Trešdiena, 2020. gada 30. septembris

Menarda, Elma, Elna

Otrdiena, 2. aprīlis (2013) 19:17

Vaidere: Krievijas ĀM pārstāvis izdomā citātus un pēc tam uz tiem apvainojas

Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāvis izdomā citātus un pēc tam uz tiem apvainojas, komentējot Maskavas sašutumu par pirms divām nedēļām Briselē notikušo konferenci "Dāvids un Goliāts: Mazās tautas totalitāro režīmu jūgā", sacīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere (V).

"Rodas iespaids, ka viens otrs ierēdnis Krievijas Ārlietu ministrijā vēl arvien domā, ka pārstāv Padomju Savienību un uztver PSRS totalitārā jūga apspriešanu EP par jaukšanos viņu iekšējās lietās. Pirms izplatīt apsūdzības es ieteiktu [Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālajam pārstāvim Aleksandram] Lukaševičam, pirmkārt, noklausīties viņam, acīmredzot, pieejamo konferences audioierakstu. Tad nebūtu vajadzīgs pašam izdomāt neeksistējošus citātus, uz kuriem pēc tam arī pašam apvainoties."

Komentējot totalitārā komunisma pielīdzināšanu nacismam, Vaidere sacīja, ka konferences dalībnieki patiešām šajā jautājumā bijuši vienoti. "Totalitārā komunisma noziegumi ir jāizmeklē un vainīgie jāsoda tieši tāpat, kā tika izmeklēti nacisma noziegumi, un vainīgajiem tāpat jāsaņem sods. Konferencē izskanēja, ka šajā aspektā nepieciešama Nirnberga II."

"Ļoti žēl, ka Krievija pēc PSRS sabrukuma tā arī nav spējusi izvērtēt PSRS totalitārā režīma noziegumus. Tā nav tiesājusi NKVD noziedzniekus. Tas ir kā spļāviens sejā visiem tiem Latvijas un citu valstu pilsoņiem, kuri padomju koncentrācijas nometnēs tika nogalināti vai neatgriezeniski sabojāja savu veselību. Krievijas kā Padomju Savienības tiesību un pienākumu pārmantotājas uzdevums būtu domāt, kā šiem cilvēkiem maksāt kompensācijas, gluži tāpat kā kompensācijas saņem nacistu koncentrācijas nometnēs cietušie," pauda Vaidere.

Jau ziņots, ka Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālais pārstāvis Aleksandrs Lukaševičs norādījis, ka ideja par komunisma pielīdzināšanu nacismam, kas izskanēja Briselē notikušajā Vaideres rīkotajā starptautiskajā konferencē, ir vēstures falsifikācijas mēģinājums un nacisma upuru piemiņas aizvainošana.

Konferencē, kas notika pēc Eiropas Tautas partijas frakcijas iniciatīvas, vairāki eiroparlamentārieši - pamatā no Baltijas valstīm - kārtējo reizi runāja par "nacisma un komunisma identiskumu", ministrijas mājaslapā publicētā komentārā norādīja amatpersona.

"Mēs uzskatām, ka šāda pieeja ir vēstures falsifikācijas mēģinājums, klajš cinisms un zaimošana attiecībā pret tiem, kas atbrīvoja pasauli no "brūnā mēra"," skaidroja Lukaševičs, piebilstot, ka šāda rīcība arī aizvaino Nirnbergas tribunāla nosodīto noziegumu upuru piemiņu.

Īpašu Maskavas amatpersonas nepatiku izpelnījusies Vaidere ar saviem spriedumiem Čečenijas jautājumā.

"Rodas priekšstats, ka dažkārt debašu rīkotāju spriedumi nonāca ārpus adekvātas realitātes uztveršanas ietvariem un ir uzskatāmi par tiešu iejaukšanos mūsu valsts iekšējās lietās," norādīja Lukaševičs. "Konkrēti runa ir par eiroparlamentārietes Vaideres izteikumiem, kura Čečenijas Republiku nodēvēja par "paverdzinātu Eiropas valsti".

Amatpersona iesaka Baltijas valstu eiroparlamentāriešiem drīzāk pievērst uzmanību "hitlerisko noziedznieku un viņu vietējo kolaboracionistu kliedzošajiem heroizācijas faktiem".

Šiem "faktiem" spilgts piemērs ir ikgadējie Latvijas un Igaunijas leģionāru gājieni un salidojumi, kā arī Bauskā pērn "esesiešiem" atklātais piemineklis, pārliecināts ir Lukaševičs.

Rezumējot viņš pauda cerību, ka EP un Eiropas Tautas partijas frakcijas vadība izrādīs veselo saprātu, lai norobežotos no tamlīdzīgiem ekstrēmistiskiem un bezatbildīgiem paziņojumiem.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā, tuvojoties 25.martam jeb Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai, EP deputāte Vaidere Briselē rīkoja starptautisku konferenci "Dāvids un Goliāts: Mazās tautas totalitāro režīmu jūgā", lai kopā ar deputātiem no Igaunijas, Lietuvas, Ungārijas un vēstures ekspertiem diskutētu par Eiropas mazo tautu likteņiem.

Ar šo tautu likteņiem konferences dalībniekus iepazīstināja eksperti Ali Hamzins un Islams Matsievs. Somu vēsturnieks Veiko Saksi stāstīja par karēļu vēsturisko pieredzi Otrā pasaules kara laikā. Fondu "Sibīrijas bērni" pasākumā pārstāvēja tā direktors Gunārs Toms, kurš bijis izsūtīto vidū.

LETA

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (16)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv