Pirmdiena, 2021. gada 8. marts

Marga, Margita, Dagmāra

16. septembris (2012) 23:12

Rīgas Zoodārzs līdz gada beigām cer atjaunot esošo veterināro ambulanci

LETA

Rīgas Zooloģiskais dārzs līdz šā gada beigām cer izdarīt visus nepieciešamos darbus, lai tiktu restaurēta vecā veterinārās ambulances māja un tā varētu turpināt strādāt.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) Zooloģiskajam dārzam līdz šā gada beigām devis laiku veterinārās ambulances rekonstrukcijas veikšanai, pretējā gadījumā veterinārā ambulance esošajās telpās darboties nedrīkstēs. Kā sacīja Rīgas Zooloģiskā dārza valdes loceklis un attīstības projektu direktors Edgars Vītols, veterinārās ambulances rekonstrukcijas darbi notiek jau kopš pavasara un vēl ir daudz darāmā, taču ir pamatotas cerības, ka iecerētos darbus izdosies pabeigt noteiktajā laikā.

No viņa teiktā izriet, ka pirmo reiz Zooloģiskais dārzs priekšrakstu no PVD par ambulances neatbilstību saņēma 2006.gadā. Tad tika izstrādāts projekts jaunas veterinārās ambulances un karantīnas zonas celtniecībai. Projektu bija iecerēts īstenot pilnīgi citā vietā, nekā patlaban atrodas gan ambulance, gan karantīnas zona. Projekts tika izstrādāts atbilstoši visām normām, un tā izmaksas 2008.gada cenās bija aptuveni viens miljons latu, ieskaitot arī pilnīgi visu aprīkojumu, piemēram, saldētavas un veterinārmedicīnas iekārtas.

"Bija cerības, ka šis projekts varētu tikt līdzfinansēts no Eiropas Savienības līdzekļiem, bet atnāca krīze. Programma, kurā bija cerība iegūt līdzfinansējumu, ir beigusies, un patlaban nav sagaidāms, ka tuvākajā laikā tā varētu tikt atjaunota. Ne Zooloģiskajam dārzam, ne Rīgas pilsētai tādi līdzekļi, lai apmērām vienu miljonu latu varētu ieguldīt veterinārās ambulances celtniecībā, nav bijuši, tādēļ tālāk dzīvojām, kā varējām, cerot, varbūt kaut kas tomēr varētu pozitīvi risināties," stāstīja Vītols.

Ņemot vērā to, ka situācija ar Zooloģiskā dārza veterināro ambulanci tālāk netika risināta, Zooloģiskais dārzs šogad saņēma vēl vienu PVD vēstuli, kurā norādīts, ka veterinārā ambulance esošajās telpās darboties nedrīkst un līdz 31.decembrim ir jādara kaut kas lietas labā, pretējā gadījumā ambulances darbība tiks apturēta.

"Mums nekas cits neatlika, kā uzrotīt piedurknes un sākt esošās ēkas daļēji kosmētisko, daļēji kapitālremontu," sacīja Vītols, piebilstot, ka veterinārā ambulance atrodas ēkā, kas celta divdesmitajos gados.

Remontu darbi veterinārās ambulances mājā sākušies pavasarī. Nepieciešamā nauda gūta no Zooloģiskā dārza pašu ieņēmumiem. Kopš pavasara mājā jau ir daudz paveikts, piemēram, nostiprinātas nesošās konstrukcijas, ieklātas grīdas un nomainīti logi, bet patlaban notiek sienu krāsošana, taču veicamo darbu vēl aizvien ir ļoti daudz. Tāpat būs jāiegādājas jauns aprīkojums, kas līdz šim nebija mainīts kopš 80.gadiem.

Jau ziņots, ka Saeima šā gada budžeta grozījumos atbalstījusi Rīgas Zooloģiska dārza ambulances rekonstrukcijai atvēlēt 25 000 latu, lai arī priekšlikums, kuru iepriekš neatbalstīja valdība, paredzēja Zooloģiskajām dārzam piešķirt 60 000 latu.

Rīgas Zooloģiskā dārza valdes loceklis norādīja, ka atvēlētie 25 000 latu ir diezgan labs atbalsts, taču tas nav pietiekami. "Piemēram, viens pārvietojamais rentgena aparāts maksā ap 20 000 latu, savukārt pārējās veterinārajai ambulancei nepieciešamās iekārtas maksā 5000 latu robežā. Izskatās, ka par valsts piešķirto naudu mēs varētu iegādāties kādu daļu no mūsdienīgām veterinārajai ambulancei nepieciešamām iekārtām," minēja Vītols.

Atjaunotā veterinārā ambulance būs pagaidu variants, kas atbildīs minimālajām nepieciešamajām prasībām, lai ambulance varētu turpināt darboties. Tai pat laikā Zooloģiskais dārzs neatmet cerības kādreiz tikt pie jaunas veterinārās ambulances ar karantīnas zonu. Patlaban ambulance un karantīnas zona pat neatrodas blakus, līdz ar to reizēm tiek apgrūtinās vetārstu darbs.

Tai pat laikā Vītols uzsvēra, ka veterinārās ambulances ēkā ieguldītā nauda nebūs nelietderīgi izlietota, jo vēsturiskā ēka jebkurā gadījumā būtu jāsaved kārtībā.

Kopš pavasara Rīgas Zooloģiskais dārzs ambulances nepieciešamo darbu veikšanai no saviem ieņēmumiem iztērējis jau 34 000 latu.

LETA

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (3)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv