Piektdiena, 2020. gada 3. jūlijs

Verita, Everita, Benita, Sulamīte

Visi autora raksti

7. oktobris (2012) 18:05

Rita Lasmane

Kāpēc romantika nav mūžīga? (6)

Viņas acīs aizvainojums, viņa – neizpratne. Ja šis stāsts būtu uzzīmēts kā komikss, virs abu galvām karātos milzīgas jautājuma zīmes – kur pazudusi mīlestība, kur zudusi sajūsma un romantika? Viņa dusmojas uz vīrieti, kas solīja tik daudz laimes un mīlestības, bet nu vairs, sazin kādēļ, nedod ne mazumiņu no solītām sajūtām. Viņš arī ir dusmīgs, jo nesaprot, kāpēc tā sieviete, kura pirms laika šķita pati iekārojamākā, seksuālākā un mīļākā, vairs nav ne mīļa, ne seksuāla, ne iekārojama...

Viņi kopā ir teju 4 gadus. No sākuma bija kvēla un skaista iemīlēšanās, tad pieteicās bērniņš, tad dzima, nu jauno vecāku raizes, kā jebkurā ģimenē, un piepeši nav ne miņas no romantikas un šķiet, ka zudusi arī mīlestība. Abi dusmojas viens uz otru par zaudēto, bet tajā pašā laikā saprot, ka bērna dēļ nedrīkst attiecības izjaukt. Vai viņi reiz atkal spēs atrast mīlestību?

Varbūt atradīs, ja gaidīs brīnumu. Aklai vistai, saskaņā ar haosa teoriju, grauds šad tad tomēr gadās. Bet tikpat labi abi varētu atmest dusmas un meklēt ceļu atpakaļ vienam pie otra. Tiesa, rūdītiem romantiķiem tas nepatiks, tā kā bija attiecību sākumā vairs nebūs nekad, bet būs savādāk! Pa īstam!

Ne viens vien, kuram bijušas vairākas attiecības bet šobrīd to nav, būs pamanījis, ka no sākuma ir tik skaisti un romantiski, bet, laikam ritot, sazin kādēļ, kļūst aizvien neforšāk – biežāk jāstrīdas, partneris kaitina aizvien vairāk ar visādām izdarībām un savām īpašībām. Kāpēc viņi mainās uz slikto pusi? Kā tad ir iespējams nodzīvot „ilgi un laimīgi, kamēr nāve šķir”?  Dažs, tā sacīt, attiecībās kāpj un kāpj uz viena un tā paša grābekļa, līdz pieņem lēmumu, ka mīlestība pasaulē neeksistē, tāpat kā nav iespējams atrast ideālo partneri.

Visdažādākajās personības pilnveidošanas mācībās teikts, lai cilvēks justos laimīgāks, ir jāsāk ar sevi, proti, jāmaina sava attieksme, nevis jāpūlas mainīt citi. Ir tādi ļautiņi, īpaši tas sakāms par meitenēm, kas svēti tic, ka puiši ir jāpārtaisa, citiem vārdiem sakot, jādresē pēc sava prāta un tad laimīgas attiecības garantētas. Protams, gadās arī tādi puiši. Brrrr!

„Dievs, dod man saprašanu sevi mainīt un ļauj man pieņemt to, ko nevaru mainīt!”

Kad man būs vairāk laika, noteikti šo lielisko lūgšanas tekstu izšūšu krustdūrienā kā tas aprakstīts kādā Vonegūta romānā. Tad kas mums jāsaprot, lai varētu mainīt sevi, pareizāk sakot, mainīt savu attieksmi? (Visiem tiem, kuri kā pusaudži ieņēmuši prātā, ka, nedod Dies’, ne kripatiņu sevī nemainīs, lai nezaudētu neko no savas unikalitātes, tālākais teksts lasīt nav jāpūlas.)

Tātad vispirms jāsaprot, ka mūsu partneru izvēle izriet nevis no nejaušības principa, bet mūsu „mīlas kartes”. Mēs visi savā apziņā esam izveidojuši iedomātā partnera īpašību sarakstu, proti,” mīlas karti”. Jo lielāka attiecību pieredze, jo konkrētāks saraksts. Kad sāk veidoties attiecības, uz kurām mudina iemīlēšanās jūtas, mūsu smadzenes mīlas objektam piedēvē vēlamās īpašības. Diemžēl iemīlēšanās bioķīmija nav mūžīga, tā gaist un mēs sākam notiekošo saskatīt reālāk. Nepieļaudami domu, ka mūsu vēlēšanās mīlēt un būt mīlētiem ar mums izstrādājusi joku, pārliekam uz partneri atbildību par izmaiņām savā uztverē.

Līdzīgi notiek ar romantiskajām jūtām, kad esam iemīlējušies, romantikas dvesma ir jebkuram notikumam, kas ar mums notiek. Nemaz nevajag, lai aizkadrā, kā amerikāņu romantiskās filmās, čīgātu stīgu kvartets, tiktu baudītas vakariņas jūras krastā un visu šo pasākumu apkalpotu sulaiņi baltos cimdos. Pilnīgi pietiek ar pastaigu basām kājām pa peļķēm un apstādījumos noplūktu ziediņu. Laikam ritot un mīlestības bioķīmijai mazinoties, vairs negribas slapināt kājas peļķēs un plūkt kaut kādus lupstājus, kas gadījušies pa kampienam. Savukārt vēlme pēc romantikas saglabājas. Jāteic, ka ar šādu vēlmi īpaši apsēstas ir sievietes, un, diemžēl, līdz mūža beigām. Sevī romantiku pagrūti atrast, bet partneris gan lai sniedz to riekšavām!

Kas mums jāpieņem kā aksioma? Tas, ka ideālu partneru dabā nav! Tā tikai šķiet pašā attiecību sākumā! Kad iemīlēšanās ir pārgājusi, beidzot var atviegloti uzelpot un sākt veidot īstās attiecības. Vairs nekas nevarēs maldināt. Tikai jāizprot partnera atbilstība „mīlas kartei”.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

autore

seksopatalogs

2012-10-11 19:01:40

Ziņot

Iesaku vēlreiz pārlasīt rasta pēdējo teikumu.

Jo

2012-10-09 16:25:41

Ziņot

nu protams:)) ko teiksi pēc 21 gada? Patiesībā pēc 21 gada sākas viss no jauna :)

:))

2012-10-07 23:18:17

Ziņot

nepiekritu,emsu precejusies 6 gadus un varu pateikt tikai to,ka ar katru gadu satuvinamies vel vairak. Attiecibas ir jarupejas veinam par otru un tad ari romantika,milestiba nekur nezudis

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (16)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (6) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Četrdesmittrīsgadīgais Viesturs, kādas palielas Latvijas pilsētas iedzīvotājs, ir fanātisks sieviešu biksīšu mīļotājs. Un savu mīlestību ar manu starpniecību viņš vēlējies paust plašākai auditorijai.

Atklāti par to, ko vīrieši jau sen vēlas pavaicāt savai sievietei (2)

Kā panākt, lai vīrieti iekāro visas sievietes (10)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv