Agneta, Agnis, Ansis
Krievijas vēstnieku Latvijā Aleksandru Vešņakovu satrauc pret Krieviju vērstā retorika, kura izskan, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām Latvijā.
Eiropā izveidotā cilvēktiesību aizsardzības sistēma esot nepilnvērtīga, turklāt cilvēktiesību jomā Eiropas Savienībā (ES) notiekot sistemātiski pārkāpumi, teikts trešdien izplatītajā Krievijas Ārlietu ministrijas ziņojumā.
Krieviju un Ukrainu naktī uz otrdienu pārklājusi bieza sniega sega, radot rekordlielus satiksmes sastrēgumus Maskavā un atstājot bez elektrības aptuveni 300 pilsētas Ukrainā.
Krievijas policija aizturējusi 29 gadus vecu vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par vairāk nekā 450 jaunu meiteņu seksuālu izmantošanu internetā, otrdien paziņojusi Iekšlietu ministrija.
Nedēļas nogalē Krievijā uz Maskavas-Sanktpēterburgas šosejas - vienā no noslogotākajiem valsts autoceļiem - izveidojies 190 kilometrus garš transporta sastrēgums, kurā bija iestrēguši vairāk nekā 4000 kravas automašīnu, pirmdien apliecināja Iekšlietu ministrija.
Krievijas varasiestādes paziņojušas, ka to rīcībā esot neapgāžami pierādījumi par opozīcijas nolūkiem izraisīt valstī nekārtības un ka ārvalstīs opozicionāri tiekot apmācīti apvērsuma veikšanai.
Patlaban Baltijas valstis Krievijai ir "mazāk turīgo Krievijas miljonāru Londona", pētījumā "Krievijas un Baltkrievijas ekonomiskā klātbūtne Baltijas valstīs: riski un iespējas" secina Maskavas Valsts starptautisko attiecību institūta asociētā profesore Viktorija Panova.
Krievijas Valsts domes plenārsesijā plānots izskatīt likumprojektu, kas paredz nodrošināt tautiešiem pilsonību, izmantojot vienkāršotu procedūru. Tas var izraisīt pastiprinātu Latvijas nepilsoņu interesi par Krievijas pilsonību, kā rezultātā Latvijā var palielināties Krievijas pilsoņu skaits.
Maskavas pilsētas Zamoskvoreckas rajona tiesa ceturtdien skandalozās krievu pankgrupas "Pussy Riot" videoklipus atzina par ekstrēmistiskiem, kas nozīmē, ka Krievijā tiks bloķēta tīmekļa lietotāju piekļuve šiem materiāliem.
Saistībā ar klasiskā cūku mēra uzliesmojumu Latvijā Krievija noteikusi pagaidu aizliegumu cūkkopības produkcijas importam no Latvijas teritorijas,apliecināja Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāve Ilze Meistere.
Krievija otrdien brīdināja Eiropas Savienību (ES) par gaidāmajām sekām, ja Brisele nenodrošinās bezvīzu režīmu Krievijas pilsoņiem.
Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs neizslēdz iespēju, ka atkal varētu atgriezties prezidenta amatā.
Urālu reģionā, Krievijā, apslāpēts cietumnieku dumpis, kura gaitā ieslodzītie bija uzrāpušies uz cietuma jumta, bet tam līdzās policijas un ieslodzīto atbalstītāju starpā izraisījās asiņainas sadursmes, pirmdien pavēstīja varasiestāžu pārstāvji.
Tas, ka Francija un vairākas citas valstis ir atzinušas Sīrijas opozīciju un sniedz tai atbalstu, ir "nepieņemami", uzskata Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.
Šo gadu Latvijas un Krievijas attiecībās nevar dēvēt kā veiksmīgu, - situāciju krietni pabojāja Latvijas politiķu izteikumi par Krieviju kā valodu referenduma rīkotāju un to, ka "manai valstij attiecībā uz Baltiju ir kādi slepeni mērķi", - laikrakstam "Čas" stāsta Krievijas vēstnieks Latvijā.
Seko puaro.lv aktualitātēm
Par portālu
Reklāma
Redakcija
Atsauksmes un ieteikumi
Puaro.lv