīgu tēju un saldiem cepumiem.

Muzeja Saules meitas 20.aprīlī piedāvā divas tikšanās reizes:
• plkst. 13.00 ( LV valodā)
• plkst. 16.00 ( RU valodā)

Līdzi jāņem: Viena vārīta, bet nekrāsota ola (vienai personai). Dalības maksa: 4,- Eur. Lūgums pieteikties savlaicīgi pa tālr. +371 22029055 vai sūtot vēstules uz epastu: [email protected]

Šausmīgi pozitīvu emociju teātra/spēle ar līdzdalību un jautru baidīšanos fabrikā VEF


18., 19. un 20. aprīlī plkst.16.00 fabrikā VEF notiks Psaiho.lv šausmīgi pozitīvu emociju teātra/spēle ar līdzdalību un jautru baidīšanos.

Sevis izzināšanas un grupas saliedēšanās spēle.

Kas tas ir?
Vairāk kā 1 stundu gara spēle, 6 - stāvi leģendas, 16 - sastapšanās ar mistiskiem tēliem, 36 - telpas piedzīvojumu, 86 - pakāpieni drosmes, 160 - pagriezieni un saliedēšanās, 906 - metri spiedzienu un smieklu, 1006 - soļi sevis izzināšanā, 1600 - kvadrātmetri šausmīgi pozitīvu emociju.

Princips:
Cilvēku grupa dodas tumšās telpās, pagrabā, labirintos, šaurās ejās, liftā, tumšās trepēs u.tml., kur mitinās dažādi tēli, kas negaidīti parādās darbībā. Miroņgalvas, zirnekļi, pļaujmašīna, mūmija, skelets, zārki, zombiji, zāģis, u.tml. nepārtraukti adrenalīna piepildīti pārsteigumi.

Spēlei ir 3 bailīguma trases:
1.līmenis - "Piedzīvojumu trase" īpaši domāta bērniem, sākumskolniekiem un tiem, kam ir bail baidīties. 2.līmenis - "Baiļu trase" domāta visiem normāliem cilvēkiem. 3.līmenis - "Šausmu trase" ekstremāla ekskursija, domāta adrenalīna cienītājiem, kam šausmīgi patīk baidīties.

Pasākums notiek bijušās VEF rūpnīcas telpās un vēsturiskā bumbu patvertnē Nr.232. Biļešu cena: EUR 12 - EUR 18. Biļetes iepriekšpārdošanā "Biļešu Serviss" kasēs un www.bilesuserviss.lv.

Grupas "Excepter" koncerts klubā "Piens"


21.aprīlī plkst.19.30 klubā "Piens" uzstāsies grupa "Excepter" (ASV).

"Excepter", kuru tās dalībnieki dēvē par "sintētiska protesta grupu", 2002.gadā dibināja improvizējošās "new weird America" apvienības "No Neck Blues Band" dalībnieks Džons Fels Raijens (John Fell Ryan), un turpmāko divpadsmit pastāvēšanas gadu laikā tā nostiprināja savu reputāciju kā viena no muzikālajām parādībām, kas definē jēdzienu "Bruklinas noizs".

"Excepter" sastāvs ir vairākkārt mainījies, un līdzās Raijenam grupā šobrīd darbojas arī viņa sieva Lala Raijena (Lala Harrison Ryan), Džons Viljamss (Jon Williams) un Džons Nikolsons (Jon Nicholson), kas pazīstams ar savu solo projektu SSPS (SS Pyramid Snake).

Ieejas maksa: iepriekšpārdošanā "Biļešu servisā" (www.bilesuserviss.lv) - EUR 7, pie ieejas – EUR 10.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Kāpēc

2014-04-19 04:44:21

Ziņot

Tai foto ir smerdelis Pūpols no Vienotības partijas?

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv