Trešdiena, 2020. gada 25. novembris

Kadrija, Kate, Katrīna, Trīne

Piektdiena, 17. maijs (2013) 16:58

Tamužs: 28 milj.Ls vērtais riska kapitāla iepirkums liecina par LGA nekompetenci

Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) lēmums aizliegt Latvijas Garantiju aģentūrai (LGA) slēgt līgumus riska kapitāla jomā ir spilgts apliecinājums tās vadības nekompetencei, SIA "EIF komanda" līdzīpašnieks Viesturs Tamužs.

Viņš norādīja, ka tautsaimniecības atbalsta instruments, kuram vajadzēja sākt darboties 2011.gadā, LGA neprofesionalitātes dēļ vēl joprojām nav pieejams uzņēmējiem.

"Gan ilgais un mokošais gatavošanās process, gan ārkārtīgi savdabīgais nolikums, gan uzvarētāju noskaidrošana, kura ilgst jau pusgadu, mūsuprāt, ir apliecinājumi tam, ka LGA nav spējīga kvalitatīvi noorganizēt šādu konkursu," uzsvēra Tamužs.

Tāpēc "EIF komanda" vēlas aicināt Ekonomikas ministriju vēlreiz pārskatīt konkursa nolikumu gan daudzo formālo kļūdu un neveiklību dēļ, gan tādēļ, ka tas konceptuāli neatbilst ne Nacionālā attīstības plāna, ne Ekonomikas ministrijas norādē, par Latvijas tautsaimniecības prioritātēm.

Iepriekš "Nozare.lv" ziņoja, ka iepirkuma nolikuma izstrādē piedalījusies arī Latvijas Riska kapitāla asociācija, kuras dibinātājs un biedrs ir Tamužs. Asociācijas valdes priekšsēdētājs Edgars Pīgoznis skaidroja, ka asociācija piedalījās iepirkuma konkursa nolikuma izstrādē, kas gan gala rezultātā nedaudz atšķīries no asociācijas ieteikumiem, tomēr nekādas kritiskas lietas iepirkuma nolikumā Pīgoznis nesaskata.

Arī kāds nozares pārstāvis, kurš nevēlējās atklāt savu vārdu, biznesa portālam "Nozare.lv" atzina, ka šī iepirkuma nolikums ir sagatavots daudz profesionālāk nekā iepriekšējie. Viņš kā pozitīvu prasību nolikumā uzsvēra pretendentu pieredzi riska kapitāla jomā, taču viņam neesot saprotams, kāpēc nav norādīta precīza metodoloģija, pēc kādas vērtēti pretendenti.

Savukārt jautāts, vai var komentēt zvērināta advokāta Romualda Vonsoviča biroja juridiskajā izvērtējumā konstatēto, ka abi uzņēmuma "EIF komanda" pārstāvji Tamužs un Māris Simanovičs ir atradušies interešu konflikta stāvoklī, un vai Tamužs ir investējis uzņēmumos, kuros ir labuma guvējs, viņš atbildēja, ka neesot iepazinies ar šo izvērtējumu un tāpēc viņš nevar to komentēt.

"Man būtu lūgums pārsūtīt zvērināta advokāta izvērtējumu, jo to neesam redzējuši. Ir grūti komentēt un atbildēt uz jautājumiem, ja neesam saņēmuši un iepazinušies ar argumentiem, kas izmantoti advokāta izvērtējumā," teica Tamužs.

LGA biznesa portālam "Nozare.lv" atzina: ja pierādīsies, ka Tamuža un Simanoviča rīcība bijusi ļaunprātīga, kuras dēļ ir radušies zaudējumi, tad LGA noteikti veiks attiecīgas darbības. Bet zaudējumus, ja tādi būs, varēs vērtēt pēc investīciju perioda noslēgšanās, kas ir 2014.gadā.

Kā ziņots, IUB aizliedzis LGA slēgt līgumus ar 28 miljonus latu vērtā riska kapitāla pārvaldības konkursa uzvarētājiem, teikts IUB lēmumā.

Līgumu slēgšanu apturēja sūdzības, ko IUB par iepirkuma rezultātiem iesniedza personu apvienības "Ēriks Fricsons, Jānis Leimanis, Zigmārs Reklaitis, Andris Keziks" un "Innovation Growth Capital", kā arī "LABACA Venture Capital" un SIA "EIF komanda" ("EIF komanda" pieder riska kapitāla pārvaldītājam AS "Eko Investors", Simanovičam un Tamužam).

LGA skaidroja, ka, vērtējot "EIF komandas" pieteikumu, tika ņemta vērā informācija par "EIF komandas" vērtēšanai izvirzīto komandas locekļu iepriekšējos ieguldījumos iespējamiem interešu konfliktiem un tā rīcībā esošo informāciju iepriekšējas sadarbības laikā ar "Eko Investoru", līdz ar to LGA nav uzticības "EIF komandas" vērtēšanai izvirzītajiem komandas locekļiem. Lai pārliecinātos par minēto aizdomu pamatotību un gūtu neitrālu situācijas novērtējumu, LGA šo apstākļu padziļinātu izvērtēšanu uzticēja zvērinātu advokātu birojam.

Saņemtajā zvērināta advokāta Vonsoviča biroja juridiskajā izvērtējumā tika konstatēts, ka abi iesniedzēja pieteikumā vērtēšanai virzītie komandas locekļi - Tamužs un Simanovičs - ir atradušies interešu konfliktā vairumā izvērtējumā norādīto darījumu, fonda vārdā investējot uzņēmumos, kur viņi tieši vai pastiprināti ir bijuši patiesā labuma guvēji, un/vai investējot uzņēmumos savam pašu labumam paralēli fonda investīcijām - tostarp SIA "Eko Rīga", SIA "Eko Kurzeme", SIA "Jūrmalas ATU", AS "PET Baltija", SIA "Tukuma ainava" darījumos un it īpaši SIA "Nordic Plast" darījumā, pret kura īstenošanu LGA kategoriski iebilda un kuru izdevies apturēt, tikai atsakoties izpildīt "Eko Investora" ieguldījuma pieprasījumu.

LETA

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (16)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv