Trešdiena, 2021. gada 16. jūnijs

Justīne, Juta

2. septembris (2013) 12:58

Juris Kaukulis savas atvases izvēlas skolot jaunatvērtajā pamatskolā FOTO (1) 

Gatis Dieziņš

Siguldas novadā strauji pieaug bērnu dzimstība – katru mēnesi pasaulē nāk vairāk nekā 20 jaunie siguldieši, tādēļ 1.septembrī Siguldā atklāta jauna sākumskola. Tā ir Latvijā pirmā jaunā pašvaldības skola, ko atklāj pēdējo divu gadu laikā. Mācības tajā uzsākušas arī sabiedrībā zināmu personu atvases.

FOTOGALERIJA.

Laurenču sākumskola izvietota bijušās Siguldas novada vidusskolas ēkā, kuras renovācijā šovasar pašvaldība ieguldījusi vairāk nekā 500 tūkstošus latu. Jaunajā mācību gadā Laurenču sākumskolā mācības uzsāk 122 skolēni – nokomplektētas trīs pirmās klases un pa vienai klasei 2.- 6.klašu grupā. Mācību procesu skolā nodrošinās 20 pedagogi.

Jaunatvērtajā pamatskolā šogad mācības uzsākuši arī grupas Dzelzs Vilks solista Jura Kaukuļa bērni - dēls Marts un meita Rūta. Savas atvases pirmajā skolas dienā atbalstīt bija ieradies arī bijušais kalnu slēpotājs un uzņēmējs Ivars Ciaguns, programmas Iespējamā Misija vadītāja Zane Oliņa, AS Laima valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbis un citas sabiedrībā zināmas personas.


„Mūsu ģimenē lepnumu izraisa fakts, ka citur Latvijā skolas tiek aizvērtas, bet Siguldā – atvērtas. Tātad attīstības ziņā Sigulda ir uz pareizā ceļa. Līdz šim esam meklējuši nedaudz alternatīvas izglītības iespējas saviem bērniem, tāpēc nākamgad skolas gaitas Laurenču sākumskolā uzsāks arī mūsu topošais pirmklasnieks. Uzrunāja tas, ka skolā jūtama personīga pieeja katram bērnam, un daudz tiek domāts pie dažādām aktivitātēm, piemēram, nodarbībām svaigā gaisā,” stāsta siguldietis un četru bērnu tēvs, AS Laima valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbis, kura dēls šogad sāk mācīties Laurenču sākumskolas 4. klasē.

Jaunajā sākumskolā bērni padziļināti apgūs dabaszinības un informācijas tehnoloģijas, bet pēc stundām katram skolēnam tiks dota iespēja pilnveidot sevi dažādās interešu izglītības jomās – sportā, mākslā, mūzikā, dabas izziņās un tehnoloģijās.

„Skolā informācijas tehnoloģiju lietošanas prasmes integrēs visos priekšmetos - sadarbībā ar „Apple” skolā izveidota mobilā datorklase, kurā informācijas tehnoloģijas varēs izmantot jebkurš skolēns un skolotājs. Skolas ideja un izglītības piedāvājums ir veidots ciešā sadarbībā ar vecākiem, kuri piedalījās skolas vīzijas veidošanā”, atklāj skolas direktore Sanita Ungura.

Lai nodrošinātu papildizglītības iespējas, tiks izmantots arī vecāku līdzfinansējums. Tas nodrošinās arī iespēju kvalitatīvi pavadīt laiku un uzturēties skolā pedagogu uzraudzībā, ja tas nepieciešams, no septiņiem rītā līdz septiņiem vakarā.

Netālu no skolas jau šoruden tiks atklāts arī Siguldas sporta un aktīvās atpūtas cents „Laurenči”, kurā 1,4 kilometru garumā izbūvēta Austrumeiropā unikāla mākslīgā distanču slēpošanas trase, zem kuras ievietota saldējošā iekārta, kas ļaus uzturēt mākslīgā sniega segumu un tādejādi ļaus uzsākt slēpošanas sezonu ātrāk, kā arī nodrošinās tās nepārtrauktu darbību mainīgos laika apstākļos ziemas sezonā. Mākslīgā seguma distanču slēpošanas trase vasarā būs izmantojama skrituļošanai un skriešanai.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Vārds

2013-09-02 13:17:50

Ziņot

visi tādi smuki sapucējušies :)))) prieks skatīties un gremdēties atmiņās :)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv