Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs

Rasa, Rasma, Maira

Piektdiena, 13. jūnijs (2014) 11:30

Brīvdienu kokteilis (1)

Flickr.com

Melnā piektdiena, apmācies laiks aiz loga, siltumu gribas... Nav tālu jāmeklē sliktas omas iemesli. Taču vai atceries, ka viss būs tieši tā, kā domāsi tu pats. Un varbūt labāk padomā par to, ko darīsi un kurp dosies nedēļas nogalē. Bet ja pavisam bail un negribas iet no istabas ārā, ieslēdz televizoru, skaties futbolu un iemalko kādu kokteilīti, kura recepti atradīsi šī raksta noslēgumā.


Futbols! Pāri visam šajā piektdienā, protams, ir futbols.

FIFA Pasaules kauss - dodies līdzi just uz Fanu telti!


 

Ja esi īsts futbola fans, vari doties uz Fanu telti Kronvalda parkā, kur kopā ar citiem futbola faniem varēsi just līdz savai futbola komandai.

Izbaudi futbola vasaru kopā ar līdzjutējiem Fanu teltī pašā Rīgas centrā. Spēļu tiešraides uz 9 TV ekrāniem.

Fanu teltī norisināsies minifutbola turnīri (laukuma izmērs10 x 15 metri), florbola turnīrs, streetbola grozi ar brīvi pieejamu inventāru un ekipējumu, mūzika, konkursi, jautras atrakcijas, spēles un tikšanās ar sporta slavenībām, fanu atribūtika un balvas.


Ar koncertu Dzintaru koncertzālē
45. jubilejas koncerttūri sāk leģendārā grupa “Menuets”

 


 

Šovakar, 13. jūnijā, plkst. 20:00 ar koncertu Dzintaru koncertzālē Latvijas koncertturneju sāk leģendārā grupa “Menuets”. Programma ar lakonisku un vienlaikus jaudīgu virsrakstu – “Esam!”, kurā iekļautas visu laiku labākās „Menueta” dziesmas, ir grupas dalībnieku dāvana gan saviem faniem visā Latvijā, gan pašiem sev 45. jubilejā.

Pēc 13. jūnija koncerta Dzintaros programma “Esam!” pārskanēs Latvijas lielākās pilsētas: Liepāju (2. augustā), Valmieru (15.augustā), Ventspili (24.oktobrī), Rēzekni (14. novembrī), Jelgavu (30. novembrī) un Cēsis (12. decembrī). Biļetes jau šobrīd nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā, ka arī internetā.

                                   Putu balle bērniem
 


 

Piektdien, 13.jūnijā, Kuldīgas pilsētas estrādē, visi ir laipni gaidīti kārtīgi izdejoties un atpūsties gan putās, gan vienkārši dejā. Modernākā un populārākā deju mūzika no labi pazīstamiem un iemīļotiem dīdžejiem, video instalācijas, konkursi, balvas un labs noskaņojums.

Jau pa dienu ballīte bērniem no 18.00 līdz 21.00 ar dejām putās, uzpūšamajām atrakcijām, cukurvati, popkornu, konkursiem un balvām, sejas apgleznošanu un pasākuma vadītāju šerifu Vūdiju.

Ieejas maksa - 1,50 EUR. Bērniem līdz 7 gadiem ieeja bez maksas, bet kopā ar pieaugušo.

Vakara lielā ballīte no 22.00 līdz 04.00, sākot no 16 gadu vecuma.

Dīdžeji: BikerMouseFromMars, Athur Riffle, Mr.RoughBoy, Dj Matīss un Dj Gunchs.

Ieejas maksa: līdz 23.00 - 4 EUR, vēlāk - 5 EUR.


Rīgas Mākslas Telpā atklās unikālu
Sibīrijas un Latvijas laikmetīgās mākslas kopizstādi "Uz viļņa"

 


 


Sestdien, 14. jūnijā, plkst. 14.00 Rīgas Mākslas Telpas Lielajā zālē, piedaloties māksliniekiem no Latvijas un Sibīrijas, atklās Sibīrijas un Latvijas laikmetīgās mākslas kopizstādi "Uz viļņa".

Izstāde "Uz viļņa", ko rīko Laikmetīgās mākslas institūts sadarbībā ar Krievijas valsts laikmetīgā mākslas centra Sibīrijas filiāli, ir iecerēta kā aktuālās mākslas skate, kas īpašu uzmanību velta t. s. reportāžmākslas virzienam laikmetīgajā mākslā. Izstādē piedalās gan starptautisku slavu jau ieguvuši mākslinieki, gan vēl uzlecošas mākslas zvaigznes. Izstāde ir mobilizējusi arī tos latviešu māksliniekus, kas vismaz reizumis pievēršas dzīves aktualitāšu analīzei mākslā. Domājams, ka abu valstu reportāžmākslas virziena pārstāvju dialoga veidošanās būs pamats jaunam uzrāvienam kā Latvijas, tā Sibīrijas laikmetīgajā mākslā.


Joga enerģijai Kalnciema kvartālā
Tuvojoties enerģētiski spēcīgākajam vasaras laikam - Vasaras saulgriežiem, sestdien, 14.jūnijā ikviens interesents aicināts smelties vasaras pilnbrieda enerģiju atvērtajā jogas nodarbībā Kalnciema kvartālā.

Lai nomierinātu prātu, atgūtu enerģiju un ar jauniem spēkiem piedzīvotu Jāņu nakts maģiju, ikviens interesents aicināts jau šo sestdien, 14.jūnijā piedalīties jogas nodarbībā pie Kundalini jogas pasniedzējas Jolantas Vasermanes. Nodarbība sāksies plkst. 11.00, kad uzsāksim dienu ar patīkamu enerģijas devu, stiprinot sava prāta pozitīvo aspektu, kas dos spēju katrā lietā redzēt tās gaišo pusi.

Nodarbība, kas norisināsies starptautiskā "Saulgriežu Jogas un Mūzikas festivāla" ieskaņā, būs atvērta ikvienam interesentam un piemērota arī iesācējiem.

Interesenti aicināti ierasties ērtā apģērbā, ņemot līdzi savus paklājiņus. Dalība nodarbībā ir bez maksas!

Savukārt pēc nodarbības uzkrāt spēkus palīdzēs Kalnciema kvartāla tirdziņa iecienītākie tirgotāji, kas būs sarūpējuši spirdzinošus dzērienus, zemenes, ogas un zaļumus, bet izrotāties Saulgriežu svinībām palīdzēs vietējo amatnieku darinājumi stilizēti tautiskās un mūsdienīgās noskaņās. Tirdziņā šoreiz ciemosies arī Juglas dzīvnieku patversme "Labās mājas" un tās iemītnieki, atgādinot arī par četrkājaino draugu labturību.

Plkst. 12:00 Vīnu veikala verandā sākums ekskursijai pa Pārdaugavu gides Ingas Karlštrēmas vadībā - "Pārdaugavas koka arhitektūras maršruts", kurš piedāvās iepazīties ar Rīgas priekšpilsētām tik raksturīgo koka apbūvi un tās attīstību sākot ar skraju un savrupu guļbūvju muižiņu būvniecību 17. un 18. gadsimtā, līdz koka dzīvojamo ēku ziedu laikiem 19. gadsimtā un 20. gadsimta sākumā.


  Rīgas Festivāls. Atspulgi.
Latvijas Radio koris un Vestards Šimkus


   
 

Svētdien, 15.jūnijā  plkst. 20:00, Rīgā, Sv. Pētera baznīcā klausītājiem atkal tiek piedāvāta programma “Atspulgi’’ ar Vestardu Šimku un Latvijas Radio kori diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā.

Programmas idejas autors Sigvards Kļava saka: “Impulss programmai “Atspulgi” radās no pašas mūzikas skaņuraksta – kad ūdenī iemet akmentiņu, veidojas mazi vilnīši, atspulgi... Līdzīgi kā krītošas zvaigznes debesīs. Tas būs rāms un apgarots domu un sajūtu plūdums. Telpas un skaņas saspēle, kas veido skanisku kolāžu.” Klavieru un kora balsu dialogs, kurā klavieru taustiņi dzied un cilvēka balsis zaigojoši vizmo. Koncertā skanēs trīs latviešu mūzikas opusi – Jura Karlsona Lielajai mūzikas balvai 2013 nominētais Le lagrime dell’anima – estētiski neticami skaista, apcerīga un garīgi introverta vēršanos pie Dieva, kur saklausām dvēseles asaras, kā arī Pētera Vaska klusā meditācija par ceļu The Fruit of Silence ar Mātes Terēzes vārdiem, un trešā daļa “Mēness starus stīgo” no Pētera Butāna koncerta korim un instrumentālam ansamblim Lux aeterna, par kuru komponists saņēma Lielo mūzikas balvu 2004.

No Vestarda Šimkus ar pašu autoru pie klavierēm dzirdēsim viņa Otro klavierkoncertu “Man labvēlīgā tumsā’’ korim un klavierēm, kura nosaukums un idejiskais avots aizgūts no Imanta Ziedoņa dzejoļu krājuma.

Skaņas pētnieks, vācu komponists Hanss Ote par “Skaņu grāmatu’’ klavierēm: “ Ar šo “Skaņu grāmatu” klavieres tiks no jauna atklātas kā skanēšanas un klusēšanas instruments ar visām dinamikas, krāsu un rezonanses iespējām.’’

Katalāņu komponista Bernata Vivankosa garīgie meklējumi un atradumi iet rokrokā ar mūzikas spektrālā aspekta piedāvātajām skanējuma bagātībām, ko jautīsim arī opusā Le cri des bergers tenoram un jauktam korim, savukārt viens no mūsdienu populārākajiem ASV komponistiem Deivids Lengs pārstāvēts ar opusiem again un for love is strong, kuru pamatā ir rindas no Vecās Derības. 
Mūziķi: Vestards Šimkus, klavieres, Latvijas Radio koris, Sigvards Kļava, diriģents
Programma: Juris Karlsons, Deivids Lengs, Hanss Ote, Pēteris Vasks, Bernats Vivankoss


Un šoreiz piedāvājam dažas KOKTEIĻU RECEPTES futbola iedvesmoti - ar  Brazīlijas nacionālo alkoholisko dzērienu – stipro, kristāltīro degvīnu, kas iegūts no cukurniedrēm.CAIPIRINHA
Skābeni rūgts shotdrink, aperatīvs

četros gabalos sagriezts laims
2 vai 3 tējkarotes brūnā cukura
5 cl Nega Fulo (cukurniedru degvīna)

Glāzē ar stampiņu saspaida laimu. Tad pievieno brūno cukuru un Nega Fulo, pieber smalko ledu un visu samaisa.
Jauc un pasniedz tumblerā.


BATIDA DE MARACUJA
Atspirdzinošs longdrink vasaras kokteiļvakaram

3 cl cukurniedru degvīna
6 cl marakujas sulas
1 cl citronu sulas

Dekorēšanai: 1 karambolas šķēle

Sastāvdaļas sakrata šeikerā ar ledu un caur sietu iekāš longdrink glāzē, kas piepildīta ar smalko ledu. Karambolas šķēli uzsprauž uz glāzes malas.


BRASILIA
Maigs longdrink vasaras kokteiļvakaram

4 cl cukurniedru degvīna
1 cl zilā apelsīnu liķiera Curacao
2 cl koksriekstu sīrupa Cream of Coconut
5 cl apelsīnu sulas
5 cl ananāsu sulas

Dekorēšanai: 1 melones gabaliņš

Sastāvdaļas sakrata šeikerā ar ledu un caur sietu iekāš longdrink glāzē ar smalko ledu. Melones gabaliņu uzsprauž uz glāzes malas. Pasniedz ar palmai līdzīgu maisāmo kociņu.


Bezalkoholisks kokteilis
SPORT'S FLIP
Maigs flips visiem gadījumiem

6 cl apelsīnu sulas
3 cl citronu sulas
3 cl marakujas sulas
1 cl banānu sīrupa
1 cl grenadīna (granātābolu sīrupa)
1 olas dzeltenums

Dekorēšanai: 1 apelsīna šķēle

Visas sastāvdaļas spēcīgi sakrata šeikerā ar ledus kubiņiem un caur sietu iekāš longdrink glāzē. Uz glāzes malas uzsprauž apelsīna sķēlīti. Dzērienu pasniedz ar kokteiļsalmiņu.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Zigis

2014-06-13 12:23:36

Ziņot

Pēc futbola bez visiem kokteiļiem derēs tīrs cukurbiešu sņabis!

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv