Trešdiena, 2021. gada 12. maijs

Valija, Ina, Ināra, Inārs

29. augusts (2012) 10:22

Jolanta Gulbe: Lai būtu laimīgs, jāizdzīvo kas nopietns, jāapmet iekšējs kūlenis (7)

Jazz.ee un Mirage.lv

Tuvojoties rudenim, daudzi no mums izvēlas pagarināt vasaras brīvdienas, pēdējo D vitamīna devu un enerģiju pirms garās ziemas uzņemot kādā tālākā zemē. Intervijā portālam Puaro.lv dziedātāja Jolanta Gulbe dalās iespaidos par sev tuvāko valsti, uz kuru labprāt dotos ceļojumos atkal un atkal, kā arī veidiem, kā nezaudēt možumu un starojumu garajos rudens vakaros.

“Viena no iespaidīgākajām valstīm, kurā būts un kura man ir arī vistuvākā, ir Izraēla.Nesen šai valstī viesojos kopā ar vīru, apmeklējot kādu festivālu, un mums bija daudz laika, lai šo valsti iepazītu. Dzīvojām Jeruzalemē. Katru vakaru bija koncerti, bet dienas bija brīvas, un tās veltījām pilsētas izpētei. Ielīdām visādos stūrīšos, izstaigājāmies pa jumtiem un izgājām cauri visam tirgum. Pilsēta tika iepazīta tā, ka pat gids mūs tur neaizvestu. Brīžiem šie gājieni varbūt nebija pārāk droši, bet tā bija īpaša sajūta – iepazīt valsti un izraēliešu kultūru tādu, kāda tā ir, nevis tūristiem izskaistinātu. Mani sajūsmināja viņu ikdiena, negrozāmā ticība un reliģijas klātbūtne. Nevienā citā valstī neesmu pamanījusi tik izteiktu Dieva piesaukšanu – tas ir viņu dzīves galvenais pamatakmens, kas fascinēs ikvienu šīs valsts viesi,” stāsta Jolanta.

Ceļojumi un citu valstu kultūras iepazīšana krietni maina arī cilvēku redzējumu gan par sevi, gan dzīvi kopumā. Līdzīgi noticis arī ar Jolantu, un mūziķe ir pārliecināta, ka ārējais starojums pirmām kārtām atkarīgs no dvēseles un prāta stāvokļa.

“Galvenais paņēmiens, kā sevi uzturu formā, ir dzīves skola. Cilvēks nekad nebūs starojošs un laimīgs, ja viņš nav iekšēji brīvs, piedzīvojis ko nopietnu, apmetis iekšēju kūleni un atbrīvojies no visa liekā un uzkrātā smaguma, lai dzīvē ietu tālāk un baudītu notiekošo. Ir jādzīvo šodienai, jābauda dotais mirklis un jābeidz sapņot un domāt, kas būs rīt! Jābeidz prātot par pagātni, pārcilājot notikumus, bet jābauda laiks, kas dzīvē dots. Ja neizmantosi to, kas dots šobrīd, šis mirklis tā arī aizies,” aicina mūziķe.

Apdomājot savus paņēmienus, kā ļauties mirkļa burvībai, Jolanta atzīst, ka vienotas receptes dzīvespriekam nav, tomēr krietni palīdz tādi knifiņi, kā, piemēram, spontāna došanās uz jaunu vietu: “Nemitīgi ir jāstrādā ar sevi, savām domām. Neviens nav ideāls, ikdienai ir savi tumšie brīži. Jāprot tos izdzēst. Notikums jāpārdzīvo un tad jāizmet atkritumu tvertnē, noteikti sevī nevajag krāt negatīvas un liekas emocijas. Ja šāda pieeja nepalīdz un neizdodas no traucējošajām sajūtām atbrīvoties iekšēji, tad es mainu kaut ko ārēji. Piemēram, paņemu mašīnu un kopā ar vīru un bērniem braucu prom no tās vietas, kur jutos drūmi. Reizēm pietiek vien šādi nomainīt ārējos apstākļus, lai situācija uzlabotos. Aizbraucot tiek sakārtotas domas, un nāk apskaidrība, ka problēma bijusi vien galvā. Tādēļ ir jādzīvo un jāizdzīvo ikviens mirklis un notikums!”

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Vārds

2012-08-29 11:46:39

Ziņot

kas nesalauž, padara stiprāku, gudrāku un laimīgāku :) tā viš i!

Vārds

2012-08-29 10:52:52

Ziņot

nešaubos, ka jeruzaleme ir maģiska vieta!

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (4)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv