Otrdiena, 2020. gada 7. jūlijs

Maruta, Alda

19. septembris (2013) 20:55

RP: Prēmiju sistēma Rīgas ostā sakārtota, pateicoties valsts pārstāvjiem

Pateicoties valsts pārstāvju uzstājībai, ir izdevies sakārtot un padarīt pārskatāmu darbinieku prēmēšanas sistēmu Rīgas ostas pārvaldē, nosakot gan prēmiju maksimālo apjomu, gan arī prēmiju piešķiršanas kārtību un principus un novēršot līdzšinējo absurdo un izšķērdīgo prēmiju piešķiršanas sistēmu, norāda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāve Rīgas Brīvostas valdē Inga Antāne (RP).

"Pēc valsts pārstāvju aicinājuma un garām diskusijām starp valsts un pašvaldību pārstāvjiem Rīgas brīvostas valde apstiprināja jaunus darba samaksas noteikumus, kuros automātiska prēmēšana līdz ar gada pārskata apstiprināšanu ir atcelta," par Antānes viedokli  informēja Reformu partijas Saeimas frakcijas preses sekretārs Mārtiņš Etkins.

"Tādejādi mēs nākotnē varēsim izvairīties no absurdās situācijas, kāda bija 25.jūlijā, kad līdz ar ostas gada pārskata apstiprināšanu automātiski tika piešķirta prēmija ostas pārvaldniekam, kas pēc būtības bija pretrunā ar Valsts kontroles revīzijā konstatētajiem pārkāpumiem," norāda Antāne.

"Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem darbiniekus varēs prēmēt pusgada vai gada periodā, kopējam prēmijas apjomam nepārsniedzot trīs amatalgu apmēru gada laikā. Par šo prēmiju piešķiršanu Ostas pārvaldniekam turpmāk būs jāatskaitās valdē. Darbinieki varēs saņemt arī vienreizēju prēmiju par īpašu personisko ieguldījumu vai saistībā ar kāda būtiska projekta vai uzdevuma realizāciju, taču turpmāk lēmumu par to pieņems valde," akcentēja VARAM pārstāve Rīgas Brīvostas valdē.

Valsts kontroles revīzijā tika secināts, ka Rīgas brīvostas pārvaldes finanšu līdzekļi 595 000 latu apmērā nelikumīgi tērēti gan darba samaksas noteikumiem neatbilstošām prēmijām, dāvanām un veselības apdrošināšanai valdes locekļiem, gan kļūdaini aprēķinātiem pabalstiem, atvaļinājuma naudai un darba nespējas lapas naudai. Jaunā prēmiju aprēķināšanas un izmaksu sistēma ļaus izvairīties no nepamatotām personāla izmaksām nākotnē.

Kā ziņots, Rīgas brīvostas valdē šodien akceptētas izmaiņas brīvostas darbinieku prēmēšanas sistēmā, nosakot, ka turpmāk darbinieks gada laikā varēs saņemt ne vairāk kā trīs prēmijas darba algas apjomā, bet brīvostas valde ar atsevišķu lēmumu par īpašiem sasniegumiem varēs piešķirt arī ceturto prēmiju, pastāstīja Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks (GKR).

Rīgas brīvostas pārvaldnieka prēmija turpmāk nebūs līgumā paredzēta summa, bet par to lems brīvostas valde.

Līdz šim darbinieku prēmijas tika aprēķinātas kā procents no ostas apgrozījuma. Mēneša laikā tiks veiktas atbilstošas izmaiņas brīvostas darbinieku līgumos. Šīs izmaiņas tiks ieviestas, balstoties VK ieteikumiem.

Jau ziņots, ka Rīgas brīvostas valde apstiprināja ostas gada pārskatu, tādējādi ostas pārvaldniekam Leonīdam Loginovam automātiski piešķirot vairāk nekā 48 000 latu prēmiju. Prēmija izraisījusi pretrunīgu reakciju, jo Valsts kontrole šogad revīzijā konstatējusi, ka no 2009. līdz 2011.gadam Rīgas brīvostā ir bijuši nelietderīgi un nelikumīgi tēriņi vairāk nekā 41 miljona latu apmērā.

Ameriks pēc tam skaidroja, ka brīvostas valde nelemj par prēmijas piešķiršanu - brīvostas pārvaldnieka darba līgumā tāda paredzēta automātiski, ja osta noslēgusi gadu ar kravu apgrozījuma pieaugumu. "Darba likumdošana noteic, kā iespējams grozīt darba līgumu, un atbilstoši šai procedūrai valde arī rīkosies," norādīja Ameriks.

Pašreizējā brīvostas darbinieku prēmēšanas un finansiālās stimulēšanas sistēma paredz, ka prēmijas, kas piesaistītas apgrozījuma pieaugumam, un piemaksas par labu darbu saņem ne tikai brīvostas pārvaldnieks Loginovs, bet arī vairāki citi vadošie darbinieki, brīvostas departamentu direktori.

LETA

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (16)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv