Otrdiena, 2020. gada 14. jūlijs

Ritvars, Oskars, Anvars

16. oktobris (2014) 21:53

Tiesa atsakās pieņemt pierādījumus Vaškeviča slepkavības lietā (3)

Rīgas apgabaltiesas tienesis kārtējo reizi ir attiecies iegūt pierādījumus tam, ka Vladimira Vaškeviča slepkavības mēģinājumā īstie vainīgie joprojām ir uz brīvām kājām, Puaro.lv pastāstīja cietušā Vaškeviča pārstāvis, zvērināts Ivars Puķītis.

Tiesa noraidīja advokāta pieteikumu, kurā tika lūgts pievienot bijušā Muitas Kriminālpārvaldes direktora slepkavības lietā vairākus pierādījumus no šīs lietas arhīva un no citām lietām, kas varētu apliecināt, ka iespējamie vainīgie ir iepriekš sodītais noziedznieks Raimonds Štālbergs un vairāki specdienestu operatīvie darbinieki.

“Tiesneša atteikuma iemesls ir formāls un no cietušā tiesību aizstāvības viedokļa absurds, pasakot, ka cietušajam pašam nav tiesību vākt pierādījumus un līdzdarboties patiesības noskaidrošanā un lietas atklāšanā,” uzskata Puķītis.

Pēc advokāta paustā, lai arī tiesas galvenā funkcija ir lemt, vai apsūdzētais ir vainīgs vai nav, norobežojoties no izmeklēšanas, taču šajā gadījumā papildu pierādījumi tikai šo procesu atvieglotu.

Vaškeviča slepkavības mēģinājuma lieta tiek iztiesāta kopš 2009.gada un pašlaik uz apsūdzēto sola atrodas Mārtiņš Putniņš un divi Lietuvas pilsoņi – Edgars Krogertas un Sergejs Markevičius, kuri savu vainu noliedz.

Šāgada februārī Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu departaments atcēla apelācijas instances spriedumu, ar ko minētajām personām tika noteikts mūža ieslodzījums, un nosūtīja lietu jaunai iztiesāšanai apelācijas instances tiesai.

“Mēs jau iepriekš publiski vairākkārtīgi esam uzsvēruši, ka izmeklēšana šajā procesā ir bijusi formāla un ka uz apsūdzēto sola pašlaik, iespējams, nav īstie cilvēki. Mūsu rīcībā esošie materiāli liecina, ka personas, starp kurām vajadzēja meklēt īstos vainīgos tiesas procesā pavīdēja vien pašā procesa sākumā, tas ir, iepriekš sodītais noziedznieks Raimonds Štālbergs, Satversmes aizsardzības biroja operatīvais darbinieks Aigars Sparāns, Saeimas un Valsts prezidenta drošības dienesta darbinieks Edgars Gulbis un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītājs Juris Jurašs. Taču pret viņiem lieta tika izbeigta,” sacīja cietušā pārstāvis.

Pēc viņa domām iepriekš minētajām personām no atbildības palīdzējuši izvairīties nepatiesi alibi un iznīcināti lietiskie pierādījumi, kas Vaškeviča procesos jau ir noticis vairākkārtīgi.

Ja tiktu pievienotas to lietu materiāli, ko šonedēļ tiesai savā lūguma iesniedza advokāts, šī noziedznieku saistība ar specdienestiem un Vaškeviča slepkavības mēģinājumu kļūtu vēl acīmredzamāka.

“Cietušajam ir tiesības uzzināt, kas tad ir mēģinājis viņu noslepkavot. Taču šīs lietas virzība no izmeklēšanas pirmsākumiem liecina, ka prioritāte nav patiesības noskaidrošana, bet gan, iespējams, mēģinājums novērst uzmanību no patiesajiem vainīgajiem,” piebilda Puķītis.

Vēl par tēmu:

Visi raksti par šo tēmu

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

YALOANS

[email protected]

2014-11-12 11:37:54

Ziņot

Vai jums ir nepieciešams lauksaimniecības, students, parāds, būvniecību, vai konsolidāciju aizdevumu, lūdzu sazinieties Yakubu Afentokhai aizdevumu uzņēmumiem LTD uz šādu e-pastu ([email protected]) vai ([email protected]).

dadzis

2014-10-18 20:29:06

Ziņot

aizdomas ka pukitis palicis par vecu babu, kas nezin pieradijuma formu un ta nozimi. Ko onkreti pierada tas, ka kads atradies Degvielas stacija perkot mineraludeni, laika kad spridzinata Subaru - minerala pirceja vainu, vai dalibu, motivu ? Ko pierada Sparana atnaksana uz nozieguma vietu, motivu ? Ko pierada izsistas Gulbja pasa sevi un citas personas apmelojosas liecibas ? motivu ? Pukitim ir laiks izlasit 2014.gada E.Gulbja sniegtas liecibas tiesa ! Citu pieradijumu ka bla, bla jau pukitim nav ! Bez tam kapec par SAB uzbraucienu 2006.gada maija par kuru tikai 2014 saka apgalvot Vaskevic Vaskevic neko neliecinaja liecibas 2006.gada 28.junija - 2006.gada 3.novembri, tatad iespejams, ka Vaskevic melo? Kapec manuprat Vaskevic un vina sieva melo, aizdomas par to, ka visas pules tiek pieliktas lai noverstu uzmanibu no pasu motiviem slepvavibas kuras tiesa Putninu, no Reiderisma un naudas zadzibas pret Stalbergu !

haralds

2014-10-17 00:19:40

Ziņot

motivē arī?

Politika

Domā, ko runā: iespējams, tieši tevi noklausās! (9)

Pērn visvairāk telefonsarunu noklausītas Valsts policijas vajadzībām.

Bērziņš izlēmis atkārtoti nekandidēt uz Valsts prezidenta posteni (5)

ASV valsts sekretāra ex-padomnieks: Baltijas valstīm jādara vairāk nekā līdz šim (6)

Rinkēvičs uzskata: NA mērķis ir totalitāra Latvija, ko pēc tam var nodot Kremlim (4)

"Saskaņa" izstrādājusi likumprojektu čekas maisu atvēršanai

Lietuvas izlūki brīdina par iespējamiem Krievijas plāniem pret NATO

Pulkvedis: apmācīti studenti nevar kļūt līdzvērtīgi NBS virsniekiem (3)

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (16)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Lielu rezonansi sabiedrībā izraisījusi Ludzas Zemē publicētā intervija ar kārsavieti Raiti Kononovu, kuru vieni uzskata par kontrabandas karali, citi par kriminālo autoritāti, bet vēl kāds domā, ka viņš ir drosmīgs cilvēks.

Rožukalne: Man nevajag iepazīties ar tiesas lēmumu, lai par to paustu viedokli  (5)

Advokāts: Skandalozo krimināllietu lēnā iztiesāšana – prokuroru vaina (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv