Trešdiena, 2020. gada 23. septembris

Vanda, Veneranda, Venija

14. novembris (2011) 20:24

Rinkēvičs Briselē aicina ES turpināt pievērst uzmanību Austrumu kaimiņiem

Politiskie notikumi Eiropas dienvidu kaimiņos nedrīkst novērst Eiropas Savienības (ES) uzmanību no kaimiņiem austrumos un Austrumu partnerības lomas, tikšanās laikā ar ES paplašināšanās un kaimiņattiecību politikas komisāru Štefanu Fīli, sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Rinkēvičs sarunas laikā uzsvēra, ka ES atbalstam ir jābūt ģeogrāfiski līdzsvarotam. Savukārt ES partnervalstīm jāīsteno politisko un ekonomisko reformu ceļš, lai izmantotu ES piedāvātās tuvināšanās iespējas. Pārrunājot ES paplašināšanās procesu, ministrs un komisārs bija vienisprātis, ka jāturpina konstruktīvs dialogs ar Turciju un Balkānu reģiona valstīm par darbu nepieciešamo reformu īstenošanai,  informēja Ārlietu ministrijā.

Rinkēvičs šodien arī piedalījās ES Ārlietu padomes sanāksmē Briselēkurā augstās pārstāves Ketrīnes Eštones vadībā notika viedokļu apmaiņa par situācijas attīstību ES dienvidu kaimiņu reģionā un Āfrikas raga reģiona valstīs, gatavošanos starptautiskajai konferencei par Afganistānu, kā arī ES Kopējo drošības un aizsardzības politiku (KDĀP).

Ārlietu padomē, gatavojoties starptautiskajai konferencei par Afganistānu, kas notiks 5.decembrī Bonnā, ministri vienojās pagarināt ES Policijas misijas jeb EUPOL misijas mandātu līdz 2014.gadam, vienlaikus apstiprinot ES apņemšanos pēc 2014.gada turpināt ES iesaisti policijas un tiesiskuma stiprināšanā. Tāpat tika panākta vienošanās uzsākt sarunas par ES-Afganistānas Sadarbības un attīstības līgumu, tādējādi apliecinot ES gatavību sadarbībai ilgtermiņā. Diskusijas ietvaros Latvijas ārlietu ministrs uzsvēra reģionālo partneru - Pakistānas un Centrālāzijas valstu - lomu cīņā ar terorismu un narkotiku tranzītu.

Tāpat ministri apsprieda aktuālo situāciju ES dienvidu kaimiņu reģionā. Ministri atzīmēja ES biroja Tripolē atklāšanas nozīmi, kā arī pārrunāja priekšlikumus turpmākai ES ieskaitei Lībijas atjaunošanā. Reaģējot uz nesenajiem notikumiem Sīrijā, ministri nosodīja vardarbību un vienojās, ka sankcijas paplašināmas.

Analizējot situāciju Āfrikas raga reģiona valstīs, īpaša uzmanība tika pievērsta humanitārajai situācijai Somālijā, kā arī jautājumiem, kas rada drošības draudus ārpus reģiona, tai skaitā pirātismam. Ministri apstiprināja ES Stratēģisko plāno Āfrikas ragam, kas paredz visaptverošu pieeju, risinot reģiona drošības un attīstības izaicinājumus.

Ņemot vērā pieaugošo pieprasījumu pēc ES iesaistes krīžu risināšanā, ārlietu ministri darba pusdienās neformāli apsprieda ES KDAP tālākas pilnveidošanas iespējas. Latvijas interesēs ir panākt, lai jaunās KDAP iniciatīvas veicinātu ES un NATO sadarbības uzlabošanos gan politiskajā, gan operacionālajā līmenī.

Kā ziņots, šogad bija plānots, ka no Latvijas EUPOL misijā Afganistānā strādās trīs cilvēki.

LETA

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (16)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv