Otrdiena, 2020. gada 7. jūlijs

Maruta, Alda

12. decembris (2014) 11:33

Advokāts: Nordic Partners Limited lietā politiskā ietekme stāv pāri tiesiskumam

Koncerna “Nordic Parters Limited”, bijušā AS “Laima” īpašnieka, gadījumā viss liecina par to, ka politiskā ietekme un atsevišķu indivīdu intereses ir pārākas nekā tiesiskums, uzskata zvērināts advokāts Oskars Rode.

Par to liecina līdzšinējā tiesībsargājošo iestāžu rīcība mazākuma dalībnieka “Menard Port LLC” saimnieciskajā strīdā ar “Nordic Partners Limited” par zaudējumu piedziņu par labu kopīpašumā esošajam “NP Business Centre”.

“Nav skaidrs, kādēļ vienā un tajā pašā situācijā tiesībsargājošās iestādes sūdzībai par uzņēmuma izzagšanu, finanšu shēmām, no kā cieš arī valsts budžets, piešķir mazāk svarīgu nozīmi, un faktiski vēršas ar vajāšanu pret tiem, kas ir vērsuši uzmanību uz iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem,” izsaka neizpratni Rode.

Tikmēr pret “Menard Port LLC” ir vērstas vairākas apšaubāmas kriminālprocesuālās darbības – vairākas kratīšanas, ar procesu nesaistītas mantas arests u.c.

Advokāts neizslēdza iespēju, ka šāds pavērsiens varētu būt “NP Foods” zīmolu vadītāja Guntara Kukula un viņa dzīvesbiedres, 11.Saeimas Ekonomikas ministra Vjačeslava Dombrovska un Iekšlietu ministra Riharda Kozlovska partijas līdzgaitnieces Sandras Sondores-Kukules "pieliktā pirksta" dēļ.

Tā publiski tika izplatīts stāsts par “reiderismu”, lai gan “Menard Port LLC” faktiski vēlas atrisināt saimniecisku strīdu ar “NP Business centre” vairākuma dalībnieku un tā īpašniekiem. Turklāt prasība tiesā celta par labu uzņēmumam “NP Business centre”, nevis mazākuma dalībniekam. Jāatgādina, lai gan par uzņēmuma finanšu sadali lemj visi tā dalībnieki, tomēr vairākuma dalībnieks itin vienkārši var pārbalsot mazākuma dalībnieku.

Šis un citi pārkāpumi pret mazākuma dalībnieku “Menard Port LLC” ir norādīti uzņēmuma vēstulē Saeimas deputātiem, kas nosūtīta šajā nedēļā.

“Mūsuprāt, Saeimas deputātiem ir jāzina šīs situācijas būtība. Protams, reiderisms ir problēma un ar to ir jācīnās. Tomēr nedrīkst pieļaut, ka aiz reiderisma apsūdzību lozungiem slēpj cita uzņēmuma izzagšanu. Piemēram, par būvbedres izrakšanu pamanās iztērēt 1,2 miljoni eiro, kamēr ekspertu slēdzienā norādīto darbu vērtība ir ap 146 tūkstošiem eiro. Domāju, ka ikviens sapratīs, ka industriālajam parkam, kur ilggadējais klients izmanto 90% teritorijas, nevajag mārketinga konsultācijas un reklāmas pakalpojumus vairāku miljonu vērtībā,” piebilda Rode.

Rode arī atgādināja, ka tieši pēc “Menard Port LLC” iesnieguma Finanšu policija izlēma par kriminālprocesa uzsākšanu par iespējamo “Nordic Partners Limited” par izvairīšanos no nodokļu nomaksas valsts budžetā lielā apmērā.

“Pašlaik, protams, uzņēmumi “Laima”, “Staburadze” u.c., kas veidoja 90% no koncerna apgrozījuma, jau ir pārdoti citiem īpašniekiem. Tādēļ visticamāk jebkuras sekas, kas, iespējams, iestāsies pēc finanšu policijas veiktajām pārbaudēm, jau būs jauno īpašnieku, starptautisko investoru, problēma. Nevaram izslēgt, ka tā kļūs par valsts problēmu, ja šie investori izvēlēsies risināt šos jautājumus starptautiskajā tiesā,” secināja Rode.

Kā zināms, kopš šā gada vidus tiek risināts saimniecisks strīds starp SIA “NP Business Centre” mazākuma dalībnieku “Menard Port LLC” un vairākuma dalībnieku SIA “NPBC”, kas caur sarežģītu uzņēmuma shēmu pieder koncerna “Nordic Partners Limited” īpašniekam Daumantam Vītolam.

Savukārt “NP Business Centre” veiktie darījumi, kas faktiski pašam uzņēmumam labumu nav nesuši, bet gan tikai zaudējumus, ir veikti par labi citiem koncerna īpašnieka Vītola uzņēmumiem. Piemēram, būvbedres projektu īstenoja Vītolam piederošā “Jaunozols” būve”, par mārketinga konsultācijām tika maksāts “NP Management”.

Mazākuma dalībnieka mērķis ir atgūt “NP Business Centre” nodarītos zaudējumus aptuveni 8 miljonu apmērā, tādēļ tiesā tika celta prasība par zaudējumu piedziņu par labu SIA “NP Business Centre”.

Vēl par tēmu:

Visi raksti par šo tēmu

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Politika

Domā, ko runā: iespējams, tieši tevi noklausās! (9)

Pērn visvairāk telefonsarunu noklausītas Valsts policijas vajadzībām.

Bērziņš izlēmis atkārtoti nekandidēt uz Valsts prezidenta posteni (5)

ASV valsts sekretāra ex-padomnieks: Baltijas valstīm jādara vairāk nekā līdz šim (6)

Rinkēvičs uzskata: NA mērķis ir totalitāra Latvija, ko pēc tam var nodot Kremlim (4)

"Saskaņa" izstrādājusi likumprojektu čekas maisu atvēršanai

Lietuvas izlūki brīdina par iespējamiem Krievijas plāniem pret NATO

Pulkvedis: apmācīti studenti nevar kļūt līdzvērtīgi NBS virsniekiem (3)

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (16)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Lielu rezonansi sabiedrībā izraisījusi Ludzas Zemē publicētā intervija ar kārsavieti Raiti Kononovu, kuru vieni uzskata par kontrabandas karali, citi par kriminālo autoritāti, bet vēl kāds domā, ka viņš ir drosmīgs cilvēks.

Rožukalne: Man nevajag iepazīties ar tiesas lēmumu, lai par to paustu viedokli  (5)

Advokāts: Skandalozo krimināllietu lēnā iztiesāšana – prokuroru vaina (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv