Svētdiena, 2021. gada 11. aprīlis

Hermanis, Vilmārs

6. septembris (2013) 14:55

Rīgas konference galvaspilsētā pulcēs vairāk nekā 300 viesus no 30 valstīm

Publicitātes

Šodien un rīt Mazajā ģildē notiks gadskārtējais drošības un ārpolitikas forums "Rīgas konference 2013", kas galvaspilsētā pulcēs vairāk nekā 300 viesus no 30 valstīm, informēja konferences mediju koordinatore Jevgeņija Petjukeviča.

Konferences paneļdiskusijās piedalīsies Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess, Horvātijas premjerministrs Zorans Milanovičs, Lielbritānijas aizsardzības ministrs Filips Hamonds, Gruzijas premjerministrs Bidzina Ivanišvili, Zviedrijas ārlietu ministrs Karls Bilts, Polijas ārlietu ministrs Radoslavs Sikorskis, Beļģijas aizsardzības ministrs Pīters de Krems, Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas ģenerālsekretārs Lomberto Zanjers u.c.

Konferencē notiks diskusijas par ārpolitikā un drošības politikā ilgstoši aktuāliem jautājumiem Eiropas Savienības (ES) un NATO ekonomiskajiem un drošības izaicinājumiem, ES Austrumu partnerības attīstības scenārijiem, kā arī par Krievijas iekšpolitiskās evolūcijas un attīstības ietekmi uz starptautisko politiku. Papildus jau ierastiem tematiem konferencē tiks diskutēts arī par pārbaudījumiem, ko rada jaunu, pasaules ekonomikā un politikā ietekmīgu spēlētāju, piemēram, Ķīnas un Indijas, attīstība un kādā virzienā būtu jāattīstās Eiropai un ASV, lai nezaudētu savas līdzšinējās pozīcijas starptautiskajā sistēmā.

"Latvijai ir svarīgi apzināties un būt par daļu no ārpolitikas procesa ne tikai reģionālā, bet arī globālā kontekstā. Tādēļ "Rīgas konferencē 2013" aizvien lielāku nozīmi un vietu ieņems diskusijas par izaicinājumiem, jautājumiem un problemātiku, kas radusies ārpus līdzšinējām "Rīgas konferences" laikā tematiski iezīmētajām ģeogrāfiskajām robežām: Eiropas, Krievijas vai ASV. Spēja veicināt šādas diskusijas dažādos līmeņos gan ar politiķu, gan diplomātu, ekspertu un mediju dalību ir pierādījums mūsu spējām domāt un strādāt arī globālā kontekstā," par "Rīgas konferences 2013" tematiku stāsta Latvijas Transatlantiskās organizācijas (LATO) valdes priekšsēdētājs Toms Baumanis.

"Jau septiņus gadus "Rīgas konference" ir sevi pierādījusi kā nozīmīgu ārpolitikas un drošības politikas forumu. Arī šogad konferencē tiks plaši aplūkotas ārpolitikas aktualitātes un drošības politikas izaicinājumi, paplašinot skatījumu pat vēl tālāk - līdz pat Indijai, Ķīnai un Tuvajiem Austrumiem. Mums ir jāņem vērā mūsdienu globālā tendence, ka pasaule kļūst mazāka, proti, kas notiek vienā pasaules malā, neizbēgami agrāk vai vēlāk ietekmēs arī mūs. "Rīgas konference" sniegs iespēju ārpolitikas un drošības politikas veidotājiem, ekspertiem un akadēmiķiem apzināt tendences un būt gataviem iesaistīties globālos procesos," uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V).

"Rīgas konferences" laikā notiks arī ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (RP) un Džordža Māršala fonda iniciētā "Rīgas procesa" trešā sanāksme. "Rīgas process" tika radīts kā platforma viedokļu apmaiņai par Eiropas attīstības scenāriju ilgtermiņa perspektīvā iespējamo ietekmi uz transatlantiskajām attiecībām, ES Austrumu partnerību, ES paplašināšanos, kā arī citiem aktuāliem ārpolitikas jautājumiem. "Ceru, ka "Rīgas konferencē" un "Rīgas procesa" kārtējā sanāksmē gūtās atziņas sniegs papildu idejas, gatavojoties Latvijas prezidentūrai ES Padomē 2015.gada pirmajā pusē - ES Austrumu partnerības Centrālās Āzijas un transatlantisko attiecību jautājumos. Latvijai ir pieredze un spējas definēt reālistisku un efektīvu piedāvājumu ES dienaskārtībai savas prezidentūras laikā," uzsver ārlietu ministrs Rinkēvičs.

Arī šogad "Rīgas konferences 2013" gaitu varēs vērot interneta tiešraidē konferences mājaslapā "www.rigaconference.lv/livestream", portālā "Delfi.lv", kā arī Ārlietu ministrijas un Aizsardzības ministrijas mājaslapās. Tiešraides dalībnieki ir aicināti piedalīties konferences diskusijās sociālajos medijos "Twitter" un "Facebook", kā arī izmantot savas iespējas uzdot jautājumus paneļdiskusiju dalībniekiem. Konferences darba valoda ir angļu valoda.

Lai uzsvērtu "Rīgas konferences 2013" nozīmi, konferences dienās notiks īpaši jauniešiem veidots pasākums - Jauno diplomātijas profesionāļu forums -, kas šogad pulcēs rekordlielu skaitu dalībnieku. No aptuveni 1000 iesūtītajiem pieteikumiem foruma organizatori kopā ar sadarbības partneriem ir atlasījuši 60 dalībniekus no 31 pasaules valsts, lai kopā diskutētu par "Rīgas konferencē 2013" dzirdēto, izaicinātu ekspertus un izstrādātu savu redzējumu definēto pārbaudījumu risināšanā.

Savukārt, turpinot pagājušajā gadā iesākto ekspertu grupu darbu pie Eiropas nākotnes attīstības scenārijiem, arī šogad pirms konferences darbu atsāks "Rīgas procesa" dalībnieki no 12 valstīm. Ekspertu viedokļi un secinājumi no iepriekšējiem diviem semināriem tiks apkopoti scenāriju bukletos, kuri plašākai sabiedrībai un preses pārstāvjiem tika prezentēti 5.septembrī plkst.12 Latvijas Kara muzejā. Uz prezentāciju tika aicināti visi interesenti. Atklāšanas runu teica ārlietu ministrs Rinkēvičs.

"Rīgas konference 2013" izveidojusies par Ziemeļeiropā lielāko drošības politikas un ārpolitikas forumu. Konference jau astoto gadu pēc kārtas pulcē vairāk nekā 30 valstu vadītājus, ministrus, diplomātus, ekspertus, akadēmiķus un žurnālistus.

"Rīgas konferenci 2013" organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija sadarbībā ar Aizsardzības ministriju un Ārlietu ministriju.

LETA

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (3)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv