Otrdiena, 2019. gada 15. oktobris

Hedviga, Helvijs, Eda

Pirmdiena, 26. janvāris (2015) 13:17

Grāmatu par “neērto Vaškeviču” pirmie saņem prokurori, tiesneši un deputāti (7)

Publicitātes

Pirmdien, 26.janvārī, uzņēmējas un cilvēktiesību aktīvistes Ināras Vilkastes jaunā grāmata “Uzbrukums valstij. “Neērtais Vaškevičs”” nosūtīta Latvijas Republikas prokuroriem, tiesnešiem, tiesībsargājošo institūciju darbiniekiem un Saeimas deputātiem - kopumā vairāk nekā 170 adresātu.

Drīzumā grāmata  nonāks grāmatveikalos, un tuvākajā laikā tā tiks izdota arī latviešu, angļu un citās Eiropas Savienības valstu valodās.Ināra Vilkaste (attēlā) uzsver: “Grāmatā es centos izprast tos traģiskos notikumus, kuri sākās 2006.gadā. Mūsu ģimene pārdzīvoja neiedomājamus satricinājumus – izsekošanu, draudus, izspiešanu, mūsu jaunākās meitas nolaupīšanas mēģinājumu, Vladimira Vaškeviča slepkavības mēģinājumu, viņa diskreditāciju un atbrīvošanu no amata, ģimenes advokāta Aināra Platača bezvēsts pazušanu un bezgalīgo tiesisko vajāšanu. Neskatoties uz smagajiem pārbaudījumiem, es esmu nolēmusi turpināt cīņu par man tuvo cilvēku dzīvi un savu reputāciju."

Ināra Vilkaste ar savas ģimenes bezprecedenta vajāšanas piemēru cenšas uzskatāmi parādīt būtiskus cilvēktiesību pārkāpumus, ko veikuši atsevišķi Latvijas tiesībsargājošo institūciju un specdienestu darbinieki.

Tā sauktā Vilkastes-Vaškeviča lieta piesaista arvien lielāku Eiropas cilvēktiesību un sabiedrisko darbinieku uzmanību un ir vairākkārtīgi atzīmēta cilvēktiesību aizstāvju konferencēs un tādos fundamentālos darbos kā “Taisnīguma klusēšana. Cilvēktiesības kā Eiropas vērtību pamats” (2014) un “Cilvēktiesības kā Eiropas vērtību pamats“ (2014). Daudzi pazīstami Eiropas eksperti uzskata, ka postkomunistiskais mantojums vēl aizvien ievērojami ietekmē Latvijas likumdošanu un tās pielietojumu.

Savukārt Ināras Vilkastes sūdzība jau ir pieņemta izskatīšanai Eiropas Cilvēktiesību tiesā, tādējādi apliecinot, ka ir pamats Latvijas tiesībsargājošo iestāžu darbības izvērtēšanai.

Dr. Valters Švimmers, bijušais Eiropas Padomes ģenerālsekretārs: “Mēs gribam pievērst sabiedrības uzmanību šim neticamajam stāstam, kurš diemžēl parāda realitāti mūsdienu Eiropā. Mēs ceram, ka galu galā Latvijas varas institūcijas pildīs savu pienākumu un aizstāvēs savus pilsoņus no šī murga. Lieta jau ir nonākusi Eiropas Cilvēktiesību tiesā Strasbūrā, lai panāktu taisnīgu un neatkarīgu tiesas lēmumu. Latvijai kā Eiropas Savienības un Eiropas Padomes loceklei būs jāieklausās Eiropas lēmumā."

Ināra Vilkaste: “Šobrīd, 2015.gadā, visi runā par sekām, krimināllietām un civillietām, kuras ir ierosinātas pret mani un Vladimiru Vaškeviču. Par cēloņiem – izspiešanu, slepkavības mēģinājumiem un diskreditāciju – visi jau sen ir aizmirsuši. Grāmatā es parādīju, kā un kāpēc viss tas sākās. Tajā ir fakti, kuri uzskatāmi liecina par pretrunām tā saucamajā “pierādījumu ķēdē” un izvirzīto apsūdzību neloģiskumu. Mans mērķis – norādīt cilvēkiem, kuri nonākuši līdzīgā situācijā, ka nedrīkst padoties, jāatrod sevī spēks skaļi runāt par netaisnībām. Tikai tā var apturēt ļaunumu.”

Vēl par tēmu:

Visi raksti par šo tēmu

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

bertina

[email protected]

2019-03-26 21:16:34

Ziņot

aizdevuma piedavajums 5000 eiro 150,000000 eiro e-pasta Adresi: [email protected] whatsapp numurs: +33756874868 Paldies

dadzis

2017-07-22 04:02:08

Ziņot

Vilkaste paliek veca un nevienam neinteresanta, tādēļ arī antireklāma par jebkuru cenu vecenītei šķiet noderīga.

omiteomite

2017-03-20 09:43:39

Ziņot

Ka tai vilku astei nav kauna tēlot Švēto"govi.vašķis slimnīcā staigā,bet ja kāds redz,tad mudīgi ratiņos.Un ja tas Gulbis būtu gribējis viņu spridzināt,tad pāri būtu palikuši tikai kauliņi,bet man tādas aizdomas,ka visu šo spēlīti iesāka pats vašķis,jo "'dega pakaļa'',Unto,ka tai lietā ir iesaistītas arī augstākas personas,es nešaubos ne mirkli,jo kurs mirstīgais var dzīvot ''slimnīcā''gadiem , un par kādu naudu.Sieabiem lauleņiem sen vajadzēja skatīties uz saul iti caur restotu logu.Riebas,ka mūsu Valsts ir tik bezspēcīga.vai negriboša lietu risināt!!!!!

linda

2015-02-20 00:20:06

Ziņot

Vaschkevicham tak ir saimnieks. Nez, kaapeec man liekaas, ka vinja vaards ir Andris. Laikam, buuschu to nosapnjojusi. Pikts saimnieks, ja jau kalpam iesauka Futbols...

robis

2015-02-12 15:39:46

Ziņot

Kā ierindas tehniskais darbinieks VID Rīgas muitā tik īsā laikā uztaisija, tādu karjeru ???????????? Tad arī sapratīsim , kam kungs kļūst nevēlams. Kaut kā tā.

Pravietis

2015-02-02 20:35:57

Ziņot

esmu izsecinājis ka īstie uzvārtdu mantinieki liepiņi, krieviņi bērziņi kociņi garie līkie priedes u.c. ir 100% nacisti un tādēl sodāmi. Atceramies nacistu Hitlera kungu. Tātad ja tev uzvārds ir šcs očs ovics, u.c. tu neesi latvietis un ar tevi ir cauri. 100%, mani vajā 24 gadus un valsts vara taisa par pilnīgu idiotu. viņi vienkārši ņirgājas un saka ka viss ir likumīgi.

Vai

2015-01-29 20:23:25

Ziņot

ŠĪS ĢIMENES ADVOKĀTS NOZAGA ZAGĻU KOPĒJO KASI?

Politika

Domā, ko runā: iespējams, tieši tevi noklausās! (4)

Pērn visvairāk telefonsarunu noklausītas Valsts policijas vajadzībām.

Bērziņš izlēmis atkārtoti nekandidēt uz Valsts prezidenta posteni (5)

ASV valsts sekretāra ex-padomnieks: Baltijas valstīm jādara vairāk nekā līdz šim (6)

Rinkēvičs uzskata: NA mērķis ir totalitāra Latvija, ko pēc tam var nodot Kremlim (4)

"Saskaņa" izstrādājusi likumprojektu čekas maisu atvēršanai

Lietuvas izlūki brīdina par iespējamiem Krievijas plāniem pret NATO

Pulkvedis: apmācīti studenti nevar kļūt līdzvērtīgi NBS virsniekiem (2)

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (12)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (1)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (1)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (2)

Latvijā svin Lieldienas (1)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (2)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Lielu rezonansi sabiedrībā izraisījusi Ludzas Zemē publicētā intervija ar kārsavieti Raiti Kononovu, kuru vieni uzskata par kontrabandas karali, citi par kriminālo autoritāti, bet vēl kāds domā, ka viņš ir drosmīgs cilvēks.

Rožukalne: Man nevajag iepazīties ar tiesas lēmumu, lai par to paustu viedokli  (5)

Advokāts: Skandalozo krimināllietu lēnā iztiesāšana – prokuroru vaina (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv