Sestdiena, 2021. gada 15. maijs

Sofija, Taiga, Airita, Arita

Visi autora raksti

19. septembris (2013) 09:57

Agneta Niedra

Puaro.lv ekskluzīvs! Toto Kutunjo atklāti par veiksmi un grēcīgiem vilinājumiem (5)  

Puaro.lv

Jau šajā nedēļas nogalē Latvijā ar savu jubilejas koncertu viesosies itāļu mūzikas leģenda Toto Kutunjo (Toto Cutugno). Jūlija izskaņā dziedātājs viesojās Latvijā, nomainot maestro Raimondu Paulu „Jaunā Viļņa” žūrijas sastāvā. Itāļu korifeja koncerta gaidās piedāvājam ekskluzīvu interviju ar pasaulslaveno mākslinieku. Jāteic, ceļš līdz tai bija tikpat interesants kā pati saruna.
 
Jau pirms laba laika biju neveiksmīgi centusies dziedātājam piekļūt caur „Jaunā Viļņa” organizatoriem, tāpēc brīdī, kad nejauši uzzināju, kurā viesnīcā slavenais mākslinieks apmeties, man ilgi nebija jādomā – sarūpēju „Laimas” konfekšu kasti un ar roku rakstītu (cik vecmodīgi!) kartiņu itāļu valodā un devos apartamentu virzienā. Piekukuļojot arī viesnīcas darbiniekus, man izdodas panākt, ka sūtījums sasniedz adresātu.
 
Jau nākamajā dienā saņēmu gaidīto telefona zvanu. Kā jau tas bija paredzams, Kutunjo menedžera angļu valodas zināšanas ir krietni pieticīgākas pat par manu itāļu valodu. Jau tajā pašā mirklī nožēloju, ka šai sarunai neesmu iepriekš sagatavojusies, tomēr man izdodas apkopot visu pusgada laikā apgūto, lai norunātu intervijas vietu un laiku. Lai pārliecinātos, ka esam viens otru sapratuši, sarunas beigās vēlreiz lēnā un uzsvērtā itāļu valodā nodeklamēju: „Svētdien pulksten sešos viesnīcā.”
 
Norādītajā vietā un laikā ierodos kopā ar draudzeni Kati, kura laipni piekritusi uzņemties tulka pienākumus. Brīdī, kad jau sākam prātot – Toto Kutunjo neieradīsies, viņš, apkalpojošā personāla ieskauts, lepni iesoļo viesnīcas restorānā.
 
Kad visi esam ērti iekārtojušies pie galda, dziedātāja menedžeris draudzīgi norāda: „Jūs taču saprotat, ka šeit esam tikai tās šokolādes dēļ?” Jau intervijas sākumā itāļu mūzikas leģenda aizrāda, lai viņu uzrunājam uz „tu” un, izdzirdējis draudzenes plūstošo itāļu valodu, secina: „Jau pēc acīm redzu, šī meitene ir bijusi kopā ar kārtīgu itāli!”, kas nav melots. Kamēr ļaujamies nesteidzīgai sarunai, dziedātāja menedžments „spieto” ap mums, pa telefonu nemitīgi saskaņojot viņa nākamās tikšanās.

 
Agneta Niedra: Kā jūties Jūrmalā?
 
Toto Kutunjo: Es tur jutos ļoti labi, jo šai pilsētai piemīt sava maģija. Kaut kas īpašs. Nedaudz paviesojos arī Rīgā. Diemžēl man neizdevās apskatīt citas Latvijas pilsētas, jo laika atlika vien „Jaunajam Vilnim”.
 
A.N.: Kā tev patika atrasties „Jaunā Viļņa” žūrijas sastāvā?
 
T.K.: Manuprāt, būt šāda veida konkursu žūrijas sastāvā ir ļoti liela atbildība, jo jāspēj adekvāti novērtēt jaunos talantus. Šajā gadījumā to nebija grūti izdarīt, jo visi sešpadsmit konkursanti bija patiešām talantīgi. Ar milzu patiku klausījos un vēroju katru priekšnesumu. Man tā bija jauna pieredze. Līdz šim visus piedāvājumus atrasties žūrijas sastāvā esmu noraidījis, jo man ļoti nepatīk sajūta, ko rada citu novērtēšana. It sevišķi, ja tas ir jādara pēc standartizētiem vērtēšanas kritērijiem – 11 baļļu sistēmā.
 
A.N.: Vai tev nepietrūka iespēja pēc katra priekšnesuma izteikt savu viedokli par konkursantu?
 
T.K.:
Protams! Jo tad, kad visus novērtē ar atzīmi 11, apkārtējie sāk smīkņāt. Savukārt, ja atļaujies kādu novērtēt zemāk, publika atkal nav apmierināta. Skatītāju vēlmes ir neizdibināmas.
 
A.N.: Kāpēc tieši Latvijas pārstāvi novērtēji tikai ar 8 ballēm?
 
T.K.:
Kurš bija jūsu pārstāvis? Neatceros. Vai es visos vakaros viņam ieliku tikai 8?
 
A.N.: Nē, pēdējā 11. Viņš bija uzvilcis T-kreklu ar tavu portretu uz tā.
 
T.K.:
(Smejas). Ā! Tas bija viņš! Droši vien dziesmas, kuras viņš sākumā dziedāja, mani emocionāli neuzrunāja.
 
A.N.: Pirmajā vakarā Pēteris, piemēram, izpildīja „No Woman, No Cry”.
 
T.K.: Ā! Tagad labi atceros! Mani neapmierināja viņa priekšnesums. Dziesmas muzikālais stils neatbilda šāda veida izpildījumam. Tā ietver izteiktu Jamaikas noskaņu, kas priekšnesumā netika atspoguļota. Puisis nespēja „iznest” dziesmas maģiju. Ja viņu satiekat, pasakiet, ka man ļoti žēl! Es viņu uzaicināšu uz savu koncertu Rīgā, lai kopā uzdziedātu. Velns, man tik ļoti žēl!
 
A.N.: Vai tev patika šis T-krekls?
 
T.K.:
Jā, tas man ļāva no sirds pasmaidīt.
 
A.N.: Ko varam sagaidīt tavā jubilejas koncertā?
 
T.K.: Tajā savu pirmatskaņojumu piedzīvos četras pavisam jaunas dziesmas, kā arī gaidāms īpašs pārsteigums, ko nevaru atklāt, jo tad tas vairs nebūs pārsteigums.
 
A.N.: Kādu publiku vēlētos redzēt savā koncertā?
 
T.K.: Tādu, kas mīl manas dziesmas. Vecumam nav nozīmes. Galvenais, lai viņi ar baudu klausās skaņdarbus, ko visu šo gadu laikā esmu sarakstījis. To ir ap trim simtiem. Protams, visas dziesmas nodziedāt nav iespējams, tāpēc koncertā varēs dzirdēt apmēram divdesmit.
 
A.N.: Kā šobrīd aizrit tava ikdiena?
 
T.K.: Esmu sarakstījis piecpadsmit jaunas dziesmas, no kurām desmit iekļaušu jaunajā albumā. Tas, visticamāk, nāks klajā gada beigās.
 
A.N.: Esi radījis dziesmas, kas kļuvušas par nacionāliem simboliem,  plūcis laurus gan Sanremo festivālā, gan Eirovīzijā un koncertējis teju katrā pasaules malā. Kāda, tavuprāt, ir panākumu atslēga?
 
T.K.: Svarīgākais ir būt sev pašam. Kad uzkāpju uz skatuves, esmu mākslinieks – tas ir mans darbs. Kad pēc koncerta satiekos ar draugiem, vēlos ticēt, ka viņi mani novērtē kā cilvēku, nevis mākslinieku, jo tas ir tikai mans darbs. Mākslinieks esmu tikai uz skatuves. Piemēram, šobrīd esmu tikai parasts cilvēks, kas jums stāsta par mākslinieku Toto Kutunjo. Kā jau katram cilvēkam, arī man ir savas stiprās un vājās puses.
 
A.N.: Vai ir grūti savienot abas šīs personas?
 
T.K.: Man personīgi nē. Mākslinieks agrāk vai vēlāk pazudīs, bet persona paliks. Ceru, ka mans dēls Niko lepojas ar mani kā ar savu tēvu. Ja papildus tam viņam patīk arī manas dziesmas, es par to tikai priecājos, tomēr galvenais, lai es viņam patīku kā tēvs. Tikai tas ir svarīgi.
 
A.N.: Vai arī tavs dēls darbojas mūzikas biznesā?
 
T.K.:
Niko vasarā uz trim mēnešiem devās uz Losandželosu, lai studētu mūzikas menedžmentu. Man viņa ļoti pietrūka, tomēr viņš ir malacis! Viņam labi izdodas. Turklāt Niko ir ļoti izskatīgs. 16.decembrī viņam paliks 24 gadi. (Dziedātājs pievēršas savam viedtālrunim, lai jau pēc brīža lepni parādītu sava dēla foto).
 
A.N.: Kā Niko jūtas kā Toto Kutunjo dēls?
 
T.K.: Tas viņam nav viegli, jo kad esam divatā, esmu viņa tēvs, bet pārējā laikā esmu gan tēvs, gan mākslinieks – divi vienā.  
 
A.N.: Ar ko atšķiras Latvijas fani no faniem Itālijā?
 
T.K.: Man visi fani, protams, ir vienlīdz nozīmīgi. Viņi visi mīl manas dziesmas, tāpēc ceru nelikt viņiem vilties. Savu darbu daru ar ļoti lielu patiku. Protams, man par to maksā, jo tas ir tikai darbs, bet, kad uzkāpju uz skatuves, nedomāju par samaksu, jo uzstājos, lai gūtu emocijas. Ja es tās saņemu, varu dot arī citiem. Šis ir brīnišķīgs darbs. Galvenais vienmēr atrasties ar abām kājām uz zemes, jo tiklīdz kļūsti augstprātīgs, viss beidzas.
 
A.N.: Fanu sabučošana ir tikai tev raksturīga iezīme vai tas ir tipiski visiem itāļu māksliniekiem?
 
T.K.: Tā ir daļa mana rakstura. Es mīlu cilvēkus. Esmu tikai daļa no viņiem. Varu iztēloties, cik daudz prieka citiem dāvā mans smaids vai pieskāriens, tāpēc tos nežēloju. Īpaši mīlu bērnus. Nākamajā dzīvē, zvēru, vēlos septiņus bērnus – piecus zēnus un divas meitenes. Septiņi ir mans veiksmes skaitlis. Mīlu bērnus kā traks! Tāpat arī suņus. Man gluži vienkārši nepietiek spēka atteikt foto vai autogrāfu. Šī iemesla dēļ mans menedžeris bieži vien ir dusmīgs, jo nepārtraukti viņam lieku uzgaidīt. Vienmēr iztēlojos, cik laimīgs būs tas fans, kuram neatteikšu.
 
A.N.: Ja tik ļoti mīli bērnus, kāpēc šajā dzīvē tev ir tikai viens dēls?
 
T.K.: Kad apprecējos, sieva palika stāvoklī ar dvīņiem, bet bija nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās, pēc kuras viņai vairs nevar būt bērnu. Mans dzīves ceļš krustojās ar kādu Alitalia stjuarti, kura teica, ka vēlas no manis bērnu. Es tam piekritu. Tā pirms 23 gadiem piedzima Niko. Joprojām esmu kopā ar sievu, bet man ir dēls no citas sievietes.

 
A.N.: Ko sieva par to saka?
 
T.K.: Mana sieva Karla nav parasta sieviete, viņa ir eņģelis. Tādi nav tikai paradīzē, bet arī uz zemes. Man ļoti patīk sievietes un šajā darbā, ko daru, visapkārt ir daudz skaistuļu, tāpēc ir viegli paslīdēt kājai. Tas man ir gadījies ne vienu reizi vien, bet Karla man allaž ir piedevusi. Viņa ir ļoti īpaša sieviete.
 
A.N. Kāpēc esi sev izvēlējies pseidonīmu Toto?
 
T.K. Mans īstais vārds ir Salvatore, kas dots par godu manam vectēvam. Esmu no Sicīlijas un tur ir pieņemts bērnus saukt radu vārdos. Bet man vārds Salvatore nepatīk. Bērnībā mamma mani iesauca par Toto, tāpēc izvēlējos sevi saukt šādi. Atceros, kad biju jauns čalītis, iepazinos ar kādu meiteni un teicu, ka mani sauc Kristiāns. Reiz man tas piemirsās un kad uz ielas mani kāda meitene sauca, es nereaģēju. Kad viņa man vaicāja, kāpēc neatsaucos, attaisnojos, ka neesmu dzirdējis.
 
Toto pieklust un saņem mani aiz zoda. Nopētījis manu seju no visiem leņķiem, viņš secina, ka esot tā, ko itāļi dēvē par furbetta (no itāļu valodas – viltniece). „Tu noteikti nebūsi tā, kas sēdēs mājās un svētdienās ies uz baznīcu... Burvīga radība!” – viņš prāto.
 
A.N.: Kāpēc, tavuprāt, Itālija visā Eirovīzijas vēsturē uzvarējusi vien divas reizes?
 
T.K.: Tiešām nezinu. Dīvaini, jo mēs turpinām piedalīties. Arī man tas ir liels jautājums. Kad es turp devos, negaidīju, ka varētu uzvarēt. Tas man bija liels pārdzīvojums, neaprakstāmas emocijas, jo, manuprāt, Eirovīzija ir viens no lielākajiem un svarīgākajiem konkursiem Eiropā. Nezinu, kāpēc Itālijai tajā tā neveicas.
 
Menedžeris norāda, ka intervijas laiks iet uz beigām. Netālu no mums gaida kāda žurnāliste, kas ceļu uz Jūrmalu mērojusi no pašas Dženovas. Dzirdu, ka viņai tiek norādīts – pieci jautājumi un ne vairāk – un nespēju slēpt smaidu par to, kā mums ir paveicies.
 
A.N.: Kāds, tavuprāt, ir īsts itālis?
 
T.K.: Lielisks jautājums! Manuprāt, pastāv ļoti liela atšķirība starp to, kādi itāļi ir šodien un kādi tie bija pirms 30-40 gadiem. Piemēram, es un mans dēls. Niko ir itālis, kam patīk izzināt, ceļot. Viņš ir ambīciju pilns, vēlas gūt gandarījumu no it visa, ko dara. Bet viņš, tāpat kā citi mūsdienu itāļu jaunieši, ir viens. Viņi laiku pavada tehnoloģijās. Kad jaunieši satiekas, viņiem vairs nav par ko runāt, jo viņi ir aizņemti ar saviem viedtālruņiem. Manā laikā tādu nebija, tāpēc bija vairāk iespēju ar cilvēkiem runāt, iepazīt viņus.
 
Vispārīgi runājot, itāļi ir radoši. Viņi domā, ka ir viltīgi, bet patiesībā tādi nemaz nav. Itālis jebkurā situācijā vēlas pierādīt savu varēšanu. Itāļiem ļoti svarīgi ir žesti – ar tiem mēs burtiski parādām katru savu vārdu un teikumu. Itāļi ir romantiķi, viņiem ir pilna galva fantāziju. Viņi nepārtraukti sapņo. Itāļi ir viena forša rase! Tomēr mums jāmācās būt mazāk iedomīgiem, jo mūsu iedomība liek mums vilties.
 
(Šajā brīdī dziedātājā mostas ziņkāre un viņš vēršas pie Kates, lai to remdētu).No kurienes bija tavs draugs? Bari... Viņš tevi noteikti ļoti mīlēja. Redzi, itāļi ir tie, kuri mīl pa īstam – ne tikai fiziski, seksa dēļ, bet no visas sirds.
 
 
A.N.: Kādas piecas lietas, tavuprāt, katram cilvēkam būtu jāizdara savas dzīves laikā?
 
T.K.: Nepieciešams iegūt labu veselību. Nodibināt ģimeni. Uzturēt labu draudzību. Jāiemācās mīlēt dabu un dzīvniekus, kā arī cienīt cilvēkus. Bez cieņas dzīvē neko nevar sasniegt.
 

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

pepe

2013-09-19 16:13:27

Ziņot

nu baigais šis čalītis 70 gados :)

Lēne

2013-09-19 15:36:54

Ziņot

Profesionāla intervija. Paldies žurnālistei.

Vārds

2013-09-19 12:47:21

Ziņot

nu tai sievai gan iekšas, piedot krāpšanu atkal un atkal...

Ina

2013-09-19 12:01:00

Ziņot

Laba intervija, Agneta! :)

Vārds

2013-09-19 11:22:04

Ziņot

tik vienkāršs un atklāts, bez izlikšanās, super!

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (4)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv