Ceturtdiena, 2021. gada 17. jūnijs

Artis, Artūrs

Otrdiena, 22. maijs (2012) 10:20

Jānis Stībelis koncertē, neraugoties uz veselības problēmām (6) 

Kristaps Bergs, Puaro.lv

Aizvadītajā nedēļas nogalē Rīgas Kongresu namā par spīti mākslinieka veselības problēmām notika Jāņa Stībeļa jaunā albuma Summer City prezentācijas koncerts. Kā viesmāksliniece koncertā viesojās arī Krievijā augstu popularitāti guvusī pašmāju dziedātāja Laima Vaikule, kura Latviju apmeklējusi īpaši šim nolūkam.

Intervijā portālam Puaro.lv Jānis Stībelis atklāja, ka dienu pirms koncerta apsvēris iespēju to atcelt, tomēr tad ar ārstu palīdzību balss tikusi «salāpīta». Neraugoties uz dažām šķībajām notīm, koncerts tomēr esot izdevies: «Izlēmu, ka jāiztur un jānodzied. No visām tām zālēm un špricēm, kas manī salaistas, gan ir sajūta, ka raugos uz notiekošo no malas – kā tādu filmiņu, kurā mainās dekorācijas un cilvēki. Tomēr tagad jūtu milzīgu gandarījumu un priecājos, ka koncertu neatcēlu.»

Koncertā atskaņotā albuma muzikālais stāsts ir par tik ļoti gaidīto vasaru, pilsētu un  mūziku, kurā apkopots skaists cerību mirklis ar dažādām emocijām. «Albuma nosaukums patiesībā ir ļoti plašs. Tās ir gaviles, ka esam pozitīvi un nepadodamies - gaidām vasaru, smaidot, baudot dzīvi un priecājoties. Vasarās pilsētā var notikt pilnīgi jebkas. Sākot ar mīlestību un ballītēm un beidzot arī ar aktuālām sociālām tēmām. Vasarās pilsēta ir plaša, tajā var dzīvot dažādu tautību un rasu cilvēki, visiem zem šīs Saules ir sava vieta. Paaudzi nomaina paaudze, vecie cilvēki aiziet, vietā nāk jaunie – rodas jautājums, kādi viņi būs? Albumā aplūkotas arī šādas eksistenciālas tēmas. Protams, ir arī mīlas lirika. Tā gan nav veltīta konkrētai sievietei, drīzāk saruna ar savu mūzu,” stāsta mūziķis.


Dziedātāja jaunais albums tapis pēdējā gada laikā gan Latvijā, gan koncertturnejas laikā ASV. Tājā dzirdamas arī vairākas iepriekšējo albumu dziesmas, kas nu pārtapušas angļu valodā.

«Dziesmas lielākoties tapa autobusā, garo pārbraucienu laikā. Man bija dators ar mūzikas programmu un austiņas. Tā arī, sēžot autobusā, liku kopā savas idejas,» atceras dziedātājs.

Jaunā albuma mērķis paredzēja radīt mūziku, kas ir viegli uztverama, tomēr nav pārlieku komerciāla: «Vēlējos radīt šo albumu atšķirīgu no esošajiem. Ar skaņu un aranžējumiem negāja viegli, jo nemitīgi biju meklējumos. Ar Gintu Stankeviču studijā pārcilājām visādus variantus, dažas dziesmas tika arī ierakstītas lentā un miksētas. Tā arī atradām optimālo albuma skanējumu.»

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Tvsrce

2013-03-27 17:27:22

Ziņot

lehet, hogy e9n vagyok skf3t, de snzeirtem 2500 forint baromi sok pe9nz egy albume9rt (amiről lehet, hogy csak egy sze1m e9rdekel). ez az e1r sem a magyar pe9nzte1rce1k vastagse1ge1hoz van me9rve. 2 CD e1re1bf3l me1r inke1bb bekkf6ttet az ember egy korle1tlan 1 megabites netet e9s annyit tf6lt ingyen, amennyit nem sze9gyell. csoda, hogy az ege9sz orsze1g warezol? kicsit elkanyarodve1n a te9me1tf3l itt egy kis gondolkodnivalf3: namost a legtf6bb ember mp3-on, mp4-en, ipod-on, mobilon hallgat zene9t. e9s azokra honnan lehet LEGc1LISAN zene9t szerezni: 1) zenei CD.: ja csakhogy azok DRM-mel ve9dve vannak a me1sole1s ellen, amit tf6rni illege1lis, e9s me9g a konverte1le1ssal is szenvedni ke9ne. erről nem lehet. 2) online zenee1ruhe1zak.: itt is hasonlf3 a helyzet az előző esethez. me1sole1sve9dett zene, e9s a konverte1le1ssal is szenvedni kell. ha nem tf6rik fel a me1sole1sve9delmet, akkor meg lehetnek kompatibile1te1sbeli proble9me1k. itt viszont me1r van annyi javule1s, hogy sze9p sze1mmal lehet mp3 forme1tumfa zene9t is venni. de ezeket a helyeket me9g mindig alig haszne1lje1k valamennyien, aminek a legfőbb oka a fizetősse9g (ezen belfcl is főleg az, hogy online kell e9s ezt nem szereti az e1tlagember+macere1s, meg persze maga az, hogy nincs ingyen), e9s persze a DRM. he1t marad a warez, ami re1ade1sul ingyen van, nincs me1sole1sve9delem, sokkal nagyobb a ve1laszte9k, gyorsabb (nincs macera az online fizete9ssel), tf6bb forme1tumban ele9rhető 1-1 sze1m, nem csak az album (habe1r ez a fizetős helyekre is igaz) e9s mage1nce9lra lege1lis a letf6lte9s. ha letf6lte9s ute1n tetszik a zene e9s te1mogatni akarom az alkotf3kat, akkor kfcldf6k neki pe1r 100 forintot, e9s mindenki jf3l je1rt. a felhaszne1lf3 aze9rt mert ingyen van a zene, az alkotf3 meg aze9rt, mert tf6bbet kapott, mint ha megvettem volna eredetiben a zene9je9t. egyedfcl szege9ny kiadf3 maradt hoppon. e9s egy kis matek a ve9ge9re: ha azt vesszfck, hogy MO-n minden mp3, mp4, ipod-ra, e9s a telefonok 1/4-e9re z

Agrita

2012-05-23 10:56:17

Ziņot

Man liekas, ka ir super, ja mākslinieks saņemas un nodzied, neskatoties uz likstām ar balsi! 100% like! :)

Vārds

2012-05-22 10:34:45

Ziņot

opā, pat nepamanīju - koncerts bija burvīgs :)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv