Piektdiena, 2021. gada 22. janvāris

Austris

20. augusts (2014) 14:48

Kāpēc ir slikti būt pārāk vīrišķīgam (2)

Flickr.com

Bieži vien vīrieši sūdzas, ka sievietes ir pārāk emocionālas būtnes, un viņu neparedzamā uzvedība liek būt uzmanīgiem. Jāpiebilst gan, ka pārāk daudzi vīrieši nespēj pieņemt vienkāršo patiesību: viņi izjūt tādas pašas emocijas kādas jūt sievietes, lai gan bērnībā māte viņus ir mācījusi “būt vīrietim".

Kad vīrietis impulsīvi reaģē uz sievietes jūtu izpausmi, visticamāk tās ir viņa paša emocijas, kas laužas laukā. Tas rada problēmas. Introspekcija un jūtu izpausme ir tās vīrieša īpašības, ko sabiedrība uzskata par mīkstčaulīgām un meitenīgām.

Puikām jau no agras bērnības māca būt skarbiem un neraudāt, jo tā ir vājuma pazīme. Vēlākajos pusaudžu gados un pieaugušo dzīvē šie uzskati vēl vairāk puikām rada kompleksus un liek veidot uzvedību, kas bieži vien nav patiesa un ir pārāk vīrišķīga.

Vairākuma spiediens var būt pārāk liels, lai puiši ar to tiktu galā, tāpēc daudzi tam arī pakļaujas. Viņi uzliek vīrišķīgas maskas un baro savu ego, līdz tas pārvēršas par pilnīgi nepatiesu ilūziju.

Puiši izdomā stāstus par savu dzīvi, kas ir tik atrauti no patiesības, ka viņi paši vairs nespēj atšķirt, kas ir īsts un kas - izdomāts.

Daudzi stiprā dzimuma pārstāvji zemapziņā saprot, cik viņi ir samāksloti un nepatiesi, bet to atkal nomaskē ar savu mačo masku un vēl vienu nakts dzertiņu, kura laikā izsaka nievājošas piezīmes par draugu, kurš apraudājies, bildinot savu iecerēto. Tieši padarot sevi pārāk vīrišķīgu un neizrādot emocijas, vīrieši rada sievietēm nepareizu priekšstatu, ka ir asi un neiejūtīgi attiecībās ar sievietēm.

Jau bērnībā topošajos vīriešos tiek ieaudzināts uzskats, ka emocijas ir vājuma pazīme, un pieauguši viņi nesaprot, ka emocijas - tās ir katra cilvēka sajūtu dabiska izpausme. Mēs esam būtnes ar emocijām. Tieši tās mūs padara par to, kas esam.

Mēs esam uzlabojuši savas izdzīvošanas spējas un nebeidzamos radošos saziņas veidus, par pamatu ņemot to, ka esam emocionāli. Tas mūs padara unikālus. Kāpēc to slēpt?

Kāpēc sievietes tik augstu vērtē to, ka vīrietis izrāda savu mīlestību pret savu māti? Sievietēm patīk, ja vīrietis parāda savu maigo dabu. Ja visi vīrieši nomestu savas mačo fasādes un attiektos pret savām partnerēm tāpat kā pret savām mātēm, māsām vai vecmāmiņām, pasaulē būtu daudz vairāk mīlestības.

Tomēr nav tā, ka pasaule pilna ar ledusaukstiem vīriešiem - iejūtīgie puiši eksistē. Viņi nesēž vietējā klubā, dzerdami vodku ar enerģijas dzērienu, un viņi nav Instagram, publicējot savus muskuļotos pašiņus. Tie ir tie svešinieki kafejnīcās, kas skatās uz meiteni ar neviltotu, laipnu smaidu sejā.

Tie ir puiši, ar kuriem kopā mātes vēlas redzēt savas meitas, jo “viņiem ir galva uz pleciem”. Viņi nav dīvaini vai baisi. Jāatzīst taču, ka mātes tomēr dzīvi saprot daudz labāk nekā viņu bērni.

Puiši, jūs neesat Mačo, ja ēdat steiku un olas pa ceļam uz sporta zāli. Jūs ar to kaut ko pūlaties kompensēt un, iespējams, jums ir paaugstināts asinsspiediens. Jūs nevienu neapmuļķosiet.

Taču jums ir laiks apzināties, ka cenšanās izskatīties vīrišķīgam patiesībā sāk nomākt jūsu patieso būtību. Mēģiniet pamanīt to brīdi, kad esat kļuvuši pārāk iedomīgi un stūrgalvīgi. Labojiet to, ko ar savu impulsīvo reakciju esat izdarījuši nepareizi.

Ķīniešu iņ un jaņ māca, ka pretēji spēki viens otru papildina. Sievišķās un vīrišķās īpašības ir tās, kas raksturo iņ un jaņ.

Lai arī bioloģiski esam vīrieši un sievietes, mēs visi esam emocionāli saistīti un mūsos ir gan sievišķās, gan vīrišķās īpašības. Un lielākā problēma ir tā, ka mūsdienās liela daļa stiprā dzimuma ir neproporcionāli vīrišķīgi un ignorē savu sievišķo pusi, nemaz nezinot, ka tieši tas padara viņus par labiem, līdzsvarotiem partneriem vai draugiem.

Ir jāatgriežas pie veselīga līdzsvara. Ja vēlies atstāt paliekošu iespaidu uz meiteni, pastāsti viņai, kā tu patiesībā jūties. Neļauj iekārei motivēt sevi un centies sievieti saprast kā personu.

Vispirms ir jāizstrādā stabils pamats un tikai tad varat viens otru uztvert nopietni. Apzinieties, ka esat ekspresīvi radījumi, kas var būt gan gādīgi, gan līdzjūtīgi. Saprotiet, ka mēs visi patiesībā esam emocionālas būtnes.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Uj

2014-09-26 13:15:42

Ziņot

Tieši emocionāli vīrieši, kuri emocijas liek pa priekšu vēsam saprātam, ir šis pasaules lielākā nelaime. n tieši tas spēks kas vecim ļauj būt vecim un spējīgam būt stiprākam par emocionāliem lēmumiem, ir tas kas padara puiku par vīrieti. Viedoklis ir tipiski sievišķīgs.

Matty

2014-08-29 08:09:58

Ziņot

That's way the besstet answer so far!

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Četrdesmittrīsgadīgais Viesturs, kādas palielas Latvijas pilsētas iedzīvotājs, ir fanātisks sieviešu biksīšu mīļotājs. Un savu mīlestību ar manu starpniecību viņš vēlējies paust plašākai auditorijai.

Atklāti par to, ko vīrieši jau sen vēlas pavaicāt savai sievietei (2)

Kā panākt, lai vīrieti iekāro visas sievietes (10)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv