Trešdiena, 2020. gada 5. augusts

Osvalds, Arvils

27. novembris (2014) 15:38

Ierosinātas lietas vēl pret, iespējams, pieciem Rīgas apgabaltiesas tiesnešiem

Žurnāls "IR", pamatojoties uz izdevuma rīcībā nonākušu informāciju, vēsta, ka ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, kurš uzsācis kriminālprocesu pret no amata atstādināto Rīgas apgabaltiesas tiesnesi Ivetu Bērziņu, turot viņu aizdomās par kukuļņemšanu un starpniecību kukuļošanā, noliedzis, ka šī lieta saistīta ar pērn Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) rīcībā esošo informāciju par iespējamajām koruptīvām darbībām Rīgas apgabaltiesā.

Tomēr Kalnmeiers nav noliedzis, ka ir organizētas darbības Rīgas apgabaltiesā, bet laikā, kad bija runa par bijušās Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas Sandras Strences "nomaiņu", par Bērziņas lietu vēl nebija zināms.

Tāpat tiek ziņots, ka tiesībsargājošo iestāžu uzmanības lokā jau ilgāku laiku varētu būt nonākuši pieci Rīgas apgabaltiesas tiesneši. Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers nav atklājis, cik lietas pret tiesnešiem pašlaik ir ierosinājis, taču apstiprināja, ka tās ir vairākas.

vēstīts, Bērziņa tika aizturēta, pamatojoties uz bijušās Jūrmalas pilsētas prokurores Bogdanovas liecībām, kurās atklāti notikumi pirms gada, - kā afgāņu izcelsmes Latvijas pilsonis uzņēmējs Gulams Mohammeds Gulami "laika posmā no 2013.gada 16.aprīļa līdz 2013.gada 18.decembrim vairākkārtīgi, iespējams, veica kukuļdošanu, izmantojot kā starpnieku Bogdanovu, lai panāktu labvēlīgus spriedumus civillietās, kurās iesaistīti ar viņu saistīti uzņēmumi".

Runa ir par divu viesnīcu - "Royal Square Hotel" un "Grand Palace Hotel" - pārņemšanas shēmu. Lēmumi attiecībā uz šīm viesnīcām tika pieņemti Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā, Jūrmalas pilsētas tiesā un Rīgas apgabaltiesā.

Kā raksta žurnāls "Ir", izdevuma rīcībā esošā informācija liecinot, ka kukuļošanas epizodēs, kurās starpniece esot bijusi Bogdanova, iesaistīta arī bijusī Jūrmalas pilsētas prokuratūras virsprokurore Sigita Priede.

Kā zināms, ka 12.novembrī aizturētā Bērziņa tiek turēta aizdomās par kukuļņemšanu un starpniecību kukuļošanā, kas saistīti ar amata pienākumu pildīšanu. KNAB veic pirmstiesas izmeklēšanu ģenerālprokurora oktobrī uzsāktā kriminālprocesā par iespējamiem Rīgas apgabaltiesas tiesneses izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem - kukuļņemšanu un starpniecību kukuļošanā, kas saistīti ar amata pienākumu pildīšanu.

Kriminālprocesā iegūtie pierādījumi ir pietiekami, lai KNAB izmeklētājs atzītu vienu amatpersonu, kas ieņem atbildīgu stāvokli, par aizdomās turēto kukuļņemšanā un starpniecībā kukuļošanā. Aizdomās turētajai personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Bērziņa patlaban ir atstādināta no amata.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Politika

Domā, ko runā: iespējams, tieši tevi noklausās! (9)

Pērn visvairāk telefonsarunu noklausītas Valsts policijas vajadzībām.

Bērziņš izlēmis atkārtoti nekandidēt uz Valsts prezidenta posteni (5)

ASV valsts sekretāra ex-padomnieks: Baltijas valstīm jādara vairāk nekā līdz šim (6)

Rinkēvičs uzskata: NA mērķis ir totalitāra Latvija, ko pēc tam var nodot Kremlim (4)

"Saskaņa" izstrādājusi likumprojektu čekas maisu atvēršanai

Lietuvas izlūki brīdina par iespējamiem Krievijas plāniem pret NATO

Pulkvedis: apmācīti studenti nevar kļūt līdzvērtīgi NBS virsniekiem (3)

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (16)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Lielu rezonansi sabiedrībā izraisījusi Ludzas Zemē publicētā intervija ar kārsavieti Raiti Kononovu, kuru vieni uzskata par kontrabandas karali, citi par kriminālo autoritāti, bet vēl kāds domā, ka viņš ir drosmīgs cilvēks.

Rožukalne: Man nevajag iepazīties ar tiesas lēmumu, lai par to paustu viedokli  (5)

Advokāts: Skandalozo krimināllietu lēnā iztiesāšana – prokuroru vaina (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv