Pirmdiena, 2021. gada 14. jūnijs

Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis

Svētdiena, 4. marts (2012) 22:28

Amatpersona nekaunas nosaukt LTV žurnālistu par "svoloču" (5)

Pietiek.com

Komunikācijas katastrofa! "Kauna jums nav!... Svoločs!" - tāda ir mūsu kulturālā ierēdniecība, kura no mūsu nodokļu maksātāju kabatām saņem savu algu...

Komunikācijas katastrofa – tieši tā var nosaukt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) rīcību, organizējot ģenerāldirektores Nelijas Jezdakovas interviju Latvijas televīzijas raidījumam De facto. Turklāt jau pēc notikušas intervijas VID ģenerāldirektore atļāvusies žurnālistam Jānim Gestem nodot sveicienu, ka viņš ir "svoločs" (nelietis - no kr. val.).

Tieši Geste 17.janvārī nosūtīja intervijas pieprasījumu VID. Tikai 22.februārī tika nosūtīts intervijas atteikums un piedāvājums televīzijas raidījumam interviju sniegt rakstveidā. Par saņemto atteikumu De facto informēja Valsts kanceleju un Finanšu ministriju. Un tikai tad, pēc Valsts kancelejas, Ministru prezidenta biroja, Ministru prezidenta Valda Dombrovska, finanšu ministra Andra Vilka un Finanšu ministrijas vadības iesaistīšanās notika intervija ar VID ģenerāldirektori. VID vadītāja neslēpa savas dusmas un interviju sniedza, demonstratīvi pārtraucot sanāksmi savā kabinetā.


Par Jezdakovas riebīgo attieksmi pret masu medijiem jau iepriekš ir ziņots daudz. Puaro.lv rīcībā esošā informācija liecina, ka ierēdne ir apvainojusies uz žurnālistiem par paparaci reportāžām, kurās viņa redzama izmantojot savu dienesta auto privātajām vajadzībām.

....................................................................... 


Nodokļu maksāšana, nodokļu nemaksātāju atklāšana, kontrabandas apkarošana, šajā nedēļā uzsāktā sākumdeklarēšanās. Tie ir jautājumi, kas būtībā skar ikvienu ekonomiski aktīvu Latvijas iedzīvotāju un par kuriem raidījums «De facto» vēlējās intervēt Jezdakovu. Nesen sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā aptauja apliecina, ka aptuveni piektdaļa cilvēku nezina, vai viņiem būs jāiesniedz deklarācija. Savukārt 66 procenti uzskatījuši, ka uz viņiem sākumdeklarēšanās neattiecas, tomēr testa jautājumi pētniekiem likuši secināt, ka liels skaits no viņiem kļūdījušies. Bet par deklarācijas neiesniegšanu VID var sodīt.

Valsts Kancelejas Komunikācijas departamenta vadītāja Laine Kučinska secina, ka «VID ir ļoti plašs jautājumu loks, un komunikācija šai institūcijai ir būtiska un nozīmīga. VID ir vairāk vērsts uz tādu komunikāciju, kas nav proaktīva un nav vērsta uz iedzīvotājiem aktuālu jautājumu skaidrošanu.»

Valsts kanceleja rekomendējusi VID aktīvāk komunicēt sabiedrību. Izvērsta informēšanas kampaņa par sākumdeklarēšanos nav bijusi, bet vienīgā preses konference notikusi janvārī, kopā ar VID atskaiti par pērn padarīto. VID uzskata, ka arī raidījumam «De facto» bija jāizmanto šī 26.janvārī notikusī preses konference, lai uzdotu jautājumus VID vadībai.

«Visa valsts šai iestādei uztic savus nodokļus. Ir tiesības sagaidīt, ka šī iestāde runās ne tikai tad, kad tai gribās runāt, bet tad, kad ir interese, kad ir objektīvs pieprasījums. Un kad šie jautājumi ir nozīmīgi. Sākumdeklarēšanās, nodokļu jautājumi par tiem jārunā, nevar tā, ka nepatīk vai kaitina,» uzskata «Providus» informācijas atklātības jautājumu eksperte Linda Austere.

Viens no VID atbildē liktajiem uzsvariem – viņi patur tiesības ar kuriem žurnālistiem, par kādām tēmām un kādā formā runāt. Ar selektīvu attieksmi saskārušies arī citi žurnālisti, tostarp arī Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs. Viņi tagad tiesas ceļā mēģina paplašināt VID atvērtību sabiedrībai.

Ne tikai šis gadījums, bet virkne informācijas un interviju pieprasījumu arī iepriekš, apliecina, ka ar atbilžu sniegšanu VID nesteidzas, bet televīzijai kā viedokļa skaidrotāju pārsvarā piedāvā preses sekretāri. VID Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Agnese Grīnberga neredz pamata pārmetumiem par sliktu komunikāciju ar sabiedrību. Turklāt ar sešiem cilvēkiem šim darbam viņasprāt ir par maz. Toties prēmijas, kas izmaksātas Grīnbergai un citiem kolēģiem, bijušas pamatotas.

Dažādi likuma panti meklēti, lai pēc vairāk nekā mēnesi ilgas gaidīšanas atteiktu Jezdakovas interviju «De facto» klātienē un televīzijai piedāvātu interviju rakstiskā formā. «Ja atsaucas uz to, nevis kā būtu labāk, bet citējot likuma pantus, tad tā ir diagnoze, tā nav normāla situācija,» norāda Austere. 


Raidījums De facto un Puaro.lv

Vēl par tēmu:

Visi raksti par šo tēmu

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Experto

2012-03-05 23:42:23

Ziņot

Jezdakovai draud iznīcība pēc ši skandāla...

Saiva

2012-03-05 01:02:13

Ziņot

Tai tantiņai sejā rakstīts - uzpūtīga, savtīga, egocentriska būtne.

Vārds

2012-03-05 00:39:34

Ziņot

Nelijas Jezdakovas [cenzēts]smird ļoti stipri!

aaa_aaa

2012-03-05 00:18:00

Ziņot

Ha ha ha, pateica Gestem, ka viņš ir svoločs? Viņš, manuprāt, ir pretīgs, sīkmanīgs pielīdējs un intrigants, kas tērē sabiedriskās TV naudu savu atriebībiņu īstenošanai. Tipisks lupata, ne vīrietis, tāpat kā Vilks un Dombovskis, iejaicoties šajā konfliktā. Nevīrišķīgi Lupatas, bet tādi jau tajā Vienotības spicē ir vairumā.

Kaspis

2012-03-04 22:52:04

Ziņot

Tiešām šii vecene jau ir pretīga pēc skata, kur nu vēl pēc darbiem...

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv