Pirmdiena, 2021. gada 14. jūnijs

Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis

Visi autora raksti

7. decembris (2012) 10:15

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Zane Pabērza +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (4)

No privātā arhīva un publicitātes foto

Kad aiz loga kļūst aizvien aukstāks, esam spiesti meklēt jaunus veidus, kā sasildīties. Un kurš gan cits to spētu izdarīt labāk par "Karsto laika ziņu" meiteni? Šonedēļ ar portāla Puaro.lv lasītājiem savos brīvdienu pavadīšanas ieradumos un ieteikumos dalās TV6 pikantās laika prognozes bijusī vadītāja, žurnāla Klubs "Seksa un attiecību" slejas autore Zane Pabērza.

„Šis ir viens no retajiem gadiem, kad laika apstākļi
decembrī mūs lutina un tuvojošos svētku noskaņu varam „noķert” jau savlaikus. Citus gadus pelēkais un lietainais laiks laupīja lielu daļu šo sajūtu. Tāpēc arī brīvdienās noteikti centīšos izbaudīt ziemas priekus kopā ar bērniem. Pieļauju, ka uz slēpošanas trasēm vēl nedosimies, jo cilvēku aktivitāte tur varētu būt pārāk liela un šobrīd slēpo tikai vecākā no meitām, bet uz tuvo piemājas Mārupes kalniņu ar ragavām aiziesim gan.

Vēl esam ieplānojuši doties uz kokaudzētavu izvēlēties eglīti. Pēdējos gados par labāko izvēli esam atzinuši eglītes podiņos, kuras pēc tam pārstādām laukā pie kādiem no vecākiem. Kad eglīte iegādāta, protams, tā būs arī jāpušķo un tieši to tad arī darīsim šajās brīvdienās. Adventes vainagu kopā ar meitenēm
iepriekšējās brīvdienās gatavojām pašas un tagad tas priecē gan mūs, gan citus.

Ļoti ceru, ka izdosies apmeklēt Otrās Adventes Dievkalpojumu Anglikāņu baznīcā pie mācītāja Jura Cālīša. Esmu šīs baznīcas draudzes locekle un Dievkalpojumus tur cenšos apmeklēt diezgan regulāri. Šajā laikā šo vajadzību izjūtu jo īpaši, un nu jau mums piebiedrojas arī meitenes, kurām tā ir jauna un interesanta pieredze. Ļoti patīk, ka šie Dievkalpojumi notiek svētdienu vakaros, nevis rītos - tas nelaupa tik retās kopā būšanas stundas no rītiem (jo darbdienu rītos, protams, rīta steiga neļauj mierīgi un nesteidzīgi izbaudīt mājas gaisotni), bet sniedz patīkamas emocijas un pozitīvu lādiņu visai nākamajai nedēļai.

„Parasti brīvdienas cenšamies pavadīt nesteidzīgi un piepildīti. Mierīgas vēlās brokastis ar pankūkām un tad plānojam tālākās nodarbes. Labprāt paceļojam pa Latviju vai apmeklējam kādas bērniem interesantas vietas. Esmu aktīva dzīvesveida piekritēja, tāpēc vasarā beidzot iemācījos braukt ar veikbordu (kas bija mans sapnis jau kādu laiku). Esmu Vespiste (sveiciens visam Vespaspietam!), tāpēc lielu daļu vasaras pārvietojamies ar Vespu (jā, bez bērniem gan, jāatzīst) un kopā ar pārējiem foršajiem Vespistiem piedalāmies Vespaspieta organizētajos pasākumos un aktivitātēs, kas ir pilni pozitīvisma un atraktivitātes, jo tikai tādi cilvēki jau izvēlas Vespas. Jāsaka gan, ka arī ziemā nepametam cits citu novārtā un arī mums ir sava „eglīte”. Protams, šis gadalaiks ieviesīs savas korekcijas un biežāk dosimies uz kādu no vietējā mēroga kalniem. Pati gan, jāatzīstas, kopš sāku braukāt uz Alpiem, Latvijas kalnos nesnovoju - mani vairs neuzrunā iespēja pāris sekundes braukt no kalna lejā, lai pēc tam vairākas minūtēs gaidītu tikšanu augšā. Bet kopā ar bērniem gan turp dodos un pieskatu mazāko, kamēr lielā slēpo.

Vēl jau jāsagatavo dažādi atribūti meiteņu bērnudārzu „eglītēm”, kas norisināsies tieši nākamajā nedēļā. Un, protams, jāizpilda Ziemassvētku vecīša rūķa pienākumi un jāiegādā pārtvertajās vēstulēs ierakstītie lūgumi, ko saņemt pie eglītes. Tāds diezgan piepildīts ir šis jaukais pirmssvētku laiks! Jaukas un siltas brīvdienas visiem!”
BRĪVDIENU CEĻVEDIS
 

Koncerts ar Vestardu Šimku, ELVI/DUNIAN un Katrīnu Neiburgu būs vērojams tiešraidē internetā


Ir izpārdotas visas biļetes uz trim Samsung Smart Sessions koncertiem, kuros pianists Vestards Šimkus saspēlēsies ar elektroniskās mūzikas duetu ELVI/DUNIAN un par mūzikas vizuālo noformējumu gādās atzītā multimediju māksliniece Katrīna Neiburga.

Samsung Smart Sessions ir pirmais šāda mēroga pasākums Latvijā, kura ietvaros akadēmiskā mūzika tiks apvienota ar elektronikas ritmiem un videoprojekcijām.

Jau neilgi pēc pirmā koncerta izsludināšanas tika rasta iespēja organizēt papildkoncertus, jo skatītāju interese redzēt un dzirdēt izcilo pianistu Vestardu Šimku citā ampluā izrādījās patiešām liela. Nu pilnībā izpārdoti jau trīs koncerti Splendid Palace lielajā zālē, un pieprasījums pēc biļetēm joprojām nav samazinājies.

Lai dotu iespēju koncertu redzēt arī tiem, kas biļetes nav paspējuši iegādāties, koncerta producenti, aģentūra SponsorKing meklēja variantus koncerta filmēšanai un pārraidīšanai internetā. "Mūs patiesi priecē skatītāju atsaucība,"  stāsta Elīna Liepiņa, Samsung zīmola vadītāja Baltijā. "Redzot auditorijas lielo interesi par grandiozāko šā gada Samsung Smart Sessions koncertu, radām iespēju nodrošināt koncerta filmēšanu un tiešraidi."

Pateicoties Samsung atbalstam, ikviens varēs internetā vērot trešo papildkoncertu, kas notiks otrdien, 11.decembrī. Koncerta tiešraides pieejas adrese tiks izziņota pirmdien, 10.decembrī.

Arī Vestards Šimkus atzīst, ka patiesi novērtē Samsung žestu, sniedzot iespēju koncertu redzēt daudz plašākai auditorijai: "Mēs kopā ar elektroniskās mūzikas duetu ELVI/DUNIAN un multimediju mākslinieci Katrīnu Neiburgu pie šī koncerta programmas strādājam jau trīs mēnešus. Visi esam ieguldījuši milzīgu radošo enerģiju, kā rezultātā top tiešām unikāls koncerts, tādēļ jo īpašs prieks, ka to redzēs un dzirdēs daudz vairāk skatītāji kā varētu satilpt trijās pilnās Splendid Palace zālēs."

Īpaši koncertam tiek gatavota ne tikai muzikālā programma un videoprojekcijas, bet arī tērpi, kurus radot, tērpu māksliniece Anda Penka, līdzīgi kā Katrīna Neiburga, iedvesmojusies no dabas, uzsverot tās kontrastainību un tik dažādo raksturu. Mākslinieces radītās žaketes kopā ar One Wolf biksēm un Del Gardi premium zīmola apaviem akcentēs mākslinieku izpildītās mūzikas raksturu – emocionāli piesātināto, majestātisko un niansēto Vestarda Šimkus virtuozajā klavierspēlē un dinamisko, eklektisko ELVI/DUNIAN radītajā mūzikā.


 Dailes teātrī pirmizrāde
 

Dailes teātra nedēļas nogale būs īpaši darbīga aktieriem un izvēlēm bagāta skatītājiem.

Lielajā zālē piektdien pirmizrāde - jauniestudējums „Vau!!!, kas ir čehu kino režisora un scenārista Petra Zelenkas lugas „Parastais vājprāts ikdienā” versija Mihaila Gruzdova režijā. Izrādē „Vau!!!”, kas Dailes teātra variantā nodēvēta par „parasto vājprātu ikdienā 2 cēlienos”, spēlē Ģirts Ķesteris, Pēteris Liepiņš, Olga Dreģe, Vita Vārpiņa, Kaspars Zāle, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Artis Robežnieks, Dārta Daneviča, Kristīne Nevarauska, Inita Dzelme un Uldis Siliņš. Nav svarīgi, kas cilvēkos ir tipisks vai parasts. Tieši otrādi – svarīgi ir tas, kas cilvēku atšķir no citiem, dara to citādu, īpašu, neatkārtojamu, unikālu... varbūt pat nenormālu. Cilvēki dzīvo kopā gadu desmitiem, bet neko viens par otru nezina. Visu mūžu neko viens par otru nezina. Pasaule ir pilna ar jukušajiem un psihopātiem. Vai arī vienkārši dīvainiem cilvēkiem. Kā lai cilvēks te paliek normāls? Jaunā iestudējuma izrādes gaidāmas arī sestdien plkst. 18.00 un svētdien plkst. 15.00.

Mazajā zālē 7.decembrī ir iespēja noskatīties Tenesija Viljamsa komisko traģēdiju „Tetovētā roze”, ko iestudējis režisors Jurijs Djakonovs. Sestdienas vakarā skatītāji aicināti uz Lilitas Ozoliņas jubilejas izrādi „Mēdeja. Teātris”, kurā aktrises partneri ir Ieva Segliņa un čellists Kārlis Auzāns. Savukārt svētdien plkst. 15.00 uz izrādi „Pasaka par vērdiņu – 2012” aicināti skolas vecuma bērni.

9.decembrī plkst. 15.00 Kamerzālē – Noras Ikstenas romāna „Amour fou” skatuviskā versija – maigi romantiska, kaislīgi nāvējoša, skurbi grēcīga, naidā švirkstoša... Biļetes uz izrādēm var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.


Esplanādes parkā tiek atklāta svētku skatuve


Sākoties Adventa laikam, Rīgā Esplanādes parkā jau tradicionāli sācis darboties Ziemassvētku tirdziņš, kur šogad pirmo reizi visus mazos un lielos iepriecina arī Trušu karaliste, kas izveidota ar labdarības organizācijas "Zilais krusts" gādību. Jau sestdien, 8.decembrī plkst. 17.00 tiks atklāta svētku skatuve ar Ziemassvētku vecīti, Rūķu meiteni, klaunu Viko un evaņģēlisko kristiešu draudzes "Zilā Krusta" kora priekšnesumiem.

Trušu karaliste ir neliela pilsētiņa ar greznām mājām, pilīm, šķūnīšiem, tiltiņiem un pat savu baznīcu. Taču atšķirībā no parastām pilsētām, to apdzīvo 46 truši. Mazie pūkainie karalistes iemītnieki priecēs Esplanādes Ziemassvētku tirdziņa apmeklētājus līdz pat nākošā gada janvāra vidum.

Evaņģēlisko kristiešu draudze, labdarības organizācija "Zilais krusts" ir izveidojusi rehabilitācijas centru Lēdmanē un papildus šim projektam rehabilitācijas centra vīri veic daudz citus lielus un labus darbus - atbalsta trūkumā nonākušas ģimenes, atjauno ēkas, un tagad plāno celt arī jaunu dievnamu. "Ja tikai cilvēki grib, kopā var paveikt lielas lietas" - stāsta labdarības organizācijas "Zilais Krusts" dibinātājs, mācītājs Kārlis Dreimanis.

Esplanādes Ziemassvētku tirdziņā šogad var ne tikai atrast un iegādāties svētkiem un ikdienai domātas lietas, bet arī lieliski atpūsties. Ar Rīgas domes atbalstu īpašu svētku noskaņu nedēļas nogalēs radīs Ziemassvētku vecītis un daudzveidīga kultūras programma. Uz svētku skatuves uzstāsies Rūķu meitene, Pepija Garzeķe un citi pasaku tēli, Studija Nots, Laimes ota, popgrupas Mio un Podziņas, grupa Sonus, folkloras kopa Skandinieki, burvju triku meistari, mūzikas grupas un studijas. Jauno gadu sagaidīsim kopā ar DJ apvienību Sunset. Tāpat bērnus priecēs autodroms, karuseļi un citas atrakcijas, kas darbosies katru dienu. Esplanādes lielo svētku egli rīdziniekiem un pilsētas viesiem dāvā SIA "Rīgas meži".

Džakomo Pučīni operas "Toska" pirmizrāde


7.decembrī atjaunojuma pirmizrādi piedzīvos kritiķu un skatītāju iemīļotā izrāde - Džakomo Pučīni opera «Toska» ar Modestu Pitrenu pie diriģenta pults. Režisora Dmitrija Bertmana (Krievija) veidotajā iestudējumā galvenajās lomās iejutīsies lieliskie LNO solisti: Liene Kinča, Andris Ludvigs un Jānis Apeinis.

«Atjaunojot izrādi, man bija liels prieks strādāt kopā ar Latvijas Nacionālās operas jaunajiem dziedātājiem. Mūsu jaunā Toska, Liene Kinča, ir patiess atklājums - ļoti spēcīga māksliniece, īsta, simtprocentīga teātra zvaigzne. Arī Jānis Apeinis ir lielisks - nebūs viegli pārliecināt skatītājus, ka Toska no brīvas gribas pametusi tik jaunu, seksuāli pievilcīgu un harizmātisku Skarpiju. Tomēr esmu pārliecināts, ka brīnišķīgais Andris Ludvigs Kavaradosi lomā būs viņa cienīgs sāncensis,» stāsta iestudējuma režisors D. Bertmans, Maskavas Helikona operas dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs, kurš veidojis vairāk nekā 90 iestudējumus daudzos pasaules opernamos un izpelnījies visdažādākā mēroga godalgas.

«Tosku» raksturo Pučīni darbiem neparasti spriegais stāsts, kurā spēkiem mērojas ideālisms un iekāre, jaunais un vecais, patiesa mīlestība un nesamierināms naids. Operdīvas Toskas un mākslinieka Kavaradosi kaislība tiek izspēlēta Romas krāšņajos interjeros. Greznās telpas kļuvušas par fonu arī Toskas un slepenpolicijas priekšnieka Skarpijas attiecību peripetijām un atrisinājumam, kas pēdējā cēlienā kulminē Pučīni opusam netipiskā vidē - Toskas zemapziņā.

Tomēr režisors uzskata: politikai Toskas stāstā ir vien pakārtota loma, jo tā centrā ir klasisks mīlas trijstūris, kāds sastopams gandrīz katra cilvēka dzīvē, tikai šeit tas risinās ekstremālos apstākļos.

«Mūsu versijā Skarpija un Toska reiz bijuši pāris, līdz viņa to pametusi. Skarpija, izmantojot visus iespējamos līdzekļus, tagad vēlas nevis vienkārši iekarot Toskas miesu, kā paredz librets, bet gan atgūt iemīļoto. Viņš tic, ka vieglprātīgais Kavaradosi, pie kura Toska aizgājusi, nav spējīgs tik patiesi mīlēt. Šāda Skarpijas absolūtā uzticība padara viņu mums tuvu un saprotamu. Kā teicis Staņislavskis, režisoram sliktajā ir jāmeklē labo, un labajā - slikto, tāpēc savā iestudējumā es cenšos šādam briesmīgam, negatīvam raksturam kā Skarpija būt advokāta vietā un attaisnot viņa rīcību,» - tā D.Bertmans.ā es cenšos šādam briesmīgam, negatīvam raksturam kā Skarpija būt advokāta vietā un attaisnot viņa rīcību,» - tā D.Bertmans.

Florijas Toskas lomā - Liene Kinča vai Julianna Bavarska, Mario Kavaradosi - Andris Ludvigs vai Georgs Onjani, Vitellio Skarpija - Jānis Apeinis vai Samsons Izjumovs, Čezāre Andželoti - Romāns Poļisadovs vai Viesturs Vītols, Sakristāns - Krišjānis Norvelis vai Armands Siliņš, Spoleta - Nauris Puntulis vai Guntars Ruņģis, Šarone - Kārlis Saržants vai Juris Ādamsons, Cietumsargs - Rihards Mačanovskis vai Juris Ādamsons, Gans - Kristofers Kalniņš-Liberis vai Jānis Aveniņš.

Liepājas teātrī pirmizrāde - Vadims Koršs "Atsaldētais". Režisors Dž.Dž.Džilindžers


Liepājā atgriezies režisors Dž.Dž.Džilindžers, kurš ar Liepājas teātra aktieriem iestudē Vadima Korša komisko parodiju „Atsaldētais”. Pirmizrāde paredzēta 8. decembrī.

Vadims Koršs (īstajā vārdā Dāvids Kons) ir Baku dzimis rakstnieks, žurnālists un scenāriju autors, kurš jau vairāk nekā 20 gadus dzīvo Izraēlā un vairāk ir pazīstams kā sava TV raidījuma vadītājs.

Luga „Atsaldētais” stāsta par kādu ebreju ģimeni, kura nejauši izdzird sensacionālu ziņu –Antarktīdas ledū ticis atrasts sasalis vīrieša ķermenis. Un neticamā kārtā – pēc ķermeņa atsaldēšanas – izrādās, ka vīrietis ir dzīvs. Pagājušajā gadsimtā, 1904. gadā, viņš ar kuģi devies uz Palestīnu, bet nav sasniedzis galamērķi, jo kuģis avarējis. Ir pagājuši daudzi gadi, taču Atsaldētais ir pārliecināts, ka joprojām dzīvo 20. gadsimtā. Un viņam nav ne jausmas, cik ļoti pasaule ir mainījusies. Šī ziņa apgriež kājām gaisā arī Kalmanu ģimenes ikdienu...

Atsaldētā lomā – Egons Dombrovskis, pārējās lomās – Edgars Pujāts, Inese Kučinska, Signe Ruicēna, Gatis Maliks, Anete Berķe, Leons Leščinskis, Kaspars Gods, Marģers Eglinskis, Laura Jeruma un Anda Albuže.

Pie iestudējuma veidošanas strādā arī scenogrāfs Edgars Kļaviņš, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, horeogrāfe Inga Krasovska un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Izrādi iespējams noskatīties arī 9. decembrī un 10., 23. janvārī.  „Atsaldētais” ir abonementa izrāde.

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī pirmizrāde - Oļegs Daņilovs "Ceļinieki naktī"


Rīgās Krievu teātrī 8. decembrī pirmizrādi piedzīvos Oļega Daņilova melodrāma "Ceļinieki naktī", ko Latvijā iestudē Krievijas režisors Dmitrijs Astrahans.

Izrādes centrā ir Kuprijanovu pāris, kas pirmo reizi 20 gadu ilgās laulības laikā nokļūst situācijā, kuru bez pārspīlējuma var saukt par anekdotisku: no komandējuma atgriežas... Tikai ne vīrs, bet sieva, un nevis no komandējuma, bet... Tomēr šis sīkums, kaut arī amizants, nav tik svarīgs – svarīgi ir tas, ka sieva neuzticīgo vīru šokē ar paziņojumu, ka parādā nav palikusi: naktī, vilciena kupejā.... "Es drīkstu, bet tu – ne!" – iesaucas satriektais vīrs un sāk noskaidrot, vai sieva ir pateikusi patiesību vai vienkārši vēlas sariebt vīram. Jebkurā izmeklēšanā ir vajadzīgi liecinieki, un tie ilgi nav jāmeklē – tie ir klāt un pēc labākās sirdsapziņas samudžina lietu... Vai laulātie varēs tikt skaidrībā ar šo stāstu, paši ar sevi un ar zaudēto mīlestību? Un, vai tā patiesi ir zudusi?

Galvenajās lomās būs redzami aktieri Igors Čerņavskis un Tatjana Lukašenkova, lomās - Jakovs Rafalsons, Dana Čerņecova/Anastasija Timošenko un Oļegs Teterins.

Scenogrāfijas idejas autors – Vladimirs Bojers no Krievijas, scenogrāfija un dizains – Marina Kravčenko, kostīmu māksliniece – Valentīna Začiņajeva

Dmitrijs Astrahans 25 gadu vecumā beidzis Ļeņingradas Valsts Teātra institūtu. 28 gadu vecumā viņš jau strādājis par Sverdlovskas Jaunatnes teātra galveno režisoru, visjaunāko galveno režisoru valstī. Vēlāk strādājis ar G. Tovstonogovu Ļeņingradas "BDT". 33 gadu vecumā kļuvis par N. Akimova Sanktpēterburgas Komēdijas teātra māksliniecisko vadītāju. No 1981. gada iestudējis vairāk nekā 40 izrādes dažādos teātros un ekranizējis vairāk nekā 15 kinofilmas. Viņa filmas "Krustceles", "Kontrakts ar nāvi", "Prom!", "No elles uz elli", "Dāvini man mēnesgaismu", "Dzeltenais punduris" ir īstākie kases gabali , bet par kulta filmām kļuvušas "Tu man esi vienīgā" un "Viss būs labi". Pēc TV rādīšanas reitingiem tās ir vairāk skatītas nekā tādi hīti kā "Kaukāza gūstekne" un "Likteņa ironija".

Rīgas Krievu teātrī Dmitrijs Astrahans ir iestudējis izrādes "Vienas dienas lēdija" un "Biļete vienā virzienā". Turpmākās izrādes varēs noskatīties 8. 13., 25. un 26. decembrī.

Dziedātājas Aijas Andrejevas koncerts "Grāmatzīme"


8. decembrī Vecgulbenes muižā plkst. 18:00 dziedātāja Aija Andrejeva pārsteigs un iepriecinās Gulbenes iedzīvotājus ar savu emocionālo, krāsaino un enerģijas pārpildīto koncertuzvedumu „Grāmatzīme”. Koncerta apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt koncertuzveduma stāstu, kuru veido gan dziesmas no nupat klajā nākušā Aijas Andrejevas albuma „Grāmatzīme”, gan klausītāju jau iemīļotas kompozīcijas no dziedātājas repertuāra. Koncertuzvedumā piedalās Aija Andrejeva un pavadošā grupa Kristapa Krievkalna vadībā.

Biļetes var iegādāties  visās Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās vai mājas lapā www.bilesuparadize.lv, kā arī Vecgulbenes muižā no 19. oktobra (tālrunis uzziņām +371 28616810).

Ar skaļiem aplausiem un lielām ovācijām koncertuzvedumu Grāmatzīme uzņēma Latvijas lielākās pilsētas, atdzīstot, ka tas ir patiess baudījums sirdij un dvēselei. Biļetes jau no šodienas pieejamas visās Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās un Vecgulbenes muižā (tālrunis uzziņām +371 28616810).

Kā raksta Jegors Jerohomovičš (Žurnāla „Izklaide”redaktors): "Aijas priekšnesumā visu nosaka tikai un vienīgi viņas pašas impulsivitāte - no mākslinieces nevar novērst skatienu pat tajos brīžos, kad mūzika neatstāj pietiekami spēcīgu iespaidu. Ar savu ķermeņa valodu viņa "vizualizē" katru skaņdarbu. Kompozīcijām piemeklēti gaumīgi aranžējumi, kas nav banāli un formāli. Piemēram, 70. gadu trimdas latviešu grupas Alva dziesmu Ja tik būtu…, kas tika iekļauta Aijas albumā Dvēselīte, koncertā "caurdur" sintezatoru skaņas Žana Mišela Žāra gaumē. Mūziķes atpazīstamības zīme ir arī balss, kurai ir tik daudz krāsu - bērnišķīga, rotaļīga, kraukšķīga, jutekliska, roķīga, liriska. Aijai ir kaut kas no Olgas Rajeckas, tādi neatkārtojami skatuves instinkti. Viņas balss un enerģētika līdzinās arī amerikāņu draiskulīgajai popzvaigznei Pinkai. Koncerta noslēgumā Aija izpilda dziesmu Me and Bobby McGee no Dženisas Džoplinas repertuāra - viņas balsij pakļaujas arī soulmūzika, blūzs un improvizācija. Latviešu klausītājiem Aijas balss ir īpaši tuva, jo tajā ieskanas gan laikmetīgums, gan tautiskums. Skatītāju virzienā viņa izstaro pozitīvas vibrācijas, kuras pati dēvē par laimes pilieniņiem. Piecas zvaigznes!"


Atklāj Baibas Briedes gleznu izstādi "+-2012"


7. decembrī 17.30 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) tiks atklāta Baibas Briedes gleznu izstāde «+- 2012».

Izstāde «+- 2012» ir sestā Baibas Briedes personālizstāde, kurā eksponētas gleznas, kas tapušas 2012. gadā un nesenā pagātnē, kas sakrīt ar sarežģītu, dramatisku pārdzīvojumu pārpilnu posmu autores personīgajā dzīvē. Miers meklēts un rasts nemitīgā darbā un nebeidzamos radošos meklējumos, kā rezultātā 2012. gadā autore realizējusi vairākas personālizstādes un ņēmusi dalību kolektīvajās izstādēs.

Mākslinieces galvenā darbības joma ir glezniecība, papildus praktizējot stikla mākslu un dizainu. Baiba Briede ir absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju, iegūstot bakalaura grādu tēlotājmākslā, un šobrīd turpina studijas Latvijas Mākslas akadēmijas konceptuālās mākslas meistardarbnīcā Ivara Heinrihsona un Ievas Iltneres vadībā, lai iegūtu maģistra grādu. Mākslinieciskās prasmes regulāri tiek papildinātas Itālijā, kur studiju ietvaros praktizējas arī šobrīd.

Izstādē skatāmajos darbos palikusi nemainīga tendence izpausties abstraktās glezniecības izteiksmē, tādējādi izsakot savus dvēseles pārdzīvojumus. Autori saista abstrakcionisma ideja, tās piedāvātā neierobežotā formas daudzveidība un metode. Bezpriekšmetiskās mākslas specifika nosaka atkāpšanos no mimēzes. Pateicoties izteikti universālam un nosacītam raksturam, bez uzdevuma sludināt subjektīvu patiesību, gleznas atspoguļo Baibas Briedes pasaules redzējumu, ļauj katram tajās saskatīt to, ko vēlas redzēt un rada emocionālu pārdzīvojumu un noteiktu noskaņu. Savos darbos autore vēlas radīt fantastisku paralēlo pasauli izmantojot radošu piegājienu tehniskajā ziņā.

Baibas Briedes personālizstāde «+- 2012» Jūrmalas pilsētas muzejā apskatāma līdz 30. decembrim. Ieeja gan atklāšanā, gan uz izstādi – bez maksas.


Džimija Tenora un ansambļa "Kabu Kabu" koncerts


Šo piektdien Ventspilī gaidāmajā somu multimākslinieka Džimija Tenora (Jimi Tenor) un afro beat grupas KabuKabu koncertā mūziķi ieradīsies no vairākām Eiropas pilsētām – Helsinkiem, Briseles, Viļņas, Maskavas un Berlīnes. Pusotru stundu garajā programmā dīvaino briļļu cienītājs Tenors kā vienmēr būs atraktīvs un muzicēs uz neskaitāmiem mūzikas instrumentiem. Kopā ar grupu KabuKabu tiks prezentēts arī jaunākais muzikālais kopdarbs „The Mystery Of Aether”.

Koncerta iesildošajā daļā apmeklētājus pārsteigs elektro akustiskais sastāvs MITI ensemble, kura pamats ir noskaņu mūzika (perkusijas - Mārtiņš Miļevskis, pūšamie instrumenti - Artūrs Tigulis, elektronika un efekti - Agris Tilks). MITI ensemble skaņās manāma gan Pasaules mūzikas ietekme, gan downtempo mūzikas stila iezīmes.

Pēc koncerta klubā DIVA Nightclub aicina apvienības Rasols pārstāvji, piedāvājot paralēli divās zālēs turpat desmit dīdžeju muzikālos sniegumus, atskaņojot dub, afrobeat, experimental, funk, house, nujazz, reggae, world music u.c.

Kā jau ziņots agrāk, tad 7. decembrī somu mākslinieka Džimija Tenora un grupas KabuKabu koncerts noslēgs teātra nama „Jūras vārti” organizēto Pasaules mūzikas festivāla „Garšvielas” plašo pasākumu programmu.
Cena: Ls 8.00
Ar Drauga karti atlaide 10%.
Maksājot ar 100 ventiem ietaupījums Ls 1.00.
Biļetes t/n "Jūras vārti un "Biļešu serviss" kasēs, kā arī bilesuserviss.lv

Koncerta biļete derīga arī uz nakts pasākumu klubā.


Jelgavas Sv.Trīsvienības tornī notiek ziemas saulgriežu gaidīšanas koncerts


7.decembrī plkst. 19:00 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies ziemas saulgriežu gaidīšanas koncerts «Starp zemi un debesīm», kura laikā tiks stāstīti mīti par pasaules radīšanu un Kārļa Skalbes pasakas, kas ir vitāls zemes cilvēka skatījums uz pasauli. Bet etnomūzika klausītājus savienos ar to paralēlo realitāti, kas ikdienu padara brīnumainu.

Koncerta klausītāji tiks aizvesti tai latviskās pasaules radīšanā, kad Dievs sauli un mēnesi iemeta debesīs, lai dienām un naktīm būtu gaišums, kad biešu vagā cilvēku taisīja, bet vēlāk pats pa pasauli staigāja kā sirms vīriņš- visiem labi saredzams un saprotams. Ikdienišķā pasaule mums apkārt patiesībā ir noslēpumu un krāsu pilna - vajag tikai prast saskatīt! Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir īstais brīdis, lai to mācītos. Tas ir laiks, kurā ik gadus savu pasauli varam darināt no jauna – līdzsvarotu, dzīvespriecīgu, apliecinošu un skaistu.

Koncertā piedalīsies JPPA «Kultūra» multiinstrumentālais ansamblis «Rūta» (Biruta Deruma, Vita Pinne, Vita Paulāne, Inese Ortmane, Gundars Grasbergs, Gundars Lintiņš), tekstus lasīs Jolanta Markota , Elīna Apsīte un Māris Brancis

Ieejas maksa uz koncertu Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa skatu laukumā 3,00 Ls pieaugušajiem un 1,50 Ls skolēniem. Vairāk informācijas un vietu rezervēšana  pa tālruni 63005445.
Grupas "Sibyl Vane" koncerts

Aktuālā un pieprasītā Igaunijas roka, blūza un popa apvienība Sibyl Vane piektdien, 7. decembrī, plkst. 22:00 uzstāsies Cēsu Fonoklubā.

Pēc dibināšanas 2010. gadā Pērnavā, grupas attīstība piedzīvojusi ļoti straujus tempus, kas balstīti uz grupas ģitāristes Helēnas sacerētajām dziesmām. Apvienības muzikālo rokrakstu vislabāk raksturo kvalitatīvā manierē izpildīts alternatīvs roks, blūzs un popmūzika.

Pēc uzvaras Igaunijas jauno grupu konkursā 2011. gadā, Sibyl Vane ieguva atpazīstamību vietējā mērogā, no nezināmas grupas kļūstot par pieprasītu muzikālo apvienību.

Latvijas auditorijai Sibyl Vane ir pazīstami no uzstāšanos lielākajos valsts festivālos, kā arī viesošanās Latvijā gan klubu tūres ietvaros (to skaitā arī Fonoklubā), gan iesildot Garbage koncertu koncertzālē „Palladium".

Koncerta sākums plkst. 22:00; Ieejas maksa Ls 1.- Piesakoties facebook sarakstā, ieeja bez maksas, http://facebook.com/lvfonoklubs.Koncerts "Ziemassvētki Kaķīša dzirnavās"


8. decembrī plkst. 16:00 Valmieras Kultūras centrā notiks Ziemassvētkiem veltīts koncerts „Ziemassvētki Kaķīša dzirnavās”, kas būs muzikāls stāsts pēc Kārļa Skalbes pasakas motīviem.


Gaidot Ziemassvētkus, mēs visi atceramies savas bērnības pasakas, starp kurām īpaša vieta ir Kārļa Skalbes pasakai „Kaķīša dzirnaviņas”. Šajos Ziemassvētkos ir iespēja atkal tikties ar šīs pasakas varoņiem muzikālā uzvedumā „Ziemassvētki Kaķīša dzirnavās”. Stāsts veidots ar dzejnieces Ineses Zanderes un komponista Valda Zilvera dziesmām. Stāsta varoņu lomās iejutīsies dziedātājas Samanta Tīna un Viktorija Plēpe, savukārt stāstnieka lomās - Rūdolfs Plēpis vai Jānis Skanis.


Uzvedums veidots pirmsskolas vecuma bērniem. Izrādes ilgums – 60 minūtes. Biļešu cena Ls 4,-. Biļetes nepieciešamas katram izrādes apmeklētājam. Biļešu iegāde Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī www.bilesuparadize.lv.

Koncerts ""Arabeskas" skaistākās dejas’’
 

8.decembrī pulksten 18 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē  notiks netradicionālo deju  studijas "Arabeska"  jubilejas koncerts ""Arabeskas" skaistākās dejas".

Netradicionālo deju studija “Arabeska", kuru vada Zita Valka, šogad atzīmē savu 10 gadu pastāvēšanas jubileju, par savu mājvietu šodien saucot Liepājas Bērnu un Jauniešu centru, kur cītīgi darbojas  jaunie dejotāji, un Liepājas Universitāti ar pieaugušo dejotāju grupu.

Koncertā piedalīsies arī viesi no Rīgas indiešu klasisko deju studijas "Bharata" un  Ventspils etnisko tērpu dizaina studijas "Dancing Tribe", kā arī vokāliste Irēna Karpa, elektroniskās un etnotransa mūzikas izpildītāji.

Deju studijas vadītāja Zita Valka: "Minēto dejas prasmju apguves un apmācības process mūsu mentalitātei ir ļoti specifisks un sarežģīts, kas nav iedomājams bez dejas izpildītāju un pedagoga pacietības, talanta, radošuma un interešu loka attīstības. Iepriekš minētās etniskās dejas ir populāras Eiropā un pasaulē, tās mēdz dēvēt arī par eksotiskām. Šo dejas stilu un formu novirziens Latvijā ir salīdzinoši jauns, tikai 10–12 gadi, kas nenoliedzami dažādo un pilnveido Liepājas kultūras dzīvi."

Biļetes iespējams iegādāties biedrības nama kasē. Cena– Ls 1.

Deju lielkoncerts "Dimdēja, rībēja"


Sestdien, 8. decembrī VEF Kultūras pilī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu klubs noslēgs RTU 150 gadu jubilejai veltīto svētku festivālu «RTU skan!» ar deju lielkoncertu «Dimdēja, rībēja», kurā tiks atjaunota senā un nozīmīgā sadraudzības tradīcija starp trim Baltijas valstu tehniskajām augstskolām.

Pēc Kauņas Tehnoloģiskās universitātes ierosinājuma 1967. gadā aizsākās Baltijas valstu tehnisko universitāšu labāko tautas deju ansambļu (TDA) sadarbība. Visi trīs Baltijas valstu tautas deju ansambļi – RTU TDA «Vektors», Kauņas Tehnoloģiskās universitātes deju ansamblis «Nemunas», Tallinas Tehnoloģiskās universitātes deju ansamblis «Kuljus» – brauca turnejā pa Eiropu, koncertējot vairākās valstīs un gūstot plašu atzinību.

Pēdējā laikā šī savstarpējā sadarbība starp visu trīs valstu kolektīviem ir mazinājusies, tāpēc RTU TDA «Vektors» aicina atjaunot šo nozīmīgo tradīciju, ielūdzot ansambļus uz koncertu Rīgā 2012. gada 8. decembrī, Rīgā VEF Kultūras pilī plkst. 19. Biļetes uz koncertu var iegādāties RTU, Kaļķu ielā 1–216. kabinetā. Tālrunis informācijai: 67089477 (RTU Studentu klubs).

«Esmu pārliecināts, ka koncerts pulcēs daudzus skatītājus, un pēc veiksmīgas uzstāšanās varēsim to atkārtot katru gadu, pārmaiņus braucot uz Igauniju, Lietuvu un Latviju. To ieviesīsim kā ikgadēju Baltijas valstu tehnisko augstskolu tradīciju!» savu viedokli pauž TDA «Vektors» mākslinieciskais vadītājs Uldis Šteins.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Annija

2013-01-26 23:42:54

Ziņot

Nu gan...Klubam laikam kompitentu darbinieku trūkst, ja reiz pieņemuši Zani kā speciālistis :D

Vārds

2012-12-07 13:45:30

Ziņot

nē nu zili brīnumi :)

Vārds

2012-12-07 10:23:49

Ziņot

hip hip urrrā!!!! ir sākusies ziema un var slēeepot!!!! yeah

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv