Sestdiena, 2020. gada 15. augusts

Dzelde, Zenta, Zelda

31. oktobris (2013) 19:19

Rīkos konkursu komercmedijiem uz sabiedriskā pasūtījuma daļu

Nacionālā plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ceturtdien nolēma rīkot konkursu komercmedijiem uz sabiedriskā pasūtījuma daļu.

Kā ziņots, lai ieinteresētu komerckanālus iesaistīties bezmaksas apraidē, NEPLP plāno tiem piedāvāt sabiedriskā pasūtījuma daļu ar nosacījumu, ka komerckanālam jāpiedalās bezmaksas apraidē.

Līdz 14.novembrim plānots izstrādāt konkursa nolikumu, kuru apstiprinās NEPLP.

Kā pēc NEPLP sēdes žurnālistiem teica padomes vadītājs Ainārs Dimants, šī risinājuma īstenošanai nav nepieciešams grozīt likumus. Jau pašlaik normatīvi paredz, ka komercmedijiem var piedāvāt līdz 15% no sabiedriskā pasūtījuma. Dimants skaidroja, ka pašlaik bezmaksas apraidei ir paredzēts nedaudz vairāk nekā viens miljons latu. Sadalot uz pieciem kanāliem, katram no tiem jāmaksā 200 000 latu.

NEPLP vadītājs uzsvēra, ka NEPLP nevar apmaksāt komerckanālu apraidi, bet var finansēt satura radīšanu. Savukārt komerckanāliem pašiem būs jāfinansē apraide.

Ņemot vērā, ka Latvijas Televīzijas divi kanāli būs virszemes apraidē, tiem tiks saglabāts attiecīgs finansējums. Līdz ar to konkursam varētu tikt paredzēti 600 000 latu.

Kā teica Dimants, minētā summa nesasniedz likumā pieļautos 15% no sabiedriskā pasūtījuma. Kopējais finansējums sabiedriskajam pasūtījumam esot ap 13 miljoniem latu.

Minētais risinājums nodrošinās satura daudzveidību, kā arī palīdzēs sasniegt to auditoriju, ko nesasniedz sabiedriskā televīzija.

Padomes mērķis, piešķirot daļu sabiedriskā pasūtījuma komercmedijiem, lai tie iesaistītos bezmaksas apraidē, ir padarīt interesantāku virszemes bezmaksas apraidi skatītājiem, kā arī ieinteresēt komercmedijus palikt bezmaksas apraidē.

Dimants arī pieļāva, ja konkurss beigsies bez rezultātiem un paliks brīvas vietas kādiem kanāliem virszemes apraidē, varētu tikt apsvērta iespēja tajā iekļaut kādu no Eiropas Savienības valstu sabiedrisko televīziju kanāliem.

Dimants uzsvēra, ka konkrēti nosacījumi, kas būs jāizpilda, lai pretendētu uz sabiedriskā pasūtījuma daļu, tiks iekļauti konkursa nolikumā. To pēc apstiprināšanas 14.novembrī varētu izsludināt jau nākamajā dienā, un uz Ziemassvētkiem jau būtu skaidrs, kādi ir konkursa rezultāti.

Taču viņš pieļāva, ka atsevišķa vieta varētu tikt piešķirta reģionālo televīziju saturam.

No visiem NEPLP locekļiem šo risinājumu pilnībā neatbalstīja tikai Gints Grūbe, kurš balsojumā atturējās. Viņš skaidroja, ka nevarēja piekrist minētajam risinājumam. Ja bija plānots daļu sabiedriskā pasūtīja nodot komercmedijiem, tas bija jāplāno laikus. Savukārt, izveidojoties situācijai, ka komercmediji pamet bezmaksas apraidi un tie ir jāpiesaista, esot bijis nepieciešams prasīt papildu finansējumu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, jo tieši tāda esot šī situācija.

Grūbe piebilda, ka saskaņā ar juristu atzinumu komerckanāliem nebūs iespējams piešķirt finansējumu sabiedriskā pasūtījuma izpildei par to pašu saturu, ko komerckanāli jau ražo. Tiem būs nepieciešams vai nu kvantitatīvi, vai kvalitatīvi saturu uzlabot.

Kā biznesa portālam "Nozare.lv" teica Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītāja Ināra Mūrniece, viņa vēl nav iepazinusies ar NEPLP piedāvāto risinājumu un tādēļ to nevar komentēt. Šodien notiks komisijas izveidotās darba grupas sēde, kurā Mūrniece uzklausīs NEPLP piedāvājumu un pēc tam to izvērtēs.

LETA

Vēl par tēmu:

Visi raksti par šo tēmu

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (16)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv